امام زمان (عج) در آيينه حديث امام علي (ع)

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
امام زمان (عج) در آيينه حديث امام علي (ع)

كدام احاديث توسط امام علي (ع) در رابطه باامام زمان(عج) بيان شده است؟؟

نمي دونم به اين انجمن مربوط مي شه يا نه

احادیثی از حضرت علی(ع) در مورد امام زمان (عج)

۱- از حضرت امیر (ع) روایت است که فرمودندیکی از فرزندانم در آخرالزمان قیام می کند که دو اسم دارد :
یکی از آن دو اسم مخفی و دیگری آشکار. اسم مخفی اش احمد و نام آشکارش ((م ح م د )) می باشد.

۲- از حضرت علی (ع) درباره اوصاف حضرت مهدی (عج) پرسیدند؛ ایشان در پاسخ فرمودند او جوان چار شانه و متوسط القامه، خوش مو و خوش چهره است. موهای او بر روی شانه هایش ریخته و نور چهره اش بر سیاهی موها و محاسن و سرش غلبه دارد. به فدای فرزند بهترین کنیزان گردم.

۳- از حضرت علی (ع) روایت است که فرمودند قائم را از این جهت قائم نامیده اند، که پس از رخت بستن ذکر و یادش قیام خواهد کرد.

۴- حضرت علی (ع) در پاسخ به سوال یکی از افرادی که از حکومت ظالم به ایشان شکایت کرده بود فرمودند
قسم به خدا ، آنچه آرزو می کنید تنها پس از هلاک باطل پیشگان و در هم شکستن و نابودی جاهلان و امنیت تقوا پیشگان واقعی رخ می دهد که چقدر کم است تا جایی که احدی از شما جای پا پیدا نکند و مردم از مرده نزد نزدیکانش کم ارزش تر می شوند . وقتی در چنین شرایطی هستید همان است که خدا فرموده : (( وقتی زمان یاری و پیروزی خدا بیاید.))

۵- حضرت علی (ع) از پیامبر اکرم (ص) نقل می کند که به ایشان فرمودند
ای علی جان ، هنگامی که قائم ما قیام کند ، سیصد و سیزده مرد به تعداد سپاه بدر به نزد او جمع می شوند. وقتی که زمان خروجش فرا رسید شمشیر در غلاف مانده ای دارد که او را فریاد می کند : ای ولی خدا ، بپا خیز و دشمنان خداوند را هلاک کن .

۶- حضرت امیر (ع) فرموده اند
همانا یاران قائم جوانند و پیرمرد در میان ایشان جز به اندازه سرمه چشم و نمک در توشه سفر یافت نمی شود که کمترین توشه سفر نمک است .

موضوع قفل شده است