نحوه استفاده کردن از آپلودسنتر مایکروسافت آفیس ویندوز 8.1 به چه صورت است؟

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
نحوه استفاده کردن از آپلودسنتر مایکروسافت آفیس ویندوز 8.1 به چه صورت است؟

آپلود سنتر آفیس، به همراه نصب این مجموعه روی دستگاه شما پدیدار خواهد شد از بخش System Tray قابل دسترسی است. شما می‌توانید آن را پنهان بکنید ، ولی آیا باید اینکار را انجام دهید؟ آپلود سنتر دقیقا چه کاری را انجام می‌دهد؟

زمانی که شما یک فایل مایکروسافت آفیس را روی اینترنت (به عنوان مثال روی محیط One Drive) ذخیره می‌کنید، این سند تنها روی محل اشاره شده ذخیره نمی‌شود. بلکه به صورت همزمان روی Office Document Cache هم که روی دستگاه شما وجود دارد، قرار می‌گیرد. پس مجموعه آفیس به صورت اتوماتیک ، فایل‌های کش‌شده را روی سرورهای آپلود می‌کند.

به عنوان مثال، چنانچه شما به وسیله اینترنت با سرعت پایین در حال کار روی اسناد خود هستید، می‌توانید فایل خود را روی سرور ذخیره کرده در فرصت مناسب و زمان دسترسی به یک اینترنت ایده‌آل، آن را روی محیط مناسب آفیس آپلود عکس رايگان بکنید . چنانچه مشکلی در فرآیند آپلود پیش بیاید، آفیس به صورت اتوماتیک یک ورژن لوکال از فایـل شما نگه داشته به شما در این زمینه اطلاع می‌دهد. در صورتی که مشکلی جهت سرور پیش آید هم آفیس مجددا به صورت اتوماتیک ، این فرآیند را دوباره تکرار کرده در موقعیت مناسب، فایـل شما را در محل مربوطه آپلود می‌کند.

آپلود سنتر آفیس به شما این امکان را می‌دهد که فایل‌های در حال آپلود یا آپلود شده را دید ه با آنها در تعلت باشید. در حالی که در این روند مشکلی وجود داشته باشد، از طریق نوتیفیکیشن به شما اطلاع داده می‌شود. شما می‌توانید در بخش ‌های مربوطه، فایل‌های در حال آپلود عکس، فایل‌های آپلود شده اسناد کش شده را مشاهده بکنید .

این قابلیت جهت افرادی که از محیط One Drive استفاده می‌کنند، اضافی به نظر می‌رسد. براي چه که ویندوز ۸.۱ ویندوز ۱۰ به صورت پیش‌فرض از فضای One Drive پشتیبانی می‌کنند.

چگونه از آپلود سنتر آفیس استفاده کنیم؟!

آپلود سنتر آفیس بعد از نصب این مجموعه، روی دستگاه شما قرار خواهد گرفت. شما این وسائل را در System Tray مشاهده خواهید کرد. آیکون اولیه آن به صورت دایره نارنجی رنگ با فلش سفید رنگ به سمت بالا است. آیکون اشاره شده در زمان ظهور مشکل، تغییر پیدا می‌کند و به شما اطلاع می‌دهد که اتفاقی افتاده است. با کلیک بر روی این آیکون٬ می‌توانید وارد آپلود سنتر آفیس شوید.

همچنین شما می‌توانید با باز کردن منوی استارت، جمله Office Upload Center را در قسمت جستجو تایپ بکنید و پس روی شورتکات مربوطه (مانند عکس زیر) کلیک بکنید .


زمانی که وارد این پنجره می‌شوید، با لیستی از فایل‌های در حال آپلود روبه‌رو خواهید شد در صورتی که فایلی در حال آپلود نباشد، پیام ” No files are pending upload ” را مشاهده خواهید کرد. با کلیک روی آیکون منو که در گوشه بالا سمت راست به چشـم می‌خورد انتخاب گزینه ” Recently Uploaded ” می‌توانید فایل‌هایی که اخیرا آپلود شده‌اند را مرور کرده یا با گزینش ” All Cached Files ” می‌توانید همه فایل‌ها اعم از در حال آپلود یا آپلود شده را ببینید.

توسط دکمه‌های Upload All و Pause Upload می‌توانید به ترتیب عملیات آپلود را آغاز و یا آنها را متوقف نمایید. در حالت معمول، نیازی به زدن این دکمه‌ها نیست عملیات به صورت اتوماتیک انجام می‌شوند.

بوسیله دکمه Actions می‌توانید عملیاتی مانند باز کردن فایل از روی لوکال، باز کردن فایـل از روی سرور، ذخیره یک ورژن از فایـل روی رایانه و یا صرف نظر کردن از فایل کش شده را روی فایل گزینش شده انجام دهید.


با کلیک روی دکمه Settings می‌توانید وارد قسمت تنظیمات شوید. به صورت پیش فرض، آپلود سنتر آفیس به زمان انتها پیدا کردن عملیات آپلود یا ظهور مساله در روند انجام آن، نوتیفیکیشنی را جهت اطلاع کاربر در این زمینه ارسال کرده جهت فایل‌هایی که به صورت عادی در حال آپلود هستند ، اطلاعیه‌ای ارسال نمی‌شود.

با برداشتن تیک گزینه Display icon in notification area می‌توانید آیکون مربوط به آپلود سنتر آفیس را پنهان بکنید .


آپلود سنتر آفیس به صورت پیش‌فرض، نسخه از فایل‌های کش شده را به مدت ۱۴ روز نگه می‌دارد. در صورتی که مایل به تغییر دادن آن هستید، می‌توانید عدد مربوطه را عوض بکنید . همچنین یک ورژن از فایل‌هایی که به صورت موفق یت‌آمیز آپلود شده‌اند هم روی سیسـتم شما ذخیره می‌شود که با زدن تیک مورد Delete files from the Office Document Cache when they are closed، می‌توانید این امکان را غیر فعال بکنید . همين طور می‌توانید با زدن دکمه Delete cached files، فایل‌های اشاره شده را به صورت کامل حذف بکنید .

اگر شما از فضاهای ابری مانند One Drive یا Dropbox استفاده می‌کنید، می‌توانید به‌راحتی آپلود سنتر آفیس را با برداشتن تیک مورد Display icon in notification are پنهان بکنید . مطمئنا انجام این کار، اشکال ایرادی در فایل‌ها و اسناد شما ایجاد نمی‌کند. در حال حاضر، به‌جز حذف مجموعه مایکروسافت آفیس، هیچطور راه رسمی تضمینی جهت غیر فعال کردن این قابلیت وجود ندارد تنها شما می‌توانید آیکون مربوطه را از قسمت نوتیفیکیشن‌ها پنهان بکنید تا جهت شما آزاردهنده به نظر نرسد فقط در صورت ظهور مشکل، به شما اطلاع دهد.
آپلود سنتر آفیس به صورت کاملا بی‌آزار، کار خود را انجام می‌دهد ولی در عمل در جهان ی تکنولوژی امروزی با وجود فضاهای ابری مانند One Drive و Dropbox، نسبتا بلا‌استفاده به نظر می‌رسد.
برگرفته از upir.ir