musighi

گوش کردن موسیقی هنگام کار

آیا گوش کردن موسیقی هنگام کار .چه کار های خانه و چه کار های هنری مانند نقاشی کردن اشکالی دارد ؟

نظر امام خمینی (ره) درباره موسیقی

اين مطلب رو ازيك سايت مذهبي گرفتم كه ديدم جاش تو سايت شما خالي است:Sham:نظر امام خمینی (ره) درباره موسیقی:Sham:

:Ealam:غافل کردن از مقدرات:Ealam:

امام خمینی (ره) در مورد موسیقی می فرمایند : از جمله چیزهایی که مغزهای باز جوان ها را مخدر و تخدیر می کند موسیقی است.موسیقی اسباب این می شود که مغز انسان وقتی چند وقت به موسیقی گوش کرد تبدیل می شود به یک مغز غیر آن کسی که جدی باشد انسان را از جدیت بیرون می کند و متوجه جهات دیگر می کند .تمام این وسایلی که در هر مملکتی رواج دارد همه برای این است که ملت خود را از مقدرات خودشان غافل کنند.

:Ealam:بیرون آوردن از جدیت:Ealam:

امام خمینی (ره)در مورد موسیقی می فرمایند : موسیقی از اموری است که البته هر کسی بر حسب طبع خوشش می آید لکن از اموری است که انسان را از جدیت بیرون می برد و به یک مطلب هزل می کشد . دیگر یک جوان که عادت کرده روزی چند ساعت با موسیقی سروکار داشته باشد و اکثر اوقاتش را صرف بکند و پای موسیقی بنشیند و اینها از مسائل زندگی و از مسائل جدی به طور کلی غافل می شود عادت می کند همانطور که به مواد مخدر عادت می کند دیگر نمی تواند یک انسان جدی باشد که بتواند در مسائل سیاسی فکر کند فکر انسان را موسیقی طوری بار می آورد که دیگر انسان نتواند در غیر همان محیط مربوط به شهوت و موسیقی فکر بکند.

:Ealam:در مورد تلویزیون:Ealam:

امام خمینی (ره) در مورد موسیقی می فرمایند : نباید دستگاه تلویزیون طوری باشد که 10 ساعت موسیقی بخواند و جوان هایی که نیرومند هستند از نیرومندی آنها کاسته شود و به یک حال خمار و خلسه آور تبدیل شوند مثل همان تریاک موسیقی با تریاک فرقی ندارد.

:Ealam:حذف موسیقی:Ealam:

امام خمینی (ره) در مورد موسیقی می فرمایند : اگر بخواهید مملکتتان یک مملکت صحیح باشد موسیقی را حذف کنید نترسید که از اینکه به شما بگویند کهنه پرست شده اید.باشد ما کهنه پرستیم همه این کلمات نقشه است برای اینکه شما را از کار جدی عقب بیندازند .این که می گویند اگر چنانچه موسیقی در رادیو نباشد آنها می روند از جای دیگر موسیقی می گیرند بگذارید از جای دیگر بگیرند.شما عجالتا آلوده مباشید آنها کم کم برمی گردند به اینجا . این عذر نیست که اگر موسیقی نباشد در رادیو آنها می روند از جای دیگر موسیقی می گیرند حالا اگر از جای دیگر می گیرند آیا ما باید به آنها موسیقی بدهیم!ما باید خیانت کنیم!موسیقی خیانت است به یک مملکت و خیانت است به جوانهای ما این موسیقی را حذفش کنید آن را به طور کلی عوض کنید و یک چیز دیگری بگذارید که آموزنده باشد .کم کم مردم و جوانها را عادت به امور زندگی بدهید از آن عادت خبیثی که داشتند برگردانید . آنهایی را که می بینید می گویند اگر تلویزیون موسیقی پخش نکند می رویم سراغ موسیقی برای این است که اینها عادت کرده اند.

صحیفه نور جلد 8 صفحه 197 تا صفحه 201

روایت می فرماید قف عند الشبهات ، در مورد مسائل شبهه ناک باید توقف کرد و سراغشان نرفت.

هر کسی به مرجع خودش رجوع میکنه ، مقام معظم رهبری خودشون فرمودند تمام اهنگهایی که از صدا و سیما پخش می شود اسلامی نیست و حجیت و حلیت شرعی ندارد.

___________________________________

:Gol:عاقبت نيكو براي بندگان خوب خداست كه از گناهان پرهيز نمايند :Gol:

تفاوت در انواع موسيقي؟؟؟؟؟

باسمه تعالی

آیا از میان موسیقی ها ، ار قبیل اصیل (سنتی)کلاسیک ،محلی،


پاپ و....تفاوتی در حکم هست؟

آیا ورزش در باشگاهی که موسیقی پخش می کند مجاز است؟

با سلام و خسته نباشید
خدمت دوستان عرض کنم که بنده ورزش بدنسازی میکنم و متاسفانه جو این باشگاه ها از موسیقی پر هست تکلیف به نظر شما چیه قید باشگاه رو باید زد ورزش دیگه ای هم برام مقدور نیست از طرفی این ورزش در کنترل غریزه جنسی خیلی موثر هست اگه برم فضاش اینجوریه نرم هم که کنترل غریزه سخت میشه

احکام موسیقی

حکم گوش دادن به موسیقی بدون کلام چیست؟
همچنین گوش دادن به ترانه هایی که جهت بیان حقوق بشر در قالب ترانه خوانده می شوند؟