جمع بندی نیاز به محبت دارم

تب‌های اولیه

41 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نیاز به محبت دارم


با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

نقل قول:


سلام و عرض ادب
خانمی هستم 30 ساله و مجرد
من از بچگی کمبود محبت داشتم و دارم چگونه این کمبود رو برطرف کنم؟
از پدر و مادر و دیگران هم نمی تونم گدایی محبت کنم چون بی نتیجه هست
حیوانات خانگی هم برام نمیخرن که با اونها انس بگیرم (قبلا با حیوانات خانگی میتونستم ارتباط عاطفی بر قرار کنم و حالمو یکم بهتر میکرد)
در مورد ازدواج هم نگید چون خواستگار کم میاد و خواستگار همسطح هم اصلاااااااا پیدا نمیشه
من الان چه کنم ؟

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]


کارشناس بحث: استاد امیـد

[TD][/TD]

سلام
کاش با پروفایل خودتان سؤال را مطرح می نمودید تا بتوانم مشخصاتی همچون تحصیلات را در مورد شما بدانم و با توجه به آنها به سؤالتان پاسخ دهم.
با این حال، به سؤالتان پاسخ می دهم:
انسان موجودی اجتماعی است. اینکه احساس می کنید به محبت نیاز دارید، یک نیاز طبیعی و عادّی است. نیاز به محبت از سوی خداوند متعال در درون هر انسان سالمی به وَدیعه نهاده شده است. دوست دارید رابطه مثبت و عاطفی برقرار نمایید؛ رابطه ای که پایدار باشد و بتواند نیازتان را پاسخ دهد. اما باید بدانید که کلیدِ برآورده شدنِ این نیاز در دستانِ خود شماست. شاید از این حرفم تعجب کنید.

گفته اید:«حیوانات خانگی هم برام نمیخرن که با اونها انس بگیرم». باید بدانید که داشتن حیوان خانگی ممکن است در ابتدا باعث شود قدری مشکلات را فراموش کنید، اما این وضعیت دائمی نیست. یک حیوان نمی تواند نیاز یک انسان را برآورده سازد. از سوی دیگر پژوهشگران در دانشگاه کِنت اِستِیت ایالت اوهایو آمریکا با بررسی 119 نفر که صاحب سگ یا گربه بودند، به این نتیجه رسیدند که بیماری‌های حیوان خانگی گرچه کوچک و بی‌اهمیت باشد، موجب اضطراب و استرس در صاحبان آنها می‌شود و همین موضوع آنها را در معرض افسردگی قرار می‌دهد.
آدرس پژوهش:

https://www.newsweek.com/terminally-ill-pets-mental-health-depression-anxiety-667311

به نظر می رسد روابط مناسبی با پدر و مادرتان ندارید. ما روانشناس ها در بررسی روابط به دنبال مقصّر نمی گردیم. چون چنین کاری اصولا بی فایده است. مشکلات میان افراد در خانواده ناشی از اشتباه یک نفر نمی باشد؛ بلکه هر یک از اعضا بخشی از مشکل را به دوش می کشند. اینکه فکر کنیم رفتار غلطِ یک نفر باعثِ ایجاد روابط تیره و تار شده، درست نیست. زیرا بر خلاف پدیده های شیمی و فیزیک که از «علیّتِ خطّی» تبعیّت می کنند، خانوادهْ یک سیستم است که همه اعضا در یکدیگر تأثیر دارند و از یکدیگر تأثیر می پذیرند. در تغییرات شیمی و فیزیک، یک شیءْ علّتِ شیء دیگر می باشد. به عنوان مثال وقتی کُلر با سدیم ترکیب می شود، این ترکیبْ علّت برای تشکیلِ کُلریدِ سدیم (نمک طعام) می شود. پس ترکیبِ دو عنصر، علّت و تشکیلِ نمک طعامْ معلول می باشد. به این نوع علیّت، «علّیّتِ خطّی» می گویند. یعنی یک شیءْ باعثِ پیدایشِ یک شیءِ دیگر می شوند. "الف" باعثِ "ب" و "ب" باعثِ "پ" می شود و "پ" باعثِ "ت" می شود. اگر شما چنین دیدگاهی در مورد خانواده و رویدادهای آن داشته باشید، معتقد می شوید که علّتِ روابطِ تیره یِ شما و خانواده تان، رفتارهای پدر و مادرتان است.

اما این الگویِ «توپِ بیلیارد» که می گوید:«نیرو فقط در یک سمت حرکت می کند و در مسیر خودْ اشیاءِ دیگر را تحت تأثیر قرار می دهد»، در روابطِ بشری دیگر کاراییِ چندانی ندارد.
دیدگاهِ «علّیّتِ خطّی» مدّت هاست که جایگاهی در خانواده درمانیِ علمی ندارد. زیرا امروزه به خانواده به چشم یک سیستم نگاه می شود که همه اعضا در پیدایشِ رویدادها نقش دارند. در یک سیستم، همه اعضا در یکدیگر تأثیر دارند و از یکدیگر تأثیر می پذیرند. به این نوع علّیّت، «علّیِتِ حَلقوی» می گویند. در این نوع علّیّت، هیچ فردی به تنهایی علّت برای یک موضوع نیست و هیچ رویدادیْ معلولِ رویدادِ قبل از خود نیست. در این دیدگاه، وقتی مشکلی در خانواده بُروز می کند، مثلا بین والدین و فرزندان اختلافِ شدیدی بروز می کند، اشتباه است دنبالِ مقصّر بگردیم. زیرا همه اعضای خانواده در بُروزِ آن نقش داشته اند.
فعلا بیشتر در مورد این مشکل توضیح نمی دهم. زیرا می ترسم باعث شود که از خواندن بقیه مطالبم منصرف شوید.

گفته اید:«در مورد ازدواج هم نگید چون خواستگار کم میاد و خواستگار همسطح هم اصلاااااااا پیدا نمیشه». شاید یکی از دلایلِ مهمّی که دخترخانم های جوان در یافتنِ خواستگار و همسر مناسب موفق نمی شوند، نداشتن اعتماد به نفسِ مناسب است.
وقتی اعتماد به نفسِ خوبی نداشته باشید، در جلسه خواستگاری به گونه ای صحبت می کنید و رفتار می نمایید که خواستگارتان متوجه می شود و دچار تردید می گردد. شما می توانید با داشتن روشی مناسب و تلاشی مضاعف، اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. مطمئناً با برداشتن هر قدم در این راه، حس اعتماد به نفس بیشتری پیدا خواهید کرد.
برای افزایش اعتماد به نفس، توصیه های زیر را انجام دهید:
1- به دنبال پیروزی های کوچک باشید:
افرادی که اعتماد به نفس دارند، همواره خود را به چالش می کشند؛ هرچند تلاش شان به موفقیت های کوچک ختم شود. پیروزی های کوچک باعث افزایش انگیزه برای پیشرفت می شوند. وقتی موفقیت های کوچکی را پشت سر هم طی کنید، این افزایش اعتماد به نفس برای مدتی طولانی با شما خواهد بود.

ادامه دارد...

عزیزم سلام
به نظرم بهتره روابط اجتماعیت رو بالا ببری و با افرادی بیشتری دوست شوی و سعی کنی به افراد بیشتری محبت کنی .مثلا به مراکز بهزیستی یا مهد کودک ها و ...رفته و به افرادی که نیاز به محبت و دلگرمی دارن محبت کنی و کمکشون کنی و بهشون انرژی بدی ....
قطعا قطعا این انرژی های مثبت بهت برمیگرده و حال خودت هم خوب میشه...
به نظرم در هر زمینه ای اگر کمبود داری اونها رو به افراد نیازمند دیگه ای مثل خودت ارائه بدی حتما اون احساس خوب اول به خودت میرسه و همه فضای زندگیت رنگ تازه ای میگیره...

مدیر ارجاع سوالات;1000589 نوشت:

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود


لذا سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :gol:

این که اسم این حس دلتنگی شاید تنهایی تون و کم بود محبت گذاشتید تعجب کردم
پدر و مادر که از جونه دل برای بچه شون مایه میزارن
حالا شاید اونجور که شما دوست دارید ابراز نمیکنند ولی مطمئنن شما براشون عزیز هستید
اینکه حس کردید نیاز به محبت دارید یه جورایی از اعتماد ب نفس پایین تونه .(از نظر من )که فکر میکنید به دیگران محتاج هستید در حالی که نباید این طور حس کنید

سلام دوست من ، وقت بخیر

اینجوری نمیشه شما رو کمک کرد لطف کنید با کاربری خودتون تشریف بیارید همین جا و همچنین بمن بفرمایین خواستگار همسطح برای شما معنیش چیه؟ ممنون منتظرتون هستیم خیلی زود.

درباره تحصیلات تان صحبتی نکرده اید. اگر تحصیلات تان را می گفتید، می توانستم پیشنهادهایی به شما ارائه دهم. قبلا به برخی دوستانِ پرسشگر پیشنهادهایی برای یافتنِ کار و فعال تر شدن داده ام.

2- ارزیابی منصفانه ای از خودتان داشته باشید:
بین غرور و اعتماد به نفس تفاوت وجود دارد؛ غرور زمانی است که شما در مورد خودتان دست به بزرگنمایی بزنید. در حالیکه اعتماد به نفس، به معنای باور داشتن به توانایی خود در انجام کارهاست. به عبارت دیگر اعتماد به نفس از طریق تلاش فراوان به دست می آید. اعتماد به نفسِ حقیقی بر پایه ی واقعیت ها بنا شده است. برای اینکه بتوانید اعتماد به نفستان را بالا ببرید، باید ارزیابی دقیق و صادقانه ای از خود و توانایی هایتان داشته باشید. اگر هنوز نقاط ضعفی در شما وجود دارد، برای بهبود آنها برنامه ریزی و راهی پیدا کنید تا اثرات منفی شان را به حداقل برسانید. به خاطر داشته باشید بی توجهی نسبت به نقاط ضعف و یا نقطه ی قوت نشان دادن آنها، هیچ کمکی به از بین بردنشان نخواهد کرد. به همین ترتیب، داشتن درک درست از توانایی ها می تواند انتقادات یا بازخورد های منفی را کاهش و به شما اعتماد به نفس بیشتری بدهد.

3- یک راهنما برای خودتان پیدا کنید:
هیچ کس به اندازه ی شخص متعهّد، باتجربه و باهوشی که راه صحیح را نشانتان دهد و شما را تشویق کند، نمی تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در شما شود. در واقع، یک حمایت کننده یِ خوب مانند آیینه عمل می کند و دیدگاهی به شما می دهد که باید برای باور به خود آن را مد نظر داشته باشید. فراموش نکنید آگاهی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. دانستن اینکه در هر لحظه در چه جایگاهی قرار دارید، باعث افزایش تمرکز و اثربخشی انرژی شما در انجام امور خواهد شد. لازم نیست این راهنما حتما روانشناس باشد؛ بلکه او می تواند فردی باشد که در رشته یِ تخصّصیِ تان به شما مشاوره ارائه دهد تا بتوانید در رشته یِ خودتان موفّق تر عمل کنید.

برای جلب محبت به دنبال یافتنِ فردی در دنیای مجازی نباشید. دوستی های مجازی دوامِ چندانی ندارد و ممکن است به عواقب و پیامدهای وخیمی منجر شوند. در مشاوره های پیش گفته ام که این حرف را با توجه به تجربه ای که در گفتگو با افرادِ مختلف در کافی نتِ برادرم کسب کرده ام می گویم. متأسفانه در فضای مجازی مردهای زیادی وجود دارند که به دنبال سوءاستفاده جنسی از خانم ها هستند. آنها به احساسات و عواطف خانم ها هیچ اهمیّتی نمی دهند و به دنبال یافتنِ قربانیِ جدید در فضای مجازی سرگردان هستند. آنها با چرب زبانی ابتدا قربانی را به خود وابسته می کنند و سپس خواسته شیطانیِ شان را مطرح می کنند. قربانی فکر می کند با عمل کردن به خواسته یِ آن مرد، او را به خود بیشتر جلب می کنند؛ اما نمی دانند که فیزیولوژیِ مغزِ مردها با مغزِ زنان فرق دارد. از نظر علمی رابطه جنسیْ قاتل عشق در مرد است و به محض برقراری این رابطه، هورمون های مربوط به عشق و لذّت (یعنی دوپامین، آدرنالین و استیل کولین) در بدن مرد به شدت کاهش می یابد.

برای آن که خواستگار مناسبی بیابید، در جلسات مذهبی _ همچون جلسات روضه و عزاداری، دعای ندبه، جلسات مولودی ائمه اطهار (علیهم السلام)، نماز جماعت و... _ زیاد شرکت نمایید. تعداد زیادی از مادرهایی که پسر نجیب دارند، در این جلسات، به دنبال عروسی نجیب می گردند. از آنجایی که در سال های گذشته تبلیغات زیادی علیه ازدواج فامیلی شده؛ این خانم ها از فامیل، عروس انتخاب نمی کنند. این خانم ها بیشتر در جلسات مذهبی به دنبال یافتن دختر خانم های محجبه و نجیب هستند. پیشنهاد من این است که در همه جلسات مذهبی شرکت نمایید، آرایش نکنید و حجاب کامل را در محله ای که در آن زندگی می کنید، رعایت نمایید. در این صورت می توانید خواستگارهای خوب و نجیبی بیابید.

برای اینکه در جلسات خواستگاری موفق تر ظاهر شوید، مهارت های زیر را در خود پرورش دهید:

- مردهای جوان به دنبال خانمی هستند که مهربان بوده و تشنه عشق و محبت باشد. مردها دوست دارند مورد دوست داشتن قرار بگیرند و خودشان نیز کسی را دوست بدارند. بعضی از خانم ها خیلی سخت گیر بوده و برای جزئیات اهمیت بیش از اندازه ای قائل می‌شوند. برخی از خانم ها نیز هنگام خواستگاری برخوردی سرد و بی احساس با مادر خواستگار دارند. این مسائل، مشکل را دو چندان می نماید. برای اینکه جذاب تر باشید سعی کنید بیشتر لبخند بزنید. لازم نیست جلوی مادر مرد جوان، قهقهه سر دهید. بلکه لبخندی ملیح شما را زیباتر می کند. از همین امروز شروع به مراقبت از گل های آپارتمانی نمایید. پرورش دهنده های گل، در نظر مردم، مهربان تر از بقیه هستند. اینکه مردها به دنبال خانم هایی با روحیه زنانه و مهربان می‌گردند؛ به این دلیل است که چنین خصوصیاتی باعث می‌شود یک زن بتواند مادر بهتری برای بچه هایش باشد. البته این امر بدان خاطر نیست که مردها انتظار دارند خانم ها آنها را نیز تر و خشک کنند، بلکه بدان خاطر است که دوست دارند فرزندانشان در آغوش مادر مهربان و دلسوزی پرورش پیدا کنند.

- خانم ها اغلب تصور می‌کنند که مردها خیلی سطحی نگر بوده و تنها چیزی که برایشان اهمیت دارد وضعیت ظاهری خانم می‌باشد. مردها لزوما به دنبال خانم های زیبا نمی‌گردند، بلکه آنها می‌خواهند همسری داشته باشند که به وضعیت ظاهری خود افتخار کند. برای این کار لازم نیست لباس های گران قیمت بپوشید و آرایش غلیظ نمایید یا خدای نکرده بینی خود را عمل کنید؛ بلکه همین که لباس های ساده بپوشید و با اعتماد به نفس رفتار نمایید، کافی است. خوب است هنرهای زنانه مانند: خیاطی، آشپزی و شیرینی پزی را تا حدّی یاد بگیرید و جلوی مادر خواستگارها به جای استفاده از لباس های آماده گران قیمت، لباسی که دوخته خودتان است را بپوشید. مادرها به وضعیت اقتصادی پسرانشان و صرفه جویی همسر آینده اش اهمیت زیادی می دهند.

- مردها به دنبال خانم هایی هستند که بتوانند به آنها اعتماد کنند؛ کسی که آنها را به خاطر خودشان بخواهد، کسی که بتوانند به او ایمان داشته باشند. شاید برایتان عجیب باشد اما برخی از خانم ها قابل اعتماد نبوده و بسیار بی وفا هستند. همین امر باعث می‌شود که مردها محتاط تر عمل کنند. آقایان به شدت از بی وفایی و بد قولی بیزار هستند و به دنبال کسی می‌گردند که بتوانند از صمیم قلب به او اعتماد کنند. در جلسات خواستگاری به هیچ وجه به موضوع خواستگاران سابق خود اشاره نکنید. اشاره به خواستگارهای زیاد شما را در نظر دیگران بهتر جلوه نمی دهد، بلکه باعث می شود فکرکنند خدای نکرده شما ایرادی داشته اید که تاکنون موفق به ازدواج نشده اید.

- مردها از زنی خوششان می آید که زنانه رفتار کند و خلق و خوی پسرانه نداشته باشد. پس مثل پسرها رفتار نکنید. ظریف رفتار کنید و خود را علاقه مند به داشتن همسری نشان دهید که بتوانید به او اعتماد کنید و تکیه نمایید. خود را بی نیاز و کاملا مستقل نشان ندهید. اگر تاکنون به مسافرت های مجردی بدون خانواده رفته اید، آنها را فراموش کنید و از آنها جلوی کسی حرفی به میان نیاورید. به هیچ وجه خود را زنی بزن بهادر معرفی ننمایید. این ویژگی، مادر پسرها را فراری می دهد.

- مردها همسری را می‌خواهند که حامی و پشتیبانشان باشد. خیلی از خانم ها منتظر هستند اشتباه کوچکی از آقا سر بزند تا همسرشان را به باد انتقاد بگیرند و در مسائل خصوصی و حتی شغلی اش دخالت کنند. آقایان به ارتباط خود به عنوان یک سیستم محافظ نگاه می‌کنند. زمانی که خانم نتواند یک چنین حسی را در آنها به وجود آورد و از این گذشته تا آنجا که می‌تواند از آنها انتقاد هم بکند، چیزی نمی گذرد که دلسردی پیش می‌آورد.

- مردها از خانم های عصبی که تمام مدت داد و فریاد می‌کنند، خوششان نمی آید. آنها خانم هایی را می‌پسندند که اهل بحث و گفتگو باشند و قادر باشند که مشکلاتشان را از راه های منطقی حل کنند.

- سطح توقع مادی خود را کاهش دهید. از پدر و مادرتان بپرسید که چگونه زندگی شان را شروع کردند. بیشتر خانواده های نسل قبل، زندگی خود را در خانه های استیجاری آغاز نمودند. پس انتظار نداشته باشید همسر آینده تان خانه و ماشین از خود داشته باشد. همین که همسری مؤمن، مهربان و تلاشگر بیابید، نعمت بزرگی است که باید قدرش را بدانید. قناعت را تمرین نمایید. انتظار نداشته باشید خیلی زود به همه خواسته های مادّیتان برسید.

تأکید می کنم که ویژگی های بالا را در خود پرورش دهید و پس از ازدواج نیزآنها را تمرین نمایید. اگر تظاهر به داشتنِ این ویژگی ها نمایید، خیلی زود آشکار می شود و دیگر کسی به شما اعتماد نمی کند. ناامید نشوید و با برنامه ریزی به کسب مهارت های مختلف بپردازید. زمانی که شاد و بانشاط باشید، همچنین مهارت های بالا را کسب نمایید، قطعاً افراد بیشتری ترغیب می شوند که به خواستگاری شما بیایند.

نقل قول:
درباره تحصیلات تان صحبتی نکرده اید. اگر تحصیلات تان را می گفتید، می توانستم پیشنهادهایی به شما ارائه دهم. قبلا به برخی دوستانِ پرسشگر پیشنهادهایی برای یافتنِ کار و فعال تر شدن داده ام.

سلام علیکم
واقعا؟ خب به ما هم پیشنهاد بدبد

الرحیل;1001051 نوشت:
سلام علیکم
واقعا؟ خب به ما هم پیشنهاد بدبد

سلام علیکم

به صورت مشخص نمی توانم مؤسسه یا نهادی را برای کار پیشنهاد کنم.

کاری که می توانم انجام دهم، ارائه راهکارهایی جهت یافتنِ کار است.

در مورد موضوع «تنهایی که پایان ندارد» راهکارهایی کلّی به پرسشگر پیشنهاد دادم.

شما هم تحصیلات و مهارت هایتان را بفرمایید تا «اگر بتوانم و بدانم»، راهنمایی تان کنم.

امید;1001034 نوشت:

- مردهای جوان به دنبال خانمی هستند که مهربان بوده و تشنه عشق و محبت باشد. مردها دوست دارند مورد دوست داشتن قرار بگیرند

- خانم ها اغلب تصور می‌کنند که مردها خیلی سطحی نگر بوده و تنها چیزی که برایشان اهمیت دارد وضعیت ظاهری خانم می‌باشد. مردها لزوما به دنبال خانم های زیبا نمی‌گردند، بلکه آنها می‌خواهند همسری داشته باشند که به وضعیت ظاهری خود افتخار کند.

- مردها به دنبال خانم هایی هستند که بتوانند به آنها اعتماد کنند

- مردها از زنی خوششان می آید که زنانه رفتار کند و خلق و خوی پسرانه نداشته باشد.

- مردها همسری را می‌خواهند که حامی و پشتیبانشان باشد.

- سطح توقع مادی خود را کاهش دهید.چیزی که من میبینم با اونی که شما میگین مثل خوندن یه داستان تخیلی مثل سیندرلا تو حلبی آباده.

مردها اتفاقا وقتی میفهمن یه دختر اونا رو دوستشون داره تازه بازیاشون شروع میشه. اخم و بی حرمتی و دوری. اتفاقا هر چه بد خلق تر باشی و سرد تر باشی انقدر دنبالت میان تا تو رو مال خودشون کنن....!!
اتفاقا مردا دنبال خوشگلی و اندامای جنسی برجستن. دنبال کلاسن. کی شلوارش تنگ تر وکوتاه تره. کی مانیکور پدیکور میکنه. کی اکستنشن میکنه. کیا مانتوای جلو باز میپوشن.
مردا دنبال زنایین که بهشون اعتماد کنن تا بتونن وقتی اعتماد طرفو بدست اوردن برن سراغ خطاهاشون. اکثرا خائنن زمانی که خیانت مد نبود.
الان چیزی که میبینم غیر اینه . دخترا قلیون سیب و فلان دود میکنن با سیگار خارجی. بعضیام رفتار پسرونه دارن ولی تریلی تریلی آدم براشون کشته مردس.
غلط بزرگی که کردم و پشت دستامو داغ کردم همینه لطفا هیچ دختری برای خواستگارش شرایط مالی کم رو در نظر نگیره من کردم جوابش برعکس بود طرف فکر کرد از طاق آسمون افتاده دیگه خدام بنده نشد.

امید;1001069 نوشت:
سلام علیکم

به صورت مشخص نمی توانم مؤسسه یا نهادی را برای کار پیشنهاد کنم.

کاری که می توانم انجام دهم، ارائه راهکارهایی جهت یافتنِ کار است.

در مورد موضوع «تنهایی که پایان ندارد» راهکارهایی کلّی به پرسشگر پیشنهاد دادم.

شما هم تحصیلات و مهارت هایتان را بفرمایید تا «اگر بتوانم و بدانم»، راهنمایی تان کنم.

ممنون
همین جا بگم یا تو یه تاپیک دیگه؟

موضوع قفل شده است