با رهنمود های حضرت امام خمینی(ره)خودرا بسازیم

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
با رهنمود های حضرت امام خمینی(ره)خودرا بسازیم

بسم الله الرحمن الرحیمبا رهنمودهای امام خمینی(ره) خود را بسازیم1-نمازهای پنجگانه رادرپنج وقت بخوانید-نمازشب راحتما" بپادارید.2-روزهای دوشنبه و پنجشنبه را حتی المقدور روزه بگیرید.3-اوقات خواب را کم کرده و بیشتر قرآن بخوانید.4-برای عهدوپیمان اهمیت فوق العاده قائل شوید.5-به تهیدستان انفاق کنید.6-ازمواضع تهمت دوری کنید.7-درمجالس پرخرج وباشکوه شرکت نکرده و خودنیزچنین مجالسی نداشته باشید.8-لباس ساده بپوشید.9-زیاد صحبت نکنید.دعاها را زیاد بخوانید.(خصوصا"دعای روز سه شنبه).10-ورزش کنید(نرمش-پیاده روی-کوهنوردی-کشتی-شنا)11-بیشترمطالعه کنید(مذهبی-سیاسی-علمی-فلسفی-نقل وقول-سخنرانی-فن بیان)12-دانشهای فنی رابیاموزید(رانندگی اتوموبیل-موتورسیکلت-مکانیک-سیم کشی...)13-دانش تجویدوعربی رابیاموزیدودرهر زمینه ای هوشیار باشید.14-کارنیک خود را فراموش کنید.گناهان گذشته رابیاد آورید.15-ازنظرمادی به تهیدستان وازنظرمعنوی به اولیاءالله بنگرید.16-از اخبار روز واخبار مربوط به امورمسلمین با اطلاع شوید.


توصيه اخلاقي امام خميني به فرزندش


در روايت است که پنج چيز را قبل از پنج چيز، غنيمت شمار، يکي از آنها جواني است که فرمودند جواني را غنيمت بدان قبل از آنکه پيري فرا رسد. (1)

واقعا هم جهاد اکبر همان جهادي است که نيروهاي آن را جوانان تشکيل داده‌اند. تا وقتي جواني، شهوت و غرور و جاه و تکبر، شعله مي‌کشد. آن وقت مرد مي‌خواهد که با آن بجنگد. همين جنگ است که اگر در آن پيروز شدي، فاتح ميداني و همه چيز از آن توست و اگر در آن شکست خوردي، اسير و بنده‌اي هستي دست بسته که بايد چاکري هواي نفس کني.

از اين مخلوقات ميان تهى ، پوچ و هيچ ، باكى نداشته باش و چشم اميدى هرگز به آنها مبند، كه چشم داشتن به غير او شرك است و باك از غير او جل و علا و كفر.

امام خميني رحمه الله عليه، اينچنين سفارش مي‌کند:

بسم الله الرحمن الرحيم
از اين مخلوقات ميان تهى ، پوچ و هيچ ، باكى نداشته باش و چشم اميدى هرگز به آنها مبند، كه چشم داشتن به غير او شرك است و باك از غير او جل و علا و كفر.

پسرم ! تا نعمت جوانى را از دست ندادى فكر اصلاح خود باش كه در پيرى همه چيز را از دست مى دهى ، يكى از مكايد شيطان كه شايد بزرگترين آن باشد، كه پدرت بدان گرفتار بوده و هست - مگر رحمت حق تعالى دستگير او باشد - استدراج است .
در عهد نوجوانى شيطان باطن ، كه بزرگترين دشمنان اوست ، او را از فكر اصلاح خود باز مى دارد، و اميد مى دهد كه وقت زياد است ، اكنون فصل برخوردارى از جوانى است ، و هر آن و هر ساعت و هر روز كه بر انسان مى گذرد، درجه درجه او را با وعده هاى پوچ از اين فكر باز مى دارد تا ايام جوانى را از او بگيرد، و آنگاه كه جوانى رو به اتمام است ، او را به اميد اصلاح در پيرى سرخوش مى كند و در ايام پيرى نيز اين وسوسه شيطانى از او دست نكشد، و وعده توبه در آخر عمر مى دهد، و در آخر عمر و شهود موت ، حق تعالى را در نظر او مبغوض ترين موجود جلوه مى دهد كه محبوب او كه دنياست از دستش گرفته است ، اين حال اشخاصى است كه نور فطرت در آنها به كلى خاموش نشده است ،

و اشخاصى هستند كه غرقاب دنيا بر آنها را از فكر اصلاح دور نگهداشته ، و غرور دنيا سرتا پاى آنان را فراگرفته است من خود چنين اشخاصى را در اهل علم اصطلاحى ديده ام و اكنون بعض آنها در قيد حياتند و اديان را هيچ و پوچ مى دانند.

پسرم ! توجه كن كه هيچ يك از ما نمى تواند مطمئن باشد كه به اين دام شيطانى نيفتد. عزيزم ! ادعيه ائمه معصومين را بخوان و ببين كه حسنات خود را سيئات مى دانند، و خود را مستحق عذاب الهى مى دانند، و به جز رحمت حق به چيزى نمى انديشند، و اهل دنيا و آخوندهاى شكم پرور اين ادعيه را تاويل مى كنند، چون حق جل و علا را نشناخته اند. (5)
منابع:
1. وسايل الشيعه، ج 1، ص 114.
2. محرم راز، سفارش نامه حضرت امام قدس سره به جناب احمد آقا در تاريخ 27 ربيع الثانى 1408

نگذارید پیش کسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره به فراموشی سپرده شونداگر به قرآن پناه بیاورید ، اجنبی نمی تواند از شما سند بردگی بگیرد .ماه محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است .


ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد .


به نام خدا


من در طول مدت نهضت و انقلاب به واسطه‌ی سالوسی و اسلام‌نمایی بعضی افراد، ذكری از آنان كرده و تمجیدی نموده‌ام كه بعد فهمیدم از دغلبازی آنان اغفال شده‌ام. آن تمجیدها در حالی بود كه خود را به جمهوری اسلامی متعهد و وفادار می‌نمایاندند و نباید از آن مسائل سوء‌ استفاده شود؛ و میزان در هر كس حال فعلی او است.
روح‌الله الموسوی الخمینی