تجربه‌هاي همسرداري 1 (رفتارهايي كه باعث رنجش هر خانمی میشه!)

تب‌های اولیه

327 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

kheymegahabalfazl;361712 نوشت:
اسلام باب آن را مفتوح و باز مي گذارد نحله هست كه از التزامات شوهر بر همسر مي باشد

همه ی آقایون که دیدگاه مذهبی ندارن که!!! بعضی آقایون چه میدونن اسلام چیه و چی گفته!!!
اونهایی که به دین شناخت داشته باشن تکلیفشون مشخصه،منظور اونهایین که نسبت به دین و دستورات دینی جاهلند؛

مهر...;361117 نوشت:
مردان در هنگام گوش دادن، خونسرد بوده و چهره شان دچار تغییرهای زیادی نمی شود.
فکر کن
دو ترم مشروط شدی
زار زار مثل ابر بهار اشک میریزی و گریه میکنی و با اقای شوهر درد و دل میکنی
ایشون یه ذره خودشو ناراحت نشون نمیده
این ناراحتی نداره ؟

سلام خواهرم

در الگوريتم شخصيتي همه انسان هاي سنسوري از جانب خداوند جعل شده به نام احساسات اما متاسفانه به خاطر تعريف بدي كه اجتماع از جايگاه زن و مرد دارد، عاملي شده تا مردان اين مسئله را در خود سركوب كنند، يونگ كه يكي از بزرگ ترين روانشناسان سوئيسي هست و بسيار هم در جامعه پزشكي مورد وثوق هستند نظريه بسيار جالب و خواندني دارند ايشان مي فرمايند: هر زني درون خود يك روانه مردانه و يا يك مرد كوچك و هر مردي درون خود يك روان زنانه و يا يك زن كوچك دارد و علت اينكه بعضي وقت ها زنان دوست دارند كار هاي مردانه انجام دهند مثل آچار بردارند و كار مكانيكي كنند و يا روي كانافه بنشينند و فوتبال نگاه كنند و يا مردان سبزي پاك كنند و ظرف بشوند همين مسئله روان زنانه و مزدانه هست اما متاسفانه به خاطر تعريف اشتباهي كه جامعه از زن و مرد دارد اين خواص و يا صحيفه ها را در خود سركوب مي كنند
حالا مسئله بازتاب احساسات نيز جز همين مسائل هست حال اگر مردي، انعطاف پذيري در اين مسئله ظريف ندارد ما بايد علتش را در اجتماع جويا شد كه البته رسانه ها هم تاثير بسزايي در ساختار شخصيتي و رواني مردم دارند كه بسيار ضعيف عمل مي كنند و وقتي اينگونه مرد را با يك شخصيت كاروزما تعريف مي كنند او نيز كم كم شرطي مي شود كه بايد يك شخصي با تفكرات هژموني باشد لذا به همين جهت هست كه در مسائل احساسي خانواده اي دچار چالش مي شود و باالعكس به خاطر عدم بضاعت علمي ما در زمينه هاي روانشناسي و همچنين ديني ما پايه اصلي و ستون اصلي زندگي را دچار چالش مي كنيم كه همان زن مي باشد، حال اگر به مسائل دلالي ديني و استفهامي سيره اهل بيت رجوع كنيم درخواهيم يافت كه آنها چگونه عالمانه و روانشناسانه با همسران خود برخورد مي كردند و يقينان مي دانستند كه تضعيف زن به معناي واكنش منفي زندگي زناشوئي و نهايت امر به چالش كشيده شدن خانواده بزرگ تر اجتماع هست
پيشنهاد بنده به همه دوستان و رفقا اين هست قبل از ازدواج حتما پژوهشي در زمينه روانشاسي باليني و خانوداه داشته باشند چون اين مسئله بسيار مهم و تاثير گذار هست و يقيان بدانيد كه نگاه شما نسبت به زندگي آنوقت بسيار فني و تكنيكي تر خواهد شد و مسائل كوچك اينچنيني تاثيرات منفي بر روحيات نخواهد گذاشت.
محبت يكي از شاه كليد هاي زندگي براي باز كردن تمامي قفل هاست در نتيجه سعي كنيد تعمد همسر خود را پيدا كنيد و در آن زمينه به او محبت داشته باشيد تا استحكام زندگيتان بيشتر شود.
خيلي دوست دارم در اين زمينه ها بيشتر با رفقا گفته گوي منطقي داشته باشم اما حيف
ارادتمند همه شما رفقا
:Gol:

باغ بهشت;361715 نوشت:
همه ی آقایون که دیدگاه مذهبی ندارن که!!! بعضی آقایون چه میدونن اسلام چیه و چی گفته!!!

خواهرم در بحث كلام شما دو ايراد موجود هست

1. دين داشتن به معناي داشتن تمامي خصائص اسلامي نيست چه بسا كساني بسيار معتقدند اما هيچ شناختي از متد هاي اسلامي در زندگي زناشوئي ندارند، ديانت به تنهايي خوشبختي نمي آورد لذا التزام دين داري راسيونالسم يعني خرد گرايي هست ان چيزي كه قران ما را به ان زياد امر و نهي مي كند، شما تاريخ را وقتي ورق مي زنيد مي بينيد خيلي از مردان جز صحابي بودند اما زنانشان را كتك مي زدند در نتيجه ظاهر دين نمي تواند همه سرمايه ها را برايمان به ارمقان بياورد آن زمان كه تعمق در دين شد يعني ريشه اي كار كردن و اصولي كار كردن، مسئله اينجاست دين ما كامل است اما مشكل اينجاست كه تدبر در دين نمي شود اين افراط ها يعني فدئيسم
مثلا پيغمبر فرمود زنانتان را با آن نامي كه دوست داريد صدا كنيد كه پيغمبر عايشه را با نام حميراء يعني گل سرخ كوچك صدا مي كرد و اين عاملي براي افزايش محبت هست
يا امير المومنين فرمود زينت، زيبايي، پيرايش و ارايش مردان به عفت زنان افزوده مي كند، درصورتي كه مردان ما زمان حضور در خوانده انسان هاي بسيار ژوليده اي هستند و همچنين برعكس زنان هم خود را زينت نمي كنند خوب اين مسئله چقدر مي تواند در اساس يك زندگي تاثير گذار باشد خوب شما تحقيق بفرماييد كه علت اين مسئله و زينت چه تاثيري مي تواند بگذارد اما اسلام اصلي همان تئوكراسي هست كه عقل و خرد و ماديات و معنويات در آن وجود دارد

2. بسياري از انسان ها هستند كه دين ندارند اما بسيار خوشبخت و خوشوقت هستند، گرچه كم و كاستي هاي روحي خواهند داشت كه علتش عدم اعتقاد به دين مداري و محوري هست كه همان ماترياليسم ها هستند بعضي از مسائل ارتباط به يك دين ندارد و در انحصار يك دين نيست بلكه يك مسئله جامع شناختي و اساس اومانيستي دارد كه همان اعتقاد به علوم انساني هست يعني مخير كردن زن در زندگي

kheymegahabalfazl;361721 نوشت:
اما حيف

چرا حیف؟؟؟

به علت ضيغ وقت است

:hamdel::hamdel::hamdel:

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

پيشنهاد بنده به همه دوستان و رفقا اين هست قبل از ازدواج حتما پژوهشي در زمينه روانشاسي باليني و خانوداه داشته باشند چون اين مسئله بسيار مهم و تاثير گذار هست و يقيان بدانيد كه نگاه شما نسبت به زندگي آنوقت بسيار فني و تكنيكي تر خواهد شد و مسائل كوچك اينچنيني تاثيرات منفي بر روحيات نخواهد گذاشت.

حرفاتون جالب بود .........و کاملااااااااااااااااااااا درست و متین
اما مساله ما در مورد مشکلات که در زندگی به وجود می ایده
همه ادم ها کامل نیستن ..و همه هم با هم یکسان نیستن
و تفاوت ها میشه یه معظل
پس ..اولین دعوا و بحث ..میشه اولین تجربه
ما از چیزی که گذشت حرف نمیزنیم
از جیزی که پیش رومونه حرف میزنیم

...در مورد ادم هایی که که توی میدون زندگی هستن ....با مشکلات دست و پنجه نرم میکنن ...و ما قراره از این نبرد حرف بزنیم ......و شاید در تایپیکت دیگه ...بشینیم و راجع به تاکتیک ها و مقابله کردن با مشکلات حرف بزنیم ....

از بحث دور نشیم
توی تایپیکت های قبلی گفته بودم که مرد ها بیشتر زیبایی ظاهری براشون مهمه و
اما دلیل نمیشه که خانوم ها به زیبایی همسرشون اهمیت ندن
اتافاقا برعکس ..خانوم ها تشریفات و دوست دارن ...زیبایی هم یکی از زیر شاخه های تشریفاته
درسته گفتم خانوم ها ابراز علاقه رو دوست دارن ولی نگفتم دیگه کلا قید زیبایی شوهرشون و میزنن
خانومی میگفت ..شوهرم مهربون ..خوش اخلاق ..همه چی تموم ... فقط یه ایراد داره که منو تا مرز جنون میبره
مثلا ایشون اصلا به ظاهرشون اهمیت نمیدن
خب خیلی زشته ...به زور التماس و خواهش تمنا از اقا میخوان حداقل اصلاح کنن ...یا لباسشون عوض کنن ...یه لباس زیبا نمیپوشن ....موهاشون اشفته اس ....همین طور که باطن مهمه ....ظاهر هم مهمه
این چه وضعشه که اقایون خوشتیپ بودن و مرتب بودنشون مال مهمونیه
به زن و بچه اش که میرسه
یه رکابی میپوشن ..پاچه شلوارشون و میزارن تو جورابای بو گندوشون .....با بوی گند عرق ....توی خونه ظاهر میشن و دستور هم میدن

محبت يكي از شاه كليد هاي زندگي براي باز كردن تمامي قفل هاست در نتيجه سعي كنيد تعمد همسر خود را پيدا كنيد و در آن زمينه به او محبت داشته باشيد تا استحكام زندگيتان بيشتر شود.

تو خوب باش ، حتی اَگر

آدم های اطرافت خوب نیستند ،

تو خوب باش ، حتی اَگر هم

از خوبـ♥ــی هایت سو استفاده کردند ،

تو خوب باش ، حتی اَگر

جواب خوبی هایت را با بدی دادند ،

تو خوب باش ، همین خوب ها هستند

زمین را برای زندَگی زیبــــ♥ـــــا می کنند

مهر...;361743 نوشت:
حرفاتون جالب بود .........و کاملااااااااااااااااااااا درست و متین
اما مساله ما در مورد مشکلات که در زندگی به وجود می ایده
همه ادم ها کامل نیستن ..و همه هم با هم یکسان نیستن
و تفاوت ها میشه یه معظل
پس ..اولین دعوا و بحث ..میشه اولین تجربه
ما از چیزی که گذشت حرف نمیزنیم
از جیزی که پیش رومونه حرف میزنیم
...در مورد ادم هایی که که توی میدون زندگی هستن ....با مشکلات دست و پنجه نرم میکنن ...و ما قراره از این نبرد حرف بزنیم ......و شاید در تایپیکت دیگه ...بشینیم و راجع به تاکتیک ها و مقابله کردن با مشکلات حرف بزنیم ....

سلام خدمت خواهر بزرگوارم

از اظهار نظرتون ممنونم

خواهر بنده تفضيل عوامل و پيشگيري قبل مشكلات را ندادم فقط اول امدم مشكلات را مطرح كردم و به عنوان پيشنهاد به كساني كه درآنيده تصميم به ازدواج دارند نكته اي گفتم همين

اما آيا مي توان گفت لينك به اين نكته فقط در انحصار آينده گان هست؟ جواب خير زيرا روانشناسي و بررسي مسائل پيرامون زدندگي شخصي و فردي و زناشوئي و اجتماعي در انحصار زمان خواص نيست در نتيجه نكته يادگيري روانشناسي مي تواند در همه زمان ها صدق دلالي كند به همين جهت بود كه بنده نكته كليدي محبت كه يكي نظريه شخصي خودم بود را گفتم، اين محبت نيز ريشه در روانشناسي دارد كه شما ساختار همسرتان و طبع او را بشناسيد و بدانيد در كجا كدام عامل را انجام دهيد پس مطالب بنده محصور به زمان خاص نبوده، شما نيز اگر بتوانيد اول روانشناسي خودتان را قوي كنيد مي توانيد همسرتان را به آن سمتي كه دلاتان مي خواهد ميل دهيد، منظور بنده اين بوده خواهرم

مهر...;361743 نوشت:

خواهرم اين نكته اي را كه شما فرموديد كه اقايان به دنبال زيبايي هستند، اين مسئله ريشه تكويني دارد و شما نمي توانيد اين ادعا را داشته باشيد كه خانوم ها كمتر بدنبال زيبايي هستند و علت بنده بر اين معلول مجهول اين است وقتي پسري به خواستگاري دختري مي رود، دختر اولين كاري كه مي كند به اسلوب و ميميك صورت او نگاه مي كند اين بدين معناست چهره مهم هست و همچنين اين مسئله كه ما بدنبال زيبايي باشيم منافاتي ندارد چون يكي از عوامل جلوگيري از انحراف همين زيبايي هست كه در تاپيك قبل بنده گفتم امير المومنين فرمود زيبايي مرد باعث افزايش عفت زن مي شود و علتي كه زنان در ادوار تاريخ از عفت خود گذشتند به اين دليل بود كه مردانشان از زيبايي و آرايش و پيرايش خود گذشتند مانند زليخا اگر از عفت خود گذشت به خاطر شوهرش پوتي فار بود و يا اگر هند جگر خوار از عفت خود مي گذشت و ارتباط نامشروع برقرار مي كرد و از همين حيث نيز معاويه بدنيا امد به اين جهت بوده كه شوهرش ادم بسيار زشتي بوده

رسولُ اللّه صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
إنّ اللّه‏َ تعالى جميلٌ يُحِبُّ الجَمالَ

پيامبر خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
خداوند متعال زيباست ، زيبايى را دوست دارد
كنز العمّال : 17166 منتخب ميزان الحكمة : 108

عنه صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
إنَّ اللّه‏َ يُحِبُّ مِن عَبدِهِ إذا خَرجَ إلى إخْوانِهِ أنْ يَتَهيّأَ لَهُم ويَتَجَمّلَ .

پيامبر خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
خداوند متعال دوست دارد وقتى بنده‏اش نزد برادران خود مى‏رود با هيأتى پرداخته و آراسته برود .
مكارم الأخلاق : 1 / 85 / 1 منتخب ميزان الحكمة : 108

همه اين روايات ناشي از زيبارويي و تاثيرات آن بر پيرامون زندگي هست و كوتاهي در اين امر يقينان در شالوده زندگي زناشوئي تاثير گذار خواهد بود

مهر...;361743 نوشت:
اتافاقا برعکس ..خانوم ها تشریفات و دوست دارن ...زیبایی هم یکی از زیر شاخه های تشریفاته
درسته گفتم خانوم ها ابراز علاقه رو دوست دارن ولی نگفتم دیگه کلا قید زیبایی شوهرشون و میزنن

خواهرم شما كلا مباحث من رو اشتباه متوجه شديد به همين جهت پيشنهاد مي كنم بازخواني و دوباره خواني بفرماييد

زيبايي يك عمل تعامليست و بنده نگفتم كه فقط مردان دوست دارند و يا زنان

گفتم زيبايي مرد به عفت زن اضافه مي كند، و زيبايي زن عامي براي جلوگيري از انحراف مرد هست

مهر...;361743 نوشت:
خانومی میگفت ..شوهرم مهربون ..خوش اخلاق ..همه چی تموم ... فقط یه ایراد داره که منو تا مرز جنون میبره
خب خیلی زشته ...به زور التماس و خواهش تمنا از اقا میخوان حداقل اصلاح کنن ...یا لباسشون عوض کنن ...یه لباس زیبا نمیپوشن ....موهاشون اشفته اس ....همین طور که باطن مهمه ....ظاهر هم مهمه
به زن و بچه اش که میرسه
یه رکابی میپوشن ..پاچه شلوارشون و میزارن تو جورابای بو گندوشون .....با بوی گند عرق ....توی خونه ظاهر میشن و دستور هم میدن

همه اين ايرادات رو قبل از شما بنده در پست هاي قبلي وارد دانستم و انها را اشكال كردم و راه كار نيز دادم

موفق و مويد باشيد:Gol:

مردها حرف خودشون می زنن جالب وقتی اشتباهی می کنن عذرخواهی ساده را باید بپذیری اما اگر زن اشتباهی کرد چقد اذیت می کنن تا بی خیال موضوع بشن
این باعث میشه زن همیشه این ترس داشته باشه که خطایی نکنه و این میشه که از شوهرش دور میشه و حرف هاش نمی زنه و حتی من دیدم زن پنهون کاری می کنه که مبادا آقا باز ی الم شنگه دیگه راه بندازه
جالب تر بعد چیزی که خیلی من شنیدم اما تا جایی که مطالعه داشتم غرور واسه ی مرد خوب نیست ولی چیزی که الان هزاران بار مطرح میشه مرد هست و غرورش

بدون مشورت کاری رو انجام دادن

خانوم ها از این که همسرشون توی کارهاشون ...نمیگم همه ی کارها ......ولی مسائلی که به ایشونم ربط داره مشورت نکنن خیلی ناراحت میشن
مثلا پول قرض دارن
خونه خریدن
تعویض کردن شغلشون
یا مهمون دعوت کردن
درسته مهمون حبیب خداست و روزی اش و هم با خودش میاره .........همه ی اینا ها درست
اما شاید خانوم بیچاره شرایط پذیرایی از مهمون و نداشته باشن

خیانت
همین یه کلمه پنج حرفی ..یه دنیا نفرت به همراه داره
بیشتر خانوم ها .....نمیتونن مرد های خیانت کار و ببخشن
به هر دلیلی که باشه
خیانت برای خانوم ها مثل خنجریه که توی قلبشون فرو میره

s@ba;361873 نوشت:
مردها حرف خودشون می زنن جالب وقتی اشتباهی می کنن عذرخواهی ساده را باید بپذیری

دقیقا .........مرد ها ....نمیگم عذر خواهی بلد نیستن ....نه کم و بیش بلدن .....اما تا جایی که بتونن غیر مستقیم معذرت میخوان ....مثلا یه لبخند میزنن ..........یعنی فراموش کن ....یا با محبت حرف میزنن ....یعنی ببخش ...هدیه میخرن ....یعنی پشیمونم ...........اخر سر هم به زور و من من کنان میگن ببخشید
همه این طور نیستن ..........بعضی از اقایون هم مرد و مردونه میگن ببخشید ....اشتباه از من بود و توقع دارن ..خانوم با شنیدن این حرف ..از خوشحالی پرواز کنه
اما ..........................مرد ها ...........سخت تر میبخشن

مهر...;361743 نوشت:
از بحث دور نشیم
به زن و بچه اش که میرسه

بهتر بود به جای 15 خط حرف های حاشیه میگفتم
اقایون بهتره تو خونه ظاهر مرتب داشته باشن ؟

تا بحثی پیش نیاد

یک تجربه خودم رو بگم:

اینکه خانمم اطلاعاتش راجب کامپیوتر و فناوری پایین هست من رو رنج میده! به روز نیست! دوست دارم از این چیزا سردر بیاره که اینجوری نیست! البته از وقتی با من ازدواج کرده خیلی چیزا بهش یاد دادم اما هنوز خیلی مرخصه!
پس خانم ها اگر شوهرهاتون به روز هستن سعی کنید شما هم اطلاعاتتون رو زیاد کنید و به روز بشید و به قول دوستمون مثل ماست نباشید! باتشکر

اما یه چیزی که خانوم و خیلی ناراحت میکنه اینه اقاشون ...دم و دقیقه .........اطلاعاتشون و توی سرشون بکوبن
هی بگن ....از دنیا عقبی
هیچی بلد نیستی ..عین ماست میمونی ........بابا کاری نداره که ..یه کامپیوتر ساده اس
ا

خانم ها به طور ماهیانه دارای دوران خاصی میشن که در اون دوران اکثر خانمها 90 درجه حال و روزشون تغییر میکنه و میشن یه خانم دیگه!!!
این مورد هم طبیعی است و اذیت شدن خانمها در این دوران تا جایی است که
خداوند براش آیه نازل کرده!!! اما متاسفانه اکثر آقایون ،خانمهارو تو این دوران درک نمیکنن و نمیدونن خانم ها در این دوران که هستن بیش از گذشته نیاز به توجه دارن و همین امر،باعث رنجش هرچه بیشتر خانمهامیشه .

[="Black"]

مهر...;361951 نوشت:
اما یه چیزی که خانوم و خیلی ناراحت میکنه اینه اقاشون ...دم و دقیقه .........اطلاعاتشون و توی سرشون بکوبن
هی بگن ....از دنیا عقبی
هیچی بلد نیستی ..عین ماست میمونی ........بابا کاری نداره که ..یه کامپیوتر ساده اس

چه خوب که از اون تاپیک تو این تاپیک نقل قول میکنید ایده خوبیه!!!
اره اگر کسی اینکارو بکنه خوب نیست!
اما من مدام بهش نمیگم ولی این امر بعضی وقتا خود به خود اتفاق می افته! مثلا وقتی که بهش میگم دستم بنده به جای من یک ایمیل بفرست به فلانی و میگه بلد نیستم خود به خود توی سرش کوبیده میشه بدون اینکه من حرفی بزنم! بنابراین اینکه خانم ها اطلاعاتشون رو افزایش بدن به نفع روحیه خوشونه![/]

نمیدونم برای خانوم ها تا به حال پیش اومده ..... رانندگی همراه با اعمال شاقه

اقا-
مواظب باش ..سرعتت و کم کن ...موتوری رو نگاه کن ....چراغ قرمزه ردش نکنی ...بچه رو ببین ...ترمز بگیر ....بابا اخرش با این رانندگی افتضاحت می کشیمون ..
اون موقع چقدر دلم میخواد بگم شوهر جون کور که نیستم دارم میبینم

اخه زن و چه به ماشین ؟
یعنی چی؟ا
یعنی اینکه به طور مستقیم دارید به خانوم توهین میکنید ...پس اگه توهین شنیدید دلخور نشید ...
اون خانومم صبرش یه حدی داره
وقتی توی ماشین خانوم راننده اس غر نزنید ...بیشتر باعث دستپاچگی خانوم میشید

باغ بهشت;362104 نوشت:
"لوس بودن خانم ها"

ما مرد لوس هم داریم ها
؟
به زبان کاربر باغ بهشت عزیز
خانومها چند دسته اند ............حتما 3تا ؟
1خانوم هایی که لوس بودن مرد هاشون و نمیبینن ..یا براشون فرقی نداره
2خانوم هایی که لوس بودن مردهاشون و دوست دارن
3خانوم هایی که از لوس بودن مرد ها رنج میبینن

این جور خانوم ها ..از ظاهر شدن توی جمع خجالت میکشن ........چون شوهرشون با لوس بازی هاشون باعث جلب توجه میشه
لوس بودن اقایون با خانوم ها زمین تا اسمون فرق داره
اون ها که با عشوه و قمزه حرف نمیزنن :khaneh:
لوس بودن
یعنی تو جمع دست خانوم و بگیرن ...یا دستشون و دور شونه خانوم بندازن ....توی جمع خانوم و ببوسن ..یا شوخی های بی مزه انجام بدن .........
طوری که عکس العمل جمع اینجوری بشه
:Gig:
:Moteajeb!:
:moteajeb:
:vamonde:

خب تا حالا چنین چیزی من دور و برم ندیدم!!! :Gig::Gig::Gig:

یکی از اون چیزایی که باعث رنجش خانمها میشه به تعویق انداختن کاریه که خانمها از آقایون میخوان!!!
به این صورت که خانم از همسرش میخواد فلان چیزو تهیه کنه یا میگه فلان چیزو بده به من و ... و مرد اون کارو در لحظه آخر انجام میده !!!
[SPOILER]آخه شما که انجام میخوای بدی چرا انقد به تاخیر میندازی و خانمت رو ناراحت میکنی؟[/SPOILER]
باز خداروشکر که بعضی آقایون انجام میدن(چه دیر،چه زود) آقایونی هم هستن که اصلا اون کارو انجام نمیدن!!!این دیگه مصیبته.

آخ آخ آخ آخ آخ .....
امان از حرف زدن بعضی اقایون !!!!
مردی را در نظر بگیرید که چنین پیامی را به خانمش داده:
وااااای دستم!!!
حالا این خانم پیام شوهرش رو میخونه و توی همون لحظه ای که خانم داره این پیامو میخونه هزار تا فکر جور واجور میکنه که دستش چی شده،چی نشده !!!
[SPOILER]نکنید این کارو آقایون[/SPOILER]

باغ بهشت;362186 نوشت:
باز خداروشکر که بعضی آقایون انجام میدن(چه دیر،چه زود) آقایونی هم هستن که اصلا اون کارو انجام نمیدن!!!این دیگه مصیبته.

اون وقت خودشون
یه کاری رو از خانوم بخوان
خانوم دستشون بند باشه
یا فراموش کنن
یا خدایی نکرده نتونن انجام بدن
دیگه واویلاس
یه کار ازت خواستم ...بلد نیستی ....برای چی فراموش کردی ...عرضه ند...

باغ بهشت;362205 نوشت:
آخ آخ آخ آخ آخ .....
امان از حرف زدن بعضی اقایون !!!!
مردی را در نظر بگیرید که چنین پیامی را به خانمش داده:
وااااای دستم!!!

چون برای خودشون مهم نیست
فکر میکنن برای خانومشون هم مهم نیست
فکر کنید
خانوم تو اشپزخونه اس ... دستشو چاقو می بره .....یه هو بلند داد میزنه آخ
اقا از اون اتاق داد میزنه چی شد ؟
خانومم حالا تعارف میکنه ...یا سرسری میگیره .یا میخواد ناز کنه ..........یا هر دلیل دیگه ای
میگه هیچی
اقا هم از جاش بلند نمیشه بره ببینه چی شد
بعضی هم که دیگه اخرشن
دست خانوم زخم میشه ...خودش بعد یه مدت خوب میشه ....بعد از چند ماه ..جای یه خراش و میبینن میگن ...eeeدستت چرا اینجوری شده

یکی از دوستان میگفت
توی جنگل بودیم ....یه مارمولک از کنار دستم رد شد ......خیلی ترسیدم و جیغ زدم
اقا اصلا انگار نه انگاررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر
تازه دایی جانشون بهشون میگن ..برو ببین خانومت چی شد
اقا همینطور که اکسیژن مصرف میکنن و دراز کشیدن و تخمه میشکونن میفرمایند
هیچی
عادت داره ...همیشه جیغ میزنه
حالا گیرم که این حرفشون درست و من جیغ میزنم
باید کلا قید من و بزنن

یک ساعت بعد .............دقیقا ..........خانوم مار دید و جیغ زد و این دفعه این تو بمیری ها از اون تو بمیری ها نبود و راست راستی تا مرز سکته قلبی و مغزی پیش رفته بود
اما اقا
بی خیالللللللللللللل
این رفتار اقا باعث شد ......خانوم با چشم های پر از اشک از مسافرت به خونه برگردن

اسم
بعضی اقایون
از صدا زدن اسم خانومشون توی جمع خجالت میکشن
درست یا نادرستش و شما ها بگید
اما خانوم ناراحت و ناراضی اند
یعنی چی
خانوم و با القاب ...........خانوم ...حاج خانوم ...مادر بچه ها ..(حالا اینا القاب خوبن ) هی .....اوهوی ....نیگا منو .....ببین .....یا دیگه بعضی اقایون کولاک میکنن و مثل مرد های صد دهه پیش اسم بچه هاشون و صدا میزنن
توی بیرون از منزل ..مثل بازار و غیره شاید حق با اقا باشه
اما دیگه توی جمع فامیل دیگه خیلی ...................
خیلی
بده
دیگه این دفعه نمیگم ..دوستم ..فامیل یا غیره
این دفعه خودم
اقای شوهر ...توی جمع میگن ببین ....
اخه ببین هم شد اسم ...ببین و به دارو درخت میگن نه شریک زندگی
صد بار گفتم اقای شوهر عزیز .......من اسم دارم .............مهرنوش ..........خیلی سخت نیست
خدا رو شکر بچه نداریم .........اگه به جای اسمم بهم میگفت امیر علی یا هر چی که دیگه دیوونه میشدم

باغ بهشت;362177 نوشت:
خب تا حالا چنین چیزی من دور و برم ندیدم!!!

به جاش من دیدم
تمام مدت از شرم شر شر عرق میریختم و گل های قالی رو شمردم
و توی دلم .....هزاران مرتبه خدا رو شکر کردم که شوهرم اگه توی جمع با القاب عزیزم صدام نمیزنه
حداقل باعث نمیشه اطرافیان حالت تهوع بگیرن

حق دوست;360761 نوشت:
ازین که تو هر کار کوچیک هم دخالت کنن . چرا سالاد نمیخوری ؟ نوشابه بریزم؟ چرا.....

خب بابا .از دوست داشتن زیاده
چرا از این زاویه به موضوع نگاه نمیکنید

دیدن مرد هایی رو که تقی به توقی میخوره تهدید میکنن
اگه اینکار و انجام بدی طلاقت میدم ........میرم زن میگیرم .....سرت هوو میارم ....
تهدید اش که باعث میشه زن از مرد متنفر بشه
اما شوخیش
بی مزه ترین شوخیه که میتونه روی کره خاکی وجود داشته باشه همینه
باعث رنجش و دلخوری میشه

اقای شوهرمون ..توی 32سال عمرش یه جمله قشنگ گفت
اینکه هر کسی رو که تو زندگیت بیشتر دوست داری ... نا خواسته . باعث رنجش میشی ؟
حالا چه طوری ؟
با کنترل کردنش .....اجبار ....
خب من از اینکه یه چیزی رو اجباری بهم تحمیل کنن متنفرم
مخصوصا اگه باورش نداشته باشم (یه نمونه اش هم چادر شدن خودم )
هنوز حل نشده .........ولی سعی میکنم خودم و راضی کنم ..چون به صلاح خودمه
کنترل کردن
بعضی از اقایون که توی دور و اطرافم به وفور میبینم
برای دور نگه داشتن از خطراتی که سد راه همسرشون ...ایشون و کنترل میکنن
درسته که به خاطر علاقه زیاده ..........ولی باعث رنجش و خیلی از مشکلات دیگه میشه ..دروغ گفتن ..پنهون کردن
اگه به زور به خانومتون بگید با فلانی حرف نزن ..با فلانی رفت و امد نکن ..به خاطر خودت میگم و اینا ..ایشون به خاطر اینکه خودشون تجربه کنن
دروغ میگن ..پنهون میکنن
چرا نمیزارید خود خانوم بد و خوب و تشخیص بده ........مگه بچه اس
مثلا خانومی میگفت
قبل از ازدواج ........از این سر شهر تا اون سر شهر با وضع:Gig: رفت و امد میکردم مشکلی پیش نمی اومد
اما حالا .........با اندی سال سن ...........حجاب کامل ...پخته ترو با تجربه تر شدم ..دیگه بچه نیستم ....که یه بزرگتر همراهم باشه
...زنگ بزنه ...کجایی ؟با چی میری؟کی کنارت نشسته ...رسیدی زنگ بزن ...با فلان همکلاسی حرف نزن ..نگاهشون نکن ...لبخند نزن ....دعوت کسی رو قبول نکن ...شماره همراهت و به کسی نده ....
خب ...اگه یکی از اینها هم پیش بیاد و با صداقت براش توضیح بدم
اونم با نامردی سرم داد یزنه و ارامش خونه رو بهم بریزه
بهش دروغ نمیگم
اما راست و حسینی قضیه رو تعریف نمیکنم

مادر شدن
یه حسی که من تجربه اش و نداشتم
اما واسه هر زنی مهمه
دوستم .................الان که نی نی شون 6 سالشه
ولی میگفت
روزی که همه از شنیدن مثبت بودن ازمایششون خوشحال میشن
من از غصه ...تا یه ساعت توی بیمارستان گریه میکردم
چرا؟
چون اقاشون از بچه بدشون می اومد
و میترسید
اقا با شنیدن این خبر ...زیر مشت و لگد یه بلایی سر بچه شون بیاره

اما واقعا چرا ؟واسه مم سوال شده
چرا بع ضی مردها نمیتونن تعادل برقرار کنن
نه به اون موقع که میخواست بچه اشو بکشه نه به الان
از در وارد میشن
خانوم به همراه دخترشون به استقبال میرن
اقا یه سلام سرسری میدن و بچه رو به اغوش میگیرن و محکم میبوسن و همین طور که به سمت اتاقشون میرن (برای تعویض لباس با دخترشون شروع به حرف زدن میکنن )
خانوم هم نقش چوب لباسی رو در درب منزل اجرا میکنن
اقا لباس عوض کرده و جلو تلویزیون نشستن و دارن با دختر کوچولوشون بازی میکنن و میخندوننشون
اصلا هم متوجه نمیشن که خانوم تو اشپزخونه اس
از صبح ..خسته اس ....هی
بعد دخترشون میره توی اتاق
اقا روزه سکوت میگیرن و جواب خانوم با بعله خیر ..سر تکون دادن ..شونه بالا اندختن ..نوچ ...اوهوم ..جواب مبدن
دخترشون از باباشون میخوان که براشون بستنی .و ....و ...........و.....و .......و ...... و.........بخرن
خانوم هم میگن فلان وسیله رو بخر
اقا همه ی خرد فرمایشات دختر کوچولو رو به ذهن سپردن و تهیه کردن
اما
دقیقا همون وسیله ای رو که خانوم میخواستن و فراموش کردن
اینطوری هم باعث رنجش میشه
هم اینکه خدایی نکرده مامان خونه فکر کنه بهش اهمیت نمیدن و حرفشون مهم نیست

وقتی میشنوی که یه زن خوب ..باید مطیع باشه ...خانوم باشه ..اروم و سر بزیر باشه ........نجیب باشه ....و الی اخر
همه ی این صفت های خوب و به همراه داشته باشی
اون وقت ایه پسر برای انتخاب همسر بگه
اینقدر بدم میام از این زنایی که سرشون و مثل ............زمین انداختن و مثل ............اطاعت امر میکنن
دوست دارم دختری که میخوام باهاش ازدواج کنم
شجاع باشه ..زرنگ باشه ....شیطون باشه .......حاضر جواب باشه ....کم نیاره ....
قیافه ات این شکلی میشه
:Gig:
در بعضی موارد هم مثل من حالت از خودت بهم میخوره
من و دلم میخواد خانومی رو کنار بزارم و هی چه دل تنگم میخواهد بگم

سلام
به نظر من یکی از رفتارهایی که باعث رنجش بعضی از خانم ها میشه اینه که آقایون دائم دستور بدن و فکر کنن کنیز گرفتن و اینکه وسایلی که بر میدارن سر جاش نذارن خانم باید دنبالشون راه بیفته و چیزهایی که سر جاش نمی ذارن مرتب کنه
خیلی هم بدم میاد از این صفت بعضی از اقایون که کارهای شخصی شون هم باید خانومشون انجام بده
:tajob::help:

به نظر من خیلی بده وقتی خانم میخواد یک صحب جدی بکنه آقا حرف رو به حاشیه بکشونه و برای اینکه حرف زدن در مورد اون موضوع رو دوست نداره همش طفره بره و از این طریق بخواد بی علاقه گی به اون موضوع رو ابراز کنه یا شوخی های بی مزه بکنه

خانوم ها از دهن بین بودن مرد زندگیشون رنج میبرن
چه جوری؟
اینجوری
خانومی میگفت رفته بودیم مسافرت
اونجا یه ساعت با طرح جالبی دیدم ..قیمت مناسب بود (برای خونه ..منظورم ساعت دیواریه )
از شوهرم خواهش کردم که بخرش
اما ایشون گفتن .نه بدر نمیخوره ..زشته و غیره
تا اینکه ..دفعه بعد از با خانواده تشریف بردن
اونجا همه از این ساعت خوششون اومد بعد از کلی به به و چهچه کردن به شوهرم گفتن بخر
ایشونم خرید
دقیقا منظورش این بود که حرفت برام بی ارزشه
اون ساعتم طلا هم باشه دیگه نمیخوامش

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت، مسئلت قبولی طاعات از درگاه خداوند سبحان و تسلیت ایام شهادت مولی الموحدین امیرالمومنین علی علیه السلاة و السلام.
بنده فکر می کنم، مطالب این تاپیک و تاپیک مشابه، اطلاعات نسبتا جامعی رو در حیطه مهارتهای همسرداری در اختیار زوجین جوان و همچنین افرادی که قصد ازدواج دارند، می گذارد. از همین رو لازم می دونم مجددا از همه کاربران گرامی که در این تاپیک شرکت کردند و در برخی موارد تجارب ارزشمند و در دیگر موارد اطلاعات مفید خودشون رو در اختیار بنده و دیگر کاربران عزیز قرار دادند، صمیمانه تشکر کنم. والبته لازم میدونم در این بین یک تشکر ویژه هم از سرکار خانم مهر که بیشترین حضور رو از خودشون داشتند، داشته باشم.
جمعیا خدا قوت
و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

همکاری نکردن آقایون در بعضی مسائل با خانومهاشون

چطوری؟
اینطوری
دیروز من دکتر رفته بودم ناگهان گوشی دفتر دکتر زنگ خورد.دکتر گوشی رو برداشت و خانمی پشت خط بود.ظاهرا خانمه می گفت آقای دکتر همسرم با من همکاری نمیکنه .هرچی بهش میگم بیا همکاری کن
تا مشکلمون برطرف بشه گوش نمیده .خانمه از اون طرف جزع و فزع میکرد و دکتره از این ور میگفت که دخترم شما باید همسرتون رو راضی کنید تا با شما همکاری کنه و الا خودتون به تنهایی نمیتونید مشکلتون رو حل کنید!!!
من کاری ندارم که اون خانم چه مشکلی داشته اما...
اما آقایون اگه دیدید زنی،برای استحکام و شیرینی زندگی تلاش میکنه بی انصافیه که شما کمک نکنید و خانمتون رو در رسیدن به این هدف یاری نکنید .

آقایی رو میشناسم که تا خانمش براش میوه پوست نکنه،تا خانمش براش چایی نریزه و تا خانمش موقع غذاخوردن پیشش نشینه این مواردی رو که گفتم رو نمیخوره !!!
خانم این اقا تعریف میکرد که روزی برای همسرش چایی دم میکنه .خانمه مشغول به کار میشه و یادش میره برای شوهرش چایی ببره .این آقا نمیکنه خودش پاشه بره برا خودش چایی بریزه!!!!
انقدر منتظر میشه تا خانمش بیاد چایی براش بریزه که خانمش هم انقدر کار داره که ....
آقایون،چی میشه بعضی وقتها خودتون برای خودتون چایی بریزید و حتی بعضی وقتها چایی ای هم برای خانمتون بریزید؟ به غرورتون برمیخوره؟! مردونگیتون زیر سوال میرسه؟زن گرفتید یا کنیز؟!

حمایت چیه جوریه ؟چه مدلیه ؟
بعضی وقت ها اینقدر کم میاریم که دلمون میخواد همسرمون حمایتمون کنه
حالا هر چی ....مالی ..احساسی ..رو کم کنی ...
ماشالله علم پیشرفت کرده و سطح علم و دانش بالا رفته و خانوم ها میدونن عروسشون با دخترشون هیچ فرقی نداره
اما همیشه و همه ی جا یه استسنایی این وسط هست
مثلا اینکه یه مادر شوهری همچین فکری رو نمیکنه که هیچ
عروس و مثل کلفت و نوکر ...یه موجود اضافه ..مزاحم ..دست و پا چلفتی که باعث شده جونی پسر رعناشون هدر بره میدونن
و این وسط مسطلا بد جنس بازی در میاره دیگه
این عروس خوشبخت (معکوس)
اتا حمایت شوهرش نباشه نمیتونه هیچ کاری انجام بده
تازه اوضاع رو خراب تر میکنه
این خانوم از نیش و کنایه ها میرنجن ....اما رنجشون وقتی بیشتر میشه که سکوت همسرشون و میبینن
دقیقا این سکوت 360 تا معنی بد داره
که یکیش اینه ....حرفای مادرم درسته ...دلم خنک شد ....حرف دل من و میزنه ...حقته ...
حالا شایدم اقا بی تقصیر باشه و منظورشون از این سکوت این باشه که نمیخوان به مادرشون بی احترامی کنن
اما همسرشون و میرنجونن ....
وقتی اقای پسر ..یا همون شوهر شاخ شمشاد ...
محترمانه ... عادلانه .....یه طوری که نه سیخ بسوزه نه کباب ...
مادرشون و توجیح کنن ...هم اعصاب خودشون ...هم همسرشون و هم مادرشون اروم میشه
.....
و اینطوری زندگی شیرین میشود

اميدوار;372823 نوشت:
تشکر ویژه هم از سرکار خانم مهر که بیشترین حضور رو از خودشون داشتند،

ممنون ..شرمنده میکنید

باغ بهشت;372854 نوشت:
همکاری نکردن آقایون

این همکاری نکردن اقایون خودش یه پروژه اس ...
که در همه چی دست داره

بچه ها
چرا بعضی اقایون یا بهتر بگم پدر ها ...
ببخشید بعضی اش جا موند .....
بعضی از پدر ها ...
فکر میکنن همین که میرن سر کار و خرج و مخارج خونه رو در میارن یعنی دیگه تماممممممممممممممممم
و تو خونه جز ...خوردن ..خوابیدن ..اشغال بردن ....برنامه 90 نگاه کردن وظیفه ی دیگه ای ندارن؟

خانوم -اقای عزیز ...میشه بری واسه این بچه یه قصه بگی ...زودتر بخوابه
-قصه ؟ قصه ام کجا بوده خانوم ...از صبح خسته کوفته ..حالا بیام قصه بگم
خانوم -اقا میشه به این بچه یه املا بگی
-من حال ندارم ..خودت بهش بگو
خانوم -اقا این بچه تو خونه کپک زد ..میشه ببریش پارک
-از صبح دارم می دوام اینور و اونور ..حالا خسته پاشم بیام پارک ؟
خانوم -اقا میشه بری مدرسه این بچه ..فردا جلسه اس
-من نمیتونم مرخصی بگیرم واسه یه ساعت جلسه الکی ....خودت برو ببین چیه ؟
خانوم -میشه یه ذره با این بچه بازی کنی سرگرم بشه
-بازی؟ یه چیزایی میگی ها ..مثل اینکه من خسته ام هااااااااااااا
بچه ها محبت میخوان ....هزاری هم مادر محبت بی دریغ اش و به پای بچه اش بریزه ....اسمش محبته مادریه ؟
نه پدری

بخش دوم همکاری نکردن
اقایون مغزشون و دو قسمت تقسیم کردن و بهش برنامه دادن
کار ...استراحت
وقت سر کار هستن کار میکنن و توی خونه استراحت
و مسافرت ها هم جز همین استراحته به حساب میاد
اقایون .....بعضی از اقایون ....فکر میکنن مسافرت یعنی استراحت و تمامممممم
هیچ رقمه هم همکاری نکینن که مبادا خدایی نکرده به این اسراحتته لطمه وارد نشه
البته میدونید که توضیح دادن واسم سخته پس مثال میزنم
خانومی میگفت بعد از مدت ها ..سالیان سال ..روزی اقای خونه ..خوشحال و با شوور و هیجان گفتن ....میخوام ببرمتون شمال ...تفریحححح
وقت سفر رسید
اقا -خانوم غذاهای تو راه مسمومه .. ...کثیفه ..گرونه ....یا هر دلیلی ....که معقول و درسته ..شما لطف کنید ظرف به اندازه ی کافی بردارید ..تاخودمون غذا درست کنیم ..خانوم هم مهم براش این مسافرته اس ....قبول میکنه
خانوم وسایل و جمع میکرد ....و اقا ماشین و چک میکرد و مسافرت اغاز شد
توی راه بچه ها هر کاری داشته باشن ...چه دستشویی ...چه اب ...غذا ..جای خواب ..همه و همه ...........با مادرشون در میون میزارن
.............
خونه ای اتاقی اجاره کردند ..یا دارن هر چی ....
مستقر شدن
اقا به محض رسیدن میپره رو کاناپه و دراز میکشه
خانوم -اقا پاشو چمدون و بیار ...بچه ها تنشون بو میده ..بهتره برن حموم دوش بگیرن
و اقا در یک عملیات خطیر ...دست در جیب مبارک میکنن و وسوییچ و به سمت همسرشون میگیرن که معنی اش واضحه
خانوم هایی با هوش و با درایت سریع موضوع و میگیرن
اما خانوم هایی که نمیدونن و با این حرکت اشنایی ندارن ...میپرسن این چیه ؟
اقا -سوهان ناخونه ؟خب سوییچه دیگه ....برو چمدون ها رو بیار
-من ؟
اقا -نه پس من ...6 ساعته دارم رانندگی میکنم ...خسته ام ..
(شق القمر کردی)
خانوم ها اگه از نیروی جسمانی خوبی برخوردار باشن ..میرن و چمدون و میارن ...و اگه جوون بلند کردن کیف خودشون و ندارن چه برسه چمدون .....مجبوره با همون تنی عرقی و بد بو....برن استراحت کنن و دوش گرفتن و به وقت دیگه ای موکول کنن
اقا از خواب بیدار میشه ..میره چمدون و میاره ...همه میرن دوش میگیرن ....و خانوم خونه غذا میاره
.....بعد از ظهر میرن ساحل و کلی شنا و اب بازی ...خسته به خونه برمیگردند .....و میرن دوش بگیرن ..یا لباسی تعویض کنن
و همچنان ......مادر خونه میره غذا اماده کنه ......................احتمالا به خاطر وضع اب و هوای شمال ..مجبور به شستن لباس ها هم میشه ...و بغیه استراحت
میرن بازار و کلی خرید میکنن و خسته به خونه برمیگردن
و خانوم خونه بازم با اون خستگی مجبوره بره تو اشپزخونه
و بازم شستن لباس ها
و بغیه (مخصوصا اقای خونه )استراحت
این داستان تکرار میشه و خانوم میگه بابا خسته شدم ....یه امشب و شما غذا درست کنن
اقا هم میپرن از 4 تا خیابون اونور تر غذا میخرن و میارن
(شما که گفتی مسمومه ...حالا که نوبت کار کردن خودت رسید مسموم که نیست هیچی ....این غذا رو تو کل ایران هم بگردی پیدا نمیکنی ...رستورانش خیلی معروفه و اینا )
خب دیگه داستان داره طولانی میشه ................توی مسافرت ...خستگی همه ی اعضای خانواده ...به یه اندازه اس ....
پس چرا تو مسافرت ...اقا از همکاری شونه خالی میکنه
خانوم بدبخت و بردی مسافرت خوش بگذرونه یا با خودت اشپز سیار حمل میکنی

سلام.
با این حرفاتون یک دفعه ای بگین ما آقایون باید بمیریم تا شما خانوم ها راحت باشید؟

تا به حال براتون پیش اومده که تو خیابون بخورید زمین ....
یا شما اقا ..تا به حال شده ..توی خیابون خانومتون بخوره زمین ؟

خب..این اتفاق واسه همه ممکنه پیش بیاد
این عکس العمله خیلی مهمه ....که دو حالت بیشتر نداره
....دست خانوم و میگیره و کمکشون میکنه ....و خیلی دوستانه تذکر میدن که چرا مواظب نیستی یا چرا کفش مناسب نپوشیدی و در اخر خدا رو شکر میکنه که حال خانومشون خوبه ....
و اما اون حالت دوم ...که بعضی ها رو تا مرز جنون عصبی میکنه ..رنجش که دیگه جای خود داره
اقا -پاشو دیگه ..ابروم و بردی ...دست و پا چ....
-کمکم کن بلند شم
با اکراه دست خانوم و میگیره و کمکش میکنه و تمام شیش دنگ حواسش به اطرافشه ..که ببینه کسی دید ..اگه دید چه عکس العملی داره ....و اگر زیاد از نگاه ها خوشش نیومد با تندی میگه
اقا –خوب بریم دیگه
و تند تند قدم برمیدارن تا از اون نگاه ها فرار کنن
خانوم –اروم تر راه برو ..پام درد میکنه
اقا –حواست کجاس؟
-داشتم فلان چیز و نگاه میکردم
اقا –ندید بدید بازی در میاری
-نه اینجوری هم نیست ..کفشم مناسب نیست
اقا –سلیقه نداری که ..یه مشت کفش اشغال میخری
-بابا تقصیر من چیه ..اون جا سر بود
اقا -بهانه نیار ...................
و الی اخرررررررررررررررر
خب ...حالت اول که جز احسنت حرف دیگه ای نداره ...
.اما حالت دوم ....حالا خانوم مقصر ....به جای اینکه نگران حال خانومت باشی ..یا نگران نگاه هایی یا غر میزنید ....؟
اخه ادم چی بگه ؟

اقای ذاکر فکر نمیکنم منظور دوستان چیزی باشه که شما گفتین
ولی یکم درک متقابل و اینکه خانومها هم تو خونه خسته میشن و نیاز به کمک و همکاری اقایون دارن
چیز زیادی نیست.
البته نباید از حق هم گذشت و باید از مردهایی که واقعا تو مسیر زندگیشون یه یار برا همسرشون هستن هم یاد کرد وهم تقدیر.
این تاپیک مربوط به رفتارهاییه که باعث رنجش خانومها میشه
اگه تاپیک مشابهب برای رفتار هایی که باعث رنجش اقایون میشه هم باشه
میبینید که مردها هم حرف های زیادی دارن
و این دلیل نمیشه زن بره بمیره تا مرد راضی و خوشبخت باشه
درک متقابل و کمک در مسیر زندگی هم وظیفه خانومه و هم آقایون
ولی این وسط خانومها حساس ترن و آقایون منطقی تر
ولی دلیل نمیشه یکی نیاز داشته باشه و دیگری نه
ببخشید پرچونگی کردم

موافقم اما نباید در حرفها افراط داشت

zaker13;373021 نوشت:
سلام.
با این حرفاتون یک دفعه ای بگین ما آقایون باید بمیریم تا شما خانوم ها راحت باشید؟

سلام
نه این چه حرفیه ....من همچین جسارتی نکردم ..اگه کلام من باعث شد شما این طور برداشت کنید معذرت میخوام

همکاری نکردن پدر ...در مورد بچه ...خیلی ضرر ها که خواسته و نخواسته به بچه میرسونه
یه پدر فقط خستگی رو میبینه ...اگه جدا خسته اس که حرفی نمیمونه ...اما فکر میکنم بعد از یک ساعت یا چند ساعت استراحت خستگیش بر طرف شده و میتونه وقتش و به بچه اش اختصاص بده

این که پدر خونه به بچه بی توجه باشه باعث رنجش مادر میشه ....مادر میرنجه ....چون احساس میکنه اون جور که باید نیاز های فرزند اش و بر طرف کنه ...نکرده ...اونم به خاطر همکاری نکردن پدر خونه
مامان ها همیشه ته ته ته دلشون نگران اینده بچه هاشون هستن ..
و دوست ندارن به خاطر کمبود محبت پدر برای فرزندشون مشکلی پیش بیاد
دوستی میگفت
مامان من همیشه نگرانه ..میگه اگه من بمیرم ....این بابای بی عاطفه تون شما رو از خونه بیرون میکنه

شما بگید این رنجش نیست ...اینکه با رفتارت ...همسرت و نگران اینده ی فرزندش کنی رنجش نیست ؟
نگفت که اورست فتح کن ....گفت قلب بچه ات و فتح کن
بزار فاتح قلب بچه هاتون خودتون باشید
نه اینکه پسری بخاطر نبود یه همصحبت با هم رفیق نابابی معاشرت کنه
نه اینکه دختری به خاطر کمبود توجه پدر دنبال توجه باشه
روش جلب توجه هم که دیگه خودتون دیدید؟
خودشون و به بدترین شکل می اراین .. و به دنبال یه ذره توجه ...توی خیابون به راه میافتن
نشون نمیده ....اما این ادم ها ...نا خواسته یه جمله رو ..حتی با سکوتشون فریاد میزنن
به من توجه کنید

سرزنش کردن مرد همسرش را نزد خانواده شوهر
این دیگه واضحه و نیاز به توضیح نداره .

مهر...;372979 نوشت:
وقت سر کار هستن کار میکنن و توی خونه استراحت
و مسافرت ها هم جز همین استراحته به حساب میاد
اقایون .....بعضی از اقایون ....فکر میکنن مسافرت یعنی استراحت و تمامممممم
هیچ رقمه هم همکاری نکینن که مبادا خدایی نکرده به این اسراحتته لطمه وارد نشه
البته میدونید که توضیح دادن واسم سخته پس مثال میزنم
خانومی میگفت بعد از مدت ها ..سالیان سال ..روزی اقای خونه ..خوشحال و با شوور و هیجان گفتن ....میخوام ببرمتون شمال ...تفریحححح
وقت سفر رسید
اقا -خانوم غذاهای تو راه مسمومه .. ...کثیفه ..گرونه ....یا هر دلیلی ....که معقول و درسته ..شما لطف کنید ظرف به اندازه ی کافی بردارید ..تاخودمون غذا درست کنیم ..خانوم هم مهم براش این مسافرته اس ....قبول میکنه
خانوم وسایل و جمع میکرد ....و اقا ماشین و چک میکرد و مسافرت اغاز شد
توی راه بچه ها هر کاری داشته باشن ...چه دستشویی ...چه اب ...غذا ..جای خواب ..همه و همه ...........با مادرشون در میون میزارن
.............
خونه ای اتاقی اجاره کردند ..یا دارن هر چی ....
مستقر شدن
اقا به محض رسیدن میپره رو کاناپه و دراز میکشه
خانوم -اقا پاشو چمدون و بیار ...بچه ها تنشون بو میده ..بهتره برن حموم دوش بگیرن
و اقا در یک عملیات خطیر ...دست در جیب مبارک میکنن و وسوییچ و به سمت همسرشون میگیرن که معنی اش واضحه

در مورد این موضوع هم ....
باید یه توضیح بدم که سوء تفاهم پیش نیاد
شما توی سفر با کم کردن توقع تون به خانوم کمک کنید (این روش غیر مستقیمه )
مثلا از ایشون بخواید غذاهایی که خیلی سریع و راحت اماده میشن و درست کنن
مثل املت ...نیمرو ....تخم مرغ اب پز ....سیب زمینی کبابی ....
یا توی شستن لباس ها یا غذا درست کردن به ایشون کمک کنید
که اینم روش مستقیمه (
خانوم ها قانع هستن ..شناختشون سخت نیست ..........

یادمه وقتی میخواستم ازدواج کنم ..مامانم میگفت بچه جون تو انتخابت دقت کن ..لباس تن نیست ..که فردا بگی نمیخوامش ....شریک زندگیته که قراره تا اخر عمر کنارت باشه
شریک چی؟
شریک
لحظات ...خوشی ها..غم ها ...سختی ها ....همه و همه
خانومی میگفت ..من در کنار همسرم
عمر و میگذرونم ....فقط همین
خیلی شاکی بود حسابی ...همین طور که اشک میریخت میگفت زن و شوهر شریک هم هستن ...این چه شرکاتیه که تو
غم ها کنارم نیست ؟ تو شادی ها نیست ...تو سختی ها نیست ؟ این شراکت نصف نصف نیست ...پنجاه پنجاه نیست ....وقت هایی که میخوام برم بازار شوهرم میگه من خسته ام خودت برو بخر ...یا من واسه چی بیام .؟ این پول دیگه چی میخوای؟
پس چرا اوایل ازدواج یا تو نامزدی تفریحتون با خانوم پیاده روی بود ...فکر کنید اینم یه نوع پیاده رویه
یا خانوم میگفت پدر بزرگم به رحمت خدا رفته بود ....همه ی خاله ها و دایی ها با عروس و داماد و بچه ها و نوه هاشون حضور داشتن ....شوهر من نبود ... روز خاکسپاری زنگ زدم ....همینجور که از غم از دست دادن یه عزیز اشک میریختم ...و از دیر اومدن شوهرم حرص میخوردم ....گفتم پس چرا نمیای؟
اقا –خب سر کارم ؟
-مرخصی بگیر ...
اقا –ریسم نیست ..نمیتونم مرخصی بگیرم ...واجب که نیست ..خدا پدر بزرگتم بیامرزه ..پیر بود دیگه
خانوم هم اینقدر بی منطق نیست که لج کنه و بگه وحی منزله که ههمین الان باید بیای ... ناراحت که میشه ...اما سعی میکنه خودشو قانع کنه
تا روز چهلم ....به اقا زنگ میزنه و میگه ...چرا نیومدی ؟همه دارن از مسجد میرن سر خاک
اقا –واقعا؟حیف شد ...کاش زودتر میگفتی ..من الانم راه بیوفتم به موقع نمیرسم ...دیگه اومدم من چه فایده داره ...خب کاری نداری من میخوام برم باشگاه

این خانوم به دو دلیل گریه سر داد ...غم از دست دادن عزیز ...و شریک نبودن همسرش تو غم هاش
روز عروسی برادرشون هم که دو شب بود ...یه شب اش و رفت سر کار ..یه شب مرخصی گرفت ....
روز سیزده به در که میشه میگن من بیرون نمیام ..کثیفه ..خاکیه ...حالا میخوایم بریم بشینیم تو علف ها غذا بخوریم خب تو خونه غذا میخوریم
مسافرتی پیش میاد اقا میگن من نمیام ...خودتون گروهی با خانوم های فامیل برید
یا سختی ها ....
خانوم تو خونه بودن که حالشون بد میشه ...به شوهرشون زنگ میزنن که حالم بده ..ایشونم میگه با اژانس برو بیمارستان ..من خودم و میرسونم ....خانوم هم یه همراه لازم داره ..با مادر یا خواهرشون میرن ....ولی اقای همسر نیامد .......دلخور میگه ..نمیخواستی بیای بیمارستان عیادتم ...ببینی مردم یه زنده ام ...........اقا هم گفت –خب یه نفر و که بیشتر نمیزارن کنارت باشه همراهت باشه ...خب مادرت بود دیگه ..من واسه چی بیام ؟
حالا این که بیرون از خونه اس ....توی خونه هم شریک نیستن ..........
خانوم میگفت من به خاطر مرگ عزیزم تو خونه اشک میریختم ...اقا بدون اینکه به گریه ها توجه کنن تی وی تماشا میکردن ..بعد از یه مدت ..یه هو خانوم و نگاه میکنه و میگه .......هر موقع اومدم خونه داری گریه میکنی ...خنده هات مال یکی دیگه ای ...گریه و زاری هات مال منه بدبخته ؟
چرا وقت هایی که خانوم تو خونه خوشحالن و میخندن ...کنارشون مینشینید و با خنده هاشون همراه میشید ...اما تو گریه ها نه ؟

بی توجهی

باعث رنجش هر زنی می شود

[="Arial"][="DarkGreen"][h=1]در پاسخ به موضوع [/h][h=1]تجربه‌هاي همسرداري 2 (رفتارهايي كه باعث تنفر هر مردي ميشه!)[/h]یک موضوع ایجاد کردم که خانومها یا حتی آقایون تجربیاتشونو بنویسن.

برای شروع من یه چیزی میگم.
یکی از رفتارهای که هر خانومی ازش نفرت داره اینه که شوهرش خودش اونو با مامانش مقایسه کنه! :vamonde:

یا مامانشو با مادر زنش مقایسه کنه!:ajab:

یا از دست پخت مامانش تعریف کنه :crying:

یا بگه با فامیل ما بریم بیرون بیشتر خوش میگذره!:grye:

یا اصرار کنن که با دوستاش مجردی برن بیرون و بهشون خوش میگذره!:god:[/]

[="Arial"][="DarkGreen"]

مؤمن;360851 نوشت:
یه چیز دیگه هم این که وقتی خانم داره اتفاقات اون روز رو تعریف می کنه مرد بگه آخرشو بگو. تهش چی شد؟ حالا منظورت از این حرفا چیه؟
فکر کنم خانم ها خیلی اوقات اصلاً منظور خاصی ندارن. فقط می خوان درد دل کنن و گپ بزنن.

مؤمن;360851 نوشت:
یه چیز دیگه هم این که وقتی خانم داره اتفاقات اون روز رو تعریف می کنه مرد بگه آخرشو بگو. تهش چی شد؟ حالا منظورت از این حرفا چیه؟
فکر کنم خانم ها خیلی اوقات اصلاً منظور خاصی ندارن. فقط می خوان درد دل کنن و گپ بزنن.

:ok: دقیقا همینطوره[/]

[="Arial"][="DarkGreen"]

مهر...;373744 نوشت:
یادمه وقتی میخواستم ازدواج کنم ..مامانم میگفت بچه جون تو انتخابت دقت کن ..لباس تن نیست ..که فردا بگی نمیخوامش ....شریک زندگیته که قراره تا اخر عمر کنارت باشه
شریک چی؟
شریک
لحظات ...خوشی ها..غم ها ...سختی ها ....همه و همه
خانومی میگفت ..من در کنار همسرم
عمر و میگذرونم ....فقط همین
خیلی شاکی بود حسابی ...همین طور که اشک میریخت میگفت زن و شوهر شریک هم هستن ...این چه شرکاتیه که تو
غم ها کنارم نیست ؟ تو شادی ها نیست ...تو سختی ها نیست ؟ این شراکت نصف نصف نیست ...پنجاه پنجاه نیست ....وقت هایی که میخوام برم بازار شوهرم میگه من خسته ام خودت برو بخر ...یا من واسه چی بیام .؟ این پول دیگه چی میخوای؟
پس چرا اوایل ازدواج یا تو نامزدی تفریحتون با خانوم پیاده روی بود ...فکر کنید اینم یه نوع پیاده رویه
یا خانوم میگفت پدر بزرگم به رحمت خدا رفته بود ....همه ی خاله ها و دایی ها با عروس و داماد و بچه ها و نوه هاشون حضور داشتن ....شوهر من نبود ... روز خاکسپاری زنگ زدم ....همینجور که از غم از دست دادن یه عزیز اشک میریختم ...و از دیر اومدن شوهرم حرص میخوردم ....گفتم پس چرا نمیای؟
اقا –خب سر کارم ؟
-مرخصی بگیر ...
اقا –ریسم نیست ..نمیتونم مرخصی بگیرم ...واجب که نیست ..خدا پدر بزرگتم بیامرزه ..پیر بود دیگه
خانوم هم اینقدر بی منطق نیست که لج کنه و بگه وحی منزله که ههمین الان باید بیای ... ناراحت که میشه ...اما سعی میکنه خودشو قانع کنه
تا روز چهلم ....به اقا زنگ میزنه و میگه ...چرا نیومدی ؟همه دارن از مسجد میرن سر خاک
اقا –واقعا؟حیف شد ...کاش زودتر میگفتی ..من الانم راه بیوفتم به موقع نمیرسم ...دیگه اومدم من چه فایده داره ...خب کاری نداری من میخوام برم باشگاه

این خانوم به دو دلیل گریه سر داد ...غم از دست دادن عزیز ...و شریک نبودن همسرش تو غم هاش
روز عروسی برادرشون هم که دو شب بود ...یه شب اش و رفت سر کار ..یه شب مرخصی گرفت ....
روز سیزده به در که میشه میگن من بیرون نمیام ..کثیفه ..خاکیه ...حالا میخوایم بریم بشینیم تو علف ها غذا بخوریم خب تو خونه غذا میخوریم
مسافرتی پیش میاد اقا میگن من نمیام ...خودتون گروهی با خانوم های فامیل برید
یا سختی ها ....
خانوم تو خونه بودن که حالشون بد میشه ...به شوهرشون زنگ میزنن که حالم بده ..ایشونم میگه با اژانس برو بیمارستان ..من خودم و میرسونم ....خانوم هم یه همراه لازم داره ..با مادر یا خواهرشون میرن ....ولی اقای همسر نیامد .......دلخور میگه ..نمیخواستی بیای بیمارستان عیادتم ...ببینی مردم یه زنده ام ...........اقا هم گفت –خب یه نفر و که بیشتر نمیزارن کنارت باشه همراهت باشه ...خب مادرت بود دیگه ..من واسه چی بیام ؟
حالا این که بیرون از خونه اس ....توی خونه هم شریک نیستن ..........
خانوم میگفت من به خاطر مرگ عزیزم تو خونه اشک میریختم ...اقا بدون اینکه به گریه ها توجه کنن تی وی تماشا میکردن ..بعد از یه مدت ..یه هو خانوم و نگاه میکنه و میگه .......هر موقع اومدم خونه داری گریه میکنی ...خنده هات مال یکی دیگه ای ...گریه و زاری هات مال منه بدبخته ؟
چرا وقت هایی که خانوم تو خونه خوشحالن و میخندن ...کنارشون مینشینید و با خنده هاشون همراه میشید ...اما تو گریه ها نه ؟

دوست عزیز. این خانمی که شما توصیف کردید امیدوارم خدا بهشون صبر بده و همسرشونو به راه راست هدایت کنه(همه برای تمام زوجها دعا کنیم:Doaa:)
این مرد که شما توصیف کردید بیشتر شبیه هیولاست:lol:
اما فراموش نکنیم پشت هر هیولایی یک قلب مهربون ممکنه باشه و شاید یک ادم خوب پشتش پنهان باشه!:Mohabbat:
گاهی اوقات ما تو ارتباط هامون مشکل داریم. شاید براتون اتفاق افتاده باشه که سر یک مساله ای با خودتون لج میکنید.
شب و روز کارتون می شه گریه ولی انگار غضب الهیه! :god:خودتونو می خورید ولی نمی تونید دست از لجبازی بردارید!
فیلم " پس کوچه های شمرون" و دیدید! خیلی قشنگ اینو نشون میده! جالبه که تا یکی میاد کوتاه بیاد :deldari:
دیگری نا خواسته یک اشتباه میکنه که دو باره همه ی پل ها خراب میشن.:kill:

گاهی ما همش دچار سوء تفاهم هستیم! سوء تفاهم یک برداشت اشتباه از رفتار بقیه است که خودش منجر به برداشت های اشتباه دیگه میشه! و همین طور ادامه پیدا میکنه و به مرور که بیشتر میشه آتش بر خرون محبتها میزنه!:aatash:
کاش می شد حداقل یک هفته همه ی برداشت ها مونو مثبت کنیم. صبور باشیم و سعی کنیم در حالت آرامش دلیل رفتار طرف مقابل رو ازش بخوایم.
همیشه فکر نکنیم که ما حق داریم و رفتارمون درسته. بعض از عادت های همسرمونو قبول کنیم. تا بتونیم از عادت های خوبش لذت ببریم.:hamdel:
مثلا آقا خوشش نمیاد بیاد خرید. درسته سخته ولی عادت کنیم تنهایی بریم خرید. کاری هم نداشته باشیم که مثلا خوشبحال دوستم که شوهرش عاشق خریده! در عوض همسر شما یک مرد تنبل بی عرضه نیست که صبح تا شب ور دل شما فیلم ببینه! :khab:

گاهی ما فقط نیمه ی خالی رو میبینیم. دیدن نیمه ی پر(حتی اگر اندک باشه و کمتر از نیمه باشه) میتونه ما رو خوشحال و امیدوار کنه! اونوقت شاید بتونی قطره ها رو جمع کنی و لیوانتو سرشار:Moshtagh:[/]

[="Arial"][="DarkGreen"]

کنیزفاطمه;373045 نوشت:
اگه تاپیک مشابهب برای رفتار هایی که باعث رنجش اقایون میشه هم باشه
میبینید که مردها هم حرف های زیادی دارن

این تاپیک وجود داره. ببخشید نتونستم لینک کنم.[/]

[="Arial"][="DarkGreen"]

مهر...;372963 نوشت:
و تو خونه جز ...خوردن ..خوابیدن ..اشغال بردن ....برنامه 90 نگاه کردن وظیفه ی دیگه ای ندارن؟

خوش به حال خودم که آقامون از اسم 90 هم بدش میاد! :chakeretim:عجب نعمتی بود و قدر نمی دونستیم![/]

[="Arial"][="DarkGreen"]

مهر...;362419 نوشت:
اینقدر بدم میام از این زنایی که سرشون و مثل ............زمین انداختن و مثل ............اطاعت امر میکنن
دوست دارم دختری که میخوام باهاش ازدواج کنم
شجاع باشه ..زرنگ باشه ....شیطون باشه .......حاضر جواب باشه ....کم نیاره ....
قیافه ات این شکلی میشه

دقیقا زدی تو خال!:Kaf: یکی میگفت:

آدم با خودش میگه. آخه من اینقدر نجیب اینقدر سر به زیر. همه ی خانومای فامیل دوست داشتن من عروسشون شم. اونوقت آقا تا میبینه یه دختر دبیرستانی تو خیابون با صدای بلند با دوسش راجع به معلمشون میگن و سرو میذارن تو سر هم و میخندن دهنش اینجوریه :ajab!:
آخ :cry: آدم باید این کارو بکنه:ghati:
تا از نظر محو بشن نگاه می کنه . اونوقت تو که از رفتارشون حالت به هم خورده میگی : چقد سبک! تازه آقا (شاید برا دلخوشی تو ) میگه بچه جغله ان![/]

مهر...;362212 نوشت:
اقای شوهر ...توی جمع میگن ببین ....
اخه ببین هم شد اسم ...ببین و به دارو درخت میگن نه شریک زندگی
صد بار گفتم اقای شوهر عزیز .......من اسم دارم .............مهرنوش ..........خیلی سخت نیست
خدا رو شکر بچه نداریم .........اگه به جای اسمم بهم میگفت امیر علی یا هر چی که دیگه دیوونه میشدم

:shad:[=arial black]بابای منم این ویژگی رو داره! خوب نیست ولی بنده خدا بخاطر خجالتی بودنشه!:khejalat:
آخه هر کسی یه جوریه دیگه! سخت نگیر!
وقتی برای آقا مون گفتم که بابام تا حالا اسم مامانمو نگفته خیلی براش جالب بود! کلی خندید!:Khandidan!: خودمم یادم نیست که معمولا چطوری صداش میزنه! حتی خواهرامو هم زیاد صدا نمیزنه!
فقط منو چون خیلی پر رو ام و باهاش رابطه ام صمیمی تره هراز گاهی با اسم صدا میزنه! انقد ذوق میکنم وقتی اسممو میگه! :paresh:
همسرم گاهی بهم میگه قناری! ولی شما راست میگید... هیچی اسم خود آدم نمیشه!

وقتی با آقایون میخوای بری خرید کنی حالا خرید لباس باشه یا خرید مواد خوراکی و ....فرقی نمیکنه .........
از ماشین که پیاده میشی و پاهات رو روی سنگ فرش خیابون میذاری...........
شروع میکنن به غر زدن............
آقا: خریدت تموم نشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Gig:
آقا: تا کی باید تو این خیابونا بچرخیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Moteajeb!:
آقا: برای چی میخوای اینو بخری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقا: زود باش ماشین بد جایی پارکه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آقا: هوا گرمه (حالا داره برف میادها):Moteajeb!:
آقا: الان بارون میاد (هوا آفتابیه آفتابیه):Moteajeb!:
آقا: دیر بریم ترافیک میشه ها:ajab:
آقا: من گرسنه ام شده از بس که منو راه بردی:aatash:

اون موقع است که دلت میخواد وایسی و موهاش رو بکنی:ghati::kill:

حالا جالبتر اینه که وقتی یک وسیله مورد علاقه خودشون رو میبینن.................
سه ساعت تو مغازه در موردش فکر میکنن
سه ساعت از اون وسیله مورد نظر تعریف میکنن
بعد تازه قیمتش رو میبینن و بعد هم خریداری مینمایند.:dar:

[="Arial"][="DarkGreen"]

مهر...;362206 نوشت:
یک ساعت بعد .............دقیقا ..........خانوم مار دید و جیغ زد و این دفعه این تو بمیری ها از اون تو بمیری ها نبود و راست راستی تا مرز سکته قلبی و مغزی پیش رفته بود
اما اقا
بی خیالللللللللللللل
این رفتار اقا باعث شد ......خانوم با چشم های پر از اشک از مسافرت به خونه برگردن

ولی خداییش ما خانوما هم دیگه خیلی حساسیم! :Mohabbat:
من فک میکردم فقط همسر خودم این جوریه ( حالا با یه مقدار تفاوت ... فرقی نمیکنه) ولی حالا میبینم اکثر آقایون اینجوری ان.
خب بابا بی خیال....:dohkhtar: تو این یه مورد بیاید ما بیخیال قضیه بشیم!

وقتی گریه میکنی :crying:
آقات که نمی تونه درک کنه احساس تو رو ممکنه بگه: وسلاحه بکاء (تیکه میپرونه دیگه بدجنس!)
شما اصلا نخواین که از کارتون دفاع کنید! چون قطعا کم میاری! :Gig:

بهترین کار اینه که بگید آره شما راست میگید! کاش منم می تونستم تو رده ی رباطها قرار بگیرم.:khandeh!:

آخه به قول شاعر گفتنی:
خوشا آنان که هر از بر ندانند/ زمین و آسمان از آنشان بی

(البته شوخی کردم. بازم متانت بهتره....هرچند به قول مهر نوش- آقایون از خانوم حاضر جواب شیطون خوششون میاد! مثل اینکه باز باید ما تحمل کنیم)

اصلا بعضی وقتا این آقایون اینقدر حرض در آر میشن که ......بوق
تمامی کارهایی که اعصاب یه زن رو خورد میکنه رو انجام میدن
مخصوصا خونه پدر و مادرشون
خونه خودش هس هرکاری میخواد انجام میده بخور و بخواب سر ساعت نیس
اونجا که میرن همه چی قانون پیدا میکنه
سر ساعت 6صبح همه بیدار باشو صبحانه
12 ناهار
بین این ساعت خواب نباید باشه
بعد از نهار استراحت
بعد از استراحت چای
بعد از چای کار
+__موقع غذا که میشه یه جور غذا میخورن جلوی خونوادشون که انگار تو تبعید بودن!!!!!!!!!!!
+__خرید رو هم نگو!!! پولشو میدن میگن خودت برو؛البته هرباری هم که بیان اینقدر راهشون ببرید تا حالشون جابیاد؛تلافی سری هایی که نیومدن بشه!
+__تو خونه که هستن همش به فکر وام و قرض و غوله!!! اما اونجا که هستن ...
:khandeh!:..تا بنا گوش بازه!

دیگه از چی شون بگیم؟!!!:Sokhan:
دل زن ها خونه!!:Sham::khaneh::khandeh!:

یکی از بدترین رفتار آقایون که میتونه خانومشو نسبت به زندگی و خودش دلسرد کنه
اینه که مرد هرچی بین خودشون اتفاق می افته و هرچی خانواده همسرش میگن و هرکاری میکنن و بره به خواهر و پدر مادرش بگه و مظلوم نمایی کنه و گاها مسخره ....خیلی بده:mohandes::cry:

[="Arial"][="DarkGreen"]

kheymegahabalfazl;361712 نوشت:
مسئله زير ساخت هاي مالي جز فروعات زندگي زناشوئي محسوب مي شود و البته اگر كسي بتواند بك بن و پايه اصلي زندگيش را روي مقياسي طراز كند يقينان در فروعات به مشكل بر نخواهد خورد و اين ها جز تعاملات و همچنين تفاهمات محسوب مي شود اما نكته اي در مورد همين مسئله اقتصادي در زندگي وجود دارد كه اسلام باب آن را مفتوح و باز مي گذارد نحله هست كه از التزامات شوهر بر همسر مي باشد اما اين مسئله نيز با تعامل طرفين منفك مي شود

ببخشید شرمنده تعداد کلمات عربیشو نتونستم بشمارم. یکی میتونه بگه چند تا فارسی داره!!!!!!!:Gig::Gig:[/]

مهر...;372948 نوشت:

ماشالله علم پیشرفت کرده و سطح علم و دانش بالا رفته و خانوم ها میدونن عروسشون با دخترشون هیچ فرقی نداره

این خانوم از نیش و کنایه ها میرنجن ....اما رنجشون وقتی بیشتر میشه که سکوت همسرشون و میبینن

وقتی اقای پسر ..یا همون شوهر شاخ شمشاد ...
محترمانه ... عادلانه .....یه طوری که نه سیخ بسوزه نه کباب ...
مادرشون و توجیح کنن ...هم اعصاب خودشون ...هم همسرشون و هم مادرشون اروم میشه
.....
و اینطوری زندگی شیرین میشود

من بگم؟!
علم پیشرفت کرده درس!!!
مادر شوهرها هم الان با عروسشون مثل دخترشون برخورد میکنن درس!
ولی تو چه مواقعی ؟ موقع کار کردن!؛آشپزی،گردگیری،جارو کردن.... دخترگلشی
ولی خدا نکنه ظرف نشوری
میشوردتت میذارتت سرجات!!!!!!!!!!
به نظر من اون شاخ شمشاد هم مقصر نیس خوب مادرشه نمیشه که دعواش کنه
خود آدم باید سیاست داشته باشه
هرکی که بزرگتر باشه دلیل نمیشه که هرچی خواست بگه و ما سکوت کنیم
بزرگی به سن نیس به عقل هم هس
دلیل نمیشه توهین کنه
وقتی که شوهر نیس میشه کله مادر شوهرو کند!
وقتی که شوهر هست همش جلوش تعریف کنید ازش
اونوقت اگه مادر شوهر بخواد بد عروس رو بگه مرد باور نمیکنه چون همش میگه زنم که خوبه!!!!!!!!!!!!
دیدین مادر شوهر ها !(خطاب به شما) : با دم شیر بازی نکنید....!!!!!!!!!!!!!:khaneh:

بعضی از آقایون و بعضی اوقات از نقاط ضعف خانوماشون سوء استفاده میکنن........
مثلا خانوما معمولا از سوسک و موش می ترسن و
کافیه یه دونه بچه سوسک رو گوشه دیوار پشت پنجره همسایه ببینن یه جیغ بنفش میزنن که تا شعاع 100 کیلومتری همه چی رو میلرزونه!!!!!!!:please:

حالا آقا این شرایط رو که می بینه اول کلی میخنده :ghash:
بعد در کمال خونسردی و آرامش قدم برمیداره
و بعد وقتی با دمپایی ابری که کلی تهش رو با فرچه شستی تا سفید بشه میزنه توی کله آقا سوسکه:Ghamgin:
بعد شاخ سوسکه رو میگیره و میاد دنبالت و تهدید میکنه که :
آقا: ـ باید ظرفای شام رو که قرار بود من بشورم خودت بشوری
آقا: ـ از خرید اون انگشتری که چند روز پیش دیدیم و قرار بود برات بخرم صرف نظر کنی
آقا: ـ برای شام هر چی میخوام درست کنی
آقا: ـ هر چی میگم به حرفام گوش بدی:ok:

خانم بغض میکنه و میگه: ـ خیلی نامردی ولی باشه:geryeh:
و سرانجام سوسکه بیچاره درحالی که دست و پا میزنه و در آخرین لحظات زندگیش از خنده ریسه میره :ghash:در محل دفع زباله جا خوش میکنه