کتاب درمانی*|♥|♥|*نرم افزار جدید انجمن مشاوره*|♥|♥|*معرفي منابع كاربردي

تب‌های اولیه

22 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کتاب درمانی*|♥|♥|*نرم افزار جدید انجمن مشاوره*|♥|♥|*معرفي منابع كاربردي


بسم الله الرحمن الرحیم
کتاب درمانی
معرفي منابع كاربردي با تقويت‌ مهارت‌هاي زندگي
(مفيد براي خانواده‌ها، مربيان، دانشجويان و مراكز مشاوره)

نرم افزار «کتاب‌درمانی»،با معرفی منابع کاربردی (سی‌دی، سایت، مراکز مشاوره، و کتاب)برای ارتقاء بهداشت روان فرد و خانواده‌ها تهیه شده‌است، که در سه حوزه بهداشت روان یعنی «پیشگیری»، «درمان» و «بازآفرینی» مفید است. علاوه بر آن، با معرفی سایت‌های علمی، برای دانش افزایی مشاوران و دانشجویان رشته روان‌شناسی و علوم تربیتی منابع خوبی معرفی می‌کند.

عبارت «کتاب درمانی» همان‌گونه که در کتب تخصصی بیان شده است، برخلاف ظاهر عبارت، فراتر از كتاب و درمان است؛ «كتاب» شامل نوار، نرم افزار، سايت و كتاب مي شود و «درمان» شامل مجموعه ازمهارت‌های خودیاری و زندگی و تدابیر پیشگیرانه و درمان و باز آفريني (بهداشت روان )است.

نرم‌افزار کتاب درمانی تلاشي جهت رفع نگراني ها و دغدغه‌هاي مثبت است.

این نرم افزارها که با تلاش متخصصان دینی و تربیتی و کادر فنی انجمن ساخته و شکل گرفته است حاصل روزه ها و ماه ها تلاش علمی و فنی این عزیزان است که در طبقی از اخلاص نهاده اند و با شوق و ذوق و با افتخار و بدون هیچ توقعی آن را به علاقه مندان مکتب اهل بیت و همه آزادی خواهان و پیروان راستین حقیقت تقدیم می کنند.

این نرم افزار شامل:

1- معرفي كتاب:

در اين بخش به معرفی 1700 جلد کتاب در 8 بخش جوان و نوجوان ،مطالعه روشمند ، همسران ، بانوان ، ازدواج ، تربیت فرزند ،زندگی روشمند ،اختلالات روانشناختی پرداخته شده است.

2- معرفي سايت :
معرفی 1000 سایت در دو سطح عمومی و تخصصی

3- معرفی نرم افزار:
معرفی بیش از 200 نرم افزار و سی دی که در 10 بخش طبقه بندي شده است.

4- مشاوره تلفني:
در اين بخش فرق بين سه مفهوم راهنمايي، مشاوره و روان درماني بيان شده و مرزها، امتيازات، محدوديت‌ها ، هزينه هاو... مشاوره تلفني را نشان داده شده است.از نکات جالب توجه اين بخش معرفی مراکز مشاوره تلفنی کشورهمراه با تلفن و توضیحات کامل مي باشد.

5 - معرفي مراکز پاسخگو و توليدات رايگان :
در اين بخش به معرفي مرکز ملي پاسخگويي و ساير مراکز پاسخگويي معتبر در زمينه مسائل ديني و ... به همراه ارائه نرم افزارها و توليدات رايگان پرداخته شده است.

فایل: 

بسم الله الرحمن الرحیم


با تبریک ولایت و امامت منجی عالم بشریت و امید دل محرومان و مستضعفان عالم

امروز در جوامع مختلف با پیشرفت علم و تکنولوژی و خیز پر سرعت بشریت و با وجود فتح قله های علمی در عرصه های مختلف ، ولی در عرصه رشد اخلاقی و احیاء ارزشهای انسانی و مذهبی یا حرکت کند و لاک پشتی داشته و یا با این عرصه ها فاصله گرفته است

.


عصر کنونی را شاید بشود عصر اطلاعات و به تعبیر برخی عصر انفجار اطلاعات دانست و امید می رود عصر آیند عصر بازگشت انسان به داشته های درونی خویش که همان فطرت پاک و ارزشمند خویش است باشد.بی تردید انسان به ویژه بشریت جوامع دور از دین و ایمان امروزه بیشتر از هر وقت نیازمند فرهنگ و ارزشهای انسانی و اخلاقی هست .در این شرایط و با وجود جاذبه های متنوع و هجوم افکار مختلف و هیجان انگیز و دنیای پر ازخدعه و نیرنگ بشر بیشتر از هر زمان دیگری نیاز به آرامش و تسکین دارد .بهترین و امن ترین پناهگاه یاد خدا و رو آوردن به آموزه های دینی و مذهبی است .باید دست بشریت گمشده را گرفت و از فضای غم بار و مه آلود نجات داد و خوبی ها و ارزشها را به او نمایاند و راه راست را به اون نشان داد. بسیاری از مردم دنیا امروزه دچار بحران هویت و خلاء های روحی و روانی هستند و دنبال راه و هدایت هستند و هر دری را حاضرند بکوبند و هر تجربه ای را بیازمایند به امید آن که شاید حقیقت را پیدا کنند و البته در میان این همه راه های مستقیم و غیر مستقیم و بیراهه پیدا کردن راه اصلی و مسیر هدایت بسیار سخت است .سایت گفتگوی دینی به سهم و با توجه به توان خود سعی دارد که راه را به انسانهای آزاد و طالبان سر گشته نشان دهد و با یاد آوری آیات و نشانه های خداوند و ذکر سیره و سنت پیامبر اعظم و اهل بیت علیم السلام به مخاطبان خود آرامش دهد و پناهگاه و مامنی مطمئن برای هم کیشان و نوع بشریت باشد.در همین راستا تولید و تهیه بسته های نرم افزار دینی و مذهبی را در دستور کار خود قرار داده است.نرم‌افزار کتاب درمانی نیزتلاشي جهت رفع اين نگراني ها و دغدغه‌هاي مثبت است.این سنخ از نرم افزارها که با تلاش متخصصان دینی و تربیتی و کادر فنی انجمن ساخته و شکل گرفته است حاصل روزه ها و ماه ها تلاش علمی و فنی این عزیزان است که در طبقی از اخلاص نهاده اند و با شوق و ذوق و با افتخار و بدون هیچ توقعی آن را به علاقه مندان مکتب اهل بیت و همه آزادی خواهان و پیروان راستین حقیقت تقدیم می کنند.برخورد لازم می دانم از برادر عزیز مدير انجمن مشاوره سایت اسک دین جناب آقای محمدحسين قديري تشکر و قدر دانی ویژه کنم.
همچنین از تیم نرم افزاری سایت انجمن گفتگوی دینی
به ویژه جناب گل ليلا (مدير انجمن نرم افزار و نشریات الکترونیک)،
جناب مهدي(همكار علمي انجمن نرم افزار)،
و همكاران اجرایی انجمن مشاوره سایت اسک دین،سرکار maryamو سركار آذر بانووسرکارپونه
تشکر و قدر دانی می کنم و از خداوند متعال تمام خوبی ها را برایشان آرزو کنم و دعا میکنم که اجر و پاداش همه این عزیزان را خداوند متعال و اهل بیت گرام و کریم به بهترین وجه عنایت نماید.

:roz:


[=B Mitra]بسم الله الرحمن الرحیم
[=B Mitra]کتاب درمانی
[=B Mitra]معرفي منابع كاربردي با تقويت‌ مهارت‌هاي زندگي
[=B Mitra](مفيد براي خانواده‌ها، مربيان، دانشجويان و مراكز مشاوره)

[=B Mitra]مقدمه
[=B Mitra]نرم افزار «کتاب‌درمانی»،با معرفی منابع کاربردی (سی‌دی، سایت، مراکز مشاوره، و کتاب)برای ارتقاء بهداشت روان فرد و خانواده‌ها تهیه شده‌است، که در سه حوزه بهداشت روان یعنی «پیشگیری»، «درمان» و «بازآفرینی» مفید است. علاوه بر آن، با معرفی سایت‌های علمی، برای دانش افزایی مشاوران و دانشجویان رشته روان‌شناسی و علوم تربیتی منابع خوبی معرفی می‌کند.
[=B Mitra]عبارت [=B Mitra]«کتاب درمانی» همان‌گونه که در کتب تخصصی بیان شده است، برخلاف ظاهر عبارت، فراتر از كتاب و درمان است؛ «كتاب» شامل نوار، نرم افزار، سايت و كتاب مي شود و «درمان» شامل مجموعه ازمهارت‌های خودیاری و زندگی و تدابیر پیشگیرانه و درمان و باز آفريني (بهداشت روان )است.
[=B Mitra]امروز به دليل انفجار اطلاعات، تبليغات تجاري سودمحور و حجم پيام‌ها و اطلاعات زياد، اطلاعات متنوع متناقض، تزريق مباني نظام ليبرال دمكراسي غرب[=B Mitra](1)[=B Mitra] در قالب رمان، فيلم، سريال، بازي يارانه‌اي، عرفان‌هاي نوپديد، كم‌رنگ شدن مرزهاي فرهنگي با توسعه ابزارهاي فن‌آوري و ارتباطاتي مانند اينترنت، ماهواره، گوشي همراه و... وقت تحليل سود و زيان در انتخاب را نداريم. بنابراين بيشتر از هر زمان نيازمنديم براي گزينش‌ بهتر شيوه زندگي از ميان‌برهاي ذهني دقيق‌تر استفاده كنيم.
[=B Mitra]برخي دغدغه تربيت ديني را دارند و با منابع ديني آشنايي ندارند نمي‌دانند كه براي مطالعه در زمينه‌هاي مختلف تربيتي از چه منابعي براي رشد خود و اطرافيان كمك بگيرند، نرم‌افزار «کتاب درمانی »تلاشي جهت رفع اين نگراني ها و دغدغه‌هاي مثبت است.
[=B Mitra]در رشته‌هاي روان‌شناسي و تربيت كاربردي، كتاب‌ها، سايت‌ها و نرم‌افزارهاي زيادي به بازار عرضه مي‌شود كه همه ما را به مقصد نمي‌رساند و چه بسا آثار اينها ما را از هدف مقدس‌مان در انتخاب هدف زندگي، فرزندپروي، گزينش‌همسر، همسرداري، روابط اجتماعي و...دورتر كند؛ چرا كه نويسندگان مباني جهان‌بيني، انسان‌شناسي، شناخت‌شناسي و ارزش‌شناختي خود را لابه‌لاي سطور نوشته‌ها و تكنيك‌هاي خود، به شكل هشيار و ناهشيار تزريق مي‌كنند و اين در كتاب‌هاي ترجمه شده بسيار ديده مي‌شود.
[=B Mitra]متأسفانه كم نيستند، متخصصاني كه از خود انديشه‌اي ندارند و كتاب‌هاي نويسندگان غربي را وحي منزل بي‌اشتباه به حساب مي‌آورند و قرآن و حديث كه به وحي الهي متصل است را مايه، محدوديت و استرس مي‌دانند. برخي تصور مي‌كنند هرآن چه كه ترجمه شود مهر طهارت هم مي‌خورد. در نرم افزار معرفي كتاب براي مهارت‌هاي زندگي بدون تعصب از منابع مفيد داخلي و خارجي مفيد بهره گرفته شده است. اما بررسي بسيار دقيق كتاب و سايت‌ها نياز به زمان و كارشناس بيشتري دارد به همين دليل شما مي‌توانيد سئوالات خود درباره شبهات احتمالي را با كارشناسان حوزوي – دانشگاهي مركز ملي پاسخگويي به سئوالات دين با شماره تلفن 09640 در ميان بگذاريد و پاسخي مطمئن دريافت كنيد.
[=B Mitra]برخي از كتاب‌هاي ترجمه شده مانند كتاب‌هاي اوشو و مجلات روان‌شناسي داخل كشور[=B Mitra](2)[=B Mitra] ، معجوني از زهر و عسل است كه در بسياري از موارد والدين تحصيل كرده، مربيان و مشاوران با قبول صد در صد محتواي اين كتاب هاي و تأكيد به ديگران، سبب دور كردن افراد از مسير صحيح مي‌شوند. براي نمونه روان‌شناسي را در نظر بگيريد كه آن قدر محو يوگا و تعاليم اوشو[=B Mitra](3)[=B Mitra] و...شده كه پاك جهان‌بيني اسلامي خودش يادش رفته و ناخواسته و گاهي دانسته مرّوج( همه‌‌‌‌‌‌‌ي) افكار آنها شده است. او تصور مي‌كند غايت هدف زندگي در رسيدن به شادي و سود بيشتر به هر نحوي كه باشد، است ، برداشتش از عبادت آن قدر عجيب مي‌شود كه به جاي اين كه پا جاي پاي ائمه(ع) بگذارد با اين كه مي‌داند علي (ع) در محراب به شهادت رسيد و امام‌حسين (ع) در حمله گرگان خون‌آشام هم نمازش را ترك نكرد، مي‌گويد لازم نيست با نماز به خدا برسيم يكي با نماز به او مي‌رسد، يكي با موسيقي و يكي با غرق شدن در تجارب معنوي و خلسه‌هاي عرفاني، رابطه زناشويي، ارتباط با جنس مخالف، ذن و مديتيشن و يوگا.
[=B Mitra]بله ذن، مديتيشن و يوگا،(جداي از تعاليم معنوي پوك شان) مي‌توانند به انسان در حد خودشان آرامش دهند اما اين با ارتباط با خدا و ذكر الهي قابل قياس نيست. مشاوري كه جهان‌بيني ديني، عبادت و ذكر خدا را از مراجعه كننده خود مي‌گيرد و به جاي آن مديتيشن و يوگا را به عنوان يك بت معرفي مي‌كنند در واقع مثل اين است كه بخواهد به انسان سالم به جاي غذا دادن از راه دهان با قطره چكان از راه بيني يا گوش مواد لازم را بدهد. و چه بد است راهنماي انسان جغد شود چرا كه به خرابه هاي راهنمايي ‌اش مي‌كند. و چه زشت است بازگشت ايراني متمدن از معنويت در عصري كه جهان به معنويت باز گشته است.
[=B Mitra]قسمتي از اين نرم افزار هم اختصاص دارد به معرفي سايت‌هاي تخصصي براي دانشجويان و مشاوران رشته علوم تربيتي و روان‌شناسي باشد كه مفيد واقع شود.

[=B Mitra]نكته: اگر چه تلاشم بر اين بوده كه از منابع خوب استفاده شود ولي بايد بگويم كه معرفي اين منابع به معني تأييد صددرصدشان نيست.

[

[=B Mitra]در پايان بر خود لازم مي دانم از همكارانم كه در تهيه اين نرم افزار نقش پررنگ داشتند تشكر و قدرداني كنم.
[=B Mitra]مدير محترم سايت اسک دین "[=B Mitra]حجت الاسلام و المسلمين علي اميرخاني"
[=B Mitra]جناب گل ليلا (مدير انجمن نرم افزار و نشریات الکترونیک)،
[=B Mitra]جناب مهدي(همكار علمي انجمن نرم افزار)،
[=B Mitra]و همكاران انجمن مشاور :
[=B Mitra]سرکار[=B Mitra] maryam ،سركار آذر بانو ، [=B Mitra]سرکار پونه
[=B Mitra]براي ايشان و همه خدمت‌گذران اسلام از خداوند در خواست توفيق بيشتر دارم.

[=B Mitra]از شما خواننده محترم تقاضا مي‌كنم پيشنهادات و انتقاداتان را با سايت www.askdin.com و يا ايميل در ميان گذاريد.
[=B Mitra]---------------------------------------------

[=B Mitra]پی نوشت
[=B Mitra]1. مانند كثرت‌گرايي، انسان محوري به جاي خدا محوري، اصالت سود و لذت، اصالت آزادي نا محدود و...رك: جنگ نرم، احمد حسين شريفي، نشر مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره).
[=B Mitra]2. در برخي اين مجلات بدون نگاه انتقادي زهر و عسل را به خورد مخاطب مي‌دهند و برخي به جاي دغدغه تربيتي با برنامه‌هاي نمايشي و كم محتواي خود، با نشخوار كردن ترجمه ها بدون توجه به مباني هستي شناسي، انسان‌شناسي، و ارزش و شناخت شناسي آنها در دام جمع مشتري و سود و...افتاده‌اند
[=B Mitra]3. براي نگاه دقيق به اين مكاتب به كتاب آفتاب و سايه ها، محمدتقي فعالي نشر نجم الهدي و كتاب مقدمه‌اي بر عرفان‌ حقيقي و عرفان‌هاي كاذب، احمد حسين شريفي، نشر صهباي يقين رجوع كنيد.

با سلام
بنده هم ضمن تبریک جشن تاجگذاری امامت حضرت ولی عصر(عج)

از زحمات سرور و استاد عزیزم جناب حامی و برادر ارجمندم جناب مهدی که انصافا زحمت زیادی برای تهیه این اثر کشیدند سپاسگزاری می کنم.
همین طور از خواهران فعال و گرانقدر ، همکاران محترم انجمن مشاوره سرکار maryam ،سركار آذر بانو و سرکار پونه تشکر می کنم.

امیدوارم همه خادمین دین و قرآن و کسانی که اوقات شریف خودشون رو صرف خدمات دینی و معنوی در فضای سایبر که پر از حملات مخرب و ضد فرهنگی بیگانگان هست می کنن ، اجر این زحمات رو از دستان با کرامت امام زمان(عج) دریافت کنند.

التماس دعا
یا علی:Gol:

ممنون
اجرتون با خدا

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته :Gol::Gol::Gol:

مدیریت محترم سایت با عظمت اسک دین جناب آقای امیر خانی مد ظله العالی

الحق والانصاف جای افتخار و مباهات دارد که در سایت با برکت و گرانسنگ اسک دین برادران و خواهران فرهیخته ایی که بصورت شبانه روزی عمر با برکت خودشان را در جهت تبیین هر چه بیشتر مبانی دین صرف می کنند و از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی ورزند تشریف دارند

مطمئنا زحمات این بزرگواران از منظر و مرعای آقا ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف مخفی نخواهد بود و انشاالله خود آنحضرت دست بابرکتش را بر افکار و عقول این عزیزان خواهند کشید

بعنوان یک خواهش از محضر نورانیتان ، زیبنده است انشاالله حضرتعالی به نحوی بسیار مطلوب و در خور شان این عزیزان از آن بزرگواران تقدیر و تشکر بعمل بیاورید

از خداوند متعال مسئلت می نمائیم که ایصالا الی المطلوب تا رسیدن به سر منزل مقصود دست های خدمتگزار حضرتعالی و این گرامیان را در دستان با برکت امام زمان ارواحنا فداه قرار بدهد

موفق باشید :Gol::Gol::Gol:

به نام یگانه هستی بخش

بنده هم از زحمات جناب استاد حامی و جناب مهدی و زحمات جناب گل لیلا و سایر همکاران محترم تشکر می کنم.:Gol::Gol:

با تشکر از دست اندر کاران

سلام علیکم

خدا رو شکر که در این روزهای مبارک حاصل زحمات فراوان جناب استاد حامی بزگورار به صحنه نشست و در اختیار کاربران محیط مجازی قرار گرفت.

زحمتی که جناب استاد حامی برای این کار بزرگ و جامع کشیدند با هیچ چیزی جز دعای خیر استفاده کنندگانش قابل تقدیر نیست و همچنین زحمت جناب مهندس گل لیلا و همکار پرتلاششون جناب اقای مهدی.

انشالله که تمام این بزرگواران در سایه حضرت حق موفق و سربلند باشند.:Gol:

اسم بنده هم در این کار اشتباها ذکر شده چون واقعا هیچ کاری انجام ندادم.لطف خود جناب استادحامی زیادی زیاده. انشالله که همیشه موفق باشند

البته به قول جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای مخدوم بیشتر از همه باید از زحمات همسران صبور این بزرگواران هم تشکر کرد که حاصل آن صبوری ها این کارهای زیبا میشه.

و من الله توفیق:Gol:

سپاس، نرم افزارها فقط به معرفي كتاب مي پردازه، كتاب هاي رو براي مطالعه ندارند؟

سلام خدمت همه ی دوستان. کسانی که برای آگاهی دیگران تلاش می کنند به حق لایق تقدیرند . همیشه پایدار باشید .ممنون:Gol::Gol::Gol:

fotros;184356 نوشت:
سپاس، نرم افزارها فقط به معرفي كتاب مي پردازه، كتاب هاي رو براي مطالعه ندارند؟

سلام
عرض ادب و احترام
نرم افزار کتاب درمانی فقط به معرفی منابع می پردازد
برای مطالعه مطالب کاربردی در این زمینه به نرم افزار قبلی انجمن مشاوره مراجعه کنید
نرم افزار نيشها و نوشها

سلام:Gol:

ایام به کام
:Gol:

اعیاد گذشته و آینده را تبریک میگم خدمتتان
:Gol:

از زحمات یکی از پرتلاش ترین اساتید سایت جناب حامی بسیار قدردانی میکنم
:Gol:

و همیارانشان جناب گل لیلا و جناب مهدی
:Gol:

آرزوی سلامتی و عاقبت به خیری برای خودشون و خانواده های محترمشان را دارم

خودم هم به شخصه کاری انجام ندادم جز انجام وظیفه که در برابر این بزرگواران اندازه ی سر سوزن است

موفق باشید:Gol:

علی یارتان:Gol:

بسم رب المهدی
با سلام و صلوات خدمت یگانه منجی عالم بشریت
و با عرض سلام و ادب و خسته نباشید به جناب گل لیلا و جناب مهدی و دیگر همکاران گرامیشان
بنده این نرم افزار را دریافت نمودم و استفاده کردم
واقعاً عالی بود و شاید خیلی از نیازهای خیلی از افراد را پاسخگو است
ان شاءالله شما دوستان در پناه حق و تحت لوای او و خلیفه ی او بر تمام کائنات در تمام لحظات زندگی باشید.
در ضمن، صمیمانه از تمام دوستانی که این مطلب را می خوانند تقاضا دارم برای بنده ی حقیر و تمامی دوستانی که کنکور کارشناسی ارشد دارند دعا بفرماییند. (بیشتر دعا بفرمایید که به آنچه حق تعالی برای ما رقم زده راضی و راضی تر باشیم)
در پناه حق باشید
یا حقیقت حق، یا علی

سلام
خوشبختانه از دعاي دوستان نرم افزار كتاب درماني و نيش‌ها و نوش‌ها مورد استقبال مشاوران آموزش و پرورش يكي از شهرهاي استان اصفهان قرار گرفت.

شکرا لله

حمدا لله

کار خوب باید هم مورد استقبال قرار بگیره

با سلام و احترام

و تشكر و قدرداني ويژه از زحمات و تلاش هاي شبانه‌روزي جناب حامي بزرگوار و تمامي دست اندركاران ساخت اين نرم‌افزار.

اين نرم افزار حقيقتاً براي كساني كه به دنبال منابع گوناگون مباحث ازدواج، خانواده و تربيت فرزند هستند بسيار عالي و كاربردي هست.
بنده كه خيلي استفاده كردم و از نظم و دسته بندي مطالب نرم افزار لذت بردم.

اجرتون با اهلبيت عليهم السلام
در دنيا و آخرت موفق و سربلند باشيد.

با سلام وخسته نباشید خدمت همه ی دوستان وزحمت کشان عرصه اسک دین و همه ی عزیزانی که در این سایت دینی همکاری می کنند و تشکر ویژه به خاطر این نرم افزار خوب ومفید .

ان شاء الله موفق باشید

نرم افزار بسیار خوبی است


سلام
خوشبختانه
مشاوران موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) و مشاوران جامعه المصطفی العالمیه ( طلاب خارجی) و مرکز مشاوره حوزه اصفهان نیز از این نرم افزار اسقبال کردند.

تشکر

سلام
متشکرم و واقعا عالی بود.