جمع بندی سوال در مورد علم لدنی امامان

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال در مورد علم لدنی امامان

با سلام و عرض ادب خدمت کارشناسان دینی .
راستش من در حال وب گردی بودم به این مطلب برخوردم . نویسنده این مطلب هرکی بوده ، منابع رو هم دقیق نوشته .. گفتم این مطلبو کپی / پیست کنم برای شما تا تجزیه و تحلیل کنید تا قدرت ایمانمون در برابر این مطالب محکم بشه و گمراه نشویم .
نکته : ( اگر قسمتی که این تاپیک ارسال شده نا هماهنگ هست لطفا زحمت انتقالشو بکشید و به تاپیک پاسخ بدید . )
ممنونم .:hamdel:
.
.
.
مطلبی که بهش برخورده بودم از این قرار هست :

نقل قول:
((((( مسلمانان شیعه معتقدند که امامانشان همگی داری «عِلمِ لَدَنی» بوده اند! اما علم لدنی (از نظر شیعیان) چیست؟ علم لدنی‌، علم غیر اکتسابی است‌؛ یعنی در به دست آوردن آن نیازی به تحصیل و رفتن به مدرسه و دانشگاه نیست! این علم‌ مستقیم از جانب خدا به برخی از بندگان از جمله پیامبران و امامان الهام می‌شود!
در اینجا به نمونه ای از علم لدنی برخی امامان اشاره میکنیم:
امام اول شیعیان: «ادرار شتر از شیرش بهتر است (به رغم اینکه) الله در شیرش شفاء قرار داده است»! (بحار الأنوار، جلد 63، صفحه103)
امام ششم شیعیان: «مفضل می‌گوید؛ از امام جعفر صادق پرسیدم: اى پسر رسول الله، هنگام راه رفتن نفس تنگىِ شدیدى سراغم می‌آید تا جایى که در فاصله میان خانه‌ی خود و خانه‌ی شما دوبار مى‌نشینم؛ پس گفت: اى مفضل، ادرار شتر شیرده بخور! من از آن خوردم و الله، بیمارى‌ام را شفا داد»! (بحار الانوار، جلد 59، صفحه 182)
«از جعفر صاق درباره‌ی خوردن ادرار گاو پرسیده شد، گفت: اگر برای دوا به آن نیازمند باشند پس بخورند و همچنین ادرار شتر و گوسفند»! (وسائل الشیعه، جلد 25، صفحه 109)
امام هشتم شیعیان: « محمد ابن یحی از احمد ابن نحند ابن عیسی ....گفت شنیدم که ابالحسن موسی میگوید: شاشهای شتر از شیرهای آن بهتر است»! (کتاب جامع الأحادیث، جلد 28، صفحه 433)
امام اول شیعیان: «شير گاو دوا است ، پرسيدند كه بول گاو را مى توان خورد؟ فرمود: براى مداواى ضرورى مانعى ندارد». (منبع در لینک پایین)
امام ششم شیعیان: از يحيى بن عبد الله : با حضرت صادق (عليه السلام) غذا مى خوردم ، ظرفهايى از شيرينى و مرباجات آوردند، حضرت به يكى از آنها اشاره كرد و فرمود: اين ماست چكيده الاغى است كه براى بيماران تهيه مى كنيم ، هركه مايل است ميل كند، از حضرت درباره بول الاغ سؤال شد؟ فرمود: مانعى ندارد. (منبع در لینک پایین)
امام هفتم شیعیان: خداوند شفا را در شير شتر قرار داده است و بول شتر بهتر از شير آن است. (منبع در لینک پایین)
امام هشتم شیعیان: به زنان باردار "كندُر" بدهيد كه اگر جنين پسر باشد، پاكدل و دلير گردد، و اگر دختر باشد شمايل و اخلاقش خوب و نيكو شود، و كپَل هاى او بزرگ شود و در نزد شوهر ارجمند باشد. (منبع در لینک پایین)
این است علم لدنی و دانش امامان شیعه!

http://www.islamicecenter.com/ketaabkhaaneh/AKHLAAQ/makaarem_akhlaq_jeld_1_tabarsi_16.html#link243
))))

با نام و یاد دوست


کارشناس بحث: استاد هادی

سؤال:
آیا امامان معصوم (علیهم السلام) دارای علم لدنی بودند؟

پاسخ:
اگر در فرمایشات ائمه (علیهم السلام) تحقیق و بررسی صورت بگیرد به لدنی بودن علم اینان یقین خواهیم کرد، که عین حقیقت است و معصومین (علیهم السلام) در آن زمان چقدر علمی صحبت فرموده‌اند:
اگر اینان بدانند دانشمندان خودشان چه برکات پزشکی را برای ادرار شتر بیان کردند به هیچ عنوان روایات این بزرگواران را این گونه به باد تمسخر نمی‌گرفتند؛
در ثانی کسانی که این روایات را بر علیه دین بکار می برند اگر در سبد غذایی آنان وارسی بکنیم خواهیم دید سوسک یکی از خوشمزه ترین غذاهای انان است، مگر در برخی کشورها مانند ژاپن و چند کشور دیگر، سوسک غذای مورد علاقه مردم نیست؛ نه تنها در باور آن ها سوسک غذای خوشمزه ای است بلکه بسیار مقوی هم است، مگر با جفت آدمیزاد سوپ درست نمی کنند و بسیاری از غذاهای دیگر که حتی یاداوری این غذاها حال به هم زن می باشد و این درحالی است که روایات ادرار شتر را به عنوان دارو تجویز کرده اند نه به عنوان غذا و استفاده دارویی برای کسی که از تنگی نفس کلافه شده و آسم امانش را بریده چه ایرادی دارد؟
با توجه به روایاتی که در منابع روایی ما ذکر شده معصومین (علیهم السلام) خوردن ادرار شتر را مشروط به مرض کرده اند؛ فرمودند:" اگر برای دواء به آن نیازمند باشند بخور". لذا این روایات فقط برای مداوا ذکر شده اند و حضرت این را به عنوان دارویی برای درمان مرض تجویز کرده است،پس معلوم می‌شود حضرت خوردن ادرار شتر را به صورت عام برای همه تجویز نکرده، و استفاده دارویی از این مایع (به اندازه ضرورت) مشکلی ندارد.
دانشمندان امروزی دارو های متعددی را از شیر و ادرار شتر درست کرده و در دسترس مردم قرار می دهند، پزشکان معتقدند ادرار شتر درمان قطعی برای تنگی نفس و آسم شدید است و هم چنین براي مريض سرطاني بايد استفاده از چند جرعه معجون داروئی حاوی ادرار و شير شتر به همراه مراعات مصرف زياد آب و ميوه و سبزيجات و پرهيز از گوشت قرمز صورت گيرد. لینک‌های زیر را ببینید:
پایگاه اطلاعات علمی
درمان سرطان با ادرار شتر
راه حل طب بر درمان آسم
سایت پزشکان ایران


[="Tahoma"][="Navy"]

ask_din;448878 نوشت:
با سلام و عرض ادب خدمت کارشناسان دینی .
راستش من در حال وب گردی بودم به این مطلب برخوردم . نویسنده این مطلب هرکی بوده ، منابع رو هم دقیق نوشته .. گفتم این مطلبو کپی / پیست کنم برای شما تا تجزیه و تحلیل کنید تا قدرت ایمانمون در برابر این مطالب محکم بشه و گمراه نشویم .
نکته : ( اگر قسمتی که این تاپیک ارسال شده نا هماهنگ هست لطفا زحمت انتقالشو بکشید و به تاپیک پاسخ بدید . )
ممنونم .:hamdel:
.
.
.
مطلبی که بهش برخورده بودم از این قرار هست :

سلام
هرچند طبع انسان با مصرف ادرار یک حیوان سازگار نیست اما در درمان بیماری طبع معیار نیست
در درمان بیماری انواع زیادی دارو استعمال میشود که منافر با طبع انسان است
مثلا تریاک علاوه بر تلخ و بدبو بودن یک نوع ماده سمی هم هست اما مصرف مقدار کمی از آن در تسکین درد بسیار موثر است
موارد زیاد دیگری هم هست
یا علیم[/]

موضوع قفل شده است