جمع بندی کتاب «نکرونومیکون» یا «رستاخیز مردگان» چقدر واقعیت دارد؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کتاب «نکرونومیکون» یا «رستاخیز مردگان» چقدر واقعیت دارد؟

سلام ....

میخواستم در مورد این کتاب رستاخیز مردگان سوال کنم که آیا این کتاب چقدر واقعیت داره ... ؟

من قسمتی از ترجمه این کتاب رو خوندم واقعا خیلی گیج کننده است ...!!!

نمیدونم آیا شخصی که این مطالب رو تجربه کرده واقعی هست یا نه ...؟

منظورش از هفت خدایان چیه ؟ اسمشون رو آورده ولی میخوام بدونم چرا بهشون میگن خدا ...؟

آیا انجام طلسماشون واقعیت داره یا نه ؟

اگه میشه یه توضیح کلی بدید در موردش ممنون میشم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صدیق

[=microsoft sans serif]
پرسش: میخواستم در مورد این کتاب رستاخیز مردگان سوال کنم که آیا این کتاب چقدر واقعیت داره ... ؟

پاسخ:
این کتاب، علاوه بر اینکه دارای مطالب عجیب و غریب و افسانه گونه است، دارای سرگذشتی مبهم نیز هست. این کتاب به نام های نکرونومیکون، رستاخیز مردگان، دیوانه کننده، الضعیف و انجیل شیطان معروف شده است.
برخی نویسنده آنرا یک فرد عرب میدانند و میگویند در سال ۶۹۹ توسط فردی بدوی اهل شام نوشته شد که نام او عبدل ال حضرت بود. بعد از نوشتن این کتاب توسط عبدل ال حضرت بدن تکه تکه اش پیدا شد وهنوز هم دلیل مرگ و یانحوه قتل اون مشخص نشده. برخی دیگر، نویسنده آنرا کشیشی گناهکار که در قبال رهایی از زندان و مجازات کلیسا، متعهد شد بزرگترین کتاب جهان را بنویسد. او برای این کار، روحش را به شیطان فروخت و بدین وسیله توانست کتابی در حدود 310 صفحه را در یک روز بنویسد. با این حال، هیچ سند تاریخی معتبری برای قبول این ادعاها وجود ندارد.

گذشته از این ابهام و داستانهای افسانه گونه، محتوای کتاب نیز دارای مطالب عجیب و غریب زیادی است که واقعا بیشتر به داستانهایی با ژانر وحشت شبیه است تا واقعیت. علت جذابیت آن نیز دقیقا در همین نکته نهفته است. اما نکته مهم در اینجاست که اطلاع انسان از آخر الزمان و وقایع آن، بدون خواست خداوند امکان پذیر نیست.
هیچ مخلوقی بدون آگاه شدن از علام الغیوب، نمیداند که در آینده چه اتفاقی می افتد. چه رسد به قیامت و اتفاقهایی که در آن می افتد.
چنانکه در قران کریم بیان میشود:
«یسْئَلُونَک عَنِ السَّاعَةِ أَیانَ مُرْساها قُلْ إِنَّما عِلْمُها عِنْدَ رَبِّی لا یجَلِّیها لِوَقْتِها إِلاَّ هُوَ ثَقُلَتْ فِی السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ لا تَأْتیکمْ إِلاَّ بَغْتَةً یسْئَلُونَک کأَنَّک حَفِی عَنْها قُلْ إِنَّما عِلْمُها عِنْدَ اللَّهِ وَ لکنَّ أَکثَرَ النَّاسِ لا یعْلَمُونَ»(اعراف، 187)
«درباره قیامت از تو میپرسند که در چه وقت واقع می‌شود؟ بگو: «واقعه ای بس عظیم در آسمان‌ها و زمین است و فقط پروردگار میداند و جز او کسی وقتش را نمیداند و به طور ناگهان میآید،» چنان از تو میپرسند که گویی از وقوع آن خبر داری، بگو: «علم آن نزد خداست، ولی بیشتر مردم نمیدانند.»

در این ایه به صراحت اگاهی از آن را حتی از پیامبرش منتفی میکند و علم بدان را منحصر به خداوند میداند.
چنانکه در آیه شریفه «ان الساعه آتیه اکاد اخفیها»(طه:15.) بیان شده است که علم به قیامت از همگان یا حداقل از غیر معصومین مخفی است و خداوند هیچ کسی(به جز معصومین) را نسبت به این مسئله و جزئیات آن اگاه نخواهد کرد.
همینطور اگاهی از جزئیات قیامت و برزخ، از توان مخلوقات خارج است و کسی از آن اگاهی ندارد. چرا که این مسئله از امور غیبی است که هیچ کسی توان اطلاع از انرا ندارد مگر کسی که با وحی در ارتباط باشد.
بنابراین بهترین راه برای اطلاع از احوال قیامت و رستاخیر، راه وحی و زانوی ادب زدن در محضر پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و اهل بیت ایشان(علیهم السلام) است.

موضوع قفل شده است