10 کاربرد باور نکردنی گوشی های هوشمند

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
10 کاربرد باور نکردنی گوشی های هوشمند

پيشرفت سخت‌افزاري گوشي‌هاي هوشمند، صنايع مرتبط را هم به تکاپو واداشته. سازندگان لوازمي مثل دوربين، راديو، پخش صوت، مکان‌ياب و حتي رايانه‌هاي شخصي دوست ندارند در استفاده از فناوري‌هاي تازه از قافله عقب بمانند.
استفاده از تلفن هوشمند به جاي ماوس يا وب‌کم ديگر عادي شده. ميليون‌ها برنامه کاربردي هستند که فقط با يک نصب ساده يا به همراه چند سخت‌افزار کمکي مي‌توانند کارهايي جالب‌تر انجام بدهند.
به کمک چند نرم‌افزار رايگان، يک گوشي هوشمند مي‌تواند کارهايي بکند که عموما براي چنين وسيله‌اي تعريف نشده؛ برنامه‌هايي که به شما امکان مي‌دهند از تلفن همراه براي کارهايي چون استارت زدن ماشين يا پرداخت وجه استفاده کنيد. بياييد با هم نگاهي بيندازيم به چند کاربرد جالب و بعضا غيرمنتظره از يک تلفن همراه که امروزه بخش اعظمي از زندگي همه را اشغال کرده است.
?- کنترل همه‌کاره نرم‌افزارهاي زيادي هستند که مي‌توانند يک اسمارت‌فون را تبديل به ريموت کنترل بکنند. البته ناخواسته درگير خريد لوازم جانبي کوچک و نه‌چندان گران‌قيمت خواهيد شد تا با نرم‌افزار بارگذاري شده جفت بشوند.
به لحاظ فني بيشتر وسايلي که سيستم صوت و تصويري دارند هنوز از کنترل با لامپ مادون قرمز فرمان مي‌گيرند. از آنجايي که گوشي هوشمند فرستنده مادون قرمز ندارد، بايد اين قطعه به آن متصل شود.
حالا اگر موبايل شما بتواند از برنامه‌هاي کاربردي گوشي‌هاي هوشمند iOS و اندرويد استفاده کند، مي‌توان آن را به يک ريموت همه‌کاره براي کنترل دي وي دي، تلويزيون و آمپلي‌فاير تبديل کرد. ولي اجبارا به يک MP3 mobile کمکي نياز پيدا مي‌کنيد، تا به جک ?/? ميليمتري تلفن وصل بشود. ريموت همه‌کاره ديجيتال براي سيستم iOS وجود دارد.
نرم‌افزار ريموت، لامپ مادون قرمز جلد کنترل همه‌کاره، براي ديگر مدل‌ها قابل تهيه است. براي يافتن برنامه‌هاي بيشتر مي‌توانيد در فروشگاه نرم‌افزار iOS يا Google play store جستجو کنيد.
?- اسکنر کارت ويزيت در جاهايي مثل نمايشگاه کالا و خدمات، همايش و کنفرانس کارت ويزيت بيش از هر چيز ديگري رد و بدل مي‌شود. ويژگي اصلي کارت ويزيت اين است که به راحتي گم و به سختي پيدا مي‌شود. اين کارت‌ها معمولا در سکوت محض در گوشه و کنار پنهان مي‌شوند، فقط و فقط وقتي پيدايشان مي‌شود که همه‌جا را به دنبالشان زير و رو کرده باشيم، شايد هم نه!
جاي نگراني نيست؛ برنامه‌هايي براي اسکن کارت ويزيت هست که اطلاعات ليست شده روي انبوهي از کارت‌ها را ذخيره و به خوبي در تلفن همراه بايگاني مي‌کند. اين نرم‌افزارها از گوشي براي ضبط تصوير استفاده کرده، با استفاده از نرم‌افزار جزييات را به صورت خودکار مي‌خوانند و در دفترچه تلفن وارد مي‌کنند.
البته تمام اسکنرهاي کارت ويزيت کامل نيستند و بعضي‌شان در شناختن علايم به مشکل برمي‌خورند؛ خصوصا وقتي از خطهاي غيرمعمول يا فانتزي استفاده شده باشد. مهم‌تر از همه اين که هنگام اسکن کارت، گوشي بايد ثابت و در نور مناسب قرار داشته باشد.
CamCard برنامه‌اي است که کارت ويزيت را به درستي اسکن مي‌کند. به اين صورت که ابتدا يک تصوير از کارت برداشته مي‌شود سپس به صورت خودکار در پوشه کارت‌ها يا دفترچه تلفن ذخيره مي‌گردد. نسخه رايگان اين برنامه به شما اجازه مي‌دهد در هفته اول ?? عدد و در هر هفته پس از آن اطلاعات ? کارت ويزيت را اسکن و ذخيره کنيد.
CamCard براي سيستم‌عامل‌هاي iOS و اندرويد در دسترس مي‌باشد. برنامه Scanbizcard نيز اطلاعات را در گوشي ذخيره و به‌صورت انبوه نسخه پشتيبان تهيه مي‌کند و مي‌تواند تماس‌هاي وسايل iOS و اندرويد را انطباق دهد. World Card Mobile هم نمونه ديگري است که براي اين کار مناسب است. تعداد رايگان ديگري نيز موجود است که بسته به نياز مي‌توانيد دانلود کنيد.
?-هات‌اسپات Wi-Fi استفاده از وسايل قابل حمل مثل لپ‌تاپ، تبلت و نوت‌بوک نيازمند ارتباط بدون قطع و وصل با اينترنت است. اتصال‌هاي Wi-Fi در آن‌لاين نگه داشتن تمام اين وسايل بسيار خوب عمل مي‌کنند. اما وقتي در حال حرکت هستيد کار سخت مي‌شود. عموما در اين شرايط خريد يک Data Dongle يا يک Wi-Fi Hot Spot بسيار راهگشاست.
اگر آخرين مدل گوشي اندرويد يا iOS را داشته باشيد، مي‌توانيد از سيستم ارتباط داده‌اي تلفن استفاده و يک شبکه واي‌فاي امن براي خودتان ايجاد کنيد. اين انتخاب در منوي تنظيمات به نام‌هاي Wi-Fi Hot Spot، internet tethering يا internet sharing در دسترس است.
امنيت اين شبکه را مي‌توانيد با گذاشتن گذرواژه برقرار و براي وب‌گردي تا ? وسيله را به اينترنت وصل کنيد. در آمريکا و برخي از کشورها، اپراتورها محدوديت‌هاي خاصي بر اين روش اعمال مي‌کنند. اما بسياري کشورها بهاي شارژ اضافي براي Hot Spot هاي بيشتر نمي‌گيرند.
?- اندازه‌گيري اگر مي‌خواهيد خانه جديد بخريد و متر نواري در دسترس نيست، نرم‌افزارهاي اندازه‌گيري مي‌توانند مفيد باشند. اندازه‌گيري مساحت خانه، متراژ اتاق‌ها، ارتفاع سقف و اصلا کل خانه با اين برنامه‌ها امکان‌پذير است. به ياد داشته باشيد اکثر اين نرم‌افزارها براي کار دقيق مناسب نيستند و نبايد به نتايج به‌دست آمده با آنها تکيه کرد. در صورتي که به اندازه‌هاي دقيق نياز داريد، بايد اندازه‌هاي به‌دست آمده دوباره توسط متر نواري چک شوند.
?- مکان‌يابي و روشن کردن خودرو GPS و برنامه مکان‌ياب چيز جديدي نيست. اما در ترکيب نرم‌افزار و وسايل کمکي مناسب کارهاي تازه‌اي از آن سر مي‌زند. درمورد باز و بسته کردن قفل ماشين با استفاده از گوشي چه نظري داريد؟ يا روشن کردن موتور با يک ضربه روي گوشي؟
اخيرا برنامه‌هاي کنترل از راه دور به همراه نرم‌افزار در قالب viper Smart Start براي گوشيهاي iOS، اندرويد و بلک‌بري به بازار آمده. البته روش کار خيلي ساده نيست. نرم‌افزار را مي‌توانيد رايگان دانلود کنيد ولي سيستمي که بايد در ماشين نصب شود (Viper smart Start GPS) حدود ??? دلار قيمت دارد.
اين سيستم ايمني بايد در ماشين نصب و با گوشي در ارتباط باشد. ضمنا استفاده درست از شبکه GSM را بايد بلد باشيد. اين سامانه علاوه بر استارت زدن، مي‌تواند براي گرم يا خنک کردن اتاق ماشين قبل از سوار شدن و براي مشخص کردن جايي که اتومبيل پارک شده مورد استفاده قرار گيرد. برنامه‌هايي هم مثل Trapster مي‌توانند راننده را از تله‌هاي دوربين سرعت‌سنج پليس يا ساير تله‌هاي اين‌چنيني آگاه کنند (البته در ايران وجود چنين دوربين‌هايي توسط علائم راهنمايي از قبل به رانندگان اطلاع داده مي‌شود!).
?- تماشاي تلويزيون نداشتن تلويزيون يا از دست دادن برنامه‌هاي مورد علاقه‌تان، به دلايلي مثل قطع برق يا دير رسيدن به خانه خيلي هم آزاردهنده نيست. فقط يک گوشي هوشمند با ارتباط داده‌اي خوب لازم داريد و ديگر نگراني از اين بابت نخواهيد داشت.
نرم‌افزارهاي مختلفي براي تماشاي برنامه‌هاي زنده تلويزيون روي تلفن‌همراه موجود است. اين برنامه‌ها ممکن است رايگان باشند، اما خدمات شبکه نه! تمام کانال‌ها با حق اشتراک روزانه، هفتگي يا ماهانه ارائه مي‌شوند.
براي دريافت بدون قطع و وصل برنامه‌ها نياز به يک ارتباط داده‌اي بدون افت سرعت داريد و سرعت ايده‌آل پخش مستقيم، ?G يا Wi-Fi است. گفتني است براي استفاده از سهميه ديتا بايد حساب‌شده برنامه‌ريزي کنيد؛ دريافت ويدئو ديتاي زيادي مصرف مي‌کند و ممکن است در نهايت قبض سنگيني برايتان ارسال شود. شبکه‌هايي که برنامه رايانه‌اي پخش زنده دارند زيادند. البته هيچکدام تمامي کانال‌هاي تلويزيوني را به طور يکجا ندارند ولي دسته‌بندي‌هايي براي سنين و سليقه‌هاي مختلف ارائه مي‌کنند.
?- نمايشگر تناسب اندام و دماسنج اگر تناسب اندام فکرتان را مشغول کرده، ضروري نيست به باشگاه برويد يا تحت نظر مربي تمرين کنيد. مي‌توانيد در شبکه به دنبال مواردي شبيه به گام‌شمار، ضربان‌شمار يا راهنماي يوگا بگرديد. بعضي از اين نرم‌افزارها به صورت آن‌لاين ويدئوهايي براي آموزش ارائه مي‌دهند و در بعضي ديگر از ترکيب شرح و تصوير استفاده مي‌شود.
در زمينه مديريت تغذيه هم برنامه‌هايي هستند که مقدار و نوع خوراک دريافتي طي روز را ذخيره مي‌کنند تا نشان دهند که با استاندارد مصرف روزانه مطابقت دارد يا نه. انواع ديگر، کالري محاسبه شده خوردني‌هاي مختلف را در اختيار شما مي‌گذارند. همچنين مي‌توانيد راهنماي گام به گام کمک‌هاي اوليه دانلود کنيد و اقدامات ابتدايي را در وضعيت‌هاي اورژانس قبل از رسيدن نيروهاي امدادي در تصادفات رانندگي يا ديگر سوانح انجام دهيد. گفتني است برنامه‌هاي تعيين فشار خون و قند خون علاوه بر نرم‌افزاربايد با وسايل کمکي همراه شوند در غير اين صورت قابل استفاده نيستند.
?- کنترل از راه دور خانه دوست داريد لوازم صوتي، تصويري، گرما و نور خانه را از راه دور با موبايل کنترل کنيد؟ گوشي‌هاي آي‌فون، آي‌پد، اندرويد با نرم‌افزار Crestron از عهده اين‌کار برمي‌آيند. ابتدا بايد سامانه اتوماسيون Crestron را نصب کنيد. دانلود نرم‌افزار Crestron Mobile G براي ايجاد پيکربندي در واحد کنترل خانگي نبايد فراموش شود.
?- کيف پول ديجيتال از وقتي NFC به گوشي‌هاي هوشمند اضافه شده بايد منتظر رکود تدريجي در ميزان استفاده از کارت‌هاي اعتباري و پول نقد باشيم. تراکنش ديجيتالي ديگر رويايي دور از ذهن نيست، همه مشترکان شبکه به آن دسترسي دارند.
مشترکان ادارات مختلف مي‌توانند با استفاده از سرويس‌هاي تلفني بهاي قبض تلفن، برق و ... را از حساب خود بپردازند. اين سرويس‌ها با تلفن همراه نيز کار مي‌کنند. بعضي از فروشگاه‌ها نيز شروع کرده‌اند به قبول پرداخت از اين طريق. گوشي‌هاي هوشمند همچنين براي کسب و کارهاي کوچک جايگزين صندوق دريافت شده‌اند.
براي استفاده خانگي هم وسيله کمکي خاصي طراحي شده که با يک جک ?.? ميليمتري به گوشي وصل مي‌شود تا نياز به وجه نقد را برطرف کند. تا چندي پيش MTS ها يک سرويس راهنما راه‌انداخته بودند به نام Mpos. اين وسيله درخواست‌هاي مشابه مشتريان را سازمان‌دهي مي‌کرد تا سرويس درب منزل بر اساس نوع درخواست، در گروه‌هايي مثل اعتبار براي بازي در شبکه، تنوع غذايي، سرويس پيتزا و ... دسته‌بندي شود. اين سرويس به استفاده‌کننده‌ها اجازه مي‌داد با يک کارت‌خوان پرتابل کمکي و نرم‌افزار، از کارت اعتباري براي انجام تراکنش استفاده کنند.
??- بارکدخوان از دوربين گوشي هوشمند مي‌توان براي اسکن بارکد يا کدهاي ماتريکسي (QR) استفاده کرد. کدهاي (QR) چهارخانه‌هاي سفيد و سياهي هستند که لينک موثري به وب‌سايت ارائه مي‌دهند و مي‌توان اطلاعات کمي را مثل متن، شماره تلفن و ايميل در آن ذخيره يا به عنوان پيامک ارسال کرد.
به‌کارانداختن نرم‌افزار دوربين را فعال مي‌کند و راهنما روي صفحه نمايش ظاهر مي‌شود. بايد دوربين را به طور افقي بالاي کد شطرنجي بگيريد و با دقت نگه داريد تا نرم‌افزار کد را بخواند. جالب توجه اينکه نرم‌افزارهايي هستند که به شما اجازه مي‌دهند کدهاي QR براي خودتان بسازيد. با همين روش مي‌توانيد از برنامه‌هاي بارکدخوان استفاده و بارکدها را به‌خوبي اسکن کنيد.

ممنون از اطلاعاتتون که در اختیار ما قرار دادید ببخشید گوشی منو دزدیدن و با این قیمت موبایل خریداریش سخت شده هر چقدر در فروشگاه اینترنتی موبایل می گردم قیمت گوشی بسیار بالاست میشه راهی برای پیدا کردن گوشی ارائه دهید؟~x(:-s

samira zaman;999499 نوشت:
ممنون از اطلاعاتتون که در اختیار ما قرار دادید ببخشید گوشی منو دزدیدن و با این قیمت موبایل خریداریش سخت شده هر چقدر در فروشگاه اینترنتی موبایل می گردم قیمت گوشی بسیار بالاست میشه راهی برای پیدا کردن گوشی ارائه دهید؟~x(:-s

سلام علیکم.با راه اندازی طرح ریجستری تقریبا گوشی شما را کسی نمیتواند برای تماس استفاده کند و عموما تبدیل به قطعات میکنند و می فروشند یا برای موارد دیگر استفاده میکنند.اگر جیمیل داشته باشید و فرد به نت کانکت شود و اکانت شما را حذف نکرده باشد شاید بتوانید پیدا کنید.