زنان هسته اصلی تولید محتوای مناسب در فضای مجازی

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
زنان هسته اصلی تولید محتوای مناسب در فضای مجازی

بسم الله الرحمن الرحيم

[h=1]زنان هسته اصلی تولید محتوای مناسب در فضای مجازی برای قشر خود هستند.[/h]
محمدحسین ایمانی خوشخو، در گفت وگو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)، در پاسخ به این پرسش که در تولید محتوای مناسب فضای مجازی برای زنان باید چه اقداماتی انجام داد، اظهار کرد: ما در حیطه نرم افزاری شاهد توانمندی های بسیاری از سوی بانوان کشور هستیم اما متأسفانه کمتر شناسایی شده است و آنها به ندرت مجال بروز و ظهور یافته اند.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم در حوزه نظریه پردازی و پرداختن به مسائل کشور به لحاظ تخصصی، از توانمندی بانوان استفاده کنیم، قطعا می توانیم پیش ران این حوزه باشیم.
رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با اشاره به این موضوع که زنان هسته اصلی برای تولید محتوای مناسب در فضای مجازی هستند، تصریح کرد: بانوان به عنوان نیمی از جمعیت کشور باید مورد توجه قرار گیرند و به جای آنکه دیگران در این حوزه برای بانوان اظهارنظر کنند، هسته اصلی خود آنها باشند تا بتوانند دغدغه های شان را مطرح کنند و راهکارهایی برای رفع آن ارائه کنند.

ضرورت حضور بانوان در عرصه های تخصصی
وی بیان کرد: بهترین راه برای حضور بانوان در عرصه های تخصصی به ویژه در حوزه نرم افزاری این است که در مراکز پژوهشی بدون توجه به موانع اداری زمینه سازی برای حضوربانوان ایجاد شود. حتی می توان از تجارب بانوانی که مدارک دانشگاهی ندارند، بهره مند شد.

ایمانی خوشخو اظهار کرد: بانوان در طول زندگی تجارب بسیار ارزشمندی در مسائل اجتماعی دارند که می توانیم با بهره مندی از این تجارب شان در تولید نرم افزارهای بومی به توفقیات بیشتری نائل شویم.

وی یادآور شد: رشد ورود دختران به نسبت پسران به دانشگاه افزایش چشگیری داشته است که البته این موضوع را می توان از دونگاه بررسی کرد. این آمار شاید نشان دهنده افزایش بیکاری بانوان فارغ التحصیل باشد و دوم آنکه از بانوان می توانیم در حوزه نظریه پردازی بهره مند شویم.

حل مشکلات جامعه با ورود بانون در حوزه نظریه پردازی
ایمانی خوشخو اظهار کرد: اگر بانوان بتوانند در حوزه نرم افزاری و فضای مجازی وارد بحث های نظریه پردازی شوند، قطعا به حل مشکلات جامعه کمک خواهند کرد. همه این موارد را باید تجربه کنیم که البته این امر در دانشگاه علم و فرهنگ انجام می شود و بسیاری از شرکت های دانش بنیان توسط بانوان راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: بهره مند نشدن از بانوان در حوزه های نظریه پردازی اتلاف سرمایه است؛ بنابراین باید بیش از این به حضور بانوان در عرصه های اجتماعی بها دهیم چراکه آنها از تجاربی برخوردار هستند که کمتر شاهد آن تجارب در مردان هستیم.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ تصریح کرد: دانشگاهی که سهم بیشتری در بهره مندی از توانمندی های بانوان است، اگر نتواند این امر را محقق کند قطعا به افزودن فارغ التحصیلان بیکار کمک کرده است.

برچسب: