جمع بندی تداخل کلاس با وقت نماز

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تداخل کلاس با وقت نماز

سلام
دانشگاه ما کلاس مجازی گذاشته و ساعت آموزش کلاس مجازی با اذان تداخل داره یعنی اگر سر کلاس مجازی حاضر بشم نمازم را دیر تر می خوانم . در این مورد باید چیکار کنم؟

با نام و یاد دوست

 

 

 

 

کارشناس بحث: استاد بدیع

جمع بندی

پرسش: دانشگاه ما کلاس مجازی برگزار میکند و ساعت آموزش کلاس مجازی با اذان تداخل دارد. یعنی اگر سر کلاس مجازی حاضر شوم نمازم را دیر تر می خوانم. در این مورد باید چه کار کنم؟

 

پاسخ: تا آنجا که امکان آن وجود داشته باشد بهتر است در زمان اذان کلاس برگزار نشود و یا برای دقائقی به منظور اقامه نماز تنفس داده شود. اما در صورتی که این کار انجام نمی شود اما بدون اینکه به یادگیری تان ضربه وارد شود و حضور قلب تان از بین برود بتوانید نمازتان را اقامه کنید این کار را انجام دهید.

خواندن نماز ظهر در اول وقت اذان ظهر و نماز مغرب در اول وقت اذان مغرب برای درک ثواب نماز اول وقت کفایت میکند و نماز عصر و عشا را میتوانید در وقت فضیلت خود بخوانید که احتمالا کلاس شما پایان یافته است.

اما اگر نتوانید همزمان با برگزاری کلاس مجازی نماز با حضور قلب بخوانید و یا نتوانید عدم حضورتان در کلاس را جبران کنید میتوانید نماز را به تاخیر بیندازید. اگرچه اول وقت اذان بهترین زمان برای ادای نماز است. اما آنچه مهم است تقید به نماز اول وقت است به گونه ای که باعث شود فرد بدون عذر هیچگاه نماز را از اول وقت تاخیر نیندازد.

هر مومنی باید تلاش کند به نماز اول وقت تقید پیدا کند  و به آن عادت کند. اما اگر در عین حال در موارد خاصی نتوانست در اول وقت نماز بخواند و یا اگر بخواند با حضور قلب و تمرکز همراه نیست میتواند برای مهیا شدن شرایط و برطرف شدن معارض نماز را از اول وقت به تاخیر بیندازد.

موضوع قفل شده است