دانلود کتاب - آشنایی با اسوه ها

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دانلود کتاب - آشنایی با اسوه ها

در این تاپیک «آشنايى با اسوه‌ها» مجموعه‌اى از کتاب هایی قرار می گیرد در معرّفى چهره‌هاى برجستة تاريخ صدر اسلام، تا جوانان عزيز با اين الگوهاى كمال و خودسازى آشنا شوند.

برچسب: 

عنوان کتاب : آشنایی با اسوه ها - حبیب بن مظاهر
نویسنده : جواد محدثی
ناشر : مرکز انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
تعداد جلد : 1
زبان : فارسی


درباره کتاب:
[SPOILER]
حبیب ابن مظاهر یا مظهر بن .... قفس اسدی کندی، از بزرگان تابعین و از اصحاب خاص امیرالمومنین علی علیه السلام و از شهدای بزرگ کربلا. وی حدود 14 سال قبل از هجرت در خاندان بزرگ "بنی اسد" در یمن متولد شد. سال نهم هجری با خانواده اش به مدینه رفت و همانجا ماند. در نوجوانی فقط چند صباحی در حیات پیغمبر در کنار پیغمبر بود و بعد دوران جوانی را در کنار امیرالمومنین علی علیه السلام و از شاگردان آن حضرت در علوم قرآن گذراند، حضرت علی علیه السلام او را که از حاملان علوم بود به علم «منایا و بلایا» آماده کرده بود. او حافظ قرآن بود و شب تا به صبح قرآن را ختم می کرد. در هر 3 جنگ صفین، نهروان و جمل در رکاب آن حضرت و همواره یکی از سرداران و دلاوران سپاه و نامش در کنار یاران آن حضرت چون "میثم تمار" و "رشید هجری" بود. بعد از جنگ جمل شهر کوفه را برای زندگی انتخاب کرد تا در کنار مولایش علی باشد. بعد از شهادت علی علیه السلام که میانسال شده بود شاهد غم ها و اندوه های آل پیغمبر از دشمنانشان بود.

[/SPOILER]

کتاب حاضر در 1 جلد و با کیفیت بسیار عالی به کاربران عزیز ارائه شده است. همچنین این کتاب دارای فهرست مطالب جداگانه در فایل pdf می باشد

عنوان کتاب : آشنایی با اسوه ها - مسلم بن عقیل
نویسنده : جواد محدثی
ناشر : انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
تعداد جلد : 1 جلد


معرفی کتاب:
[SPOILER] «مسلم بن عقیل»‌از چهره‌های برجستة اهل‌بیت(ع) است. وی در نهضت عاشورا نقش ویژه‌ای دارد. امام حسین(ع) او را به عنوان نماینده خاصّ خود به کوفه فرستاد. شیعیان با او به نفع امام بیعت کردند، ولی پس از دگرگونی اوضاع کوفه، پیش از رسیدن امام به کربلا دستگیر و مظلومانه شهید شد.[/SPOILER]

کتاب حاضر در 1 جلد و با کیفیت بسیار عالی به کاربران عزیز ارائه شده است. همچنین این کتاب دارای فهرست مطالب جداگانه در فایل pdf می باشد.

عنوان کتاب : سلمان فارسی در آینه ی تاریخ
نویسنده : حسین حمزه
ناشر : سایت تخصصی تاریخ اسلام
تعداد جلد : 1 جلد
زبان : فارسی

درباره کتاب:
[SPOILER]كتاب حاضر كه تحت عنوان «سلمان فارسي در آينه­ ي تاريخ» به خوانندگان محترم ارائه شده است ،برگرفته از مجموعه­ ي «نامه دانشوران ناصري» ست كه به امر ناصر الدين شاه قاجار توسط گروهي از دانشمندان و مورخين دوره­ي قاجار و ناصري تاليف و تصنيف شده است، به دليل اينكه اين كتاب سال­ها به زيور طبع آراسته نشده و نسخه­ ي چاپي سال 1324 هجري قمري دردست مصحح و محقق اين كتاب قرار داشت.لذا بنياد علمي فرهنگي باران در راستاي احياي آثار قدما، سعي در تجديد چاپ همراه با تحقيق و اضافات مطالبي نمود كه در اين كتاب آورده نشده است و با عنوان حاضر در اختيار علاقمندان قرار داده است.
[/SPOILER]

کتاب حاضر در 1 جلد و با کیفیت بسیار عالی به کاربران عزیز ارائه شده است. همچنین این کتاب دارای فهرست مطالب جداگانه در فایل pdfمی باشد.

[="Arial"][="Teal"]سلام

مرسی خواهرم[/]

عنوان کتاب : قیام مختار
نویسنده : پرواز تا بیکران
فرمت : Pdf


عنوان کتاب: قیام مختار(مخصوص همراه)
فهرست مطالب:
[SPOILER]
مختارکیست؟
یاری به مسلم ؟
ازدستگیری تا بازگشت
فلسفه قیام
تصمیم سران کوفه
عاقبت قاتلان سیدالشهداء
اعدام های دسته جمعی
اعدام سران کوفه
اعدام سایر جنایتکاران
مزار وزیارت نامه مختار

[/SPOILER]