خودارضائی در خواب

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خودارضائی در خواب
بنده فردی۲۲ ساله ی  مذهبی ام.  متاسفانه چند سالی هست که با یک اختلال عجیب رو به رو شدم در حالت خواب و بیداری بدون اینکه اختیار کامل داشته باشم مرتکب استمنا میشم درحالیکه اصلا اهل چنین کاری نیستم و متنفرم.
برچسب: 
با نام و یاد دوست           کارشناس بحث: استاد امیـد
سلام از اعتماد و ارتباطتان با این مرکز صمیمانه تشکر می کنیم. ممکن است سال ها پیش در بیداری به خودارضایی اقدام می نموده اید و این باعث شده حال که آن را ترک کرده اید، یک عادت جنسی در ناهشیارِ ذهن تان شکل بگیرد. از آن جایی که خواب ارتباط زیادی با بخش ناهشیار ذهن دارد، این عادت در حالت خواب و بیداری بروز می کند. به عبارت روشن تر این حالت، نوعی بازگشت به عادت جنسی در خواب می باشد. باید بدانید اگر در وسط این حالت، از خواب بیدار می شوید و با اختیار خود، بقیه مراحل را انجام می دهید، این خودارضایی به شمار می آید. در این شرایط، برای دوری از خودارضایی باید در همان لحظه از رختخواب بلند شوید؛ کمی آب خنک بنوشید و اگر می توانید دوش بگیرید و دوباره به رختخواب برگردید تا این حالت از شما دور شود. اما اگر در تمام مراحل آن، هیچ اختیاری ندارید و نمی توانید از خواب بیدار شوید و تمام مراحلش در خواب رخ می دهد، این احتلام طبیعی است و گناهی ندارد. زیرا از نظر شرعی، وقتی مایع منی در حالت خواب از فرد خارج شود، خودارضایی محسوب نمی شود؛ بلکه دفع طبیعیِ این مایع از بدن است که به آن «احتلام» می گویند. توصیه می شود شب ها با معده سبک به رختخواب بروید و از غذاهای با مزاج گرم کمتر استفاده کنید تا این حالت در شما کمتر رخ بدهد.
سلام متشکرم از پاسخگویی خداخیرتون بده. متاسفانه حدود۵سال پیش مرتکب این عمل شدم ویک سال بعد ان ترک کردم که یادم نیس چطوری این فرایند وارد خوابم شد. بنده برام قابل تشخیص نیس که اختیار خودم در فرایند این کار دخیل هست یا نه  ولی راه های فیزیکی زیادی مثل بستن دست و مثانه و خوردن سرکه و زدن سرکه به مثانه رو امتحان کردم که متاسفانه شکست خوردم توی نت سرچ کردم ظاهرا این یک بیماری بنام سکسومینا است و متخصصی گف باید دارو مصرف بشه ایا شما راه کاری دیگری دارید بنده خیلی در عذابم این بیماری جوانی منو نابود کرده
Soltan151515 said in سلام متشکرم از پاسخگویی
سلام متشکرم از پاسخگویی خداخیرتون بده. متاسفانه حدود۵سال پیش مرتکب این عمل شدم ویک سال بعد ان ترک کردم که یادم نیس چطوری این فرایند وارد خوابم شد. بنده برام قابل تشخیص نیس که اختیار خودم در فرایند این کار دخیل هست یا نه  ولی راه های فیزیکی زیادی مثل بستن دست و مثانه و خوردن سرکه و زدن سرکه به مثانه رو امتحان کردم که متاسفانه شکست خوردم توی نت سرچ کردم ظاهرا این یک بیماری بنام سکسومینا است و متخصصی گف باید دارو مصرف بشه ایا شما راه کاری دیگری دارید بنده خیلی در عذابم این بیماری جوانی منو نابود کرده
بسم الله الرحمن الرحیم اللهم عجل لولیک الفرج سلام علیکم و رحمه الله و برکاته از محیط های دارای افکار جنسی چه مثبت چه منفی دوری کرده و بی اعتنا باشید ان شاء الله از سرتان می افتد. یا علی(س)
http://askdin.com/comment/1045343#comment-1045343 فایلی که تو این کامنت گذاشتم پرینت کن شاید جواب داد،هیچ چیز بعید نیست
توی نت سرچ کردم ظاهرا این یک بیماری بنام سکسومینا است و متخصصی گف باید دارو مصرف بشه ایا شما راه کاری دیگری دارید بنده خیلی در عذابم این بیماری جوانی منو نابود کرده
  اگر مشکلتان سکسومنیا (Sexsomnia) باشد، باید بگویم: این یکی از اختلالات خواب و نوعی خوابگردی محسوب می شود که فرد در هنگام خواب، عمل جنسی انجام می دهد. از جمله ویژگی های این اختلال، این است که به صورت کاملا ناهشیار صورت می گیرد؛ به گونه ای که فرد اتفاقِ رخ داده را به هیچ وجه به خاطر نمی آورد. پس باید اصل عمل جنسی را به یاد نیاورید و تنها از آثار آن به این نتیجه رسیده باشید که در حالت خواب، عمل جنسی انجام داده اید. بهترین درمان برای این اختلال، انجام یک برنامه منظم برای خوابیدن و بیدارشدن است. در موارد بسیاری گزارش شده که در فرد مبتلا به این اختلال، با افزایش میزان و کیفیت خواب، نشانه های سکسومنیا کاهش یافته یا به صورت کامل از بین رفته است. همچنین مصرف برخی داروها در مدیریت سکسومنیا می تواند مفید باشند. البته باید این داروها زیر نظر روانپزشک تجویز و مصرف شوند.