ایا حق قانون گریز رو باید داد؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ایا حق قانون گریز رو باید داد؟

با سلام.

دوستان همگی با سرویس v-p-n اشنای دارید اما توضیح مختصر
بعضی از سایتها بنا به صلاح دید جمهوری اسلامی فیلتر شدن و دسترسی به اونها ممنوعه و بعصی از امکانات هم به دلیل تحریم ایران قابل استفاده نیست که با این سرویس میشه از همه این موانع گذشت.

حالا اینکه بنده این سرویس رو 92% برای عبور از فیلتر استفاده میکنم و 8% برای عبور از تحریمها
بنده سایت دارم و اکثر اپلود سنترها و مراکزی که بهشون مراجعه میکنم فیلتر هستن

خب لازم به ذکره فروش وی پی ان ممنوعه و دلیلش هم فیلتر شدن پیاپی سایتهای فروش وی پی ان توسط دولته.

بنده سرویس وی پی انی رو از سایتی خریدم.
اونها سرویس رو به من تحویل دادن و بعد از مراجعه به حسابم متوجه شدم که هوز وجه به حساب اون سایت واریز نشده.

حالا میخوام بدونم میتونم این وجه رو به حسابشون نریزم و حقی به گردنم نباشه یا اینکه باید پول رو دوباره به حسابشون بریزم با توجه به این که مورد معامله و سرویس فروخته شده توسط اونها جز کالا های ممنوعه است

از طرفی هم نمیشه ممنوع بودن این کالا رو دلیلی بر نپرداختن حق فروشنده اش دونست

ولی این سخن که خیانت به خیانت کار خدا رو خوشحال میکنه منو تو این شک و تردید قرار داده.

خواهشا راهنمایی کنید

موفق و پیروز باشید

در ابتدا مقدمه ای برای این پاسخ:دوست عزیز،شاید شما از این قضیه مطلع باشید که نرم افزاری که در کشور برای فیلترینگ(البته فقط HTTP و نه FTP,...)استفاده میشه،متعلق به شرکت Smart computing امریکاست، که تکلیفش مشخص نیست که چطور به دست سرور سپاه رسیده.حال در پاسخ به آنهایی که میگویند عبور از فیلتریتگ داخلی حرام است،باید گفت که "خرما خورده منع رطب نکند".نباید دیگران در چاهی بیافتند که حفار آن از بنیادش اشتباه ساخته.اگر قرار بود چیزی فیلتر شود،آن "نفس امّاره" بود که به صلاح دید خداوند فیلتر نشد تا انسان مورد آزمایش قرار گیرد و اراده خود را تست کند.
جواب سؤال شما را آیه 280 سوره البقرة داده است:شما میتوانید با ISP مورد نظرتان تماس بگیرید و ببینید که رفتارش با این آیه مطابقت دارد یا خیر.اگر مطابقت داشت میتوانید حق او را پرداخت نکنید.

conquest;186374 نوشت:
در ابتدا مقدمه ای برای این پاسخ:دوست عزیز،شاید شما از این قضیه مطلع باشید که نرم افزاری که در کشور برای فیلترینگ(البته فقط http و نه ftp,...)استفاده میشه،متعلق به شرکت smart computing امریکاست، که تکلیفش مشخص نیست که چطور به دست سرور سپاه رسیده.حال در پاسخ به آنهایی که میگویند عبور از فیلتریتگ داخلی حرام است،باید گفت که "خرما خورده منع رطب نکند".نباید دیگران در چاهی بیافتند که حفار آن از بنیادش اشتباه ساخته.اگر قرار بود چیزی فیلتر شود،آن "نفس امّاره" بود که به صلاح دید خداوند فیلتر نشد تا انسان مورد آزمایش قرار گیرد و اراده خود را تست کند.
جواب سؤال شما را آیه 280 سوره البقرة داده است:شما میتوانید با isp مورد نظرتان تماس بگیرید و ببینید که رفتارش با این آیه مطابقت دارد یا خیر.اگر مطابقت داشت میتوانید حق او را پرداخت نکنید.

دوست عزیز اینه خداوند نفس انسان رو فیلتر نکرد و اونو باز گذاشت از مبحث کنترول مباحث کلانی مثل اینترنت مجزاست

امروز در اینترنت مطالبی پیدا میشه که مناسب نیست برادر و یا خواهر کوچکتر من اونو ببینه و باهش رو به رو بشه

2.شما متوجه نشدید.من یه محصول ممنوعه رو خرید کردم.
حالا اگر حق اونو پرداخت نکنم بدهکارم یا نه

دوست عزیز منظور من این بود که استفاده از فیلتر شکن را که خدا حرام نکرده یا حداقل دستوری شبیه به آن نداده،یک چیز خوب میتواند استفاده بد نیز برای سوء استفاده کنندگان داشته باشد،حتی یک آیه از قرآن نیز میتواند مورد سوء استفاده قرار گیرد.حرف من این است که چطور فروش نرم افزارهای هک و خیلی چیزهای دیگر ممنوع نیست،اگر بخواهد مشکل شرعی داشته باشد فروش آنها نیز باید ممنوع باشد،همچنین اگر فروش سیگار ممنوع میبود و ما میخریدیم، آیا به خود اجازه میدادیم که پول فروشنده را پرداخت نکنیم؟!حال که خرید نرم افزار هک مجاز است و پرداخت حق فروشنده واجب،قضاوت شما در مورد فیلتر شکن چگونه است.من اگر بودم پرداخت میکردم،چون مال فروخته شده درسته که ممنوع الفروش بوده،ولی مال دزدی که نبوده که شما با پرداخت حقش شریک دزد حساب بشید

s.v3;186317 نوشت:
با سلام. دوستان همگی با سرویس v-p-n اشنای دارید اما توضیح مختصر بعضی از سایتها بنا به صلاح دید جمهوری اسلامی فیلتر شدن و دسترسی به اونها ممنوعه و بعصی از امکانات هم به دلیل تحریم ایران قابل استفاده نیست که با این سرویس میشه از همه این موانع گذشت. حالا اینکه بنده این سرویس رو 92% برای عبور از فیلتر استفاده میکنم و 8% برای عبور از تحریمها بنده سایت دارم و اکثر اپلود سنترها و مراکزی که بهشون مراجعه میکنم فیلتر هستن خب لازم به ذکره فروش وی پی ان ممنوعه و دلیلش هم فیلتر شدن پیاپی سایتهای فروش وی پی ان توسط دولته. بنده سرویس وی پی انی رو از سایتی خریدم. اونها سرویس رو به من تحویل دادن و بعد از مراجعه به حسابم متوجه شدم که هوز وجه به حساب اون سایت واریز نشده. حالا میخوام بدونم میتونم این وجه رو به حسابشون نریزم و حقی به گردنم نباشه یا اینکه باید پول رو دوباره به حسابشون بریزم با توجه به این که مورد معامله و سرویس فروخته شده توسط اونها جز کالا های ممنوعه است از طرفی هم نمیشه ممنوع بودن این کالا رو دلیلی بر نپرداختن حق فروشنده اش دونست ولی این سخن که خیانت به خیانت کار خدا رو خوشحال میکنه منو تو این شک و تردید قرار داده. خواهشا راهنمایی کنید

با عرض سلام و احترام خدمت s.v3 بزرگوار و تشکر از سئوال شما

در فرض سئوال دادن حق فروشنده و مبلغ خرید ، لازم است و شما مبلغ مورد نظر را به فروشنده بدهکار هستید . (1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

موضوع قفل شده است