زیارت قبور

زمان در برزخ

انجمن: 

با سلام

1. آیا در برزخ زمان به معنای گذشت لحظات و ادراک آن وجود دارد؟ لطفا در صورت اختلاف نظر ادله بیان گردد؟

2. آیا صبح و شام برزخی که در قرآن آیاتی بر آن دلالت دارد بیانگر وجود زمان در برزخ خواهد بود؟

3. آیا ادراک چنین امری برای برزخیان یکسان است؟

با توجه به این سوالات سوالی در ذهنم باقی است و آن توجه به زیارت قبور در ساعاتی خاص همچون صبح جمعه است؛‌و یا کراهت ان در شبهاست. زمین به مقتضای گرد بودنش در هر لحظه دارای صبح و شامی است؛ اما آیا حال برزخ نیز اینگونه است که در صورت تطابق آن با لحظه های دنیوی این ملاک (مطلوبیت و عدم مطلوبیت زیارت در ساعاتی خاص) مطرح باشد.

لطفا با صبغه ی فلسفی پاسخ دهید.

متشکرم.

رفتن بر سر مزار در هنگام تحویل سال

با سلام و عرض ادب و احترام

ما هر سال قبل از تحویل سال نو بر سر مزار عزیزی از اعضای خانواده خود میرویم تا هنگام تحویل سال آنجا باشیم و در کنار روح آن عزیز سال جدید را آغاز کنیم.
اما از آنجایی که امسال زمان تحویل سال در نیمه شب و ساعات اولیه بامداد می باشد و توصیه شده است که بعد از غروب آفتاب بر سر مزار نرویم چرا که روح آن عزیز در تنگنا قرار میگیرد و کلا خوب نیست
میخواستم بدانم باید چکار کنیم؟
اصلا نظر شما در این مورد چیست که باز هم هنگام تحویل سال بر سر مزار برویم؟
آیا به نظر شما یک روز در سال شب هنگام بر سر مزار رفتن کار درستی نیست؟
متشکر میشوم راهنمایی بفرمائید.
در پناه حق باشید
التماس دعا

اعراب «زمرة» در عبارت «فی زمرة من قال لا اله الا الله»

دردعای یااهل لااله الاالله جمله فی زمره من قال لااله الاالله آمده این کلمه زمره فتحه دارد یاکسره چرافتحه نگرفته مگربفاطمه فتحه نمی گیرد

برچسب: 

زیارت قبور غیر مسلمانان

انجمن: 

سلام
در مورد زیارت اهل قبور روایات و احادیث زیادی نقل شده اما تمامی انها اشاره به قبور مومنین دارند.. برای من سوالی پیش امد و آن این است که زیارت قبور افراد غیر مومن که نیاز بیشتری به دعای ما دارند چه حکمی دارد؟ افراد مومن که نیازی به دعا و صدقه ما ندارند و دربهشت در رفاه به سر می برند و یا خواهند برد این افراد جاهل و غیر مومن هستند که به دعای خیر ما نیاز شدید دارند.. چرا درمورد زیارت این دسته از افراد تشویق نشده است؟
در جایی که من زندگی میکنم پر است از قبرستان مسیحیان و یهودیان و حتی بوداییان و کفار.. ایا می توان برای أنان نیز دعا کرد و قران خواند و به روح انان هدیه فرستاد؟

برچسب: