بررسی اندیشه و عملکرد شبکه های ماهواره ای تشیع

تب‌های اولیه

31 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بررسی اندیشه و عملکرد شبکه های ماهواره ای تشیع

سلام
معروف شده که صدها شبکه ماهواره ای علیه اسلام و تشیع کار می کنند لذا حضور چند شبکه شیعی در میان شبکه های ماهواره ای باید جای امیدواری باشد .
اما آیا همه این شبکه ها اندیشه و عملکرد قابل قبولی دارند ؟
نظرتان را بنویسید
والله الموفق

سلام
آیا ماموریت رسانه ای مذهبی با عظمت مانند مذهب تشیع توسط شبکه های ماهواره ای شیعی به خوبی انجام شده است ؟
والله الموفق

بنده در مورد شبکه های اهل بیت (ع) و ولایت نظر می دم چون برنامه هاشون رو نگاه می کنم.

بنده ی حقیر عددی نیستم که بخوام از اساتید ایراد بگیرم،چون خودم سراپا اشکال و ایراد هستم.

اما در مورد آقای الهیاری
ایشان اساس دین را رها کرده و از صبح تا شب و از شب تا صبح به فحاشی به این و آن می پردازد. بدون اینکه به این کار امر شده باشد.
در مناظرات هرجا کم می آورد تماس را قطع می کند. این بزرگترین نشانه ی ضعف منطق است.
اما مطالعاتی چند برابر سن خودش داشته است.

جناب قزوینی از بقیه به حق نزدیک تر است. گرچه ایشان هم در شانه خاکی صراط مستقیم حرکت می کند.
حق گویی خیلی سخت است خیلی. انسان باید از جانش بگذرد تا بتواند آنچه حق است، بصورت خالص بیان کند. خدا به ایشان توفیق بدهد.

آقای ابوالقاسمی و یزدانی یک اشتباه مهلک کردند آن شب که از اسناد اهل سنت، در مورد مسائلی که نباید می گفتند، حرف زدند. در مورد پیامبر (ص) و دختر گرامیشان فاطمه (س).
این کار با هر نیتی که باشد مردود است و متأسفانه این برادران نتوانستند اینجا راه را از چاه تشخیص دهند.
خدا توفیقشان دهد که دارند زحمت می کشند.

اما خط سیر کلی برنامه های شیعه، یک جور حالت افسردگی به انسان القا می کند که انسان موحد و انسانی که در صراط مستقیم حرکت می کند، اینگونه افسرده و غمگین نیست. گریه اگر باشد گریه ی شوق باید باشد. باید روحیه داده شود. باید تشویق به مسیر الله شود با استفاده از وسایل.
وسایل، خط سیر حرکت ائمه (ع) و رسول خدا (ص) و دیگر انبیا خدا (ع) در جهت رسیدن به رضایت خداست.
در ابتدای کار، باید رضایت خدا مدنظر باشد، و در انتهای کار باید رضایت خداوند حاصل شده باشد.
در میانه راه استفاده از وسایل مختلف مجاز است. اینکه بعضا وسایل تبدیل به هدف می شوند، به زبان ساده شرک است و بس.
همه چیز باید به الله ختم شود و لاغیر. همه چیز در خدمت اسلام بایدباشد. همه فدای حق.
اینگونه تبلیغی از هر شمشیری برنده تر است.
به خدا قسم اگر فقط 3 ماه روزی 2 ساعت برنامه همراه با تماس بینندگان به من بدهند، نیمی از مسلمین را به سمت تشیع می کشانم. اما از کسی خط نمی گیرم و توصیه قبول نمی کنم. از جانم می گذرم و فقط حق می گویم، همین طور که الان مشغولم.

در هر صورت خدا به همه ی عاشقان حق توفیق بدهد ان شاءالله

یا حق

[="Tahoma"][="SeaGreen"]سلام خیلی برنامه هاشونو نتونستم دنبال کنم و فی الحال هم خوشبختانه دایره زنگی نداریم!
اما پیشترها چند شبکه رو دیدم. خداوکیلی مجری جوون یکی از شبکه ها خیلی داغ بود.متاسفانه اسم مجریش یادم نمیاد . اینم بگم حرفاش بوی ولایت پذیری شیعه رو نمی داد. بیشتر می خورد یه آدمیه که بخاطر ارادت شخصیش به تشیع پیوسته اما خط شیعه رو تا آخر بحث ولایت فقیهش نرفته. اما اسنادی که می آورد و اطلاعاتی که میداد عموماً مفید بود.
واقعاً خیلی ظلمه در حق شیعه،فرقه ی ناجیه، که صدا و سیمای ما نتونه برابر این تبلیغاتی که علیه اسلام و تشیع هست، تبلیغات کنه و بخشی از این هم البته نه فقط بخاطر جبر بیرونی که بخاطر کم کاری های درونیه.
ممنون که در این مورد هم دغدغتونو نشون دادین.
یاعلی
[/]

سلام
بنده جسته و گریخته تو منزل بعضی آشنایان مطالب برخی شبکه های ماهواره ای شیعی را دیده ام . اغلب این شبکه ها استراتژی تقابل را در پیش گرفته اند . یعنی تقابل با وهابیت را . این شیوه شیوه مطلوبی نیست . یک شبکه جهانی شیعی باید مروج اندیشه های ناب اسلامی باشد . یک غیر مسلمان از شبکه های شیعی ما طرفی نمی بندد . لذا بعید است که این شبکه ها بتوانند نقش قابل اعتنایی در ترویج اندیشه های ناب اسلامی داشته باشند . درست است که در تقابل با وهابیت خیلی مسائل گفته می شود اما این مسائل اغلب مسائل فرعی و جزئی اند در حالیکه ما در ترویج اندیشه دینی باید به اصول و کلیات ، آن هم با روشی انعطاف پذیر بپردازیم .
شبکه های شیعی بجای روش تقابل باید به روش نفوذ بپردازند . باید با طرح زیبا و آزاد مباحث دینی با قرائت شیعی به اندیشه ها و دلها راه یابند .
برخی از گردانندگان این شبکه ها هم اصلا اصول کار خود ( مناظره ) را رعایت نمی کنند و به نظرم اصلا شایستگی نمایندگی از مذهب والای تشیع را ندارند . بطور مثال یکی از مجریان شبکه های شیعی به توهین و فحاشی معروف شده و این اواخر هم که به نقد و رد اندیشه های سیاسی امام ره روی آورده است در حالی که اصلا شایستگی علمی این کار را ندارد .
دوستان به روشهای تبلیغ مذهب شیعه در ماهواره بپردازند
والله الموفق

البته این را هم بگویم که برنامه های شبکه ی کلمه را هم نگاه می کنم.
آنجا آنها در موضع باطل هستند، اما گهگاهی حرف حق هم می زنند. اینطور نیست که شبکه های شیعه تمام حق باشند و آنها تمام باطل.
از نظر بنده، شبکه های شیعه در موضع حق هستند، اما به باطل نزدیکتر، و شبکه های وهابی در موضع باطل هستند و به حق نزدیکتر.
رسول خدا (ص) فرمودند که نگاه به گوینده نکنید، بلکه نگاه کنید چه چیز گفته می شود.
شما نگاه کنید جناب کریمی (مداح)، فیلمی از ایشان در شبکه ی کلمه نمایش داده شد که گفته های ایشان تمام شرک بود و شبکه ی کلمه درست می گفت.
مثلا ایشان می گفت اول و آخر و ظاهر و باطن آقام اباالفضله!!! (استغفرالله)
و خیلی دیگر از صفات مخصوص حق تعالی را برای اباالفضل (ع) برمی شمرد! (استغفرالله)
حال ببینید که آقای کریمی زبان کدام مکتب است؟ آموزش دیده ی چه کسیست؟ و از طرف چه کسی حمایت می شود؟!
اینها به نظر شما می تواند کار شیعه را به جای خوبی برساند؟! این کلمات شرک آلود در صراط مستقیم است؟! حمایت از چنین مشرکی، مورد رضایت خداوند متعال است؟! این قبیل کارها به ضرر شیعه تمام می شود، تا زمانیکه مردم از تشیع واقعی چیزی نشوند.
اما اگر کسی اسلام واقعی که در تشیع اهل بیت (ع) هست را به خوبی تبلیغ کند، مردم تشخیص می دهند و مکاتب دیگر و مدعیان دیگر را با آن می سنجند، و متوجه می شوند چه کسی تا کجا در مسیر حق قرار دارد.
یا مهدی ادرکنی

سلام
به نظر بنده روش شبکه سحر روش صحیحتری است . اونجا یک عالم قوی مسائل و معارف رو مطرح میکنه و بعد با متانت و قوت سوالات رو جواب میده .
البته این کاملا درسته که دشمنان تشیع از اشتباهات برخی تندروهای شیعه دلیل بر بطلان این مذهب حق میتراشند در حالیکه اگر حرفی داشتن باید از متون و منابع اصیل ما ایراد بگیرن
والله الموفق

سلام.

دکتر عاملی در جایی به این مضمون می فرمودند که استراتژی وهابیت, انداختن شبهات میان ما شیعیان و گرفتن وقت ماست.

درحالی که باید برعکس باشد, ما شبهات بندازیم که آنها سرگرم باشند برای جواب دادن....

الهیاری شبکه اهل بیت وضعش معلوم هست و نیازی به توضیح ندارد.

آیت الله محقق کابلی از الهیاری برائت جسته است و در بیانیه ای تقاضای خودداری از هرگونه کمک مادی معنوی به شبکه اهل بیت را داشته اند.

آیت الله محسنی به صراحت گفته اند که یقین دارند ایشان از مصادیق مفسد فی الارض هستند.

با تشکر

الهیاری تا به حال یک کلام علیه اسرائیل حرفی نزده. حتی از روی قرآن! یا نسبت به آمریکا و جنایاتش سکوت کرده. می گوید ابتدا باید بقیع آزاد شود، بعد نقاط دیگر جهان!

بقیع با دشمن تراشی برای شیعه آزاد نمی شود. بقیع با روشنگری تشیع و گرویدن اهل سنت عربستان به آیین برحق تشیع آزاد می شود.

متأسفانه چون فضا غبارآلود شده، مردم توان تشخیص حق از باطل را ندارند و هرکسی جزئی از حق را با کلی از باطل می آمیزد و به عنوان اسلام نشان مردم می دهد.
یا مهدی ادرکنی

سلام
سوال اینه که آیا روش تبلیغ تشیع در ماهواره های شیعی روش درستی است ؟ اغلب وقت این شبکه ها به گفتگو میگذره یا به پخش مداحی و روضه خوانی . آیا در قرن 21 با این تنوع زیاد در مخاطبین استفاده از این روشها کافی است ؟
والله الموفق

حامد;299560 نوشت:
سلام
سوال اینه که آیا روش تبلیغ تشیع در ماهواره های شیعی روش درستی است ؟ اغلب وقت این شبکه ها به گفتگو میگذره یا به پخش مداحی و روضه خوانی . آیا در قرن 21 با این تنوع زیاد در مخاطبین استفاده از این روشها کافی است ؟
والله الموفق

اگر در یک کلمه بخواید بنده جواب بدم، اینها تبلیغ تشیع نیست. تبلیغ خودشان را می کنند، نه حقانیت اهل بیت (ع). بخدا اگر توان داشتم هر شب به این شبکه های شیعه و سنی زنگ می زدم و مچشان را می گرفتم. اما حیف که در منزل تلفن ندارم. بیشتر استدلالاتشان مغلطه است هر دو طرف و هنگامی که گوش می دهم، توان دفع همه ی آنها را در خودم می بینم.
اینها هیچکدام 100% برحق نیستند.
یا علی مدد

تحریم شده!;299565 نوشت:
گر در یک کلمه بخواید بنده جواب بدم، اینها تبلیغ تشیع نیست. تبلیغ خودشان را می کنند، نه حقانیت اهل بیت (ع). بخدا اگر توان داشتم هر شب به این شبکه های شیعه و سنی زنگ می زدم و مچشان را می گرفتم. اما حیف که در منزل تلفن ندارم. بیشتر استدلالاتشان مغلطه است هر دو طرف و هنگامی که گوش می دهم، توان دفع همه ی آنها را در خودم می بینم. اینها هیچکدام 100% برحق نیستند. یا علی مدد

سلام
بنده بحث محتوی ندارم بلکه بیشتر به شکل ترویج و تبلیغ توجه دارم البته این را هم نمی توان پذیرفت که محتوای مباحث این دو گروه از شبکه ها ارزشی یکسان داشته باشند
والله الموفق

حامد;299591 نوشت:
سلام
بنده بحث محتوی ندارم بلکه بیشتر به شکل ترویج و تبلیغ توجه دارم البته این را هم نمی توان پذیرفت که محتوای مباحث این دو گروه از شبکه ها ارزشی یکسان داشته باشند
والله الموفق

یکسان که به هیچ وجه نیست. اهل سنت از موضع باطل حرف می زنند. هرکس امامت را قبول نداشته باشد، در موضع باطل است. اما در انجام بعضی از احکام دین ممکن است همین گروه باطل از ما شیعیان که در موضع حق هستیم، بهتر عمل کنند.
باید منصفانه قضاوت کرد. قضاوت از روی تعصب کار یک شیعه نیست. خداوند هم تعصبی قضاوت نخواهد کرد. آنچه گفته و عمل شود، به میزان دانه ی خردلی نیک یا بد، اجر و سزا خواهد داشت.

اما بنده در کل نظر و عقیده ی خودم را گفتم که اینها هیچکدام بصورت 100% حق نمی گویند، نه اینکه به یک اندازه باطل می گویند.

همین شبکه های وهابی که می گویند معاویه رضی الله عنه!!! یا عمروعاص رضی الله عنه!!! همین گواه گمراهی شان است. این ملعونین را رضی الله عنه می شمارند! اما یک کار خوب شان این است که کمتر به جاده ی شرک نزدیک می شوند و این پیام قرآن را خوب درک کرده اند. این کارشان درست است، هرچند مذهبشان باطل است.

کجاست شبکه ای که بدور از تعصبات قومی ومذهبی، فقط و فقط کلام خدا و قرآن و آموزه های صحیح اهل بیت (ع) را تبلیغ کند.
متأسفانه در اینجور شبکه ها، هرکس زمین خودش را بیل می زند!

تحریم شده!;299565 نوشت:
اگر در یک کلمه بخواید بنده جواب بدم، اینها تبلیغ تشیع نیست. تبلیغ خودشان را می کنند، نه حقانیت اهل بیت (ع). بخدا اگر توان داشتم هر شب به این شبکه های شیعه و سنی زنگ می زدم و مچشان را می گرفتم. اما حیف که در منزل تلفن ندارم. بیشتر استدلالاتشان مغلطه است هر دو طرف و هنگامی که گوش می دهم، توان دفع همه ی آنها را در خودم می بینم. اینها هیچکدام 100% برحق نیستند. یا علی مدد

سلام
بحث ما بیشتر روی شکل است نه محتوی البته در محتوی هم نمی توان این دو گروه را در یک حد دانست
والله الموفق

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته


حامد;299560 نوشت:
سلام
سوال اینه که آیا روش تبلیغ تشیع در ماهواره های شیعی روش درستی است ؟ اغلب وقت این شبکه ها به گفتگو میگذره یا به پخش مداحی و روضه خوانی . آیا در قرن 21 با این تنوع زیاد در مخاطبین استفاده از این روشها کافی است ؟
والله الموفق

اگر منظورتون تبلیغ شیعه برای دیگر ادیان هست که فکر میکنم این شبکه ها برای شیعه و سنی هاست نه غیر مسلمان

اللهم صلی علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم ان شاءالله

حامد;299089 نوشت:

اما آیا همه این شبکه ها اندیشه و عملکرد قابل قبولی دارند ؟
نظرتان را بنویسید
والله الموفق


بنده در مورد این بند از ارسالتان در پست نخست، صحبت می کردم. اما اینکه شکل چه تفاوتی از محتوا دارد، بنده متوجه نشدم.
موفق باشید.

سلام
بهنظر من فعالیت بعضی از این شبکه ها مثل شبکه ی ثامن و ولایت و امام حسین(ع)واقعا خوب و مفید بوده. و من خودم دیدم افرادی رو که با دیدن این شبکه ها و بهره مندی از مطالبشون به دین روی آوردن و و الان میتوان به آنها مومن و مقید به دین اسلام دانست.چون به نظر من هم مطالب خوب و مفیدی را ارائه میدن و شیوه ی مناظره ی بسیار خوب و مودبانه ای با اهل سنت و پیروان ادیان دیگر دارند.مثلا شبکه ی ولایت از علمای بزرگ ایران مثل آیت الله قزوینی و روحانیونی مثل آقای ابوالقاسمی استفاده میکنند.
امیدوارم به مرور زمان تعداد این شبکه های خوب و شیعی بیشتر شود تا بتوانیم معارف ناب اهل بیت را به گوش جهانیان برسانیم.

سلام خدمت همه دوستان
ماهواره در کل بد است و باعث فساد خانواده میشود
شاید کسی بگوید که ما فقط شبکه های اسلامی را نگاه میکنیم .
شاید درست باشد .اگر این گونه است بدون ماهواره هم میشود شبکه اسلامی نگاه کرد .مثل شبکه قرآن خودمان یا شبکه های دیگری که میگذارند. ولی جدیدا دستگاه دیجیتال آمده جای ماهواره که بتونن از آن استفاده کنند . که کل شبکه ها ی استانی رو میگیره . از این بهتر .
-----------------------------------------------
:Sham:یا حسین شهید:Sham:


لطفا دوستان به موضوع بحث توجه بیشتری کنند و به آن بپردازند و از نقد اشخاص و شبکه و همچنین صدور فتوی در هر موضوعی خودداری نمایند

موضوع بحث :

حامد;299089 نوشت:
[="blue"]آیا ماموریت رسانه ای مذهبی با عظمت مانند مذهب تشیع توسط شبکه های ماهواره ای شیعی به خوبی انجام شده است [/]؟

حامد;299591 نوشت:
[="red"]بنده بحث محتوی ندارم بلکه بیشتر به شکل ترویج و تبلیغ توجه دارم[/]

mahdi_mighat;300755 نوشت:
سلام خدمت همه دوستان
ماهواره در کل بد است و باعث فساد خانواده میشود
شاید کسی بگوید که ما فقط شبکه های اسلامی را نگاه میکنیم .
شاید درست باشد .اگر این گونه است بدون ماهواره هم میشود شبکه اسلامی نگاه کرد .مثل شبکه قرآن خودمان یا شبکه های دیگری که میگذارند. ولی جدیدا دستگاه دیجیتال آمده جای ماهواره که بتونن از آن استفاده کنند . که کل شبکه ها ی استانی رو میگیره . از این بهتر .
-----------------------------------------------
:sham:یا حسین شهید:sham:

برادر بزرگوار به قول یکی از بزرگان ماهواره مانند چاقو می ماند.از چاقو هم میتوان استفاده ی خوب کرد و هم میتوان با آن انسانی را به ناحق کشت.
نمیتوان مطبق گفت که ماهواره خوب است یا بد است.
متاسفانه در جامعه ی ما لکثر افراد از ماهواره از جنبه ی بدش استفاده میکنند و در این شکی نیست که اکثر شبکه های ماهواره بد و باعث فساد میشوند ولی نباید از حق گذشت که بین این همه شبکه ی بد و مستهجن و فساد آمیز تعداد خیلی خیلی کمی شبکه ی مذهبی شیعه وجود دارد که میتوانند معارف اسلام و تشیع را به گوش مردم جهان برسانند.
در دنیا فقط مردم ایران وجود ندارتد که بگووییم شبکه ی قرآن و ... را نگاه کن.باید در نظر بگیریم جوانی که در یک گوشه ی دنیاست و دش میخواهد با اسلام آشنا شود باید یک منبع خوب و معتبر در اختیارش باشد واگرنه با آن همه بی بند و باری و برنامه های دور از اخلاق و دین کشور های غربی یک جوان چگونه با یک دین بزرگ الهی مثل اسلام آشنا شود؟
ما میگوییم در نهایت دین اسلام جهانی میشود و یکی از راه های جهانی شدن دین اسلام تبلیغ آن در سرتا سر دنیاست که این شبکه های مذهبی و شیعه هم همین کار را میکنند.

mahdi_mighat;300755 نوشت:
سلام خدمت همه دوستان
ماهواره در کل بد است و باعث فساد خانواده میشود
شاید کسی بگوید که ما فقط شبکه های اسلامی را نگاه میکنیم .
شاید درست باشد .اگر این گونه است بدون ماهواره هم میشود شبکه اسلامی نگاه کرد .مثل شبکه قرآن خودمان یا شبکه های دیگری که میگذارند. ولی جدیدا دستگاه دیجیتال آمده جای ماهواره که بتونن از آن استفاده کنند . که کل شبکه ها ی استانی رو میگیره . از این بهتر .
-----------------------------------------------
:sham:یا حسین شهید:sham:

شبکه ی قرآن بصورت 24 ساعته و پخش زنده، کعبه را نمایش می دهد.

در کل بد است یعنی چه؟!

اگر شبکه ی ولایت، شبکه ی قرآن(پخش زنده ی کعبه)، شبکه ی ای که مسجد النبی را 24 ساعته و بصورت زنده نمایش می دهد، شبکه ی کربلا، شبکه ی کلمه ی خبیثه! یا اهل بیت (ع) (الهیاری نادان!) از شبکه ی ملی پخش می شد، بنده دیگر ماهواره نگاه نمی کردم.

چه لذتی بالاتر از این که هر زمان دلت برای رسول الله (ص) تنگ شد، مسجد النبی (ص) و ضریح آن حضرت را در همان لحظه ببینی؟
چه لذتی بالاتر از اینکه هر زمان دلت برای خدا تنگ شد، کعبه را در همان زمان و بصورت پخش زنده ببینی؟

پس برنامه های ماهواره در کل بد نیست، بلکه جزئی از آن از خوب هم خوب تر است.

یا علی مدد

فاتح;300759 نوشت:

لطفا دوستان به موضوع بحث توجه بیشتری کنند و به آن بپردازند و از نقد اشخاص و شبکه و همچنین صدور فتوی در هر موضوعی خودداری نمایند

موضوع بحث :

جناب فاتح، کسی که ادعا دارد «زیر سایه ی حق» نشسته، باطل از دهانش در نمی آید.

شما بفرمایید ببینم چطور نظر خودم را در مورد این شبکه ها بدهم، تا شما روی آن اسم «فتوی» نگذارید؟!!!!

اصلا از این به بعد بنده هر مطلبی خواستم در این انجمن ارائه دهم، اول می آیم و از شما که «زیر سایه حق» نشسته اید کسب تکلیف می کنم که آیا این مطلب خوب است یا بد.

بعد شما بگو ببینم چرا همین دوستان در شبکه ی ولایت، از مناظره با الهیاری نادان در مورد ولایت فقیه فرار کردند؟!

این چه چیز را می رساند؟!

پس خوب دقت کن که مبادا در سایه ی باطل نشسته باشی و فقط گمان می کنی که سایه ی حق بر سرت است!!!

یا مهدی ادرکنی

* یا حسین *;299892 نوشت:
اگر منظورتون تبلیغ شیعه برای دیگر ادیان هست که فکر میکنم این شبکه ها برای شیعه و سنی هاست نه غیر مسلمان

سلام
چرا نباید باشد ؟

تحریم شده!;299896 نوشت:
بنده در مورد این بند از ارسالتان در پست نخست، صحبت می کردم. اما اینکه شکل چه تفاوتی از محتوا دارد، بنده متوجه نشدم.

سلام
تفاوت شکل و محتوا بطور ساده یعنی تفاوت مباحث و مضامین مورد استفاده با نحوه بیان و عرضه آن
والله الموفق

[="times new roman"]
سلام علیکم و رحمه الله

ماهواره یک ابزار اطلاعات جمعی است و شیعیان از روی ناچاری بقد دفاع از عقاید خود از این وسیله استفاده کردند. (درست برعکس دیگر مذاهب و ادیان و مکاتب که بقد تبلیغ و تهاجم عقیدتی - سیاسی از آن استفاده میکنند )

اما اینکه تا کنون از این مهم بر آمده اند و توانسته اند پاسگوی شبهات باشند نمره ای که حقیر میتوانم به آنها بدهم نمره 90 از صد برای رد شبهه و نمره 60 از صد برای تبلیغ است که در دل رفع شبهه این مهم دارد انجام میشود.

و با شرایطی که این سه یا چهار شبکه فارسی - عربی زبان غیر دولتی دارند نمره عالی ای است . یعنی در حد 100 است

چراکه واضح است که
زمانی که به عقاید کسی حمله می شود دو جنبه رد شبهه و تبلیغ تواما نمیتواند اتفاق بیفتد مگر اینکه انجام آن با برنامه ریزی و استفاه از منابع و انرژی حداکثری صورت پذیرد و این امکانات برای این شبکه ها تهیه و تامین نشده.

آنها با هزینه های گزاف روبرو هستند و هیچ منبع درآمد خاص و مطمئنی ندارند و لذا نمیتوانند برای دو ماه دیگر هم برنامه ریزی داشته باشند.

و یکی دو شبکه انگلیسی زبان و عربی زبان دولتی هم در دست صاحبان اندیشه و صاحب نظران نیست.

و شبکه غیر انتفاعی انگلیسی زبان هم که طبعا توجه بسیار کمی بهشان میشود.

در جمع نه
این شبکه ها نیاز به برنامه ریزی بنیادین برای حمایت دارند.[/]

یاحق

سلام
البته این کافی نیست
مخصوصاً با این شیوه ها که برای تبلیغ اتخاذ می کنند خیلیاشون با داغی شون ضد تبلیغ میشن برا تشیع!
ولی لازمه
خیلی هم لازمه
و جای تاسفه برا ما که غنی ترین و منطقی ترین مکتب رو داریم
و حرف برا گفتن داریم
به جای بیان این حرفای نو، گاهی اینقد سطحی تبلیغ می کنیم که فقط محتوا رو ضایع می کنیم.
البته حرفام بوی ناامیدی به خودش نگیره این به این معنا نیس که ما نمی تونیم
چرا میشه و می تونیم
و باید همینگونه باشیم
همونطور که دشمنامون از هر ابزاری استفاده می کنن ما هم باید استفاده صحیح از تموم ابزارهای ممکن داشته باشیم و حتی به جای تقلید از سبک و تقلید در استفاده از ابزارها، با گرفتن ابتکار عمل در دست خودمون، قالب جدیدی برای محتوای غنی حرفامون پیدا کنیم.

شبکه اهل بیت و کلمه؛ ابزار دست دشمنان اسلام

دو شبکه اهل بیت و کلمه با اقدامات جاهلانه خود اهداف کفار را به بهترین نحو دنبال می کنند و روز به روز به اختلافات می افزایند اما نگاهی به عوامل این شبکه ها و اهداف مشترک آنها به خوبی هدایت و رهبری افکار ضداسلامی در آن قابل مشاهده است.

شبكه اهل با مديريت فردي افغاني به نام "حسن اللهياري" در قم تاسيس شد و عوامل آن با انتخاب اين نام مقدس، سعي داشتند در فضاي فرهنگي قم، موقعيتي براي خود كسب كنند. اهل بيت، در دوره فعاليت خود در راستاي برجسته ساختن اختلافات مذاهب اسلامي و همسو با سياست‌هاي انجمن حجتيه مطالبي را تهيه مي كرد. تاكيد بر سوگواري ايام فاطميه به نام «محسنيه» و برگزاري جشني موسوم به «عيدالزهرا» و به مناسبت مرگ عمر بن خطاب مهمترين اقدامات اين شبكه بود.

اللهياري مدتي اين شبكه را منتسب به مراجع معرفي مي كرد و مدعي بود، بيوت مراجع از آن حمايت مي كنند. اين ادعا از سوي مسئولان بيوت مراجع رد شد.

از ميان مراجع تقليد، بيت "آيت الله قربانعلي محقق كابلي" از علماي افغاني مقيم قم از شبكه اهل بيت، حمايت مي كرد. سال گذشته با افشاي ماهيت تفرقه افكنانه آن، آيت الله محقق كابلي نيز طي اطلاعيه‌اي كه در مهر 1389 منتشر كرد، با تاكيد بر اهميت وحدت بين مسلمانان، اعلام كرد: «از پيروان و شيعيان راستين اهل بيت عصمت و طهارت(ع) جداً تقاضا مي‌شود که از هرگونه کمک مادي و معنوي به شبکه ياد شده خودداري کنند. از نظر اين جانب پرداخت وجوهات شرعيه با هر عنواني به اين شبکه و ساير مراکز و شبکه ها و برنامه هايي که تحت هر عنواني در راستاي ايجاد تفرقه ميان امت اسلامي فعاليت مي کنند نه تنها مجزي نيست بلکه تعاون بر اثم و عدوان است.»

اما در آن سوی میدان، شبکه کلمه به دروغ ادعای پرچمداری اهل تسنن را دارد و دقیقا در نقطه مقابل شبکه اهل بیت قرار می گیرد.

نگاهی به سایت این شبکه و بحث های مطرح شده در آن(که به دلیل هتک حرمت فروان امکان ذکر آن وجود ندارد) بیانگر این مهم است که این شبکه نیز سودایی جز اختلاف را در سر ندارد.

کلمه با حمایت مالی رژیم سعودی و محوریت اطلاعاتی اتاق فکر آمریکایی – انگلیسی و به منظور اختلاف افکـنی و تحریـک برادران اهـل سنت به نفع فرقه ی منحرف وهابیت و در نهایت سیاست نخ نمای "تفرقه بینداز و حکومت کن" آغاز به کار کرده است.

این شبكه كه پخش آزمایشی برنامه های آن در هفته ی اول خرداد سال جاری آغاز شده بود ، رسما از اول ماه رمضان افتتاح شد و طبق خبرها ، بودجه ی سالانه ی "کلمه" بیش از 7 میلیون دلار می باشد که بخشی از آن مستقیماً از بودجه ی تشکیلات دینی سعودی در خارج از کشور هزینه می شود . به لحاظ فنی نیز ، شبکه ی العربیه (وابسته به دولت عربستان) کار آموزش پرسنل و طراطی برخی از برنامه های این شبکه را بر عهده دارد.

نکته جالب اینجاست که با بررسی محتوای این دو شبکه در می یابیم که بر خلاف ادهای این دو شبکه در خصوص تقابل با یکدیگر، محورهای ذیل در هر دوی آنها پیگیری می شود:

1- حفظ ظواهر دینی

2- ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی با انجام حملات تند نسبت به اعتقادات مذهبی فرق اسلامی

3- زیر سوال بردن ولایت فقیه

4- ترویج برداشت های غیر عقلانی و صرفاً نقلی از روایات و احادیث

5- تخریب بزرگان شیعه و اهل سنت ؛ به ویژه آنهایی که در برابر انحراف ها(چه در شیعه و چه در سنی) موضع گرفته اند و به افشاگری پرداخته اند

6- تحریف تاریخ صدر اسلام

7- متهم کردن جمهوری اسلامی ایران

اختلاف افکنی میان شیعه و سنی؛ اولین ماموریت جاسوسان روباه پیر

در پایان با یادآوری ماموریت موسیو همفر(از جاسوسان استعمار انگلیس) به مجریان برنامه های استکبار اهمیت اختلاف میان شیعه و سنی را گوشزد میشویم.

همفر در خصوص نخستین بازدیدهای خود از کشورهای اسلامی می نویسد:

«در یکی از روزها در مورد اختلاف سنی و شیعه بابعضی از بزرگان وزارتخانه صحبت میکردم و این نکته را می گفتم که اگر اینها عقل داشته باشند اختلاف را کنار می گذارند و وحدت کلمه پیدا می کنند.

‏رئیس مربوطه در مقابل این حرف به من پرخاش کرد که تو وظیفه داری بجای این تأثر در ازدیاد این اختلاف سعی کنی، وما نباید بگذاریم که برای یک روز هم مسلمانان با هم اتحاد کنند.

‏و بهمین مناسبت (سکرتر) دریکی از جلساتی که قبل از مسافرت عراق با او داشتم گفت:

وظیفه خطیری که در این سفر بعهده تو است اینست که نقاط اختلافی بین مسلمانان را که موجب جدائی أنها از یکدیگر است بدست بیاوری و اختلافات را دامن بزنی و اطلاعات قابل توجهی در این خصوص برای وزاوتخانه کسب کنی و بدان که اگر بتوانی تو خود منشاء اختلاف بین مسلمین باشی ازنظر خدمتگزاری سرزمین بریتانیا موفقیت مهمی برای خود کسب کرده ای، ‏زیرا ممکن نیست ما انگلیسی ها آسایش و رفاه ‏صد در صد داشته باشیم جز اینکه درعموم مستعمرات خود آتش فتنه واختلاف را دامن بزنیم.

وقتی بین اینها اختلاف ایجاد شد، ونیروهای این حکومتها پراکنده گردید ، ما از ساده ترین راه میتوانیم أنها را استعمار کنیم.»

در چنین شرایطی ضروری است که علمای راستین شیعه و سنی با جلوگیری از اختلافات و انحرافات، زمینه های استعمار نوین را از بلاد اسلام برچینند و به وظیفه تاریخی خویش در قبال موج بیداری اسلامی عمل نمایند.

سلام دوستان عزیز
من با شبکه اهل بیت کاری ندارم که روششون غلطه
اما در مورد سایر شبکه ها
شبکه ولایت بهترین شبکه است
در مورد شبکه های دیگر هم اشکالاتی یافت میشود
ولی ان اشکمالات عددی نیستند که کل شبکه را زیر سوال ببریم
مثلا تنها و تنها مشکل شبکه امام حسین پخش قمه زنی است
و به این خاطر هم نمیتوان اصل و کلیت انرا زیر سوال برد
و خدمات گسترده تبلیغی اش را نادیده گرفت

اما دوستان عزیز بهتر است ابتدا از خودمان شروع کنیم بعد همسایه
کجای صدا و سیمای ما اسلامی است
خوب من جوان مذهبی که میبینم صدا و سیما نیازهایم را برطرف نمیکند
میرم به سمت ماهواره اون طرف هم معلوم نیست چه خوابهایی برایم دیده اند

بهتر است به صدا و سیما بپردازیم
ببینید ما یک شبکه داریم به اسم شبکه قران و معارف
یک شبکه هم داریم شبکه 3 شبکه جوان و ورزش
حالا ببینید چقدر صدا و سیما ضعیف و بسیار ضعیف عمل کرده که
برنامه ای که در شبکه 3 پخش میشود در شبکه قران تکرار میشود
منظورم برنامه سمت خدا است
ببینید چقدر شبکه قران ضعیف کار میکنه که برنامه شبکه دیگه رو تکرار میکنه
مثل این میمونه که درس معارف اسلامی رشته مهندسی دانشگاه را
در حوزه تدریس کنند

شیعیان آمریکایی
شیعیان ضد وحدت
1. یاسر الخبیث مقیم لندن و شبکه فدک

این روحانی در سال 1355 شمسی در کویت به‎دنیا آمد. هم اکنون 36 ساله است. او در سن 22 سالگی هیئت خدام‎المهدی را در کویت راه انداخت؛ اما سه سال بعد دولت کویت به‎دلیل تندروی‎‎های وی این هیئت را تعطیل و وی را دستگیر و روانه زندان کرد. ولی سرویس‎های جاسوسی آمریکا و انگلیس که به بهانه نقض حقوق بشر او را نیروی مناسبی می‎دیدند به دولت کویت فشار آوردند. بنابراین سه ماه بیشتر طول نکشید که وی آزاد شد. در سال 2003 از بریتانیا پناهندگی گرفت. دولت انگلیس از وی حمایت جدی کرد: او دو سال بعد در لندن دارای روزنامه شد! بعد از آن حوزه علمیه «امامین عسکریین» را راه انداخت. چندی نگذشت که با حمایت ام‎ای 6 شبکه ماهواره‎ای فدک را تأسیس کرد؛ شبکه‎ای که مدام به فحاشی علیه اهل سنت می‎پردازد. به‎علت خوش‎خدمتی‎ای که از خود نشان داده بود، در سال 2010 مجتمع بزرگی به‎نام «حسینیه سیدالشهدا» ساختند و در اختیار وی قرار دادند تا محل حوزه علمیه، هیئت، دفتر کار، مؤسسه رسانه‎ای، شبکه ماهواره‎ای فدک، روزنامه شیعه و پایگاه اطلاع‎رسانی اینترنتی او باشد. در سال 88 به همسر پیامبر، عایشه توهین‎‎های ناروایی شد که ممکن بود باعث تنش‎‎هایی در جهان اسلام شود. این توطئه با درایت مقام معظم رهبری و فتوای ایشان مبنی بر حرمت توهین به مقدسات اهل سنت و نیز همسران پیامبر خنثی شد.
جالب این است که در سایت یاسر الخبیث جملاتی توهین‎آمیز درباره امام خمینی (رحمت‎الله‎علیه)، مقام معظم رهبری و سید حسن نصرالله دیده می‎شود.

2- شیخ حسن اللهیاری
مقیم واشنگتن و شبکه اهل‎بیت!
شیخ حسن اللهیاری روحانی‎نمایی اهل افغانستان است و در حال حاضر 35 سال دارد. وی هم‎اکنون مقیم آمریکاست. چند سال پیش در قم با حمایت آمریکایی‎ها شبکه‎ای به‎نام اهل‎بیت را تأسیس کرد که بعدا اسناد آن رو شد. قم و اسم شبکه (اهل بیت) را از آن جهت انتخاب کرده بودند که باعث بدنامی شیعه شوند و شیعه را در اذهان اهل سنت خراب کنند. شبکه اهل‎بیت، در دوره فعالیت خود برای برجسته ساختن اختلافات مذهبی بین شیعه و سنی، همسو با سیاست‎‎های استکبار و انجمن حجتیه مطالبی را تهیه می‎کرد. تأکید بر سوگواری ایام فاطمیه به نام «محسنیه»، برگزاری جشنی موسوم به «عیدالزهرا» و توهین به خلفا در دستور کار این شبکه قرار داشت. بعد از مدتی دفتر این شبکه در قم تعطیل شد. بعد از تعطیلی این شبکه عوامل آن ضمن جسارت به علمای اسلام و نیز مقام معظم رهبری و ولایت فقیه، مدعی شدند که رویکرد نظام حمایت از اهل سنت و تضعیف مکتب اهل‎بیت (سلام‎الله علیهم) است. عوامل انجمن حجتیه نیز با انتقاد از آنچه آزادی عمل اهل سنت در ایران نامیدند از ضرورت حمایت از شبکه اهل بیت سخن گفتند.
بعد از روشدن دست این شبکه و معلوم شدن نقش آمریکا در حمایت از آن، (علی‎رغم ادعا‎های این شبکه) هیچ مرجعی حاضر به حمایت از این افراد نشد عوامل این شبکه مدعی بودند که از طرف بیت آیت‎الله محقق کابلی حمایت می‎شوند؛ با این حال دفتر ایشان هرگونه کمک مالی به این شبکه را حرام اعلام کرد.

حجت‎الاسلام نبوی معاون تبلیغات حوزه علمیه قم طی نشستی از گردآوری اسنادی مبنی بر حضور آمریکایی‎‎ها در پشت پرده این شبکه ماهواره‎ای خبر داد و گفت: «هدف این شبکه که به نام دفاع از شیعه و گسترش علوم اهل بیت‎ (علیهم‎السلام) راه‎اندازی شده است، بد جلوه‎دادن شیعه بود.»

اللهیاری اهل تسنن را بدعت‎گذار و آنان را فرقه عمریه و بکریه می‎خواند و حتی پا را فراتر از این می‎نهاد و به مراجع توهین می‎کرد. او حتی افرادی همچون مرحوم آیت‎الله بهجت و آیت‎الله مکارم شیرازی را نیز عادل نمی‎داند و اخیرا مدعی شده است که مراجع قم قدرت‎طلب‎اند و به‎دنبال ریاست هستند و هوای نفس بر عقل آنان غلبه کرده است و امام زمان بعد از ظهور سر خیلی از آن‎ها را خواهد برید.
ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی، تأیید شعار نه غزه نه لبنان به این بهانه که اول بقیع را باید آزاد کرد، ایجاد فاصله بین شیعیان و مرجعیت معظم شیعه، جایز ندانستن برپایی حکومت در عصر غیبت و توهین به ولایت فقیه خط سیری ست که آشکارا در این شبکه دنبال می‎شود. مرکز پخش این شبکه در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

ب: شبکه‎‎های ضد‎شیعی و وهابی
1. سید عقیل هاشمی
عبدالرحمن دمشقی و شبکه کلمه

سید عقیل هاشمی و عبدالرحمن دمشقی از جمله چهره‎‎های تندرو وهابی هستند که شبکه کلمه را مدیریت می‎کنند. این شبکه که از تأسیس آن سه سال بیشتر نمی‎گذرد، با حمایت سعودی‎‎ها گردانده می‎شود و شبکه العربیه نیز پشتیبانی فنی این شبکه را بر عهده دارد. تکفیر شیعه، انکار ائمه و نیز تبرئه دشمنان اهل بیت مانند یزید و معاویه و... از برنامه‎های محوری این شبکه است. این شبکه به زبان فارسی است و فارس‎زبان‎ها را مخاطب خود قرار داده است. عبدالرحمن دمشقی فردی است تندرو که به‎علت اعمال غیراخلاقی از حوزه اهل سنت لبنان نیز سال‎ها پیش اخراج شده بود. دفتر این شبکه در ریاض بوده و متعلق به فرقه وهابیت است.

2. عبدالرحیم ملازاده و شبکه وصال نور
دکتر عبدالرحیم ملازاده معروف به ابومنتصر بلوچی متولد ایران است. وی مدارج علمی خود را در دانشگاه‎‎های مدینه، دمشق و لبنان طی کرد و سال‎ها پیش به کویت پناهنده شد. او سه سال است که با حمایت وهابی‎ها و سرویس‎‎های جاسوسی آمریکا و انگلیس شبکه وصال نور را راه انداخته و مدیریت می‎کند. زبان این شبکه، فارسی است و فارس‎زبان‎‎ها را مخاطب خود قرار داده است. ملازاده و شبکه‎اش از توهین به انقلاب، ولایت فقیه و جمهوری اسلامی هیچ دریغی ندارند. محور برنامه‎‎های این شبکه نیز توهین و تکفیر شیعیان و نیز انکار مسئله مهدویت و... است. ملازاده معتقد است که بزرگ‎ترین جهاد، جهاد زبانی است و تأثیری که یک شبکه ماهواره‎ای در مدت پنج سال می‎تواند داشته باشد، از ۵۰۰ سال فعالیت و تبلیغ عادی بیشتر است. لازم به ذکر است که وی تا‎کنون دو کتاب علیه تشیع منتشر کرده است. از نکات جالب توجه درباره عبدالرحیم ملازاده می‎توان به برادری وی با مرحوم مولوی عبدالعزیز ملازاده از علمای اهل سنت اشاره کرد که یک چهره اهل وحدت و ضد‎وهابیت بود. عضویت در خبرگان قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز در کارنامه مولوی عبدالعزیز مشاهده می‎شود.

سلام
با فرض پشتیبانی استکبار از شبکه های ماهواره ای تندرو این احتمال قوی است که گردانندگان اصلی آنها برای ایجاد تزلزل و تردید در عقاید اسلامی به مذهب مخالف هم در آیند . یعنی مثلا اللهیاری وهابی بعید نیست
والله الموفق

مدتی قبل نشسته بودم و شبکه اهلبیت را از اینترنت می دیدم
خانمی از اهل سنت تماس گرفت و پیرامون حب اهلبیت صحبت های خوبی کرد
اللهیاری عصبانی شد و گفت: تو اسمت چیست؟
زن گفت: عایشه
اللهیاری شروع به فحاشی کرد که تو اگر محب اهلبیت بودی اسم عایشه روی خودت نمی گذاشتی و دروغگو هستید و شما اهل حیله هستید
بعد با عصبانیت گوشی را قطع کرد

ببینید!
این منطق این فرد خبیث هست
نمی تواند یک سنی را ببیند که قدری به سمت تشیع و مقدسات تشیع متمایل است
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

[="times new roman"]

حامد;313141 نوشت:
شیخ حسن اللهیاری
مقیم واشنگتن و شبکه اهل‎بیت!

درست وقتیکه تکفیریهای سوریه در تنگنا هستند و چهره آنها برای اهل سنت واضح گردیده
و در زمانی که در دیگر بلاد عرب زبان رفتارهای سلفیون انعکاس مشخصی داشته و چهره پلید آنها را معرفی نموده

متاسفانه این نا شیخ برنامه های اربابانش را با زبان عربی در این رسانه دارد پی گیری میکند و شانس دشمنان اسلام و مسلمین را در بین کشورهای عرب زبان می آزماید.
چراکه
شیعه و اهل سنت عرب زبان در برابر این فتنه آسیب پذیرترند.
آنها حکومت اسلامی ندارند اکثرا درگیرند با تکفیری ها و فتنه هائی از شرق و غرب و الی ماشاء الله کمبود

خداوند آنها و ما را از شر شیطان رانده شده و اتباع و اعوانش مصون و محفوظ بدارد.

آمین یا رب العالمین[/]

سلام

أَلْخَبِيثاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَ الْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثاتِ

جواب های ملازاده فحاش را باید رفیق بدتر از خودش حسن اللهیاری بدهد! و بر عکس =أَلْخَبِيثاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَ الْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثاتِ