جمع بندی پیشرفت جامعه یهود و عقب ماندگی جامعه مسلمانان

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پیشرفت جامعه یهود و عقب ماندگی جامعه مسلمانان

سلام
با توجه به اینکه جامعه یهود جمعیت بسیار محدودی دارد چیزی در حدود چهارده میلیون ولی چرا اکثر کمپانی های اقتصادی بزرگ دنیا مثل هالیوود و کوکاکولاو... و حتی جوامع علمی و... در دست یهودیان است در حالی که هیچ کتابی مثل قران به علم آموزی وآموختن تاکید نکرده ولی ملت های مسلمان اینچنین عقب مانده اند؟
شاید بگیم چون مسلمانان آخرت رو بر دنیا ترجیح می دهند ولی متاسفانه حتی چنین چیزی هم نیست.

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"]
[/TD]


کارشناس بحث: استاد مشکور

[TD][/TD]

پرسش:
علیرغم محدود بودن جمعیت جامعه یهود چرا پیشرفته ترین کمپانی های اقتصادی و جوامع بزرگ علمی جهان متعلق به جامعه یهود است؟ چرا ملتهای مسلمان در حالیکه هیچ کتابی مثل قرآن به علم آموزی و تلاش و کوشش تاکید نکرده عقب مانده اند؟ بر خلاف آنچه گفته می شود اینگونه نیست که مسلمانان حتی آخرت را به دنیا ترجیح داده باشند؟

پاسخ:
در پاسخ به سؤال شما نکاتی را تقدیم می کنم:

پیشرفت یهودیان در عرصه های مختلف علمی و بویژه اقتصادی مسأله ای نیست که در وضعیت فعلی جهان قابل انکار باشد، شاید بتوان بطور اجمال برخی از دلایل پیشرفت یهودیان در عرصه های علمی و اقتصادی و علل و عوامل عقب ماندگی ملت های مسلمان در سده های اخیر(1) را که واقعیتی تلخ برای جهان اسلام است را بصورت تطبیقی در موارد زیر بر شمرد:

1. اگر به اوضاع و احوال جهان، حداقل در همین نیم قرن اخیر نگاهی بیندازیم شاهد کشتارهای بی رحمانه زیادی در فلسطین – لبنان – بوسنی هرزگوین – ایران – عراق – افغانستان - سوریه - یمن - و تمامی کشورهای (مسلمان یا غیر مسلمان) خواهیم بود که عمدتاً غالب این جنگها و خونریزی ها و جنایات هولناکی که در سرتاسر گیتی رخ می دهد، بر خلاف روح قوانین و دستورات اصلی آیین یهود (2) در اتاق فکر سردمداران صهیونیست جهانی با همراهی و همفکری مافیاهای سیاسی و اقتصادی – لژهای فراماسیونی – سازمان های جهانی وابسته به صهیونیست – گروه های تروریستی رسمی و غیر رسمی – سازمان های جاسوسی آمریکایی و اروپایی، متعلق به همین به اصطلاح متمدنین پیشرفته است. بعبارتی در دنیای معاصر، جهان بازیچه سیاست های یهود شده و یهودیان با فتنه انگیزی و ایجاد بحران های گوناگون در جهان، اسباب عقب ماندگی سایر ملل را فراهم کرده و می کنند تا بتوانند با تزریق روح وابستگی در آنها، رؤیای سیادت و آقائی خود بعنوان قوم برتر را تحقق بخشند.

2. از طرفی در حالیکه وحدت و وفاق و همدلی شدید سردمداران یهود و صهیونیستها را شاهدیم، در نقطه مقابل، از یکسو، شاهد ضعف و سستی، فشلی و عدم بصیرت ملت های مسلمان منطقه و جهان (عربی و غیرعربی) هستیم، در حالی که چنین جمعیت عظیم و ظرفیت های بزرگی می بایست با وحدت و همدلی و تعاون و همکاری در سایه عمل به تعالیم نورانی اسلام و قرآن، بزرگترین افتخارات و پیشرفت ها را رقم بزنند، و حال آکه شاهدیم که گَرد استعمار و وابستگی و فقر و عقب ماندگی بر آنها سایه افکنده و از سوی دیگر در اکثر کشورهای اسلامی شاهد حضور مؤثر حاکمان و دولتمردان وابسته و خودفروخته ای هستیم که بجای تعهد به آرمانهای اسلام و قرآن عزیز به اندیشه های نظام استکباری و صهیونیستی متعهدند و بجای پیگیری احکام و آرمانهای اسلامی در جامعه بدنبال ترویج الگوهای سکولاری غرب و فساد و لاابالی گری فرهنگی با مدیریت یهود هستند. در چنین شرایطی طبیعی است که ظرفیت های انسانی بسیاری سوخت شده و تلاش اندیشمندان مسلمان ناکام بماند، همچنین نباید انتظار پیشرفت و تعالی جوامع اسلامی را در مقایسه با غرب و رژیم صهیونیستی داشت.

3. یکی دیگر از علل و عوامل پیشرفت یهودیان، سبک زندگی، سبک نظام آموزشی و اقدامات عظیم فرهنگی آنهاست. توضیح اینکه اتفاقاً بر خلاف اینکه یهودیان حقیقتاً انسانهای دنیاپرست و مادی هستند، عاشق پول و ثروت هستند! اما وقتی به سراغ زندگی های واقعی آنها می رویم، از یکسو دائماً مشغول کار و تلاش و فعالیت و استفاده از فرصت های عمر برای تولید و توسعه ثروت بمنظور کسب اهرم های قدرت در راستای همان اهداف و آرمانهای خودشان هستند، از سوی دیگر از آنجاییکه رفاه و آسایش و سبک زندگی تجملاتی و مرفه را با تحقق اهدافشان در تعارض می دانند، ساده ترین سبک زندگی را اختیار کرده و به حداقل ها قانع اند و حال آنکه از طرق مختلف، با ترویج فرهنگ های تجملاتی و زرق و برق دنیوی، همه دنیا و از جمله جوامع اسلامی را به خود مشغول کرده اند. در حالیکه فرزندانشان را در فضاهای سالم و بدور از اختلاط و هوسبازی بگونه ای تربیت می کنند که به آلودگی ها و فسادهای اخلاقی خو نگیرند، تا سرمایه های انسانی و علمی کشورشان زائل نشود. بااین وجود، شاهدیم که با سرمایه گذاری های کلان در سطح جهان، بیشترین شبکه های ضداخلاقی و جنسی را تولید و مدیریت نموده و مردم جهان بویژه جوامع اسلامی را به فساد و بازی و فیلم و سریال و رسانه های مختلف و شبکه های اجتماعی مشغول می کنند تا از خواب و غفلت جهانیان، بهره گرفته گامهای مؤثرتری در جهت اهداف خود بردارند. بی شک، جریان تهاجم فرهنگی دنیا امروز در دست صهیونیسم بین الملل قرار دارد.(3) و حال آنکه متأسفانه در این سو، در غالب کشورهای اسلامی و در کشور عزیزمان ایران، بسیاری از مردم و خصوصاً جوانان غرق در اموری شده و بر سر موضوعاتی اختلاف دارند که در بعضی موارد، زبان از بیان آنها شرم دارد نظیر: گرفتاری در اعتیاد، تنبلی و بیکاری، رفاه و راحت طلبی و فرار از مسئولیت، تجملات و اسراف، بازیهای مختلف ورزشی و سیاسی، فیلمهای غیراخلاقی و ارتباطات جنسی، مطالبات غیرواقع گرایانه نظیر آزادی ارتباطات دختر و پسر، کشف حجاب، دعوا بر سر حضور زنان در ورزشگاه و ...

4. شاید بتوان یکی دیگر از علل و عوامل پیشرفت یهود را در این امر دانست که اگرچه قوم یهود و بخصوص صهیونیست ها در ظاهر خود را قومی متشرع و دیندار نشان می دهند لکن در عمل خالی از تقیدات دینی بوده و بر اساس اندیشه ی (هدف، وسیله را توجیه می کند)، برای دستیابی به هدف تشکیل حکومت جهانی و سلطه بر جهان(4) از هیچ اقدامی هرچند مخالف آموزه های یهود باشد اِبا و پرهیز ندارند، در این میان، ضمن آنکه از هیچ توطئه ای برای برداشتن موانع پیشرو دریغ نمی کنند، در حالیکه دیگر جوامع جهانی، خصوصاً جوامع اسلامی را به خود مشغول کرده اند، تمرکز خود را در این هدف گذاری بر تحقیقات و مطالعات و فعالیت های علمی و اقتصادی بنا نهاده اند و محصول این تمرکز و تلاش علمی و اقتصادی، حاصلی جز پیشرفت و ترقی در بر نخواهد داشت! بد نیست بدانید در حالی که یهودیان فقط 5/1 درصد جمعیت فعلی امریکا را تشکیل می دهند اما حدود 49 درصد کل سرمایه های شرکتهای بزرگ امریکایی را در اختیار دارند، آنان بیش از هر گروه دیگری در امریکا و حتی در بسیاری کشورهای اروپایی و جهان، دارای سازماندهی و تشکیلات فراماسونری هستند به نحوی که دارای نفوذ گسترده ای در پشتیبانی مالی دولت ها می باشند از این طریق، یهود در پی سلطه اقتصادی کامل بر سراسر پهنه گیتی است. بعبارتی قوم یهود در این سالها، سعی نموده بیش از هر امری، با علم، درایت و پشت کار، نیازها و راه های مرتفع نمودن پیشرفت های دنیوی برای رسیدن به اهداف مندرج درمنشور قوم یهود را تعقیب و پیگیری کند.

5. اما وقتی به وضعیت ملل مسلمان، به ویژه در چند قرن اخیر که تحت سلطه ی فرهنگهای پادشاهی و سلطنتی به نام دین بوده می نگریم؛ به بهانه ی آخرت به دنیای خود بی توجهی نمودند و مع الاسف، برای آخرت نیز کاری نکردند! آیا این که مردم برخی جوامع، صرفاً بگویند ما مسلمان هستیم و کتاب ما قرآن است و قرآن کامل ترین کتاب الهی است و ...، مشکلی را حلّ می کند؟ یا جوامع مسلمان، باید ضمن فراگیری آموزه های قرآن و دین به آنها عمل کنند؟ کدام یک از علل و عواملی که توسط یهودیان و جهان غرب بکار گرفته شده و در پیشرفت شان مؤثر بوده، در قوانین اسلام و قرآن به صورت کلّی یا با ذکر جزئیات به آن اشاره نشده است؟! خداوند در قرآن کریم از جزئی ترین احکام و ضروریات روابط خانوادگی و زناشویی، تا کلی ترین مباحث فرهنگی – سیاسی – اقتصادی – اجتماعی – نظامی – حقوقی و ... را فرا روی مسلمانان قرار داده و برای تحقق آنها نیز در زمان حضور، امام عالم، عادل، توانمند و معصوم و برای زمانه غیبت ولی فقیه جامع الشرایط را به مردم معرفی کرده است، اما مسلمانان در تاریخ و در زمانه ما با احکام و دستورات و قوانین دین مبین اسلام و حاکمان و رهبران شایسته و صالح، چگونه برخورد کرده و می کنند؟! در واقع شاید بتوان اجمالاً عوامل عقب ماندگی جوامع اسلامی را در موارد زیر برشمرد:
الف- عامل تفرقه و تجزیه‌گرایى. ب- ضعف ریشه‌هاى اعتقادى و دین‌دارى. ج- نفوذ و تأثیر فرهنگ بیگانگان. د- بى اعتنایى به معارف اصیل و منابع دینى. ه- افراط و تفریط مسلمین. و- دنیا زدگى و تجمل گرایی. ز- شناخت ناصحیح دین. ح- حکومت‌ها و کارگزاران فاسد. ط- بى‌توجهى مسلمین به عوامل انحراف و انحطاط. (5)

مواردی که برشمردیم؛ گوشه هایی از علل عقب ماندگی و افول جوامع اسلامی بوده و هست.

پی نوشت ها:
1. تاریخ گواه پیشرفت و توسعه جامعه اسلامی در قرون اولیه ظهور اسلام در ایران اسلامی هست، زمانیکه اروپا در خفقان قرون وسطائی بسر می برد، جهان اسلام و ایران اسلامی در بسیاری علوم و فنون علمی (تجربی، عقلی) در اوج بود. برای اطلاع بیشتر رجوع کنید به: مرتضى مطهرى، بررسى اجمالى نهضتهاى اسلامى در صد ساله اخیر، انتشارت صدرا قم، ص 20 ـ 29
2. ده فرمان اولیه ای که حضرت موسی (علیه السلام) در کوه طور از خداوند دریافت کرد، که از آن جمله می توان به پرهیز از ظلم و فساد و تعدی به همسایگان، پرهیز از قتل نفس و ... اشاره کرد. اقداماتی که دستان کثیف رژیم صهیونیستی هر روزه در اقصی نقاط جهان به خون بیگناهان زیادی آلوده است.
3. در زمینه مطبوعات 70 درصد رسانه های گروهی غرب در اختیار بانکداران صهیونیست است و هفت نفری که در راس سه بنگاه عظیم خبری - تصویری امریکا[=arial] (c.b.s-a.b.c n.b.[=arial]c) قرار دارند و تمام اخبار روزانه امریکا و جهان را به اطلاع مردم می رسانند همگی صهیونیست هستند. نفر از کسانی که رسانه های جهان را در انحصار دارند تماما از سرشناس ترین صهیونیست های جهان هستند. در ایالات متحده مردی صهیونیست و میلیاردر با نام «روبرت موردوخ » زندگی می کند که به تنهایی در هر روز 3 میلیون روزنامه و در هر هفته 4 میلیون مجله و هفته نامه منتشر می نماید. مجله حوزه، شماره 6، شهریور 1363، صص 111 - 131.
4. ر.ک: روژه گارودی، پرونده اسرائیل و صهیونیسم سیاسی، ترجمه نسرین حکمی، ناشر: نشر و طبع، تهران، سال 1377.
5. برای مطالعه بیشتر ر.ک: مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه علمیه قم، مقاله 10 عامل اصلی انحراف و انحطاط مسلمانان.

موضوع قفل شده است