جمع بندی بخت ما بسته شده است!

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بخت ما بسته شده است!

سلام
وقت بخیر 
ما دو برادر هستیم ویک خواهر مجرد‌ (برادر ۴۶ سال برادر۴۲ وخواهر ۴۴) که بخت مان بسته شده است
برای گشایش  بخت بسته شده توسط شیاطین چه راه حلی را پیشنهاد می کنید؟
با علوم غریبه حل می شود یا با توسل به ائمه (ع)؟

با نام و یاد دوست

 

 

 

 

کارشناس بحث: استاد میقات

جمع بندی

 

پرسش:
ما دو برادر یک خواهر مجرد‌ هستیم که بخت مان بسته شده است؛ برای گشایش بخت، چه راه حلی را پیشنهاد می کنید؟ با علوم غریبه حل می شود یا با توسل به ائمه (ع)؟

پاسخ:
نمی دانم از کجا با این اطمینان می فرمایید بختتان بسته شده است! مستحضرید این حرف ها، خرافات و باورهای عامیانه است که مبنای علمی و پشتوانه شرعی و عقلی ندارد و بیشتر فریب و منبعی برای درآمدزایی مدعیان آن است.

فکر و ذهنتان را مشغول این حرف های بی اساس نکنید و در سایه تفکر و تعقل، به دنبال راه حل منطقی و معقول برای برون رفت از مشکلاتتان باشید.

مشکل ازدواج و پیدا کردن همسر مناسب، مختص شما نیست، این یک مشکل عمومی برای جوانان و جامعه ما است. عده ای فرصت طلب، از این آشفته بازار، سوء استفاده کرده و برای خودشان منبع درآمدی فراهم می کنند. لذا مراقب باشید در دام آن ها نیفتید.

مشکلات را باید ریشه یابی کرد. ریشه برخی مشکلات به خود انسان بر می گردد و برخی نیز به جامعه و...؛ لذا در قدم اول باید مشکلاتی که مربوط به خودمان است را برطرف و اصلاح کنیم.

قرار نیست مشکلات زندگی و مسائل روزمره انسان ها به صورت معجزه وار و با سحر و جادو حل بشود.

انسان خودش در سرنوشتش سهیم است، لذا با تفکر و تعقل و با ابزار تلاش و در سایه توکل بر خداوند، به دنبال هموار کردن و حل مشکلات باشید.

از خطرات احتمالی و آفات و بلایا نیز نهراسید لذا به فرض و حتی اگر سحر و طلسمی هم در کار باشد، در سایه توکل بر خداوند، اثری نخواهد داشت و شما در امان هستید، زیرا همه چیز به اراده الهی است: «وَ ما هُمْ بِضارِّينَ‏ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلاَّ بِإِذْنِ اللَّه‏»؛ ولى هيچ گاه نمى ‏توانند بدون اجازه خداوند، به انسانى زيان برسانند.(1)

بنابر این، از فکر علوم غریبه و بخت گشایی و... بیرون بیایید و بدانید که غیر از وقت تلف کردن و اتلاف هزینه و ناامیدی، ثمره ای ندارد.

 

چند راهکار:

1. می توانید در این زمینه از مشاوران ازدواج نیز کمک بگیرید.

2. در انتخاب همسر، ایده آل فکر نکنید و قدری از شرائط و سخت گیری ها را کنار بگذارید. اگر حداقل ها و شرائط اصلی و مهم همسر مناسب را دارند، رد نکنید.

3. در جمع های سالم دوستان و مجالس عمومی و مراسم ها، حضور پررنگ داشته باشید، این خودش می تواند زمینه معرفی شما به دیگران و یا زمینه معرفی دیگران به شما جهت ازدواج را فراهم کند.

4. برای ازدواج و مراسم های آن، به فکر تجملات و مراسم های پُر خرج نباشید، بلکه به دنبال مراسمی مختصر و ساده باشید تا هزینه ازدواجتان زیاد نشود.

5. به واجبات و محرمات، پایبند باشید و با توکل بر خداوند، برای فراهم شدن امکانات زندگی مشترک، داشتن شغل مناسب و... تلاش مضاعفی داشته باشید.

قرآن کریم برای برون رفت از مشکلات و سختی ها، انسان را به رعایت تقوا و توکل بر خدای لایزال و قادر مطلق، راهنمایی می کند:
«وَ مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ‏ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدْراً»؛ و هر كس تقواى الهى پيشه كند، خداوند راه نجاتى براى او فراهم مى‏كند و او را از جايى كه گمان ندارد روزى مى ‏دهد؛ و هر كس بر خدا توكّل كند، كفايت امرش را مى ‏كند؛ خداوند فرمان خود را به انجام مى ‏رساند؛ و خدا براى هر چيزى اندازه ‏اى قرار داده است‏.(2)

6. برای رفع مشکلات و رفع موانع ازدواج نیز می توانید نماز جعفر طیار، نماز استغاثه به حضرت زهرا (سلام الله علیها)، نماز امام زمان (علیه السلام)، زیارت عاشورا با صد لعن و صد سلام، ذکر «لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ» و... را بخوانید. دستورالعمل همه این ها در مفاتیح الجنان آمده است.

هم چنین می توانید بر قرائت سوره «یس» مداومت داشته باشید.

7. از طرفی صدقه دادن، خواندن «آیة الکرسی»، «معوذتین»(سوره های ناس و فلق) و گفتن «أعوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّیطانِ الَّرجیمِ» برای در امان ماندن از شرور و آفات اعم از سحر و...، بسیار اثرگذار است.
 

پی نوشت ها:
1. بقره: 2/ 102.
2. طلاق: 65/ 2و3.

 

موضوع قفل شده است