مباحث و سوالات پیرامون حجامت

تب‌های اولیه

106 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

valayat;360071 نوشت:
در سال 1392 مصادف با 24 خرداد می باشد

البته من شنیدم در سال 92 ،29 خرداد میشه نه 24 حرداد!!!

*بسم ألله...*
سلام علیکم
نقل قول:
در سال جاري مصادف با روزهاي پنجشنبه 30 خرداد ماه و پنجشنبه 6 تير ماه

بله
امسال این تاریخ،بهترین زمان برای حجامت است!

فرق حجامت و بادکش چیه؟؟؟
کسی میدونه؟
کدومش بهتره؟؟؟

*بسم ألله...*
سلام علیکم
یه کمی میدونم!:ok:

بادکش یا "کاپینگ تراپی" و یا "حجامت گرم و خشک"
استفاده از مکش "خلاء" و گرما برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی و رفع اختلالات هورمونی و خون رسانی و دفع سموم از محل نیش حشرات است!
"حجامتِ تر" همون بادکش است،منتهی خراشهایی هم روی پوست ایجاد میکنند تا سموم بدن دفع شه و میزان خونی که از این خراشها خارج میشه بسته به جنس،سن،جثه و مشکل بین 30_80 سی سی است!
بهترین زمان انجام حجامت روز 30 خرداد و یا 6 تیر است.
**
روز چهارشنبه و جمعه حجامت انجام ندید!
** خانمها ایام قاعدگی حجامت انجام ندهند!
تندرست و سرفراز باشید انشاءالله

منجم باشی;117895 نوشت:
میشه بپرسم شما که در سایتی با عنوان "مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی" مشغول اظهار نظر و جواب دادن به سوالات در زمینه طب سنتی-اسلامی و بخصوص حجامت هستید، میزان تحصیلات شما در زمینه پزشکی چقدر و از کجاست؟
همینطور مایل هستم بدونم در زمینه شناخت احادیث، منابع و رجال حدیث، میزان تحصیلات شما به چه میزان و از کدام مرکز معتبر آموزشی هست.

حتما متوجه هستید که این حق هر سوال کننده ای هست که از میزان اطلاعات مشاور خودش و اعتبار اون آگاه باشه. لذا چون شما در زمینه طب اسلامی مشغول ارائه مشاوره هستید خواهش میکنم برای استفاده بهتر از مطالب شما این اطلاعات رو از قبل در اختیار خوانندگان سایت قرار بدید.


با سلام می دانم که این لینک مربوط به حدود دو سال پیش است
اما سوالی که این آقا کردن من را یاد مقاله ی با عنوان "منع حجامت برای رونق بیمارستان ها! "
انداخته است که بد نیست در این قسمت وقت با ارزشتون رو بگذارید و مطالعه بفرمایید
تا کمی با آفت مدرک گرایی آشناتر بشوید
با سپاس

......................
سم الله الرّحمن الرّحیمو صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین و لعنه الله علی اعدایهم اجمعین

منع حجامت برای رونق بیمارستان ها!


اولین بیمارستان به نام "فیروز آبادی" در شهر ری بنا نهاده شد و جمعی از فرزندان دربار، برای آموزش علم پزشکی راهی فرانسه شده و بعد از تعلیم در بیمارستان مشغول به کار شدند و بعد از چند ماه مشاهده کردند که کسی از آن بیمارستان استقبال نمی کند و فقط افرادی مراجعه می کنند که در اثر چاقو کشی و یا پرتاب از بلندی دچار جراحت شده اند و از بیماران دیگر و کسانی که از ناراحتی هایی مانند سردرد و قلب درد و پا درد و کمر درد و آرتروز و ... رنج می برند، خبری نیست.

این امر برای پزشکان، سنگین بود و مسیول بیمارستان که شخصی فرانسوی بود، گفت: که تا وقتی حجامت در ایران هست، شما نمی توانید طبابت کنید. برای رفع این معضل می بایست، به مجلس نامه بنویسید و از آنان بخواهید که حجامت را لغو کنند. نامه ای تهیه و به مجلس ارسال گردید. این قضیه در آن مجلس مطرح شد و عده ای مخالفت کردند و گفتند که سنت پیامبر خدا می باشد و این سنت حسنه را نمی توان برچید. پزشکان پیشنهاد کردند که این کار در فصل بهار و پاییز انجام شود.


یک سال گذشت و پزشکان دوباره نامه ای به مجلس فرستاده و در آن نوشتند: "مشاهده کردید که هیچ اتفاقی نیفتاد، پس بخواهید این کار را فقط در فصل بهار انجام دهند و از حجامت در فصل پاییز هم جلوگیری شود." ... لذا بیماری ها بیشتر شد ، چرا که در فصل تابستان و پاییز و زمستان دیگر نمی توانستند حجامت کنند و کسانی که دچار سردرد می شدند، به پزشک مراجعه می کردند، در نتیجه بیمارستان از رونق بیشتری برخوردار گردید.


بعد از سه الی چهار سال پزشکان از مجلس خواستند که حجامت را به کلی ممنوع کنند، چرا که علم پزشکی پیشرفت کرده و بهتر می تواند مداوا کند و به جای حجامت می توانند خون بدهند!


مجلس آن زمان به کلیه ی ژاندارم ها دستور داد که در هر جای ایران اگر کسی حجامت کند، او را مورد ضرب و شتم و زندان قرار دهند و حجامتگران آن زمان از ترس اینگونه احکام صادره، دیگر حجامت را کنار گذاشتند.


پس از آن ماجرا بیماری ها به طرف مردم هجوم آورد. بیماری هایی چون فلج اطفال، عقب ماندگی ذهنی، سکته های قلبی و مغزی و بیماری اعصاب و روان و کمر درد و نازایی و درد کلیه و پروستات و سیاتیک و ... و تاکنون نیز عوارض و تبعات این فرهنگ شوم غرب در بین مردم عوام جای گرفته است ...


ناگفته نماند که برای اطلاعات بیشتر، می توانید به موسسه تحقیقات حجامت ایران مراجعه کنید و مدارک و اسناد مربوطه را از آنجا تهیه کنید، تا از تاریخ حجامت بیشتر آگاه شوید.


منبع: قانون فصد و حجامت، ص 112، انتشارات سلسله، محمد ابراهیم آوازه – عضو موسسه تحقیقات حجامت ایران


به نقل از: http://imammahdi.irموضوع قفل شده است