جمع بندی راهکار ترک تماشای فیلم های مبتذل و مستهجن

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راهکار ترک تماشای فیلم های مبتذل و مستهجن

سلام

من و همسرم در خلوت با توافق یکدیگر فیلم های مبتذل تماشا می کنیم

و یا در مورد زن و مردهای فامیل صحبت جنسی می کنیم،

در ابتدا خیلی خودمون رو سرزنش می کردیم اما مدتی است احساس می کنیم دیگر عذاب وجدان نداریم و گویا این مسئله برای مان عادی شده است.

نظر شما چیست و چگونه این عادت را ترک کنیم؟

با نام و یاد دوست

 

 

 

 

کارشناس بحث: استاد صابر

جمع بندی

پرسش:

من و همسرم در خلوت با توافق یکدیگر فیلم های مبتذل تماشا می کنیم و یا در مورد زن و مردهای فامیل صحبت جنسی می کنیم، در ابتدا خیلی خودمان را سرزنش می کردیم اما مدتی است احساس می کنیم دیگر عذاب وجدان نداریم و گویا این مسئله برای مان عادی شده است. نظر شما چیست و چگونه این عادت را ترک کنیم؟

پاسخ:

داشتن شهوت از ويژگي هاي انسان است، ولي در صورتي وجود اين غريزه مفيد است كه به صورت متعادل اداره شود. افراط در شهوت، عقل را ضعيف مي كند و انسان را به وادي هواي نفس و گناه وارد مي نمايد. دستورات اسلام به گونه اي است كه هم باعث حفظ اين نيرو مي شود و هم آن را كنترل مي نمايد و به حفظ تعادل آن توصيه مي كند. زيرا انسان در مسير سعادت و بهروزي و رسيدن به قرب الهي نيازمند ابزارها و زمينه هاي است كه او را پاداش داده و آماده سازد. چشم و گوش و ساير ابزارمعرفتي خود را كنترل نمايد تا عقل و فكر او را به تسخير نگيرد، چون طبيعي است كه ديده چشم شاهد تاثيرات عميق و فوري است كه از آهنگ و فيلم هاي مبتذل بر مي خيزد، بر دل مي نشيند و در قلب شور و هيجان بر پا مي كند، تا آن جا كه اين ارتعاشات سوار بر احساس آدمي او را به وادي خيال، شهوت، فساد و بي بند و باري سوق مي دهد. اين پيشامد موجب مي شود كه عقل از محاسبات جدي، دقيق و واقع بينانه به دور بيفتد، و در نهايت به پژمردگي، ستم يا افسردگي در انجام وظايف ديني و الهي (فردي و اجتماعي) منتهي شود. به اتفاق همه دانشمندان علم اخلاق، رمز خوشبختي و سعادت حقيقي بشر در كنترل اعضاء و جوارح و تعديل احساساتش نهفته است كه از آن به عدالت تعبير مي شود و آن به معناي واقعي كلمه در منطبق كردن مسير زندگي با راه خدا كه صراط مستقيم است خلاصه مي شود، زيرا روح آرامش و اطمينان آن جاست.

به هر حال خوشحالیم که شما و همسرتان تصمیم گرفته اید از این وادی بیرون آیید و این وضعیت را ادامه ندهید.

اکنون چاره چیست؟
1. بدانيد انسان موجودي است داراي اراده و تا زماني كه تصميم بر حل مشكلتان نداشته و به كار خود اعتقاد نداشته باشيد، بهترين راهكارها هم نمي تواند كوچك ترين تغيير وتحولي در شما ايجاد كند.
2.هر كاري كه عادت انسان شده باشد يك شبه قابل تغيير نيست پس خود را بشناسيد و طبق ظرفيت هاي وجودي خود اقدام به ترك اين عادت بنماييد.
3.با نا اميدي، ياس و روحيه ي بي نشاط ترك گناه سخت تر و شايد غير ممكن باشد پس اعمال گذشته را فراموش كنيد و با شادي و نشاط طبق دستورات بالا به پيش برويد.
4.شكست در اين اقدام امري طبيعي است ولي مهم اين است كه شكست باعث پيمودن راه باشد نه توقف در مسير.
5.اهميت حل مشكل از جانب شما و همسرتان نشان از پشتكار و قلب سرشار از ايمان شما بوده و اگر خداوند شما را دوست نمي داشت توفيق حل مشكل را به شما نمي داد پس نداي الهي را لبيك گفته و با استعانت از درگاه او به پيش برويد.
6.تلقين در جهت منفي و مثبت اثر خود را به همراه دارد و شما سيگنال هاي منفي را كنار گذاشته و پيامهاي مثبت به خود ارسال كنيد.

7. با همسرتان در این مورد صحبت کنید و با همکاری یکدیگر جنبه های اخلاقی و معنوی را در رابطه ی زناشویی تقویت نمایید.

8. در مواقع بيكاري به صحنه هاي مهيج فيلم هايي كه ديده ايد فكر نكنيد وآن ها را به كلي فرا موش كنيد تا به مرور زمان از ذهنتان پاك شود.

مطمئن باشید با کنترل کردن خود و همسرتان و بردن فضای رابطه به سوی معنویات به موفقیت های بزرگی دست پیدا خواهید نمود و زندگی متعالی را تجربه خواهید کرد.

موضوع قفل شده است