ورزش بانوان،

ورزش كردن بانوان!

انجمن: 
سلام وقت بخیر من میخام بدونم که چرا ورزش کردن برای زنها مشکل داره ؟ آیا انجام تمارین نرمشی گروهی در پارک هم مشکل دارد ؟

دلیل تفاوت نظر فقهی رهبر در مورد ورزش بانوان با سایر علما؟

دلیل این تفاوت زیاد نظر فقهی رهبر در مورد ورزش بانوان با دیگر علما چیه؟؟که یک نفر میگه " من افتخار میکنم..."یکی میگه " این فضیلت زن نیست که...و یا این بی راهه است..."
چند نمونه:
«ما خیال می‌کنیم کمال زن در این است که برای ما برود مدال بیاورد، کمال زن در مادر شدن است، در فرزند تربیت کردن است، کمال زن در اصلاح جامعه است، چرا عواطف در جامعه کم است، زن از همین حقیقت خلق شده است، به ما گفتند بیراهه بروید ما هم گفتیم چشم، فضیلت زن در این نیست، که زن و دختر ما برود پایش را دراز کند و یک کسی را بزند و برای ما مدال بیاورد، فأین تذهبون، به کجا داریم می‌رویم؟»
آیت الله جوادی آملی
93/7/15
«حضور بانوان و دختران ورزشکار با رعايت حجاب شرعي، در ميدانهاي بين المللي ... اقدامي فوق العاده، بسيار مهم و با ارزش است.»
آیت الله خامنه ای
91/12/21
«من تجليل از شماها را وظيفه ‏ى خودم می دانم و حقاً و انصافاً بايد عظمت اين كار به مردم نشان داده بشود.»خیلى خوشحالم كه یك بار دیگر با شما كوهنوردان عزیز ملاقات مى‏كنم. اهمیت فوق‏العاده‏یى كه دیدار این دفعه دارد، این است كه در جمع شما ورزشكاران سرافراز، خانم‏هاى فاتح قله اورست هم حضور دارند. واقعاً انسان احساس افتخار مى‏كند از این‏كه زنان جوانِ باایمان ما یك چنین حركت عظیم و ارزشمندى را مى‏توانند به وجود بیاورند و مایه‏ى افتخار براى جامعه‏ى ایرانى بشوند.
آیت الله خامنه ای
(خطاب به زنان کوهنورد فاتح قله اورست)
84/8/30