ملاک های انتخاب همسر (1) ویژه خانم ها

تب‌های اولیه

255 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

با سلام

یک سوال بین گزینه های مطرح شده اکثر خانومها اختلاف سنی اصلا مطرح نشده! با این وجود چرا در واقعیت خانومها به دنبال مردی درشت قامت و اختلاف بیش از 5 هستند واقعا دوست دارن یکی رو پیدا کنند که از نظر جسمی و فکری کاراشون رو انجام بده؟ به دنبال یک قیم هستند؟

به نظرشما چه مشکلی روی خواهد داد اگر اختلاف سنی بین یک تا 2 باشد و مرد یک همفکر را اختیار کند نه یک کودک که تعلیمش دهد! اخه فکر من اینه که اگر مرد یکی با اختلاف زیاد رو بگیره بعد چطوری میتونه بهش اونطور که باید احترام بگذاره! باید یک دلیل واسه احترام گذاشتن باشه صرف اینکه خانوما مقدم تر هستند که احترام نیست به نظرم مرد باید یک همخرد خود که اختلاف زیادی هم نداره پیدا کنه و به خرد او و تصمیماتش در راه وظایفش احترام بگذاره و نه اینکه حتی زن بودن را هم او بهش یاد بده! اینطوری باعث میشه مرد تمرکزش رو روی وظایف خودش بگذاره نه اینکه همش به دنبال هدایت همسرش باشه در حالی که این هدایت های وقت و بی وقت گاها خانوم ها رو اذیت میکنه و از نظر روان شناختی خانوم ها دوست ندارند که مدام یکی هدایتشون کنه بلکه دوست دارن یکی درد دلشون رو بشنود حالا لطفا این طرز تفکر رو نقد کنید.

hassan.hamidi;364191 نوشت:
چرا در واقعیت خانومها به دنبال مردی درشت قامت و اختلاف بیش از 5 هستند

اختلاف بیش از 5 سال
توی دور و اطراف بنده این مورد اصلا این طوری نیست
جدیدا دوست دارن با همسر اینده شون اختلاف سنی انچنانی نداشته باشن
چون بیشتر هم دیگه رو درک میکنن

واقعا دوست دارن یکی رو پیدا کنند که از نظر جسمی و فکری کاراشون رو انجام بده؟ به دنبال یک قیم هستند؟

سلام
نه طبعا کسی دنبال قیم نیست
اما ذاتا خانم ها دنبال یک تکیه گاه هستن (چه کسانی که انکار میکنن وچه کسانی که معترفند)البته شدت وضعف داره.

یک سوال بین گزینه های مطرح شده اکثر خانومها اختلاف سنی اصلا مطرح نشده! با این وجود چرا در واقعیت خانومها به دنبال مردی درشت قامت و اختلاف بیش از 5 هستند

به نظرشما چه مشکلی روی خواهد داد اگر اختلاف سنی بین یک تا 2 باشد و مرد یک همفکر را اختیار کند نه یک کودک که تعلیمش دهد!

به لحاظ روانشناسی اثابت شده که خانم به لحاظ رشد عقلی چند سالی جلوتر از اقایون هستن
اتفاقا این اختلاف لازمه برای اینکه به لحاظ عقلی در یک سطح قرار بگیرن هم سن خود رو انتخاب کردن لزوما به این معنی نیست که یک هم فکر رو ما انتخاب کردیدم.

sabea;364269 نوشت:
به لحاظ روانشناسی اثابت شده که خانم به لحاظ رشد عقلی چند سالی جلوتر از اقایون هستن
لطفا منبعی موثق واسه این حرفتون ارائه میدید؟

:Cheshmak:به روانشناسی نیازی نیست،از به زود به سن تکلیف رسیدن خانم ها میشه این موضوع را فهمید.:Cheshmak:

CELLAR;364273 نوشت:
لطفا منبعی موثق واسه این حرفتون ارائه میدید؟

مقاله ای بود که الان متاسفانه نتونستم پیدا کنم اما سعی میکنم اگه امکانش باشه توی کتابخونه قرار بدم
از طرفی هم همه ی روانشناسان روی این این موضوع تاکید میکنند واختلاف بیشتر سر اون عدده وهیچ روانشناسی توصیه نمی کنه که با هم سن خود ازدواج کنید تا باهم فکر باشید
اما اینکه خانم ها زورتر به بلوغ فکری وجسمی میرسند خود دلیلی بر این مدعاست.
یک نوزاد یک روزه دختر در درک محیط اطراف برابری میکنه با نوزاد 3ماهه پسر:Nishkhand:

اولا هر مبتدی ای میدونه که بلوغ جسمی و فکری با هم فرق میکنند

باغ بهشت;364278 نوشت:
به روانشناسی نیازی نیست،از به زود به سن تکلیف رسیدن خانم ها میشه این موضوع را فهمید.
با تمام احترام، اگر شما به بلوغ فکری رسیده باشید، باید درک کنید که حرف بی سند امروزه شایع هست.

sabea;364280 نوشت:
از طرفی هم همه ی روانشناسان روی این این موضوع تاکید میکنند
کدوم همه ی روانشناسان؟ میشه دلیل بیاورید؟ با تشکر پس ازین ببعد اول منبع رو پیدا کنید سپس نوشته رو درج فرمائید.

سلام

CELLAR;364291 نوشت:
با تمام احترام، اگر شما به بلوغ فکری رسیده باشید، باید درک کنید که حرف بی سند امروزه شایع هست.

جواب این حرفتون رو درقالب پ.خ دادم وسعی میکنم مقاله رو پیدا کنم
حالا شما برای حرفتون سند بیارید
CELLAR;364291 نوشت:
اولا هر مبتدی ای میدونه که بلوغ جسمی و فکری با هم فرق میکنند

من گفتم بلوغ فکری و بلوغ جسمی یکیه؟؟؟؟؟

درباره کدام حرف مدرک بیارم؟

sabea;364295 نوشت:
من گفتم بلوغ فکری و بلوغ جسمی یکیه؟؟؟؟؟
نه، ولی گفتید که از بلوغ جسمی زود تر خانوما میشه استناد کرد که زودتر به بولغ فکری میرسن.

CELLAR;364298 نوشت:
درباره کدام حرف مدرک بیارم؟

از لحن حرف هاتون مشخصه که با پست من مخالف بودید دلیل برای مخالفتتون

CELLAR;364298 نوشت:
نه، ولی گفتید که از بلوغ جسمی زود تر خانوما میشه استناد کرد که زودتر به بولغ فکری میرسن.

بلوغ جسمی زمینه ساز بلوغ فکری

sabea;364301 نوشت:
ولی بلوغ فکری نیست

sabea;364301 نوشت:

خواهرم اينكه جسم بستر فكر را فراهم مي كند غلط است زيرا فكر انسان را خودش پرورش مي دهد، با علم و تدبير و پژوهش بلوغ فكريش را ارتقا مي دهد لذا اينجاست در ايه 39 سوره نجم مي فرمايد: زندگي تو همان است كه تو خلق مي كني و زندگي انسا نتيجه و جاصل تلاش اوست

سلام
من 3ساله ازدواج کردم. قبل ازدواج شبیه همین حرفای دوستان که تو دو صفحه اول زدنو میزدم(بقیه رو نخوندم)
ایمان ایمان ایمان.اما این ایمان چیه؟ یک مرد چطوری باشه که میگین با ایمانه؟ریش داشته باشه؟شلوار لی نپوشه؟ ....خیلیا اینارو که میبینن میگن پسره مذهبیه!
اصلا این حرف منطقیه که بگیم اگه طرف مومن کامل باشه همه چیزش درسته؟مومن کامل در واقعیت وجود داره؟یعنی هیچ عیبی نداشته باشه؟ ببخشید واقعا پستای اول معلومه خانمای مجرد زدن که زندگی مشترک نکردن.
همه چیز نسبیه شما نمیتونی بگی فلانی مومن کامل پس بقیه چیزهاش درسته.
پس باید تعریف کنی منظورت از ایمان دقیق چیه.مثلا نماز اول وقت،قران؟یا نماز شب هم کنارش باشه؟ یا چی دیگه؟شما تو دنیای واقعی دارید حرف میزنید پس با شعار جلو نرید.هر کلمه ای باید مفهومشو به کار ببرید نه خودشو.

حالا ملاک هایی که من الان دارم(قبل ازدواج خیلیاشو نداشتم)

واجبات را انجام دهد اما به شکل پسندیده (یعنی نماز رو اول وقت بخونه،خمس رو سر وقت و کامل بده ...) و اهل انجام حرام نباشه و مستحبات در حد کم تا حدی در انجامش تلاش کنه(مثلا اهل قران خوندن روزانه هرچند خیلی کم باشه و در ایامی که مستحباتی داره مشتاق به انجامش باشه)
حق پذیر باشه و موقعی که بهش حقی رسید چه دینی و چه در زندگی مشترک مثلا اشتباهی کرد.بتونه بپذیره و جبران کنه
در احکام تابع مرجع مشخصی باشد و خودسرانه عمل نکنه
دغدغه مند برای رشد معنوی خودش و خانوادش باشه(در مرتبه بالاتر برای جامعه)
اهل کسب علم دین باشه(به هر طریقی مثلا کلاس های مذهبی یا مطالعات یا فعالیت ها...)
به ائمه ع علاقه قلبی و عملی داشته باشه و این علاقه مشهود باشه(مثلا در زیارت ائمه یا در ایام شهادت و ولادت ائمه ایشون مشخصا علاقه مند باشن)
بچه دوست باشه و برای کودکمون تلاش زیادی کنه(چه در زمینه تربیت و امور معنوی کودک و چه کمک رسانی به من در نگهداری و حفاظت از کودک)
مهربان و احساسی باشه
خسیس نباشه (ولخرج افراطی هم نباشه)
کاری و زحمتکش
جلوه اجتماعی مناسبی داشته باشه(هرکس با توجه به فرهنگش این موضوع فرق داره،برای من تحصیلات و نوع کار مهمه)
از نظر مالی مناسب باشه(این هم برمیگرده به وضع خود زندگی خانم که کفیت تا حدی رعایت بشه)
در امور منزل به من کمک کنه
در جامعه به عنوان یک فرد محترم باشه(بقیه به نیکی ازش یاد کنن و ازش راضی باشن)
ادم با اخلاقی باشه یعنی اهل حرف زشت زدن و دروغ و غیبت نباشه و انسانیت داشته باشه
خوش اخلاق باشه و گشاده رو و صبور (همه این حرفام نسبیه.یعنی بشه به طرف گفت خوش اخلاقه نه اینکه همیشه خوش اخلاق باشه)
دست خیر داشته باشه و به دیگران کمک های مالی کنه
با خانواده من رابطه خوبی برقرار کنه
خانوادش پر جمعیت نباشن
خانوادش خیلی اهل مهمونی و رفت و امد نباشن(در حد نرمال باشن)
خانوادش متشخص و تحصیل کرده(چه حوزوی و چه دانشگاهی) باشن و وضع مالی مناسبی داشته باشن
به خانوادش وابستگی زیاد نداشته باشه
با خانوادش رابطه خوبی داشته باشه و مادرش ازش رضایت داشته باشن
اختلاف سنی زیاد یا کم نباشه
قدش مناسب باشه یعنی بالای 15 سانی متر از من بلند تر باشه
ظاهرش دلنشین باشه برای من
ریششو هیچ وقت از ته نزنه(خیلی بدم میاد از مردایی که صورتشون صافه!)
اهل سیگار یا قلیونو موارد بالاتر به هیچوجه نباشه
من خیلی ملاک زیاد دارم که اگه بنویسم یک طومار میشه ولی به همینا فعلا بسنده میکنم

نمیدونم قبلا چی نوشته بودم
اما الان معیارام تغییر کرد
معیارام شده همه ی ویژگی های وجودی همسرم
و این یعنی من با کسى ازدواج کردم که همه ی معیارهامو به نحو احسن داره

الهی شکر

سلام
بنده یک آقا هستم و کاملا با حرفهای شما موافقم و بسیار لذت بردم که گفتید اهل خمس باشه اهل نماز اول وقت باشه دوستدار اهل بیت باشه . حق پذیر باشه .
بنده مبنای زندگی ام رو بر این گذاشتم که مبنا مرجع تقلیدم باشه و هیچ وقت سر خودم و وجدانم رو شیره نمالم . من نه خانوادم آنچنان مذهبی اند نه بسیجی 13 سیلندرم . نه درس دینی میخونم (لیسانس الکترونیکم) ولی اینقدر تابع مرجع تقلید (سیستانی)هستم که دفترشون تو مشهد وقتی گفت روز جمعه در خراسان عید نیست سمعا و طاعتا قبول کردم .
زیاد هم فکر نکنید اهل نماز شب و مستحبات آنچنانی هستم ولی سعی کرده ام در زندگی ام وقتی حقی رو شنیدم مقاومت نکنم و گردن نهم. برا زندگی آینده ام دنبال کسی میگردم که دینمو یاری کنه . نه اینه من حاج آقا هستم و دنبال حاجیه خانوم هستم نه بلکه میخوام دو تایی باهم تو زمینه دینی ترقی کنیم .
ولی فکر میکنم تو این زمونه پیدا کردن آدمایی با این ویزگی ها بسیار سخته. کدوم خانواده مذهبی پیدا میشه که اجازه بده دخترش با اجازه خودشون و نظارت خودشون بصورت کاملا غیر حضوری قبل از جلسه حضوری با ایمیل یا تلفن دیدگاههاش رو به کسی که دنبال همسر ایده ال میگرده بگه .
من که تقریبا ناامیدم و نهایتا به این نتیجه رسیدم که همسر ایده آل رو مگه اینکه خدا به آدم عنایت کنه (البته آدم باید تلاششو بکنه بعدشم توکل) که فکر کنم یه روایتی هم یه جایی دیدم .

سلام بنده یه آقا هستم با تمام احترامی که برای شما قایل هستم معیار هایتان اگر به ترتیب اولویت نوشتید بسیار بچه گانه است.
و احتمالا شما یا سن و سال کمی دارید و یا اینکه از چندان پختگی ای هنوز بر خوردار نیستید.
اگر شما با یک شخص بسیارمهربان بسیارخوش اخلاق بسیار متواضع بسیارحق پذیر و نرم خو و بسیار بسیار راستگو و با نمک روبرو شوید از این فرد خوشتان می آید یا بدتان می آیئ . به نظر بنده که اگر وجدان و فطرتتان را دستکاری نکرده باشید باید خوشتان بیاید. ببینید شما می خواهید دوستی انتخاب کنید که در تمام فصول زندگی خوشیها و بدیها همراهتان باشد . آیا شما اگر بخواهید یه دوست خوب انتخاب کنید اول به ظاهرش نگاه میکنید . شما اصلا رویتان میشود به نامزدتان بگویید قد و وزنتان چقدر است ما در فضا که زندگی نمی کنید . دنیا دنیای مطلق نیست که همه چیز با هم باشه شما با این نسخه ای که می پیچید باید خودتان بنشینید یک همسر طراحی کنید و بسازید . شکی نیست که اینها هم مهم است ولی آیا دست یافتنی است . ما باید بگردیم ببینیم با چه کسی می توانیم سازگاری بهتری داشته باشیم .اگه این همسر غول پیکر شما اهل گیر دادن بود چی اگه حق پذیر نبود چی ؟اگه مومن بود ولی کارش مهمتر از شما بود چی ؟ اگه دوست داشت شما لباساشو همیشه اتو کنید غذاش همیشه آماده باشه و هزار مورد دیگه چی ؟

هرکسی برای زندگیش یه ملاک هایی داره اما وقتی این ملاک ها رو تو سرت پروروندی فقط باید به این فکر کنی که من خودم تو زندگیم چطوری هستم مطمئنا خدا همونی رو میده که لیاقتش رو داشتی مضمون آیه قرآنه که زن خراب هیچ وقت لایق مرد پاک دامن نیست وهمینطور برعکس اگه من شوهر با تقوا می خوام باید خودم هم سعی کنم با تقوا بشم در این صورت خدا حتما فرد شایسته تری که خودم در رویا داشتم رو نصیبم میکنه

شفیق;379665 نوشت:
سلام بنده یه آقا هستم با تمام احترامی که برای شما قایل هستم معیار هایتان اگر به ترتیب اولویت نوشتید بسیار بچه گانه است.
و احتمالا شما یا سن و سال کمی دارید و یا اینکه از چندان پختگی ای هنوز بر خوردار نیستید.
اگر شما با یک شخص بسیارمهربان بسیارخوش اخلاق بسیار متواضع بسیارحق پذیر و نرم خو و بسیار بسیار راستگو و با نمک روبرو شوید از این فرد خوشتان می آید یا بدتان می آیئ . به نظر بنده که اگر وجدان و فطرتتان را دستکاری نکرده باشید باید خوشتان بیاید. ببینید شما می خواهید دوستی انتخاب کنید که در تمام فصول زندگی خوشیها و بدیها همراهتان باشد . آیا شما اگر بخواهید یه دوست خوب انتخاب کنید اول به ظاهرش نگاه میکنید . شما اصلا رویتان میشود به نامزدتان بگویید قد و وزنتان چقدر است ما در فضا که زندگی نمی کنید . دنیا دنیای مطلق نیست که همه چیز با هم باشه شما با این نسخه ای که می پیچید باید خودتان بنشینید یک همسر طراحی کنید و بسازید . شکی نیست که اینها هم مهم است ولی آیا دست یافتنی است . ما باید بگردیم ببینیم با چه کسی می توانیم سازگاری بهتری داشته باشیم .اگه این همسر غول پیکر شما اهل گیر دادن بود چی اگه حق پذیر نبود چی ؟اگه مومن بود ولی کارش مهمتر از شما بود چی ؟ اگه دوست داشت شما لباساشو همیشه اتو کنید غذاش همیشه آماده باشه و هزار مورد دیگه چی ؟

تعجب نکنید من این مطالب رو برا خانومی نوشتم که گفته بودند اول قد190 وزن 80 اسپرت مجلسی پوش و...

شمیم الزهرا;365635 نوشت:
سلاممن 3ساله ازدواج کردم. قبل ازدواج شبیه همین حرفای دوستان که تو دو صفحه اول زدنو میزدم(بقیه رو نخوندم)ایمان ایمان ایمان.اما این ایمان چیه؟ یک مرد چطوری باشه که میگین با ایمانه؟ریش داشته باشه؟شلوار لی نپوشه؟ ....خیلیا اینارو که میبینن میگن پسره مذهبیه!اصلا این حرف منطقیه که بگیم اگه طرف مومن کامل باشه همه چیزش درسته؟مومن کامل در واقعیت وجود داره؟یعنی هیچ عیبی نداشته باشه؟ ببخشید واقعا پستای اول معلومه خانمای مجرد زدن که زندگی مشترک نکردن.همه چیز نسبیه شما نمیتونی بگی فلانی مومن کامل پس بقیه چیزهاش درسته.پس باید تعریف کنی منظورت از ایمان دقیق چیه.مثلا نماز اول وقت،قران؟یا نماز شب هم کنارش باشه؟ یا چی دیگه؟شما تو دنیای واقعی دارید حرف میزنید پس با شعار جلو نرید.هر کلمه ای باید مفهومشو به کار ببرید نه خودشو.حالا ملاک هایی که من الان دارم(قبل ازدواج خیلیاشو نداشتم)واجبات را انجام دهد اما به شکل پسندیده (یعنی نماز رو اول وقت بخونه،خمس رو سر وقت و کامل بده ...) و اهل انجام حرام نباشه و مستحبات در حد کم تا حدی در انجامش تلاش کنه(مثلا اهل قران خوندن روزانه هرچند خیلی کم باشه و در ایامی که مستحباتی داره مشتاق به انجامش باشه)حق پذیر باشه و موقعی که بهش حقی رسید چه دینی و چه در زندگی مشترک مثلا اشتباهی کرد.بتونه بپذیره و جبران کنهدر احکام تابع مرجع مشخصی باشد و خودسرانه عمل نکنهدغدغه مند برای رشد معنوی خودش و خانوادش باشه(در مرتبه بالاتر برای جامعه)اهل کسب علم دین باشه(به هر طریقی مثلا کلاس های مذهبی یا مطالعات یا فعالیت ها...)به ائمه ع علاقه قلبی و عملی داشته باشه و این علاقه مشهود باشه(مثلا در زیارت ائمه یا در ایام شهادت و ولادت ائمه ایشون مشخصا علاقه مند باشن)بچه دوست باشه و برای کودکمون تلاش زیادی کنه(چه در زمینه تربیت و امور معنوی کودک و چه کمک رسانی به من در نگهداری و حفاظت از کودک)مهربان و احساسی باشهخسیس نباشه (ولخرج افراطی هم نباشه)کاری و زحمتکشجلوه اجتماعی مناسبی داشته باشه(هرکس با توجه به فرهنگش این موضوع فرق داره،برای من تحصیلات و نوع کار مهمه)از نظر مالی مناسب باشه(این هم برمیگرده به وضع خود زندگی خانم که کفیت تا حدی رعایت بشه)در امور منزل به من کمک کنهدر جامعه به عنوان یک فرد محترم باشه(بقیه به نیکی ازش یاد کنن و ازش راضی باشن)ادم با اخلاقی باشه یعنی اهل حرف زشت زدن و دروغ و غیبت نباشه و انسانیت داشته باشهخوش اخلاق باشه و گشاده رو و صبور (همه این حرفام نسبیه.یعنی بشه به طرف گفت خوش اخلاقه نه اینکه همیشه خوش اخلاق باشه)دست خیر داشته باشه و به دیگران کمک های مالی کنهبا خانواده من رابطه خوبی برقرار کنهخانوادش پر جمعیت نباشنخانوادش خیلی اهل مهمونی و رفت و امد نباشن(در حد نرمال باشن)خانوادش متشخص و تحصیل کرده(چه حوزوی و چه دانشگاهی) باشن و وضع مالی مناسبی داشته باشنبه خانوادش وابستگی زیاد نداشته باشهبا خانوادش رابطه خوبی داشته باشه و مادرش ازش رضایت داشته باشناختلاف سنی زیاد یا کم نباشهقدش مناسب باشه یعنی بالای 15 سانی متر از من بلند تر باشهظاهرش دلنشین باشه برای منریششو هیچ وقت از ته نزنه(خیلی بدم میاد از مردایی که صورتشون صافه!)اهل سیگار یا قلیونو موارد بالاتر به هیچوجه نباشهمن خیلی ملاک زیاد دارم که اگه بنویسم یک طومار میشه ولی به همینا فعلا بسنده میکنم
با سلام بنده(male) سال 89 (که دانشجوی سال دوم بودم) خواستگاری کردم.بعد از کلی صحبت ودر حالی که هم من و هم طرف مقابلم واقعا علاقه به این ازدواج داشتیم،جواب "نه" شد.اما خوشحالم که ایشون جواب رد داد. مشکل از من بود.......... بزرگترین مشکل جوونای امروز ، اونروز در من ، در حرفهام تلالو می زد. نداشتن-----------مسئولیت پذیری----------------من، به عنوان فردی که ادعای شیعه دارم،اونروز فهمیدم نباید فراموش کنم که ایمان در این مرحله محک میخوره . وکسی ایمانش محکمتره که -----------مسئولیت پذیر-------------- تر باشه.یا علی

فرزانه;71852 نوشت:
سلام خدمت آجی های خودم بنده الان یک ساله نامزدم
دونستن معیارهامون باعث می شه که یاد بگیریم با چشم باز عاشق بشیم و قبل از اینکه به کسی علاقه مند بشیم سعی کنیم بهتر بشناسیمش و با معیار همون انطباقش بدیم.

بی مقدمه می رم سر اصل مطلب:

1-به معنای واقعی یه مرد باشه.مرد باشه یعنی بچه نباشه،خاله زنک نباشه،لوس نباشه، ترسو نباشه و از این جور چیزا! ضمناً از خودم هم بزرگ تر باشه(لااقل 6_7 سال!)

2-به یه سری چیزا ایمان داشته باشه؛حداقل توی قلبش.

3-اخلاقش غیر قابل تحمل نباشه و عادت های غیر قابل تحمل هم نداشته باشه.

4-بتونه راحت در مورد چیزی که می خواد، چیزی که فکر می کنه و چیزی که احساس می کنه حرف بزنه و خواسته ها و حرفاشو بیش از حد تو خودش نریزه.

5-در مقابل، این امکان رو به وجود بیاره که من هم بتونم راحت باهاش حرف بزنم.

6-هیچ وقت سعی نکنه پرده های احترام بینمون رو پاره کنه.

7-کمکم کنه تا بهتر خصوصیاتشو بشناسم.کمکم کنه تا تشخیص بدم چه مواقعی عصبانی و ناراحته و توی این موقعیت ها من چیکار می تونم براش انجام بدم؟

8- هر وقت احتیاج به خلوت کردن با خودشو داشت بهم بگه و در مقابل درک کنه که من هم توی بعضی از موقعیت ها احتیاج دارم که تنها باشم.

9-هر وقت چیزی ازم می خواست یا هر وقت گله ای ازم داشت رکّ و راست بهم بگه و سعی نکنه با طعنه و کنایه و رفتارهای عجیب و غریب اینو بهم بفهمونه.

10-صداقت داشته باشه و بتونه راحت باهام حرف بزنه.اجازه بده یه جوّ منطقی و دوستانه بینمون جریان داشته باشه.سعی کنه چیزی رو ازم مخفی نکنه و اجازه نده پل های اعتماد بینمون خراب بشه.بیش از حدّ متعارف هم بدبین یا حسود نباشه.

11-دوستم داشته باشه.این خیلی مهمه!!البته لزومی نداره مدام اینو بهم بگه!کافیه اینو یه بار احساس کنم.راستش مرد رومانتیک و خیلی احساساتی چیزی نیست که من واقعاً بخوام!

12-با شخصیت باشه.جوری باشه که توی جمع بهش افتخار کنم.جدی، مؤدب و اهل تفکر.البته با خشک بودنش اصلاً موافق نیستم...بهتره اینجوری بگم:موقعیت شناس باشه و انعطاف پذیر.یعنی در هر موقعیت و مکانی، مناسب با همون موقعیت و مکان رفتار کنه.گاهی جدی و محکم و گاهی هم شوخ و صمیمی.

13-ظاهر و تیپش هم برام خیلی اهمیت داره.لباسای جلف نپوشه.قدّش زیادی کوتاه نباشه.زیادی چاق نباشه و زیادی هم لاغر نباشه.خوش لباس باشه و به ظاهرش اهمیت بده(البته نه بیشتر از حدّ لازم و طبیعی)ترجیحاً سرش کم مو و در واقع بی مو نباشه!البته لازم نیست خوشگل باشه!فقط کافیه قیافه ش برام غیر قابل تحمل نباشه.بیشتر از خوش قیافگی،خوش تیپ بودنش برام اهمیت داره!یعنی ترکیبی از قد و هیکل+نحوه ی لباس پوشیدن!(بیشترش و شوخی کردم ولی درکل خوش تیپ باشه و تحصیل کرده باشه)

14-آهان داشت این یکی رو یادم می رفت.اینم خیلی اهمیت داره که بتونه از عهده ی اداره ی زندگی یه خانواده بر بیاد.منظورم این نیست که ثروتمند و پولدار باشه.ولی ملزومات ابتدایی تشکیل زندگی رو داشته باشه.یعنی یه کار ثابت و مطمئن،ویه جایی برای زندگی کردن!(یا توانایی اجاره ِ یه جایی برای زندگی!) در هر حال بتونه شرایط یه زندگی نرمال رو به وجود بیاره.

خوب حالا باید دید همچین آدمی رو از کجا می شه پیدا کرد؟!

احتمالاً باید سفارششو داد به یه کارخونه تا بسازنش!

به هر حال این بود انشای من در مورد معیارهایی برای انتخاب همسر آینده!!نقطه.پایان.
ولی مهم ترین معیارم منطق و اعتماد کامل بهم

بنده در آستانه 28 سالگی هستم و مجرد البته تقصیر مادرمه که سه ساله برا من گزینه مناسب پیدا نمیکنه . و منم از اون پسرایی نیستم که ...
درسته که سنم بالا رفته و این از لحاظ اسلام مطلوب نیست ولی دقت کردم میبینم واقعا معیار های افراد متاهل یا در آستانه عروسی بسیار واقع بینانه و منطقی است .
من تقریبا از یافتن خانم مجردی که این معیار ها رو داشته باشه و این سطح تفکر رو داشته باشه تقریبا نا امیدم البته یکی از دلایل اینکه بنده به مشکل خوردم و این معیار باعث شده فرد مورد نظر کمتر پیدا شود قدمه من قدم 159 است و طبیعی است که نخوام خانومم از من بلندتر باشه .
ولی کلا کاش دخترای مجرد ما مثل متاهل ها فکر می کردند . و معیاراشون واقع بینانه تر می بود یه مشکل دیگه هم وجود داره . ازدواج با این افاد خوب را به افسانه نزدیک میکند اینه که نمیدونی طرف چه جوری فکر میکنه من که به مادرم گفتم شما اولبرو تنها خواستگاری و من هم دختر رو نبینم بعد کلیات منو بگو و ایمیلم رو به اونا بده و بگو اگه موافقت کلی دارید دخترتون دیدگاههاشو راحت میل کنه به پسر ما و پسر ما هم این کار رو میکنه اینجوری نه صحبت تلفنی صورت گرفته که دختر خانوم هل بشه نه ملاقات حضوری صورت گرفته و راحت دیدگاهها مطرح میشه اگه نتیجه مثبت بود بعد تلفنبی بعد حضوری ولی کسی حرف منو گوش نمیکنه و دخترای مذهبی هم فکر نکنم این کارو قبول کنند .
آخه من درد دلمو به کی بگم آخه خدا من میخوام همسرم دید مذهبی و دیدگاههاش رو بدونم تا بتونم دوستش داشته باشم چون نمیتونم با کسی که عشق خدا (از نوعی که سعی کنه نه تو حکم خدا نیاره) تو دلش نیست یا اخلاق بدی داره زندگی کنم .
جز خدا امیدی نیست.
خدایا در حال انفجارم یه ماه دیگه میشم 28 ساله ولی رفیقی که رفیق تو باشه پیدا نمیکنم خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
کسی نیست به دادما برسههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

سالم باشه با خدا باشه اخلاق خوب داشته باشه تحصيلات ويه كار خوب وابرومند داشته باشه

با سلام و احترام

نمی دونم چرا من به هیچ عنوان از شرایطم کم نمی کنم تا بلکه از این تنهایی درآم بیرون... عقل مو پیشی خورده دیگه درست حسابی کار نمی کنه

البته اینم بگم هر چی والدین تایید کنن من هم امضا می کنم با تمام وجود...منتها یه مشکلی این وسط هست اونم اینکه پدرم میگه باید سفارش بدم یکی برات بسازن چون چیزی که میخوای گشتیم نبود نگرد نیست

شهلا;147456 نوشت:
قد: 190cm
وزن:80k
تیپ اسپرت و رسمی
6-7سال اختلاف سن
عالم
عاقل
با احساس
ورزشکار
باغیرت
مومن
قدرشناس
بادرآمد حلال
...
ملاکهام خیلی زیادن
اما چه فایده؟!

ببخشیدا اینو میگم می تونید قد و وزن خودتونو بگین . که یه شوهر با این قد و وزن می خواین . چون این مشخصات ظاهری رو که گفتین مشخصات آنتنه .

ایمان به خدا
اعتماد به نفس
جسارت
اخلاق خوب
مرتب بودن سر و وضعش
تربیت درست
خانواده خوب
تحصیلات هم کفو
هم سطح بودن از لحاظ مالی
هم عقیده بودن در مسایل سیاسی و مذهبی
نگرش درست
قیافه اش هم خوب باشه:khandeh!:
تفاهم
علاقه دو طرفه
خجالتی هم نباشه من همسر خجالتی نمی خوام!

زنان باهوش اصلا به ازدواج فکر نمیکنند

ملاك هاى دوستان تقريبا همه خوب بودن.من ترجيح ميدم با يه ادم مؤمن ازدواج كنم.اما چون خودم خيلى مذهبى نيستم به نظر خيلى سخته كه چنين فرداً واسم پيدا شه.من تو خانواده مذهبى به دنيا نيومدم و شرايط انجام بعضى از واجبات و اجازه بعضى از مستحبات رو هم ندارم.با.البته اعتقادات و پايبنديم در همين حد هم واسه خيلى با از شه و دوست دارم همسر اينده ام از من خيلى مؤمن تر باشه تا بتونه كمكم كنه و من بتونم راحت همه دينم رو با توكل به خدا انجام بدم.من با هيچكى رابطه نداشتم و انتظار دارم كه أو هم اينگونه باشد.البته نه اينكه من لزوما اولين نفرى باشم كه خواستگارى اش ميكنه.٢)أخلاق هم كه خيلى مهمه و تفصيلش شبيه نظر دوستانه ولى حق پذيرى مهمتره كه اگه هم جايى كمبودى بودبا سخن حق. در پى رفعش بر بياد٣)ظاهر هم نسبتا مهمه و بايد به دل ادم بشينه ولى بيشتر قد و هيكل.حداقل ١٨٠سانت و چاق نباشه،اينم واسم مهمه كه ريشش رو كامل نتراشه،در عوض من هم اگه بهم اجازه بده حجاب كامل رو رعايت ميكنم.دوست دارم به حجاب و دين من خيلى اهميت بده.مثلا من آرزوى اينه كه يه روزى يكى واسه نماز صبح بيدارم كنه يا بهم تذكر بده كه نمازت از اول وقت گذشت...٤)با تحصيل كردن و كار كردن من مشكلى نداشته باشه در صورتى كه با حقوقش تداخل نداشته باشه چون من خودم هم ملاك أولم خانواده است و مسلما اگه ببينم به زندگى خانوادگى لطمه وارد ميكنه،قيدش رو ميزنم٥)با اينكه هنوز ١٨سالمه و فرصت باقيست اما بايد خدا خيلى دوستم داشته باشه كه با كسى بااين شرايط واسم بيدا شه چون بيشتر پسراى مومن و مذهبى ميرن. سراغ خانواده هاى مذهبى..

ما غرك بربك الكريم؟!

[="Navy"]1. مومن و با خدا بودن خیلی مهم هست.
2.درک متقابل و از نظر فکری به هم نزدیک باشند.
3.سالم باشد.
4.درامد حلال داشته باشد و زحمتکش باشد و متکی به خود.
5. قدرت استقلال و تصمیم گیری در زندگی داشته باشد.
6. تفاوت سنی زیاد نباشد.(البته مطلق نیست).
7. بتواند از نظر دینی به تکامل همسرش کمک کند.
8. اهل سوء ظن نباشد.
9. تا حدی از نظر قیافه مورد پسند (قابل تحمل ) باشد.

انشاء الله خداوند با دقت نظر خود جوانان در استانه ازدواجٰ بهترین زندگی و همسر را نصیبتان کند. ( البته توصیه می شود در انتخاب همسر زیاد پرتوقع و ایراد گیر نباشید )

[/]

۱.ایمان به خدا وپیامبر وائمه اطهار:Doaa::Doaa: ۲.کاری بودن(اهل کار بودن) :mohandes: ۳.اهل هیئت وبسیج و راهیان نور سفرهای مذهبی :Esteghfar: ۳.اهل نظافت:dohkhtar: ۴.هر کسی اینارو داشته باشه اخلاق هم داره :Mohabbat: ۵.اگر فاصله سنیش باهام کم باشه شرایط مالیش خیلی مهم نیست اما اگر فاصله سنیش ۵-۶ بیشتر باشه باید پس انداز مالی داشته باشه :mal: ۶.مدرک تحصیلیش حداقل دیپلم باشه...:reading: ۷.ظاهر خوبی داشته باشه یعنی نیاز نیست حتما خوشکل باشه...فقط زشت نباشه :khoshgel: ۸.غیرت داشته باشه :chakeretim: ۹.دوسم داشته باشه(واقعا) :hamdel::Rose::Ebraz Doosti: در شرایط استثناء مثلا اگر مداح باشه یا نظامی باشه بهتره:ok:.....اما روحانی به هیچ وجه:dar:

pari114sa;443073 نوشت:
اما روحانی به هیچ وجه
چرا؟ البته اگر جسارت نمیشه جواب بدید. با تشکر

چون روحانیون میخوان دینشون کامل بشه وبه ازدواج این شکلی نگاه میکنن...وبعد از ازدواج از انتخابشون پشیمون میشن...دلیله دیگه ش اینه که بنده تو منطقه روحانی نشین سکونت دارم واینقدر خطا ازشون دیدم که از هرچی روحانیه ازچشمم افتاده....

pari114sa;443238 نوشت:
چون روحانیون میخوان دینشون کامل بشه وبه ازدواج این شکلی نگاه میکنن...وبعد از ازدواج از انتخابشون پشیمون میشن...دلیله دیگه ش اینه که بنده تو منطقه روحانی نشین سکونت دارم واینقدر خطا ازشون دیدم که از هرچی روحانیه ازچشمم افتاده....

البته ملاک تقوابهترین ملاک برای انتخاب همسراست واین معیاردرروحانیون خلاصه نمیشود

ولی اینکه شمابعضی خطاهارودرروحانیون دیدید دلیل نمیشودکه به همه بدبین باشید

روحانیون معصوم نیستندومثل همه انسانهاخوب وبددرآنهادیده میشود

ولی اگرافرادبدی درآنهادیده شودنبایدبه همه تعمیم داد

مثلاشمابه مطب دکترمی رویدآن دکتردردرمان شماتعلل می کندنبایدبگوییدهمه پزشکهابدهستند

یاعلی

أخوی...من رو یکی ۲ نفر نگفتم که...گفتم خیلیارو دیدم....درضمن درسته روحانیون معصوم نیستند اما به دلیل علمی که ادعا به داشتنش دارن ولباسی که به تن دارن باید خییییییییییییییییییییییییییلی مراقب باشند به طوریکه اگر خطایی دارن مخفی بمونه نه اینکه اینقدر خطا کنن که عالم وآدم به خطاشون پی ببرن....

pari114sa;443238 نوشت:
ولی نمیشه همه رو با یک چشم دید. خصوصا شمایی که از شعور و کمالات برخوردار هستید.

یزید هم آخوند بود عمامه داشت و...(بنابر بیانات آیت الله شیرازی)، اما ما باید بین عالم خوب و بد فرق قائل شویم و همه رو یکی نبینیم.

سلام
من پسری هستم 32 ساله - سعی کردم اکثر خصوصیاتی که از نظر خواهران مطرح شد را از سن 17 سالگی در خودم شکل بدم - در حال حاضر دنبال یک دختر خانم مومن - محجبه چادری - با اختلاف سنی 6 الی 7 سال با خودم میگردم - خودم اهل عمل به دستورات دین هستم حتی اگر یک چیز از دین بدانم - جاهایی که غیبت و دروغ می گوییند امر به معروف میکنم به طریقی که تاثیر داشته باشد - بیشتر عمل میکنم تا اینکه حرف بزنم - بعضی دوستان در پست ها اشاره کرده بودن پیدا نمیشه همچین شخصی اما بهتر از ما هم هستند فقط باید به خدا توکل کرد خودش بهترین را برای شما در سر راهتان قرار می دهد -

benali;443488 نوشت:
سلام
من پسری هستم 32 ساله - سعی کردم اکثر خصوصیاتی که از نظر خواهران مطرح شد را از سن 17 سالگی در خودم شکل بدم - در حال حاضر دنبال یک دختر خانم مومن - محجبه چادری - با اختلاف سنی 6 الی 7 سال با خودم میگردم - خودم اهل عمل به دستورات دین هستم حتی اگر یک چیز از دین بدانم - جاهایی که غیبت و دروغ می گوییند امر به معروف میکنم به طریقی که تاثیر داشته باشد - بیشتر عمل میکنم تا اینکه حرف بزنم - بعضی دوستان در پست ها اشاره کرده بودن پیدا نمیشه همچین شخصی اما بهتر از ما هم هستند فقط باید به خدا توکل کرد خودش بهترین را برای شما در سر راهتان قرار می دهد -

أخوی...۳۲ سالته -هنوز نتونستی دختر هم کفو خودتو پیدا کنی؟:Gig:تاریخ کامل تولدت و(باذکر ماه تولد)بگو...یه دختر خوب برات پیدا کنیم:ok:

سلام
ممنونم ، خیلی جاها رفتم اما قسمت نشده ، شما دعا بفرمائید تا کار ما هم به سرانجام برسد .

ایمان(اهل عبادت... زیارت... مسجد... هیئت):Norani: اخلاق(جدی... مؤدب...مهربون...صبور...) :looti: شغل(درآمدش خیلی مهم نیست) :Graphic (33): تحصیلات(نسبی):Graphic (47): قیافه شم مهم نیست :Graphic (56): اگه تونست... لطفاً دوستم داشته باشه:Graphic (16):

benali;443674 نوشت:
سلام
ممنونم ، خیلی جاها رفتم اما قسمت نشده ، شما دعا بفرمائید تا کار ما هم به سرانجام برسد .
بابا خوب تاریخ تولدتو بگو دیگه... نترس بابا اصلاً دختر بهت پیشنهاد نمی دیم حالا تو بگو:ok:

شفیق;380677 نوشت:
بنده در آستانه 28 سالگی هستم و مجرد البته تقصیر مادرمه که سه ساله برا من گزینه مناسب پیدا نمیکنه . و منم از اون پسرایی نیستم که ...
درسته که سنم بالا رفته و این از لحاظ اسلام مطلوب نیست ولی دقت کردم میبینم واقعا معیار های افراد متاهل یا در آستانه عروسی بسیار واقع بینانه و منطقی است .
من تقریبا از یافتن خانم مجردی که این معیار ها رو داشته باشه و این سطح تفکر رو داشته باشه تقریبا نا امیدم البته یکی از دلایل اینکه بنده به مشکل خوردم و این معیار باعث شده فرد مورد نظر کمتر پیدا شود قدمه من قدم 159 است و طبیعی است که نخوام خانومم از من بلندتر باشه .
ولی کلا کاش دخترای مجرد ما مثل متاهل ها فکر می کردند . و معیاراشون واقع بینانه تر می بود یه مشکل دیگه هم وجود داره . ازدواج با این افاد خوب را به افسانه نزدیک میکند اینه که نمیدونی طرف چه جوری فکر میکنه من که به مادرم گفتم شما اولبرو تنها خواستگاری و من هم دختر رو نبینم بعد کلیات منو بگو و ایمیلم رو به اونا بده و بگو اگه موافقت کلی دارید دخترتون دیدگاههاشو راحت میل کنه به پسر ما و پسر ما هم این کار رو میکنه اینجوری نه صحبت تلفنی صورت گرفته که دختر خانوم هل بشه نه ملاقات حضوری صورت گرفته و راحت دیدگاهها مطرح میشه اگه نتیجه مثبت بود بعد تلفنبی بعد حضوری ولی کسی حرف منو گوش نمیکنه و دخترای مذهبی هم فکر نکنم این کارو قبول کنند .
آخه من درد دلمو به کی بگم آخه خدا من میخوام همسرم دید مذهبی و دیدگاههاش رو بدونم تا بتونم دوستش داشته باشم چون نمیتونم با کسی که عشق خدا (از نوعی که سعی کنه نه تو حکم خدا نیاره) تو دلش نیست یا اخلاق بدی داره زندگی کنم .
جز خدا امیدی نیست.
خدایا در حال انفجارم یه ماه دیگه میشم 28 ساله ولی رفیقی که رفیق تو باشه پیدا نمیکنم خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
کسی نیست به دادما برسههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

آخـــــــی... چه بامزه بود... خصوصاً اون قسمت ایمیلش:khaneh: (منم مشکل تورو دارم... تو زمینه مذهبی هم کفو خودمو پیدا نمی کنم... یه خواستگار داشتم... ازش پرسیدم نظرت راجع به هیئت و راهیان نور و اینا چیه؟ می گه: مخالفتی ندارم... هر جا خواستی تنها برو مشکلی نیست!!!!:Moteajeb!: آخه اینم خواستگاره ما داریم؟؟؟ :ghash: ) توکل کن حاجی... سنت زیاد بالا نیست... نگران نباش... اتفاقاً خیلی هم سن مناسبیه... ایشاله به زودیه زود یه دختره مناسب نصیبت می شه... ولی مردونه هر کی ازدواج کرد... خبر بده ها...:ok:

palizgar;443965 نوشت:
آخـــــــی... چه بامزه بود... خصوصاً اون قسمت ایمیلش:khaneh: (منم مشکل تورو دارم... تو زمینه مذهبی هم کفو خودمو پیدا نمی کنم... یه خواستگار داشتم... ازش پرسیدم نظرت راجع به هیئت و راهیان نور و اینا چیه؟ می گه: مخالفتی ندارم... هر جا خواستی تنها برو مشکلی نیست!!!!:Moteajeb!: آخه اینم خواستگاره ما داریم؟؟؟ :ghash: ) توکل کن حاجی... سنت زیاد بالا نیست... نگران نباش... اتفاقاً خیلی هم سن مناسبیه... ایشاله به زودیه زود یه دختره مناسب نصیبت می شه... ولی مردونه هر کی ازدواج کرد... خبر بده ها...:ok:

منم با اینکه تقریبا مذهبی ام مسجد هم میرم گاها الانم دنبال همسر مذهبی هستم ولی نمیدونم چرا علاقه ای به راهیان نور و هیئت ندارم. بخصوص از بعضی هیئت ها که تو مسجد برگزار نمیشن و بعضی کارا انجام میدن اصلا خوشم نمیاد.

سوالایی که جوابش برا من مهمه ایناست:
اگر کسی حرف حقی رو بهتون بگه چیکار میکنید؟
نظر شما درباره کار کردن زن در بیرون منزل چیست؟
نظر شما درباره شغل آینده همسرتان چیست؟
آیا مرجع تقلید هم دارید ؟ نظر شما در مورد خمس دادن و عروسی بدون گناه و عمل به رساله عملیه چیست؟
نظرتان در مورد رهبری چیست؟
شما چه پوششی مد نظرتان است؟و نظرتون درباره ارایش زن بیرون منزل چیست؟
از اسباب و اساس دنیا چه قدر میخواهید به اندازه توان یا بدست آوردن به هر قیمتی؟
نظرتان در مورد راستگویی؟و تکبر؟

salam1990;444525 نوشت:
منم با اینکه تقریبا مذهبی ام مسجد هم میرم گاها الانم دنبال همسر مذهبی هستم ولی نمیدونم چرا علاقه ای به راهیان نور و هیئت ندارم. بخصوص از بعضی هیئت ها که تو مسجد برگزار نمیشن و بعضی کارا انجام میدن اصلا خوشم نمیاد.
بعضی هیئت را رو قبول دارم که باهاش میونه ای نداشته باشی... ولی راهیان نور... یه دنیاست!!!:ok: تا به حال رفتی؟ امتحان کن... شاید دلت گیر کرد!!!

شفیق;444620 نوشت:
آیا مرجع تقلید هم دارید ؟ نظر شما در مورد خمس دادن و عروسی بدون گناه و عمل به رساله عملیه چیست؟
خوب بود... جواب این سؤالا رو اگه قبل از ازدواج ازش نگیری ... بعد از ازدواج دیگه خـــــــیلی دیره!!! :Narahat az:

[="Tahoma"][="Indigo"]فک کنم ادم یه خرده خونسرد باشه بهتره
برامنکه هرکی اومده تیپش ازون خفنا بوده ادم کپ میکنه
مامان پسره اومده خونمون اینقدر از بچش تعریف کرد گفتم الان یه روحانی وارد میشه
میگه بچم تنها تفریحش مزار شهداست و مسجد و اینا
چن وقت بعد توی خیابون با مامانش دیدم فک میکردی تازه از ارایشگاه اومده

بنظرم هیچی توی زندگی اندازه ایمان تاثیر گذار نیست
اون برادریم که گفتن قدشون 159 هستش مطمئن باشید کسیکه برا قیافه و تیپ ازدواج کنه باهاتون خوشبختتون نمیکنه
تحت هیچ شرایطی دنبال اون موردای پر ادعا نباشید[/]

palizgar;444644 نوشت:
بعضی هیئت را رو قبول دارم که باهاش میونه ای نداشته باشی... ولی راهیان نور... یه دنیاست!!!:ok: تا به حال رفتی؟ امتحان کن... شاید دلت گیر کرد!!!

نه متاسفانه قسمت نشده. ان شالله قسمت بشه با حاج خانوم بریم:ok: (فلا که نه حاج خانومی هس نه...:Ghamgin:)

شفیق;444620 نوشت:

این سوالا خیلی خوبه..ولی فکر نکنم با پرسش مستقیم به نتیجه برسین. چون مثلا کسی نمیگه راستگویی بده یا تکبر خوبه(حالا ممکنه طرف سردسته دروغگوها باشه ها:Nishkhand:)

salam1990;444964 نوشت:
نه متاسفانه قسمت نشده. ان شالله قسمت بشه با حاج خانوم بریم:ok: (فلا که نه حاج خانومی هس نه...:Ghamgin:)

آخی...چه با مزه...حاجی نگران نباش ایششششششششششالا یه دختر خوب و در خور خودت قسمتت بشه...ما واسه شما دعا میکنیم...شما هم واسه ما دعا کن...

pari114sa;446298 نوشت:
آخی...چه با مزه...حاجی نگران نباش ایششششششششششالا یه دختر خوب و در خور خودت قسمتت بشه...ما واسه شما دعا میکنیم...شما هم واسه ما دعا کن...

ممنون خواهر..مگر همین دعاهای شما برا ما کاری بکنه. فقط خواهشا نگین درخور من. دعا کنین خوب باشه:Gol:
ایشالا شماهم هرچی از خدا میخوایین بهتون بده:ok:

ممنون...از بابت گل...تشکر أخوی:Hedye:

ایمان و اخلاق
خانواده دار
کار داشته باشه
بقیه موارد در همین سه تا خلاصه میشه

موضوع قفل شده است