تکریم ِفاتحان خونین شهر

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
تکریم ِفاتحان خونین شهر

[h=1][/h]


[/HR]
فاتحان خرمشهر چه کسانی بودند؟ از چه کسانی باید تجلیل شود؟ امام ما گفت: «خرمشهر را خدا آزاد کرد» اما همه می‌دانند خدا از اسباب و وسیله برای انجام امورش بهره می‌برد و همیشه ناب‌ترین و بهترین اسباب را استفاده می‌کند و گاهی هم عدو را می‌کند سبب خیر. سوم خردادماه هم بهانه‌ای شده بود تا تجلیل هرچند کوتاه از برخی فاتحان خرمشهر انجام شود.


[/HR]
این همایش که با نام تجلیل از فاتحان خرمشهر برگزار شد به میزبانی سردار جواد خضرایی مدیرعامل باغ‌موزه دفاع مقدس و مشاور شهردار تهران، سردار علی فضلی جانشین بسیج مستضعفین بود که مهمانان آن را خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تشکیل می‌داند. میعادگاه این عزیزان هم تالار خلیج‌فارس باغ‌موزه دفاع مقدس بود.
این برنامه با قرائت و قرآن و پخش سرود ملی آغاز شد. در ادامه آرمان برآر فرزند جانباز با خواندن چند سرود از میهمانان پذیرایی کرد و سپس سردار خضرایی مدیرعامل باغ‌موزه دفاع مقدس به بالای سن رفت و گفت: در جنگ‌های بعد از اسلام شیوه‌های تجاوزگری و بداخلاقی در همه جنگ‌ها دیده می‌شود تجاوز حزب بعث شرایطی را به وجود آورد که برای اولین بار در جنگ‌های معاصر ایمان و تقوا را در افرادی رشد داد که مأموریتشان دفاع از کشور بود.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری به‌عنوان یک فقیه سیاست‌مدار در بین همه کتاب‌هایی که در مورد عرفان و اخلاق و اصول است بیشتر کتب دفاع مقدس را مورد تقریظ قرار می‌دهند بیشتر اشارات ایشان در مورد وجوه اخلاقی رفتاری رزمندگان است.
سردار خضرایی اظهار داشت: برگزاری چنین برنامه‌هایی بر این موضوع است که ما بخش الهامی جنگ را مورد شناسایی قرار دهیم که چگونه در واقعه تجاوز نظامی عراق و در جنگی خانمان‌سوز اخلاق و معنویت به‌قدری رشد می‌کنند که مقام سربازان را تا حد زیادی ارتقا می‌دهد. برگزاری چنین برنامه‌هایی بر این موضوع است که ما بخش الهامی جنگ را مورد شناسایی قرار دهیم که چگونه در واقعه تجاوز نظامی عراق و در جنگی خانمان‌سوز اخلاق و معنویت به‌قدری رشد می‌کنند که مقام سربازان را تا حد زیادی ارتقا می‌دهد


هنوز چایی داغ بود
پس‌ازآن سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین میز خطابه را به دست گرفت و این گونه خاطرات را زنده کرد : جغرافیای عملیات بیت‌المقدس در مثلث خرمشهر بصره و اهواز واقع‌شده است دشمن بر این باور است که باوجود چهار مانع طبیعی قادر است از این جغرافیا برای همیشه دفاع کند وجود چهار رودخانه جغرافیانی منطقه را پوشانده. نیمی از ادوات دشمن و مهندسی‌شان در این جغرافیا قرار دارد.
بچه‌های اطلاعات با شناخت دشمن و تاکتیک فرماندهان؛ مشخص کردند دشمن نقاط قوتی را در این منطقه داراست. جغرافیای فکه برای مقابله انتخاب شد در منطقه عمومی فکه از چهار قرارگاه فتح نصر قدس و فجر که قرارگاه‌های مشترک ارتش بود استفاده شد. این عملیات با 135 گردان 45 گردان ارتش 90 گردان دریادلان که هنر امام بود که همه مردم را در خدمت آرمان‌های انقلاب و دفاع مقدس پای‌کار آورد تا در مقابله با دشمن و در انجام عملیات بیت‌المقدس همه‌چیز مهیا باشد.در چنین شرایطی شناسایی انجام شد، عملیات در سه مرحله طراحی شد و در اجرا به چهار مرحله موکول شد. عملیات آغاز شد آتش سنگین تهیه اجرا شد بچه‌های اطلاعات و تخریب زیر آتش تهیه معابر زدند خبر از خط رسید رشته سیم‌های الکترونیک را قطع کردند و امید دشمن را ناامید کردند. ما چهار گردان بودیم که باید به خط می‌زدیم گردان شهرپسند گردان عربیان و گردان خوش‌رفتار و گردان شهید کلهر آغاز کردند .شهید کلهر با بی‌سیم خبر داد سنگری از این دژ به تسخیر درآمده... خیز بعدی برای ورود به جاده جنت و کمربندی خرمشهر آغاز شد شهید کلهر دقایقی بعد اعلام کرد ما هم‌اکنون وارد پادگان دژ خرمشهر شدیم و عراقی‌ها ناگزیر به تسلیم شدند.
شهید کلهر می‌گفت در لیوانی که از فلاکس فرمانده چای ریخته شده دارد بخار بلند می‌شود اما سرعت سربازان امام به‌قدری زیاد بود که دشمن مجال چای خوردن هم نیافته بود. در آخر شهید شهرپسند اعلام کرد بار دیگر پرچم ایران بالای مسجد جامع خرمشهر به اهتزاز درآمد. عراقی‌ها فوج فوج خود را تسلیم سپاه اسلام می‌کردند. عمدتاً دست روی سر با زیرپوش‌های سپید تسلیم‌شده بودند. یازده هزار نیروی عراقی به اسارت درآمد و امام فرمودند خداوند خرمشهر را آزاد کرد.
امام پیام نورانی دیگری داد و فرمودند فتح خرمشهر فتح خاک نیست. فتح ارزش‌های اسلامی است. نوید بیداری اسلامی را جاری کردند افق بلند پیامبرگونه امام این را می‌دید. بیست هزار اسیر گرفته شد، تجهیزات و مهمات بسیاری به غنیمت سپاه اسلام درآمد.
در لیوانی که از فلاکس فرمانده چای ریخته شده دارد بخار بلند می‌شود اما سرعت سربازان امام به‌قدری زیاد بود که دشمن مجال چای خوردن هم نیافته بود


در انتهای این مراسم تعدادی از رزمندگان و جانبازان عملیات بیت‌المقدس و خانواده معظم شهدای این حماسه تقدیرنامه خود را از دست سردار خضرایی، سردار فضلی، سردار پیری و سردار اخوان دریافت کردند:
امیر سرتیپ «فرض الله شاهین راد»/جانباز و فرمانده تیپ 2 لشکر 21 حمزه سیدالشهدا در عملیات بیت‌المقدس
امیر سرتیپ دوم «سعید پورداراب»/جانباز فرمانده تیپ سه لشکر 21 حمزه سیدالشهدا در عملیات بیت‌المقدس
«حسن دانش پور»/دکترای مدیریت راهبردی رزمنده دوران دفاع مقدس استاد دافوس
«اکبر عاطفی»/رزمنده دفاع مقدس
«حشمت‌الله صادقی»/ یکی از فرماندهان عملیات بیت‌المقدس
«نصرالله عزتی» /جانباز فرمانده گردان لشکر 92 زرهی در عملیات بیت‌المقدس
«حسین دقیقی»/ رئیس ستاد تیپ 33 المهدی در عملیات بیت‌المقدس
خانواده «شهید یدالله کلهر»/ قائم‌مقام تیپ 33 المهدی در عملیات بیت‌المقدس
«حسین اسرافیلی» /رئیس انجمن جانبازان نخاعی
«داود حیدری»/ «ابوالقاسم علم الهدی»/رزمنده دفاع مقدس
«محسن رحیمی»،خانواده شهیدان «مقدم»، وخانواده شهیدان «رضایی»
«حسین الله امینی».
این مراسم با نماز جماعت ادامه پیدا کرد و پس از پخش کلیپ لیزری آزادسازی خرمشهر بر روی دیوار مسجدباغ‌موزه و نمایش لیزر شو بر آب‌نمای هورالعظیم ادامه پیدا کرد و در انتها با پذیرایی شام از فاتحان و خانواده‌هایشان به پایان رسید.

برچسب: