( حوادث تروریستی امروز در تهران)تیراندازی در راهروهای مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی (ره)

تب‌های اولیه

37 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
( حوادث تروریستی امروز در تهران)تیراندازی در راهروهای مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی (ره)

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ دقایقی پیش بر اثر تیراندازی در راهروی مجلس دو نفر از نیروهای حفاظت زخمی شدند.


یکی از مراجعان به مجلس وارد راهروهای پارلمان شده و پس از درگیری با نیروهای حفاظتی، تیراندازی کرده و تاکنون دو نفر از نیروهای حفاظتی زخمی شده است.


دربهای ورودی مجلس شورای اسلامی به دنبال این حادثه بسته شد.


هم اکنون برخی نمایندگان در حال ترک جلسه برای بررسی موضوع تیراندازی هستند.


الیاس حضرتی نماینده تهران هم به یکی از خبرنگاران گفت: ضاربان سه نفر بودند که مجهز به دو قبضه کلاشینکوف و یک قبضه سلاح کمری (کلت) بودند.


صبح امروز افرادی با ورود به مجلس، با نیروهای حفاظت مجلس درگیر شدند و به سمت آنان تیراندازی کردند.


به گفته یکی از خبرنگاران که در محل تیراندازی بوده چهار نفر به وسیله یکی از مهاجمان زخمی شده و روی زمین افتاده اند.


سه نفر از زخمی ها از حفاظت و خدمه مجلس بودند و یک نفر نیز از مراجعه کنندگان به مجلس بوده است.


هنوز از دستگیری مهاجم یا مهاجمان خبری در دست نیست.


در همین حال جلسه علنی مجلس ادامه دارد اما تعدادی از نمایندگان مقابل درب های ورودی و خروجی مجلس تجمع کرده اند و می خواهند از صحن علنی خارج شوند اما چون با خروج نمایندگان مجلس از حد نصاب می افتد از خروج آنان جلوگیری می شود.


گفته می شود ضاربان به سمت ساختمان شمالی مجلس که دفتر نمایندگان در آن قرار دارد، حمله کرده و اکنون در آن مستقر هستند.


از سوی دیگر در خیابانهای اطراف مجلس محدودیت های عبور و مرور حاکم شده است.


اخبار لحظه به لحظه از تیراندازی در راهروهای مجلس شورای اسلامی :


ساعت 13:15 ــ درگیری‌ها کاملا به ضلع غربی ساختمان مجلس کشیده شده است. افراد مسلح در طبفات 5 و 6 مستفر هستند و تک‌تیراندازهای امنیتی و انتظامی در ساختمان‌های مجاور موضع گرفتند و با آنها درگیر هستند. در دقایق اخیر شدت درگیری زیاد شده و خبرنگاران عکاسان در پشت درخت‌ها و موانع موجود در خیابان‌های حاشیه مجلس موضع گرفتند. یک زن و یک کودک با همراهی نیروهای امنیتی وارد ساختمان شدند. بنا بر دستور دادستان تهران، تمام خبرنگاران غیر از تصویربرداران و خبرنگاران واحد مرکزی خبر، باید از محل حادثه دور شوند.


ساعت 13:10 ــ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: تلاش نیروهای امنیتی این است که با کمترین مشکل و آسیب مساله را حل کنند و مهاجمین را هم زنده دستگیر کنند تا ریشه و عوامل پشت صحنه حادثه کشف شود.


ساعت 13:08 ــ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: نیروهای امنیتی و حفاظتی مجلس مشغول کنترل اوضاع هستند.


ساعت 13:05 ــ لاریجانی: این اتفاق مجلس امری جزئی است. نیروهای امنیتی قطعاً با این بزدلان برخورد خواهند کرد/ نمایندگان مجلس پس از سخنان لاریجانی شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.


ساعت 13:03 ــ تروریست ها پنجره های اتاق های طبقه چهارم را باز کرده و به مردم حاضر در خیابان تیراندازی کرده اند که در جریان این تیراندازی ها ۸ نفر مجروح شده و دو نفر به شهادت رسیدند.


ساعت 13:00 ــ لحظاتی پیش صدای انفجاری از ساختمان مجلس شنیده شد.


ساعت 12:57 ــ وزارت اطلاعات: صبح امروز چند تیم تروریستی در شهر تهران برای عملیات تروریستی تلاش کردند/ مدیر کل ضد تروریستی وزارت اطلاعات: عوامل یک تیم تروریستی قبل از هرگونه اقدام دستگیر شدند.


ساعت 12:56 ــ انفجار در طبقه پنجم مجلس شورای اسلامی


ساعت 12:48 ــ منابع خبری به خبرنگاران مستقر در مجلس گفته‌اند: تاکنون در عملیات تروریستی در مجلس، 7 نفر به شهادت رسیده‌اند و هم‌اکنون 4 نفر نیز در طبقات بالایی گروگان گرفته شده اند. هنوز منابع رسمی این خبر را تایید نکرده‌اند.


ساعت 12:47 ــ نکات مهم امنیتی در حوادث امروز مجلس و حرم امام
به هیچ وجه به سمت محل‌های حادثه نروید. تحت هیچ شرایطی به انتشار شایعات و اخبار منابع غیررسمی دامن نزنید. در صورت مشاهده هر نوع بسته مشکوک رها شده در اماکن عمومی مراتب را فورا به وزارت اطلاعات با شماره ۱۱۳ اطلاع دهید. هرنوع تحرک مشکوک و فعالیت افراد ناشناس را از طریق ۱۱۳ به اطلاع وزارت اطلاعات برسانید. از هر نوع شوخی و جک سازی از حادثه تروریستی پرهیز نمایید


ساعت 12:45 ــ زمانی مشاور لاریجانی در حال حاضر نمایندگان را در صحن علنی به سمت درب خروجی مجلس راهنمایی کرد و بسیاری از نمایندگان در حال حاضر در حال خروج از صحن علنی مجلس هستند.


ساعت 12:41 ــ نمایندگان مجلس به آرامی در حال خروج از صحن هستند.


ساعت 12:40 ــ مهاجمان ۴ نفر هستند که در طبقه چهارم ساختمان دفتر نمایندگان محاصره شده اند و گلوله هایشان روبه پایان است. گفته می شود جلیقه انتحاری هم همراه خود دارند و احتمالا با پایان تیرهایشان خود را منفجر کنند


ساعت 12:39 ـ با هماهنگی نیروهای حفاظت مجلس و برقراری امنیت، نمایندگان مجلس در حال خروج از صحن هستند/ دوتن از مهاجمان در یکی از طبقات مجلس در محاصره نیروهای انتظامی و امنیتی هستند


ساعت 12:35 ــ وزارت اطلاعات از مردم خواست، در صورت ديدن فعاليت و يا اشخاص مشکوک به تروريست در محلي که هستيد با شماره 113 وزارت اطلاعات تماس بگيريد. اين وزارتخانه از مردم خواست، در صورت ديدن فعاليت و يا اشخاص مشکوک به تروريست در محلي که هستيد با شماره 113 وزارت اطلاعات تماس بگيريد.


ساعت 12:33 ــ برخی منابع خبری میگویند تیراندازی در مجلس همچنان ادامه دارد.


ساعت 12:31 ــ حضور جعفری دولت آبادی دادستان تهران در محل حادثه تیراندازی در مجلس


ساعت 12:30 ــ شایعه وقوع انفجار در شیراز تکذیب شد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس وقوع هرگونه انفجار در خیابان‌های شیراز را تکذیب کرد.


ساعت 12:25 ــ منابع خبری گفته‌اند: تاکنون در عملیات تروریستی در مجلس، 7 نفر به شهادت رسیده‌اند و هم‌اکنون 4 نفر نیز در طبقات بالایی گروگان گرفته شده اند. هنوز منابع امنیتی این خبر را تایید نکرده‌اند.


ساعت 12:23 ــ تعداد شهدای مجلس به ۲ نفر رسید.


ساعت 12:22 ــ تشدید تدابیر امنیتی در قم/ بعد از حادثه تروریستی در اطراف حرم امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی، تدابیر امنیتی در قم شدت گرفت. ماموران امنیتی در اطراف و داخل حرم حضرت معصومه(س) تدابیر امنیتی لازم را پیش بینی کردند.


ساعت 12:20 ــ در حادثه تیراندازی مجلس شورای اسلامی تاکنون ۱۰ نفر مجروح شدنده‌اند/نیروهای حفاظت با جلیقه‌های ضد گلوله در حال تامین امنیت هستند اما اجازه خروج از مجلس به هیچ عنوان داده نمی‌شود


ساعت 12:14 ــ آخرین اخبار حاکیست دوتن از مهاجمان در یکی از طبقات مجلس به محاصره نیروهای امنیتی درآمده اند.


ساعت 12:09 ــ تروریستی که دقایقی پیش موفق شده بود با تیراندازی از مجلس خارج شود، به دلیل محاصره مجلس، مجبور شد دوباره به داخل مجلس بازگردد. هم‌اکنون تروریست‌ها در حال تیراندازی از داخل مجلس به بیرون و محوطه بیرونی مجلس هستند.


ساعت 12:07 ــ ازسرگیری تیراندازی در مجلس


ساعت 12:05 ــ کار تخلیه حرم و اطراف آن آغاز شده است. پارکینگ حرم مسدود شده و اجازه ورود و خروج به خودروها داده نمی شود. زائر سرا و رستوران های حرم به اتمام رسید.


ساعت 12:03 ــ پیکر اولین شهید حادثه تروریستی مجلس، شهید تیموری از کادر حفاظت مجلس به بیرون از ساختمان مجلس انتقال داده شد.


ساعت 11:59 ــ «علی لاریجانی» دقایقی پیش با همراهی تعدادی از نمایندگان وارد صحن مجلس شد و پس از وقفه‌ای کوتاه در جایگاه رئیس مجلس قرار گرفت.


ساعت 11:49 ــ مهاجمان مسلح وارد خیابان های اطراف مجلس شد و در حال تیراندازی هستند. مردم روی زمین دراز کشیده اند.


ساعت 11:47 ــ یکی از عوامل تیراندازی در مجلس به خارج از حیاط مجلس آمده و به سمت مردم تیراندازی می کند. مردم درحال فرار هستند.


ساعت 11:40 ــ العربیه-دفتر لیبی: داعش در لیبی مسئولیت حمله مسلحانه در تهران را بر عهده گرفته است.


ساعت 11:36 ــ یکی از مهاجمان تیراندازی به مجلس عامل انتحاری است که در محاصره‌ی نیروهای امنیتی است.


ساعت 11:34 ــ وزير كشور از برگزاری جلسه شورای تامین استان تهران با توجه به تيراندازی در مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) خبر داد.


ساعت 11:32 ــ نیرو ضدشورش مجلس را محاصره کرده است. صدای تیراندازی بیشتر از قبل شده است.


ساعت 11:28 ــ پس از اعلام دو حادثه تیراندازی در حرم امام و مجلس شورای اسلامی، اورژانس تهران مجموعا 17 دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به این دو محل اعزام کرد.


ساعت 11:26 ــ طبق آخرین اخبار تعداد مجروحان حادثه تیراندازی در مجلس به 8 نفر رسیده است و یکی از محافظین به شهادت رسیده است.


ساعت 11:22 ــ «نقوی حسینی» سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در جریان حادثه تیراندازی صبح امروز مجلس یک نفر از چهار فرد مسلح دستگیر شدند. صبح امروز چهار فرد مسلح وارد مجلس شدند که در حال حاضر سه نفر در طبقات و دفاتر نمایندگان هستند و یکی از این افراد دستگیر شده است.


ساعت 11:22 ــ «کیایی» مدیر روابط عمومی مجلس: نیروهای حفاظت، امنیت مجلس را برقرار کرده اند. جلسه علنی بدون هیچ مشکلی در حال برگزاری است. مجلس باصدور اطلاعیه ای جزئیات حادثه را به اطلاع عموم خواهد رساند


ساعت 11:20 ــ شنیده ها حاکیست نیروهای انتظامی در حال تخلیه خیابان های اطراف مجلس هستند/ اوضاع تحت کنترل نیروهای امنیتی است.


ساعت 11:20 ــ تیراندازی به حیاط داخلی مجلس کشیده شد


خبرنگاران از مقابل مجلس گزارش می‌دهد؛ ماموران نیم خیز از دیوارهای کوتاه اطراف مجلس به سمت داخل نگاه می کنند. خیابان ها بسته شده و همچنان صدای تیراندازی شنیده می شود. برخی از اعضای ساختمان اداری مجلس هم از پنجره ها بیرون را نگاه می کنند.
صدای تیراندازی به حیاط داخلی کشید، صدا از حیاط بین ساختمان اصلی و ساختمان اداری می آید.

لعنت بر دشمنان اسلام و داعش

سلام

بازهم عده ای جاهل بگویند
چرا
ایران باید در عراق و سوریه بجنگند
نظام پیشی بینی کرده بود .
اگر در سوریه و عراق نجنگیم
باید
در تک تک شهر هامان خیابان ب خیابان با تروریست ها جنگید

سرپرست حرم امام خمینی حادثه تروریستی صبح امروز در حرم مطهر امام خمینی را تشریح کرد.


به گزارش ایسنا، توضیحات حجت الاسلام محمدعلی انصاری در این باره را می‌خوانید:


حادثه حرم امام سه مجروح (عوامل انتظامی حرم)، یک شهید (مامور فضای سبز) داشت.


ساعت ۱۰:۴۰ دقیقه دو تروریست از ناحیه غربی حرم قصد ورود به حرم می کنند.


هر دو مواد انفجاری به خود وصل کرده بودند و به محض ورود به حرم شروع به تیراندازی کور و بی هدف می کنند.


در همین زمان سه نفر مجروح و یک نفر نیز به شهادت می رسند.


در مقابل درب شبستان نیروهای انتظامی به سمت این افراد تیراندازی می کنند که یکی از آنها مقابل درب شبستان منفجر می شود.


تروریست دوم فرار می کند که او نیز با تیراندازی ماموران به هلاکت می رسد و ماموران موفق می شوند جلیقه انفجاری او را خنثی کنند.


تروریست ها تعداد زیادی نارنجک و مواد منفجره با خود داشتند.

[="Times New Roman"][="Navy"]خب روشنفکران گرامی، بفرمایید با همین تروریستهایی که مجلس و مرقد رو به تیر بستن مذاکره کنید ما هم یاد بگیریم!!!

چرا الان کسی به نیروهای امنیتی نمیگه: تفنگت را زمین بگذار؟

از مسئولان امنیتی خواهش میکنیم که تروریستهای دستگیر شده رو حبس و اعدام نکنن چون یه عده بهشون برمیخوره و بعد سی سال بهتون میگن جلاد![/]

واقعا تووو این شرایط این حرفا معنا نداره.
به دو دستگی ها دامن نزنین

[="Times New Roman"][="Black"]سایه جنگ برداشته شد.
علی برکت الله.
[/]

[="Times New Roman"][="Navy"]

روزنه;928732 نوشت:
واقعا تووو این شرایط این حرفا معنا نداره.
به دو دستگی ها دامن نزنین

اتفاقا دقیقا الان که یه عده از خواب پریدن این حرفا معنا داره.[/]

سیده راضیه;928736 نوشت:
[=Times New Roman]

اتفاقا دقیقا الان که یه عده از خواب پریدن این حرفا معنا داره.


دوست عزیز انتخابات تموم شده. هر کسی در هر سمتی داره انجام وظیفه میکنه لازم نیست دخالت کنیم.
بدترین ضربه همین اختلافات و عدم اتحاد هست که باعث سو تفاهم دشمن میشه.
دشمن به همین حرف ها دامن میزنه.
این حرف ها الان چه سودی داره.
اگر میخواین این اختلافات بیشتر بشه و کینه و نفرت و چند دستگی باشه یالله بفرمایین.

این حرفای شما چه فرقی با سران فتنه داره

سلااام به همگی

بد جایی اومدن

اومدن قبر خودشون رو بکنن

ما به استقبال همچین مرگی میریم

سیده راضیه;928730 نوشت:
[=Times New Roman]خب روشنفکران گرامی، بفرمایید با همین تروریستهایی که مجلس و مرقد رو به تیر بستن مذاکره کنید ما هم یاد بگیریم!!!

چرا الان کسی به نیروهای امنیتی نمیگه: تفنگت را زمین بگذار؟

از مسئولان امنیتی خواهش میکنیم که تروریستهای دستگیر شده رو حبس و اعدام نکنن چون یه عده بهشون برمیخوره و بعد سی سال بهتون میگن جلاد!

در درون قواعد مذاکره عنوان میشه که هر چیزی قابل مذاکره نیست ... و حتی عنوان میشه که چه چاله هایی وجود دارند که نباید واردشون شد و نباید در موردشون مذاکره کرد ....

به عنوان مثال دولت آمریکا هیچ وقت با تروریستها و گروگانگیرها مذاکره نمیکنه ... یعنی اگر شما در درون آمریکا گروگانگیری بکنی ... کمی سعی میکنند که شرایط رو بخوابونند و گروگانها رو زنده بیرون بیارند و از تمام توان و پتانسیلشون هم استفاده میکنند ... ولی هیچ داد و ستدی باهاشون نمیکنند ...

و در نهایت هم ... اگر تمام گروگانها کشته بشن ... محل رو پاکسازی میکنند ...

سلام
دوستان عزیز بنده هم اعتقاد دارم الان موقع این حرفها نیست
ما درمورد امام علی(ع) که عشق و روح و جان ماست با برادران اهل ست اختلاف نظر داریم
ولی در مباحث خارجی اجازه نمی دهیم کسی بین ما تفرقه بیندازد
دیگر موضوعی مهمتر از ولایت هم وجود دارد؟

لذا اگر هم قرار باشد ایرادی به سیاست جناب آقای روحانی گرفته بشود ، باید در زمان و مکان مناسب انجام شود
من هم دلم میسوزد از چنین اتفاقی. اما کمی فکر کنیم:

(( شاید تفرقه ، همان هدفی باشد که تروریست ها دنبالش بوده اند. نگذاریم به آن برسند ))

[=Times New Roman]

Reza-D;928744 نوشت:
سلام
دوستان عزیز بنده هم اعتقاد دارم الان موقع این حرفها نیست
ما درمورد امام علی(ع) که عشق و روح و جان ماست با برادران اهل ست اختلاف نظر داریم
ولی در مباحث خارجی اجازه نمی دهیم کسی بین ما تفرقه بیندازد
دیگر موضوعی مهمتر از ولایت هم وجود دارد؟

لذا اگر هم قرار باشد ایرادی به سیاست جناب آقای روحانی گرفته بشود ، باید در زمان و مکان مناسب انجام شود
من هم دلم میسوزد از چنین اتفاقی. اما کمی فکر کنیم:

(( شاید تفرقه ، همان هدفی باشد که تروریست ها دنبالش بوده اند. نگذاریم به آن برسند ))

خداروشکر ما اهل فتنه و تفرقه نیستیم و اهل فتنه رو سال 88 و بعد از آن همه شناختند ، دیدید که رهبری فرمودند جناحی که امسال رای نیاورد از خود ظرفیت نشان داد.

این حرفها فقط یک اعتراض است به اون کسی که در فضای انتخابات تهمت زد و از اعدام ها و دیوارکشی ها و شعار روی موشک گفت و دشمنان اسلام رو شجاع کرد.

امیدوارم ظهورآقاهرچه زودتراتفاق بیفته

آرمین...;928723 نوشت:
سلام

بازهم عده ای جاهل بگویند
چرا
ایران باید در عراق و سوریه بجنگند
نظام پیشی بینی کرده بود .
اگر در سوریه و عراق نجنگیم
باید
در تک تک شهر هامان خیابان ب خیابان با تروریست ها جنگید

اینهمه خرج عراق و سوریه کردن.اخرش چجوری شد که بازم تروریستها اومدن.اگه فایده داشت که نمیرسیدن به اینجا.معلوم نیست شاید این اولشه.هرچند از خیلی قبلتر تو مرزهای غربی و شرقی کلی ناامنی وجود داره.کلی سرباز میمیرن.فقط صداشو درنمیارن که بگن تو مرزها امنیته.
البته خوبه که توی سوریه و عراق برن بجنگن از نیروهای خودی ولی نه دیگه این هزینه های گزاف را ایران به اون دولتها باج بده.وقتی مردم بدبختن.

Im_Masoud.Freeman;928745 نوشت:
[=Times New Roman]
خداروشکر ما اهل فتنه و تفرقه نیستیم و اهل فتنه رو سال 88 و بعد از آن همه شناختند ، دیدید که رهبری فرمودند جناحی که امسال رای نیاورد از خود ظرفیت نشان داد.
این حرفها فقط یک اعتراض است به اون کسی که در فضای انتخابات تهمت زد و از اعدام ها و دیوارکشی ها و شعار روی موشک گفت و دشمنان اسلام رو شجاع کرد.

مسعود عزیز ، فرض کنید اتومبیلی به عابر پیاده میزند
به نظر شما برادر خوبم ، اول باید مقصر بودن یا نبودنِ راننده را مشخص کنیم ، یا اتبدا باید مصدوم را به بیمارستان برسانیم؟

شما موضع بنده را به خوبی می دانید
حرف من درست یا غلط بودن صحبت شما نیست ، همچنین مخالفانی که شاید آنها هم تحلیل هایی داشته باشند
میگویم الان زمانش نیست

mohsen1990;928751 نوشت:
اینهمه خرج عراق و سوریه کردن.اخرش چجوری شد که بازم تروریستها اومدن.اگه فایده داشت که نمیرسیدن به اینجا.معلوم نیست شاید این اولشه.هرچند از خیلی قبلتر تو مرزهای غربی و شرقی کلی ناامنی وجود داره.کلی سرباز میمیرن.فقط صداشو درنمیارن که بگن تو مرزها امنیته.
البته خوبه که توی سوریه و عراق برن بجنگن از نیروهای خودی ولی نه دیگه این هزینه های گزاف را ایران به اون دولتها باج بده.وقتی مردم بدبختن.

ببین مسعود جان ، نتیجه اش این میشود!

[="Times New Roman"][="Black"]

Reza-D;928752 نوشت:

مسعود عزیز ،
فرض کنید اتومبیلی به عابر پیاده میزند
به نظر شما برادر خوبم ، اول باید مقصر بودن یا نبودنِ راننده را مشخص کنیم ، یا ابتدا باید مصدوم را به بیمارستان برسانیم؟

شما موضع بنده را به خوبی می دانید
حرف من درست یا غلط بودن صحبت شما نیست ، همچنین مخالفانی که شاید آنها هم تحلیل هایی داشته باشند
میگویم الان زمانش نیست


فرض کنید اتومبیلی به عابر پیاده می زند و شما می دانید که اتومبیل درست کار نمی کند و در صورت ادامه رانندگی قطعا افراد دیگر رو هم زیر خواهد گرفت.
آیا اینکه حین بردن مصدومان به بیمارستان یک تذکر به صاحب اتومبیل بدهید که دیگر با این اتومبیل رانندگی نکن اشتباه هست؟[/]

[="Times New Roman"][="Navy"]

روزنه;928738 نوشت:
دوست عزیز انتخابات تموم شده. هر کسی در هر سمتی داره انجام وظیفه میکنه لازم نیست دخالت کنیم.
بدترین ضربه همین اختلافات و عدم اتحاد هست که باعث سو تفاهم دشمن میشه.
دشمن به همین حرف ها دامن میزنه.
این حرف ها الان چه سودی داره.
اگر میخواین این اختلافات بیشتر بشه و کینه و نفرت و چند دستگی باشه یالله بفرمایین.

حرف های من ربطی به انتخابات نداره. مشکل من اون طرز فکریه که بین یه عده به اصطلاح روشنفکر جریان داره.
این حرفارو میگیم که تو تاریخ بمونه و بازم از فراموشکاری مردم سوء استفاده نکنن.
سی سال دیگه نیان بگن یه عده بی گناه و فعال حقوق بشری رو توی مجلس و مرقد امام بدون دلیل و محاکمه کردن کشتن.
میگیم که مردم قدردان نیروهای امنیتیمون باشن نه اینکه امنیتی بودن رو فحش تلقی کنن.

روزنه;928739 نوشت:
این حرفای شما چه فرقی با سران فتنه داره

حال خندیدن ندارم وگرنه کلی خنده داشت این حرف.[/]

Im_Masoud.Freeman;928757 نوشت:
آیا اینکه حین بردن مصدومان به بیمارستان یک تذکر به صاحب اتومبیل بدهید که دیگر با این اتومبیل رانندگی نکن اشتباه هست؟


و اگر چندین کشور منتظر باشند تا دعوای ما و راننده را ببینند و از آن به نفع خود استفاده کنند چه؟

[="Times New Roman"][="Navy"]

مارینر;928743 نوشت:
در درون قواعد مذاکره عنوان میشه که هر چیزی قابل مذاکره نیست ... و حتی عنوان میشه که چه چاله هایی وجود دارند که نباید واردشون شد و نباید در موردشون مذاکره کرد ....

به عنوان مثال دولت آمریکا هیچ وقت با تروریستها و گروگانگیرها مذاکره نمیکنه ... یعنی اگر شما در درون آمریکا گروگانگیری بکنی ... کمی سعی میکنند که شرایط رو بخوابونند و گروگانها رو زنده بیرون بیارند و از تمام توان و پتانسیلشون هم استفاده میکنند ... ولی هیچ داد و ستدی باهاشون نمیکنند ...

و در نهایت هم ... اگر تمام گروگانها کشته بشن ... محل رو پاکسازی میکنند ...

شد شما تو یه تاپیک شرکت کنین تو این عمر اسک دینیتون یه مثال از امریکا توش نباشه؟ :Nishkhand:[/]

[="Times New Roman"][="Black"]

Reza-D;928754 نوشت:
ببین مسعود جان ، نتیجه اش این میشود!

برادر عزیز شما داری بهانه میدی دست دیگران که بی عرضگی ها و پخمگی های خودشون رو به حرفهای ما ربط بدن.
یه بنده خدایی از سر تنبلی و پلیدی و ضعیف بودن نماز نمی خونه و روزه نمی گیره.
بعد تا یه مشکلی توی مملکت پیش میاد میگه من این چیزارو می بینم که نماز نمی خونم.
اصلا نماز خوندن و نخوندن این شخص ربطی به این اتفاق ها نداره و دلیلش بی عرضگی خودش هست.
برخی هم چون آدم های نادان و بزدل و کج فهمی هستن هرچی بگی باز همون حرفهارو میزنن
ولی وقتی یکی مثل شما پیدا بشه که بهانه بده دستشون میگن خوب بهانه ای گیر آوردیم ، میگیم دلیل حرفامون اینا بودن.[/]

اطلاعیه وزارت کشور درخصوص وقایع تروریستی امروز


درپی بروز ۲ واقعه تروریستی ظرف روز جاری در تهران و با عنایت به انتشار برخی اخبار ضد ونقیض در خصوص این حوادث، اطلاعات دقیق و نکات ذیل به استحضار ملت شریف ایران می رسد:
۱. دو تیم تروریستی در روز جاری به صورت همزمان در حاشیه مرقد امام راحل (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، با تحرکات تروریستی کور تلاش کردند فضای آرام و امنیت موجود در کشور را تحت الشعاع قرار دهند.
۲. تیم تروریستی اول متشکل از دو نفر حوالی ساعت ۱۰:۳۰ امروز وارد محوطه مرقد امام شد. نفر اول با انفجار انتحاری و نفر دوم پس از تیراندازی کور در درگیری با مأموران به هلاکت رسید.
۳. تیم تروریستی دوم متشکل از چهار نفر همزمان با عملیات تیم اول سعی کرد وارد ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی شود که پس از واکنش مأموران ؛ یک نفراز آنان در انفجار انتحاری و سه نفر دیگر پس از تیراندازی های کور و تلاش برای حضور در طبقات فوقانی ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، در درگیری با ماموران به هلاکت می رسند.
۴. در مجموع بر اساس گزارش های دریافتی در دو واقعه روز جاری، تعداد ۱۲ نفر از همو طنان شهید و ۴۲ نفر نیز مجروح می شوند.
۵. هم اکنون هر دو واقعه خاتمه یافته و اوضاع به صورت کامل در کنترل عوامل امنیتی و انتظامی قرار دارد. اخبار تکمیلی این وقایع متعاقباً به استحضار ملت شریف خواهد رسید.
۶. به منظور بررسی ابعاد دقیق ۲ واقعه رخ داده، جلسه شورای امنیت کشور عصر امروز به ریاست وزیر کشور تشکیل می شود.
۷. به منظور پیشگیری از انتشارِ اخبار خلافِ واقع؛ لازم است، همه رسانه ها با اتخاذ رویکرد مسؤولانه از انتشار هر گونه اخبار غیررسمی اجتناب کنند.

[="Times New Roman"][="Black"]

Reza-D;928759 نوشت:

و اگر چندین کشور منتظر باشند تا دعوای ما و راننده را ببینند و از آن به نفع خود استفاده کنند چه؟

نمی دونم این چیه افتاده روی زبون همه سوء استفاده سوء استفاده
365 روز سال بی بی سی و من و تو و آمد نیوز و... دارن با وقاحت تمام دروغ تحویل مردم میدن. اون موقع که ما حرف نمی زنیم اینا از چی سوء استفاده میکنن؟
تمام دنیا هم منتظر باشند سوء استفاده کنند تا زمانی که من تشخیص بدم حرفم منفعتش از ضررش بیشتره حرفمو میزنم.[/]

امروز وطن معنی غم را فهمید
با سایه‌ی جنگ، متّهم را فهمید
از خواب پرید کشورِ من اما
معنای مدافع حرم را فهمید

اطلاعیه وزارت کشور درخصوص وقایع تروریستی امروز

درپی بروز ۲ واقعه تروریستی ظرف روز جاری در تهران و با عنایت به انتشار برخی اخبار ضد ونقیض در خصوص این حوادث، اطلاعات دقیق و نکات ذیل به استحضار ملت شریف ایران می رسد:
۱. دو تیم تروریستی در روز جاری به صورت همزمان در حاشیه مرقد امام راحل (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، با تحرکات تروریستی کور تلاش کردند فضای آرام و امنیت موجود در کشور را تحت الشعاع قرار دهند.
۲. تیم تروریستی اول متشکل از دو نفر حوالی ساعت ۱۰:۳۰ امروز وارد محوطه مرقد امام شد. نفر اول با انفجار انتحاری و نفر دوم پس از تیراندازی کور در درگیری با مأموران به هلاکت رسید.
۳. تیم تروریستی دوم متشکل از چهار نفر همزمان با عملیات تیم اول سعی کرد وارد ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی شود که پس از واکنش مأموران ؛ یک نفراز آنان در انفجار انتحاری و سه نفر دیگر پس از تیراندازی های کور و تلاش برای حضور در طبقات فوقانی ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، در درگیری با ماموران به هلاکت می رسند.
۴. در مجموع بر اساس گزارش های دریافتی در دو واقعه روز جاری، تعداد ۱۲ نفر از همو طنان شهید و ۴۲ نفر نیز مجروح می شوند.
۵. هم اکنون هر دو واقعه خاتمه یافته و اوضاع به صورت کامل در کنترل عوامل امنیتی و انتظامی قرار دارد. اخبار تکمیلی این وقایع متعاقباً به استحضار ملت شریف خواهد رسید.
۶. به منظور بررسی ابعاد دقیق ۲ واقعه رخ داده، جلسه شورای امنیت کشور عصر امروز به ریاست وزیر کشور تشکیل می شود.
۷. به منظور پیشگیری از انتشارِ اخبار خلافِ واقع؛ لازم است، همه رسانه ها با اتخاذ رویکرد مسؤولانه از انتشار هر گونه اخبار غیررسمی اجتناب کنند.

ما همه قدر دان تلاش و زحمت افرادی هستیم که بدون شعار بدون هیچ حرفی باعث امنیت شدن.
بیاین به تاریخ و گذشته برگردیم. توی کشورهای دیگه ببینیم چقدر تفرقه باعث نابودی ملت ها شده. کیا تفریقه ایجاد میکنن. همین یه مورد اگر باعث تفرقه داخلی بشه سودش به کی میرسه؟
من مخالف تفرقه بین شیعه و سنی بین این جناح یا اون جناح هستم.
با این حرف ها هیچ اتفاقی نمی افته.
ما نه در سیاست هستیم و نه باید هم دخالت کنیم. چون بهانه میدیم دست دشمن.
هرکسی هم کار خودشو میکنه.
تنها کاری که از دست من بر میاد وحدت و ایجاد آرامش و افتخار به امنیت کشورم هست.

[="Times New Roman"][="Navy"]

mohsen1990;928751 نوشت:
اینهمه خرج عراق و سوریه کردن.اخرش چجوری شد که بازم تروریستها اومدن.اگه فایده داشت که نمیرسیدن به اینجا.معلوم نیست شاید این اولشه.هرچند از خیلی قبلتر تو مرزهای غربی و شرقی کلی ناامنی وجود داره.کلی سرباز میمیرن.فقط صداشو درنمیارن که بگن تو مرزها امنیته.
البته خوبه که توی سوریه و عراق برن بجنگن از نیروهای خودی ولی نه دیگه این هزینه های گزاف را ایران به اون دولتها باج بده.وقتی مردم بدبختن.

اونها بزدلتر از اینها بودن که جرات عملیات تو ایرانو داشته باشن ولی اخیرا از داخل یه چراغ سبزایی بهشون رسید.[/]

سیده راضیه;928761 نوشت:
[=Times New Roman]

شد شما تو یه تاپیک شرکت کنین تو این عمر اسک دینیتون یه مثال از امریکا توش نباشه؟ :Nishkhand:

سلام و احترام خدمت سیده راضیه ارجمند و گرامی ...

راضیه خانوم با اینکه بیشتر سیاستهای آمریکا به نحوی هست که میخواد منافع خودش رو به زور هم که شده به سایر کشورها تحمیل کنه ... یکیشون هم ایران ...
ولی سایر سیاستهای رفتاریشون ... دقیقا چیزهایی هستش که بر روشون سالها کار کرده اند ...

اینی که من در خیلی از جهات مثالی از اونها میزنم به هیچ عنوان تائید کاره اونها در همه جهات و زمینه ها نیست ...

مثلا ...
اگر من قدرت آمریکا رو داشتم ... وتو رو بر میداشتم ... اینجوری دنیامون عادلانه تر میشد ...
اگر من قدرت آمریکا رو داشتم ... تو دهن اسرائیل میزدم ... چون واقعا اون رو نقطه ضعفی برای دموکراسی خواهی جهانی و انسانیت میدونم
و ....

ولی خوب همونجوری که از سیستم عامل هاشون استفاده میکنیم ...فکر میکنم روشهای فکری درستی هم داشته باشن که ارزش نقل کردن داشته باشن ...

اظهارات مقامات عربستان قبل حوادث :

کلیک روی تصویر برای بزرگنمایی

Im_Masoud.Freeman;928762 نوشت:
[=Times New Roman]
برادر عزیز شما داری بهانه میدی دست دیگران که بی عرضگی ها و پخمگی های خودشون رو به حرفهای ما ربط بدن.
یه بنده خدایی از سر تنبلی و پلیدی و ضعیف بودن نماز نمی خونه و روزه نمی گیره.
بعد تا یه مشکلی توی مملکت پیش میاد میگه من این چیزارو می بینم که نماز نمی خونم.
اصلا نماز خوندن و نخوندن این شخص ربطی به این اتفاق ها نداره و دلیلش بی عرضگی خودش هست.
برخی هم چون آدم های نادان و بزدل و کج فهمی هستن هرچی بگی باز همون حرفهارو میزنن
ولی وقتی یکی مثل شما پیدا بشه که بهانه بده دستشون میگن خوب بهانه ای گیر آوردیم ، میگیم دلیل حرفامون اینا بودن.


هر کسی مسئول اعمال خودش است مسعود جان
مگر خیلی ها از سکوت امام علی(ع) سوء استفاده نمی کنند؟

سیده راضیه;928773 نوشت:
[=Times New Roman]

اونها بزدلتر از اینها بودن که جرات عملیات تو ایرانو داشته باشن ولی اخیرا از داخل یه چراغ سبزایی بهشون رسید.

یعنی چی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا اینجوری فکر میکنی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کوثر الزهرا;928770 نوشت:
امروز وطن معنی غم را فهمید
با سایه‌ی جنگ، متّهم را فهمید
از خواب پرید کشورِ من اما
معنای مدافع حرم را فهمید


چقدر سریع شعرش آمد بیرون!

[=Times New Roman]

مارینر;928779 نوشت:
یعنی چی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
واقعا اینجوری فکر میکنی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کوبیدن نیروهای امنیتی و سپاه و بسیج و مسخره کردن مدافعان حرم زمان انتخابات از همین چراغ سبزا بود.

بیشتر از این ادامه نمیدم چون نمیخوام احیانا تاپیک کاربر محترم بسته بشه.

[="Times New Roman"][="Black"]

Reza-D;928778 نوشت:

هر کسی مسئول اعمال خودش است مسعود جان
مگر خیلی ها از سکوت امام علی(ع) سوء استفاده نمی کنند؟

حرف من درباره این بود که منو باعث حرفهای کسی دیگه نشون دادی.
اینکه از سکوت امام علی علیه السلام سوء استفاده کنند یه چیزه.
اینکه یاران علی علیه السلام بیان به دشمنانش بگن ما می دونیم شما آدمهای خوبی هستید و چون علی علیه السلام سکوت کرده شما این حرفهارو میزنید یه چیز دیگه است.[/]

mohsen1990;928751 نوشت:
اینهمه خرج عراق و سوریه کردن.اخرش چجوری شد که بازم تروریستها اومدن.اگه فایده داشت که نمیرسیدن به اینجا.معلوم نیست شاید این اولشه.هرچند از خیلی قبلتر تو مرزهای غربی و شرقی کلی ناامنی وجود داره.کلی سرباز میمیرن.فقط صداشو درنمیارن که بگن تو مرزها امنیته.
البته خوبه که توی سوریه و عراق برن بجنگن از نیروهای خودی ولی نه دیگه این هزینه های گزاف را ایران به اون دولتها باج بده.وقتی مردم بدبختن.[/QUOT
فرق است
بین ی سری عملیات های ایزایی تروریستی انجام دادن
با حضور فیزیکی دشمن در خاک کشور همیشه اشغال ارضی توسط نیروی زمینی در جنگ مهم و تعیین کننده است
شما الان دقت کنید
آمریکا تحت عنوان دفاع از منافع ملی کشور ش و جهت رفع خطر ب هر کشوری که احساس خطر کند حمله نظامی می نماید
چرا ما
نباید بخاطر منافع مان اینگونه خطرات را رفع نکنیم

سیده راضیه;928781 نوشت:
[=Times New Roman]

کوبیدن نیروهای امنیتی و سپاه و بسیج و مسخره کردن مدافعان حرم زمان انتخابات از همین چراغ سبزا بود.

مگه کسی سپاه رو میکوبوند ... یا بسیج رو میکوبوند ...

منظورش این بوده که ما ارش شهدای سپاه یا بسیج رو نمیدونیم
هیچ کسی چنین منظوری رو نداشته و نخواهد هم داشت ... حتی شما یک نفر رو نمیتونید پیدا کنین که این جانفشانی ها رو بخوان مسخره کنند ... یا ...

کل صحبتی که در مورد بسیج و سپاه میشد ... بیشتر حول این محور بود که باید در درونش اصلاحات ایدیولوژیکی صورت بگیره ...

وقتی سپاه اون همه پول رو بر میداره و میبره باهاش در شمال ویلاهای مجلل مانند کاخ میسازه ...و به قیمت کلونی هم میفروشه ... شما بهش ایراد نمیگیرین ... این رو ضعف نمیدونین

کسی به داعش یا ... چراغ سبز نشون نداده ...
اینجوری هم که نمیشه بگیم چون سپاه داره از کشور حمایت میکنه دیگه نقدش نکنیم ...

موضوع قفل شده است