احساس

مشکل بزرگ در نماز خواندنم

انجمن: 

سلام به دوستان گلم

من یه چند سالی هست که همیشه وقتی نماز می خوام نماز بخونم احساس می کنم یه کسی کنار ایستاده .همش احساس می کنم اونم یه چیزایی میگه . همش کنارم تکون می خوره . هرکاری کردم درست نشده . حتی داداش کوچیکمم گفتم که بیاد با هم بخونیم اما بازم نشد . این اواخر هم بدتر شده . طوری که دیگه می ترسم نماز بخونم. بعضی وقتا که خونه تنهام دیگه از ترسم نمی دونم چیکار کنم .

لطفا راهنماییم کنین . خیلی به کمک نیاز دارم:Ghamgin::Ghamgin:

کارشناس بحث : سمیع

عقل و احساس زنها(آیا مرد از زن برتره؟)کاربران یاری کنند.

انجمن: 

سلام دوستان

در ابتدا قبل از اغاز بحث توجه شما را به ایاتی از کلام الله جلب می کنم

وَمَا كَانَ لِمُؤْمِنٍ وَلَا مُؤْمِنَةٍ إِذَا قَضَى اللَّهُ وَرَسُولُهُ أَمْرًا أَنْ يكُونَ لَهُمُ الْخِيرَةُ مِنْ أَمْرِهِمْ وَمَنْ يعْصِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالًا مُبِينًا(الأحزاب/36)
هيچ مرد و زن با ايماني حق ندارد هنگامي که خدا و پيامبرش امري را لازم بدانند، اختياري (در برابر فرمان خدا) داشته باشد؛ و هر کس نافرماني خدا و رسولش را کند، به گمراهي آشکاري گرفتار شده است!

دوستان از شما می خواهم که حدود الهی را در بحث رعایت کرده و حواستان باشد که گمراه نشوید

و از دایره حکم خدا خارج نشوید

و من از کارشناسان مختلف تقضی دارم تذکرات لازم را بدهند و در صورت بی حرمتی به جنس مقابل
(کاملا عادلانه و بدون تعصب جنسیتی) اقدام به اصلاح و یا حذف پست موضوع بدهند

خلاصه این بحث برای نشست صمیمی است نه جنگ و دلخوری پس من مسئولیتی در مورد جنگ و دعوا ها ی احتمالی نمی پذیرم حواستان را خوب جمع کنید:ok::Sham::khandeh!:

واکنش مادی و دلایل معنوی

انجمن: 

سلام علیکم

آن آرامشی که از آن به عنوان نفس مطمئنه یاد می شود را می شود به صورت مصنوعی در فرد با توجه به هورمون ها و تاثیرات آنها در بدن شبیه سازی کرد... مگر این که این آرامش یک آرامش عقلی و منطقی باشد، که در این صورت نمی شود هورمون ها و واکنش های مادی و شیمیایی بدن را وارد کار کرد و آن را در آن موئثر دانست.

پس دقیقاً چه رابطه ای بین رسیدن به آرامش از طریق دارو های آرام بخش و رسیدن به آرامش از طریق تقوا وجود دارد؟ این دو آرامش چه تفاوتی با هم دارند؟