آموزش فلسفه

خواندن فلسفه برای خداشناسی

انجمن: 
سلام وقتتون بخیر آِیا خوندن فلسفه برای مباحث ابتدایی بد است؟ چرا انقدر اختلاف بین مسلمانان در این باره وجود داره . هر کس یه چیزی میگه آدم گیج میشه چیکار کنه. چند تا حدیث هم از معصومین(ع) درباره فلسفه هست که انگار معصومین (ع) نظر خوبی در این باره ندارند. در بین علما هم حتی در این باره اختلاف هست.خیلی ها با فلسفه مشکل دارند و خیلی ها هم مشکلی ندارند. آدم گیج میشه که چیکار کنه؟ بالاخره برای خداشناسی باید کمی فلسفه خواند دیگ. الان چکار کنیم؟

نیاز به یک دوره آموزش فلسفه اسلامی

عرض سلام.
مدتی بود که به صورت خودآموز فلسفه اسلامی را با کتابهای آقای مصباح و عبودیت شروع کردم به خواندن و از سخنرانی های اقای خسروپناه بهره بردم.
ولی بعد از مدتی دیدم واقعا بدون استاد خیلی مشکله و عملا با کوهی از سوالات و ابهامات مواجه شدم.
الان شرایط من به گونه ای هست که برای حدود 2 یا 3 ماه برای این کار به صورت تمام وقت آزاد هستم.
موسسه امام خمینی هم دوره هایی داره ولی من به علت کمبود وقت میخوام زود یک دوره فشرده رو بخونم.
انشا الله که اینجا نتیجه بگیرم.

* * * دانلود کتاب آموزش فلسفه ی آیت الله مصباح یزدی * * *

با سلام
به نظرم برای شروع فلسفه ی اسلامی و بطور کلی فلسفه مناسبترین کتاب کتاب آموزش فلسفه ی استاد مصباحه ، این کتاب ابتدا یه سری بحث های تاریخی اجمالی و مباحث کلیات فلسفه داره و بعد وارد بحث معرفت شناسی میشه و آخرای جلد یک وارد بحث هستی شناسی میشه و در جلد دو هم کلا به بحثای هستی شناسی می پردازه ، مباحث خداشناسی در بخش آخر جلد دو مطرح شده ، البته این کتاب یه سری سی دی های آموزشی هم داره که حیفه بدون اونا خونده بشه و بدون اونا استفاده ی از کتاب کمتره ، این سی دی ها هفت تا سی دیه که در مجموع 212 جلسه ی حدودا یه ساعتی میشه و تدریس این کتاب توسط آقای میرسپاه است که از شاگردای مرحوم علامه طباطبایی بوده :