جمع بندی خانواده همسرم همیشه همه جا همراه من و همسرم هستند

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خانواده همسرم همیشه همه جا همراه من و همسرم هستند

سلام .

آیا زوجین این اختیار را دارند ک مسافرت باهم بروند یا نه باید با پدر و مادر همسر مسافرترفت ؟

تو خانواده ما یکی از فامیلهامون میگه نزدیکه به ۵ ساله ازدواج کردیم بار اول ماه عسل رو به زور و ناراحتی تنهایی رفتیم مسافرت .  یکبار دیگه همراه مادر خودم رفتیم به خاطر اینکه دخترم ۶ماه بیشتر نداشت . یکبار دیگه مادر شوهرش گفته همراه ما بیا. یکبار دیگه ک ماه آخر بارداری فرزند دومش بوده شوهرش میگه بیا تنهایی بریم مسافرت اونم قبول میکنه چه بسا ک این آقا سوئ استفاده میکنه و میره پیش مادرش میگه اونا هم میگن ماهم باهاتون میایم . حالا این فامیل ما میگه من اگر بخوام امسال هم با شوهرم و دوتا بچم برم مسافرت شکی نیست و دوباره مادر شوهرم میگه منم میخوام باهاتون بیام حالا این خانم میگه چیکار کنم . نرم مسافرت. آخه همسرش نمیتونه پیش مادرش نگه

حالا اگر همسر بگه ک من میخوام مادرم و پدرم رو با خودم ببرم مسافرت هرسال . وظیفه این خانم اینه ک هچی نگه و گوش بحرف همسر بده پس چرا زن و مرد باید باهم ازدواج کنند؟؟؟

با نام و یاد دوست

 

 

 

 

کارشناس بحث: استاد شفیق

جمع بندی

پرسش: در خانواده ما کسی است که نزدیک به 5 سال است که ازدواج کردند فقط ماه عسل را به تنهایی مسافرت رفتیم که ناراحتی پیش آمد. یکبار هم به همراه مادر خانم مسافرت رفتند چون دختر خانم شش ماهه بود. ولی بعد آن همیشه با خانواده همسر به مسافرت می روند. حالا میگوید که اگر بخواهیم امسال هم با شوهرم به مسافرت بروم دوباره مادرشوهرم میگوید من هم با شما می آیم. این خانم می پرسد چکار کنم. چون همسرم هم موافق است خانواده اش بیایند. وظیفه این خانم چیست؟

پاسخ: ازدواج و زندگی زوجی و تفاوت فرهنگ های خانواده ها با هم، مشکلات و مسائلی را در زندگی ایجاد می کند که باعث می شود همیشه، همه چیز طبق میل ما پیش نرود.

اینکه پدر و مادر همسر خواستار این هستند که با آنها به مسافرت بیایند؛ یک چیز است و برملا کردن مسائل زندگی توسط آقا به خانواده اش، موضوع دیگری است. که هر کدام جداگانه جای بررسی دارد.

اما آن چیزی که در این مسأله مهم است، باید آقا بتواند زندگی را مدیریت کند و به این درک برسد که در زندگی زوجی نیاز است همه چیز در همه جا گفته نشود.

از طرفی خانم هم باید در نظر بگیرد که وقتی با خانواده خود به مسافرت می رود و همسرش هم با ایشان همراهی می کند، این توقع را ایجاد می کند که خانواده همسرش هم تمایل داشته باشند با ایشان به مسافرت بیایند.

از طرفی واقعا اگر در این موضوع نمی توانند، همسر را متقاعد کنند که به خانواده اش اطلاع ندهد و یا نگفتن عواقب بدی برای آنها داشته باشد، خوب است خانم بپذیرد که اینها جزئی از سختی های زندگی است که لازم است با آنها کنار بیاید و همه چیز در زندگی طبق میل ما پیش نخواهد رفت.

و اگر بتواند اینگونه فکر کند که پدرو مادری را می تواند با مسافرت رفتن، خوشحال کند و باعث خشنودی خداوند هم شود، آرامشش بیشتر خواهد شد و مطمئنا برکت این سفر زیاد خواهد بود.

از طرفی هم  اگر خانم برای مدتی مخالفت نکند و همراه همسرش در این قضیه باشد؛ کم کم همسرش، خودش به این نتیجه می رسد که گاهی خوب و حتی لازم است به تنهایی مسافرت بروند.

فقط تا آنجا که خانم می تواند، میزان حساسیت خود نسبت به این موضوع را کم کند.

موضوع قفل شده است