بررسی سند خطبه 80 نهج البلاغه؟!!

تب‌های اولیه

149 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

[="Black"]

kheymegahabalfazl;452544 نوشت:
امام شافعي فرمودند:
إذا وجدتم فی کتابی خلاف سنة رسول الله صلى الله علیه و آله و سلم، فقولوا بها و دعوا ما قلت.
اگر در کتاب من مطلبی یافتید که بر خلاف سنت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) است، آن را رها کنید و به سخن پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) عمل کنید.
سیر اعلام النبلاء للذهبی، ج10 ص 34 موسسه الرساله

مگه پیغمبر(ص) 12 امام را یک به یک بیان نکردند؟

پس چرا ایشان مذهب جدید تشکیل دادند؟[/]

ملاصدرا;452551 نوشت:
روايات «مذمت زن» در كتاب‌هاي اهل سنت

سلام
باتشكر
برادر اگر اجازه بدهيد اگر بخواهيم در مورد شافعي هم بحث كنيم موضوع مفصل مي شود بگذاريد اين بحث عايشه را فيصله دهم به انجا هم مي رسيد

امام عشق;452553 نوشت:
مگه پیغمبر(ص) 12 امام را یک به یک بیان نکردند؟

پس چرا ایشان مذهب جدید تشکیل دادند؟

خطبه رسيديد به زنان و از زنان رسيديد به شافعي، از شافعي رسيديد به لعن الان هم امامت بعد از امامت به چه مي خواهيد برسيد؟ اين ها روش خوبي براي فرار از بحث نيست برادرم

خواهشا ما تقاضا داريم وضعيف موجود علمي خود را مشخص نموده سپس به بحث بنشينيد

شما فعلا در مورد عايشه بحث كن،

پاسخ من را بده

من مي گويم :::::::

kheymegahabalfazl;452552 نوشت:
امام عشق جواب گوي ما باشد::::::::::

سوال از شما مطرح مي كنم و اميدوارم پاسخ گو باشيد

ايا عايشه جنگ جمل را به راه انداخت يا نه؟ ايا عايشه فرمانده جنگ بود يا نه؟ ايا عايشه مسبب جنگ بود يا نه؟

پاسخ گوباشيد لطفا

حاظر هستيد در سايتم در اين مورد مناظره كنيم؟

[="Black"]

kheymegahabalfazl;452552 نوشت:

امام عشق جواب گوي ما باشد::::::::::

سوال از شما مطرح مي كنم و اميدوارم پاسخ گو باشيد

ايا عايشه جنگ جمل را به راه انداخت يا نه؟ ايا عايشه فرمانده جنگ بود يا نه؟ ايا عايشه مسبب جنگ بود يا نه؟

پاسخ گوباشيد لطفا

حاظر هستيد در سايتم در اين مورد مناظره كنيم؟

تا زمانی که ثابت نکرید حضرت علی(ع) و پیغمبر اسلام(ص) عایشه را لعن کردند. با شما سخنی ندارم.

در روایتی که بیان میکنید باید نام عایشه عینا آمده باشد که مورد لعن قرار گرفت.

[/]

[="Black"]

kheymegahabalfazl;452556 نوشت:
خطبه رسيديد به زنان و از زنان رسيديد به شافعي، از شافعي رسيديد به لعن الان هم امامت بعد از امامت به چه مي خواهيد برسيد؟ اين ها روش خوبي براي فرار از بحث نيست برادرم

خواهشا ما تقاضا داريم وضعيف موجود علمي خود را مشخص نموده سپس به بحث بنشينيد

شما فعلا در مورد عايشه بحث كن،

پاسخ من را بده

من مي گويم :::::::

فرار از بحث نیست.
این شما هستید که به دنبال سفسطه هستید.

سوال من مشخص است.

باید ثابت کنید لعن عایشه توسط معصومین(ع) انجام شد.[/]

جناب امام عشق سعي نكنيد با سوالات بي ربط از پاسخ به سوال من فرار كنيد، قضاوت را به پاي دوستان گذاشته ايم تحدي ما بر شما در مورد لعن بود كه امديد يك فتوايي از خودتان اورديد و نتيجه گرفتيد لعن يعني سب و فحش اين افاضاتتان را از كجا اورده ايد؟

اگر لعن گناه هست ايا شما به خدا هم طعن وارد مي كنيد؟ خداوند دشمنان رسول خدا را لعنت كرده است ايا شما به خدا هم اشكال مي كنيد؟

پاسخ ذيل را هم بدهيد

ايا عايشه را جز جملي ها مي دانيد يا خير؟

امام عشق;452558 نوشت:
باید ثابت کنید لعن عایشه توسط معصومین(ع) انجام شد.

به والله ثابت مي كنم اما ورود من براي اثبات اين ملزم به پاسخ به سوالات ذيل هست

جناب امام عشق سعي نكنيد با سوالات بي ربط از پاسخ به سوال من فرار كنيد، قضاوت را به پاي دوستان گذاشته ايم تحدي ما بر شما در مورد لعن بود كه امديد يك فتوايي از خودتان اورديد و نتيجه گرفتيد لعن يعني سب و فحش اين افاضاتتان را از كجا اورده ايد؟

اگر لعن گناه هست ايا شما به خدا هم طعن وارد مي كنيد؟ خداوند دشمنان رسول خدا را لعنت كرده است ايا شما به خدا هم اشكال مي كنيد؟

پاسخ ذيل را هم بدهيد

ايا عايشه را جز جملي ها مي دانيد يا خير؟

برادرم من مي گويم بياييد در انجمن سايت من مناظره كنيم اينجا محدوديت زياد داره

مي اييد در انجمن و تالار من مناظره كنيم؟ هر كس دوست دارد پيگير باشد از انجا

در مورد عايشه و لعن بر او

امام عشق;452557 نوشت:
تا زمانی که ثابت نکرید حضرت علی(ع) و پیغمبر اسلام(ص) عایشه را لعن کردند. با شما سخنی ندارم.

در روایتی که بیان میکنید باید نام عایشه عینا آمده باشد که مورد لعن قرار گرفت.

ما كه مسي دانيم براي ادعا هايي كه كرده ايد سندي نداريد و فرار كرديد من لعن را براي شما مي اورم اما پاسخ سوالات ما را بدهيد

[="Black"]

kheymegahabalfazl;452562 نوشت:
ما كه مسي دانيم براي ادعا هايي كه كرده ايد سندي نداريد و فرار كرديد من لعن را براي شما مي اورم اما پاسخ سوالات ما را بدهيد
دوست گرامی. شما عادت دارید همه را متهم به فرار کنید.شما یک اعای پوچ کرده اید. و باید ثابت کنید.شما باید روایت ذکر کنید که عایشه لعن شد.اگر روایتی وجود نداره انقدر ریسمان نباف.[/]

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

kheymegahabalfazl;452471 نوشت:
اين ماجرا مربوط مي شود به جنگ جمل

پاسخ شما خواهر گرامي در پست 35 داده شد

برادر عزیز،دقت بفرمایید:
ملاصدرا;449780 نوشت:
پس این خطبه فقط بعد از جنگ جمل گفته نشده و قبل از آن هم امام این سخن را گفته اند.

حال با فرض این که روایاتی که درباره عقل زنان هستند را کنار بگذاریم و نتیجه بالا را هم همینطور،چه دلیلی داریم بر این که این خطبه فقط مربوط به عایشه است؟
اگر خطبه مربوط به عایشه بود،چرا حضرت اولاً واژه "عایشه" را به کار نبردند؟
ضمناً چرا دلایل حضرت (ع) کلی است و راجع به تقریباً تمامی زنان است؟
برای مثال حضرت (ع) می گویند ایمانشان ناقص است به دلیل x.خب این دلیل x برای اکثر زنان صدق می کند.لذا حرف امام (ع) راجع به آنان هم صدق می کند.یعنی چون دلیل x برایشان عمومیت دارد،نقص ایمان هم برایشان عمومیت دارد.

kheymegahabalfazl;452501 نوشت:
اين سخن عالمانه نيست و منطق قراني ندارد برادر عزيزم

از شما سول مي كنم ايا اينكه خداوند به شخصه در قران فردي چون ابولهب را مورد لعن و نفرين قرار مي دهد ايا شما مي توانيد بگوييد؟:

و قطعا بدانید شخصیت خدا به گونه ای نبود که صرفا احساش نسبت به یکی را بیان کند؟

ايا اينكه مولا علي در خطبه 19 خود در مورد اشعث بن قيس مي فرمايد عليك لعنت الله و لعنت الاعنيين حائك بن حائك منافق بن كافر، ايا مي توانيد بگويد؟:

ما می گوییم دو بحث است.یکی بحث مذمت یک فرد خاص،یکی بحث مذمت یک جمع.وقتی قرار است یک فرد خاص مذمت شود،آیا ظلم نیست به جای آن که فقط آن فرد را مذمت کنیم،یکسری فرد دیگر را هم مذمت کنیم؟
برای مثال به جای این که شخص ابولهب را لعنت کنیم،کل مردان را لعنت کنیم!در حالی که خداوند در قرآن اینطور نکرده است.همینطور خود حضرت علی (ع) که شما مثالش را آوردید.
وقتی قرار است فقط عایشه مذمت شود،چرا باید گفته شود نساء؟
این مانند آن است که در مذمت ابولهب،گفته شود رجال و بعد ما بگوییم با توجه به شان نزول،مقصود فقط ابولهب بوده است.

البته این تاپیک بحثش این ها نیست.بحث،بحث سند است.بحث محتوا باید در جای دیگری صورت بگیرد یا بعد از تمام شدن بحث سند.

لبیک یا مهدی
و من الله توفیق

امام عشق;452567 نوشت:
دوست گرامی. شما عادت دارید همه را متهم به فرار کنید.شما یک اعای پوچ کرده اید. و باید ثابت کنید.شما باید روایت ذکر کنید که عایشه لعن شد.اگر روایتی وجود نداره انقدر ریسمان نباف.

اقاي عزيز خوب شما از بحث فرار مي كنيد به شما گفتم ايا حاضريد در مورد عايشه در سايتم مناظره كنيد فرار كرديد به شما گفتم اين خوداجتهادي خود در مورد لعن كه فرموديد لعن يعني سب از كجا اورده ايد از پاسخ فرار كرديد به شما گفتم ايا به لعن خدا در قران و مولا علي هم طعن مي زنيد از پاسخ فرار كرديد گفتم
ايا عايشه جنگ جمل را به راه انداخت يا نه؟ ايا عايشه فرمانده جنگ بود يا نه؟ ايا عايشه مسبب جنگ بود يا نه؟ ايا عايشه را جز جملي ها مي دانيد يا خير؟ بازم فرار كرديد، گفتيم شما پاسخ اين اخري هارا در مورد عايشه بده ن رواياتم را با بررسي سندي مي اورم بازم فرار كرديد والله قسم من براي كفر عايشه را از مولا علي اثبات مي كنم كه صحت انرا هم شيخ مفيد فرموده و همچنين امام باقر
ع

[="Black"]

kheymegahabalfazl;452574 نوشت:
اقاي عزيز خوب شما از بحث فرار مي كنيد به شما گفتم ايا حاضريد در مورد عايشه در سايتم مناظره كنيد فرار كرديد به شما گفتم اين خوداجتهادي خود در مورد لعن كه فرموديد لعن يعني سب از كجا اورده ايد از پاسخ فرار كرديد به شما گفتم ايا به لعن خدا در قران و مولا علي هم طعن مي زنيد از پاسخ فرار كرديد گفتم
ايا عايشه جنگ جمل را به راه انداخت يا نه؟ ايا عايشه فرمانده جنگ بود يا نه؟ ايا عايشه مسبب جنگ بود يا نه؟ ايا عايشه را جز جملي ها مي دانيد يا خير؟ بازم فرار كرديد، گفتيم شما پاسخ اين اخري هارا در مورد عايشه بده ن رواياتم را با بررسي سندي مي اورم بازم فرار كرديد والله قسم من براي كفر عايشه را از مولا علي اثبات مي كنم كه صحت انرا هم شيخ مفيد فرموده و همچنين امام باقر ع

دوست گرامی اینکه شما فرمودید حضرت علی(ع) و پیغمبر(ص) عایشه را لعن کردند نیازی به پرسش و پاسخ ندارد.

شما میخواهی با این پرسش و پاسخ نتیجه بگیری که عایشه کافر بود و طبق روایات لعن کافر جایز است.

اما ادعای شما نیازی به اثبات کفر عایشه ندارد.
بلکه حضرت علی(ع) و پیغمبراسلام(ص) باید به صراحت لعن کرده باشند که همچین موضوعی وجود ندارد.

شما وقتی ادعا میکنید فلان معصوم(ع) عایشه را لعن کرد باید در روایتی که ذکر میکنید نام عایشه بیان شده باشد.[/]

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

kheymegahabalfazl;452507 نوشت:
سخنان اهل بيت سلام الله عليها بعضا مقطعي بوده است اولا بايد روايت مورد بررسي قرار بگيريد و دوما اينكه بايد ديد ان روايت در چه زماني و موقعي وارد شده است

مقطعی بودن قبول،مشکل این است که وقتی کسی معصوم (ع) است،چرا باید سخن مقطعی که فقط راجع به یک نفر است را به کلی انسان نسبت بدهد؟
ضمن این که ما برای بررسی روایات،اصلاً قادر نیستیم موقعیت همه روایات را بررسی کنیم و این یعنی تعداد زیادی از روایات را که نمی دانیم در چه موقعیتی بیان شده اند ترک کنیم.

بنده تا كنون به چنين چيزي برنخوردم

برادر ملاصدرا در اینجا لیستی آورده اند که مربوط به کتب مذهب شماست و روایات مذمت زنان هستند.

حقير مدافع حقوق خانوم ها هستم و مقاله اي هم در زمينه و عليه فمنيست در مجله اي چاپ كرده ام و اصلا و ابدا با اين مطالبي كه ضديت با زنان داشته باشد را قبول ندارم و همه انها بايد مورد بررسي قرار بگيريد

ما هم مدافع حقوق خانم ها هستیم.ولی حقوقی که شرع به آن ها داده باشد.حقوقی که اسلام داده باشد.نه حقوقی که ناحق باشند.

kheymegahabalfazl;452520 نوشت:
اين ادعا، ادعاي باطلي هست كه روايات شان نزول ندارند زيرا طبق فرمايش اهل بيت احاديث هم نسخ مي شوند

روایات نازل نشده اند که بگوییم "شان نزول".بهتر است بگویید موقعیتی که در آن بیان شده اند.
نسخ شدن روایت،دخلی به این مسئله ندارد.شیعه هیچ گاه نگفته که برویم بررسی کنیم همه روایات را،ببینیم در چه موقعیتی گفته شده اند.این یعنی ترک بسیاری از روایات.نسخ شدن هم ناقض این مسئله نیست.
عِدّةٌ مِنْ أَصْحَابِنَا

صرف نظر از این مسئله،لطفاً ارتباط نسخ شدن روایت با روایتی که در موقعیتی غیر از تقیه آمده را توضیح دهید.

فان هذه الرواية وردت مورد التقية وعلى ما يذهب إليه مخالفوا الشيعة ، والعلم حاصل لكل من سمع الاخبار ان من دين أئمتنا عليهم السلام إباحة المتعة فلا يحتاج إلى الاطناب فيه .
این روایت به حسب تقیه وارد شده و بر اساس مذهب مخالفین شیعه است. و علم حاصل برای کسی که اخبار را شنیده این است که حلیت متعه از دین ائمه ی ماست، پس نیازی به طول دادن کلام درباره ی آن نیست.
تهذيب الأحكام، الشيخ الطوسي، ج 7 ص 251

در اینجا قبول،من باب تقیه بوده.آیا حضرت علی (ع) نیازمند تقیه بوده است؟!آن هم بعد از فراغ از جنگ جمل و پیروزی؟!

لبیک یا مهدی
و من الله توفیق

بن موسی;452573 نوشت:
حال با فرض این که روایاتی که درباره عقل زنان هستند را کنار بگذاریم و نتیجه بالا را هم همینطور،چه دلیلی داریم بر این که این خطبه فقط مربوط به عایشه است؟

به اين جهت كه پيغمبر ايمان ان كساني را كه با مولا علي ع بجنگند را مورد هدف قرار داد، كسي كه عقل سليم داشته باشد با توجه به اينكه زن پيغمبر باشد و احاديث متواتر و مستفيض در مورد كفر جنگ با مولا را بداند و بشوند ايا چنين شخصي عقل سالم دارد و بعد هم با مولا بجنگد؟ چنين زناني عقل سالمي ندارد چون ايمانشان كامل نيست همان گونه كه پيغمبر فرمودند من حارب عليا فقد حاربني من حاربي فقد حارب الله جنگ با علي جنگ با من رسول خدا هست و در قران هم فرموده محمد رسول الله والذين معه اشدا علي الكفار دشمنان رسول خدا كافر هستند لذا دشمنان مولا علي هم كافر هستند و علتش اين هست كه اينها ايمان نياورده اند و عقل سليمي ندارند كه اگر داشتند با مولا نمي جنگيدند، اين كافره اگر عقل سالم داشت كه عثمان به او فتنه گر نمي گفت، اگر او عقل سالمي داشت كه رسول خدا او را ام الفتنه نمي ناميد اگر عقل سالمي داشت كه رسول الله او را لعن نمي كرد و اروزي مرگ او را نداشت

بن موسی;452573 نوشت:
اگر خطبه مربوط به عایشه بود،چرا حضرت اولاً واژه "عایشه" را به کار نبردند؟

اين سوال پاسخش بسيار ساده هست، ايا شما پرسششي مي كنيد كه پاسخش مفسده بهمراه دارد؟ اگر مولا علي ع مي خواست نام ببرد ايا شما احتمالات درگيري و ستيز هاي داخلي نمي دهيد؟ وقتي مولا علني بيايد عليه عايشه سخني فرمايدش كند طرفداران مولا هم انرا تعميم مي دادند ايا بين طرفين درگيري هاي داخلي پيش نمي افتاد؟ اين سوال خيلي ساده بود برادرم اهل بيت از باب تقيه و توريه بسياري از مطالب را در طول تاريخ گفته اند، قرار نيست هر چيزي با اسم بيايد، خداوند در قران مي فرمايد اولي الامر چرا نام اهل بيت را نياورده؟ مگر مي ترسيد؟ شما بايد تاريخ بخوانيد و بفهميد كه در شان كيست و چيست، اگر قرار باشد ما فقط متكي بر اسم باشيم قران را هم مي توانيم به چالش بكشيم

بن موسی;452573 نوشت:
ضمناً چرا دلایل حضرت (ع) کلی است و راجع به تقریباً تمامی زنان است؟
برای مثال حضرت (ع) می گویند ایمانشان ناقص است به دلیل x.خب این دلیل x برای اکثر زنان صدق می کند.لذا حرف امام (ع) راجع به آنان هم صدق می کند.یعنی چون دلیل x برایشان عمومیت دارد،نقص ایمان هم برایشان عمومیت دارد.

اهل بيت و قران شاهراه مي دهند و هر رهي كه به ان متصل باشد ان سخن و فرمايش بر شخص مترتب مي شود

در قران مي فرمايد السلام علي من اتبع الهدي درود خدا بر اناني كه از هدايت تبعيت مي كنند حالا اينها چه كساني هستند؟ ايا منشخص هست؟ خير پس چه بايد كرد؟ هركسي كه در زمره يا ايها الذين امنوا اطيعوا الله و اطيعوا الرسول و اولي الامر منكم باشد يقينان از هديت شده گان هست لذا خداوند كلي گوي مي كند همان گونه نيز اهل بيت در بعضي از مواقع كلي گويي كرده اند

خداوند در ايه مباهله مي فرمايد نسائنا و نسائكم حال اينه تنها زن همراه رسول خدا حضرت صديقه طاهره بوده حالا چرا خداوند از صيغه جمع استفاده مي كند؟ از اين دست ايات و روايات بسيار هست برادر عزيزم و اين اشكال وارد نيست چون جمع امده بر عايشه مترتب نيست و بايد از صيغه مفرد استفاده مي شده فلذا اين ادعا را قران باطل مي كند

بن موسی;452573 نوشت:
ما می گوییم دو بحث است.یکی بحث مذمت یک فرد خاص،یکی بحث مذمت یک جمع.وقتی قرار است یک فرد خاص مذمت شود،آیا ظلم نیست به جای آن که فقط آن فرد را مذمت کنیم،یکسری فرد دیگر را هم مذمت کنیم؟

پاسخش را در كامنت 86 داديم

بن موسی;452573 نوشت:
وقتی قرار است فقط عایشه مذمت شود،چرا باید گفته شود نساء؟

پاسخ اين را هم از قران داديم ضمن اينكه نساء خود جمع زنان هست برادر اما تخصيص داده شده نيست گويا منظرو شما اين هست كه بايد مي امد امراه يعني ان زن كه به يك نفر اشاره مي شود و مجدد مي گويم پ1اسخ اين را هم از قران داده ايم برادر عزيز اگر باز متوجه نشديد بفرماييد بيشتر پاسخ گو باشيم ضمن اينكه گفتيم يكي از ادله تقيه هست براي دفع افسد به فاسد

موفق باشيد

امام عشق;452577 نوشت:
دوست گرامی اینکه شما فرمودید حضرت علی(ع) و پیغمبر(ص) عایشه را لعن کردند نیازی به پرسش و پاسخ ندارد.

شما میخواهی با این پرسش و پاسخ نتیجه بگیری که عایشه کافر بود و طبق روایات لعن کافر جایز است.

اما ادعای شما نیازی به اثبات کفر عایشه ندارد.
بلکه حضرت علی(ع) و پیغمبراسلام(ص) باید به صراحت لعن کرده باشند که همچین موضوعی وجود ندارد.

شما وقتی ادعا میکنید فلان معصوم(ع) عایشه را لعن کرد باید در روایتی که ذکر میکنید نام عایشه بیان شده باشد.

ببنين برادر عزيزم باز هم از سوالات ما فرار كرده اي اينها ارتباطي با سوالات و تحدي ما نداشته پاسخ گو باشيد و بعد ما به شما مي گويم فرار كرده ايد و شما مي گويد نه اگر اين فرار نيست پس چه هست؟

ايا عايشه جنگ جمل را به راه انداخت يا نه؟ ايا عايشه فرمانده جنگ بود يا نه؟ ايا عايشه مسبب جنگ بود يا نه؟ ايا عايشه را جز جملي ها مي دانيد يا خير؟ بازم فرار كرديد، گفتيم شما پاسخ اين اخري هارا در مورد عايشه بده ن رواياتم را با بررسي سندي مي اورم بازم فرار كرديد والله قسم من براي كفر عايشه را از مولا علي اثبات مي كنم كه صحت انرا هم شيخ مفيد فرموده و همچنين امام باقر
ع

[="Black"]

kheymegahabalfazl;452588 نوشت:
ببنين برادر عزيزم باز هم از سوالات ما فرار كرده اي اينها ارتباطي با سوالات و تحدي ما نداشته پاسخ گو باشيد و بعد ما به شما مي گويم فرار كرده ايد و شما مي گويد نه اگر اين فرار نيست پس چه هست؟

ايا عايشه جنگ جمل را به راه انداخت يا نه؟ ايا عايشه فرمانده جنگ بود يا نه؟ ايا عايشه مسبب جنگ بود يا نه؟ ايا عايشه را جز جملي ها مي دانيد يا خير؟ بازم فرار كرديد، گفتيم شما پاسخ اين اخري هارا در مورد عايشه بده ن رواياتم را با بررسي سندي مي اورم بازم فرار كرديد والله قسم من براي كفر عايشه را از مولا علي اثبات مي كنم كه صحت انرا هم شيخ مفيد فرموده و همچنين امام باقر ع

انقدر بهانه تراشی نکن.
بر من ثابت شد سخنی که گفتید حضرت علی(ع) و پیغمبر(ص) عایشه را لعن کردند دروغی بیش نبود.
دروغ بستن بر معصومین(ع) حرام است.[/]

[="Black"]

گویا پاسخی ندارید؟
[/]

[="Black"]امیرالمومنین علی(ع) در خطبه 156 در خطاب به اهل بصره فرمودند:

و اما آن زن (عایشه) ، رای زنان او را گرفت و خصومتی در سینه اش چونان کوره آهنگران به غلیان افتاد. اگر از آن زن خواسته می شد که آنچه را که درباره من روا داشت ، در حق دیگری به جریان می انداخت ، انجام نمیداد. با این حال ، حرمتی که داشت به حال خود باقی است و حساب او با خداست.

حال این خطبه را قدم به قدم پیگیری میکنیم.

در خطبه 80 نهج البلاغه کلمه عقول توسط اکثر علما به عنوان احساس زنانه بیان گشته است.
دقیقا در خطبه 156 حضرت علی (ع) عمل عایشه را رای و احساس زنانه بیان نمودند. (( و اما آن زن (عایشه) ، رای زنان او را گرفت ))
و دوستان گفته بودند که این احساس فقط مختص عایشه بود در حالی که در این خطبه حضرت علی(ع) این احساس را احساس تمام زنان میداند.

قسمت دوم:
((خصومتی در سینه اش چونان کوره آهنگران به غلیان افتاد. اگر از آن زن خواسته می شد که آنچه را که درباره من روا داشت ، در حق دیگری به جریان می انداخت ، انجام نمیداد.))

دوستان فرمودند که عایشه در مقابل خدا ایستاد و قصد او مبارزه با اسلام بود.

در این خطبه حضرت علی (ع) عمل عایشه بخاطر خصومت شخصی که عایشه با حضرت علی(ع) داشت بیان فرمودند. و فرمودند اگر بجای من کسی دیگر بود عایشه چنین کاری نمیکرد.
پس طبق سخن خود حضرت علی(ع) عایشه برای مقابله با اسلام برنخواست. بلکه این یک خصومت بین حضرت علی(ع) و عایشه بود. و برخورد با عایشه بر عهده خود حضرت علی(ع) است نه دیگران.

پس بهتر است دیگران بجای حضرت علی(ع) تصمیم نگیرند.

قسمت سوم:
((با این حال ، حرمتی که داشت به حال خود باقی است و حساب او با خداست.))

کسانی که اعای دروغین میکنند حضرت علی(ع) عایشه را لعن کرد بدانند.
طبق سخن خود حضرت علی(ع) حرمت نگه داشتن عایشه واجب است.زیرا فرمودند عایشه حرمتی که داشت را دارد.
نگه داشتن حرمت عایشه به عنوان همسر پیغمبر بر قوت خود باقیست.

و طبق سخن حضرت علی(ع) حساب او با خداست.

و هیچ کس حق ندارد در این باره بجای خداوند حکیم اظهار نظر کند و حکم صادر کند.

البته خطبه ای دیگر و نامه های دیگر هم وجود دارد. اما کسی که به دنبال حقیقت هست یک حرف بس است.[/]

[="Black"]

اکثرا علما طبق خطبه 156 نهج البلاغه کلمه عقول در خطبه 80 در جمله انساء نواقص العقول را
احساس زنانه ترجمه کردند.

البته دلیل دیگر هم دارد ، اما همین یک امر بس است.

[/]

بن موسی;452581 نوشت:
مقطعی بودن قبول،مشکل این است که وقتی کسی معصوم (ع) است،چرا باید سخن مقطعی که فقط راجع به یک نفر است را به کلی انسان نسبت بدهد؟

برادر عزيز شما اين سوال را 10 بار پرسيده ايد:Nishkhand:

پاسخ گفتيم، اين مطلب مورد نظر نتنها مقطهي هست بلكه در طول تاريخ نيز مترتب هست زيرا اگر هر زني بخواهد عقيده عايشه را داشته باشد مشمول اين روايت هست

خداوند در ايه مباهله چرا نفرموده حضرت زهرا يا امراه و فرموده نسائنا؟

ما كه نمي توانيم براي خدا و اهل بيت تكليف تعيين كنيم، ما وظيفه به تقليد داريم

بن موسی;452581 نوشت:
برادر ملاصدرا در اینجا لیستی آورده اند که مربوط به کتب مذهب شماست و روایات مذمت زنان هستند.

چه چييز را مي خواهيد ثابت كنيد؟

بن موسی;452581 نوشت:
ما هم مدافع حقوق خانم ها هستیم.ولی حقوقی که شرع به آن ها داده باشد.حقوقی که اسلام داده باشد.نه حقوقی که ناحق باشند.

ناحق ديگر چيست؟ ما داريم از حقوق واقعي زنان سخن مي گويم حقي كه اسلام به انها داده ، ما داريم با توهين به زنان، به صورت ناخوداگاه تفكرات باطل و سخيف فمنيست را بين مردم تعميم مي دهيم، برادرم زن جايگاه بسيار والايي نزد خدا دارد، كه اگر نداشت حضرت زهرا س عامل بخشش حضرت ادم نمي شد، ما به گونه اي تكفرات فمنيست را تعميم مي دهيم كه ديگر انها نيازي به مبلغ ندارند، حال انكه اولين هدف و منشور مبارزاتي رسول خدا با فرهنگ باطل و غلط جاهليت مبحث دختر كشي بوده است لذا همين بينه خود مويد جايگاه ويزه و خاص زن در اسلام هست

بن موسی;452581 نوشت:
روایات نازل نشده اند که بگوییم "شان نزول".بهتر است بگویید موقعیتی که در آن بیان شده اند.

منظور از شان نزول بحث استفهامي ان نبود بلكه منظرو به اين بود روايات قابل نسخ و مقطعي هستند و منظرو خواهر سبنم اين بوده كه روايات نيز ممكن هست از اين دست باشند يعني مقطعي و قابل نسخ

بن موسی;452581 نوشت:
صرف نظر از این مسئله،لطفاً ارتباط نسخ شدن روایت با روایتی که در موقعیتی غیر از تقیه آمده را توضیح دهید.

الان مثلا خواستيد مشكل رجالي وارد نماييد؟

عِدّةٌ مِنْ أَصْحَابِنَا عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمّدٍ

تمامي طريق اصحاب متصل به ثقه الاسلام ثقه هستند

محمد صالح مازندرانى يكى از شارحان اين كتاب شريف مى‌گويد:
والعدة على هذا في جميع الموارد مشتملة على العدول والثقات.
افرادى كه در مصداق عده واقع شده اند،‌ عادل و ثقه هستند.
المازندراني، مولي محمد صالح (متوفاي1081هـ)، شرح أصول الكافي، ج1، ص65، تحقيق: مع تعليقات: الميرزا أبو الحسن الشعراني / ضبط وتصحيح: السيد علي عاشور،‌ ناشر: دار إحياء التراث العربي للطباعة والنشر والتوزيع - بيروت – لبنان، چاپ: الأولى1421 - 2000 م

بن موسی;452581 نوشت:
در اینجا قبول،من باب تقیه بوده.آیا حضرت علی (ع) نیازمند تقیه بوده است؟!آن هم بعد از فراغ از جنگ جمل و پیروزی؟!

دوست عزيز هر انساني براي خود اصحاب و ياوراني دارد اگر اصحاب عايشه بعد از جنگ درگير نمي شدند ايا اين امكانش نبود كه يك سال بعد از جنگ اگر كسي سخن مولا را طعن بر اصحاب عايشه بزند اين باز عاملي براي اغاز درگيري شود؟ اگر كسي به ناموس شما توهين كند و طعن بزند ايا شما درگيري محله اي راه نمي اندازيد؟ اين ديگر مسئله عقلاني هست برادرم

مطلب زير را بخوانيد

ووقعت فتنة عظیمة بین السنة والشیعة، وحمل أهل سوق الطعام، وهم من السنة، امرأة على جمل وسموها عائشة، وسمى بعضهم نفسه طلحة، وبعضهم الزبیر، وقاتلوا الفرقة الأخرى، وجعلوا یقولون: نقاتل أصحاب علی بن أبی طالب، وأمثال هذا من الشر.
فتنه بزرگی میان سنی و شیعه برخاست اهل محله سوق الطعام -که سنی مذهب بودند،- زنی را سوار شتری کردند و او را عایشه نامیدند، یکی از آنان خود را طلحه و دیگری خود را زبیر نامید، این گروه با گروه دیگر (شیعیان)به جنگ پرداختند و می گفتند: با اصحاب علی بن ابیطالب می جنگیم!!
الکامل فی التاریخ ج7 ص340 فی سنة 363 اسم المؤلف :إبن الأثیر

فتنه جمل، در طول تاريخ شعله هايش دامان انسان هاي بي گناه را مي گيرد حال اگر مولا مي خواست بصراحت اينگونه خطبه بخواند به نظر چه اتفاقي مي افتاد؟

امام عشق;452593 نوشت:
گویا پاسخی ندارید؟

باز هم فرار از پاسخ

مجدد سوال مي كنم

يا عايشه جنگ جمل را به راه انداخت يا نه؟

ايا عايشه فرمانده جنگ بود يا نه؟

ايا عايشه مسبب جنگ بود يا نه؟ ايا عايشه را جز جملي ها مي دانيد يا خير؟

[="Black"]

قابل توجه دوستان گرامی.

لعن دادن عایشه که جزء مقدسات اهل تسنن بشمار میاید باعث تفرقه بین شیعه و سنی میشود.

تفرقه بین شیعه و سنی حرام است.

رهبر انقلاب فرمود : "هر گونه اهانت به نماد های برادران اهل سنت حرام است، و لعن که موجب تفرقه می شود، جایز نیست.
سئوال از دفتر مقام معظم رهبری در قم (7746666-0251).

[/]

امام عشق;452594 نوشت:
امیرالمومنین علی(ع) در خطبه 156 در خطاب به اهل بصره فرمودند:

احسنت به خطبه بسيار زيبايي اشاره نموديد همين خود اثبات كننده بسيار از عقايد ما و رديه اي بر فرمايشات حضرتعالي هست

ايكاش شما قسمت اول خطبه را هم مي اورديد و قيچي نمي كرديد تا حقيقت براي رهپويان حق روشن شود

مولا در ابتداي خطبه مي فرمايد:

فَإِنْ أَطَعْتُمُوني فَإِنِّي حَامِلُکُمْ إِنْ شَاءَ اللهُ عَلَي سَبِيلِ الْجَنَّةِ،
اگر از من پيروي کنيد، به خواست خدا شما را به راه بهشت خواهم برد

اولين مطلبي كه به ذهن ادمي مي رسد اين هست در يك جنگ يكي بر حق هست و يكي بر باطل مولا علي ع در نامه 17 كه به معاويه مي زند مي فرمايند

وَمَنْ أَکَلَهُ الْحَقُّ فَإِلَي الْجَنَّةِ،مَنْ أَکَلَهُ الْبَاطِلُ فَإِلَي النَّارِ
گاه باش، آن کس که بر حق بود، جايگاهش بهشت، و آنکه بر راه باطل بود در آتش است.

در نتيجه مولا علي ع خودش را حق مي داند همان گونه كه رسول الله فرمودند علي مع الحق و الحق مع علي لذا مولا علي ع و طرفدارانش يقينان بهشتي هستند لذا ان كسي كه با مولا جنگيده باطل و جهنمي هست

حالا سوال من از شما اين هست ايا عايشه بامولا علي ع جنگيده يا نه؟

امام عشق;452594 نوشت:
و اما آن زن (عایشه) ، رای زنان او را گرفت و خصومتی در سینه اش چونان کوره آهنگران به غلیان افتاد.

خودتان پاسخ ما را دادديد عايشه با مولا علي ع جنگيده پس بر باطل و جهنمي هست

دوما مولا علي ع مي فرمايد خصومتي در دل او ايجاد شد و اين عامل جدايي او از مول شده حال انكه رسول الله فرمودند من فاروق عليا فقد فاروقني من فاروقني فقد فاروق الله جدايي از علي جدايي از خدا هست، كسي كه از خدا جدا شود ايا كافر هست يا نه؟ ايا جهنمي هست يا نه؟

دوما اين خصومت و جدايي با مولا عامل براي جنگ با حضرت امير شد، جنگي كه پيغمبر فرمودند من حارب عليا فقد حاربني من حاربني فقد حارب الله يعني جنگك با علي جنگ با خداست ايا شما جانگ با خدا را كفر مي دانيد يا نه؟ محمد رسول الله..... اشدا علي الكفار

اما انچه كه مد نظر حضرت عالي بوده اين بخش هست::::::::::::::

امام عشق;452594 نوشت:
با این حال ، حرمتی که داشت به حال خود باقی است و حساب او با خداست.

برادر عزيزم ما در بخش هاي قبل اثبات نموديم كه عايشه بر باطل و جهنمي هست و سپس عدم اطاعت و جنگ با مولا را هم اثبات نموديم كه كفر هست حالا مولا علي ع فرموده حساب او با خدا هست مي خواهيم ببنيم خداوند طبق فرمايش مولا چه حسابي براي عايشه در نظر گرفته است

وَمَنْ يَقْتُلْ مُؤْمِنًا مُتَعَمِّدًا فَجَزَاؤُهُ جَهَنَّمُ خَالِدًا فِيهَا وَغَضِبَ اللَّهُ عَلَيْهِ وَلَعَنَهُ وَأَعَدَّ لَهُ عَذَابًا عَظِيمًا سوره نساء آيه 93
و هرکس مومنی را عمدا بکشد کيفرش دوزخ است که در آن ماندگار خواهد بود و خدا بر او خشم می گيرد و لعنتش می کند و عذابی بزرگ برايش آماده ساخته است

عايشه در اين جنگ با عث شد افراد بسياري كشته شوند كه تاريح حداقل 20000 هزار نفر نوشته حال انكه خداوند مي فرمايد ما كساني را كه باعث كشته شدن يك مومن شود را بر او غضب كرده و جهنمي ميدانيم و بر او لعن مي كنيم لذا خدا هم عايشه را لعن نموده است، شما براي اين مسئله چه توجيهي داريد؟

اما فرموديد كه مولا علي ع فرمايش نموده اند كه حرمت عايشه پابرجا هست بله، درست هست اما بايد ديد منظور مولا از اين حرمت چه هست

أَبِى رَافِعٍ ان رَسُولَ اللَّهِ صلى الله عليه وسلم قال لعلي بن أبي طَالِبٍ انه سَيَكُونُ بَيْنَكَ وَبَيْنَ عَائِشَةَ أَمْرٌ قال أنا يا رَسُولَ اللَّهِ قال نعم قال فانا أَشْقَاهُمْ يا رَسُولَ اللَّهِ قال لاَ وَلَكِنْ إذا كان ذلك فَارْدُدْهَا إلى مَأْمَنِهَا.
رسول خدا صلى الله عليه وآله به على بن أبى طالب عليه السلام فرمود: به زودى بين شما و عائشه اتفاقاتى مى‌افتد. على عليه السلام سؤال كرد؟ بين من و او ؟ فرمود: بلى. باز امام عليه السلام سؤال كرد: آيا من بر شقاوت هستم اى رسول خدا ؟ فرمود: نه، ولى هر وقت اين اتفاق افتاد او را به منزلش برگردان.

الشيباني، ابوعبد الله أحمد بن حنبل (متوفاى241هـ)، مسند أحمد بن حنبل، ج6، ص393، ح27242، ناشر: مؤسسة قرطبة – مصر.

الطبراني، ابوالقاسم سليمان بن أحمد بن أيوب (متوفاى360هـ)، المعجم الكبير، ج1، ص332، ح995، تحقيق: حمدي بن عبدالمجيد السلفي، ناشر: مكتبة الزهراء - الموصل، الطبعة: الثانية، 1404هـ – 1983م.

هيثمى بعد از نقل اين روايت مى‌گويد:
رواه أحمد والبزار والطبراني ورجاله ثقات.
اين روايت را احمد، بزار و طبرانى نقل كرده و راويان آن ثقه هستند.
الهيثمي، ابوالحسن نور الدين علي بن أبي بكر (متوفاى 807 هـ)، مجمع الزوائد ومنبع الفوائد، ج7، ص234، ناشر: دار الريان للتراث/‏ دار الكتاب العربي - القاهرة، بيروت – 1407هـ.

منظور مولا از حرمت او پابرجا هست يعني مدارا كردن با عايشه دوست عزيز نه اينكه ايشان 20000 هزار ادم را مي كشد، بر حاكم خروج مي كند، جنگ براه مي اندازد، خلاف قران عمل مي كند بعد ما به او بگويم رض الله عنهما بله بهشتي هم هستند ما هم او را دوست داشته باشيم، خدا او را لعن كرده شما اين وسط وكيل خدا هستيد و يا وصي خدا كه براي ما امر و نهي مي كنيد و ايات را نسخ مي كنيد؟ حال بماند كه پيغمبر در مورد حكم خروج بر حاكم را چه فرموده در مورد خوارج چه فرموده، اينقدر اين مطالب تند هست كه واقعا جاي گفتن ندارد مانند الخوارج كلاب من اهل نار

اما دوستان بسيار جالب هست اين برادر عزيز ما خطبه 156 را ديده اند اما خطبه 13 كه دقيقا مربوط و جنگ جمل و لعن و نفرين مولا بر انها هست را نديده اند

کُنْتُمْ جُنْدَ الْمَرْأَةِ وَ أَتْبَاعَ الْبَهِیمَةِ رَغَا فَأَجَبْتُمْ وَ عُقِرَ فَهَرَبْتُمْ أَخْلَاقُکُمْ دِقَاقٌ وَ عَهْدُکُمْ شِقَاقٌ وَ دِینُکُمْ نِفَاقٌ وَ مَاؤُکُمْ زُعَاقٌ وَ الْمُقِیمُ بَیْنَ أَظْهُرِکُمْ مُرْتَهَنٌ بِذَنْبِهِ وَ الشَّاخِصُ عَنْکُمْ مُتَدَارَکٌ بِرَحْمَةٍ مِنْ رَبِّهِ

شما سپاه یک زن، و پیروان حیوان «شتر عایشه» بودید، تا شتر صدا مى‏کرد مى‏جنگیدید، و تا دست و پاى آن قطع گردید فرار کردید.اخلاق شما پست، و پیمان شما از هم گسسته، دین شما دو رویى، و آب آشامیدنى شما شور و ناگوار است.
کسى که میان شما زندگى کند به کیفر گناهش گرفتار مى‏شود، و آن کس که از شما دورى گزیند مشمول آمرزش پروردگار مى‏گردد.

جناب امام عشق ايا اخلاف شما پست، نفرين هست يا نه؟ ايا دين شما دورويي اين نشانه منافقين هست يا نه؟ خداوند در مورد منافقين مي فرمايد ان المنافقين في درك الاسفل من نار
اب اشاميدني شما شور اين لعن و نفرين هست يا نه؟
و جالب اين جا هست مولا مي فرمايد پيمان شما از هم گسسته و خداوند افرادي را كه پيمان شكني مي كنند را لعن مي كند فَبِمَا نَقْضِهِمْ مِيثَاقَهُمْ لَعَنَّاهُمْ

توجيه شما براي اين همه رسوايي عايشه چيست؟

جالب اينجا هست كه اين خطبه در مصادر اهل سن هم امده است::::::

كُنْتُمْ جُنْدَ الْمَرْأَةِ وَأَتْبَاعَ الْبَهِيمَة.

شما سپاه يك زن و پيروان حيوان «شتر عايشه» بوديد

إبن أبي‌الحديد المدائني المعتزلي، ابوحامد عز الدين بن هبة الله بن محمد بن محمد (متوفاى655 هـ)، شرح نهج البلاغة،خطبه 13 ج1 ص251، تحقيق محمد عبد الكريم النمري، ناشر: دار الكتب العلمية - بيروت / لبنان، الطبعة: الأولى، 1418هـ - 1998م.

الزمخشري الخوارزمي، ابوالقاسم محمود بن عمرو بن أحمد جار الله (متوفاى538هـ)، ربيع الأبرار،ج1،ص253، تحقيق : عبد الأمير مهنا، ناشر : مؤسسة الأعلمي للمطبوعات – بيروت، چاپ : الأولى،سال چاپ : 1412 - 1992

[="Black"]

جناب خیمه گاه.

شما فکر میکنید خیلی باهوش هستید. اما اینگونه نیست. شما فکر میکنید باهوش هستید.

اولا شما نمیتوانی برای سخنان کذب خودت نامه 17 که مخصوص معاویه است با داستان عایشه قاطی کنید.
جناب خیمه گاه خواهشا برای به کرسی نشاندن سخنان کذبتان سفسطه نکنید.
نامه 17 هیچ ربطی به موضوع عایشه ندارد.

خطاب خطبه 13 به شخص عایشه نیست بکله خطاب به کسانی است که ا را همراهی کردند.

خطبه 156 که نقل کردم مختص خود عایشه بود.

و اما جناب خیمه گاه.
کسی اعا نکرد عایشه رو در روی حضرت علی(ع) صف آرایی نکرد.

خوده حضرت علی(ع) فرمودند عمل عایشه بخاطر احساسات زنانه اش بود. و فقط بخاطر خصومت شخصیش با من بود.و او را از دیگران جدا کرد.

به کسانی که عایشه را همراهی کردن فرمود شما درو هستید.نه به عایشه.
زیرا در خطبه 156 عمل عایشه را احساس زنانه و خصومت شخصی بیان فرمودند.

دوست گرامی نفرین یعنی اینکه به کسی بگویید آب شما شور باد : یعنی شور گردد.
جمله آب شما شور است . یک خبر است نه نفرین.

که درون مایه خطبه 13 خبر از آینده است.و اتفاقاتی که برایشان رخ میدهد.و خبر از درونشان است.
که بازهم خطاب به عایشه نیست.به پیروانش است.

درضمن جناب خیمه گاه بحث سر این است که شما به دروغ گفتید حضرت علی(ع) و پیغمبر(ص) عایشه را لعنت کردند.

و بنده طبق خطبه 156 ثابت کردم شما یک دروغگو بیشتر نیستید.

خطبه 156 نهج البلاغه:
احترام عایشه همانند گذشته باید حفظ شود.

درپایان خدا لعنت کند کسانی که میخواهند بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کنند.
[/]

امام عشق;452614 نوشت:
، و لعن که موجب تفرقه می شود، جایز نیست.

بر هرچي كذاب ملعون لعنت كه اين جمله را از خودش اضافه كرد و به جمله اقا چسباند، همين امثال شما ها در خيام مولا علي ع بوديد كه باعث تفرقه شديد الان ما شده اين تفرقه انگيز

شما حيا نمي كنيد به اقا جملاهت خودتان را مي چسبانيد؟

امام عشق;452614 نوشت:
رهبر انقلاب فرمود : "هر گونه اهانت به نماد های برادران اهل سنت حرام است، و لعن که موجب تفرقه می شود، جایز نیست.

بخش قرمز شده را حضرت اقا چه موقعي گفتند؟ چرا حيا نمي كنيد شما ها؟

اهانت به نماد هاي اهل سنت حرام هست بله، زيرا توهين از منظر قران هم مورد ذم هست اما در ملا عام زيرا خداوند فرمودند ولاتسبوا الذين يدعون من دون الله

والله قسم شبانه روز در شهرمان با بعضي از مذهبي نماهايي كه بويي از فرهنك ولايت نبرده اند بحث مي كنم و مي گويند اقا چرا لعن به انها را ممنوع كرده من مي گويم اقا كي گفته لعن نكنيد؟ اقا فرموده توهين يعني سب و فحش ندهيد ، با همين اوهامت وارد، نگاه مردم را به اقا داريد بدبين مي كنيد

امام عشق;452615 نوشت:
لطفا دیگر به معصومین دروغ نبندید.

اما تهمت دروغ و اتراي كذب به ما بستيد كه اين بماند تا پل صراط

اما لعن مولا علي و رسول الله بر جملي ها:::::::::

*** عن أبي جعفر محمد بن علي - عليه السلام - قال : قال علي - صلوات الله عليه - : لعن أهل أجمل . فقال رجل : ياأمير المؤمنين إلا من كان منهم مؤمنا . فقال - عليه السلام - : ويلك ما كان فيهم مؤمن "
امام باقر علیه السلام می فرمایند : امیرالمومنین علیه السلام اهل جمل را لعنت فرمودند .
مردی گفت : غیر از مومنین آنها .
امیرالمومنین علیه السلام فرمودند : وای بر تو ! در بین آنها مومنی وجود ندارد .

مرحوم ثقه الاسلام کلینی در " روضه کافی " روایت شماره 353 ( اصول کافی ج 8 ص 252 ) از قول امام باقر علیه السلام چنین می گوید :

" فقال أبو جعفر ( عليه السلام ) : لا بل حرب علي ( عليه السلام ) شر منحرب رسول الله ( صلى الله عليه وآله ) ، فقلت له : جعلت فداك أحرب علي ( عليهالسلام ) شر من حرب رسول الله ( صلى الله عليه وآله ) ؟ قال : نعم وسأخبرك عن ذلك ،إن حرب رسول الله ( صلى الله عليه وآله ) لم يقروا بالاسلام وإن حرب علي ( عليهالسلام ) أقروا بالاسلام ثم جحدوه . "

( امام باقر علیه السلام فرمودند : نخیر ! بلکه جنگ با علی علیه السلام از جنگ با رسول الله صلی الله علیه و آله بدتر است .

عرض کردم : جانم به قربانت . آیا جنگ کردن با علی علیهالسلام از جنگ کردن با رسول الله بدتر است ؟

امام باقر علیه السلام فرمودند : آری و دلیلش را به تو می گویم . کسانیکه با رسول الله جنگ کردند ، اسلام را نپذیرفته بودند ولی کسانی که با علی علیهالسلام جنگیدند به اسلام اقرار داشتند سپس آن را انکار نمودند )

اين روايت هزار درصد صحيح هست

جناب امام عشق قضنگ دقت كنيد امام باقر فرمودند:

وإن حرب علي ( عليهالسلام ) أقروا بالاسلام ثم جحدوه . "
به اسلام اقرار داشتند سپس آن را انکار نمودند

اينها از منظر اهل بيت كافر شده اند و خروج از دين اسلام كرده اند و حال انكه خود رسول خدا هم در اسناد متعدد جنگ با مولا را به منزله كفر مي داند ضمن اينكه در صحيحن هم موجود هست خروج بر حاكم كفر هست

اما لعن رسول الله بر جملي ها

أَنَّ النَّاكِثِينَ وَ الْقَاسِطِينَ وَ الْمَارِقِينَ مَلْعُونُونَ عَلَى لِسَانِ النَّبِيِّ
اين روايت هم در من لايحضر امده كه سندش هم به واسطه سيد خوئي به تصحيح رسيده است

عايشه از سردمداران جمل بوده است همان گونه كه مولا علي در خطبه 156 و 13 فرمودند و مولا اينان را كافر مي داند و انها را لعن نموده و حقير از ايات و روايات ادعاي خودم را هم ثابت نمودم

امام عشق;452615 نوشت:
واقعا دلم برات میسوزه.

دلتان براي خودتان بابت انحرافاتتان بسوزد

[="Black"]

kheymegahabalfazl;452647 نوشت:
بر هرچي كذاب ملعون لعنت كه اين جمله را از خودش اضافه كرد و به جمله اقا چسباند، همين امثال شما ها در خيام مولا علي ع بوديد كه باعث تفرقه شديد الان ما شده اين تفرقه انگيز

بر پدرو مادر کذاب لعنت.

جناب خیمه گاه همه همانند شما دروغگو نیستند.
بنده شماره دفتر مقام معظم رهبری را در پستم گذاشتم ، تا هر کس که بخواهد زنگ بزند و پاسخ بگیرد.[/]

عايشه از سردمداران جمل بوده است همان گونه كه مولا علي در خطبه 156 و 13 فرمودند و مولا اينان را كافر مي داند و انها را لعن نموده و حقير از ايات و روايات ادعاي خودم را هم ثابت نمودم

کذاب دروغ نگو. در کجای خطبه 156 حضرت علی(ع) عایشه را لعن کرد. و توهین کرد.

خطبه 13 هم خطابش همراهان عایشه بود.

امام عشق;452646 نوشت:

جناب خیمه گاه.

اولا شما نمیتوانی برای سخنان کذب خودت نامه 17 که مخصوص معاویه است با داستان عایشه قاطی کنید.

و اما جناب خیمه گاه.

خوده حضرت علی(ع) فرمودند عمل عایشه بخاطر احساسات زنانه اش بود. و فقط بخاطر خصومت شخصیش با من بود.و او را از دیگران جدا کرد.

دوست گرامی نفرین یعنی اینکه به کسی بگویید آب شما شور باد : یعنی شور گردد.

که درون مایه خطبه 13 خبر از آینده است.و اتفاقاتی که برایشان رخ میدهد.و خبر از درونشان است.
که بازهم خطاب به عایشه نیست.به پیروانش است.

درضمن جناب خیمه گاه بحث سر این است که شما به دروغ گفتید حضرت علی(ع) و پیغمبر(ص) عایشه را لعنت کردند.

خطبه 156 نهج البلاغه:
احترام عایشه همانند گذشته باید حفظ شود.

درپایان خدا لعنت کند کسانی که میخواهند بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کنند.

امام عشق;452646 نوشت:
جناب خیمه گاه.

همه دوستانم بهم مي گويند كه بسيار باهوش هستم از شما براي اشاره به اين موضوع هم سپاس گذارم

امام عشق;452646 نوشت:

استدلال من به خطبه 17 براي اين بود كه از لسان ولا ثابت كن حق و باطل كيست و چيست حقا كه همينگونه بوده و همين خطبه نيز مولا اشاره دارد كه ان كسي كه با من هست بهشتي يعني بر حق هست و هر كسي بر خلاف جهت من باشد باطل و جهنمي هست خواهشا به جاي فرار و فرافكني مطالب حقير را نقد كنيد

متاسفانه يكي از ويزگي هاي شماها اين هست چون پاسخي نداريد شروي مي كنيد به هياهو، با داد و فرياد نمي توان حقيقت را از تاريخ حذف كرد، شما فكر كرده ايد اينجا سقيفه هست با چوب و لگد حقيقت را كتمان كنيد؟

امام عشق;452646 نوشت:

اين هم فهم شما هست، دوستان قضاوت كنند، چگونه مي شود يك انسان پيروان يك سپاه را لعن و نفرين دهد اما كسي كه عامل ان جنگ بوده را تعظيم كند؟ اخر عقل سليم چه مي گويد؟ سربازان عايشه از جهلا بودند، مگر مي شود مولا علي ع اين نادان ها را نفرين و لعن دهد اما كسي كه انها را تحريك كند بگويد ماشا الله دستت درد نكنه، خوب ادم كشتي خدا خيرت بده، برو خونت خستگي در كن يك سال بعد دوباره بيا ادم بكش، گويا شما فيمل هاي هاليود را با واقعيت تاريخ اشتباه گرفته ايد

امام عشق;452646 نوشت:

و اما جناب خیمه گاه.

جالب اينجا هست شما استناد مي كنيد به خطبه 156 و مي گويد مولا علي گفت گرچه عايشه كينه توزي و ستم و خصم كرد اما جزاي او پيش خدا، خوب اگر عايشه جنگ نكرده پس اين خصم براي چه بوده؟ اگر عايشه جنگ نكرده پس فرمانده اين سپاه معلونين كه بودند؟ اي پيرو سقيفه مگر نمي بيني خطبه 13 را كه مولا مي فرمايد کُنْتُمْ جُنْدَ الْمَرْأَةِ سربازان سپاه زن، اين زن كه هست؟ خود تو اقرار كردي:

امام عشق;452646 نوشت:

شما براي دفاع از عايشه كارت به جايي رسيده به مولا دروغ مي بندي؟ كارت به جايي رسيده از دشمنان مولا دفاع مي كنيد؟ ياللعجب

امام عشق;452646 نوشت:

هميشه جنگ به خاطر يا خصومت شخصي هست و يا قدرت،

امام عشق;452646 نوشت:

خصمومت عايشه با مولا باعث مورد لعن و نفرين خدا پيغمبر و وليش يعني مولا علي ع قرار بگكريد و او را جهنمي بداند، بهرحال هر عملي يك علت و معلولي دارد يا خصومت هست و يا قدرت

پاسخ گو باشيد براي مطالب زير

دوما مولا علي ع مي فرمايد خصومتي در دل او ايجاد شد و اين عامل جدايي او از مول شده حال انكه رسول الله فرمودند من فاروق عليا فقد فاروقني من فاروقني فقد فاروق الله جدايي از علي جدايي از خدا هست، كسي كه از خدا جدا شود ايا كافر هست يا نه؟ ايا جهنمي هست يا نه؟

دوما اين خصومت و جدايي با مولا عامل براي جنگ با حضرت امير شد، جنگي كه پيغمبر فرمودند من حارب عليا فقد حاربني من حاربني فقد حارب الله يعني جنگك با علي جنگ با خداست ايا شما جانگ با خدا را كفر مي دانيد يا نه؟ محمد رسول الله..... اشدا علي الكفار

امام عشق;452646 نوشت:

اين هم از ميزان باز و اقتضا علمي حضرت عالي

جناب امام عشق شما خودت داري پاسخ خودت را مي دهيد

امام عشق;452646 نوشت:
آب شما شور باد : یعنی شور گردد.

وقتي كسي خبر بدهد نمي گويد شور گردد بلكه فعل خبري در مقام جعل و نصب قرار نمي گيرد مثلا خدا مي فرمايد دو دستت بريده باد اين نفرين هست يعني بريده شدن محقق شود اما اگر فعل خبري باشد ديگر مقام نصب ندارد مي گويد دو دستت بريده مي شود دارد خبري را مي اورد اگر مولا خبر بدهد مي فرمايد شور مي شود نه شور باد و شور گردد ضمن اينكه جملات قبل و بعد همين خود مقام لعن و نفرين را بهمراه دارد و اين خلاف هست كه شما بياييد كسي را نفرين كنيد و بعد بگوي خبر اوردم براي تو از مقام ادبي هم بدور هست

امام عشق;452646 نوشت:

متاسفانه گريبان بحث علمي شما پاره شده است و مدام در حال هتاكي هستيد

بنده از همين خطبه 156 لعن بر او را از قران و سنت اثبات كردم شما زحمت بكش دست از فحاشي بردار پس 99 را خوب بخوان

[="Navy"]

بخش قرمز شده را حضرت اقا چه موقعي گفتند؟ چرا حيا نمي كنيد شما ها؟

اهانت به نماد هاي اهل سنت حرام هست بله، زيرا توهين از منظر قران هم مورد ذم هست اما در ملا عام زيرا خداوند فرمودند ولاتسبوا الذين يدعون من دون الله

والله قسم شبانه روز در شهرمان با بعضي از مذهبي نماهايي كه بويي از فرهنك ولايت نبرده اند بحث مي كنم و مي گويند اقا چرا لعن به انها را ممنوع كرده من مي گويم اقا كي گفته لعن نكنيد؟ اقا فرموده توهين يعني سب و فحش ندهيد ، با همين اوهامت وارد، نگاه مردم را به اقا داريد بدبين مي كنيد

http://www.pasokhgoo.ir/node/63712

پاسخ:
با سلام و سپاس از ارتباطتان با مركز ملی پاسخگویی به سوالات دینی و مذهبی
هر گونه اهانت به نماد های برادران اهل سنت حرام است، [HL]و لعن که موجب تفرقه می شود ، جایز نیست [/HL](1) [HL]لعن کردن به خلفای سه گانه[/HL] و اهانت به مقدسات مذهبی دیگران و یا هر نوع رفتار و گفتاری دیگری که سبب ایجاد تفرقه و آدم کشی میان مسلمانان می گردد،[HL] حرام است[/HL] و از این نوع اهانت به مقدسات دیگران باید خود داری شود.(2)
گرچه اهانت به حضرت زهرا (س) ظلم محسوب می شود، [HL]ولی این امر موجب نمی شود که خلفا را لعن نمایم [/HL]، زیرا این امر به مصلحت مسلمین نمی باشد. به خاطر حفظ وحدت و مصلحت بود که علی (ع) 25 سال دربرابر خلفا سکوت نمود ، حتی دربرخی موارد با آنان همکاری کرد. حضرت درباره سکوت خود فرمود:" رداي خلافت را از تن بيرون کردم و از آن کناره گيري نمودم، در حالي که در اين فکر فرو رفته بودم که آيا با دست تنها و نداشتن نيرو، به پاخيزم و يا در اين محيط پر خفقاني که به وجود آورده­اند، صبر کنم ؟ عاقبت ديدم صبر به عقل و خِرَد نزديک تر است. صبر کردم، ولي حالم شبيه کسي بود که خار در چشم و استخوان در گلو دارد. " (3)
پی نوشت ها:
1. سئوال از دفتر آیت الله خامنه ای در قم (7746666-0251).
2. سؤال تلفنی از دفتر آیت الله سیستانی.(7836565-251).
3. فیض الاسلام، نهج البلاغه ، تهران، چاب آفتاب خطبه 3، ص37

[/]

امام عشق;452651 نوشت:
بر پدرو مادر کذاب لعنت.

بيشمار لعنت

لينك زير براي خبر گذاري شيعه نيوز هست

http://www.shia-news.com/fa/pages/?cid=19127

لطفا اين جمله خود را به ما نشان دهيد

امام عشق;452614 نوشت:
و لعن که موجب تفرقه می شود، جایز نیست.

قران دشمنان رسول خدا را در ايه 57 سوره احزاب لعن كرده

اين توهين و فحاشي هاي شما به قران و اهل بيت و سول الله نيز بر مي گردد و انشا الله جزايش را از دستان عباس ع بگيريد

[="Black"]

kheymegahabalfazl;452665 نوشت:
اين هم فهم شما هست، دوستان قضاوت كنند، چگونه مي شود يك انسان پيروان يك سپاه را لعن و نفرين دهد اما كسي كه عامل ان جنگ بوده را تعظيم كند؟ اخر عقل سليم چه مي گويد؟ سربازان عايشه از جهلا بودند، مگر مي شود مولا علي ع اين نادان ها را نفرين و لعن دهد اما كسي كه انها را تحريك كند بگويد ماشا الله دستت درد نكنه، خوب ادم كشتي خدا خيرت بده، برو خونت خستگي در كن يك سال بعد دوباره بيا ادم بكش، گويا شما فيمل هاي هاليود را با واقعيت تاريخ اشتباه گرفته ايد

ادعای پوچت را ثابت نکردی . فقط ریسمان بافتی.

استدلال من به خطبه 17 براي اين بود كه از لسان ولا ثابت كن حق و باطل كيست و چيست حقا كه همينگونه بوده و همين خطبه نيز مولا اشاره دارد كه ان كسي كه با من هست بهشتي يعني بر حق هست و هر كسي بر خلاف جهت من باشد باطل و جهنمي هست خواهشا به جاي فرار و فرافكني مطالب حقير را نقد كنيد

متاسفانه يكي از ويزگي هاي شماها اين هست چون پاسخي نداريد شروي مي كنيد به هياهو، با داد و فرياد نمي توان حقيقت را از تاريخ حذف كرد، شما فكر كرده ايد اينجا سقيفه هست با چوب و لگد حقيقت را كتمان كنيد؟

نخیر .
دوست گرامی استدلال شما از نامه 17 فقط سفسطه بود.
شما نمیتوانی با نامه ای که حضرت علی(ع) به معاویه نوشت ثابت کنی عایشه مورد لعن قرار گرفت.

خصمومت عايشه با مولا باعث مورد لعن و نفرين خدا پيغمبر و وليش يعني مولا علي ع قرار بگكريد و او را جهنمي بداند، بهرحال هر عملي يك علت و معلولي دارد يا خصومت هست و يا قدرت

پاسخ گو باشيد براي مطالب زير

جای نیامده که خصومت عایشه با حضرت علی(ع) باعث شد عایشه مورد لعن قرار گیرد.

خود امام علی(ع) در خطبه 156 فرمودند احترام ایشان واجب است. و حساب فقط با خداست.
و امثال تو نمیتوانید حکمی صادر کنید.

متاسفانه گريبان بحث علمي شما پاره شده است و مدام در حال هتاكي هستيد

بنده از همين خطبه 156 لعن بر او را از قران و سنت اثبات كردم شما زحمت بكش دست از فحاشي بردار پس 99 را خوب بخوان

دوست گرامی فعلا شما پروت و بلا میگویید.
و اول کسی که لب به توهین گشود شما بودید.

هتاکی از جانب شماست که وقتی سخن مقام معظم رهبری نقل میشو میگوید این سخن ایشان نیست و خود را عقل کل میدانید.

مقام معظم رهبری هرگونه لعن بر خلفا و عایشه که باعث تفرقه بین شیعه و سنی شود را حرام اعلام کردند.[/]

kheymegahabalfazl;452673 نوشت:
ادعايتان را از سخن اقا به ما نشان دهيد

بنده نيز يك سايت ميزنم و چنين ادعايي را مي كنم

سخن اقا را براي ما بياوريد، استفتا اقا را براي ما بياوريد

کذاب شماره تلفن دفتر مقام معظم رهبری در پست ذکر شده بیان شده است.
سایت پاسخگوی ملی : http://www.pasokhgoo.ir/node/63712

و اما شماره دفاتر مقام معظم رهبری.
دفتر مقام معظم رهبری فقط دو یایت رسمی دارد.

http://www.khamenei.ir/ و http://www.leader.ir/

به لینک زیر بروید و شماره تلفن دفاتر ایشان را بخوانید و تماس بگیرید.
http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=istifta_tel

دوستان نقد جناب امام عشق بر مطالب ما را بخوانيد::::

امام عشق;452676 نوشت:
ادعای پوچت را ثابت نکردی . فقط ریسمان بافتی.

امام عشق;452676 نوشت:
نخیر .
دوست گرامی استدلال شما از نامه 17 فقط سفسطه بود.
شما نمیتوانی با نامه ای که حضرت علی(ع) به معاویه نوشت ثابت کنی عایشه مورد لعن قرار گرفت.

اخه استاد من كي نامه معاويه را براي لعن عايشه استفاده كردم؟ مگر سخنان مولا براي تو حجت نيست؟ نكند شما هم مصداق نومن ببعض و نكفر ببعض هستيد؟

بنده از سخنان مولا استدلال نمودم كه حق و باطل چيست و كيست و مولا فرمودند حق بهشتي هست و باطل جهنمي كه اين جمله را مولا در همان خطبه 156 هم فرمودند من حق هستم و بهشتي لذا عايشه كه جنگ نموده باطل مي شود و جهنمي و اميدواريم شما به عنوان مدافعين او با خودش محشور شويد

امام عشق;452676 نوشت:
جای نیامده که خصومت عایشه با حضرت علی(ع) باعث شد عایشه مورد لعن قرار گیرد.

خود امام علی(ع) در خطبه 156 فرمودند احترام ایشان واجب است. و حساب فقط با خداست.
و امثال تو نمیتوانید حکمی صادر کنید.

نمي دانم مطالبي كه به نفع شما نيست نمي خوانيد يا زماني كه به مطالب ما مي رسيد مخازن علمي شما ته مي كشد

اما لعن مولا علي و رسول الله بر جملي ها:::::::::

*** عن أبي جعفر محمد بن علي - عليه السلام - قال : قال علي - صلوات الله عليه - : لعن أهل أجمل . فقال رجل : ياأمير المؤمنين إلا من كان منهم مؤمنا . فقال - عليه السلام - : ويلك ما كان فيهم مؤمن "
امام باقر علیه السلام می فرمایند : امیرالمومنین علیه السلام اهل جمل را لعنت فرمودند .
مردی گفت : غیر از مومنین آنها .
امیرالمومنین علیه السلام فرمودند : وای بر تو ! در بین آنها مومنی وجود ندارد .

مرحوم ثقه الاسلام کلینی در " روضه کافی " روایت شماره 353 ( اصول کافی ج 8 ص 252 ) از قول امام باقر علیه السلام چنین می گوید :

" فقال أبو جعفر ( عليه السلام ) : لا بل حرب علي ( عليه السلام ) شر منحرب رسول الله ( صلى الله عليه وآله ) ، فقلت له : جعلت فداك أحرب علي ( عليهالسلام ) شر من حرب رسول الله ( صلى الله عليه وآله ) ؟ قال : نعم وسأخبرك عن ذلك ،إن حرب رسول الله ( صلى الله عليه وآله ) لم يقروا بالاسلام وإن حرب علي ( عليهالسلام ) أقروا بالاسلام ثم جحدوه . "

( امام باقر علیه السلام فرمودند : نخیر ! بلکه جنگ با علی علیه السلام از جنگ با رسول الله صلی الله علیه و آله بدتر است .

عرض کردم : جانم به قربانت . آیا جنگ کردن با علی علیهالسلام از جنگ کردن با رسول الله بدتر است ؟

امام باقر علیه السلام فرمودند : آری و دلیلش را به تو می گویم . کسانیکه با رسول الله جنگ کردند ، اسلام را نپذیرفته بودند ولی کسانی که با علی علیهالسلام جنگیدند به اسلام اقرار داشتند سپس آن را انکار نمودند )

اين روايت هزار درصد صحيح هست

جناب امام عشق قضنگ دقت كنيد امام باقر فرمودند:

وإن حرب علي ( عليهالسلام ) أقروا بالاسلام ثم جحدوه . "
به اسلام اقرار داشتند سپس آن را انکار نمودند

اينها از منظر اهل بيت كافر شده اند و خروج از دين اسلام كرده اند و حال انكه خود رسول خدا هم در اسناد متعدد جنگ با مولا را به منزله كفر مي داند ضمن اينكه در صحيحن هم موجود هست خروج بر حاكم كفر هست

اما لعن رسول الله بر جملي ها

أَنَّ النَّاكِثِينَ وَ الْقَاسِطِينَ وَ الْمَارِقِينَ مَلْعُونُونَ عَلَى لِسَانِ النَّبِيِّ
اين روايت هم در من لايحضر امده كه سندش هم به واسطه سيد خوئي به تصحيح رسيده است

بنده حكم صادر نكردم حقير حكم قران و اهل بيت را خواندم

فرار نكن و لعن ها را علمي نقد كن

عَنْ حَبَّةَ الْعُرَنِيِّ قَالَ: سَمِعْتُ عَلِيّاً ع حِينَ بَرَزَ أَهْلُ الْجَمَلِ وَ هُوَ يَقُولُ وَ اللَّهِ لَقَدْ عَلِمَتْ صَاحِبَةُ الْهَوْدَجِ أَنَّ أَهْلَ الْجَمَلِ مَلْعُونُونَ عَلَى لِسَانِ النَّبِيِّ الْأُمِّيِّ ص وَ قَدْ خابَ مَنِ افْتَرى‏
حبه عرنی می گوید : شنیدم که علی علیه السلام وقتی با اهل جمل روبرو شد می فرمود : به خدا قسم صاحب هودج – عایشه – می داند که اهل جمل بر زبان پیامبر امی صلی الله علیه و آله لعنت شده اند و هر که دروغ ببندد نا امید می گردد .

دوستان شايد سوال پيش بيايد هودج عايشه نباشد اما علامه بلاذري پاسخ ما را داده است

وأتي بالجمل فأبرز وعليه عَائِشَةُ فِي هودجها وقد ألبست درعا، وضربت عَلَى هودجها صفائح الحديد، ويقال: إن الهودج ألبس دروعا.

عائشه، سوار بر شتر وارد معركه شد؛ در حالى كه بر هودجى نشسته بود و زره بر تن داشت و بر هودج او صفحه‌هاى از آهن كوبيده شده بود. گفته مى‌شد كه هودج زره پوش شده است.

البلاذري، أحمد بن يحيي بن جابر (متوفاى279هـ)، أنساب الأشراف، ج1، ص309، طبق برنامه الجامع الكبير.

امام عشق;452681 نوشت:
و اما شماره دفاتر مقام معظم رهبری.
دفتر مقام معظم رهبری فقط دو یایت رسمی دارد.

http://farsi.khamenei.ir/ و http://www.leader.ir/

ممنون مي شوم از شما قول اقا را از سايت خودشان براي ما بياوريد

[="Black"]

شما گفتید طبق خطبه 13 عایشه مرود لعن قرار گرفت.

بنده گفتم طبق خطبه 156 حضرت علی(ع) عایشه را از دیگرا جدا کرد.

و درضمن بنده شماره تلفن دفتر مقام معظم رهبری را دادم.
از سایت ملی پاسخگو هم لینکی کذاشتم که سخن بنده را تایید میکند.

شما فقط میخواهی به دروغ بگویی که عایشه مورد لعن قرار گرفت در صورتی که همچین ادعای غلط است.

درضمن در خطبه 13 هیچگونه لعنی وجود ندارد . که شما از ذهن بیمارتان چنین برداشت کودکانه ای میکنید.

[/]

[="Black"]

kheymegahabalfazl;452692 نوشت:
ممنون مي شوم از شما قول اقا را از سايت خودشان براي ما بياوريد

بنده شماره تلفن گذاشتم.
خودت زنگ بزن. جوابت رو قشنگ دریافت کن.

شما هم از این به بعد می بایست از هر کتابی که مثال میزنید یک نسخه برای ما ارسال کنید تا صحت سخنانتان را در یابیم.[/]

امام عشق;452429 نوشت:

منظور حساسات قوی زنانه است.
زیرا در بعضی موارد زنان از روی احساساتشان تصمیم میگیرند.

سلام علیکم

چگونه ممکن هست حضرت کلمه ای مثل عقل را که یک مفهوم خاص دارد بجای احساس بکار برد و چنین شبهه ای ایجاد کند تا نیاز به تفسیر داشته باشد؟

سوالی که اینجا برای خواننده پستهای شما ایجاد میشه در رابطه با دفاع شدیدتان از این کلمات است.

چرا شما اینقدر اصرار دارید که اینها همه فرمایشات خود مولا هست؟

مگه آیه قرآن هست که جای هیچ شکی برای صحت آن باقی نمیگذارید؟

عقل میگوید اول متن را بررسی کنیم در صورتیکه هیچگونه اشکال و ایرادی به آن وارد نبود، به حضرت نسبت دهیم.

اگر در دادگاه قیامت از شما پرسیدند چرا چنین سخنانی را به حضرت نسبت دادید چه خواهید گفت؟

میگویید چون فلان عالم نهج البلاغه را تایید کرده؟

اگر گفتند مگر علما معصوم بودند؟ مگر شما مقلد ایشان بودید؟ مگر غیر از احکام فقهی باید چیزی را از ایشان تقلید میکردید، چه؟

معلومه که اگر علما هم تفسیری کرده باشند در صورت صحت آن هست.

پس نیازی نیست که چنین محکم از چیزی دفاع کنیم که دشمنان آن را بر علیه خود حضرت و اسلام بکار برند

[="Black"]

.امین.;452722 نوشت:
سلام علیکم

چگونه ممکن هست حضرت کلمه ای مثل عقل را که یک مفهوم خاص دارد بجای احساس بکار برد و چنین شبهه ای ایجاد کند تا نیاز به تفسیر داشته باشد؟

سوالی که اینجا برای خواننده پستهای شما ایجاد میشه در رابطه با دفاع شدیدتان از این کلمات است.

چرا شما اینقدر اصرار دارید که اینها همه فرمایشات خود مولا هست؟

مگه آیه قرآن هست که جای هیچ شکی برای صحت آن باقی نمیگذارید؟

عقل میگوید اول متن را بررسی کنیم در صورتیکه هیچگونه اشکال و ایرادی به آن وارد نبود، به حضرت نسبت دهیم.

اگر در دادگاه قیامت از شما پرسیدند چرا چنین سخنانی را به حضرت نسبت دادید چه خواهید گفت؟

میگویید چون فلان عالم نهج البلاغه را تایید کرده؟

اگر گفتند مگر علما معصوم بودند؟ مگر شما مقلد ایشان بودید؟ مگر غیر از احکام فقهی باید چیزی را از ایشان تقلید میکردید، چه؟

معلومه که اگر علما هم تفسیری هم کرده باشند در صورت صحت آن هست.

پس نیازی نیست که چنین محکم از چیزی دفاع کنید که دشمنان آن را بر علیه خود حضرت و اسلام بکار برند

سلام خدمت شما دوست گرامی.

شما هم نمیتوانی صددرصد بگویی فلان خطبه از جانب حضرت علی(ع) نیامده و به او نسبت داده اند.

اگر آن دنیا از شما بپرسند مگر علما به شما نگفتند این سخن حضرت علی(ع) چرا آن را رد کردی چه جوابی میدهی.

مگر خود حضرت مهدی (عج) نفرمودند:

حضرت مهدي(عج) در زمان غيبت‌شان فرموده‌اند:«و اما الحوادث الواقعه، فارجعوا الي رواه حديثنا، فانهم حجتي عليكم و انا حجه ا...» اما در حوادثي كه به وقوع مي‌پيوندد (كه باعث شبه افكني مي‌شود) پس رجوع كنيد به روايت‌ كنندگان سخنان ما (كه فقيهان مي‌باشند) بدرستي كه آنان حجت من بر شما هستند و من حجت خدا هستم.2

همچنين حضرت مهدي(عج) در توقيع شريف فرموده‌اند:«من كان من الفقهاء صائنا لنفسه، حافظاً لدينه، مخالفاً لهواه، مطيعاً لامر مولاه، فللعوام ان يقلدوه» هر كدام از فقها كه نفس خويشتن را نگاه دارد و حافظ دينش باشد و با هوا و هوس خود مخالفت كند و از فرمان مولايش اطاعت كند، بر عموم مردم واجب است كه از او تقليد كنند.(( انتخاب یک فقیه از بین فقها به عنوان رهبر))3
2-بحارالانوار، علامه‌ مجلسي، ج2، ص9، روايت13.
3-همان، ص88 ، روايت 12.

ما هم مبنا را بر صدق خطبه گذاشتیم و وارد بحث شدیم.دو احتمال وجود دارد یا مراد از نواقص العقول احساسات زنانه است یا فراموش کار بودن زن.

ما هم گفتیم از آنجا که حضرت علی(ع) در خطبه 156 فرمودند احساسات زنانه بر عایشه غلبه کرد.امکان دارد مراد از نواقص العقول احساس زنانه باشد.زیرا بعضی علما خطبه 80 را بعد از حادثه جنگ جمل میدانند و هر دو خطاب خطبه 156 و 80 را به عایشه هم نسبت دادند.
اما هر چه باشد قطعا منظور از نواقص العقول کج فهم بودن زنان نیست.

اما بازهم میگوییم قسمتهای از نهج البلاغه هم نیاز به تفسیر معصوم(ع) دارد.[/]

سلام

فکر نمی کنم نیازی به این همه جر و بحث باشه ، اگر به دنبال جدل نا احسن و این ور و اونور کردن نیستید ، خب شماره دفتر رو واستون گذاشتن ، برید و تماس بگیرید . اما اگه قضیه اینا نیست خب پس موفق باشین . :Gol:

[="Black"]

kheymegahabalfazl;452727 نوشت:
حلال محمد حلال الي يوم القيامه و حرام محمد حرام الي يوم القيامه

احكام هر فرد بايد بر وزن سنت باشد ما ناسخ سنت نيستيم

و مجدد مي گويم كلام اقا را درباره عدم لعن بياوريد ونه سخنان سايت هاي متفرقه

تفرقه بین شیعه و سنی اکیدا حرام است.
هرکس این عمل را انجام دهد کافر است.

خداوند لعنت کند کسانی را که باعث تفرقه بین شیعه و سنی میشود.[/]

با توجه به صحبت های دوستان و مطالعات اینترنتی بنده :khandeh!: میشه اینجوری نتیجه گرفت :

يکى از مواردى که در ارزيابى احاديث مورد عمل عقل و توصيه شرع است، نقد محتوايى احاديث از نظر عدم مخالفت با کتاب خدا مى باشد، به عبارت ديگر، مفاهيم و معانى احاديث بايستى با کتاب خدا، هماهنگ بوده و در غير اين صورت، آن حديث، کنار گذاشته مى شود. علاوه بر مورد فوق يکى ديگر از مواردى که در ارزيابى احاديث، مورد عمل قرار مى گيرد عدم مخالفت حديث با عقل مى باشد. اگر مضمون حديثى با ادراک روشن عقل، مخالفت داشت و عقل، محتواى آن را قابل قبول ندانست و با حس و وجدان، مغايرت داشت، بايستى کنار نهاده شود.

قرآن کريم با معرفى بلقيس، ملکه سبا، در واقع زنى را معرفى کرده است که از توانايى عقلى و برنامه‏ريزى و هوشمندى برترى نسبت به مردان برخوردار بوده است. آرى قرآن کريم، قبل از آنکه از عاطفى و احساسى بودن بلقيس سخن بگويد از انديشمندى و اراده و واقع‏بينى او سخن گفته و صلاح‏انديشى و نفوذ کلام و مطاع بودن اوامر او را مى ستايد. تصويرى که قرآن کريم از اين زن بما نشان مى دهد، نمايشگر چه ديدگاه اسلامى است؟ آيا اصولاً اين ديدگاه مى تواند چنان باشد که عقل زن را براى حضور در موقعيتهاى مسئوولانه، ناقص و کارآمد، تلقى کنيم؟!.

از آن زمان که در اسلام، اولين شهيد مسلمان يک زن گشت تا آنجا که عالمان صادق به ما خبر دادند در مقابل جور فراگير تمام زمين، اگر آن موعود ظهور کند، در زمره 313 صحابى خاص او، 50 قدرت پوشالى هر چه ابرقدرت است را به سخره مى گيرند و استوارتر از کوه، مردان ديگر را نيز به قيام فرامى خوانند، حال آيا مردان خائف از جور جائرين، عقلشان کامل است و زنان مؤمنه و شجاع طول تاريخ دچار نقصان عقلند؟ يا بايد آنان را استثنا دانست؟

آيا مريم و آسيه، خديجه و فاطمه و زينب و بسيار ديگر زنان کمال يافته نقص عقل دارند يا استثنا هستند؟ مگر قضاياى عقلى و حقيقى استثنا برمى دارد (آن هم تا اين حد)

[h=4]آيا زن خود اميرالمؤمنين و دختر او، عليهم ‏السلام و مريم مادر عيسى مسيح و هزاران زن فاضله که از مقامات عالى انسانى برخوردارند، خود مردآفرينان جوامع نبوده‏ اند؟ بنابر آنچه که از کتب تاريخى و کتب مختص به زنان، برمى آيد، شمار زنهاى باشخصيت از نظر علمى، اخلاقى و اصول عالى انسانى با در نظر گرفتن محدوديتهاى طبيعى و تحميلى، نسبت به مردان کمتر نبوده ‏اند و اين يکى از دلايل اعجاز قرآن است که مرد و زن را در اوصاف عالى انسانى مشترک نموده است روايتى از على عليه‏ السلام درباره مشورت با زنها، نقل شده که مى تواند جمله مورد تفسير را به خوبى توضيح دهد.
[/h]وجود زنان عاقل و انديشمند و پذيرش چنين امکانى در احاديث، نوعى معارضه را با اين گونه روايات نشان مى دهد.
لذا در صورت پذيرش اين گونه احاديث (عليرغم خدشه در سند و دلالت آنها) بايستى گفت: منظور امام عليه‏السلام زنان، به طور عام نمى باشد و زنان شايسته و تربيت شده اسلامى خارج از اين عموم خواهند بود.

پایان :khandeh!:

[="Black"]سرکار عیله نگین اولا این سایت ربطی به ملکه سبا ندارد.

پیرامون ملکه سبا مفص بحث شد.
و ثابت شد که بلقیس بدون مشورت بزرکان دربارش حتی یک تصمیم هم نتوانست بگیرد.

دوما مراد از عقل کج فهمی زنان نیست که حضرت مریم و ..... را مثال میزنید.

درضمن شما تفسیر آیه 18 سوره زخرف را بخوان به خطبه 80 بسیار بسیار نزدیک است.

دو احتمال وجود دارد

1 - فراموش کار بودن زنان که احتمالش دور است.

2 - غلبه کردن احساسات زنانه بر زن. که این احتمال نزدیکتر به نظر میرسد.[/]

امام عشق;452733 نوشت:
تفرقه بین شیعه و سنی اکیدا حرام است.
پس زیارت عاشورا نخون که درون دائی مومنان! اهل خلاف معاویه لعن شده است.

امام عشق;452749 نوشت:
سرکار عیله نگین اولا این سایت ربطی به ملکه سبا ندارد.

چرا اتفاقا خیلی ربط داشت با دقت بخونید

امام عشق;452749 نوشت:
و ثابت شد که بلقیس بدون مشورت بزرکان دربارش حتی یک تصمیم هم نتوانست بگیرد.

ما هم برعکس اون رو ثابت کردیم

بهرحال اگه منصفانه مطالب رو بخونید خیلی منطقی بود :khandeh!:

الرد علی بکریه و بتریه

طبق استفتای مراجع اهل نجف آیات عظام خویی صافی وحید شیرازی روحانی اظهار تبری از دشمنان آل الله امریست واجب و جزو فروع دین است.

[="Black"]

kheymegahabalfazl;452747 نوشت:
اقاي عزيز اين سايت مقام معظم رهبري ادعايتان را ثابت كنيد

شما یا واقعا نمی فهمی یا خود را به ندانستن زده ای.

اما به هر حال این نشان دهنده بی سوادی شماست.
برو اول تحقیق کن ببین در سایت رسمی چه نوع احکامی را فقط میگذارند.و بعد بگو از سایت مثال بزنید.

درضمن شما اگر در هفته های وحدت یک بار سخنان مقام معظم رهبری را گوش میکردید انقدر حق به جانب سخن نمیگفتید.

درضمن در سخن معصومی که آورده ای نخوانده ایم که عایشه مورد لعن قرار گرفت بلکه ریسمان بافی خودتان بود.

حضرت علی(ع) 25 سال سکوت کرد.بعضا خلفا را در هدفشان کمک کرد.انوقت ریسمان به هم می بافی.

یک زنگ به دفتر مقام معظم رهبری بزنید کذب سخنتان آشکار میشود.

اتفاق کسی که به رهبری اتهام زد شما بودید.
مقام معظم رهبری بارها فرمودند برای جلوگیری از تفرقه لعن خلفا حرام است.
آنوقت شما ادعا میکیند منظور ایشان فهش ندادن بود.
از کی تا به حال منظور شناس شده اید؟[/]

موضوع قفل شده است