امیر سرلشکر شهید هوشنگ اسدلله پور

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
امیر سرلشکر شهید هوشنگ اسدلله پور


شهید هوشنگ اسدالله پور که در دهم خرداد 42 در شهرستان گنبدکاووس بدنیا آمدسال 1347 بود كه دست روزگار، پدر مهربان هوشنگ را درحالی كه هوشنگ فقط پنج سال داشت، از او گرفت. اما علاقه او به فراگیری علم و دانش دلیلی شد تا فراتر از هر محرومیتی در دوران تحصیل هر ساله از شاگردان ممتاز مدرسه باشد. هوشنگ اسد‌الله‌پور، از برترین‌های دبیرستان اسفند(شریعتی سابق) بود و در میدان كشتی مردانه مبارزه می‌كرد. او در مسابقات كشتی و دو میدانی رتبه‌های خوبی را كسب كرد و از برترین‌‌های شهر خود شد. در اوایل دهه 60 وارد دانشکده افسری ارتش و در رسته توپخانه مشغول فراگیری علوم نظامی شد و برای تکمیل این آموزش ها به اصفهان رفت و در ادامه درسمت فرماندهی آتشبار لشکر 16 قزوین مشغول خدمت شد.
این شهید پاک باخته به میهن که درجریان جنگ تحمیلی درجبهه های نبرد حضوری فعال داشت، همزمان با حمله منافقین و اشغال شهر ˈمهرانˈ به این شهر مرزی اعزام و با حملات توپخانه ای بر مواضع دشمن, به دفاع دلیرانه از این شهر پرداخت.
سرانجام طی اجرای یكی از عملیات‌ها در مهران در تاریخ 29 /3/ 1367، شهید سرلشکر هوشنگ اسدلله پور و نیروهای دلیرش پس از مبارزه و ایستادگی در برابر منافقان به دلیل محاصره منطقه، مجبور به عقب‌نشینی از منطقه شدند. شهید سرلشکر هوشنگ اسدلله پور با تعهدی كه به نیروهایش داشت، آنها را به عقب بازگرداند.
در این حین بود كه متوجه شد اطلاعات مهم نظامی در منطقه عملیاتی مهران جامانده و نباید به دست منافقان بیفتد. شهید اسدلله پور در نهایت شجاعت همراه یكی از سربازانش كه داوطلبانه با او همراه شد، به سمت منطقه محاصره شده به دست دشمن ، باز می‌گردند.
و به اطلاعات مورد نظر دست یافت و آنها را از بین برد تا دست دشمن نیفتد. در این میان منافقان از راه می‌رسند و شهید سرلشکر هوشنگ اسدالله‌پور و همراهش در محاصره می‌افتند.
شهید اسدلله پور با تلاش و ایثاری كه از خود نشان می‌دهد، سرباز همراهش را از مهلكه دور می‌كند و خود تا آخرین تیر اسلحه‌اش و تا آخرین نفس‌های مقاومت می‌كند و سرانجام به شهادت رسید منافقین از آنجا كه كینه او را به دل داشتند و در انتظار دستگیری‌اش بودند، پیكر مطهرش را در میدان مركزی شهر مهران به دار آویخته و سپس آن را به آتش كشیدند.