جمع بندی تفاوت نصرانی ، یهود و مسیحیت

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تفاوت نصرانی ، یهود و مسیحیت

با سلام
می خواستم بدونم تفاوت تفاوت نصرانی ، یهود و مسیحیت در چیست؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد جلیل

سوال:
تفاوت تفاوت نصرانی ، یهود و مسیحیت در چیست؟

پاسخ:
با عرض سلام خدمت شما

نصارى:
نام پيروان حضرت عيسى (ع) است و واحد آن نصرانى‏ است‏ (فرهنگ علم كلام ص 215)
مسیح:
نام حضرت عیسی است و به پیروان ایشان مسیحی گفته می شود. (لذا نصرانی و مسیحی یک معنا را افاده می کند.)
يهود:
جهود، يهودى، كليمى.
اسمى است كه بر اولاد ابراهيم اطلاق مى ‏شود و آن را عبرانيان يا بنى اسرائيل نيز مى‏ گويند كه در تمام دنيا منتشر مي باشند. در حدود هزار سال قبل از ميلاد مسيح، در اطراف شهر اردن و بحر الميت، قوم كوچكى زندگى مى‏كردند كه آنان را عبرانيان يا بنى اسرائيل يا يهود مى‏ خواندند.
اهميت آنها در قديم بواسطه كتاب تورات يا عهد عتيق و انتساب حضرت موسى با اين قوم بوده است. (اکنون به عنوان پیروان حضرت موسی شناخته می شوند)

آئين مسيح و اسلام براى تورات احترام قائلند. زمانى كه كورش بابل را فتح نمود (537 ق. م) دستور داد كليه يهوديان را كه «بخت النصر» در پنجاه سال قبل از فلسطين به اسارت آورده بود آزاد نمايند و معبد آنها را در اورشليم بهمان وضع سابق آباد سازند و ظروف زرين و سيمين آنان را كه به بابل آورده بودند مسترد دارند. (مع)

هيچ قومى نسبت به پيامبرانشان مانند يهود نافرمانى نكرده و در هيچ قومى به اندازه يهود، پيغمبر مبعوث نگرديده و معجزات بوقوع نپيوسته است، بلكه معجزات پيامبران يهود از همه بيشتر بوده است، قرآن مجيد در سوره‏ هاى بقره، آل عمران، مائده، توبه به بدعت‏ ها و كارهاى خلاف و سرگذشت‏ هاى شنيع يهود متعرض شده است. (فرهنگ علم كلام ص 234 )

موضوع قفل شده است