ملاک های انتخاب همسر (1) ویژه خانم ها

تب‌های اولیه

255 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

بانو;225438 نوشت:
1- با ایمان باشه ( واجبات رو انجام بده – دروغ نگه – غیبت نکنه – خمس و ... انجام بده )
2- با نون حلال بزرگ شده باشه
3- سیگاری و معتاد و مشروب خور و قلیان کش و... نباشه
4- خوش اخلاق باشه( بد زبون نباشه، مهربون باشه، خوش برخورد باشه، اهل شوخی بیجا نباشه، نیش زبون نداشته باشه- اهل دوست بازی نباشه)
5- پدر و مادرش از نظر مذهبی، فرهنگی ، فکری و ... هم سطح خانواده باشن
6- سیاسی نباشه یا حداقل تعصبی نباشه
7- سنگین باشه، جلف نباشه، ساده پوش باشه، اهل مد نباشه، اهل شوخی با نامحرم حتی فامیل نباشه
8- از نظر ظاهری قابل تحمل باشه و به دل خودم بشینه ولی قد بلند، چارشونه باشه
9- منظم باشه، ترسو نباشه، بدبین نباشه، برای خانواده اش خسیس نباشه، ول خرج هم نباشه، اعتماد به نفس داشته باشه، با عقل باشه، هوش اقتصادی داشته باشه، وسواس نداشته باشه، بیماری روانی و جسمانی نداشته باشه
10- اهل کارو تلاش و زندگی باشه ، بتونه مستقل زندگی کنه.
11- بهره هوشی متناسب و یا بهتری داشته باشه، از نظر مزاجی و درون گرایی یا برون گرایی متناسب باشه
12- وابستگی عاطفی و مالی به خانواده خودش و فامیل نداشته باشه
13- از نظر سنی حداکثر 4 سال بزرگتر باشه
14- برای زنش ارزش قائل بشه و دوست دار زن و بچه و زندگی اش باشه
15- رشته فنی مهندسی
16- حداقل لیسانس
17- اهل مطالعه و ورزش باشه
18- کارت پایان خدمت و یا معافیت بدون مشکل پزشکی داشته باشه
19- شغل ثابت دولتی ترجیحا خونه از طرف کارش بهش بدن
20- تعداد اعضای خانواده نسبتا کمی داشته باشه
21- حتما اهل مسافرت باشه

بقیه اش یادم نمیاد، فکر کنم همینا کافی باشه:vamonde::khandeh!::khandeh!::khandeh!:

امری باشه بانو جان چیزه دیگه ای نمیخای سفارش بده بسازم برات:khandeh!::khaneh::khaneh::hamdel:

[=&quot]يكى از آن دو [دختر] گفت اى پدر او را استخدام كن چرا كه بهترين كسى است كه استخدام مى‏كنى هم نيرومند [و هم] در خور اعتماد است (28:26)
[/]

سلام
بزرگترین ملاک ایمان، صداقت، همراه بودن، هم صدا بودن
در ضمن اگر توکل به خدا باشه مطمئن باشید تو همون جلسه خواستگاری طرف مقابل خودشو نشون میده من این شرایطو از نزدیک امتحان کردم و اول از همه به خدا اطمینان کردم......:Gol:

[=Georgia]با سلام
[=Georgia]به نظر بنده با تقوا و خدا ترس و خوش اخلاق بودن از همه چیز مهمتره.
:hamdel:

[="magenta"]

با سلام
به واجباتش عمل کنه اهل گناه کردن نباشه
قوت قلبم باشه
همیشه ازش انتظار داشته باشم
سیرتش زیبا باشه
مهربون و کم حرف باشه اما همیشه بیشتر از من بفهمه چون میخوام بهش تکیه کنم.
عاشقم باشه.
انشااله.
[/]

nina;45655 نوشت:
.مومن(واجبات دین کفایت می کنه نماز،روزه،خمس و ...........) 2.از نظر فرهنگی هم سطح باشیم 3.رو پای خودش بایسته ولو اینکه از نظر مالی در حد متوسط یا پایین باشه 4.خوش اخلاق و مهربون باشه(به ویژه در خانه) 5.اعتماد به نفس داشته باشه 6.به ظاهرش اهمیت بده(مرتب بودن و پاکیزگی کفایت میکنه ،خوش تیپ بودن مهم نیست) 7.خسیس یا ولخرج نباشه(هر دو به یک اندازه بده) 8.از نظر چهره معمولی و یا کمی پایین تر اشکالی نداره(چون خدا عادله هر چی از زیبایی ظاهرش بگیره به سیرت درونی اش اضافه می کنه) 9.خودش واسه زندگی اش تصمیم بگیره اما با دیگران مشورت کنه 10.از نظر اقتصادی تا حدی که از مخارج حداقل زندگی بر بیاد کفایت می کنه(اجاره خونه کوچک و غذا و پوشاک و .....) 11.رفتار اجتماعی خوبی داشته باشه(طرز برخورد با دیگران،نوع خوردن غذا و.....) 12.سطح تحصیلات(دیپلم به بالا) 13.رفیق باز نباشه(اما می تونه یکی دوبار در سال با دوستاش مسافرت بره) 14.نوع شغل مهمه(بعضی شغل ها رو رفتار آدم تاثیر می گذارن و بعضی دیگه شاید از نظر عرف مشکلی نداشته باشه اما از نظر شرع مشکل دارن) 15.ترسو نباشه و حرف حق رو بزنه 16.هیچگونه مواد دخانی و یا الکلی استفاده نکنه
پرنده بهشتی;45659 نوشت:
اگه طرف اخلاق و ایمانش درست باشه قابل اعتماده، چون کسی که به حداقل تکالیفی که خدا معین کرده، مستحبات پیشکش عمل نکنه در حالی که هست ونیستش از خداست چطور میشه بهش اعتماد کرد خونه ماشین ثروت آنچنانی نیاز نیست ولی توان فراهم کردن نیازای خانوادشو داشته باشه، روپا خودش وایسه، . واقعا برا همسرش احترام قائل شه و حرمتشو با رفتار و گفتارش نگه داره. یاد یه حدیثی افتادم که اونچه ازش یاد گرفتم این بود که: دخترانتون رو به کسی بدین که ایمان داشته باشه که اگه همسرشو دوست داشته باشه فبهالمراد، واگر اینجور نباشه بهش ظلم نمیکنه و باهاش مدارا میکنه.

ببخشید من از رو دست دوستان نگاه کردم اما دیدم واقعن همینه ملاکهای منم البته تا امروز :khandeh!::ok:

دوستان واقعا تاپیک خوبیه و به ما پسرها هم کمک شایانی می کنه:Kaf:
طبق قانون احتمالات اگه احتمال یک چیزی یک دوم باشه یا به عبارت دیگه یا باشه یا نباشه و ما چند تا از این حالات داشته باشیم احتمال اینکه تمام اون مواردی که می خواهیم باهم واقع بشه از حاصل ضرب این یک دوم ها منتج خواهد شد. به عبارت دیگه اگه فرض کنیم یه خانم یا اقایی فقط 5 صفت مد نظرش باشه که همسر آیندش باید همشو داشته باشه و همه این پنج صفت فقط دو حالت در شخص مورد نظر داشته باشه یعنی طرف یا داره یا نداره، اونوقت احتمال وجود همچین فردی می شه یک دوم به توان 5 یا پنج تا یک دوم ضرب در هم
نتیجه می شه 3/12 درصد به عبارت دیگه امکان اینکه یه همچین فردی وجود داشته باشه کمتر از 4 درصد است!!!!!!!! تازه اگه فرض کنیم خانم یا اقا فرد مورد نظرشونو بدون مشکل پیدا کنن:Sham: البته یه نکته ظریفی در محاسبات فوق وجود داره که کور سوی امیدی باقی می گذاره!! که نمی گم اگه تاپیک معیارهای مردها ایجاد شد می گم:khandeh!:
دلم واسه خودم می سوزه:Ghamgin::Ghamgin:

با ایمان باشه ینی کاسه داغتر از آش نباشه در واقع تعصبی نباشه..هرچی خدا گفته...با تعصباتش زنشو اذیت نکنه خمس حتما بده...
لیسانس به بالا
خوش خلق باشه...به خصوص توی خونه...مهربون و با گذشت باشه...صبـــــــــــــــــــــــــــــور...و منعطف...بد دهن نباشه...بالاخره ادب هم جزو دین هستش!!!:pir:
ترجیحا دوستدارم شیطون باشه و جو خونمونو عوض کنه...:shookhi:
زنشو امانتی از سوی خدا بدونه....الکی گیر نده دلشو بشکنه...غمو غصه زنش غمو غصه خودش باشه و بهشون اهمیت بده:cry:

به راحتی خانواده اش و پیشرفت فکر کنه...از پیشرفت مالی تا علمی و ....
خسیس نباشه...ولخرج هم نباشه آدم دست و دلبازی باشه...زورش نیاد اگه دوشب پشت سر هم مهمون اومد براش:khandeh!:
به ظاهرش اهمیت بده...و خودشو به پوشیدن لباس مطابق شرع مقید کنه نه یک نوع لباس خاص!!!(خب منم دوست دارم شوهرم خوشتیپ باشه:Nishkhand:)
دیگــــــــــــــــــه......:Gig:
اهل مسافرت با خانواده باشه....منم اجازه میدم گاهی با دوستاش بره بیرون.....اونم باید اجازه بده هااااا:ok:
یه کار و شغل دائمی داشته باشه...درآمدشم خوب باشه....
از نظر سیاسی همفکر باشیم...
دیگه چیزی یادم نمیاد...

:Bye:

با این اوصاف دوست دارم خیلی باهم تفاوت سنی نداشته باشیم.......من مطمئنم همچین ادمی خدا داره فقط باید برام بفرستدش....انشاالله
شما بگید انشالله.....:Doaa:

از نظر من اول باید با ایمان باشه و خدا ترس . مردی که ارتباطش با خدا قوی باشه به همسرش خیانت نمیکنه (این خیانت چه کوچیک چه بزرگ ) من به نوبه خودم دوست دارم همسری داشته باشم که من رو به خدا نزدیک بکنه نه این که روز به روز دورتربشم . ملاک دوم که شاید کمتر از درجه ایمان نباشه گذشت در زندگی است . من زوجی را دیدم که از درجه ایمان بالایی برخوردار بودند اما به علت عدم گذشت زن در مقابل همسرش که یک پدر الزایمری داشت و دخالت های بیجای خانواده اش کارشان به طلاق کشیده شد . ملاک سوم این که در زندگی هدف داشته باشه . از نظر من مرد به کسی گفته میشه که شب و روزش یکجور نباشه . و ملاک چهارمم که برای من کمتر از اولی و دومی نیست ظاهرش است دوست دارم در سطح خودم باشه . از نظر من چیزای دیگه مثل پول اصلا مهم نیست چون به عقیده من اگه توزندگی ارامش باشه که این ارامش با حضور خدا در زندگی اونم از نوع واقعیش (
ویه مقدار گذشت هم چاشنیش باشه ) بدست میاد دیگه چیزی مثل پول اهمیت نداره . ماشین مدل بالا زیر پا انداختن فقط به درد پز دادن و چشم کسی رو در اوردن میخوره وگرنه اینجور چیزا ارامش زندگی نمیاره.
البته ملاکایی که گفتم باید در مورد خانم ها هم صدق بکنه . اگه زن مومن بود فقط شوهرش رو میبینه و بس .
در اخر یه توصیه به اقایون داشتم . این که میگن زن وشوهر باید از همه لحاظ در یه سطح باشن من عقیده ندارم . از نظر من مرد باید از بعضی لحاظ ها یه کم سرتر باشه چون یه زن اینجوری بهتر میتونه شما رو به عنوان مدیر خونه قبول کنه تو بقیه لحاظ ها هم سعی کنید خیلی پایینتر نباشید به خصوص از لحاظ مالی که اگه بودین اگه میتونین متیع باشین برین دنبالش ولی اگه مثل 90 درصد مردا نمیتونین زیر بار برین دست بکشین چون 99 درصد ما زنا ( نگفتم 100 درصد چون مطمئن نیستم که همه زنها اینطور باشن) اگه از بیشتر لحاظ ها ما سرتر باشیم نمیتونیم متیع شما باشیم . در اینجا از همه فمینیست های عزیز هم عذرخواهی میکنم .
دومین توصیم اینه که اگه اقایون یه مقدار قدر شناس باشین و زحمتایی که همسرتون میکشه رو ببینین و مهربان باشین و یه کم هم به نیازاش توجه بشه اون موقع بهترین زن دنیا رو دارین .
با تشکر از سایت خیلی خوبتون

[=&quot]سلام[/][=&quot]
من نظرات دوستان را مطالعه کردم.نکته ای که برایم جالب بود چهره(شوهر)بود که اکثر دوستان نوشته بودند که: چهره ای معمولی داشته باشه
پرسش های زیر در حالی است که شخص شوهر از لحاظ آیات و روایات یک مومن باشد.
آیا یک دختر،خواستگاری که چهره زیبایی داشته باشد را رد میکند؟
آیا بانوان از این می ترسند که نگاه های دیگر زنان باعث شود که در زندگی مشترک آن ها خللی ایجاد شود؟
آیا برای یک زن زیبایی چهره شوهر خیلی مهم نیست؟
آیا صورت زیبای مرد به زن آرامش و لذت(بیشتر روحی و روانی) بیشتری نمی دهد؟
آیا زنان از اینکه مثلا کسی در خیابان به شوهر آنها(شوهری وفادار) نگاه های ممتد کند ناراحت می شوند؟
و ...
امیدوارم که توانسته باشم مفهوم را رسانده باشم.اگر در نوشتن جملاتم اشتباهی کردم(نا خواسته و از روی کم اطلاعی)پیشاپیش از تمام دوستان عذر خواهی میکنم[/]

[="Black"]

vahid.q;253044 نوشت:
لبته یه نکته ظریفی در محاسبات فوق وجود داره که کور سوی امیدی باقی می گذاره!! که نمی گم اگه تاپیک معیارهای مردها ایجاد شد می گم

[/]

11086;260599 نوشت:
[=&quot]سلام[/][=&quot]
من نظرات دوستان را مطالعه کردم.نکته ای که برایم جالب بود چهره(شوهر)بود که اکثر دوستان نوشته بودند که: چهره ای معمولی داشته باشه
پرسش های زیر در حالی است که شخص شوهر از لحاظ آیات و روایات یک مومن باشد.
آیا یک دختر،خواستگاری که چهره زیبایی داشته باشد را رد میکند؟
آیا بانوان از این می ترسند که نگاه های دیگر زنان باعث شود که در زندگی مشترک آن ها خللی ایجاد شود؟
آیا برای یک زن زیبایی چهره شوهر خیلی مهم نیست؟
آیا صورت زیبای مرد به زن آرامش و لذت(بیشتر روحی و روانی) بیشتری نمی دهد؟
آیا زنان از اینکه مثلا کسی در خیابان به شوهر آنها(شوهری وفادار) نگاه های ممتد کند ناراحت می شوند؟
و ...
امیدوارم که توانسته باشم مفهوم را رسانده باشم.اگر در نوشتن جملاتم اشتباهی کردم(نا خواسته و از روی کم اطلاعی)پیشاپیش از تمام دوستان عذر خواهی میکنم[/]

سلام
دوست خوبم آیا چهره همیشه پایداره؟
کسی فرد زیبارو رد نمیکنه صرفا برای زیبایش ولی ملاک اصلی و قطعی کسی هم نمیتونه باشه
مرد چه زیبا چه زشت اگر سیرتی زیبا داشته باشه و بنده شیطان نباشه زن با آرامش منتظر همسرش خواهد بود و بالعکس

boland parvaz;233194 نوشت:
سلام
با اجازه : تمام ملاک ها ی عنوان شده درست ولی چند سال می خواین منتظر بشینید تا کسی بیاد خواستگاریتون که همه ملاک های مورد نظر شما رو داشته باشه ؟؟؟؟
اصلأ از کجا معلوم که طرف صادق باشه با شما؟؟؟؟اومدین تحقیق هم کردین که بفهمید درست بوده یا غلط ،آیا واقعأ تو این دوره و زمونه کسی پیدا می شه که مطمئن باشید راست می گه ؟؟؟؟؟
نمی گم منفی نگاه کنید می گم واقع بین باشید و کم توقع> از نظر من :
1. در مواجه با مشکلات زندگی قادر به تصمیم گیری و حل مسئله باشه
2.گذشت داشته باشه و خودش و دیگران رو ببخشه
3.توکلش فقط به خدا باشه
4.اهل انفاق باشه
5.نظم جزء اصلی زندگیش باشه
متشکرم

دوست خوبم حداقلها رو که میتونه داشته باشه

تاپیک هارو دوباره داشتم میخوندم یه سوال برام پیش اومد
بالا رفتن سن ازدواج یه خانومو ملاکهای اون خانوم گفتن حالا چه مادی چه معنوی میشه از دوستان بپرسم که اگر ملاکی نباشه میشه اصلا انتخاب کرد؟؟؟؟؟؟
یه کفش هم میخوایم بخریم یسری ملاک براش میذاریم اینجا که میخوایم شریک زندگی انتخاب کنیم
درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آسمان آبی;261420 نوشت:
تاپیک هارو دوباره داشتم میخوندم یه سوال برام پیش اومد
بالا رفتن سن ازدواج یه خانومو ملاکهای اون خانوم گفتن حالا چه مادی چه معنوی میشه از دوستان بپرسم که اگر ملاکی نباشه میشه اصلا انتخاب کرد؟؟؟؟؟؟
یه کفش هم میخوایم بخریم یسری ملاک براش میذاریم اینجا که میخوایم شریک زندگی انتخاب کنیم
درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منم همین نظر و دارم.
:ok:

سلام
1- مسؤلیت پذیر
2- قانع باشه و غرغر نکنه
3- اعتقاد و التزام به ولایت فقیه( از همه چی مهمتره)
4- ایمان و درایت البته باتوجه به شرایط فعلی جامعه ایمان در حد کم هم میشه تایید کرد
5- واقعا نصف دین با وجودش کامل بشه
6- اهل کار باشه، یعنی بی بخار نباشه:Cheshmak:

rozane;277837 نوشت:
6- اهل کار باشه، یعنی بی بخار نباشه

مرد تنبل و بیعار بدچیزیه.تو ااین دوره زمونه بعضی مردا واقعا لووس بار اومدن ونمیتونن یکی دیگه رو سرپرستی کنن.
به نظرم یکی خیلی مذهبی سفت وسخت نباشه ولی جنم کار داشته باشه وبا غیرت داشته باشه بهتر از مرد بیعار و تنبلیه که به ظاهر ظواهراسلامی رو رعایت میکنه!

تاپیک بسیار خوب و امیدوار کننده ای بود
آدم این تاپیک میخونه یکم به جامعه خانم ها و ازدواج امیدوار میشه:Nishkhand:

[="Olive"]

11086;260599 نوشت:
سلام من نظرات دوستان را مطالعه کردم.نکته ای که برایم جالب بود چهره(شوهر)بود که اکثر دوستان نوشته بودند که: چهره ای معمولی داشته باشه پرسش های زیر در حالی است که شخص شوهر از لحاظ آیات و روایات یک مومن باشد. آیا یک دختر،خواستگاری که چهره زیبایی داشته باشد را رد میکند؟ آیا بانوان از این می ترسند که نگاه های دیگر زنان باعث شود که در زندگی مشترک آن ها خللی ایجاد شود؟ آیا برای یک زن زیبایی چهره شوهر خیلی مهم نیست؟ آیا صورت زیبای مرد به زن آرامش و لذت(بیشتر روحی و روانی) بیشتری نمی دهد؟ آیا زنان از اینکه مثلا کسی در خیابان به شوهر آنها(شوهری وفادار) نگاه های ممتد کند ناراحت می شوند؟ و ... امیدوارم که توانسته باشم مفهوم را رسانده باشم.اگر در نوشتن جملاتم اشتباهی کردم(نا خواسته و از روی کم اطلاعی)پیشاپیش از تمام دوستان عذر خواهی میکنم

البته که نه!!!!

من فکر میکنم دوستانی که اینو نوشتن منظورشون این بوده که یه چهره ی معمولی براشون کافی است!
قیافه ی قابل تحمل داشته باشه بسه!لازم نیست زیبااااااااا باشه!!!!

ببینید به هر حال دید اقایون و خانوم ها برای انتخاب همسر فرق میکنه!
برای مردها قیافه خیلی مهم تر از زنهاست!
به قول دکتر انوشه مردها از طریق چشم و زنها از طریق گوش عاشق میشن!!

همین!!...[/]

بر خلاف تصور خیلی از اقایون معیار خانومها خونه و ماشین و کار انچنانی نیست!
شاید هم در مرحله ی حرف بعضی خانوم ها این حرف ها رو بزنن اما اگه واقعا از مردی خوششون بیاد و احساس کنن این ادم لیاقتشو داره که زندگیتو براش بذاری پای بی پولیش وایمیسن!!:ok:

به نظر خود من مهم ترین چیز اعتقادات فرد است!!(ادمی که همه چیزش 20 باشه ولی اعتقاداتش بلنگه به هیچ دردی نمیخوره!مخصوصا تو این اوضاع قاراش میش جامعه و البته همه ی دنیا!!!)
بعد تحصیلات!
بعدم یه شغلی که به اندازه ی یه زندگی معمولی حقوق داشته باشه!!!

اینا اکی باشه بعد میشه در مورد جزئیات حرف زد!!!....

[SPOILER]
اما جزییات:
باهام رفیق باشه!:shookhi:
خط کشیهای زندگیش زیاد نباشه!کلا زندگیو راحت بگیره!اصا خودشم ادم راحتی باشه!پا باشه!!!!
از این مردایی که فکر میکنن ذاتا چون مرد افریده شدن از دماغ فیل افتادن نباشه!(البته ببخشیدا!!)یا بهتر بکم!:gholdor:نباشه!
سیب زمینی بیرگ نباشه!ماست و شل نباشه یعنی!
دوس دارم ریشاشم تا جایی که اسلام اجازه داده کوتاه کنه!کلا به تیپش برسه!
یه ذره شلخته باشه عیب نداره ولی از نظافت شخصی عمرا بتونم بگذرم!
با تحصیل و کار من مشکل نداشته باشه!بخصوص تحصیل که اگه از کار بگذرم عمرا درسو نمیذارم کنار!!!:reading:
در مورد چیزای اطراف نظر بده!کلا ذوق زندگی داشته باشه!
حروم حلال خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی... واسش مهم باشه!
بچه ی زیادم دوس داشته باشه!(زیاد یعنی مثلا چهارتا!!!!):khandeh!:
[/SPOILER]

سلام:Gol:

بزرگواران لطف کنند در این تاپیک به نقد و بررسی ملاکهای دیگران نپردازند

پیشاپیش از همکاری شما متشکرم:moshavereh:

علی یارتان:Gol:

سلام :Gol:

1- ایمان قوی و پایبندی به دستورات دین تا جایی که به مستحباتشم در حد توان عمل کنه و در برخورد با نامحرم جدی باشه و نگاه به نامحرم نکنه و...
2- پایبندی اعتقادی و عملی به ولایت فقیه و داشتن قدرت تحلیل و بصیرت و یه بسیجی به تموم معنا
3- خوش اخلاق و مسئولیت پذیر و کاری
4- چهره ای در حد معمول و قابل قبول
5- خانواده و تحصیلات (چه حوزوی و چه دانشگاهی)(چون خودم فوق میخونم ازدواج با کسی که دیپلم داره رو درست نمیدونم:no:)
اصلا هم مادیات برام مهم نیست :Kaf::Kaf::ok:
حالا به نظرتون همچین کسی تو این دوره زمونه پیدا میشههههههههههه:Gig::khandeh!::vamonde:

[="Green"]

حیا;283632 نوشت:
سلام :Gol:

1- ایمان قوی و پایبندی به دستورات دین تا جایی که به مستحباتشم در حد توان عمل کنه و در برخورد با نامحرم جدی باشه و نگاه به نامحرم نکنه و...
2- پایبندی اعتقادی و عملی به ولایت فقیه و داشتن قدرت تحلیل و بصیرت و یه بسیجی به تموم معنا
5- خانواده و تحصیلات (چه حوزوی و چه دانشگاهی)(چون خودم فوق میخونم ازدواج با کسی که دیپلم داره رو درست نمیدونم:no:)
اصلا هم مادیات برام مهم نیست :Kaf::Kaf::ok:
حالا به نظرتون همچین کسی تو این دوره زمونه پیدا میشههههههههههه:Gig::khandeh!::vamonde:

[="SeaGreen"]سلام:)

:Cheshmak:بعید میدونم...توکل به خــــدا:ok:[/][/]

n@rcis;283641 نوشت:
[="green"]

[="seagreen"]سلام:)

:cheshmak:بعید میدونم...توکل به خــــدا:ok:[/][/]

حیا;283632 نوشت:
سلام :gol:

اصلا هم مادیات برام مهم نیست :kaf::kaf::ok:
حالا به نظرتون همچین کسی تو این دوره زمونه پیدا میشههههههههههه:gig::khandeh!::vamonde:

ارزومه با همچنین کسی ازدواج کنم

سلام دوستان:Gol:
منم ملاك هامو بگم؟! :Ealam:
1- مومن واقعي:Norani:
2- با سواد :reading:
3- با خانواده :Mohabbat:
4- پاك و پاستوريزه ( از نظر سيگار و ... ميگم) :Lat:
5-اگه پولدار و خوشگل هم باشه بدم نمياد :okey:

سلام به دوستان
معیار های من با معیارهای خانواده متفاوته.
من دوست دارم همسرم طلبه یا یه بسیجی باشه.با یه زندگی ساده ای که برعکس خانواده ام هست بسازه و و واقعا با ایمان باشه.
سن و سطح خانواده و سطح فکری خودش هم متوسط باشه.
اگر هم در دوران شناخت قبل ازدواج یک بار هم عصبی بشه ، قبولش نمیکنم.چون از این ناحیه خودم ضربه خوردم قبلا.

اول اینکه اهل واجبنات باشه و دروغگو نباشه و بی ریا باشه.
دوم اینکه من ملاک های خودش و خانوادشو داشته باشم و دوست داشتن هم مهمه.
سوم خوش اخلاق و متعادل و عاقل باشه.
چهارم باهوش و زرنگ و تحصیل کرده باشه.
پنجم هر چی خدا صلاح بدونه باشه Smile

سلام علیکم
جمع همه ریحانه ها جَمعه، گفتم منم یه افاضه فیضی بکنم!!:khandeh!:
یه بار یه عزیزی سه تا معیار گفت برای انتخاب همسر، حالا که5-6سالی می گذره، هرچی تو این مدت فک کردم از این سه تا کامل تر نتونستم پیدا کنم:
1-مومن باشه و خداترس(از ترس خدا و نه با نیات دیگه ای، به تمام حدود اسلامی پایبند باشه)
2-عاقل باشه (مستقل از خونواده یه زندگی رو اداره کنه چه به لحاظ اقتصادی و چه به لحاظ نظری)
3-کاری باشه.(تنبلی نکنه و از کار مخصوصاً کار یدی عارش نیاد)
خدایی به نظر این معیارا کامله ؛ نه؟

[SPOILER]من از هر مردي متنفر بودم(از ان جهت كه خودخواه و مغرور و ... هستند.اكثرا)(به جز معصومين عليه السلام) تا اينكه چشمم خورد به اين حديث رسول الله صلي الله عليه و اله كه ازدواج سنت من است و هر كس بجا نياورد از من نيست! چند سالي گذشت تا اين نفرتو كاهش بدم.[/SPOILER]
انجام واجبات و ترك محرمات اما روي نكات زير بيشتر تاكيد دارم.
1.رعايت حدود محرم و نامحرمو بكنه!
توجه: امير المومنان عليه السلام حتي به زنان جوان سلام نميكردند.
2.در حفظ حجابم ياريم كنه. (حجاب نه پوشش تنها)
3.كسب علم ديني واجب است پس عالم و عامل باشد.
4.نماز اول وقت هميشه و در هر شرايطي بجز شرايط بسيار استثنائي كه در رساله مشخصه.
5.رعايت حلال و حرام تا حدي بسيار بسيار دقيق (گشنه خوابيدن و در خيابان ماندن به از مال حرام و شبهه ناك!)
6.در مقابل حكم خداوند جبهه نگيره .حكم اسلام براي مومنان حجت است.
7.اگه بو ببرم براي زيبايي اومده اصلا راهش نميدم. و لو اينكه فقط يكي از معياراش باشه.(شديدا ازين مردها خوشم نمياد)
8. تنبل نباشه دستشو جلوي هيچ كس دراز نكنه. اظهار نياز به كسي نكنه.
6. اهل تجملات و پز و كلاس هم نباشه.(فضايل مهمه نه كلاس داشتن.)

البته يك شرط ديگه در هر شغل و منصبي لباس اسلامي بپوشه.و رفتار و گفتار و حركاتش همچون غربيان و غير مسلمانان نباشه. (لباس امروز مردم عادي رو قبول ندارم. )
شرط ضروري: مقلد امام خامنه اي حفظه الله باشد.

خواهران عزيزخيلي سخت گير نباشيد در همين حد كه بنده گفتم كافيه ديگه![SPOILER]:Nishkhand:[/SPOILER]

[="Black"]من خانم نیستم اما ملاک انتخاب همسرم و اینکه بنده را انتخاب کرد اخلاق خوبم بود.... :khaneh:[/]

معيار يكي از اشنايانم كه الان متاهله
مردها كه خيلي پولدار نيستن باشن هم يا عرق خورن يا زنباز(البته در منطقه اي كه ايشون زندگي ميكرد)
با دينو ايمان متعصب هم دوست ندارم.
لا اقل خوش تيپ باشه ديگه.
...................
با يك خوش قيافه و اندام ازدواج كرد . به نظر من كه تحمل شوهرش از تحمل اتش داغ هم سختره! خودشم گاهي اعتراف ميكنه!

سلام
ملاک هر زنی برای ازدواج باید در درجه اول ایمان باشه و اخلاق.والله پول خوشبختی نمیاره.من افرادی رو میشناسم که پول دارن اما خوشبخت نیستند.
و اما درباره زیبایی:
زیبایی نباید در زندگی خیلی مهم باشه اما از طرفی هم نباید نادیده گرفته بشه.چرا که زن قرار است عمری را در کنار فردی بگذراند.اگر قرار باشه یه عمر مردی رو تحمل کنه که وقتی میبینتش چندشش میشه یا ... نمیشه که.اما توجه کنید خانممهای عزیز،خانمها از لحاظ زیبایی "باید" از شوهرشون سرتر باشن و الا یه عمر زخم زبون میشنوین .

نقل قول:
اگر قرار باشه یه عمر مردی رو تحمل کنه که وقتی میبینتش چندشش میشه یا ...

بنده خدا از بنده ي خدا چندشش بشه ؟! مگه قيافه داشتن جز فضايله؟! انسان بايد حب و بغضش نسبت به ديگرانو بر اساس تقوا ي انها تنظيم كنه. (همانا گرامي ترين شما نزد خداوند با تقواترين شماست!)

شيعه ي ياس;338892 نوشت:
بنده خدا از بنده ي خدا چندشش بشه ؟! مگه قيافه داشتن جز فضايله؟! انسان بايد حب و بغضش نسبت به ديگرانو بر اساس تقوا ي انها تنظيم كنه. (همانا گرامي ترين شما نزد خداوند با تقواترين شماست!)

برداشتها متفاوت است.این دو هیچگونه ارتباطی به هم ندارد.

تفاوتي نداره. اتفاقا امر ازدواج ميدان سخت محك سنجش ايمان و از خود گذشتگي افراده. البته به نظر من هم اين مخصوص مومنينه نه افراد عادي.

سلام علیکم
ایمان و باور قلبی به خدا
ملاک های اعتقادی که من دارم، اون هم بهش اعتقاد داشته باشه. نه اینکه باهاشون مشکلی نداشته باشه یا بود و نبودشون براش فرقی نداشته باشه
دغدغه دین داشتن
مقدم بودن آخرت بر زندگی دنیایی در هر شرایطی
نماز اول وقت در هر شرایطی
صحبت با نامحرم فقط در موارد ضروری
خانواده خوب
اهل مسجد و نماز جماعت و فعالیت فرهنگی
خوش اخلاق و خانواده دوست
توی ملاک انتخاب همسر اعتقادات براش درجه اول باشه نه بقیه موارد
اعتقاداتش تو ظاهرش هم نمود داشته باشه (محاسن ، لباس ساده ،...)
مسئولیت پذیر باشه
آدم معنویی باشه
عاشق ائمه و شهدا باشه
و........................................

با ایمان باشه(سطحی نه) و هم کف باشیم و اخلاق خوبی داشته باشه
از نظر علمی بالا باشه
امام و شهدا رو دوست داشته باشه (زیاد)
اعتقاداتش خیلی خیلی شبیه من باشه!
با هوش باشه و منطقی!

1- مومن باشه نه متعصب...هرچی دین گفته بیشتر از اونو به خودم واگذار کنه و اصراری نداشته باشه
1/5-با ادب ،باادب، با ادب باشه:ok:
2-خوش خلق و صبور و دست و دلباز باشه
3-کار و درامد خوب داشته باشه
4-حمایتم کنه و احترامم رو همینطور احترام خانوادم رو نگه داره
5-:Gig:قیافه که خب اگه به دلم بشینه دیگه زشت و قشنگ فرقی نداره
6-قد و بالای خوبی داشته باشه:khejalati:

فعلا همینا....
[SPOILER]اما گشتم نبود..نگرد نیست....[/SPOILER]

hoorshid;277983 نوشت:
در مورد چیزای اطراف نظر بده!کلا ذوق زندگی داشته باشه!

منم همین نظرو دوست دارم

سوگل;290197 نوشت:
اگه پولدار و خوشگل هم باشه بدم نمياد

نه حالا بیا و قبول نکن:khaneh:

من دوست دارم همسرم....با نشاط باشه:khoshali:...یعنی وقتایی که من ناراحتم اینقد با مزه بازی دربیاره که ....:chakeretim::nashenas:
اهل مسافرت و کوه و...راستی از لیسانس کمتر نباشه

اصلا همیشه به خدا گفتم ...کسی باشه که همیشه به خاطر وجودش تورو شکر کنم......:yes:

خدا کنه:hey:

یاس...;347381 نوشت:
هرچی دین گفته بیشتر از اونو به خودم واگذار کنه و اصراری نداشته باشه

با ایدی جدید که پاسخ دادید یهو تعجب کردم گفتم این کیه یهو پرید وسط حرفمون :Moteajeb!:
به نکته جالبی اشاره کردید ولی یه نکته ای هست اینه که در بعضی باید ها و نبایدهای دین اختلاف نظر هست.
به نظر من اگه کسی تمام دین را واقعا اونطوری که هست قبول داشته باشه (التزام عملی و نه فقط در حد حرف) شاید همین معیار بس باشه برای سعادت دنیا و آخرت. چون یه جوری تمام شرایط توش مستتره. (البته به جز معیارهای ظاهری) (مثلا در مورد خودم 1 2 3 5 6 8 10 11 12 14 را داره و همینطور باعث میشه اینقدر جنبه داشته باشه که از 4 9 15 16 هم صرف نظر کرد)

حق دوست;347400 نوشت:
با ایدی جدید که پاسخ دادید یهو تعجب کردم گفتم این کیه یهو پرید وسط حرفمون

وای همینو بگو....باید زودتر عوضش میکردم......
من همون الهه سابق هستم

با سلام
این معیارهای قبل از ازدواج من بود که همینجا نوشته بودم

نقل قول:

اول اینکه اهل واجبنات باشه و دروغگو نباشه و بی ریا باشه.
دوم اینکه من ملاک های خودش و خانوادشو داشته باشم و دوست داشتن هم مهمه.
سوم خوش اخلاق و متعادل و عاقل باشه.
چهارم باهوش و زرنگ و تحصیل کرده باشه.
پنجم هر چی خدا صلاح بدونه باشه Smile

اما الان که ازدواج کردم با چشم خودم میبینم که خدا چقدر جالب حتی اون معیار هایی که تو ذهنم نبود یا بعد ازدواج به این نتیجه رسیدم رو هم رعیات کرده دلیلش هم اینه که دست خودش سپرده بودم و حالا هم خیلی شاکرم

سلام دوستان.چند وقتی هست که جوونی باایمان و با خدا به خاستگاریم اومده که مدرک کاردانیش و گرفته بوده و حالا بعد رفتن به سربازی برای کارشناسی میخونه وضع خانوادگیشونم متوسط رو به بالاست خانوادم موافقت کاملشون و اعلام کردن اما چون پدرم فرزند کوچیک خانوادست از طرف خانواده پدریم تحت فشاریم و همش ایرادای بنی اسرائیلی میگیرن از اینکه هنوز سرکار نرفته و غیره و ذالک...خب ما که قصد نداریم از همین فردا مستقل بشیم...قراره درسمون و بخونیم و بعدش که تواناییش و پیدا کردیم مستقل بشیم ولی همچنان من و راحت نمیذارن و بعضیهاشون ارتباطشون و با ما قطع کردن و پدرم و تحت فشار گذاشتن...نمیدونم دیگه چیکار کنم...

نقل قول:
سلام دوستان.چند وقتی هست که جوونی باایمان و با خدا به خاستگاریم اومده که مدرک کاردانیش و گرفته بوده و حالا بعد رفتن به سربازی برای کارشناسی میخونه وضع خانوادگیشونم متوسط رو به بالاست خانوادم موافقت کاملشون و اعلام کردن اما چون پدرم فرزند کوچیک خانوادست از طرف خانواده پدریم تحت فشاریم و همش ایرادای بنی اسرائیلی میگیرن از اینکه هنوز سرکار نرفته و غیره و ذالک...خب ما که قصد نداریم از همین فردا مستقل بشیم...قراره درسمون و بخونیم و بعدش که تواناییش و پیدا کردیم مستقل بشیم ولی همچنان من و راحت نمیذارن و بعضیهاشون ارتباطشون و با ما قطع کردن و پدرم و تحت فشار گذاشتن...نمیدونم دیگه چیکار کنم...
امضاء » آیه آیه تا خدا

سلام
انشالله خدا خودش کارتون رو درست میکنه:Gol:

گاهی توی خانواده ها افراد حسود هستن که جلوی کار خیر رو میگیرن
موفق باشید

ahoo-71;349691 نوشت:
گاهی توی خانواده ها افراد حسود هستن که جلوی کار خیر رو میگیرن

آخ...گفتی آهو جان، واقعا گل گفتی .
پناه میبریم به خدا از شر حسودان ...

رو پای خودش باشه

اهل مشورت

صدافت براش یه اصل باشه

شوخ و شیطون

دست و دل باز

خانواده دار و از نظر خانوادگی همسطح

رفیق باز نباشه

ورزشکار

خوش تیپ و هیکلی و قد بلند

سبزه باشه:Nishkhand:

خوش پوش و مرتب

شعور اجتماعی بالا داشته باشه

خانواده دوست

زرنگ باشه( کار خونه رو فقط مخصوص خانم ها ندونه) همکاری داشته باشه

دیگه دیگه...:Gig:

[="Arial"][="DarkRed"]ایمان(نماز.روزه و....)
با اصالت و با فرهنگ
تحصیل کرده
با شعور و اخلاق
اهل دود و دم نباشه
قیافه داشته باشه
[/]

من دخترم و16سالمه وخواستگارزیاددارم وهمشون روچون حتی نصف معیارهاوملاکهاموندارن ردشون میکنم.
من دختری ام که تابه حال حتی به دوستی وارتباط باجنس مخالف فکرهم نکردم پس یکی ازمعیارهام برای ازدواج اینه که همسرآیندم قبلابادختری درارتباط نبوده ومثل خودم پاک باشه
قدم بلنده سفیدم وقیافم خوبه پس اونم بایدقدبلند سفیدوقیافه خوبی داشته باشه
من وخانوادم افرادمذهبی باصداقت ودست ودلبازی هستیم وهمسرآیندم هم این معیارهاروبایدداشته باشه
من دارم درس میخونم پس یکی ازمعیارهام تحصیلات دانشگاهی وشغله
من به نامحرم چشم بدندارم اون هم نبایداینطورباشه
وضعشم خوب باشه طوری که جواب زندگی روبده سرمایه ی آنچنانی نمیخوام بااینکه ماخودمون وضعمون عالیه
و....
من تمام این معیارهایی که ازهمسرآیندم انتظاردارم داشته باشه خودم هم این معیارهارودارم ودرواقع
آدم پرتوقعی نیستم وشرایط هیچکدوم ازخواستگارام تاحالاباشرایط من یکی نبود

ای خداااااا!
یه کم به این واسطه گران ازدواج همســــــــــربودن روبفهمون که
اینقدرخواستگارای شغل آزادکج وکوله برامون نیارن
:offlow:

خوش اخلاق
با ایمان
صادق
مهربان
در کل یه پارچه آقا باشه:Kaf::khandeh!:

موضوع قفل شده است