موسیقی

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
موسیقی

میخاستم بدونم که اگه کلا اصل موسیقی حرومه خوب چه فرقی میکنه که یه شعر بی مفهوم با موسیقی خوانده بشه یا یه مولودی در مدح امامان یا قران با یه صوت دلنشین،به هر حال همشون یه جور موسیقی دارن ،بعد تازه مگه نمیگن تو مراسم عروسی حضرت فاطمه دف میزدن؟
:Mosighi:

علیه;70102 نوشت:
میخاستم بدونم که اگه کلا اصل موسیقی حرومه

با سلام

اصل مطلب شما كه بقيه مطالب بر روي ان بنا شده است بايد بررسي شود

به اين تايپك ها مراجعه نماييد

http://www.askdin.com/showthread.php?t=771

http://www.askdin.com/showthread.php?t=4797

علیه;70102 نوشت:
بعد تازه مگه نمیگن تو مراسم عروسی حضرت فاطمه دف میزدن؟

در خصوص بخش دوم سؤال شما عرض مي شود كه چنين سؤالي در بسياري از منابع و كتب معتبر شيعي وجود ندارد بلكه رواياتي وجود دارد كه عكس آن مطلبي است كه شما فرموديد كه ما دراينجا عين يكي از روايات را براي شما ذكر مي نماييم.
[به نقل از منتخب التواريخ، ص89] در بحار از امالي شيخ طوسي(ره) ناقه شهبا را آورد و برروي آن قطيفه كشيد و به فاطمه زهرا فرمود : سوار شو و به سلمان فرمود مهار ناقه را بگيرد و پيغمبر هم در پاي ناقه راه مي رفت، در بين راه ديد جبرئيل با هفتاد هزار ملك و ميكائيل با هفتاد هزار ملك آمدند به سوي زمين، پيغمبر فرمود : به جهت چه آمده ايد؟ عرض كردند به جهت زفاف فاطمه زهرا، پس جبرئيل و ميكائيل و سائر ملائكه تكبير گفتند و از آن شب تكبير در عروسي ها سنت شد.
ملاحظه مي فرماييد كه به
جاي استفاده از دف، تكبير گفته شد، البته خوب بود كه شما مدرك اين مسأله که در آن ذكر شده، بيان مي كرديد تا بيشتر در مورد آن بحث نماييم.
و طبق فتواي مراجع تقليد چون آيت الله صافي گلپايگاني، آيت الله فاضل لنكراني، آيت الله تبريزي و حضرت آيت الله مكارم شيرازي اين گفته دروغ است و اينگونه نسبت‌ ها صحيح نمي‌باشد و شأن آن بزرگواران بسيار بالاتر از اين سخن‌هاست .

موضوع قفل شده است