اعترافات عراق

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
اعترافات عراق

[h=1][/h]


[/HR]
16اردیبهشت‌ماه سال 1367 عراق به استفاده از سلاح شیمیایی اعتراف کرد. طارق عزیز اعلام کرد: عراق وظیفه خود می‌داند با به‌کارگیری همه امکانات موجود و ازجمله سلاح‌های شیمیایی هرگونه تعرضی را دفع کند.


[/HR]
پیروزی‌های متوالی نیروهای اسلام در جبهه‌های جنگ در طی عملیات والفجر 5 و 6 و عملیات خیبر، باعث شد تا به دستور شیطان بزرگ، آمریکا و همکاری دولت‌های اروپایی همچون انگلستان و آلمان، نظامیانِ شکست‌خورده رژیم بعث عراق، آخرین امید خود را که سلاح شیمیایی بود به‌کارگیرند و با فروریختن بمب‌های شیمیایی و سمی در میدان‌های نبرد حق علیه باطل، بخت خود را بیازمایند.
رژیم بعث عراق و هم‌پیمانان خارجی آنان، همیشه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را انکار می‌کردند اما به دنبال اعزام مجروحان بمباران‌های اخیر شیمیایی به کشورهای اتریش و سوئد برای معالجه و تائید پزشکانِ این کشورها مبنی بر استفاده عراق از این سلاح‌ها و نیز دیدار سفرا و کارداران کشورهای جهان در ایران با مجروحین این بمباران‌ها، مقامات سیاسی و رسانه‌های گروهی جهان، علی‌رغم سانسور زیاد، مجبور به اعتراف به استفاده رژیم عراق از سلاح‌های شیمیایی در جنگ با ایران اسلامی شدند.
همچنین آنان تأکید کردند که هیچ‌گونه توجیهی برای استفاده از این سلاح‌ها در طول جنگ تحمیلی پذیرفتنی نیست. درحالی‌که این سلاح‌ها، فوق‌العاده خطرناک و در سطح بین‌المللی ممنوع می‌باشند، بااین‌حال، رژیم بعث عراق، بارها آن را در طول جنگ علیه رزمندگان اسلام به‌کاربرده است، اما هرگز نتوانستند اراده ملت مسلمان ایران را درراه جهاد علیه کفر و ظلم، تضعیف کنند.

نقض ادعای نزار
«نزار حمدون» معاون موقت وزیر امور خارجه عراق، در یک مصاحبه مطبوعاتی در بغداد گفت: نیروهای عراق در طول جنگ علیه نیروهای ایرانی که مانند امواج خروشان عراق را موردحمله قرار داده بودند، علاوه بر سلاح‌های کلاسیک، از سلاح‌های شیمیایی نیز استفاده کرده‌اند. وی مدعی شد که عراق از سلاح‌های شیمیایی در داخل خاک ایران استفاده نکرده است.
اظهارات سرلشکر ستاد «وفیق السامرایی» مدیر بخش اطلاعات نظامی ایران در استخبارات مرکزی ارتش عراق سخنان «نزار حمدون» را نقص می‌کند. السامرایی به‌صراحت اظهار کرد، بر اساس اعلام آمار سری چهل‌وپنج هزار نفر از نیروهای ایرانی به‌وسیله سلاح‌های شیمیایی عراق مصدوم شده بودند، این مسـئله روند پیشروی ایرانی‌ها در محور غربی و شمالی، به‌ویژه به‌طرف «ام القصر» به‌منظور قطع جاده ارتباطی با کویت و اشغال پایگاه دریایی «ام القصر» را تحت تـأثیر خود قرار داده بود.
بر اساس اطلاعات موجود تعداد بسیار زیادی از مصدومان در داخل خاک ایران (خرمشهر، جفیر، طلائیه، شلمچه...) توسط بمباران‌های هوایی و شلیک گلوله‌های شیمیایی مجروح شده بودند

بر اساس اطلاعات موجود تعداد بسیار زیادی از مصدومان در داخل خاک ایران (خرمشهر، جفیر، طلائیه، شلمچه...) توسط بمباران‌های هوایی و شلیک گلوله‌های شیمیایی مجروح شده بودند.

اعتراف اسرا
اسرای عراقی در ایران ازجمله در مصاحبه با هیئت اعزامی سازمان ملل به تهران اعتراف کردند که عراق از سلاح شیمیایی برعلیه نیروهای ایرانی استفاده کرده است. یکی از این اسرا می‌گوید از حمله نیروهای شما به جزیره مجنون کلافه شده بودیم، نیروهای سپاه ما را دیوانه کرده بودند، این مسئله را فرماندهان عالی‌رتبه می‌دانستند، بالاخره با استفاده از بمب‌های شیمیایی توانستیم نیروهای شما را به عقب‌نشینی وادار کنیم.
سرهنگ دوم «ولید الوان حمادی» رئیس ستاد تیپ 59 عراق که در منطقه عملیاتی «کربلای -5» به اسارت درآمد، اعتراف کرد که رژیم عراق به‌کرات از بمب‌ها و گلوله‌های شیمیایی علیه نیروهای ایران بهره برده است.
همچنین یک رادیو مخالف رژیم عراق اعلام کرد سازمان بهداشت جهانی در گزارشی که به‌تازگی ارائه کرده به استفاده عراق از سلاح شیمیایی در جریان جنگ تحمیلی علیه ایران بر ضد نیروهای ایرانی اعتراف کرد.[/HR] منابع: سایت شهید آوینی/ پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس/پرتابل انهار
برچسب: