سایت پیش بینی نتایج فوتبال و حکم آن

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سایت پیش بینی نتایج فوتبال و حکم آن

با سلام،
دوستان من ادمین یک سایت اینترنتی هستم که این سایت یک سایت فوتبالی هست .که سعی میکنیم آخرین نتایج لیگ های فوتبال مهم را در این سایت درج کنیم . حال چند سالی هست که برای رونق گرفتن بیشتر سایت اقدام به راه اندازی سیستمی برای پیش بینی نتایج لیگ برتر ایران کرده ایم تا هم کاربران به سایت جذب بشن و هم اینکه مکانی خوب برای سرگرمی ایجاد بشه . پس از دو سال که عضویت در این مسابقه بصورت رایگان بود حالا تصمیم بر این گرفتیم که برای ارج نهادن به کاربران به آنها جایزه ای (هرچند ناچیز) اعطا کنیم . بنابراین مجبور شدیم برای تامین اعتبار از کاربران مبلغی برای حق عضویت دریافت کنیم و به کاربران جایزه بدیم .
اما در مورد نحوه انجام مسابقه پیش بینی : همونطور که حتما همه میدونید لیگ ما 34 هفته دارد که در هر هفته 9 بازی انجام میشه . کاربران برای هر بازی نتیجه ای رو پیش بینی میکنند مثلا برای بازی پرسپولیس و ملوان پیش بینی میکنند که 2-1 تیم پرسپولیس میبره . حالا به تناسب نتیجه ای که در بازی رقم خواهد خورد به کاربری که این بازی رو پیش بینی کرده امتیازی تعلق میگیره . مثلا 10 امتیاز برای پیش بینی صدرصد و 5 امتیاز برای پیش بینی صحیح اختلاف گل و غیره ...

حال سوال اصلی اینجاست که آیا این بازی و عملی که ما انجام میدهیم مشکلی داره یا خیر ؟

لازم به ذکر هست که تمامی پولی که از کاربران برای حق عضویت دریافت میشه تقسیم بر تعداد هفته ها میشه و به کاربران برتر جایزه داده میشه .

ممنون میشم اگر کمکم کنید.

استفتاء از مراجع عظام درباره جايزه پيش بيني نتايج جام جهاني فوتبال

در اين راستا، روزنامه «راه مردم» در تماس و مكاتبه با مراجع عظام تقليد، موضوع را مورد استفتاء قرار داد كه قريب به اتفاق آنان اعلام نظر فرمودند ‌كه چنانچه ملاك گرفتن پول اضافه باشد، جايز نيست.

متن نامه ‌درباره جايزه پيش بيني نتايج جام جهاني فوتبال به علمای ذیل به شرح زیر است:

محضر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

محضرحضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی

محضر حضر ت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

محضر حضر ت آیت الله العظمی نوری همدانی

محضر حضر ت آیت الله العظمی علوی گرگانی

با سلام ‌
احتراما به استحضار ميرساند روزنامه «راه مردم» در نظر دارد مسابقه پيشبيني مسابقات ورزشي را در روزنامه به چاب برساند؛ لذا از جنابعالي اين استفتا را دارد كه برگزاري مسابقه پيشبيني مسابقات ورزشي كه در روزنامه جنبه تبليغاتي براي روزنامه دارد و با عنايت به اينكه برگزاري اين مسابقه هيچ وجهي از خوانندگان روزنامه دريافت نميگردد و صرفا با خريد روزنامه در اين مسابقه كه به صورت قرعه كشي برگزار مي‌گردد، شركت مي‌كنند و جوايزي اهدا مي‌گردد، ايراد شرعي دارد يا خير؟

پاسخ مراجع تقليد عظام درباره جايزه پيش بيني نتايج جام جهاني فوتبال

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: بسم الله الحمن الرحیم علیکم السلام ورحمه الله. به نظر اینجانب پول گرفتن در مقابل پیش بینی مسابقات اکل مال به باطل است و جایزه نیست. واله العالم 17/6/1431 ق

حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی:
بسمه تعالی
پرداخت جایزه بدون دریافت وجه خاصی از افراد در مثال ذکر شده اشکال ندارد، ولی به طور کلی شایسته است در اموری مانند پیش بینی مسابقات از گسترش و ترویج پرداخت جایزه جلوگیری شود، چرا که فرد بین حلال وحرام بسیار باریک است.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
بسمه تعالی
ج: در صورتی که وجهی از شرکت کنندگان جز پولی که برای خرید روزنامه می پردازد، گرفته نشود، اشکالی ندارد... همیشه موفق باشید 2/3/89

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی:
بسمه تعالی
سلام علیکم
مربوط به وزارت محترم ارشاد است. 5/3/89

حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی:
بسمه تعالی
اگر بابت طرح مسابقه در روزنامه مبلغی بر قیمت متعارف روزنامه اضافه نشود و فردی که روزنامه را می خرد، صرفا پول را بابت شرکت در مسابقه ندهد بلکه قصد خرید روزنامه را داشته باشد، اشکالی ندارد.

موضوع قفل شده است