نحوه خواندن نماز شب

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
نحوه خواندن نماز شب
با عرض ادب واحترام دوستان میخوام طریقه خواندن نماز شب رو  براتون بگذارم که خیلی پر فضیلت ه نماز شب کلا  یازده رکعته  که چهار نماز دو رکعتی به نیت نماز نافله شب دو رکعت به نیت نماز شفع  و یک رکعت ب نیت نماز وتر نماز های دو رکعتی اول  تا چهارم همچون نماز صبح می باشد یعنی رکعت اول حمد و سوره و رکعت دوم حمد و سوره و قنوت تمام بهتره در رکعت دوم نماز اول بعد از حمد سوره کافرون خونده بشه نماز دو رکعتی شفع قنوت نداره  در رکعت اول حمد و سوره و ناس و در رکعت دوم حمد و سوره و فلق تمام در نماز وتر که یک رکعتی هست بعد از خوندن سوره حمد سه بار سوره توحید بعدش فلق و ناس خونده میشه بعدش تو قنوت باید چهل تا مومن رو دعا کنید که اگه کلی بخواین دعا کنید چهل بار باید ذکر "اللهم اغفر للمومنین والمومنات و المسلمین والمسلمات" رو بگید بعدش هفتاد مرتبه ذکر توبه یعنی "استغفرالله ربی واتوب الیه" سپس هفت مرتبه ذکر "هذا مقام العائذ بک من النار" و سپس در آخر سیصد مرتبه ذکر "العفو" بعدش قنوت تموم میشه من یه جایی م خوندم بعدش میگیم "رب اغفرلی ورحمنی وتب علی انک انت التواب الغفور الرحیم" بعد تشهد و سلام و نمازمون تمومه بعد نماز تسبیحات حضرت زهرا (ص) 34 مرتبه الله اکبر 33 مرتبه الحمدالله و 33 مرتبه سبحان الله خوشا به سعادت کسی که توفیق خوندنشو پیدا میکنه و داره خیلی لذت بخشه پا بشی ببینی همه خوابند و تو به عبادت خدا مشغول بشی راستی یادم رفت زمانشو بگم نماز شب حداقل نیم ساعت تا یک ساعت زمان میبره بهتره جوری خونده بشه که بعد تموم شدنش وقت نماز صبح رسیده باشه به نوعی متصل به نماز صبح باشه ثواب خوندن این متن رو تقدیم به همه رفتگان میکنم دورو و نزدیک و بد وارث و بی وارث خداوند قبول کنه smiley
برچسب: