رایانش ابری چیست؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رایانش ابری چیست؟

محاسبات ابری توسعه ای نرم افزاری مبتنی بر وب است. نوعی محاسبات است که منابع آن را سرویس ها تشکیل می دهند و کاربران برای دسترسی به این سرویس ها نیازی به اطلاع از ساختار تکنولوژی مربوطه را ندارند.
شما دیگر مجبور نیستید به یک شبکه یا یک کامپیوتر خاص محدود باشید. کافی است کامپیوتر خود را تغییر دهید تا ببینید برنامه های کاربردی و اسناد شما کماکان و به همان شکل قبلی، بر روی ابر در اختیار شما هستند. حتی اگر از ابزار پرتابل نیز استفاده کنید، باز هم اسناد به همان شکل در اختیار شما هستند. دیگر نیازی به خرید یک نسخه خاص از یک برنامه برای یک وسیله خاص، یا ذخیره کردن اسناد با یک فرمت مبتنی بر یک ابزار ویژه ندارید. فرقی نمی کند که شما از چه نوع سخت افزاری استفاده می کنید زیرا اسناد و برنامه های کاربردی شما در همه حال به یک شکل هستند.

سیستم پردازش ابری به شما اجازه می دهد به تمام برنامه های کاربردی و اسناد خود، از هر جایی از دنیا دسترسی پیدا کنید و شما را از گرفتاری های استفاده از کامپیوترهای دسکتاپ رهایی می بخشد و به شما کمک می کند با دیگران همکاری کنید. اما Cloud Computing برای همه مناسب نیست و نقاط قوت و ضعف متعددی دارد. Cloud Computing، یک تغییر بسیار عمده را در چگونگی ذخیره سازی اطلاعات و اجرای برنامه های کاربردی به وجود آورده است. به جای قرار گرفتن برنامه های کاربردی و داده ها بر روی یک کامپیوتر شخصی منفرد، همه چیز بر روی ابر که مجموعه ای متشکل از چندین کامپیوتر و سرور است که از طریق اینترنت به آن ها دسترسی می یابیم میزبانی می شود.

Windows Azure پلت فرمی است که با استفاده از تکنولوژی محاسبات ابری کار می کند. عبارت محاسبات ابری بیانگر دسترسی به سرویس های ارائه شده در سیستم های راه دور با استفاده از پروتکل TCP/IP و از طریق بستر اینترنت، است.

برای اولین بار Amazon بود که با استفاده از امکانات محاسبات ابری به کاربران اجازه می داد نرم افزار های دلخواهشان را برروی سرور های راه دور اجرا کنند.
خدمات تحت وب آمازون (AWS) می‌تواند راهکارهایی مثل مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، مدیریت منابع سازمانی (ERP) و مدیریت دارایی‌های سازمانی (EAM) خود را از طریق فناوری‌های پردازش ابری در اختیار کاربران قرار دهد.

شرکت اینفور برای عرضه راهکارهای خود از طریق فناوری پردازش ابری به همکاری با آمازون روی آورده است.
مایکروسافت معتقد است ابر ترکیبی کلیدی است برای کمک به شما.
ابر بهینه سازی کسب و کار خود را با ارائه جامع ترین ابر از هر خدمات دهنده (ابر های عمومی و خصوصی)، دهها تجربه در زمینه ی سرمایه گذاری و بیش از 15 سال ارائه خدمات به مصرف کنندگان و کسب و کار ابر است. سرمایه گذاری عظیم جهانی در ابر مراکز داده ها، زیست محیطی گسترده ای از همکاران و توسعه دهندگان.
توانایی برای فراهم آوردن ابزار ابر درارائه ی خدمات ابرمنحصراً تاکید بر صلح در اندیشه ی مایکروسافت است .