جمع بندی قرآن و مسجد در كشورهای ديگر

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قرآن و مسجد در كشورهای ديگر

با سلام خدمت مسئولين محترم
ميخواستم بدونم ايا قران و مسجد تو همه كشورها هست يا اگر نيست مردم اون كشور وقتي دلشون ميگيره چيكار ميكنن يا كجا ميرن يا اگر خدا رو نميشناسن و هيچ هم صحبتي هم ندارن چيكار ميكنن خواهش ميكنم اسامي كشور هايي كه پيرو قران و مسجد هستن رو تو پستم بذاريد

با نام و یاد دوست
کارشناس بحث: استاد صدیقین

سلام

در خیلی از کشورهای دنیا، مسلمان وجود دارد بنابراین به طور طبیعی، مسجد و قرآن هم در خیلی از کشورها موجود است.

اینکه مردم دیگر ممالک دنیا وقتی دلتنگ می شوند چکار می کنند را نمی دانم. مردم هر کشوری بسته به آداب و رسوم فرهنگی و عقاید دینی که دارند، به نحوی خود را آرام می کنند. اینکه بگوییم تنها ما خدا را می شناسیم و دیگر ممالک دنیا با خدا کاری ندارند یا همدم هم نیستند، سخن بی دلیلی است و نمی دانم برای چه مطرح کرده اید!

در هر صورت، به نظرم بررسی اینکه حال مردم دیگر ممالک دنیا چجور است، دردی از ما دوا نمی کند! مهم اینست که حال مردم مملکت ما، و به ویژه حال خود ما، چجور است! مردم ما از زندگی رضایت دارند یا نه؟ مردمانی فعال و شاد اند یا غمگین و افسرده؟ آمار بزه و تبه کاری در آنها کم است یا زیاد؟ مردمانی هستند که بیشتر دنبال خنده و شادی و رضایت مندی هستند یا مردمانی که اشکشان دم مشکشان است و در به در، به دنبال بهانه برای فواره زدن اشک هایشان هستند؟! مردمانی خانواده‌دوست و متوجه به تربیت فرزندانشان هستند یا خانواده‌گریز و بی‌توجه؟ آمار طلاق و ازدواجشان چگونه است؟ فعال و کاری و تولید‌کننده اند، یا تنبل و فراری از کار و مصرف کننده؟ خودپرست و خودخواه اند، یا به منافع جمعی و اجتماعی توجه دارند؟ در برابر سختی ها و مشکلات صبور اند و به خدا و قرآن پناه می برند، یا مردمانی نق نقو و پریشان اند و با افیون تریاک و شیشه و قرص های روان‌گردان خود را آرام می کنند؟ و ده ها پرسش دیگر از این دست.

در پاسخ به هر یک از این پرسش ها، وضعیت روحی و صفات اخلاقی خود ما چگونه است و پاسخمان در برابر این پرسش ها مثبت است یا منفی؟

با چنین بررسی هایی می توان حال روحی اجتماعی و شخصی یک جامعه را رصد کرد و با توجه به نتیجه اش، نسبت به حال خود و آن جامعه امیدوار و خشنود، یا نگران و متاثر بود!


در واقع، طرح درست‌تر مساله این است که:

« حال خودمان چجور است؟! »

_____________________________

قرآن کریم هم ما را به توجه به خود دعوت نموده و فرموده:

يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا عَلَيْكُمْ أَنْفُسَكُمْ لا يَضُرُّكُمْ مَنْ ضَلَّ إِذَا اهْتَدَيْتُمْ إِلَى اللَّهِ مَرْجِعُكُمْ جَميعاً فَيُنَبِّئُكُمْ بِما كُنْتُمْ تَعْمَلُونَ (مائده/105)
اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد! مراقب خود باشيد! اگر شما هدايت يافته‏ ايد، گمراهى كسانى كه گمراه شده‏ اند، به شما زيانى نمى‏ رساند. بازگشت همه شما به سوى خداست و شما را از آنچه عمل مى‏ كرديد، آگاه مى‏ سازد


موضوع قفل شده است