ملاک های انتخاب همسر (1) ویژه خانم ها

تب‌های اولیه

255 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سیده رقیه;217888 نوشت:
[="blue"]

سلام
داریم اصلا؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:moteajeb!:
فک کن یه مرد همه ی اینا رو داشته باشه!
یا علی[/]

اگه نبود خودم درستش می کنم.

سلام

خدا خیر بده خانم آذر بانو رو این پست ما که حذف شد دلیلش خیلی با حال بو (شبیه اسپم ):khaneh:

گرچه توصیه هایی در اون داشت :grye:

خانم هدف خدا خیرت بده ، این ملاک ها به نظر ملاک هر دو طرف میتونه محسوب شه (در ضمن از اقتدار و جسارت سرکار عالی در تربیت شوهر حسابی لذت بردم ):Nishkhand:

من پیشنهاد میکنم (الان میگن تو کی هستی که پیشنهاد بدی) که خواسته هاتون رو از همسرتون رو یه برگ بنویسید و بیایید بررسیش کنین تو شرایط مختلف اگر انجام نداد برخورد من چطور باشه و اینارو خلاصه تمرین کنید

و شب خاستگاری هم ( :khandidan::solh::Black (9):) کاملا خواسته هاتون رو با فرد مقابل در میون بذارید و خلاصه با هم به نتیجه و تفاهم برسید

من نظرم اینه که تمام اینجور مسایل مثل ازدواج دونفر امام زمان میخواد که این دوتا جوان به هم برسند.
خوش به حالتون رقیه خانم تو چه جای باصفایی زندگی میکنیدو همینطور سرکار اذربانو(مشهد).
حسودیم میشه به شما

1- با ایمان باشه ( واجبات رو انجام بده – دروغ نگه – غیبت نکنه – خمس و ... انجام بده )
2- با نون حلال بزرگ شده باشه
3- سیگاری و معتاد و مشروب خور و قلیان کش و... نباشه
4- خوش اخلاق باشه( بد زبون نباشه، مهربون باشه، خوش برخورد باشه، اهل شوخی بیجا نباشه، نیش زبون نداشته باشه- اهل دوست بازی نباشه)
5- پدر و مادرش از نظر مذهبی، فرهنگی ، فکری و ... هم سطح خانواده باشن
6- سیاسی نباشه یا حداقل تعصبی نباشه
7- سنگین باشه، جلف نباشه، ساده پوش باشه، اهل مد نباشه، اهل شوخی با نامحرم حتی فامیل نباشه
8- از نظر ظاهری قابل تحمل باشه و به دل خودم بشینه ولی قد بلند، چارشونه باشه
9- منظم باشه، ترسو نباشه، بدبین نباشه، برای خانواده اش خسیس نباشه، ول خرج هم نباشه، اعتماد به نفس داشته باشه، با عقل باشه، هوش اقتصادی داشته باشه، وسواس نداشته باشه، بیماری روانی و جسمانی نداشته باشه
10- اهل کارو تلاش و زندگی باشه ، بتونه مستقل زندگی کنه.
11- بهره هوشی متناسب و یا بهتری داشته باشه، از نظر مزاجی و درون گرایی یا برون گرایی متناسب باشه
12- وابستگی عاطفی و مالی به خانواده خودش و فامیل نداشته باشه
13- از نظر سنی حداکثر 4 سال بزرگتر باشه
14- برای زنش ارزش قائل بشه و دوست دار زن و بچه و زندگی اش باشه
15- رشته فنی مهندسی
16- حداقل لیسانس
17- اهل مطالعه و ورزش باشه
18- کارت پایان خدمت و یا معافیت بدون مشکل پزشکی داشته باشه
19- شغل ثابت دولتی ترجیحا خونه از طرف کارش بهش بدن
20- تعداد اعضای خانواده نسبتا کمی داشته باشه
21- حتما اهل مسافرت باشه

بقیه اش یادم نمیاد، فکر کنم همینا کافی باشه:vamonde::khandeh!::khandeh!::khandeh!:

بانو;225438 نوشت:
1- با ایمان باشه ( واجبات رو انجام بده – دروغ نگه – غیبت نکنه – خمس و ... انجام بده )
2- با نون حلال بزرگ شده باشه
3- سیگاری و معتاد و مشروب خور و قلیان کش و... نباشه
4- خوش اخلاق باشه( بد زبون نباشه، مهربون باشه، خوش برخورد باشه، اهل شوخی بیجا نباشه، نیش زبون نداشته باشه- اهل دوست بازی نباشه)
5- پدر و مادرش از نظر مذهبی، فرهنگی ، فکری و ... هم سطح خانواده باشن
6- سیاسی نباشه یا حداقل تعصبی نباشه
7- سنگین باشه، جلف نباشه، ساده پوش باشه، اهل مد نباشه، اهل شوخی با نامحرم حتی فامیل نباشه
8- از نظر ظاهری قابل تحمل باشه و به دل خودم بشینه ولی قد بلند، چارشونه باشه
9- منظم باشه، ترسو نباشه، بدبین نباشه، برای خانواده اش خسیس نباشه، ول خرج هم نباشه، اعتماد به نفس داشته باشه، با عقل باشه، هوش اقتصادی داشته باشه، وسواس نداشته باشه، بیماری روانی و جسمانی نداشته باشه
10- اهل کارو تلاش و زندگی باشه ، بتونه مستقل زندگی کنه.
11- بهره هوشی متناسب و یا بهتری داشته باشه، از نظر مزاجی و درون گرایی یا برون گرایی متناسب باشه
12- وابستگی عاطفی و مالی به خانواده خودش و فامیل نداشته باشه
13- از نظر سنی حداکثر 4 سال بزرگتر باشه
14- برای زنش ارزش قائل بشه و دوست دار زن و بچه و زندگی اش باشه
15- رشته فنی مهندسی
16- حداقل لیسانس
17- اهل مطالعه و ورزش باشه
18- کارت پایان خدمت و یا معافیت بدون مشکل پزشکی داشته باشه
19- شغل ثابت دولتی ترجیحا خونه از طرف کارش بهش بدن
20- تعداد اعضای خانواده نسبتا کمی داشته باشه
21- حتما اهل مسافرت باشه

بقیه اش یادم نمیاد، فکر کنم همینا کافی باشه:vamonde::khandeh!::khandeh!::khandeh!:

امر دیگه ؟؟؟؟

سلام
ان شاء الله در قیامت کبری به خواسته هات می رسی

کجای این ملاک ها ایراد داره ؟
نه حساب پر پول خواستیم، نه ماشین و نه خونه درست و حسابی.
یه ایمان و اخلاق و شغل درست و حسابی و کمی قیافه....:Nishkhand:
دیگه اینا رو هم یه مرد نداشته باشه، چه جوری می خواد زندگی کنه !!!:ok:

بانو;225824 نوشت:
کجای این ملاک ها ایراد داره ؟
نه حساب پر پول خواستیم، نه ماشین و نه خونه درست و حسابی.
یه ایمان و اخلاق و شغل درست و حسابی و کمی قیافه....:nishkhand:
دیگه اینا رو هم یه مرد نداشته باشه، چه جوری می خواد زندگی کنه !!!:ok:

بره بمیره نه؟؟؟
سر اینکه خدا بهش قیافه نداده؟
ایمان و اخلاق که بحثش جداس
ولی قیافه اونم در مورد مرد کمی قابل گذشت تره فکر میکنم
طرف برد پیتم که باشه شاید فردا تصادف کرد و ریتم صورتش ریخت بهم...

behrooz_313;225832 نوشت:
بره بمیره نه؟؟؟
سر اینکه خدا بهش قیافه نداده؟
ایمان و اخلاق که بحثش جداس
ولی قیافه اونم در مورد مرد کمی قابل گذشت تره فکر میکنم
طرف برد پیتم که باشه شاید فردا تصادف کرد و ریتم صورتش ریخت بهم...

:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:
منظور من یه قیافه معمولی بود که به دل خودم بشینه...

بانو;225839 نوشت:
:moteajeb!::moteajeb!::moteajeb!:
منظور من یه قیافه معمولی بود که به دل خودم بشینه...

بیشتر جنبه شوخی داشت
وگرنه خب باید قیافه طرف که قراره نزدیک ترین فرد به آدم شه به دلمون بشینه یا نه
فقط منظورم این بود که گیر الکی و زیادی ندیم

[=Microsoft Sans Serif]سلام
[=Microsoft Sans Serif]خانم بانو ملاک های قشنگی گفتن...البته من همشونو قبول ندارم :khandeh!:مثلا اختلاف سنی...حالا 1 تا 7 سال فوقش...حتمی نمیگم. شاید همسنم باشه ولی خیلی پخته باشه چمیدونیم :ok: به طور کلی به نظرم هر کسی با شخصی دوست داره ازدواج کنه که به خودش خیلی شباهت داشته باشه! دقت کردین تاحالا زن و شوهرا چقدددددددد شبیه همن؟ درسته بعد ازدواج این شباهت ها بیشتر میشه ولی خوب دیگه کلی...واقعا گاهی به این موضوع که ازدواج دست خود آدم نیست، باید خدا بخواد ایمان واقعی! پیدا میکنم...خدا خیلی قشنگ دو نفر مثله هم رو در کنار هم میزاره...

نیلوفر1;225851 نوشت:
واقعا گاهی به این موضوع که ازدواج دست خود آدم نیست، باید خدا بخواد ایمان واقعی! پیدا میکنم...خدا خیلی قشنگ دو نفر مثله هم رو در کنار هم میزاره...

البته در تکمیل صحبت های خودم باید بگم، همیشه هم اینطور نیست! مثلا ممکنه خدا دو نفری با اخلاق کاملا مخالف هم کنار هم قرار بده تا اون یکی از اون یکی یاد بگیره...گفتم یه چیز کلی نگم! خلاصه اینطوری هم داریم...

[=Microsoft Sans Serif]دوباره در تکمیل صحبت های خودم و همچنین تأیید صحبت های جناب امیررضا بگم :khandeh!:یکم دیدمون نسبت به ازدواج تغییر کرده! دوره زمونه طوری شده که همه میخوایم با فرد ایده آلِ ایده آل و عالیییییی ازدواج کنیم و دیگه مشکلی نداشته باشیم و همه چی به خیر و خوشی بگذره...همین جاست که انتظارات بالا میره...
[=Microsoft Sans Serif]درحالی که هدف ازدواج واقعا چیه؟ هدف اینه که در کنار هم به تکامل رسیدن! نه اینکه کامل شدن و حالا یه همیار هم پیدا کنیم...

ایمان و اخلاق(یا از اولیا خدا باشه، یا شیعه ناب یا مومن درجه یک)
میدونم توقعم خییییلی بالاست تو این دوره زمونه..
منطقی باشه و درک بالایی داشته باشه
در حدی که بتونه یه زندگی معمولی رو اداره کنه پول، یه خونه کوچولو. ماشین و وسایل لوکس نمی خوام.
تحصیلات نمی خوام
علم داشته باشه
قیافه چندان مهم نیست.
سیرتش دلنشین باشه
اختلاف سنی از صفر تا ده سال بزرگتر باشه..
البته صفر تا 4-5 بهتره.
جسارت سنت شکنی داشته باشه. که بتونه کارهایی که اشتباهه ولی سنته(که خیلی هم زیادن!) انجام نده!

سلام
این مطلب را برای کسایی میگم که دنبال پخته شدن هستند.
انتظار از دیگران قدم اول بسیاری از مشکلات و اختلافاته و این در حالیه که ما حتی نمیتوانیم انتظاراتی که از خودمان داریم را کامل برآورده کنیم.

باران☂;225911 نوشت:
ایمان و اخلاق(یا از اولیا خدا باشه، یا شیعه ناب یا مومن درجه یک)
میدونم توقعم خییییلی بالاست تو این دوره زمونه..
منطقی باشه و درک بالایی داشته باشه
در حدی که بتونه یه زندگی معمولی رو اداره کنه پول، یه خونه کوچولو. ماشین و وسایل لوکس نمی خوام.
تحصیلات نمی خوام
علم داشته باشه
قیافه چندان مهم نیست.
سیرتش دلنشین باشه
اختلاف سنی از صفر تا ده سال بزرگتر باشه..
البته صفر تا 4-5 بهتره.
جسارت سنت شکنی داشته باشه. که بتونه کارهایی که اشتباهه ولی سنته(که خیلی هم زیادن!) انجام نده!

کاش همه الگوشون این شکلی بود
اونوقت بود که دیگه شرایط ازدواج راحت تر میشد و...

behrooz_313;226057 نوشت:

سلام
ولی من این جمله ی شما رو قبول ندارم. همه که مثل هم نیستن! به نظرم هرکسی باید با شخصی که مثله خودشه ازدواج کنه. اینطوری انتظاراتش بالا نمیره...اول یه نگاهی به خودش بندازه ببینه کیه! بعد ملاک های همسر آینده شو انتخاب کنه.

نیلوفر1;226210 نوشت:
سلام
ولی من این جمله ی شما رو قبول ندارم. همه که مثل هم نیستن! به نظرم هرکسی باید با شخصی که مثله خودشه ازدواج کنه. اینطوری انتظاراتش بالا نمیره...اول یه نگاهی به خودش بندازه ببینه کیه! بعد ملاک های همسر آینده شو انتخاب کنه.

من جمله ی نیلوفر خانوم رو قبول ندارم چرا؟

چون انسان همیشه عاشق کسی میشه که از خودش بالاتر باشه.(چه از لحاظ رفتاری چه ظاهری)خداوندکه عاشق مانمیشه. این ما هستیم که عاشق خدا و ائمه میشیم.

ما چرا اقا امام زمان رو دوست داریم؟چون خیلی بالاتره از ما.

behrooz_313;226057 نوشت:

اتفاقا شرایط من خیلی سخته.
خیییییلی کم هستن این جور افراد.

taliya;226231 نوشت:
من جمله ی نیلوفر خانوم رو قبول ندارم چرا؟

چون انسان همیشه عاشق کسی میشه که از خودش بالاتر باشه.(چه از لحاظ رفتاری چه ظاهری)خداوندکه عاشق مانمیشه. این ما هستیم که عاشق خدا و ائمه میشیم.

ما چرا اقا امام زمان رو دوست داریم؟چون خیلی بالاتره از ما.

سلام
سخن شما رو قبول دارم. ولی در صورتی که خیلی اختلاف نباشه. مگه یکی از شرایط ازدواج هم کفو بودن نیستش؟ دختری که دوست داره با شخصی که بهتر از خودشه ازدواج کنه، باید خودش هم یه چیزایی بهتر از اون همسر داشته باشه تا هردو از هم یاد بگیرن! و الا اون آقا پسر چه گناهی کرده یه عمر معلم همسرش باشه؟ (برعکس این مثال هم هست) من از این دید گفتم. منظورمو خوب متوجه نشده بودید.

بله مثلا ما وقتی میخوایم اقا رو ببینیم باید خودمون هم نزد خدا یه جایگاهی داشته باشیم.تا توفیق پیدا کنیم.

باران☂;226240 نوشت:
اتفاقا شرایط من خیلی سخته.
خیییییلی کم هستن این جور افراد.

مگه من گفتم آسونه؟
اتفاقا دینداری تو آخرالزمان از نگه داشتن آهن گداخته تو دست سخت تره
سن ازدواج که میرهخ بالا از معنویت و تقوای افردا کم میشه
و مجردی اصلا خوب نیست
و یکی از دلایل بالارفتن سن ازدواج مادی گرایی خانم هاست
و یه پسر حزب اللهی و خوب و با تقوا رو سر اینکه وضعیت اقتصادی ممتاز نداره رو رد میکنن
و این میشه که اون پسر 10 سال صبر میکنه تا وضعش بهتر شه و کم کم به راههایی میوفته که قبلا فکرش رو هم نمیکرد..
یا علی ع

behrooz_313;226354 نوشت:
مگه من گفتم آسونه؟
اتفاقا دینداری تو آخرالزمان از نگه داشتن آهن گداخته تو دست سخت تره
سن ازدواج که میرهخ بالا از معنویت و تقوای افردا کم میشه
و مجردی اصلا خوب نیست
و یکی از دلایل بالارفتن سن ازدواج مادی گرایی خانم هاست
و یه پسر حزب اللهی و خوب و با تقوا رو سر اینکه وضعیت اقتصادی ممتاز نداره رو رد میکنن
و این میشه که اون پسر 10 سال صبر میکنه تا وضعش بهتر شه و کم کم به راههایی میوفته که قبلا فکرش رو هم نمیکرد..
یا علی ع

وضع اقتصادی رو خوب اومدی !!! یه نفر اگه تمام خصوصیات مرد نظر یه خانوم رو داشته باشه بازم به خاط وضع مالیش ردش میکنن !!
مادی گرایی تو خانوم ها خیلی بیشتر از آقایونه !! و یکی از دلایلش هم چشم و هم چشمی هست که از نظر علمی ثابت شده ژنش تو تمام خانوم ها هست فقط شدت تاثیرش متفاوته !!!

مادی گرایی خانمها رفته بالا به خاطر اینکه دارن میبینن وضع جامعه رو!
میبینن چقدددددد اجاره خونه ها رفته بالا
میبینن چقددددددد خرید خونه غیر ممکن شده
میبینن چقدددددد حقوقا کمتر از حق یه کارمنده!
خوب میترسن! میترسن فردا برن سر خونه زندگی، وبال گردن شوهرشون باشن به جایی که بتونن کمکش کنن.
مادی گرایی تا یه حدی خوبه. تا یه حد خیلی کم...چون باعث میشه دو نفر یه عمر با هزار قرض و قوله و زیر بار سنگین اجاره نخوان زندگی سختی رو داشته باشن...
ولی مهم اینه که به این نیاز درست جواب داده نشده! و این نه تقصیر پسر بیچاره هست نه تقصیر اون دختر خانم...تقصیر باعث و بانیش هست که انقد خرید خونه و ... سخت شده و ازونطرف یه آقا فوق لیسانس هم داشته باشه، حقوق ماهانش فوق فوقش 700 هزارتومنه...
البته این مادی گرایی ای که گفتم شاید اسمش مادی گرایی نباشه...چون معمولا به کسایی که بیش از حد میخوان، مادی گرا میگن. پس اشتباه منظورمو برداشت نکنین...
بله اونایی که بیش از حد به این موضوع اهمیت میدن هم مشکل دارن دیگه خدا کمکشون کنه...

1-ایمان ،2-اخلاق خوب ،،3-دلش پاک باشه و تو زندگیش صادق و خوش نیت باشه ، 4-دنبال نون حلال باشه ،5-گذشت داشته باشه و مهربون باشه اما در مواقع مناسب هم جدیت داشته باشه ،6-اهل پیشرفت و علم باشه ،،،7-بسیار خانواده دوست باشه 8-خوش سیما باشه از لحاظ ظاهری به هم بخوریم . 9-از همه مهمتر مرد باید صبور باشه ؛از نظر من مر دباید بیشتر از زن صبر وگذشت داشته باشه،10-تحصیل کرده باشه ،آدم با انگیزه و کاری باشه 11-منو دوست داشته باشه و به خواسته هام واهدافم احترام بگذاره 12-هدف دار زندگی کنه 13 -با مردم خوش مشرب باشه ، ، ،15-خونوادش از ازدواجش رضایت داشته باشن و خانوادم قبواش داشته باشن ،14-در حد نیاز پول داشته باشه (گرچه این دوره زمونه پول کم که چه عرض کنم،متوسطش هم واسه شروع زندگی کمه ،اما پول زیاد ملاک نیست ).همین تمامش همین بود...

متاسفانه ملاک های انتخاب همسر دربالا بردن سن ازدواج سهیم بوده....

ملاک هرشخصی با توجه به چند فاکتور حاصل میشه:

1)خلا های روحی درکودکی ونوجوانی....که برای او ملاک میشه که درفرد مقابل باید باشه..چون برای پرکردن خلا میخواد ازدواج کنه..

2)اعتقادات وتعصبات فکری...مثلا اگر من مذهبی باشم انتظار دارم همسرم هم مذهبی باشه...یا اگر به نماز زیاد اهمیت نمیدم واهل دینم نیستم انتظار دارم همسرم هم توی این مساءل غرق نباشه...

3)تخیل وتصویر سازی و ایجاد بت های ذهنی....یه ملاک دوست داشتنی ازظاهر و باطن میسازیم وهر خواستگاریاومد ویا خواستگارهرکسی رفتیم بااون بت ذهنیمان مقایسش میکنیم..

4)ارتباط تلفیقی بین این سه فاکتوربالایی.

ممکنه بگید خب ملاک اینکه فرد مذهبی باشه خوبه!

اما همین باعث شده خیلی ها ازدواجشون دیربشه و موردای خوب رو رد کنند..(بستگی داره چطورمذهبی بودن رومعنی کنید)

پیامبر فرموده کسی رو واسه ازدواج فرزندتون بگیرید که اهل اخلاق باشه واهل کار.

نفرمودند اهل نماز!اهل اینکه آهنگ گوش نده!نمیدونم خمس بده!پول مهریه کم بده!و.....

خواهش میکنم دقت کنیم:

نماز(عبادت فردی) واعتقادوسیاست ونوع مراسم عروسی واین حرف هامیشه فرعیات...

......

اخلاق وکار میشه اصلیات...
حالا به این بیشتر دقت کنیم:

اگر اصلیات وجود داشته باشند دردرون کسی میشه فرعیات رو هم دراون وارد کرد..

حالا:
تمام ملاک هارو مامثل چراغ تصور میکنیم...

مثلا شما8ملاک دارین..
اگر طرف مقابل فقط4تاش روداشت.....دیگه کافیه.....یعنی نصف چراغ ها روشن باشن خوبه.....اگر بیشترروشن بشه که چه بهتر.

اما فرعی واصلی...

اول باید دید باطرف مقابل چقدر اختلاف نظر هست..اگر اختلافات بالای50درصدبود..(اختلافات نظری کلیدی)ریسکه....ازدواج(چه بسا شما بایک مومن ازدواج کنید اما بعداباهم مشکل پیداکنید..پس تفاهم نظری وخصوصا ضرفیت روحی خیلی مهمه)

اما اگر کمتربود......جای امید هست..اگر اصلیات رو داشت شما میتونید برمیزان فرعیاتش تاثیربذارید..
چرا پیامبر تاکیدبراخلاق کردند..

مردی که اخلاق داشته باشه....پس سعه صدرم داره....پس زمینه رسیدن به آگاهی رو داره...
پس اگر مرد بااخلاق اختلاف نظراتش با شما کتراز50درصد بود..آنوقت بعدازدواج شمامیتونید با شیوه انتقال کلام براعتقادات اون اثربذارید...

پس اصل کاراخلاقه....و دارای منش بالا..
خیلی ازجوانان هستند این روزنه روشن فکری رو دارند اما مسیرشون طوری بوده که عبادت و...اونها بامشکل مواجه شده...

پس درانتخاب معیارملاک دقت کنیم...ممکنه هرگز اون بتی که درذهن میسازیم پیدانکنیم...
مانباید برای فردآینده ازقبل پیش داوری کنیم وبرایش تصویربسازیم..

به نام خدا
سلام
ملاک ها زیادن....ولی 2 تا از ملاک های خودمو میگم:
1-حجاب من براش مهم باشه...به چادرم و صورت بی آرایشم در برابر نامحرمان افتخااااااااااااار کنه!(دلیلشم برای افتخار به حجاب مهمه)
2-در مورد برگزاری جشن عروسی با هم تفاهم داشته باشیم....نظر من:گرفتن جشن عروسی ...اما...بدون گناه!(با افتخار)(البته دلیلشم مهمه که چرا این تصمیمو گرفته!)
و خیلی چیزای دیگه!

بسم رب النور
مؤمن با معرفت باشد (پس ازدرگيري زياد فكري به ايمان رسيده باشد)
خوش اخلاق باشد(در كنارش آسايش وآرامش داشته باشم)
عاشقم(معناي مصطلح) نباشد
اهل كار بيرون باشد وتنبل نباشدوكارش طوري نباشدكه خيلي او را درمعرض لغرش هاي ديني قرار دهدوفقط به حلال بودن حقوقش بيانديشد
پايه يه زندگي خيلي ساده باشه وانقدري اعتماد به نفس داشته باشه كه سادگي زندگي اش اورا گوشه گير از عوام نكندوببالد...
سطح حقوقش در حد همون زندگي ساده باشه
باهوش باشه وبسيار اهل فكر ومعتدل در دينداري(بنا بر فهم خودم از دين) باشد وهمواره درنظراتش بين خوف ورجا باشد وبه نظر مخالف بيانديشد.كلآ به اكثر شئونات زندگي اش وعقايد وملزوماتش عميقآ بيانديشد
هدفش در زندگي عبوديت باشدوبرايش سعي كند
قيافه معمولي وبه دلم بنشينه
قدش بلند نسبي باشد
با غيرت زياد ومرد باشد
از نظر فرهنگي ونحوه سخن گفتن وبرخورد هاي اجتماعي ...بهم بخوره
نبودبرخي از موارد فوق قابل اغماض است
********اين رو به تمام دختران ودوستان گلم ميگويم به نظرم اگر هم كفوتان پيدا نشد وشرايط طاقت فرسايي نداريد ازدواج نكنيد بهتر است.
التماس دعا

اگر هرکسی انتظاراتش، در حد خودش باشه، هیچ وقت سن ازدواجش دیر نمیشه! بیشتر از اینکه بخوایم بگیم اینطور باشه اونطور باشه، ببینیم خودمون چطوری هستیم بعد نسبت به خودمون انتخاب کنیم! چون اگه انتظارات بیش از حدی داشته باشیم، به همشون پاسخ داده نمیشه و این باعث رنجش میشه! ولی این به اون معنی نیست که به کم قانع باشیم! خدای به این رحیمی...خیلی باید دعا کرد!

بسم الله الرحمن الرحیم
خب من در این زمینه نخواستم اظهار نظر شخصی کنم
به خاتر همین هم این لینک رو برای دوستان قرار میدم
و امیدوارم مفید فایده باشه
http://fanooserah351.blogfa.com/post-61.aspx

ازدواج انشا صورت انسانی است نه اطفا شهوت حیوانی [="mediumturquoise"][/] اگر انسانیت وحرکت به سمت تکامل وحقیقت جویی از اول ملاک هردو طرف باشه مشکل در زندگی خیلی خیلی کم میشه واون یه کم هم عادیه

با سلام

من در انتخاب ملاک هام دچار مشکل شدم، یعنی نمی دونم در واقعه ملاک های من مشکل داره یا طرف مقابلم !!!

اگه بخوام ملاک های خیلی اصلی رو بگم :

1- ایمان و خوش اخلاقی

2- تحصیلات ( حداقل لیسانس)

3-شغل

4-سن متناسب ( مثلا اختلاف سنی 1 تا 7 سال)

یکی پیدا میشه :

1-سن داره شغل داره تحصیلات داره ایمان نداره

2-سن داره ایمان داره تحصیلات داره شغل نداره

3-ایمان داره تحصیلات داره شغل داره سن مناسب نداره

نمی دونم چرا آدم کاملی که همه مواردش بهم بخوره و تقریبا با ملاک های من جور باشه پیدا نمیشه !!! یا من هنوز پیدا نکردم ، به نظرتون من سخت گیرم یا موارد خوبی پیدا نشدن ؟

لطفا راهنمایی کنید

با تشکر

[="Tahoma"][="Green"]بنام خدا.
سلام.

بانو;231940 نوشت:
1- ایمان و خوش اخلاقی 2- تحصیلات ( حداقل لیسانس) 3-شغل 4-سن متناسب ( مثلا اختلاف سنی 1 تا 7 سال) یکی پیدا میشه : 1-سن داره شغل داره تحصیلات داره ایمان نداره 2-سن داره ایمان داره تحصیلات داره شغل نداره 3-ایمان داره تحصیلات داره شغل داره سن مناسب نداره نمی دونم چرا آدم کاملی که همه مواردش بهم بخوره و تقریبا با ملاک های من جور باشه پیدا نمیشه !!! یا من هنوز پیدا نکردم ، به نظرتون من سخت گیرم یا موارد خوبی پیدا نشدن ؟

طبیعیه.
تقریباً اکثریت خانم های امروزی تا حد زیادی مادی گرا هستند.
من اگه بجای شما بودم الان باید چندتا بچه داشته و سر خونه زندگ بودم.
ایمان و اخلاق خودش شغل میاره.
اما تحصیلات و بقول شما لیسانس یه چیز کاملاً مادی هست.
علم خوبه که مدرکش توی وجود انسان باشه نه توی یه تیکه کاغد.
موفق باشید.
یا علی.[/]

عــــلی;231943 نوشت:
بنام خدا.
سلام.

طبیعیه.
تقریباً اکثریت خانم های امروزی تا حد زیادی مادی گرا هستند.
من اگه بجای شما بودم الان باید چندتا بچه داشته و سر خونه زندگ بودم.
ایمان و اخلاق خودش شغل میاره.
اما تحصیلات و بقول شما لیسانس یه چیز کاملاً مادی هست.
علم خوبه که مدرکش توی وجود انسان باشه نه توی یه تیکه کاغد.
موفق باشید.
یا علی.

مادی گرا !!!، فکر نمی کنم.
ببخشید شما مگه سن من رو میدونید که میگید اگر جای من بودید تا الان چندتا بچه داشتید !!!:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:
در مورد مدرک حرف شما درست ولی امروزه آیا نداشتن مدرک حداقل در یک تیکه کاغذ آیا متناسب هست با یک شغل مناسب برای زندگی ؟

گزینه دو به نظر خودم مناسب هست ولی بعضی مواقع استثناهایی هم داره که باعث نقض گزینه میشه !!!
مثلا فردی با ایمان با سن 32 سال، تحصیلات لیسانس و بیکار نمی تونه مورد مناسبی باشه، به نظرم حداکثر در این سن پسر باید بتونه یک شغل مناسبی داشته باشه!!!

بانو;231940 نوشت:

با سلام

من در انتخاب ملاک هام دچار مشکل شدم، یعنی نمی دونم در واقعه ملاک های من مشکل داره یا طرف مقابلم !!!

اگه بخوام ملاک های خیلی اصلی رو بگم :

1- ایمان و خوش اخلاقی

2- تحصیلات ( حداقل لیسانس)

3-شغل

4-سن متناسب ( مثلا اختلاف سنی 1 تا 7 سال)

یکی پیدا میشه :

2-سن داره ایمان داره تحصیلات داره شغل نداره

نمی دونم چرا آدم کاملی که همه مواردش بهم بخوره و تقریبا با ملاک های من جور باشه پیدا نمیشه !!! یا من هنوز پیدا نکردم ، به نظرتون من سخت گیرم یا موارد خوبی پیدا نشدن ؟

لطفا راهنمایی کنید

با تشکر

[=Microsoft Sans Serif]سلام
[=Microsoft Sans Serif]به نظرم گزینه ی اول و سومتون خوب نیستن! تفاوت سنی زیاد خوب نیست! ایمان هم که تکلیفش مشخصه! بیشتر تحقیقاتتون سر گزینه ی دوم باشه شاید به نتیجه برسید...اگرم نه ان شالله مورد بهتر پیدا میشه:Gol:

سلام!به نظر من هدف ایجاد کننده ی تایپیک این بوده که میخواسته با نظر سنجی اعضای انجمن به این مسئله پی ببره که چرا سن ازدواج رفته بالا؟؟؟مگه خانما ملاک هاشون چیه که اینقدر سخت میگیرن و دیر ازدواج میکنن!!!!!!!!!!
درست نمیگم؟

[="Black"][="mediumturquoise"]يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ عَلَيْكُمْ أَنفُسَكُمْ[/]

به نام یار

با سلام به دوستان ، ببخشین تو کار بانوان سایت فوضولی می کنم ولی یه نکته به نظرم رسید که اگه اشکال نداشته باشه بگم

توی اکثریت ملاک های شما ایمان توی ردیف اول قرار می گیره !

*تسنیم*;148361 نوشت:
مهمترين ويژگي يه همسر ايده آل ايمان واقعيه كه: خدا ترس باشه،عابد باشه، ساده زيست باشه، اهل رزق و روزي حلال باشه،مهربان باشه،به پدر و مادرش احترام بذاره و....

علیه;67349 نوشت:
ایمان
ایمان
ایمان
وقتی ایمان واقعی داشته باشه همه چیزای خوب دیگه هم دنبالش میاد

golenarges.a65;171029 نوشت:
باایمان باشه (ازون واقعیاش )

ایمان از نوع ، ازون واقعیاش ، بنظرتون توی چه نوع ادم هایی پیدا میشه؟

هست هستی;152947 نوشت:

نقل قول:
اگر یه آقا باطنش خوب باشه

تجربه میگه این چیزا ملاک نیست.

هست هستی;153889 نوشت:
آدمای موجهی رو دیدم که ...
الانشم هنوز باورم نمیشه.
تازه خوب بودن باطن شامل تعداد کمی از آقایون میشه وفهمیدنش سخته.خوب پس احتیاط شرط عقله.

soudabe;151094 نوشت:
ولی بعضی ها احلاقاشون بعدا عوض میشه یکی از داداشای من بعد ازدواج اخلاقاش خیلی عوض شد که ما همیشه میگیم هنر خانومشه تونست خوش اخلاقش کنه

شهلا;152638 نوشت:
یکی از داداشای منم بعد از ازدواج خیلی عوض شد اما ربطی به خانومش نداشت. چون اون فقط تلاش میکنه داداشم مثل روزی بشه که رفت خواسگاریش!

سیده مریم;79051 نوشت:
واقعا فکر میکنین همه ایمان دارن؟؟؟؟

این همه از ادم های که تظاهر به ایمان می کنند و یا در حال خاضر ادم با ایمانی نشون میدن ، ولی بعدا عوض میشن ، شما ها دارین گله می کنید. چرا ؟؟؟
ایمان اونها چی کم داره که این طوره ، یا بهتر بگم چی بر ایمان مقدم تره ، که اگه اون نباشه به اون ایمان ها اعتباری نیست ؟

به نظر من عقل هستش. انسان هایی که عاقلانه ایمان میارن تفاوتشون با دیگران خیلی خیلی زیاده. باید ببینید چه کسی ایمانش رو با عقلش بدست اورده.

من اگه بجای شما بودم عقل رو مقدم بر ایمان می دونستم ( هرچند عقل بی ایمان هم خیلی خطرناکه ، اما ایمان بی عقل هم دست کمی از اون نداره)

عقل
ایمان
و ...[/]

بنام خدا.
سلام.

نیلوفر1;232182 نوشت:
به نظرم گزینه ی اول و سومتون خوب نیستن! تفاوت سنی زیاد خوب نیست! ایمان هم که تکلیفش مشخصه! بیشتر تحقیقاتتون سر گزینه ی دوم باشه شاید به نتیجه برسید...اگرم نه ان شالله مورد بهتر پیدا میشه

شرمنده میشه بیشتر توضیح بدید؟
شما تحصیلات رو برایمان مقدم میدونید؟
بهتره این نصیحت هارو برای خودتون نگه دارید نه برای دیگران.
ویرایش:
شما حاضرید یه مرد دکتر بی ایمان بد اخلاق بیکار گیرتون بیاد؟
ملاک اول ایشون ایمان و خوش اخلاقی بوده و ملاک سوم شغل بوده که شما برعکس بقیه اونارو خوب نمیدونید.
معنویات رو میذارید کنار میچسبید به مادیات؟بهتره خیــــلی بیشتر فکر کنید.
موفق باشید.

عــــلی;232680 نوشت:
بنام خدا.
سلام.

شرمنده میشه بیشتر توضیح بدید؟
شما تحصیلات رو برایمان مقدم میدونید؟
بهتره این نصیحت هارو برای خودتون نگه دارید نه برای دیگران.
ویرایش:
شما حاضرید یه مرد دکتر بی ایمان بد اخلاق بیکار گیرتون بیاد؟
ملاک اول ایشون ایمان و خوش اخلاقی بوده و ملاک سوم شغل بوده که شما برعکس بقیه اونارو خوب نمیدونید.
معنویات رو میذارید کنار میچسبید به مادیات؟بهتره خیــــلی بیشتر فکر کنید.
موفق باشید.

سلام
من واقعا نمیدونم جناب عالی از کجا تصور کردید بنده منظورم ملاک های ایشون بود؟! ملاک های ایشون اینا بودن:
بانو;231940 نوشت:
1- ایمان و خوش اخلاقی 2- تحصیلات ( حداقل لیسانس) 3-شغل 4-سن متناسب ( مثلا اختلاف سنی 1 تا 7 سال)

نقل بنده از گزینه ها، مثال هایی بود که بعد از ملاکهاشون گفتند یعنی:
بانو;231940 نوشت:
یکی پیدا میشه : 1-سن داره شغل داره تحصیلات داره ایمان نداره 2-سن داره ایمان داره تحصیلات داره شغل نداره 3-ایمان داره تحصیلات داره شغل داره سن مناسب نداره

گفتم:
نیلوفر1;232182 نوشت:
به نظرم گزینه ی اول و سومتون خوب نیستن!

گزینه ی اول و سوم کدوم ها بودند؟
بانو;231940 نوشت:

بانو;231940 نوشت:

دلیلم چی بود؟
نیلوفر1;232182 نوشت:
تفاوت سنی زیاد خوب نیست! ایمان هم که تکلیفش مشخصه!

منظورم بی ایمانی بود که واقعا معضل بدی هست و صددرصد مشکلاتی در آینده براشون پیش میاد! منظورم این بود که ایمان نباشه هرچی داشته باشه مهم نیست! چی مهمتر از ایمان؟
خواهشا قبل از اینکه پست بزنید، با دقت بیشتری مطالعه بفرمایید تا 1/سوء تفاهم برایتان پیش نیاد و 2/ به دنبال اون موضع گیری های نابه جا انجام ندید!!!
با سپاس

pardis;40344 نوشت:
اول : این پست رو باید خانم های انجمن پاسخ بدند ، متاهل یا مجرد فرقی نداره.
دوم : پست مشابه برای آقایون هم ایجاد خواهد شد.

سوال : ملاک شما برای انتخاب همسر چی هست ؟ (مجردین)
خانم های متاهل هم بفرمایند ملاک هاشون چی بود ؟ الان چند سال ازدواج کردند ؟ آیا همون ملاک ها رو هنوز هم قبول دارند ؟ یا به دیگران توصیه ملاک های دیگه ایی دارند ؟

دوستان ، فقط اون چیزی که در ذهن و درون خودشون به عنوان معیار هستند رو مطرح کنند . چون این انجمن دینی هست این طور نباشه که ملاک های دین رو لیست کنند ، بلکه ملاک های خودشون رو لیست کنند ، حتی اگر به سفارشات دین خیلی مطابق نباشه . مثلا یک خانمی اولین معیارش وضیعت مالی هست و الی اخر

نکته : معیار های خودتون رو به ترتیب اولویت لیست کنید .

این یک نظر سنجی هست که می تونه به روشن شدن خیلی مسائل کمک کنه .
اگر نکته دیگه ایی هم هست می تونند در پاسخ ها لحاظ کنند .

با تشکر:gol:

سلام
به نظر من
1- مومن بودن
2- خوش اخلاقی
3- خانواده دار بودن
4- خوب بودن خانواده
5- مومن بودن خانواده
6- اجتماعی بودن
7- صبور بودن
البته اینا معیار هست ولی خونه بابا یه چیز دیگه هست و ما که تا آخر عمر در خدمتشون هستیم

سلام
خوبه که منم ملاک هامو به ترتیب اهمیت براتون بنویسم:
1/با ایمان باشد و خدا و قرآن و پیامبر و ائمه و معصومین برای وی جایگاه خاصی داشته باشند.
2/عاقل باشد (عاقل نه به معنایی که امروزه هر زرنگ بازی را عاقل میدانند، عاقل به معنای واقعی)
3/ در روابط اجتماعی خوش اخلاق، باحیا، شجاع، با غیرت، مهربان، ارزش قائل شدن برای دیگران و هزاران موارد دیگر...دررابطه با همسر بهترین تکیه گاه وی، موجب افتخار و پیشرفت همسر خودو ...باشد، لیاقت عشق همسر خود را داشته باشد. واقع بین باشد و خلاصه خیلی موارد دیگر هست تا همین جا اکتفا میکنم.
4/ خانواده و تحصیلات
5/ و البته به لحاظ ظاهر هم همسطح همسر خود باشد.

[="Black"]سلام:Gol:

ایام بکام:Gol:

دوستان لطفا از نقد و بررسی و انتقاد و... در مورد ملاک های دیگر کاربران بپرهیزید

و فقط ملاک ها رو بفرماید

تشکر از همکاری شما:moshavereh:

علی یارتان:Gol:[/]

از نظر من ادم یا اصلا" ازدواج نکنه یا اگه هم کرد با کسی باشه که بتونه باهاش زندگی کنه و معنی مسئولیت پذیری رو بدونه .حالا چه مرد چه زن

سلام
با اجازه : تمام ملاک ها ی عنوان شده درست ولی چند سال می خواین منتظر بشینید تا کسی بیاد خواستگاریتون که همه ملاک های مورد نظر شما رو داشته باشه ؟؟؟؟
اصلأ از کجا معلوم که طرف صادق باشه با شما؟؟؟؟اومدین تحقیق هم کردین که بفهمید درست بوده یا غلط ،آیا واقعأ تو این دوره و زمونه کسی پیدا می شه که مطمئن باشید راست می گه ؟؟؟؟؟
نمی گم منفی نگاه کنید می گم واقع بین باشید و کم توقع> از نظر من :
1. در مواجه با مشکلات زندگی قادر به تصمیم گیری و حل مسئله باشه
2.گذشت داشته باشه و خودش و دیگران رو ببخشه
3.توکلش فقط به خدا باشه
4.اهل انفاق باشه
5.نظم جزء اصلی زندگیش باشه
متشکرم

سلام

ایمان
اخلاق
اهل مطالعه

خانواده دوست
شهادت طلب

با ایمان، دوستدار اهل بیت، دارای خانواده مناسب، دارای ضریب هوشی متوسط رو به بالا، دارای شغل ثابت، کفویت در فرهنگ و اعتقادات.
راستی تکلیف سربازیش رو هم مشخص کرده باشه(یکی از معضلات من تو این چند وقت):((

با ایمان
خوش اخلاق
اهل کار
خونواده دوست
متواضع
اهل مطالعه

کسی که ملاکش اعتقاد نباشه.و انسانیت براش مهم باشه

موضوع قفل شده است