جمع بندی امام زمان (عج) میخواد بیاد چیکار کنه؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
امام زمان (عج) میخواد بیاد چیکار کنه؟

سلام

من ازتون راهنمایی و کمک میخوام امیدوارم بهم کمک کنید و راهکار بدین

بین دوستام هستن کسای که اصلا نمیدونن امام زمان میخواد بیاد چیکار کنه حتی آرزو میکنن که نیاد چون فکر میکنن اگر ایشون ظهور کنه قیامت میشه و همه قراره بمیرن

من میخوام یه کتاب یا فایل صوتی درمورد امام زمان و اتفاقات بعد ظهور بهشون بدم تا به بهونه مسابقه بخونن و چیزی به عنوان جایزه قرار بدم تا تشویق به خوندن بشن

مشکلم اینه که نمی دونم اون کتاب یا فایل چیه و کجا میتونم پیداش کنم

 شما چیزی مد نظرتون هست بهم معرفی کنید

متاسفانه من دسترسی راحتی به اینترنت ندارم که بخوام نتو زیرو رو کنم تا پیدا کنم

ان شالله اجرتون با حضرت زهرا باشه

با نام و یاد دوست

 

 

 

 

کارشناس بحث: استاد مشکور

جمع بندی

پرسش:
بعضی از دوستانم گمان می کنند اگر امام زمان ظهور کند بلافاصله قیامت می شود فلذا نگاه مثبتی به ظهور ندارند! لطفاً کتابهایی در باره حوادث بعد از ظهور معرفی کنید اینکه امام زمان (عجل الله فرجه) بعد از ظهور می خواهند چکار کنند؟

پاسخ:
در پاسخ گفتنی است:
اولاً کتابهای بسیاری در خصوص حوادث بعد از ظهور امام زمان به رشته تحریر در آمده که با مطالعه آنها و یا معرفی آنها به دوستان تان قطعاً نگاه آنها نسبت به مسأله اصلاح خواهد شد. برای این منظور می توانید به کتابهای زیر مراجعه کنید:
- کتاب تاریخ پس از ظهور، نوشته محمد صدر، حسین سجادی پور، نشر موعود عصر.
- کتاب ظهور و قیام امام‌ مهدی (عجل الله فرجه) و زمینه‌سازان آن، نشر موعود عصر.
- کتاب حکومت جهانی مهدی(ارواحنا فداه)، اثر حضرت آیت الله مکارم شیرازی.
- کتاب با گامهای سبز انتظار، آیت الله هادوی تهرانی و گروه تحقیقاتی موسسه رواق حکمت.
- و کتابهای «عصر زندگی» نوشته محمد حکیمی، چشم اندازی به حکومت جهانی حضرت مهدی(علیه السلام) نوشته نجم الدین طبسی و دولت کریمه امام زمان(عجل الله فرجه) نوشته مرتضی مجتهدی سیستانی.
ثانیاً ظهور امام عصر(علیه السلام) واقعه ای شریف است که از زمان حضرت آدم(علیه السلام)، بسیاری چشم انتظار وقوع آن بوده اند و در رأس آنان می توان از انبیا و رسولان الهی و پیروان ایشان یاد کرد. در حالیکه همه جهان را ظلم و فساد فراگرفته و قلب جهانیان خسته و رنجور از ظلم ظالمان است، همه بشریت انتظار منجی را می کشند تا وعده حق خداوند یعنی حکومت مستضعفان عالم بر جهان و رفع ظلم و تعدی و فساد محقق شود. فلذا برکات ظهور و قیام و تشکیل حکومت جهانی حضرت مهدی به حدی است که از شماره خارج است، آن همه خیر و خوبی در بیان و نگارش نمی گنجد و عقول ما از فهم و درک عظمت آن روزها عاجز است. تنها باید دعا کنیم و انتظار بکشیم تا آن زمانه آرمانی محقق شود و با چشم خود برکات بی بدیل حکومت مهدوی را ببینیم.
ثالثاً این تصور که ظهور امام زمان به معنای پایان دنیا و قیامت است، طبق روایات دینی که در منابع مورد اشاره بیان شده، باطل است. ظهور امام زمان (عجل الله فرجه) شروعی دیگر برای بشریت در فضائی کاملا آرمانی و سرشار از نور هدایت و تکامل عقول بشری با حضور حجت های الهی است. درباره مدت حکومت امام عصر(علیه السلام) عبارات مختلفی یافت می شود که گاه صحبت از 3 یا 5 یا 7 سال است و گاه 309 سال. دیدگاه مختار ما در این نوشتار رقم حداقل 309 سال است با تأکید بر اینکه نمی دانیم این 309 سال بر اساس محاسبات عادی ماست یا بر اساس محاسبات روزهای قیامت و خدایی.(1) بعلاوه اینکه دوران رجعت امامان معصوم (علیهم السلام) نیز همزمان با ظهور آغاز می شود و قبل از قیامت مطرح است. از طرفی زمان قیامت نامعلوم و نامشخص و فقط در علم الهی است کسی نمی تواند تعیین وقت کند که بعد از دوران ظهور، تشکیل حکومت و دوران رجعت، حتما قیامت می شود.
بعلاوه سلسله سخنرانی های فراوانی هم در باره مهدویت و ظهور و دوران حکومت امام زمان (ارواحنا فداه) انجام شده که می توانید در سایت های مذهبی جستجو کنید و یا سری کامل آن سخنرانی ها را در قالب سی دی یا نرم افزارهای مذهبی از مراکز فرهنگی تهیه کنید.

پی نوشت:
1. برای مطالعه بیشتر ر.ک: مجله موعود، محمود مطهری نیا، شماره 97، اسفند 1387، از ظهور تا قیامت.

موضوع قفل شده است