اختلاف در میان شیعیان

اگر اسلام دین حق است، پس چرا این همه اختلاف و تکفیر و کشتار؟

انجمن: 

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:


نقل قول:


یک شخص بی دین در رد اسلام و خصوصا مذهب شیعه چنین استدلال می کند:

مذاهب مختلف اسلامی مثل شیعه های دوازده امامی، وهابیون، پیروان امام احمد الحسن یمانی به شدت با همدیگه در تعارض هستند و برای رد کردن و کوبیدن و زیر سوال بردن اساس همدیگه کتابها و مقالات زیادی نوشته اند و سخنرانی های فراوان انجام داده و می دهند، و سعی می کنند همدیگه رو کافر، منحرف، باطل، یا دست نشانده آمریکا و انگلیس و غیره معرفی کنند.
اما همه این گروه ها داخل خودشون به صورت آتشین غیرت و تعصب خدا و اسلام رو دارند. هر کدوم شون مداوما و به شکل خستگی ناپذیر دم از خدا پرستی و حقانیت می زنند و از جهان ذهن ساخته ای صحبت می کنند که خداشون بهشون وعده داده که بعد از مرگ بهش ورود پیدا خواهند کرد.

اگه واقعا این مدعیان خدا و نبوت و جهان پس از مرگ، به یه حقیقت و منبع با ارزش باور دارند، پس چرا اینهمه با همدیگه اختلاف نظر جدی دارند؟
چرا اینهمه با هم ستیز دارند تا جایی که حکم مرگ همدیگه رو صادر می کنند؟
اگه منبع مورد ستایش شون حقانیت داشت پس قاعدتا اینهمه جنگ و ستیز نمی کردند و حرف حق اگر واقعا حق بود می تونست اونا رو به یه نقطه مشترک برسونه که نه تنها همچین اتفاقی نیفتاد بلکه چشم اندازش هم وجود نداره و تو برخی موارد، اختلافات شون در حال پررنگ تر شدن هم هست.
پس برای اینکه به نتیجه گیری عقلانی برسیم ابتدا روح این تفکر رو شناسایی کنید و سپس به اصل و اساسش شک کنید؛ در عقلانی ترین حالت ممکن خواهید توانست که اصل و اساسش رو رد کنید.


با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol: