نیاز به راهنمایی جهت آماده شدن برای کنکور

تب‌های اولیه

43 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نیاز به راهنمایی جهت آماده شدن برای کنکور

[="Tahoma"]سلام الان خیلی نیار به راهنمایی دارم امسال کنکور تجربی دارم ولی از تابستونم استفاده نکردم الانم نمیتونم زیاد درس بخونم و سخت نا امیدم یعنی درسایی رو هم که میخونم زود فراموشم میشم یعنی نمیدونم چه طوری باید مفهومی درس بخونم کمکم کنید خیلی ناامیدم مخصوصا اینکه توی یه مدرسه ای هم هستم که بچه ها خیلی قوی هستن[/]

برچسب: 

با نام و یاد دوست


کارشناس بحث: استاد امیدوار

دختر با وقار;594848 نوشت:
سلام الان خیلی نیار به راهنمایی دارم امسال کنکور تجربی دارم ولی از تابستونم استفاده نکردم الانم نمیتونم زیاد درس بخونم و سخت نا امیدم یعنی درسایی رو هم که میخونم زود فراموشم میشم یعنی نمیدونم چه طوری باید مفهومی درس بخونم کمکم کنید خیلی ناامیدم مخصوصا اینکه توی یه مدرسه ای هم هستم که بچه ها خیلی قوی هستن

بسمه تعالی
با تقدیم سلام و تحیت و نیز عرض خوش آمد محضر جنابعالی
فراموش نکنید که نا امیدی و اضطراب بزرگترین مانع پیشرفت شما است، بنابراین بهتر است بجای اینکه افسوس گذشته را بخورید با برنامه ریزی سعی در بهره برداری فرصتهایی داشته باشید که در اختیار دارید. توقف در گذشته باعث می شود فرصتها را یکی پس از دیگری از دست بدهید.
بنابراین؛
_ در آغاز مطالعه، دعای مخصوص مطالعه را که در مفاتیح آمده است بخوانید
_ از تلقین منفی اجتناب کنید
_ خود را با افرادی که از شما جلوتر هستند مقایسه نکنید
_ از معاشرت با دوستانی که موجب می شوند اضطراب شما بیشتر شود کم کنید
_ فرصت باقی مانده، فرصت کمی نیست، پس تلاش خود را مضاعف کنید
_ از دروسی آغاز کنید که ضعیف تر هستید ولی در عین حال از ضریب بالایی برخوردار هستند.
_ برای هر ماده درسی زمان بندی خاصی را در نظر بگیرید
_ برای جلوگیری از خستگی، مطالعه دروس را به صورت موازی انجام دهید. یعنی چند درس را در کنار هم مطالعه کنید. بهتر است مواد درسی به گونه ای انتخاب شوند که تنوع در آنها رعایت شود. مثلا فیزیک با ادبیات فارسی، ریاضی با عربی و...
_ در فواصل مطالعه استراحت را فراموش نکنید
_ از خدای بزرگ استمداد بطلبید
[=&quot]
[=&quot]

-باسلام
- در خودتان انرژی و انگیزه مثبت ایجاد کنید(با نوشتن جملات مثبت در فضای اتاق یا در اطراف محل مطالعه تان).
- بابت پیشرفت های کوچک به خودتان پاداش بدهید(مثلا گوش دادن به یک موزیک آرامش بخش،خواندن قرآن.صحبت با مادر یااعضای خانواده یا یک دوست با انرژی وهرانچه برای شما لذت بخش است)
-صبح ها از دروسی که به آن علاقمندترید شروع کنید و به مرور که ذهنتان فعال شد به سراغ درس های فرمولی بروید.
-اگر در آزمون های آزمایشی شرکت می کنید حتما پاسخ های تشریحی آزمون ها را دقت بخوانید و مطمئن باشید به نکات مفید و خلاصه دست پیدا می کنید.
ساعت های مطالعه تان را به مرور بیشتر کنید برای مثال روز اول روزی سه ساعت و روز بعد 5 ساعت و ...
- بسیاری از کسانی که رتبه های مناسبی کسب کرده اند لزوما از تابستان شروع نکردند.
- فراموش نکنید آدم های موفق کسانی هستند که قدر لحظه هایی که پیش رو دارند را می دانند و حسرت گذشته را نمی خورند چون این حسرت بیشتر فرصت سوز است تا فرصت ساز...
- رو به قبله و به نیت قربة الی الله درس بخوانید و به امام باقر علیه السلام توسل کنید و بخواهید خداوند به برکت ایشان به تلاشتان برکت دهد.
موفق باشید

از یه جنبه دیگه بخوام راهنماییتون کنم در کنار رهنمون های استاد این کار هم خیلی میتونه موثر باشه:
اول برید پیش یه مشاور (شاید به نظرتون خنده دار بیاد اما واقعا تاثیر گذاره) و بعد اینکه درس بخونید...تا روزی 6-7ساعت مفید درس نخونید نمیتونید انتظار رتبه خوب رو داشته باشید...
نمیخوام نا امیدتون کنم ولی کنکور تجربی واقعا سخته, مگر اینکه سهمیه خاص جانبازی یا سهمیه شهدا داشته باشین که در اون صورت کارتون خیلی راحتتره و استرس رو خیلی کمتر میکنه...(شاید این سهمیه باعث شه مدتی هرچنر کوتاه ازون عذابی رو که خانواده جانبازان عزیزمون کشیدن جبران شه...)

[="Arial"][="DarkGreen"]اینکه نگرانی نداره.
رتبه های برتری بودن که توی مدت زمان کوتاهی تونستن نتیجه فوق العاده ای به دست بیارن.برنامه ریزی صحیح و دقیق،پشتکار فراوان و توکل به خدا لازمه ی موفقیته.
[/]

[="Black"]با سلام؛

یادمه درس شیمی یه بحثی داشت با عنوان عوامل تعیین کننده در واکنش ها
برای بررسی اینکه یک واکنش اتفاق میفته یا نه، باید عوامل تعیین کننده رو بررسی میکردیم که ببینیم آیا این موارد موجود هستن یا نه
گاهی چند عامل بودن اما ضعیف، اون قدری نبودن که بشه گفت واکنش رخ میده
اما یک عامل خیلی مؤثر بود و ضعف بقیه عوامل رو تحت الشعاع خودش قرار میداد. همون بود که تعیین میکرد واکنش اتفاق بیفته یا نه.

هر کسی تو زندگی یه عامل تعیین کننده داره. یکی نبوغ بالا، یکی تلاش زیاد. یه نفر پول داره، یکی انگیزه و ...
توصیه من اینه که عامل تعیین کننده ی خودتون رو نادیده نگیرید.

امید آخرین چیزی هست که آدم از دست میده. یعنی امید برای موفقیت میتونه کافی و البته تعیین کننده باشه و ضعف عوامل دیگه رو پوشش بده.
امید تلاش میاره و چشم ها رو باز میکنه تا راه حلـها رو بـبینیم.

موفق باشید[/]

علاج درس نخوندن فقط کتابخونه اس

از صب تا عصر برو کتابخونه ... نخوای بخونی هم ... مجبور میشی که بخونی

[="DarkGreen"]

سلام و عرض اددب

خداقوت

دوست گرامی

اولا پیشنهاد میکنم پیک سنجش رو حتما مطالعه کنید

http://peyk.sanjesh.org/pdfversion.aspx


شما الان فرصت خوبی در اختیار دارید.

وقت باقیمانده رو تقسیم بندی کنید و از کارهای غیر ضروری که معمولا تو زمان کمی وقت خودنمایی میکنند اجتناب کنید.

درسهای پیش دانشگاهیتون خیلی مهم اند اما باید به فکر درسهای سالهای دوم و سوم که جزو منابع کنکور هستند هم اهمیت بدید

با مشاور مدرسه تون صحبت کنید تا با توجه به برنامه درسی مدرسه کمکتون کنه برای یک برنامه ریزی

درسهای سالهای قبل راحت تر و سریعتر پیش میره چون قبلا اونها رو خوندید و امتحان دادید

سعی کنید حتما برای مطالب مخصوصا فیزیک و شیمی و ریاضی که دروس اصلیتون هست یک دسته بندی و نمودار تهیه کنید . میتونید از فلش کارت های آماده خریداری کنید و استفاده کنید ولی تهیه فلش کارت توسط خود شما با توجه به اینکه دنبال راه حل برای فراموش نکردن مطالب هستید بهتره.

برای تثبیت مطالب حتما برنامه مرور داشته باشید

چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه فرصت خوبی در طول هفته برای مطالعه برای کنکور هستند.

یک برنامه مرور هفتگی داشته باشید و یک برنامه مرور ماهانه

حتما تست کار کنید

از برنامه های کنکور که از تلویزیون پخش میشه استفاده کنید . یکی دو برنامه رو که دیدم روش تست زنی یاد میده روش تست زنی خیلی کمکت میکنه.[/]

[="DarkGreen"][h=2]دانشگاه خوب است، اما همه چيز نيست[/h]


مدرک دانشگاهي در عصر اطلاعات بسيار ضروري و حياتي است و يکي از نيازهاي اوليه براي رسيدن به موفقيت محسوب مي‌شود. در حقيقت امروزه مشاغل و حرفه‌ها نياز به يک مدرک دانشگاهي در زمينه خود دارند؛ با اين حال، در عمل مي‌بينيم که برخي از افراد بدون مدرک دانشگاهي در دنياي اقتصاد، سياست يا حتي پيشبرد علم و دانش بشري موفق شده‌اند.
مي خواهم بگويم که اگر در رشته اي که دوست داريد، پذيرفته نمي‌شويد و اگر هدفتان براي ورود به يک رشته يا دانشگاه خاص رسيدن به بالاترين موقعيت اقتصادي، اجتماعي، علمي يا سياسي است، دانشگاه تنها راه رسيدن نيست و حتي در دنياي امروز افرادي هستند که در زمينه هاي مختلف به بالاترين مدارج رسيده‌اند بدون اينکه تحصيلات دانشگاهي داشته باشند؛ البته اين افراد از هوش و استعداد بسيار خوبي برخوردار بوده و در راه رسيدن به هدف خود تلاش بسيار کرده‌اند.
در اينجا به برخي از اين افراد اشاره مي‌کنيم:
بيل گيتس: احتمالاً بيل گيتس معروف ترين ميلياردر جهان است. وي در سال 2013 رتبه دومين مرد ثروتمند جهان را به خود اختصاص داد؛ اما همچنان ثروتمندترين مرد آمريکاست. گيتس در سال 1973 وارد دانشگاه هاروارد شد؛ اما در کمتر از دو سال آن را رها کرد تا به تاسيس شرکت شخصي خود به نام Micro بپردازد. زماني که گيتس فقط 32 سال سن داشت به ثروت 25/1 ميليارد دلاري دست يافت. هم اکنون ثروت خالص بيل گيتس از 70 ميليارد دلار نيز فراتر رفته است.
لري اليسون: بنيانگذار و مديرعامل شرکت اوراکل ثروتي بالغ بر 40 ميليارد دلار دارد و ششمين مرد ثروتمند جهان لقب گرفته است. لري هم بيشتر از دو سال در دانشگاه ايلي نواز دوام نياورد و با ترک تحصيل و سپري کردن ماجراهاي متعدد، سرانجام شرکت نرم افزاري شخصي خود را در سال 1977 تاسيس کرد.
مارک زوکربرگ: بنيانگذار شبکه اجتماعي فيس بوک، هرگز اهل درس خواندن نبود و بيشتر براي تفريح و گذراندن اوقات فراغت اهميت قايل مي‌شد. زوکربرگ هم اکنون به جوان‌ترين ميلياردر جهان تبديل شده است.
مايکل دل: بنيانگذار و مديرعامل شرکت دل، در سن نوزده سالگي درس را رها کرد. او در همان دوران، کار ساخت کامپيوتر شخصي خود را آغاز کرد و موفق شد که کامپيوتر ساخته شده را مستقيماً به مشتري بفروشد. زماني که فعاليت‌هاي دل گسترش يافت، وي شرکت بزرگي با مسؤوليت‌هاي محدود در زمينه ساخت کامپيوتر تاسيس کرد. اين روزها برند دل در بازارهاي جهاني بخوبي شناخته شده است و ثروت مايکل نيز از 3/15 ميليارد دلار فراتر رفته است.
رالف لورن: وي رييس و مديرعامل شرکت رالف لورن است. هرچند وي در جواني وارد دانشکده نظامي شد، اما فقط دو سال شرايط دشوار ارتش را تحمل کرد و دانشکده را رها کرد. وي استعداد فراواني در عرصه مد و طراحي داشت و فعاليت‌هاي خود را از توليد کفش تا عطر گسترش داد. ثروت خالص رالف بالغ بر 7 ميليارد دلار برآورد شده است .
يوشکا فيشر: وي وزير امور خارجه آلمان در زمان صدر اعظمي شرودر بود. او به جاي تحصيل در دانشگاه ، مطالعه آزاد را انتخاب کرد و ساعت ها و روزها در کتابخانه هاي شهر به سر برد . شرودر در حال حاضر به عنوان استاد دانشگاه در نيويورک مشغول به تدريس است.
سر ريچارد برانسون: وي کارآفرين و سرمايه‌گذار انگليسي و رييس و بنيان‌گذار گروه شرکت‌هاي ويرجين است که عنوان بيش از ۴۰۰ شرکت در سراسر دنيا را از آن خود کرده است. وي دبيرستان را رها کرد و به دليل قدرت بالاي برقراري ارتباط با ديگران توانست که کسب و کار موفقي راه اندازي کند. برانسون در حوزه‌هاي بسياري از قبيل ارتباطات، آژانس هواپيمايي و ... فعاليت دارد . ثروت برانسون بيش از 4 ميليارد دلار گزارش شده است.
استيو جابز: بنيانگذار شرکت اپل هرگز از دانشگاه فارغ‌التحصيل نشد و بعد از يک ترم تحصيلي کالج «ريد ارگان» را رها کرد؛ البته جابز جوان چندين دوره آموزشي و فني را به صورت آزاد گذراند تا موفق شد که نخستين نمونه کامپيوتر مک خود را بسازد. جابز تاسيس شرکت اپل را از سال 1976 آغاز کرد و انقلابي در صنعت ديجيتال به وجود آورد. ايده او توليد کامپيوترهاي کوچک‌تر بود .
استيون اسپيلبرگ: کارگردان معروف آمريکايي که تاکنون چندين جايزه اسکار را تصاحب کرده است، در رشته ادبيات انگليسي تحصيل مي‌کرد؛ اما به علت علاقه به سينما، دانشگاه را رها و ترک تحصيل کرد تا به دنبال حرفه مورد علاقه خود يعني سينما برود.
هنري فورد: وي که بنيانگذار شرکت خودروسازي فورد است، هيچ وقت نتوانست دبيرستان خود را به پايان برساند. او اولين کسي بود که براي توليد خودروي ارزان قيمت، خط توليد را به کار گرفت. فورد انقلابي بزرگ در صنعت خودروسازي اروپا و آمريکا ايجاد کرد. مجله تايمز او را با نفوذترين و قدرتمندترين انسان قرن بيستم معرفي کرده است.

پیک سنجش / تاریخ
۱۳۹۳/۰۶/۰3[/]

سلام،
نکته جالبی براتون بگم. من مثل شما برای کنکور کارشناسی استرس داشتم، اضطراب داشتم و واقعا بدتر از همه ناامید بودم. میخوای بدونی نتیجش چی شد؟...
این شد که دو سال موندم پشت کنکور کارشناسی، آخرشم دیدم واقعا اونقدر ارزشش رو نداشت. حالا اگه رشته مدنظرتون مرتبط با تجربی باشه، شاید تاحدی! نگرانیتون به جا باشه؛ وگرنه رشته های دیگرو میشه کارشناسیش رو توی یه دانشگاه متوسط خوند و با تجربه قبلی تو مقطعع ارشدش جبران کرد، چون توجه بیشتر رفته به سمت ارشد و بالاتر. من واقعا حسرت اون دو سال رو دارم ولی..

اميدوار;596305 نوشت:
توقف در گذشته باعث می شود فرصتها را یکی پس از دیگری از دست بدهید.

و
شاهد313;596875 نوشت:
حسرت بیشتر فرصت سوز است تا فرصت ساز

برای مقطع ارشد کسی رو میشناختم که درگیر خدمت سربازیش بود(که البته شما ندارید)، ولی در همون شرایط، تونست از فرصت هر چند کوتاهی که داشت حداکثر استفاده رو بکنه و توی رشته مورد علاقه در یکی از بهترین دانشگاه های کشور قبول بشه. بنابراین...
شاهد313;596875 نوشت:
آدم های موفق کسانی هستند که قدر لحظه هایی که پیش رو دارند را می دانند و حسرت گذشته را نمی خورند

واقعا فکر کردید همچین آدمی دوره کارشناسیش رو کجا درس خونده؟! توی دانشگاه دولتی؟!!!
نه نه، توی یه دانشگاه غیر انتفاعی که دانشجوهاش به خاطر استادای سطح بالاش!!! سطح علمیشون نسبت به سایر دانشگاهها پایینه. تو اطرافیان من و شما هستند کسائیکه تو مقطع کارشناسی رتبه و دانشگاه تاپی قبول شدند و در مقاطع بالاتر متاسفانه توفیق چندانی نداشتند و بر عکس کسانی هم بودند که با رتبه های 4 هزار تا 10 هزار دوره چهار ساله نا امید کننده ای داشتند ولی از تجربه شکست استفاده شایانی کردند و شدند رتبه زیر 100.
پیشنهاد میکنم مصاحبه با رتبه های برتر رشته خودتون رو در کنار مراجعه به یک مشاور تحصیلی رو از دست ندید.
techies;596886 نوشت:
اول برید پیش یه مشاور
چون تجربه رو نباید تجربه کرد تا شاید به اشتباه راهی رو نرید و رشته ای نخونید که مثل امثال من بعدا پشیمون بشید که چرا عمرتون صرف همچین مسیری کردید.
همینطور نه به خونوادتون و نه حتی به خودتون اجازه مقایسه خودتن با دیگران رو ندید!
اميدوار;596305 نوشت:
خود را با افراددیگر مقایسه نکنید
کسی که خودشو با دیگران مقایسه میکنه، آدم ضعیف النفسیه که به توانایی های خودش شک داره که رو میاره به مقایسه خودش با دیگران. نگید دیگران قوی هستند و ... به خودتون بگید من مخلوق خدا هستم، و خدا با هیچ کس بی انصافی نمیکنه. اگر اونها قابلیتهایی دارن پس به من هم توانایی هایی داده شده، منتها باید کشفشون کنم. هرکس هم روش خاص خودشو برای درس خوندن داره. در این زمینه از مشاور کمک بگیرید.
هیچوقت از خودتون و تواناییهاتون نامید نباشین
اميدوار;596305 نوشت:
نا امیدی و اضطراب بزرگترین مانع پیشرفت شما است
پیشنهاد دیگم اینه که حتما به یک روانپزشک مراجعه کنید تا اگر اضطراب دارید، اون رو برطرف کنه وگرنه هشدار میدم وگرنه تو زمان کنکور با مشکل جدی مواجه میشید.
این رو هم بدونید که
شاهد313;596875 نوشت:
بسیاری از کسانی که رتبه های مناسبی کسب کرده اند لزوما از تابستان شروع نکردند

و یک نکته مهم: زندگی پر ازفراز و نشیب هایی هست که اگر دلیل و هدف زندگی رو درک نکرده باشید، بعد از شکستها به پوچی میرسید. پس پیشنهاد آخرم اینه که اگر به علت وجود خودتون در این دنیا پی نبردید و هدفتون تو زندگی را به معنای واقعی درک نکردید، طی چند روز زمانهایی رو اختصاص بدید به اینکه با خودتون خلوت کنید و "بطور جدی" به این موضوع فکر کنید. چون اگه به یک جواب قانع کننده ای برسید، این جواب ایمان شما رو در مقابل سختی ها تقویت میکنه و باعث میشه تو شرایط بحرانی کم نیارید! و از طرفی چون هدفتون براتون مشخص شده، به اصطلاح از جون براش مایه میذارید!
ببخشید که خیلی حرف زدم

تا ساحل آرامش;597012 نوشت:
در اينجا به برخي از اين افراد اشاره مي‌کنيم:
بيل گيتس: احتمالاً بيل گيتس معروف ترين ميلياردر جهان است. وي در سال 2013 رتبه دومين مرد ثروتمند جهان را به خود اختصاص داد؛ اما همچنان ثروتمندترين مرد آمريکاست. گيتس در سال 1973 وارد دانشگاه هاروارد شد؛ اما در کمتر از دو سال آن را رها کرد تا به تاسيس شرکت شخصي خود به نام Micro بپردازد. زماني که گيتس فقط 32 سال سن داشت به ثروت 25/1 ميليارد دلاري دست يافت. هم اکنون ثروت خالص بيل گيتس از 70 ميليارد دلار نيز فراتر رفته است.
لري اليسون: بنيانگذار و مديرعامل شرکت اوراکل ثروتي بالغ بر 40 ميليارد دلار دارد و ششمين مرد ثروتمند جهان لقب گرفته است. لري هم بيشتر از دو سال در دانشگاه ايلي نواز دوام نياورد و با ترک تحصيل و سپري کردن ماجراهاي متعدد، سرانجام شرکت نرم افزاري شخصي خود را در سال 1977 تاسيس کرد.
مارک زوکربرگ: بنيانگذار شبکه اجتماعي فيس بوک، هرگز اهل درس خواندن نبود و بيشتر براي تفريح و گذراندن اوقات فراغت اهميت قايل مي‌شد. زوکربرگ هم اکنون به جوان‌ترين ميلياردر جهان تبديل شده است.
مايکل دل: بنيانگذار و مديرعامل شرکت دل، در سن نوزده سالگي درس را رها کرد. او در همان دوران، کار ساخت کامپيوتر شخصي خود را آغاز کرد و موفق شد که کامپيوتر ساخته شده را مستقيماً به مشتري بفروشد. زماني که فعاليت‌هاي دل گسترش يافت، وي شرکت بزرگي با مسؤوليت‌هاي محدود در زمينه ساخت کامپيوتر تاسيس کرد. اين روزها برند دل در بازارهاي جهاني بخوبي شناخته شده است و ثروت مايکل نيز از 3/15 ميليارد دلار فراتر رفته است.
رالف لورن: وي رييس و مديرعامل شرکت رالف لورن است. هرچند وي در جواني وارد دانشکده نظامي شد، اما فقط دو سال شرايط دشوار ارتش را تحمل کرد و دانشکده را رها کرد. وي استعداد فراواني در عرصه مد و طراحي داشت و فعاليت‌هاي خود را از توليد کفش تا عطر گسترش داد. ثروت خالص رالف بالغ بر 7 ميليارد دلار برآورد شده است .
يوشکا فيشر: وي وزير امور خارجه آلمان در زمان صدر اعظمي شرودر بود. او به جاي تحصيل در دانشگاه ، مطالعه آزاد را انتخاب کرد و ساعت ها و روزها در کتابخانه هاي شهر به سر برد . شرودر در حال حاضر به عنوان استاد دانشگاه در نيويورک مشغول به تدريس است.
سر ريچارد برانسون: وي کارآفرين و سرمايه‌گذار انگليسي و رييس و بنيان‌گذار گروه شرکت‌هاي ويرجين است که عنوان بيش از ۴۰۰ شرکت در سراسر دنيا را از آن خود کرده است. وي دبيرستان را رها کرد و به دليل قدرت بالاي برقراري ارتباط با ديگران توانست که کسب و کار موفقي راه اندازي کند. برانسون در حوزه‌هاي بسياري از قبيل ارتباطات، آژانس هواپيمايي و ... فعاليت دارد . ثروت برانسون بيش از 4 ميليارد دلار گزارش شده است.
استيو جابز: بنيانگذار شرکت اپل هرگز از دانشگاه فارغ‌التحصيل نشد و بعد از يک ترم تحصيلي کالج «ريد ارگان» را رها کرد؛ البته جابز جوان چندين دوره آموزشي و فني را به صورت آزاد گذراند تا موفق شد که نخستين نمونه کامپيوتر مک خود را بسازد. جابز تاسيس شرکت اپل را از سال 1976 آغاز کرد و انقلابي در صنعت ديجيتال به وجود آورد. ايده او توليد کامپيوترهاي کوچک‌تر بود .
استيون اسپيلبرگ: کارگردان معروف آمريکايي که تاکنون چندين جايزه اسکار را تصاحب کرده است، در رشته ادبيات انگليسي تحصيل مي‌کرد؛ اما به علت علاقه به سينما، دانشگاه را رها و ترک تحصيل کرد تا به دنبال حرفه مورد علاقه خود يعني سينما برود.
هنري فورد: وي که بنيانگذار شرکت خودروسازي فورد است، هيچ وقت نتوانست دبيرستان خود را به پايان برساند. او اولين کسي بود که براي توليد خودروي ارزان قيمت، خط توليد را به کار گرفت. فورد انقلابي بزرگ در صنعت خودروسازي اروپا و آمريکا ايجاد کرد. مجله تايمز او را با نفوذترين و قدرتمندترين انسان قرن بيستم معرفي کرده است.

بابا انصافا ایران قحطالرجاله که نمونه های موفقتون همش از اونور آبه؟!

[="Tahoma"][="Black"]به نام خدا
سلام

kamyar7;597048 نوشت:
بابا انصافا ایران قحطالرجاله که نمونه های موفقتون همش از اونور آبه؟!

شبكه افق برنامه اي داره به نام سرزمين نخبگان بعضي از نخبه ها ميگفتن دو سال سه سال ترك تحصيل كرديم افسرده شديم و ... ولي برگشتيم و دوباره شروع كرديم.

به استارتر تاپيك هم پيشنهاد ميكنم در وقت باقي مونده حتما پيش يك مشاور بريد و برنامه درسي داشته باشيد.
بر درس هاي اصلي تمركز ويژه داشته باشيد و سعي كنيد به درس ها علاقمند باشيد.[/]

دختر با وقار;594848 نوشت:
نمیدونم چه طوری باید مفهومی درس بخونم کمکم کنید

سلام

بنده نیز رشته تجربی بودم...

با توجه به فرصت باقیمانده، برای برخی درس ها وقت بیشتری بگذراید...

چنانچه قبولی های گذشته را ملاحظه کنیم متوجه می شویم بهتر است روی تمام دروس عمومی و زیست و شیمی در دروس اختصاصی باید حسابی سرمایه گذاری کرد زیرا...

این دروس امتیازآورترین هستند...

نحوه مفهومی خواندن:

بعد از مطالعه (مثلا) نیمی از کتاب زیست دوم، به سراغ سوالات آزمون سراسری سال گذشته بروید و از خود بپرسید "آیا با این نحوه مطالعه می توانم به سوالات پاسخ دهم یا خیر؟"

چنانچه می توانید پاسخ دهید؛ پس روش مطالعه تان خوبست وگرنه دقت کنید که طراحان سوال روی چه نکاتی دست می گذارند شما هم روی آنها تمرکز کنید...

سلام.ب نظر من روزشمار هم از تنبلی بیرونت میاره.من خودم سالی ک کنکور داشتم یه کاغذ زده بودمو روزایه مونده ب کنکور رو میشمردم این کار شاید اوایل استرس زا باشه ولی وقتی هر روز با عوض کردن روزشمار بیدار شی حتی یه لحظه هم فکر تنبلی و تلویزیون و کارایه بیهوده ب سرت نمیزنه و یه توصیه دیگه یه برنامه ریزی کن و حتما بهش عمل کن حتی وقتی حوصله نداری خودتو مجبور کن ک سر درس و کتابت بشینی حتی اگه نمیخونی این کار باعث میشه حتی اگه نیم ساعت فکر و خیال کنی یکی دو ساعت بعدش رو درس بخونی ... گرچه اگه از من بپرسن میگم دانشگاه اون چیزی نیس ک قبل کنکور آدم فکر میکنه ولی خب معمولا پشت کنکوری ها مثله خودمون ب حرف بقیه گوش نمیکنن پس موفق باشی ...

[="Tahoma"]سلام
ممنون از راهنماییتون...
فقط برام دعا کنید که بتونم سرافراز بشم
التماس دعا...

[="Tahoma"]ممنونم.
بله حق با شماست درست میفرمایید.

[="DarkGreen"]

kamyar7;597048 نوشت:
بابا انصافا ایران قحطالرجاله که نمونه های موفقتون همش از اونور آبه؟!

بنده پیشنهاد دادم پیک سنجش مطالعه کنند و یک صفحه از اون رو کپی کردم اینجا

وگرنه قصدم این نبود بگم توی ایران قحط الرجاله

مطمئنا در ایران نخبگان زیادی داریم و هیچ کس هم نمیتونه منکر بشه.[/]

[="Arial"][="Purple"]سلام
تنها راهنمایی من اینه به خدا و خودت وتلاشت و تواناییات اعتماد کن. سال دیگه ان شا الله همین موقع میفهی که کنکور و دانشگاه همه چیز آدم نیست بخشی از زندگی ادمه.نگران نباش. شما میتونی بیشتر از اون چیزی که فکر میکنی میتونی.میتونی ثابت کنی که اشرف مخلوقاتی و با این فشار کاری رو اعصابت کنترل داری.در ضمن فکر نکن این اخرین سالیه که سختی میکشی دانشگاهم سختیای خودشو داره و تلاش را میطلبد.
به عنوان دانشجوی فیزیک روزانه ترم اولیه دانشگاه دولتی قم هر راهنمایی بخوای در خدمتم.
یاعلی
[/]

دختر با وقار;597417 نوشت:
فقط برام دعا کنید که بتونم سرافراز بشم

سلام

دعا اثر دارد اما...

فرد می بایست مرگبار! درس بخواند...(بنده تجربه کرده ام)

مترصد;597528 نوشت:
فرد می بایست مرگبار! درس بخواند

تمام تنم لرزید با این جمله:Narahat az:

[="Arial"][=arial]بسم رب الحیدر

سلام و ادب
ما جوونا موقع کنکور خیلی سخت میگیریم و یه غول جلوی خودمون میسازیم حرفم به این معنا نیست که سخت تلاش نکنیم منظورم از لحاظ فکری و روانی هست کنکور هم مثل خیلی چیزای دیگست و باید باور کرد به بهترین رتبه و بهترین دانشگاه و بهترین رشته هم اگه نرسیدیم باز هم میشه علم مورد نیاز رو آموخت و از خیلیا جلو زد و هم تو جامعه و هم پیش خدا مفید فایده بود بنده هم کتابخونه رو شدید توصیه میکنم مخصوصا اگه همراه یه دوست باشید باید از لحاظ روانی و روحیه شرایط خوبی داشته باشید از مشغله های فکری خودتون رو تخلیه کنید که همون همراه بودن با یه دوست خوب خیلی موثره

اللهم عجل لولیک الفرج

در ادامه صحبت های آقای یا امیر المومنین علی بگم که حتما حتما دقت کنید که این دوستتون خواسته یا ناخواسته باعث دلسردی و بیشتر شدن اضطرابتون نشه.
چون من خودم از این اتفاق ضربه خوردم و به همین علت یکسال پشت کنکوری شدم.دوست صمیمیم کاملا ناخواسته منو از درس خوندن دلسرد می کرد.سال اول چون باهم درس می خوندیم هر دو پشت کنکور موندیم. سال دوم ارتباطمون کمتر شد و هر دو رشته ای که میخواستیم قبول شدیم.
پس در انتخاب این دوستتون حتما دقت کنید.

من خودم رشته م تجربی بود و شکر خدا رشته مورد علاقه م رو قبول شدم.احتمال زیاد شرایط الان با 6 سال قبلی که من کنکور دادم خیلی تغییر کرده باشه.ولی اون زمان من شدیدا روی تستهای کنکور سال قبل وقت میزاشتم. حتی اگه یک سری تست کنکور رو 3 بار بزنید به نظرم ارزشش رو داره. چون کامل دستتون میاد سوالات چطوریه.و حتما حتما حتما برنامه ریزی تا خود کنکور داشته باشید. یعنی بدونید هر ماه چی رو میخوایید تموم کنید. و بر اساس اون هفتگی و روزانه برنامه بریزید

تاثیر درسای عمومی رو هم اصلا دست کم نگیرید. من توی کنکور خودم درسای عمومیم بود که نسبت به بقیه دوستام چند صدتا رتبه کشید بالا.

[="Tahoma"]سلام ممنونم از لطفتون.
چشم حتما در اسرع وقت وقتتون رو خواهم گرفت.
بازم سپاسگزارم.
التماس دعا...:Gol:

آرامش;597676 نوشت:
تمام تنم لرزید با این جمله:Narahat az:

منظور این بود که خوب خوب درس بخواند چون رقبا قدری جدی اند....

منم کنکور دارم امسال. تجربی هم هستم. مدرسمم تیزهوشانه مثلا ولی واقعا جون درس خوندن ندارم. انقد کلافه و درهم و برهمم که دلم میخواد خودمو تو اتاقم حبس کنم. چن هفته پیش به سرم زد کلا بیخیال تجربی شم برم هنر(رشته مورد علاقم). واسه هنر بخونم. برم دنبال علاقم(نقاشی) ولی انقد خانوادم مخالفت کردن که دوباره برگشتم تجربی. اون موقع که واسه هنر میخوندم خیلی با انگیزه بودم ولی الان نمیدونم برای چی تجربی ام...
دلم میخواد الهیات-فلسفه و کلام بخونم. دانشگاه امام صادق هم انتخاب کردم داخل برگه ثبتنام کنکورم. کسی میدونه اگه از تجربی منطقه 2 بخوام این رشته ها رو برم حداکثر به چه رتبه ای نیاز دارم؟

گل یاس;652335 نوشت:
منم کنکور دارم امسال. تجربی هم هستم. مدرسمم تیزهوشانه مثلا ولی واقعا جون درس خوندن ندارم. انقد کلافه و درهم و برهمم که دلم میخواد خودمو تو اتاقم حبس کنم. چن هفته پیش به سرم زد کلا بیخیال تجربی شم برم هنر(رشته مورد علاقم). واسه هنر بخونم. برم دنبال علاقم(نقاشی) ولی انقد خانوادم مخالفت کردن که دوباره برگشتم تجربی. اون موقع که واسه هنر میخوندم خیلی با انگیزه بودم ولی الان نمیدونم برای چی تجربی ام...
دلم میخواد الهیات-فلسفه و کلام بخونم. دانشگاه امام صادق هم انتخاب کردم داخل برگه ثبتنام کنکورم. کسی میدونه اگه از تجربی منطقه 2 بخوام این رشته ها رو برم حداکثر به چه رتبه ای نیاز دارم؟

سلام
یعنی به هیچکدوم از رشته های زیر مجموعه تجربی علاقه ای نداری؟
کنکور هنر رو هم ثبت نام کردی دیگه؟

دختر با وقار;652580 نوشت:

سلام
یعنی به هیچکدوم از رشته های زیر مجموعه تجربی علاقه ای نداری؟
کنکور هنر رو هم ثبت نام کردی دیگه؟

سلام. چرا روانشناسی دوس دارم ولی کلا برام فرقی نداره کدوم رشته برم! آره هنر هم ثبتنام کردم...

هر رشته ای بغیر از دندون پزشکی و داروسازی و پزشکی بخونی.عمرتو تلف کردی.اصلا بخوندن غیر از این رشته ها فقط وقت تلف کردنه.چون اخرش بیکاری یا یه حقوق بخور و نمیر.مخصوصا برای شما که خانمم هستین.

اخه نمیشه هرکسی ازاین رشته هاقبول شه خودمن امسال پشت کنکورم پارسال عاشق پزشکی بودم وروزی تا12-10ساعت درس میخوندم اماقبول نشدم که هیچ علاقه ام روازدست دادم واقعاقبول شدن تواین رشته ها سخته الانم به هیج یک ازاین رشته های تجربی علاقه ندارم خودمم نمیدونم هدفم چیه و واسه چی پشت کنکورموندم بنظرمن علاقه خیلی مهمه مثلا من خودم خیلی به روانشناسی علاقه دارم ولی حیف که نمیتونم بخونم همه چی که پول نیس ادم اگه واردیه شغل پولداری بشه ولی ازکارش لذت نبره ارزشونداره.

mohsen1990;652777 نوشت:
هر رشته ای بغیر از دندون پزشکی و داروسازی و پزشکی بخونی.عمرتو تلف کردی.اصلا بخوندن غیر از این رشته ها فقط وقت تلف کردنه.چون اخرش بیکاری یا یه حقوق بخور و نمیر.مخصوصا برای شما که خانمم هستین.

من با شما مخالفم. اصلا هم اینطور نیست.
رشته های علوم پایه به نظر من فوق العاده اند. پرستاری کارهم زیاد داره حقوقشم انصافا خوبه. رشته هایی که اسم بردید فقط رتبه هایزیر 3 هزار رو در بر می گیره.این حرفا رو میزنید رشته های علوم پایه ارزشش رو از دست میده.همانطور که حضرت آقا گفتن باید سعی کنیم رشته های علوم پایه به جایگاه خودش برسه.
فقط علاقه.................... به نظر من کسی رشته کشاورزی بخونه و بهش علاقه داشته باشه موفق تر از کسی که رشته پزشکی خونده ولی علاقه ای بهش نداره.

omid1367;653183 نوشت:
من با شما مخالفم. اصلا هم اینطور نیست.
رشته های علوم پایه به نظر من فوق العاده اند. پرستاری کارهم زیاد داره حقوقشم انصافا خوبه. رشته هایی که اسم بردید فقط رتبه هایزیر 3 هزار رو در بر می گیره.این حرفا رو میزنید رشته های علوم پایه ارزشش رو از دست میده.همانطور که حضرت آقا گفتن باید سعی کنیم رشته های علوم پایه به جایگاه خودش برسه.
فقط علاقه.................... به نظر من کسی رشته کشاورزی بخونه و بهش علاقه داشته باشه موفق تر از کسی که رشته پزشکی خونده ولی علاقه ای بهش نداره.

علوم پایه مثل ریاضی محض و فیزیک و اینجور چیزاس.که فقط میتونه استاد دانشگاهی معلمی چیزی بشه که حقوقش اصلا قابل مقایسه با زحمتی که میکشن نیست.شما خودتون مقایسه کنید یه کاغذ وردارین دو قسمت کنید.یه طرف زحمت و سختی هر شغل را بنویس یه طرف درامد.ببینید چه رشته ای بهتره.من حاضرم این5 سال درس خوندنمو همشو میشستم واسه کنکور تجربی بخونم و دندون پزشکی قبول بشم به جای اینکه مکانیک بخونم.اینو اکثر بچه های مهندسی اقرار میکنن.پزشکی بهتره.فقط قبول شدنش خیلیییی سخته.

mohsen1990;653494 نوشت:
علوم پایه مثل ریاضی محض و فیزیک و اینجور چیزاس.که فقط میتونه استاد دانشگاهی معلمی چیزی بشه که حقوقش اصلا قابل مقایسه با زحمتی که میکشن نیست.شما خودتون مقایسه کنید یه کاغذ وردارین دو قسمت کنید.یه طرف زحمت و سختی هر شغل را بنویس یه طرف درامد.ببینید چه رشته ای بهتره.من حاضرم این5 سال درس خوندنمو همشو میشستم واسه کنکور تجربی بخونم و دندون پزشکی قبول بشم به جای اینکه مکانیک بخونم.اینو اکثر بچه های مهندسی اقرار میکنن.پزشکی بهتره.فقط قبول شدنش خیلیییی سخته.

پول خوبه ولي همه چيز پول نيست...

omid1367;654143 نوشت:
پول خوبه ولي همه چيز پول نيست...

جمله قشنگیه ولی فقط در حد شعار...تو این دوره زمونه همه چیز پوله.بعدشم پزشکی همش خدمت به خلقه بده.اون دنیاشونم دارن.

mohsen1990;654145 نوشت:
جمله قشنگیه ولی فقط در حد شعار...تو این دوره زمونه همه چیز پوله.بعدشم پزشکی همش خدمت به خلقه بده.اون دنیاشونم دارن.

الان متاسفانه صداقت هم شعاره يعني ما نبايد صادق باشيم...
من مخالف رشته پزشكي نيستم واصلا معتقدم اگه كسي توانايي رفتن به اين رشته رو داره و نره به خودش ظلم كرده...
اما دليل نميشه شما رشته هاي ديگرو زير سوال ببريد. رشته هاي علوم پايه بس كي بايد ارجع بشه....
منتظريد نسل هاي آينده بيان و به اين رشته ها ارزش بدن؟!!!!! اين من و شماييم كه بايد دنبال ارزشها باشيم.
نميدونم تونستم منظورم و برسونم يا نه.

ناگفته هاي ناب;597108 نوشت:
به نام خدا
سلام

شبكه افق برنامه اي داره به نام سرزمين نخبگان بعضي از نخبه ها ميگفتن دو سال سه سال ترك تحصيل كرديم افسرده شديم و ... ولي برگشتيم و دوباره شروع كرديم.

به استارتر تاپيك هم پيشنهاد ميكنم در وقت باقي مونده حتما پيش يك مشاور بريد و برنامه درسي داشته باشيد.
بر درس هاي اصلي تمركز ويژه داشته باشيد و سعي كنيد به درس ها علاقمند باشيد.


فکر کنم من الان تو اون دوران افسردگی هستم :Khandidan!:

گل یاس;652335 نوشت:
منم کنکور دارم امسال. تجربی هم هستم. مدرسمم تیزهوشانه مثلا ولی واقعا جون درس خوندن ندارم. انقد کلافه و درهم و برهمم که دلم میخواد خودمو تو اتاقم حبس کنم. چن هفته پیش به سرم زد کلا بیخیال تجربی شم برم هنر(رشته مورد علاقم). واسه هنر بخونم. برم دنبال علاقم(نقاشی) ولی انقد خانوادم مخالفت کردن که دوباره برگشتم تجربی. اون موقع که واسه هنر میخوندم خیلی با انگیزه بودم ولی الان نمیدونم برای چی تجربی ام...
دلم میخواد الهیات-فلسفه و کلام بخونم. دانشگاه امام صادق هم انتخاب کردم داخل برگه ثبتنام کنکورم. کسی میدونه اگه از تجربی منطقه 2 بخوام این رشته ها رو برم حداکثر به چه رتبه ای نیاز دارم؟

سلام اینا فکرای قبل از کنکوره بهش اعتنا نکن بشین همین تجربی رو بخون
من حتی شبای امتحانا به خاطر استرسی که داشتم همش میزدم تو سر خودم میگفتم چرا نرفتم تجربی بعد از فرداش که امتحانمو میدادم دیگه این فکرا به سرم نمیزد فقط این فکرا میان که تمرکز آدمو بگیرن و آدم یکم لوس بازی در بیاره

دختر با وقار;594848 نوشت:
سلام الان خیلی نیار به راهنمایی دارم امسال کنکور تجربی دارم ولی از تابستونم استفاده نکردم الانم نمیتونم زیاد درس بخونم و سخت نا امیدم یعنی درسایی رو هم که میخونم زود فراموشم میشم یعنی نمیدونم چه طوری باید مفهومی درس بخونم کمکم کنید خیلی ناامیدم مخصوصا اینکه توی یه مدرسه ای هم هستم که بچه ها خیلی قوی هستن

سلام من خودم ریاضی بودم ولی من اگه جای شما بودم میشستم مباحثی رو که مهمترن تو کنکور و به ترتیب درسایی که اثر بیشتری دارن فکر کنم واسه شما یکی زیست رو باید بالا بزنین یکی فیزیک و ریاضی
اینا رو دقیق و با تمرکز میخوندم مثلا فیزیک رو مبحث به مبحث از اول بذار جلوت هر بخش رو که تموم کردی کلی تست ازش بزن
مفهومی یعنی اینکه تا نفهمیدی رد نشو ذهنتو درگیر درس کن تو ذهنت بالا پایین کن دنبال این نباش که زود تموم شه
با تست زدنم تسلط پیدا میکنی
بخشای مهم رو که تعیین کنی بخونی دیگه حجم کمتری رو انتخاب کردی پس میتونی بدون استرس با دقت بیشتری بخونیشون بعدا ان شاالله وقت کردی به بقیه هم برس

[="Tahoma"]

عاشق امام خامنه ای;654401 نوشت:
سلام من خودم ریاضی بودم ولی من اگه جای شما بودم میشستم مباحثی رو که مهمترن تو کنکور و به ترتیب درسایی که اثر بیشتری دارن فکر کنم واسه شما یکی زیست رو باید بالا بزنین یکی فیزیک و ریاضی
اینا رو دقیق و با تمرکز میخوندم مثلا فیزیک رو مبحث به مبحث از اول بذار جلوت هر بخش رو که تموم کردی کلی تست ازش بزن
مفهومی یعنی اینکه تا نفهمیدی رد نشو ذهنتو درگیر درس کن تو ذهنت بالا پایین کن دنبال این نباش که زود تموم شه
با تست زدنم تسلط پیدا میکنی
بخشای مهم رو که تعیین کنی بخونی دیگه حجم کمتری رو انتخاب کردی پس میتونی بدون استرس با دقت بیشتری بخونیشون بعدا ان شاالله وقت کردی به بقیه هم برس

ممنونم از توصیه تون
شما که خودتون این کار رو انجام دادید به نتیجه ای که میخواستید رسیدید؟
اون شبی که فرداش کنکور داشتید چطوری گذروندید؟

دختر با وقار;654985 نوشت:

ممنونم از توصیه تون
شما که خودتون این کار رو انجام دادید به نتیجه ای که میخواستید رسیدید؟
اون شبی که فرداش کنکور داشتید چطوری گذروندید؟


خواهش میکنم
من شرایط شما رو نداشتم درسای تخصصیم رو خیلی مفهومی در طول سال خونده بودم اما عمومیا رو دو هفته آخر کنکور خوندم فقط عمومیام افتضاح بود اما نتیجه نهایی شکر خدا رضایت بخش بود آخرا بازیگوشی کردم حوصله نداشتم عمومیا رو بخونم اما شما الان وقت دارین مثلا از فیزیک مبحث حرکت شناسی خیلی مهمه اونو مفهومی بخونین و مباحثی که سوال زیاد میاد ان شاالله نتیجه خوبی میگیرین
من شب کنکور خیلی استرس گرفتم اصلا خوابم نبرد سردردم گرفته بودم به نظر خودم بیخوابی باعث شد خیلی کمتر از اون چیزی که میتونم بزنم اما شکر خدا دقیقا جایی که میخواستم قبول شدم نتیجه خوب شد

kamyar7;597048 نوشت:
بابا انصافا ایران قحطالرجاله که نمونه های موفقتون همش از اونور آبه؟!

مهران مدیری !

سلام من كنكور تجربي 94 بودم

توصيه ي من: فقط بخونيد.... همين....

آزمونهاي كانون و سنجش رو خيلي خوب دادم و گفته بودند پزشكي قبولم اما كنكور خيلي سخت بود ولي بازهم خداروشكر كه مثل بعضيا غش نكردم و....
افسوسهايي كه دارم:
1.كاش تاريخ ادبيات (شامل اعلام و بالاي درسها و زير درسها و.... )رو بيشتر ميخوندم
2.كاش ادبيات رو نميذاشتم بعد عيد
3.كاش ميتونستم تندخواني كنم و درسها رو چندبار بخونم
4.كاش عمومي بيشتر ميخوندم
5.كاش رياضي فيزيك كمتر ميخوندم
6.كاش.برا زيست زودتر تستهاي متنوع كار ميكردم (از همين امروز برويد دنبالش: شامل كتاب نشر دريافت (همايش زيست شناسي )وكتاب و جزوه هاي دبيران مختلف شهرتون يا شهرهاي ديگه) برا زيست هركاري كه ميتونيد بكنيد كه خيلي سخت ميگيرن (حتما پنج شش تا جزوه و كتاب )ازش داشته باشيد و از هر كدوم كمي تست بزنيد
7.كلا اگر در درسي ضعيف هستيد ولش نكنيد خيلي هم بهش گير نديد كه زياد بخونيد من رياضيم ضعيف بود خيلي خوندم اما نتيجه نگرفتم
8.مطمئن باشيد كه درسهاي حفظي رو ميتونيد بالاي 70 بزنيد من ديني رو خيلي خوندم بالا 70 زدم همچنين لغت و تاريخ ادبيات و زمين شناسي و (نصفه ي دوم فيزيك پيش )
فرمولها و واكنشها و مطالب حفظي زيست و شيمي و فرمولهاي فيزيك
9.واقعيتي درباره من وجود داره و اينكه فك ميكنم در مشهد كسي بيشتر از من درس نخوند اما بدونيد كساني كه ميگن مفهومي بخونيد حفظ نكنيد برا درساي حفظي جواب نميده مطمئن باشيد هرچه بيشتر حفظ كنيد بيشتر پاسخگو خواهيد بود اما درباره رياضي و فيزيك هيچ اطميناني نيست
10.اگه مث من هستيد حتما از همين فردا زمين شناسي رو هم بخونيد باور كنيد تو شرايط كمبود وقت كنكور بيشتر چيزايي كه حفظ هستيد بدردتون ميخوره همه ميگن حفظيا آخر ولي اشتباهه فراموش ميشه
11.در نرم افزار بازار "جعبه لايتنر" رو جستجو كنيد روشي براي حفظ لغات و فرمولهاست من حتي كتاب زيست رو هم با اون حفظ كردم

موفق باشيد

شب كنكور وضعيتي بود ها...
مشاورمون ميگفت: زبان فارسي از همون بياموزيمي كه در رشته رياضي اومده تجربي هم مياد همچنين سبك ترجمه عربي
حتما روز قبل از تجربي كه رياضي برگزار ميشه سوالات رياضي رو دانلود كنيد
شب ساعت 10 خوابيدم تا 11 خوابم نبرد (اينقدر نشسته بودم درس خونده بودم پام درد گرفته بود ) تا صبح سگ همسايه داشت پارس ميكرد كلا 5ساعت خوابيدم....

در كل يكسال تو قرنطينه بودم و هميشه اين آيه تزريق انرژي ميكرد بهم... (ليس للانسان الا ما سعي.... )

موضوع قفل شده است