عسل و بیماری ها

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
عسل و بیماری ها

عسل و بيماريها »


[=&quot]o[=&quot] [/][/]عسل و بيماري قلبي: عسل به دليل داشتن گلوکز که سهل التجزيه و انرژي زاست، تاثير بسيار مهمي روي عضلات قلب در انواع بيماري هاي قلبي دارد و از طرفي باعث تحريک و تقويت قلب، گشاد شدن رگها مي شود. همچنين عسل جريان خون را افزايش مي دهد، فشار خون را تنظيم کرده و از سکته قلبي جلوگيري مي نمايد.
عسل به کمک دياستازهايش چربي هاي اطراف قلب را آب مي کند. به همين دليل مصرف آن به سالخوردگان و بيماران قلبي توصيه مي گردد. مصرف يک ليوان شربت عسل ولرم ( عسل محلول در آب ميوه ) قبل از خواب براي درمان بي خوابي بيماران قلبي بسيار مناسب است.

[=&quot]o[=&quot] [/][/]عسل و بيماري هاي دستگاه گوارش و روده: عسل در بکار انداختن دستگاه گوارش بسيار مفيد است؛ باعث کاهش اسيدهاي اضافه معده مي گردد. عسل به عنوان دارو براي درمان زخم معده، ورم معده و روده مؤثر است. به علت داشتن آهن و منگنز به هضم غذا کمک کرده و ترشح شيره معده را به حالت طبيعي برمي گرداند . دردهاي معده را از بين مي برد.
اسيدهاي درون عسل به ويژه اسيد فرميک با تخمير و ترشي روده مبارزه کرده در درمان و عفونت هاي روده بسيار مؤثز است. براي بيماران گوارشي بهتر است دو ساعت قبل از ناهار يا ناشتا و سه ساعت بعد از شام با مخلوط آب گرم مقداري عسل مصرف کنند.

[=&quot]o[=&quot] [/][/]عسل و ضعف اعصاب: مشاهدات باليني ثابت کرده عسل براي اعصاب مفيد مي باشد. بيخوابي، سردرد و ناتواني را در اين نوع بيماريها کاهش داده و ناتواني عصبي را از بين مي برد و سيستم اعصاب مرکزي را تقويت مي کند.

[=&quot]o[=&quot] [/][/]عسل و درمان بيماري هاي کبدي: کبد سموم باکتري ها را خنثي مي کند و گليکوژن عامل اصلي مبارزه با سموم باکتري هاست؛ با توجه به اينکه مصرف عسل ذخيره گليکوژن کبد را افزايش مي دهد؛ مي توان به اهميت عسل در افزايش قدرت کبد در مبارزه با ميکروب ها پي برد.
عسل و کليه: عسل بهترين ضد عفوني کننده مجاري ادرار است. اگر مخلوط با آب مقطر تغذيه شود باعث زياد شدن ادرار، رفع تشنگي و خرد

با سلام

متاسفانه اطلاعات مردم ما از خواص عسل محدود است . همچنین از روش های درمانی جدید که بعضا از تزریق عسل به داخل مفاصل استفاده می کنند ، آگاهی عمومی اندکی وجود دارد .

علاوه بر آن ، امروزه در کشورهای دیگر ، کندوی زنبور عسل محصولات متعددی دارد که عسل تنها یکی از آن محصولات است . فرآورده های دیگری همچون ژله رویال ، گرده ی گل ، بره موم ، زهر زنبور که در باره ی خواص هر یک از این مواد مقالات متعددی نوشته شده است .

مخلوط کردن عسل و روغن زیتون برای کسانی که به درد لوزه های متورم با عسل مشکل دارند ، روش خوبی برای بهره مند شدن از این ماده ی غذایی مفید است .

مخلوط عسل ؛ آب گرم و نصف لیموترش ( یک لیوان هر شب ) روش خوبی برای صرف نظر کردن از شام ، سم زدایی از بدن و نیرو بخشیدن به اندام هاست .

موضوع قفل شده است