روند تغییر برنامه های ماهواره

تب‌های اولیه

22 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روند تغییر برنامه های ماهواره


[=&amp]
[/][=&amp]
سلام و عرض ادب
[/]
[=&amp]
این مطالب رو در مجله ای خوندم و واقعا برام جای تامل داشت برای همین دوست داشتم با شما به اشتراک بذارم
:Gol:

[/]


ابتدایی ترین حرکت دشمن در مسیر جنگ نرم علیه ایران راه اندازی شبکه های پخش ویدیو موزیک همچون PMC بود. هر

چند دراین شبکه ها الگوهای جدیدی از آزادی و روابط ارائه می شد ، اما بدلیل اینکه زمان یک موزیک ویدیو نهایتا 5 دقیقه بوده و سریع

هم فراموش می شود، بازده لازم را برای دشمن نداشت.در مرحله بعد اقدام به تاسیس شبکه MBC فارسی گردی در این شبکه فیلم های آمریکایی

با زیر نویس فارسی به مخاطب ایرانی ارائه می شدند. بازده این شبکه از شبکه های پخش موزیک بیشتر بود ، اما چند دلیل باز هم هدف انها را

برآورده نکرد:


1-در این فیلم ها برای تغییر فرهنگ جوان ایرانی صحنه هایی بی شرمانه ای از روابط جنسی نشان داده می شد . این امر بجای جذب جوانان ایرانی حتی دافعه هم ایجاد می کرد لذا شبکه MBC فارسی هم در این امر موفق نشد.

2- ستاره های فبلم های آمریکایی و اروپایی شخصیتی بسیار سرد دارند که با خلقیات مردم ایران سازگار نبود ...


نهایتا اتاق فکر صیهونیزم بار دیگر تشکیل جلسه داد. متعاقب این امر، غول رسانه ای دنیا ، آقای رابرت مرداک مسئولیت این مهم را بعهده گرفت. روند کاملا مطالعاتی و علمی جهت طراحی روش جدید روانی با هدف تغییر فرهنگ اسلامی ، بکار گرفته شد.

قوی ترین فرهنگی که فرهنگ اسلامی را به جوان القا می کند چیست؟ خانواده.

پس هدف اسلحه نرم بر روی خانواده ایرانی قفل شد. درنتیجه شبکه فارسی 1 با گزاره های زیر طراحی شد:

:1: در این شبکه بجای فیلم های سینمایی با مدت زمان نهایتا دو ساعت، سریال هایی با مدت زمان پخش چند ماهه طراحی شد. در نتیجه الگوی ارائه شده در سریال در زمان طولانی به راحتی در ذهن مخاطب جای میگیرد.

:2: در این شبکه بنیان خانواده مد نظر گرفته شده است. سریال های آمریکایی و اروپایی بدلیل کمرنگ بودن بنیان خانواده در این کشور ها قابلیت این کار را نداشت. در نتیجه سریال های کره ای بیشتر مورد توجه قرار گرفتند.

:3: سریال ها باید از کشورهایی انتخاب می شدند که مردمان آنها مثل ایرانیان خونگرم و با محبت باشند . نتیجه این قابلیت همزاد پنداری ذهنی در مخاطب ایجاد می شود. متعاقب این امر سریال های کلمبیایی در دستور کار قرار گرفتند.

:4: با توجه به ضربه پذیری جوانان از ناحیه تحریکات جنسی، اکثر میان برنامه هایی که در این شبکه پخش می شوند با رنگ صورتی و یا ترکیبی از رنگ های صورتی و مشکی طراحی شده اند. این رنگ ها تحریک کننده احساسات جنسی بوده و اکثرا به عنوان رنگ پس زمینه در سایت های پرونو مورد استفاده قرار میگیرند.

:5: صحنه های روابط جنسی سانسور می شوند. این کار باعث می شود که مجموعه خانواده بهمراه هم به دیدن سریال ها بپردازند و افراد خانواده از دیدن جمعی سریال ها احساس شرم نکنند.

نمونه هایی از سریال های شبکه فارسی 1
سریال الیسا کجاست؟

در این سریال و در حاشیه جریان اصلی فیلم، مردی به تصویر کشیده می شود که همجنس باز است. این مرد پدری خوب ، همسری فوق العاده و کارمندی وظیفه شناس است!
و در جریان فیلم مطرح می شود که همجنس بازی برای بعضی ها یک نیاز کاملا طبیعی بوده و دلیلی برای سرزنش ان وجود ندارد.
سریال ملکه جنوب:

در این سریال زنی بنام "پاتریشیا اوفارل" معرفی می شود. او همجنس باز و معتاد به کوکائین می باشد.جالب اینکه اعتیاد او همواره دستمایه نصیحت و حتی تحقیر از طرف دیگران می شود، اما همجنس باز بودن او هیچگونه منع اجتماعی نداردو برای دوستانش بسیار عادی و پذیرفتنی است.

سریال هنوز وایسادم:

این سریال یک مجموعه طنز می باشد. در یکی از قسمت ها "، خانواده ای به تصویر کشیده می شود. یک پسر و دو زن، این پسر پدر نداشتدو مادر! در واقع این دو زن همجنس باز هستند و بصورت رسمی و قانونی! با هم ازدواج کرده اند. یکی یکی از آنها از مرد دیگری باردار شده و پسر مذکور متولد می شود.

برچسب: 

واقعا وحشتناکه!!!
خب وظیفه‌ی ما چیه؟
مثلا برای من که دانش آموزم، فکر می‌کنید توی مدرسه که الان خیلی راحت راجع به این شبکه ها و فیلم ها (بین بعضی از بچه ها) صحبت میشه، ما باید چیکار کنیم؟ وظیفمون چیه؟
خب بدیش هم اینه که نمیشه با این دانش آموزها حرف زد.. چون یه قشر خاصی اند و خانوادگی اینطوری اند. بعد ما چه طور روی اونا اثر گذار باشیم؟ یا این مسائل رو بهشون تفهیم کنیم؟
چون امر به معروف کردن خیلی دقت می‌خواد.. واسه همین پرسیدم!
میشه کمک کنید؟

هیچکس هیچ نظری، نداره بگه؟
کمکی نمی‌تونید بکنید؟
این هم یه معضل بزرگ و عجیبه ها!
ما فقط نباید بیایم اینجا بحث کنیم. بهتره از هم بپرسیم و راهکارها رو که یادگرفتیم، تو جامعه خودمون اجرا کنیم..
آقاااااااااااااااااااا... کسی نمی‌دونه باید با این مقوله چیکار کرد؟
ما هم به اندازه خودمون می‌تونیم مؤثر باشیم ها.. کسی حرفی نداره؟
به نظرم بحث جالبیه اگه دوستان مشارکت کنن.. قطعا نتیجه خوبی هم در بر خواهد داشت..
یکی بگه چیکار کنیم؟
وظیفه مون چیه؟
چه طور این فرهنگ غلط رو از جامعه، کم و کم و کمتر و سپس بیرون کنیم؟ هووم؟؟
:Gig:

به نظر من افراد دغدغه مندی مثل دوستان اسک دینی، نباید صرفا از این موضوعات با خبر بشن و فقط بخوننشون. باید کاری هم بکنن.
سفارش حضرت آقا این بوده که هر کس به نوبه خودش در زمینه امر به معروف و نهی از منکر و فرهنگ سازی درست، مؤثر باشه و یه کاری بکنه. مگه ماها بسیجی نیستیم؟ چرا بذاریم بقیه از خارج این کشور، وارد مغز و زندگی هموطن های ما بشن و زمام فرهنگ و زندگی ما رو به دست بگیرن؟ بسیجی همیشه از جان گذشته است.. در این زمینه ها آدم باید تا پای جون هم بره.
مگه حضرت امام حسین علیه السلام واسه امر به معروف قیام نکردند؟ یعنی این همه اهمیت داشته دیگه.
بهتر نیست یه کاری بکنیم؟
دوستان اهل نظر، راهنمایی کنید ما رو!
چرا اینجا اینقدر خلوته؟؟؟
یعنی اهمیتش همینقدره؟

514;603922 نوشت:
خب وظیفه‌ی ما چیه؟514;603922 نوشت:
واقعا وحشتناکه!!!
خب وظیفه‌ی ما چیه؟
مثلا برای من که دانش آموزم، فکر می‌کنید توی مدرسه که الان خیلی راحت راجع به این شبکه ها و فیلم ها (بین بعضی از بچه ها) صحبت میشه، ما باید چیکار کنیم؟ وظیفمون چیه؟
خب بدیش هم اینه که نمیشه با این دانش آموزها حرف زد.. چون یه قشر خاصی اند و خانوادگی اینطوری اند. بعد ما چه طور روی اونا اثر گذار باشیم؟ یا این مسائل رو بهشون تفهیم کنیم؟
چون امر به معروف کردن خیلی دقت می‌خواد.. واسه همین پرسیدم!
میشه کمک کنید؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر شما بزرگوار

دغدغه تون واقعا قابل تحسین هست.

بله متاسفانه این مشکلات وجود داره ولی ؛ لا تکلف الله الا وسعها .

ما بنا به وسعمون تلاش خودمون رو می کنیم.

بطور مثال شما که دانش آموز هستید از طریق کنفرانس یا بسیج دانشجویی در قالب فعالیت هایی مثل درست کردن بروشور یا مسابقه میتونید مثل سرباز ولایی مولا ابا صالح المهدی
تلاش خودتون رو بکنید ...

و البته افرادی مشابه خودتون رو جذب کنید تا ان شاءالله کارتون به ثمر برسه.

التماس دعا.

عالی بود... واقعا عالی!
تشکر...
:Gol:

[="Times New Roman"][="Black"]دوستان عزیز..
.
اونها هزینه می کنند..برنامه ریزی می کنند..اهداف بلند مدت دارند..پدرشون در میاد..شبانه روزی کار می کنند تا به ما ضربه بزنند..
.
بعد ما می خوایم با جیب خالی به همه چی برسیم..البته همینجوریشم حالا حالا ها باید بدون تا به ما برسن..
[/]

514;603922 نوشت:
واقعا وحشتناکه!!!
خب وظیفه‌ی ما چیه؟
مثلا برای من که دانش آموزم، فکر می‌کنید توی مدرسه که الان خیلی راحت راجع به این شبکه ها و فیلم ها (بین بعضی از بچه ها) صحبت میشه، ما باید چیکار کنیم؟ وظیفمون چیه؟
خب بدیش هم اینه که نمیشه با این دانش آموزها حرف زد.. چون یه قشر خاصی اند و خانوادگی اینطوری اند. بعد ما چه طور روی اونا اثر گذار باشیم؟ یا این مسائل رو بهشون تفهیم کنیم؟
چون امر به معروف کردن خیلی دقت می‌خواد.. واسه همین پرسیدم!
میشه کمک کنید؟

سلام و ادب:Gol:

به اعتقاد بنده، این مسیر تا حصول نتیجه قطعی، نیاز به یک برنامه فرهنگی بلندمدت دارد. نظام اموزش و پرورش، همه مسئولان و خواص فکری و فرهنگی، معلمان و مربیان، والدین دلسوز و افسران جنگ نرم وظیفه دارند دغدغه مند وارد این میدان حیاتی شوند.

باید در 3 حوزه اصلی دین یعنی حوزه اعتقادات، اخلاق و حوزه عمل بصورت هماهنگ و جدی وارد شد. از اساسی ترین و بنیادی ترین مسائلی که باید دقیق و عالمانه، بسته به سطوح مختلف و با زبان و ادبیات گروه هدف، بدرستی در اندیشه ها تبیین نمود مسأله جایگاه و منزلت و ارزش انسان (این اشرف مخلوقات) و تلاش برای کرامت دادن به انسان است، باید انسان را در راستای جهان بینی دینی و الهی و فلسفه و هدف آفرینش بدرستی تبیین نمود.

اگر انسان، حقیقت و کرامت و شرافت و ارزش خود را بشناسد (گرچه ممکن است این شناخت، نیازمند زمان زیادی باشد) اما نتیجه اش خیلی ارزشمند است، شناختی ریشه دار و مبنایی حاصل می شود، شناختی که زمینه ساز درک و فهم همه حقایق هستی (مبدأ و معاد و راه کمال) را در خود دارد. شناختی که به کارکردها و آثار مثبت دل دادن به جهان بینی الهی و پیامدهای منفی جهان بینی و ایدئولوژی های مادی و غیرالهی پی خواهد برد.

معتقدم باید اندیشه و اخلاق و رفتار و عمل همه دلسوزان فرد و جامعه، بر مبنای تأکید بر مهمترین فصل زندگی بشری یعنی (خودشناسی، خودشناسی و خودشناسی) قرار گیرد. هیچ بحثی را نباید آغاز کنیم مگر آن را مبتنی کنیم بر فصل خودشناسی، هیچ گزاره ی معناداری را طرح نکنیم مگر آنکه ابتدا ربطش را با خودشناسی و ارزش و کرامت انسانی پایه ریزی کنیم. این مدل می تواند در استقبال فرد فرد انسانها در هر سطح و مقطعی باشند از آن گزاره معرفت بخش و ارزشی مؤثر باشد.

التماس دعا... تا بعد ...:Gol:

[="Olive"]سلام. با یه همایش و پایگاه هیچی درست نمیشه!!!!!!! چند هزار ساله نقششون همینه اونوقت ما یروزه اونم دس خالی میخوایم عوض کنیم.ببینین من ادم مذهبی هستم اما دوستایی دارم که خیلی بد حجابن اما دلشون بقدری پاکه که مامانم به اندازه ی من اونارو دوست داره و با این روش دارم پیش میرم و یواش یواش دارم عقایدشون رو عوض میکنم...این حرفو گفتم که بگم با خشک بودم هیچی عوض نمیشه... خود من اینجا از بعضیا یه رفتارایی دیدم که متاسف شدم....ببینین من نمیگم فقط با دوستی مشکل حل میشه اما بدون دوستی هم مشکل حل نمیشه...کسایی که تحت تاثیر قرار نمیگیرن از رفتار اونا بسم ا... شروع کنن....در ضمن قبول کنین که رسانه های ما خیلی خیلی ضعیفن بعضی موقع ها من خودمم دلم نمیخواد نگاه کنم....راستشو بگم اساسی خرج نمیکنن که جذب کنه....باید رو رسانمون بیشتر کار شه..
[/]

بله.. قطعا یه برنامه بلند مدت می‌خواد. هیچکس منکر این قضیه نیست. اما به این هم فکر کردین که شاید ما خودمون داریم کار رو سخت میکنیم و جلوه میدیم که کار پیش نمیره و همین طوری در حال سکون موندیم؟
شاید مسئولین کشور هم چه در رسانه چه در جاهای دیگه دارن همین اشتباه رو می‌کنن که هیچ انگیزه ای واسه حرکت پیدا نکردن.
چون از همین ابتدا به جای تشویق و توصیه، دارید می‌گید هزینه داره، بقیه اهمیت نمیدن.. اونا باید کاری بکنن.
تغییر، اگه از جاهای کوچیک شروع بشه، به جاهای بزرگتر هم می‌کشه.
اونا هم همین کار رو کردن. اول از کوچیک ترین و کمترین چیزها شروع کردن که به اینجا رسیدن و این تهاجم فرهنگی این همه رشد کرده، همون اول نیومدن از بالاترین و بدترین کارها استفاده کنن. همونطور که در متن اول نوشته بودن، بعد از کلی اشتباه، حالا فهمیدن باید چیکار کنن. دشمن داره کار می‌کنه، ما تحلیل!!!!
اونا مثل ما از انجام کارهای کوچیک نا امید نبودن. غیر اینه؟
ببینید که از همین ابتدا خودمون داریم بهانه میاریم. کسی نگفت ما الان بریم پشت تریبون صدا و سیما و بگیم ماهواره فلانه، میتونیم از کوچکترین حرکت ها، از کوچکترین جامعه ها شروع کنیم، نیازی نیست این همه کار رو سخت جلوه بدید.
ما همه میدونیم که اونا خیلی کار کردن، خب ما باید بگیم آره، اونا کار می‌کنن، هزینه می‌کنن، ما هزینه نمی‌کنیم؟
اگه همینطوری بشینیم که همون آش و همون کاسه..
اینارو که خودمون هم میدونیم.
قرار شد راهکار رو کنیم و هم دیگه رو تشویق کنیم.
وگرنه قطعا همه از تلاش های بی دریغ اون دوستان اطلاع داریم..
راهنمایی بیشتر..!!!

دوست عزیزم. itak
من هم با شما موافقم!
قرار هم نیست که با رفتار های خشک مذهبی بخوایم تغییر ایجاد کنیم.
موفق ترین آدم ها در امر به معروف و نهی از منکر، خوش اخلاق ترین ها هستن.
ما هم پیرو خوش اخلاقی هستیم و دوست نداریم با بدرفتاری کسی رو نهی از منکر کنیم. قطعا هیچ کس هم در سایت اسک دین بر این عقیده نیست.
همه بر محور اخلاق پیش خواهیم رفت.. فقط نظر و راهنمایی!!!
از کارشناس محترم، مشکور ، هم بابت راهنماییشون بی نهایت سپاسگزارم.
:Gol:

[="Olive"]

514;604148 نوشت:

قطعا هیچ کس هم در سایت اسک دین بر این عقیده نیست.
همه بر محور اخلاق پیش خواهیم رفت.. فقط نظر و راهنمایی!!!

ولی من خیلی دیدم که تو همین سایت بسیار خشک بودن....خب میتونیم تبلیغاتو زیاد کنیم مثل جریان روغن نباتی که انقد تبلیغ کردن نگیرین ضرر داره که هیچ کی نگرفت....پدرومادرا میتونین گزینه مناسبی واسه این تبلیغ باشن[/]

بله دوست عزیزم. موافقم!
اما اگر هم کسی کوتاهی کرده، از قصد اون کار رو نکرده حقیقتا!!!
گفته میشه که اگر عیبی در ما هست.. از مسلمانی ماست، نه از اسلام!
الان هم اگه یه عده کوتاهی میکنن، اشکال از خودشونه، نه از اصل دین و یا ایرانی بودنشون.

[="Olive"]

514;604150 نوشت:
گفته میشه که اگر عیبی در ما هست.. از مسلمانی ماست، نه از اسلام!
الان هم اگه یه عده کوتاهی میکنن، اشکال از خودشونه، نه از اصل دین و یا ایرانی بودنشون.

صد البته درسته....:Gol::ok:[/]

درباره این که همه میگن خانواده خیلی در این موضوعات اثر داره، خب مثلا ما وقتی قراره در مدرسه، روی یکی از دانش آموزها که وضع خوبی نداره، کار کنیم، چه طور به پدر و مادرش بفهمونیم؟
وقتی که خانوادگی اینطوری اند، حتی پدر و مادر اومدن مدرسه گفتن: به بچه ما کار نداشته باشید، ما خودمون دلمون میخواد این اینطوری باشه.
اون وقت چه کاری از دست ما برمیاد؟
بدیش هم اینه که چون دانش آموز هستیم، خیلی از بزرگتر ها نمی‌تونن حرف کوچکتر از خودشون رو بپذیرن. هرچقدر هم درست باشه.
با خانواده ها چه کنیم؟

[="Olive"]ما تنها عضوای جامعه نیستیم باید از بزرگترا مخصوصا کسایی که سری تو سرا دارن هم کمک بگیریم[/]

حرف درستیه.:Kaf:

می پذیرم!

:ok:

تشکر:Gol:

دوستان سلام

http://www.askdin.com/thread43766.html

علی علی

خب...
ما هم همین درخواست رو داشتیم و داریم.
پرسیدیم وظیفه ما چیه؟
دوستان گفتن.. اگر باز هم نظری هست، ما مشتاقانه منتظریم که بفهمیم و عمل کنیم...
همچنان منتظر...

دوستان سلام

514;604203 نوشت:
خب...
ما هم همین درخواست رو داشتیم و داریم.
پرسیدیم وظیفه ما چیه؟
دوستان گفتن.. اگر باز هم نظری هست، ما مشتاقانه منتظریم که بفهمیم و عمل کنیم...
همچنان منتظر...

لینک زیر را ببینید:
http://www.askdin.com/thread43766.html

علی علی

خیلی ممنون از مطلب استارتر . و مطلب ایشان زنگ هشدار است که خانواده ها گول ظاهر درست را نخورند

موضوع قفل شده است