نگاه به چهره مردان!

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نگاه به چهره مردان!

سلام

میخواستم بدون نگاه به نامحرم(مردان) باید چه جوری باشه؟ من بعضی وقتا مثلا در تلویزیون به صورت بازیگر های مرد نگاه میکنم و اجزای صورتشون رو میبینم و... این کار اشکال داره؟

همین رفتار رو درباره بازیگرای زن هم دارم یعنی نگاه میکنم و فیلم رو میبینم اما به تیپ و قیافه و اجزای صورت بازیگرا توجه دارم حکمش چیه؟

روی این قضیه حساس شدم حس میکنم به هر مردی نگاه میکنم بده و همیشه در فیلم های عادی تلویزیون هم حواسم هست سرم اون موقع پایین باشه

کلا من از قیافشون خوشم نمیاد اما نگاه میکنم حکمش چیه؟نگاه نکنم یا اینقدر حساس نباشم؟

 

 

با نام و یاد دوست

 

 

 

 

 

 

کارشناس بحث: استاد بدیع

با سلام به شما پرسشگر گرامی

همانطوری که می دانید نگاه به صورت نامحرم در صورتی که با لذت جنسی همراه نباشد اشکالی ندارد. شما نیز اشاره کردید که از این کار لذتی نمی برید. بنابراین از این جهت گناهی مرتکب نشده اید.

اما به نظر می رسد بر روی چهره افراد کمی دقیق و حساس هستید و وقتی این نگاه را بر روی چهره نامحرم اعمال میکنید حس خوشایندی به شما دست نمی دهد و احساس میکنید نباید جزئیات چهره نامحرم را در این حد برانداز کنید. واقعا هم همین گونه است. اینکه نگاه بدون لذت به صورت نامحرم از نگاه های حرام استثنا شده است به این خاطر است که مراودات و تعاملات اجتماعی آسان تر شود و زن  و مردی که قصد و غرضی ندارند دچار زحمت و عسر و حرج نشوند. اما تمرکز و دقت بر روی اعضای چهره هم پسندیده نیست. بنابراین باید کاری کنید حساسیت شما در این باره به حداقل برسد. برای حساسیت زدایی لازم نیست در مواجهه با مردان مخصوصا در تلوزیون سر خود را به زیر بیندازید. شاید این کار باعث حساسیت بیشتر شما شود. بلکه سعی کنید نگاه مداوم و دقیق نداشته باشید و بر روی جنبه های بصری دیگر فیلم و دیالوگ ها و .... متمرکز شوید.