جمع بندی تجرد و کمال گرایی خانواده

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تجرد و کمال گرایی خانواده


با نام و یاد دوست

عرض سلام و ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام

نمی دونم از کجا شروع کنم و چی جوری مشکلم رو مطرح کنم.
فقط از خدا می خوام به در بسته نخورم...

من همین امسال کارشناسی ام تموم شده. فراغتم زیاد نیست. با اینکه دیگه دانشگاه نمیرم ولی کلی کار دارم که مشغولم کنه.
من هنوز ازدواج نکردم. نه مشکل مالی دارم نه هیچ کدوم از موانعی که معمولا مطرح میشه. حضورم توی اجتماع زیاد نیست ولی کم هم نیست. اصلا همه چی سر جای خودشه.
خواستگار هم تا دلتون بخواد...ولی چی بگم آخه! خونواده ام کمال گران و به هیچ طریقی هم نمیشه نظرشون رو متعادل کرد. از واسطه هم نمی تونم استفاده کنم چون راضی نمیشن حرف دلم رو به کسی بگم.
ببینین من هرطوری شده غرایز وجودم رو کنترل می کنم. نمی گم راحته چون دروغه. خیلی هم سخته ولی خوب کلی زور می زنم تا مشکلی پیش نیاد. بعضی وقتا حسابی عصبی میشم ولی مشکلم اصلا این نیست که...

من تنها دختر مجرد فامیلم. همه ی دخترای فامیل حتی اونایی که از من کوچیک ترن ازدواج کردن. ازدواج شون خیلی ایده آل نیست ولی بد هم نیست.
همه ی فامیل می دونن من خواستگارای زیادی داشتم و هنوز هم دارم اگرچه روز به روز دارن کمتر میشن. می دونن پدر و مادرم کمالگرا هستن. می دونن اگه می خواستم ازدواجی مثل بقیه دخترای فامیل داشته باشم حتما بیست بار تا الان این اتفاق افتاده بود. خیلی هم دوستم دارن. اینو میگم که یعنی من مشکل عاطفی ندارم. مشکل کنترل خود هم برام خیلی عذاب آور نیست ولی از اینکه وقتی تو مهمونی ها میرم تنها فرد مجرد منم خیلی خیلی اذیت میشم.

من در حال حاضر هیچ کدوم از نیازهای ازدواج برام مساله ساز نیست فقط از جمع متاهلین هم سن و سال خودم معذبم. اصلا رفتار بدی از اطرافیان ندیدم خیلی خیلی محترمانه رفتار می کنن و مشکلی از این بابت ندارم. فقط من با خودم و افکار زجرآور درونم مشکل دارم. هیچ جوره نمی تونم خودم رو آروم کنم.

تو جمع خانوم ها که میرم، درگوشی بهم چیزایی میگن که منم خیلی خوب متوجه میشم.
معمولا مورد توجه ام. ولی تا یکی میخواد بیاد آمار دقیق بگیره تا اقدامی بکنه، زودی اطرافیان میگن سبک نکنین خودتونو، اینا به هر کسی دختر نمیدن.

دوستام وقتی ازم می پرسن چرا دست نگه داشتی واقعا چیزی برای گفتن ندارم. آخه چی بگم؟

اگه کسی بتونه کمکم کنه تا دلم رو آروم کنم خیلی خوشحال میشم و ممنونش.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

برچسب: 

با نام و یاد دوست


کارشناس بحث: استاد راهنما

[=arial]با عرض سلام خدمت شما خواهر گرامی امیدوارم نکاتی که خدمتتون عرض میکنم راهگشا باشد
1 - از ديدگاه روان شناختى نه تنها عدم مخالف و يا موافقت والدين ضرورت يك ازدواج موفق است بلكه شرط انجام يك ازدوج موفق رضايت و همراهى مستمر والدين است. چه بدون تحصيل رضايت آن دو هر يك از دختر و پسر در انجام يك عمل خطير كه نيازمند همراهى و تأييد ديگران است، بدون پشتوانه مى مانند و اين خود آغاز اضطراب ناخواسته و ورود آفت است‏

2 - شما بايد دو راهكار محبت، انديشه، عشق ورزى و مصلحت انديشى خانوادگى والدين خود را به نيز به جبهه موافقين دعوت كنيد و جملگى يك صدا فرياد موافقت برآوريد و آنگاه اقدام نمائيد در راه تحصيل رضايت والدين از همكارى و ميانجى‏گرى خير انديشان و فاميلهاى نزديك و صاحب نفوذ بر روى والدينتان بهره بگيريد و اصرار و سماجت آميخته به محبت و فرمانبرى و دعا به درگاه حضرت حق را فراموش نكنيد. بكارگيرى تمام راهكارهاى ارائه شده قلب و والدين را به اعلام رضايت خاطر آن هم از صميم دل نرم مى سازد.

3 - دختر بايد اين مقدار صراحت و صميميت داشته باشد كه بتواند حرفهاى خود را با پدر و مادر مخصوصا مادر خود در ميان بگذارد. البته رعايت حيا و ادب و برخى از مسائل ديگر را بنمائيد و به صورت كلى با ايشان صحبت كنيد. اگر نتوانستيد اين كار را انجام دهيد يا انجام داديد و نتيجه نداشت مسئله را با اشخاصى از فاميل كه جنبه ريش سفيدى داشته و پدر و مادرتان از آنها حرف شنوى دارند مطرح نمائيد تا شايد از طريق وساطت آنها انشاء الله مشكل حل شود.
برای موفقیت بیشتر به راهکارهای زیر توجه نموده و به آنها عمل نمایید البته این راهکارها عمومی می باشند ولی قطعا برای شما نیز اثر گذار است
راههای جلب محبت:
1 - آراستگی ظاهر
2 - نرم و ملایم بودن
3 - خود را محترم دانستن و به دیگران احترام گذاشتن
4 - حق شناسی و تشکر از دیگران
5 - آغاز به سلام
6 - گذشت از لغزشهای دیگران
7 - هدیه دادن
8 - اظهار کردن دوستی خود به دیگران
9 - تواضع و فروتنی
10 - به جای عیب جویی از دیگران به اصلاح عیبهای خود پرداختن
11 - سکوت به موقع و حرف زدن به موقع و گوش دادن به موقع
12 - پرهیز از منت گذاشتن
13 - ایمان و عمل صالح
14 - همدردی با دیگران همراه با صداقت نه تظاهر
15 - خوشرویی
16 - کارگشایی و خیر خواهی برای دیگران
از مهارتهای اثرگذاری روی دیگران استفاده نمایید که در ادامه میاید
مهارتهای اثرگذاری بر دیگران
- 1محبت و صمصمیت
2 - برخورد با نشاط
3 - آغاز مثبت
4 - شنونده خوب بودن
5 - ارج گذاری
6 - رفتار مطلوب
7 - هدیه دادن
8 - گفتار زیبا
9 - تبلیغ عملی
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

سلام دوست عزیز.با اینکه احترام ب پدر و مادر خیلی واجبه ولی خب بعضیاشونم انصافن خیلی سخت گیرن دیگه گرچه واسه خوشبختی بچه هاشونه ولی خب ما ب یه کم خوشبختی هم قانع ایم همشو نخواستیم :khandeh!: من خیلی از دوستام با خانواده شون از این مباحث دارن خدا ب همتون خیر بده و کمک تون کنه ... من ک از این مهلکه در رفتم :khaneh: ...

موضوع قفل شده است