جمع بندی ازدواج موقت و شیوع بیماری های خطرناک جنسی در جامعه

تب‌های اولیه

198 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج موقت و شیوع بیماری های خطرناک جنسی در جامعه

با توجه به پیشرفت علم در شناسایی بیماری های منتقله از راه جنسی، در افراد مولتی پارتنر( داشتن شرکای جنسی متعدد) چرا فقهای ما فتوای جدیدی وابسته به شرایط زمانی برای مسئله ازداج موقت نمی دهند؟ مسئله ای که عموم مردم ناآگاهانه به علت شرعی انگاشتن موضوع به آن توجه مخصوص نشان می دهند و از عواقب آن بی خبرند؟

width: 700 align: center

[TD="align: center"]با نام و یاد دوست

[/TD]

[TD="align: center"][/TD]


کارشناس بحث: استاد مسلم

[TD][/TD]

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و احترام

میراندا;994141 نوشت:
با توجه به پیشرفت علم در شناسایی بیماری های منتقله از راه جنسی، در افراد مولتی پارتنر( داشتن شرکای جنسی متعدد) چرا فقهای ما فتوای جدیدی وابسته به شرایط زمانی برای مسئله ازداج موقت نمی دهند؟ مسئله ای که عموم مردم ناآگاهانه به علت شرعی انگاشتن موضوع به آن توجه مخصوص نشان می دهند و از عواقب آن بی خبرند؟

برای پاسخ به این سوالل باید به چند نکته توجه بفرمایید:

نکته اول:

در اسلام نه تنها به تنوع طلبی جنسی و صیغه کردن های متعدد سفارش نشده بلکه نهی هم شده است، همان طور که شیخ حر عاملی بابی تحت عنوان : "باب کراهة المتعة مع الغنی عنها" به معنای "باب کراهت ازدواج موقت در صورت بی نیازی از آن" در وسائل، ج21، ص22 گشوده است.
بنابراین جواز ازدواج موقت از باب یک ضرورت اجتماعی است برای جایی که امکان ازدواج دائم وجود نداشته یا ضرورت دیگری اقتضاء کند.
همانطور که این ضرورت در تمام دنیا پذیرفته شده است، منتهی اسلام با دقت بیشتری مسئله را طرح نموده و معتقد است زن و مرد حتی اگر بخواهند برای مدت کوتاهی با یکدیگر در ارتباط باشند باید در قالب ازدواج بوده و در حکم زن و شوهر باشند.

نکته دوم:

وقتی یک مسئله ضرورت اجتماعی داسته باشد نمیتوان آن را به خاطر مسئله دیگری که مانع شده، تعطیل کرد مگر آنکه آن مانع قابل رفع نبوده و همچنین از این ضرورت اجتماعی نیز مهمتر باشد در حالی که چنین نیست. هم این بیماری های مقاربتی قابل کنترل و آزمایش هستند، و هم ضرورت اجتماعی روابط موقت اهمیت بیشتری دارد.
همانطور که امروزه در جهانِ غرب هم که هیچ پایبندی دینی نداشته و بحث دینی بودنِ ازدواج موقت مطرح نیست، و همچنین نسبت به بیماری های مقاربتی هم حساسیّت دارند هرگز رو به تعطیل کردن روابط موقت نیاورده اند؛ بلکه تدابیر بهداشتی و مدیریتی اتخاذ کرده اند.

نکته سوم:

فارغ از دو نکته بالا باید دقت کنید که این خطر متعلق به اصل رابطه است، نه تعدد آن!
یعنی اگر همه مردم از نظر بیماریهای مقاربتی سالم باشند تعدد هرگز موجب بیماری نمیشود، و اگر همه مردم بیمار باشد همان اولین رابطه خطرناک خواهد بود. بنابراین، این تعدد نیست که خطرناک است، این بیماریهای مقاربتی است که به خاطر وجود آن، تعدد رابطه احتمال خطر را افزایش میدهد.

و از آنجا که معیار احکام اسلامی احتمال خطر و قابل توجه بودنِ آن است، به همین خاطر رابطه جنسی در جایی که احتمال خطر قابل توجهی وجود داشته باشد چه در ازدواج اول، و چه در ازدواج دهم جایز نیست، یعنی اگر مردی چه برای بار اول و چه برای بار دهم بخواهد بدون محافظت با خانمی رابطه جنسی داشته باشد که مبتلا به ایدز است این رابطه قطعا از نظر اسلام اشکال دارد و فرقی نمی کد ازدواج اول باشد یا ازدواج دهم! و اگر نه، خانمی هست که سالم است چه در ازدواج اول، و چه در ازدواج دهم مانعی از ارتباط نیست.

بنابراین در یک کلام اگر رابطه جنسی بخواهد به این خاطر حرام شود همان ازدواج دائم، و رابطه با همان شریک جنسی اول هم حرام خواهد بود چون احتمال خطر در همان نفر اول هم وجود دارد؛ و اگر حرام نباشد ازدواج موقت های بعدی هم حرام نخواهد بود.

میراندا;994141 نوشت:
با توجه به پیشرفت علم در شناسایی بیماری های منتقله از راه جنسی، در افراد مولتی پارتنر( داشتن شرکای جنسی متعدد) چرا فقهای ما فتوای جدیدی وابسته به شرایط زمانی برای مسئله ازداج موقت نمی دهند؟ مسئله ای که عموم مردم ناآگاهانه به علت شرعی انگاشتن موضوع به آن توجه مخصوص نشان می دهند و از عواقب آن بی خبرند؟

1
علم میگوید با رعایت نکات ایمنی مشکلی پیش نمی اید.
2
از طرفی اگر قرار باشد به خاطر احتمال بیماری، کاری را حرام کنیم معنای خاصی پیدا میکند...
زیرا کاری حرام است که مستوجب عذاب الهی باشد.
پس اگر قرار باشد چنین فتوایی صادر شود بدان معناست که انسانی بابت اینکه به احتمال بیمار شدن در رابطه جنسی توجه نکرده، مورد عذاب الهی واقع شود!
خوب این اصلا منطقی و عقلایی نیست.
3
اگر برخی از مردم تصور میکنند، حلال بودن یک رابطه به این معناست که نیازی به رعایت نکات ایمنی نیست، آیا باید رابطه را برای همه حرام اعلام کنیم؟!
یا باید مردم را آگاه کنیم؟!
راه حل این مشکل آگاهی بخشی است نه ممنوع کردن ....

از آنجا که معیار احکام اسلامی احتمال خطر و قابل توجه بودنِ آن است، به همین خاطر رابطه جنسی در جایی که احتمال خطر قابل توجهی وجود داشته باشد چه در ازدواج اول، و چه در ازدواج دهم جایز نیست
شما بفرمایید احتمال خطر عیان تر از این؟؟؟ احتمال و افزایش خطر چیست؟ امروزه از نظر علمی تک همسری به عنوان مهمترین مانع برای انتقال بیماری های منتقله از راه جنسی، اولین و بهترین انتخاب است . در کشورهای پیشرفته نظارت بسیار دقیقی بر روابط جنسی خارج از چهارچوب، اعمال می شود و نظارت های بهداشتی دقیق تری در مورد افرادِ در معرض خطر انجام می گیرد تا از شیوع بیماری به افراد سالم جامعه جلوگیری شود و در ضمن آگاهی رسانی های گسترده ای در جامعه به خصوص از طریق آموزش در مدارس از صورت می گیرد.
و ما در کجا ایستاده ایم؟!حالا که ما هیچکدام از این مراقبت ها را نداریم و عزم ایجاد آن را هم بنابر مسائلی نداریم و این مسائل در جامعه ما تابو تلقی می شود و ازدوداج موقت و تعدد زوجات هم که غالبا پنهانی و بدون هیچگونه آموزش و محافظت لازم صورت می گیرد و اگر چه به قول شما دین از کراهت آن می گوید اما به سبب نادانی مردم که هیچ کوششی در بیدار کردن آنان دیده نمی شود و چه بسا از سوی عده ای از خدا بی خبر با احادیث و روایاتی تعدد زوجات و ازدواج موقت ترویج نیز می شود! همچنان چرخه ای شکل می گیرد که افراد بی گناه بیشتری در آن ناآگاهانه گرفتار بیماری خواهند شد.
این کاملا واضح است که داشتن شرکای متعدد جنسی یعنی افزایش خطر ابتلا به انواع بیماری های مقاربتی که از نوع عفونت های ساده و قابل درمان تا زخم ها و عفونت های سرطانی غیرقابل درمان را در برمی گیرد. همچنین بیماری های مزمن رنجور کننده و غیرقابل درمان نظیر سوزاک و سیفلیس که در این روابط چندگانه بسیار شایع است و متاسفانه ما آمارهای دقیق از ابتلا در این زمینه نداریم و نمی خواهیم که داشته باشیم! اضافه کنید بیماری های غیرقابل درمان و کشنده ایدز و هپاتیت که هشدارهایِ ‌مبنی بر افزایش بیماری از طریق جنسی در جامعه همچنان ناشنیده گرفته می شود.
با این همه اوصاف گویی حضراتی که باید احساس خطر کنند در خوابند و احتمال خطر نمی دهند!!! و نمی بینند آتشی فراهم شده است که در آن خشک و تر در حال سوختنند.

میراندا;994606 نوشت:
در کشورهای پیشرفته نظارت بسیار دقیقی بر روابط جنسی خارج از چهارچوب، اعمال می شود و نظارت های بهداشتی دقیق تری در مورد افرادِ در معرض خطر انجام می گیرد تا از شیوع بیماری به افراد سالم جامعه جلوگیری شود و در ضمن آگاهی رسانی های گسترده ای در جامعه به خصوص از طریق آموزش در مدارس از صورت می گیرد
سلام
چند سوال از شما دارم ممنون می‌شوم پاسخ بفرمائید
فقط لطفاً بصورت تک‌تک پاسخ بدهید. تشکر:

1 - نظارت بسیار دقیق یعنی چه؟!
سازمان‌های بهداشتی یک سری راهکارها برای مقابله با این بیماری‌ها پیشنهاد می‌دهند اما تا زمانی که خود افراد مایل نباشند این سازمان‌ها نمی‌تواند به قول شما نظارت دقیق در این زمینه داشته باشند. برای مثال رعایت مسائل بهداشتی مثل تمیز نگاه داشتم آلت جنسی، استفاده از کاندوم و موارد دیگر. اما همچنان افراد زیادی در همان کشورهای پیشرفته هستند که نه بهداشت را رعایت می‌کنند، نه از کاندوم استفاده می‌کنند و نه....اینجا دیگر این سازمان‌ها نمی‌توانند برای تک‌تک افراد نگهبان بگذارند که ببینند چه کسی بهداشت را رعایت می‌کند و چه کسی نمی‌کند! پس چطور با قاطعیت می‌گوئید نظارت دقیق؟

2 - چرا عملکرد غرب، خودش را نقض می‌کند؟
در غرب مسائلی مانند روابط آزاد دختر و پسر، همجنسگرایی بین زنان و مردان و حتی به نوعی روابط ضربدری و س.ک.س گروپ، کاملاً پذیرفته شده است. در حالیکه غیربهداشتی بودن این روابط کاملاً عیان است (نمی‌توانم بطور عمومی توضیح بدهم...)، بفرمائید این چه نوع تلاش برای بهداشت است که خودش غیربهداشتی‌ترین و غیرطبیعی‌ترین روابط جنسی را آزاد و قانونی می‌خواند؟

3 - چرا در غرب شاهد رشد فرزندان نامشروع و سقط جنین هستیم؟
عجیب است که شما ادعا می‌کنید در غرب نظارت دقیقی انجام می‌گیرد اما شاهد رشد مداوم فرزندان نامشروع و همچنین سقط جنین در غرب هستیم! واقعاً برایم سوال است دخترها و پسرهای غربی وقتی جلوی تشکیل جنین را نمی‌توانند بگیرند، چگونه جلوی انتقال بیماری را گرفته‌اند؟

4 - اصلاً غرب را کنار می‌گذاریم و فقط به اصل حرف شما می‌پردازیم. به این صورت که شما میگوئید فرضاً اگر مردی بیمار باشد و با یک زن ازدواج کند بیماری را به یک نفر منتقل کرده، اما اگر با 5 نفر عقدموقت کنید بیماری را به 5 نفر منتقل می‌کند. پس بهتر است تعداد همسران را کم کنید تا احتمال تکثیر بیماری به حداقل برسد. اما چه کسی گفته که عقدموقت به این معناست که مدها و زنها مدام با این و آن رابطه داشته باشند؟ همچنین چه کسی گفته که عقدموقت لزوماً زمانش کوتاه است؟ عقدموقت می‌تواند 5 ماهه باشد، 2 ساله باشد، 10 ساله باشد و.... پس اسلام نه تشویق به تعدد عقدموقت می‌کند و نه لزوم کم بودن زمان در آن مطرح است

5 - می‌دانیم که یکی از راههای انتقال بیماری‌ها (از جمله ایدز، تالاسمی و....) از طریق مادر به فرزند است. خب نظرتان چیست که اعلام کنیم دیگر هیچ زنی نباید مادر بشود؟

میراندا;994606 نوشت:
ازدوداج موقت و تعدد زوجات هم که غالبا پنهانی و بدون هیچگونه آموزش و محافظت لازم صورت می گیرد

میراندا;994606 نوشت:
به سبب نادانی مردم که هیچ کوششی در بیدار کردن آنان دیده نمی شود و چه بسا از سوی عده ای از خدا بی خبر با احادیث و روایاتی تعدد زوجات و ازدواج موقت ترویج نیز می شود!

شما مصداق همان ضرب‌المثل هستید که به گوسفند میگوئید فرار کن به گرگ می‌گوئید بگیرش!!
از یک طرف ترویج عقدموقت و تعدد زوجات را "از خدا بی‌خبری" و انجامش را "نادانی" می‌نامید و از یک طرف ایراد می‌گیرید که چرا آشکار و همراه با آموزش لازم نیست!

میراندا;994606 نوشت:
اگر چه به قول شما دین از کراهت آن می گوید
دقیقاً از کجای حرفهای استاد برداشت کردید که دین از کراهت عقدموقت می‌گوید؟!
ایشان گفتند:
مسلم;994574 نوشت:
در اسلام نه تنها به تنوع طلبی جنسی و صیغه کردن های متعدد سفارش نشده بلکه نهی هم شده است
آنچه کراهت دارد صیغه کردن‌های متعدد و بدون چهارچوب است، نه اصل عقدموقت

میراندا;994606 نوشت:
آتشی فراهم شده است که در آن خشک و تر در حال سوختنند
در مقابل هر 100 رابطهء نامشروع که در جامعهء ما و به واسطه پیروی از غرب رواج پیدا کرده، بعید است 10 مورد عقدموقت و تعدد زوجات پیدا کنید
و باز مثل عجایب قبلی، عجیب است که شما نگران آن موارد زیاد روابط نامشروع نیستید اما نگرانید که جوانان جامعه از آتش تعدد زوجات و عقدموقت در حال سوختن هستند!
خدا اجرتان بدهد که اینقدر به فکر جوانان هستید...

[="Times New Roman"][="Black"]

Reza-D;994608 نوشت:

1 - نظارت بسیار دقیق یعنی چه؟!
2 - چرا عملکرد غرب، خودش را نقض می‌کند؟
3 - چرا در غرب شاهد رشد فرزندان نامشروع و سقط جنین هستیم؟

توی ایران مردم خیلی با واژه ی غرب آشنا نیستن و بیشتر از کلمات "خارج" یا "آمریکا" برای توصیف بهشت استفاده میکنند.

"خارج" یا "آمریکا" جایی هست که حتی کم سوادترین فرد فامیل ما که تاحالا پاش رو از شهرش بیرون نگذاشته هم

به امکانات حیرت انگیزش آگاه هست.

"خارج" یا "آمریکا" جایی هست که همه ی چیزهای خوب در آن وجود دارد و همه ی تصمیمات خوب در آنجا گرفته می شود

و همه ی چیزهای خوب در آنجا اختراع می شود

مهم نیست شما بلد باشید آمریکا را بنویسی یا نه. مهم نیست تاحالا آمریکا رفته باشی یا نه

فقط کافیه بدونی به هرچیز خوبی که برخورد کردی یا به ذهنت خطور کرد، قطعا در آمریکا وجود دارد

اگر چیزی کشف کردی که هیچکس از آن خبر نداشت اصلا خوشحال نشو

چون قطعا قبل از تو یک آمریکایی اون رو کشف کرده و شما کار شاخی نکردی

تنها راهی که برای نشان دادن استعدادها و توانایی هات می مونه اینه که بری آمریکا شناس بشی

هرچی بیشتر از امکانات محیر العقول و پیشرفت شگفت انگیز آمریکایی ها بگی با کلاس تر و روشنفکر تر به نظر میای

حتی اگر خود آمریکایی ها با شنیدن نام این امکانات و پیشرفت هایی که ما به آنها نسبت می دهیم از تعجب شاخ در بیاورند[/]

[="Tahoma"][="Navy"]

میراندا;994141 نوشت:
با توجه به پیشرفت علم در شناسایی بیماری های منتقله از راه جنسی، در افراد مولتی پارتنر( داشتن شرکای جنسی متعدد) چرا فقهای ما فتوای جدیدی وابسته به شرایط زمانی برای مسئله ازداج موقت نمی دهند؟ مسئله ای که عموم مردم ناآگاهانه به علت شرعی انگاشتن موضوع به آن توجه مخصوص نشان می دهند و از عواقب آن بی خبرند؟

سلام
حواشی احکام شرعی را افراد باید با عقل و آگاهی خود مدیریت کنند. هرچند بد نیست هشدارهایی در این زمینه داده شود که مراقبت صورت گیرد.
مطمئنا اگر ضررهای انجام یک عمل مباح شرعی قابل توجه باشد فرد باید امتناع کند ولی ممکن است یک نفر دیگر بتواند مراقبت کند.
یا علیم[/]

در مقابل هر 100 رابطهء نامشروع که در جامعهء ما و به واسطه پیروی از غرب رواج پیدا کرده، بعید است 10 مورد عقدموقت و تعدد زوجات پیدا کنید
و باز مثل عجایب قبلی، عجیب است که شما نگران آن موارد زیاد روابط نامشروع نیستید اما نگرانید که جوانان جامعه از آتش تعدد زوجات و عقدموقت در حال سوختن هستند!
خدا اجرتان بدهد که اینقدر به فکر جوانان هستید..

چرا فکر می کنید نگرانی از بابت روابط نامشروع نیست؟ هر دو این روابط هیچ فرقی در انتقال و شیوع بیماری ندارند و در هر دو مورد باید امکان آگاهی رسانی فراهم باشد مشکل آنجاست که شما یکی را نهی می کنید و یکی را ترویج! در حالی که هر دو یک نقش دارند.
و این آمار دروغینِ ۱۰ برابر ۱۰۰ را از کجا آوردید؟؟؟؟!!! در حالیکه در جامعه ما آماری از این مسائل هرگز نیست و همه گونه فساد اعم از شرعی و غیر شرعی زیرپوستی جریان دارد؟

1 - نظارت بسیار دقیق یعنی چه؟!
2 - چرا عملکرد غرب، خودش را نقض می‌کند؟
3 - چرا در غرب شاهد رشد فرزندان نامشروع و سقط جنین هستیم

نظارت دقیق یعنی غرب علی رغم به قول شما رشد کودکان نامشروع درصد ابتلا به بیماری های کشنده ای مانند ایدز و هپاتیت به حداقل رسیده ، شناسایی و مراقبت از گروه های فعال جنسی و در معرض خطر( روسپیان) آشکارا انجام و پی گیری می شود واکسیناسیون علیه ویروس پاپیلومای انسانی( عامل سرطان دهانه رحم) به طور روتین انجام می شود و از آنجا که این مسائل تابو تلقی نمی شوند و جامعه آگاهی های لازم و محافظت در رابطه را می آموزد.

فاجعه اینجاست که در اینجا کودکان مشروعی متولد می شوند که ایدز دارند زیرا پدرشان از روابط مشروع ازدواج موقت خود ویروس ایدز را دریافت و به همسر دائم خود و در نتیجه فرزند خود اهدا کرده است با ثواب فراوان!!!!

میراندا;994652 نوشت:
چرا فکر می کنید نگرانی از بابت روابط نامشروع نیست؟
چون این روابط در غرب آزاد است! اگر نگرانی بود، آزاد هم نبود!
در حرفهای شما هم نگرانی نمی‌بینم چون درمورد عقد موقت رگ غیرتتان باد کردهف اما درمورد روابط نامشروع خیلی ریلکس میگوئید که کنترل می‌شود!

میراندا;994652 نوشت:
مشکل آنجاست که شما یکی را نهی می کنید و یکی را ترویج!
من اگر عقدموقت را ترویج می‌کنم دلیلم این است که عقدموقت نسبت به روابط آزاد جنسی چهارچوب‌های بسیار بیشتری دارد. مثلاً:
در عقد موقت شما نمی‌توانید در یک رابطه جنسی با بیش از یک نفر رابطه داشته باشید اما در روابط آزاد می‌توانید
در عقدموقت رابطه جنسی بین زن و زن انجام نمی‌شود اما در روابط آزاد می‌شود
در عقدموقت رابطه جنسی
بین مرد و مرد انجام نمی‌شود اما در روابط آزاد می‌شود
در عقدموقت یک زن باید در مدت معلوم، فقط با یک مرد باشد اما در روابط آزاد حدودی برای آن نیست
در عقدموقت پس از پایان دوره ازدواج زن باید عده نگه دارد اما در روابط آزاد زن بلافاصه می‌تواند با مرد دیگری همخوابی داشته باشد

اینها دلایل من بود. حالا خوشحال می‌شوم شما هم بفرمائید چطور از نظر شما عقدموقت که این محدودیت‌ها را نسبت به روابط آزاد دارد باید به کل تعطیل بشود! اما روابط آزاد صرفاً باید با این روش‌هایی که گفتید کنترل بشود:


میراندا;994655 نوشت:
شناسایی و مراقبت از گروه های فعال جنسی و در معرض خطر( روسپیان) آشکارا انجام و پی گیری می شود واکسیناسیون علیه ویروس پاپیلومای انسانی( عامل سرطان دهانه رحم) به طور روتین انجام می شود و از آنجا که این مسائل تابو تلقی نمی شوند و جامعه آگاهی های لازم و محافظت در رابطه را می آموزد
چطور است که روسپیگری، همجنسگرایی و روابط آزاد نباید تابو تلقی شود و می‌شود این روابط را با نظارت و واکسیناسیون کنترل کرد، اما عقدموقت که خطراتش نصف این روابط هم نیست را نمی‌شود؟!!

میراندا;994659 نوشت:
فاجعه اینجاست که در اینجا کودکان مشروعی متولد می شوند که ایدز دارند زیرا پدرشان از روابط مشروع ازدواج موقت خود ویروس ایدز را دریافت و به همسر دائم خود و در نتیجه فرزند خود اهدا کرده است با ثواب فراوان!!!!
عجب!! یعنی در ازدواج دائم ویروس ایدز منتقل نمی‌شود؟!
چه ویروس روشن فکری است ویروس ایدز!! :|

اشتباه شما در این است که فکر می کنید من از روابط نامشروع حمایت می کنم!!!!
در حالیکه روابط نامشروع در دسته روابط پرخطر قرار دارد همانطوری که ازدواج موقت هم در همین دسته قرار دارد. (هر دو در تعدد روابط جنسی که ریسک ابتلا به بیماری ها را همراه دارد یکسان هستند)
مسئله اینجاست که برای دو مورد مشابه دو نسخه متفاوت پیچیده می شود و در یک مورد حداقل( ازدواج موقت) متاسفانه ترویج و تبلیغ هم می شود!!!

عجب!! یعنی اگر ازدواج دائم ویروس ایدز منتقل نمی‌شود؟!
چه ویروس روشن فکری است ویروس ایدز!!
عزیز من گفتم این ویروس در ازدواج دائم فرد فاجعه می آفریند و بی گناهان را می آلاید چرا توجه نمی کنید؟!
فرد متشرعی را در نظر بگیرید که زنی را صیغه کرده این زن از همسر قبلی خود ناقل ویروس است و این مرد فکر می کند کار شرعی او هیچ آلایندگی به دنبال ندارد بدون محافظت ویروس را دریافت و به در روابط بعدی با همسر دائم خود ویروس را به او خیلی ترو تمیز اهدا می کند و اگر زن دائم او باردار شود این ویروس به کودک او ننتقل خواهد شد. این مرد در مرحله بعد زنی دیگر را صیغه می کند هیچ فرقی ندارد به آن زن صیغه ای هم ویروس منتقل خواهد شد و همان زنی هم که در ابتدا از او گفتیم و آلوده به ویروس بود همچنان در آمیزش های بعدی خود با مردان دیگری در حال انتقال ویروس است.
و به همین علت بیماری هایی مانند ایدز یا هپاتیت و ویروس های سرطانی به علت دوره کمون طولانی و ناقل بودن افراد به کوه یخ شناور در آب تشبیه می شوند که سما قله برآمده از آب را می بینید اما بقیه کوه و دامنه آن را نمی توانید ببینید و فاجعه سالها بعد با بروز علائم و تیک زدن وحشتناک بیماری در جامعه رخ می دهد.

میراندا;994667 نوشت:
فرد متشرعی را در نظر بگیرید که زنی را صیغه کرده این زن از همسر قبلی خود ناقل ویروس است و این مرد فکر می کند کار شرعی او هیچ آلایندگی به دنبال ندارد بدون محافظت ویروس را دریافت و به در روابط بعدی با همسر دائم خود ویروس را به او خیلی ترو تمیز اهدا می کند
اتفاقاً این شما هستید که دقت نمی‌کنید!
همین اتفاق می‌تواند درمورد زنی که مطلقه است و با مرد دیگری ازدواج می‌کند نیز بیفتد!
یعنی این زن از شوهر سابق خود بیماری را دریافت کرده و الان در دوره کمون است و بدون اینکه بداند آن را به شوهر دوم منتقل می‌کند
اما راه حل آن هم بسیار ساده است. استفاده از وسایل محافظ و در درجه بالاتر انجام آزمایش قبل از ازدواج. به همین سادگی!

خود من وقتی خواستم ازدواج کنم به آزمایشگاه مراجعه کردم و درخواست کردم از من آزمایش گرفته شود. از این موضوع حتی همسرم هم اطلاعی نداشت
الان بطور کامل خاطرم نیست اما تا جایی که خاطرم هست شامل ایدز و هپاتیت و تالاسمی میشد

میراندا;994664 نوشت:
اشتباه شما در این است که فکر می کنید من از روابط نامشروع حمایت می کنم!
بحث حمایت یا ترویج نیست، بحث این است که شما گفتید قابل کنترل است
اینجا:
میراندا;994655 نوشت:
نظارت دقیق یعنی غرب علی رغم به قول شما رشد کودکان نامشروع درصد ابتلا به بیماری های کشنده ای مانند ایدز و هپاتیت به حداقل رسیده
بنده هم یک سوال ساده پرسیدم که هنوز پاسخی ندادید! عرض کردم چطور روابط نامشروع را که هیچ حد و حدودی ندارد را می‌شود کنترل کرد و به قول شما (با فرض اینکه آمار شما صحیح باشد) در غرب توانسته‌اند با عوامل کنترلی، ابتلا به بیماری‌ها را به حداقل برسانند. اما در عقدموقت که لااقل در 5 مورد که در پست شماره 13 عرض کردم نسبت به روابط آزاد دارای حد و حدود است، نمی‌شود با نظارت و واکسیناسیون خطرات را به حداقل رساند؟!

میراندا;994667 نوشت:
همان زنی هم که در ابتدا از او گفتیم و آلوده به ویروس بود همچنان در آمیزش های بعدی خود با مردان دیگری در حال انتقال ویروس است
به نظرم شما عقدموقت را با روسپیگری اشتباه گرفته‌اید
این چیزی که شما دارید می‌گوئید اصلاً تعریف عقدموقت نیست!

مواردی که شما به عنوان محدودیت و چهارچوبی برای صیغه در برابر روابط نامشروع ارائه دادید واز آن به نفع ازدواج موقت دفاع کردید به کجای بحث مربوط می شود؟؟؟!!! شما مهمترین نکته ای را که من چندین بار به آن اشاره کرده ام را نادانسته و یا کاملا دلبخواهانه نادیده می گیرید.
دقت کنید: روابط پرخطر جنسی کدامند؟ روابطی که در آن فرد با بیش از یک شریک جنسی ارتباط دارد.
روابط جنسی چه در ازدواج موقت و چه در تعدد همسران شرعی و چه در بی بندو باری های نامشروع ، یک پیام بسیار روشن دارد و آن این است که حتما و حتما ریسک انتقال عفونت و بیماری های مهلک بالا خواهد رفت.
از این روشن تر چگونه باید گفت؟ شما از نگهداشتن عده حرف می زنید که هیج اثری بر جلوگیری از انتقال بیماری های مزمن و کشنده ندارد. شما از همجنسگرایی حرف می زنید که ربطی به بحث ندارد زیرا نوع ارتباط جنسی نقشی در جلوگیری ندارد.
و در آخر مثال خیلی واضحتری برایتان بزنم شما از لیوان فردی که آلوده به ویروس آنفولانزا است آب نمی نوشید تا بیمار نشوید زیرا علائم بیماری را در او می بینید و در این باره آموزش به شما داده شده است. اما در مورد روابط پرخطر جنسی (داشتن شرکای جنسی متعدد که بازه زمانی هم در آن موثر نیست) شامل:( روابط نامشروع _ ازدواج موقت و تعدد زوجات) هیچ آموزشی که به شما داده نشده و نمی شود و حتی متاسفانه آموزش های غلط هم داده می شود.
من در محیط کارم با افرادی درگیرم که پس از مثبت شدن جواب آزمایش هپاتیت یا ایدز می پرسند کار ما که شرعی بوده چطور ممکن است بیمار شده باشیم؟؟؟
این یعنی آموزش مردم در این موارد در حد صفر است و به دلیل تابو بودن مسائل و رنگ و آب تقدس بخشیدن به برخی موارد در جامعه همچنان صفر خوهد ماند و روز به روز قربانیانِ بیشتری داریم و متاسفانه خواهیم داشت.
باز هم می گویم چه روابط نامشروع و چه ازدواج موقت هر دو در بحث داشتن شرکای جنسی متعدد یکسان هستند و هر دو نیاز به قوانین جدید و راهکارهای متهورانه دارند تا جامعه بیش از این آلوده نشود.

Reza-D;994684 نوشت:
اتفاقاً این شما هستید که دقت نمی‌کنید!
همین اتفاق می‌تواند درمورد زنی که مطلقه است و با مرد دیگری ازدواج می‌کند نیز بیفتد!
یعنی این زن از شوهر سابق خود بیماری را دریافت کرده و الان در دوره کمون است و بدون اینکه بداند آن را به شوهر دوم منتقل می‌کند
اما راه حل آن هم بسیار ساده است. استفاده از وسایل محافظ و در درجه بالاتر انجام آزمایش قبل از ازدواج. به همین سادگی!

خود من وقتی خواستم ازدواج کنم به آزمایشگاه مراجعه کردم و درخواست کردم از من آزمایش گرفته شود. از این موضوع حتی همسرم هم اطلاعی نداشت
الان بطور کامل خاطرم نیست اما تا جایی که خاطرم هست شامل ایدز و هپاتیت و تالاسمی میشد

بحث حمایت یا ترویج نیست، بحث این است که شما گفتید قابل کنترل است
اینجا:
بنده هم یک سوال ساده پرسیدم که هنوز پاسخی ندادید! عرض کردم چطور روابط نامشروع را که هیچ حد و حدودی ندارد را می‌شود کنترل کرد و به قول شما (با فرض اینکه آمار شما صحیح باشد) در غرب توانسته‌اند با عوامل کنترلی، ابتلا به بیماری‌ها را به حداقل برسانند. اما در عقدموقت که لااقل در 5 مورد که در پست شماره 13 عرض کردم نسبت به روابط آزاد دارای حد و حدود است، نمی‌شود با نظارت و واکسیناسیون خطرات را به حداقل رساند؟!

به نظرم شما عقدموقت را با روسپیگری اشتباه گرفته‌اید
این چیزی که شما دارید می‌گوئید اصلاً تعریف عقدموقت نیست!

q=کسی+که+خوابیده+رو+میشه+بیدار+کرد&oq=کسی+که+خوابیده+رو+میشه+بیدار+کرد&aqs=chrome..69i57.9790j0j7&client=ms-android-om-lge&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=lLufDW1o5LiDZM:[/IMG]

میراندا;994700 نوشت:
مواردی که شما به عنوان محدودیت و چهارچوبی برای صیغه در برابر روابط نامشروع ارائه دادید واز آن به نفع ازدواج موقت دفاع کردید به کجای بحث مربوط می شود؟

قبلاً اشاره کردم در تاپیک عمومی نمی‌شود خیلی سرگشاده صحبت کرد. اما بطور اختصار...
در همجنسگرایی زنان، بخش عمده‌ای از رابطه به شکل دهانی انجام می‌شود که خطر ابتلا به بیماری‌ها را بسیار زیاد می‌کند
در همجنسگرایی مردان، رابطه از طریق مقعد که محل دفع مدفوع است و محل تجمع میکروب‌ها و باکتری‌های مضر است انجام می‌شود
عده نگه داشتن از نظر کشف بیماری‌هایی که بازه زمانی کوتاه دارند می‌تواند موثر باشد

البته شما سعی می‌کنید بیماری‌ها را گلچین کنید. به عبارتی فقط انتقال بیماری‌هایی بد است که امکان انتقال از طریق عقدموقت را داشته باشند
وگرنه بیماری‌هایی که سریع خودشان را نشان می‌دهند، انتقالشان اهمیتی ندارد!!

میراندا;994700 نوشت:
من در محیط کارم با افرادی درگیرم که پس از مثبت شدن جواب آزمایش هپاتیت یا ایدز می پرسند کار ما که شرعی بوده چطور ممکن است بیمار شده باشیم؟
بنده هم خانمی را دیدم که نامزدش او را بوسید و خانم مضطربانه فریاد زد که نکند باردار بشوم!!
آموزش مردم در حد صفر است؟ خب یقه مسئولین را بگیرید که چرا به مردم آموزش نمی‌دهند

ضمن اینکه قبلاً هم از شما پرسیدم، آیا همین خطر در ازدواج دائم وجود ندارد؟
آیا همین خطر در ازدواج مجدد وجود ندارد؟
آیا آن مردم کم اطلاع که مثال زدید، اگر اقدام به ازدواج دائم کنند ناگهان عالم می‌شوند؟!

میراندا;994700 نوشت:
هر دو نیاز به قوانین جدید و راهکارهای متهورانه دارند

من یادم نمی‌آید جایی از حرفهایم گفته باشم ورش‌های نوین نباید در عقدموقت آموزش داده بشود!
بنده هم از ابتدا گفتم باید آموزش داده بشود. نه فقط برای عقدموقت و ازدواج مجدد که مانند خاری در گلوی شما گیر کرده، که برای ازدواج دائم و تک همسری، همچنین برای فرزندآوری نیز باید آموزش‌های لازم داده شود تا خطر ابتلا به بیماری‌ها به حداقل برسد

میراندا;994655 نوشت:
مراقبت از گروه های فعال جنسی و در معرض خطر( روسپیان) آشکارا انجام و پی گیری می شود واکسیناسیون علیه ویروس پاپیلومای انسانی( عامل سرطان دهانه رحم) به طور روتین انجام می شود
خب همین کارها را برای ازدواج (دائم و موقت) نیز انجام بدهند

میراندا;994141 نوشت:
چرا فقهای ما فتوای جدیدی وابسته به شرایط زمانی برای مسئله ازداج موقت نمی دهند؟

میراندا;994655 نوشت:
غرب ... این مسائل تابو تلقی نمی شوند

این سخنان شما خودش نشان از مواضع دوگانه و متناقض دارد!! ما از غرب تعریف می کنیم که این روابط موقت عادی سازی شده و تابو نیستند اما از آن طرف بر نفی ازدواج موقت در ایران تأکید می ورزیم! خب بهتر نیست ازدواج موقت به صورت عادی پذیرفته شود تا دیگر تابو نباشد؟!! چرا ما ضرورت این مسئله را ناددیه می گیریم؟
وقتی میخواهیم در خصوص غرب قضاوت کنیم این تابو نبودن ارزش به حساب می آید اما وقتی در خصوص مملکت خودمان میخواهیم ابراز نظر کنیم اتفاقا میخواهیم این مسئله تابو بماند و اصلا ریشه کن شود!

بنابراین منشأ این اشکالات این است که ما میخواهیم مسائلی چون ازدواج موقت و تعدد زوجات و مانند آن را به هر قیمتی نابود کنیم، و از آنجا که این مسائل از ضرورت های اجتماعی به شمار میروند نابود نشده و به لایه های زیرین اجتماع رسوخ پیدا می کنند، لایه هایی که نه قابل کنترل هستند و نه قابل نظارت!

دوست گرامی کسی در پی نابود کردن چیزی نیست و تناقضی هم وجود ندارد. فقط شفاف سازی نیست که متاسفانه در هیچ چیز جامعه ما نیست.
و اگر غرب اکنون پیشتاز مبارزه با ایدز و هپاتیت و hpv است و این بیماری ها در جهان سوم روند رو به افزایش دارند از همین عدم شفافیت در مسائل و علم گریزی ماست.
آن چیزی که در جامعه ما تابو است پرداختن به مسائل جنسی و آموزش های لازم در این زمینه است که هیچکس به ضرورت و آگاه سازی جامعه نمی اندیشد و نمی پردازد وگرنه ازدواج موقت و تعدد زوجات در این جامعه تابو نیست چرا که تبلیغ و ترویج آن بلندتر از هر صدایی از منابرواقعی و مجازی بگوش میرسد.

تا جاییکه بنده اجمالا این تاپیک را نگاهی انداختم ظاهراً دوستان از دوره ی پنجره اطلاعی ندارند و گمان میکنند که با انجام آزمایش میشود کاملا از سلامت فرد مطمئن شد.

یکی دیگه.;994719 نوشت:
تا جاییکه بنده اجمالا این تاپیک را نگاهی انداختم ظاهراً دوستان از دوره ی پنجره اطلاعی ندارند و گمان میکنند که با انجام آزمایش میشود کاملا از سلامت فرد مطمئن شد.

بله و متاسفانه این عدم آگاهی در کسانی است که با شدت و حدت تمام برای ازدواج موقت و ترویج آن در جامعه میکوشند و آن را نسخه ای کارآمد در مقابل روابط نامشروع می دانند حال آنکه ویروس و باکتری وقتی انتقال میابد درکی از ازدواج موقت و یا رابطه نامشروع ندارد تا دست به انتخاب بزند.

یکی دیگه.;994719 نوشت:
تا جاییکه بنده اجمالا این تاپیک را نگاهی انداختم ظاهراً دوستان از دوره ی پنجره اطلاعی ندارند و گمان میکنند که با انجام آزمایش میشود کاملا از سلامت فرد مطمئن شد.

بله حرف شما درست است اما سخن اینجاست که اصلا نوبت به این حرف ها نمیرسد، هر خطری که تعدد همسر داشته باشد در تک همسری هم هست، هر خطری که ازدواج موقت متعدد داشته باشد در ازدواج دائم هم هست، انسان باید در تمام اینها مراقب انتخابش باشد و تا مطمئن نیست با کسی رابطه نداشته باشد، چه در عقد دائم و چه موقت! نه اینکه توقع داشته باشیم مراجع آن را حرام اعلام کنند!

یکی دیگه.;994719 نوشت:
تا جاییکه بنده اجمالا این تاپیک را نگاهی انداختم ظاهراً دوستان از دوره ی پنجره اطلاعی ندارند و گمان میکنند که با انجام آزمایش میشود کاملا از سلامت فرد مطمئن شد

میراندا;994724 نوشت:
بله و متاسفانه این عدم آگاهی در کسانی است که با شدت و حدت تمام برای ازدواج موقت و ترویج آن در جامعه میکوشند

اولاً دوره پنجره برای بیماری‌های مختلف با پیشرفت علم کمتر شده و برای مثال برای ایدز به حدود 20 روز الی 30 روز، و نهایتاً 3 ماه رسیده است
این دوره برای هپاتیت سی حدود 3 ماه و برای هپاتیت بی حدود 6 ماه است
ضمن اینکه بدن درصد زیادی از افراد در همان اوایل آلودگی پادتن تولید می‌کند پس این بازه برای همه صادق نیست
بنابراین انجام آزمایش قطعاً تاثیرات مثبت دارد

ثانیاً روابط جنسی تنها راه انتقال این بیماری‌ها نیست!
مثلاً ایدز از راه بریدگی، خون، استفاده از وسائل شخصی شخص آلوده (در صورت وجود زخم روی بدن)، از مادر به فرزند، آرایشگاه‌ها، سرنگ و.... نیز انتقال پیدا می‌کند
برخی از این بیماری‌ها هم که اصلاً با رابطهء جنسی منتقل نمی‌شوند!

ثالثاً شما از کدام بخش زندگیتان می‌توانید صد در صد مطمئن بشوید؟
آیا دوره پنجره برای ازدواج دائم اتفاق نمی‌افتد؟
شما (به عنوان یک فرد) سلامت همسر آیندتان را چگونه تشخیص می‌دهید؟
بخصوص برای زنها و مردهایی که از همسرشان جدا شده‌اند یا همسرشان فوت کرده است، چه راهی برای تشخیص بیماری هست؟
برای میلیاردها مادری که در سراسر جهان می‌خواهند بچه‌دار بشوند و هرکدامشان ممکن است در دورهء پنجره یک بیماری باشند چه راهکاری دارید؟

میراندا;994724 نوشت:
حال آنکه ویروس و باکتری وقتی انتقال میابد درکی از ازدواج موقت و یا رابطه نامشروع ندارد تا دست به انتخاب بزند
همینطور ویروس درکی از دائم یا موقت بودن ازدواج هم ندارد!

من یک سوال از شما می‌پرسم لطفاً واضح بفرمائید چون تا الان متوجه نشدم!
راهکار شما برای مقابله با احتمال خطر انتقال بیماری‌ها در ازدواج‌موقت دقیقاً چیست؟

مسلم;994727 نوشت:
بله حرف شما درست است اما سخن اینجاست که اصلا نوبت به این حرف ها نمیرسد، هر خطری که تعدد همسر داشته باشد در تک همسری هم هست، هر خطری که ازدواج موقت متعدد داشته باشد در ازدواج دائم هم هست، انسان باید در تمام اینها مراقب انتخابش باشد و تا مطمئن نیست با کسی رابطه نداشته باشد، چه در عقد دائم و چه موقت! نه اینکه توقع داشته باشیم مراجع آن را حرام اعلام کنند!

با سلام و احترام
بله صحبت بنده کلی و از لحاظ علمی است و به موضوع تاپیک وارد نشدم.
متاسفانه برداشت عموم جامعه از حلال و حرام اشتباه و یا افراطی است و تصور اینه که اگر گوشت گوسفند حلال است پس از انواع انگل و باکتری است مبرا ست و نباید ناقل بیماری شود ؤ عده ای هم با استناد به این تصور غلط، از آن طرف بام می‌افتند و میگویند دوره ی حلال و حرام گذشته و باید دست به دامان علم شد.

Reza-D;994733 نوشت:
اولاً دوره پنجره برای بیماری‌های مختلف با پیشرفت علم کمتر شده و برای مثال برای ایدز به حدود 20 روز الی 30 روز، و نهایتاً 3 ماه رسیده است
این دوره برای هپاتیت سی حدود 3 ماه و برای هپاتیت بی حدود 6 ماه است
ضمن اینکه بدن درصد زیادی از افراد در همان اوایل آلودگی پادتن تولید می‌کند پس این بازه برای همه صادق نیست
بنابراین انجام آزمایش قطعاً تاثیرات مثبت دارد

ثانیاً روابط جنسی تنها راه انتقال این بیماری‌ها نیست!
مثلاً ایدز از راه بریدگی، خون، استفاده از وسائل شخصی شخص آلوده (در صورت وجود زخم روی بدن)، از مادر به فرزند، آرایشگاه‌ها، سرنگ و.... نیز انتقال پیدا می‌کند

برخی از این بیماری‌ها هم که اصلاً با رابطهء جنسی منتقل نمی‌شوند!

ثالثاً شما از کدام بخش زندگیتان می‌توانید صد در صد مطمئن بشوید؟
آیا دوره پنجره برای ازدواج دائم اتفاق نمی‌افتد؟
شما (به عنوان یک فرد) سلامت همسر آیندتان را چگونه تشخیص می‌دهید؟
بخصوص برای زنها و مردهایی که از همسرشان جدا شده‌اند یا همسرشان فوت کرده است، چه راهی برای تشخیص بیماری هست؟
برای میلیاردها مادری که در سراسر جهان می‌خواهند بچه‌دار بشوند و هرکدامشان ممکن است در دورهء پنجره یک بیماری باشند چه راهکاری دار


وسایل شخصی کسی را به زخم بدنم نمیزنم.
برای ازدواج همانطور که استاد فرمودند تا از کسی مطمئن نباشم با او ازدواج نمیکنم و قبل از آن هم دو سه بار آزمایش خواهم خواست.
برای مادران هم هر کسی خودش میداند که عوامل خطر را دارد یا نه.اگر مشکوک باشد موظف است که آزمایش دهد.و اگر مثبت شد راههایی برای عدم انتقال به جنین هست

بهترین راه برای جلوگیری از بیماریهای std یا منتقله از راه جنسی و انواع سرطان های کشنده دهانه رحم و همچنین دو بیماری غیرقابل درمان و مهلکِ ایدز و هپاتیت: در ابتدا توصیه به تک همسری و وفاداری زوجین به یکدیگر و عدم خیانت طرفین به یکدیگر است و اگر روابطی خارج از چهارچوب ازدواج ضرورتا قرار است شکل بگیرد چه روابط نامشروع و چه در قالب تعدد زوجات و ازدواج موقت باید محافظت شده باشد و همچنین باید آموزش و هشدارهای همگانی روشن و شفاف به عموم مردم داده شود و همانگونه که در تلویزیون از شبکه های پربازدید، برنامه ای به نام سمت خدا و یا برنامه های دیگری روزانه پخش می شود که به معنویت مردم می پردازد برنامه هایی نیز باشد که با شفافیت تمام به سلامت مردم بپردازد و مردم از عواقب روابط محافظت نشده شان آگاه کند. و همچنین مهمترین نکته اینکه راه استفاده از وسایل محافظتی ممکن و آسان باشد. و باز هم مهمتر همانطور که در کشورهای پیشرفته کسانی که روابط جنسی پرخطر دارند ملزم به انجام دادن آزمایش های دوره ای و داشتن کارت مخصوص سلامت هستند در ایران هم کسانی که چنین روابطی دارند باید تحت نظر بوده و آزمایش های دوره ای انجام دهند تا از انتقال و شیوع گسترده بیماری از آنها به دیگران جلوگیری شود. وقتی میگوییم آموزش واضح و شفاف یعنی وقتی پارچه نوشته ای برای معرفی ایدز در خیابان زده می شود و در آن رفتارپرخطر جنسی عامل ایدز معرفی می شود یک راننده تاکسی بداند رفتار پرخطر جنسی یعنی چه و ساده لوحانه فقط روابط جنسی نامشروع و همجنس بازی را پرخطر نداند. و او بداند چگونه می تواند جلوی آلوده شدن خود و همسر و فرزند آینده اش را بگیرد؟
هر فردی که روابط جنسی پرخطر دارد چه زن و چه مرد و چه این روابط مشروع باشد مانند آنجه در ازدواج موقت رخ می دهد و چه نامشروع، تا زمانی که در زیر چتر مراقبت های بهداشتی در نیامده و بیماری او تشخیص داده نشده می تواند در هر رابطه با افراد جدید بیماری را انتقال دهد و افراد جدید به افراد جدیدتری و این چرخه جهنمی ادامه می یابد.

یکی دیگه.;994747 نوشت:
وسایل شخصی کسی را به زخم بدنم نمیزنم.
برای ازدواج همانطور که استاد فرمودند تا از کسی مطمئن نباشم با او ازدواج نمیکنم و قبل از آن هم دو سه بار آزمایش خواهم خواست.
برای مادران هم هر کسی خودش میداند که عوامل خطر را دارد یا نه.اگر مشکوک باشد موظف است که آزمایش دهد.و اگر مثبت شد راههایی برای عدم انتقال به جنین هست

همین‌ها را می‌شود برای عقدموقت نیز انجام داد

یکی دیگه.;994747 نوشت:
برای مادران هم هر کسی خودش میداند که عوامل خطر را دارد یا نه

از کجا می‌داند؟! شاید از شوهرش بیماری گرفته باشد و الان هم در دوره پنجره باشد

میراندا;994749 نوشت:
بهترین راه برای جلوگیری از بیماریهای std یا منتقله از راه جنسی و انواع سرطان های کشنده دهانه رحم و همچنین دو بیماری غیرقابل درمان و مهلکِ ایدز و هپاتیت: در ابتدا توصیه به تک همسری و وفاداری زوجین به یکدیگر و عدم خیانت طرفین به یکدیگر است و اگر روابطی خارج از چهارچوب ازدواج ضرورتا قرار است شکل بگیرد چه روابط نامشروع و چه در قالب تعدد زوجات و ازدواج موقت باید محافظت شده باشد و همچنین باید آموزش و هشدارهای همگانی روشن و شفاف به عموم مردم داده شود و همانگونه که در تلویزیون از شبکه های پربازدید، برنامه ای به نام سمت خدا و یا برنامه های دیگری روزانه پخش می شود که به معنویت مردم می پردازد برنامه هایی نیز باشد که با شفافیت تمام به سلامت مردم بپردازد و مردم از عواقب روابط محافظت نشده شان آگاه کند. و همچنین مهمترین نکته اینکه راه استفاده از وسایل محافظتی ممکن و آسان باشد. و باز هم مهمتر همانطور که در کشورهای پیشرفته کسانی که روابط جنسی پرخطر دارند ملزم به انجام دادن آزمایش های دوره ای و داشتن کارت مخصوص سلامت هستند در ایران هم کسانی که چنین روابطی دارند باید تحت نظر بوده و آزمایش های دوره ای انجام دهند تا از انتقال و شیوع گسترده بیماری از آنها به دیگران جلوگیری شود. وقتی میگوییم آموزش واضح و شفاف یعنی وقتی پارچه نوشته ای برای معرفی ایدز در خیابان زده می شود و در آن رفتارپرخطر جنسی عامل ایدز معرفی می شود یک راننده تاکسی بداند رفتار پرخطر جنسی یعنی چه و ساده لوحانه فقط روابط جنسی نامشروع و همجنس بازی را پرخطر نداند. و او بداند چگونه می تواند جلوی آلوده شدن خود و همسر و فرزند آینده اش را بگیرد؟
هر فردی که روابط جنسی پرخطر دارد چه زن و چه مرد و چه این روابط مشروع باشد مانند آنجه در ازدواج موقت رخ می دهد و چه نامشروع، تا زمانی که در زیر چتر مراقبت های بهداشتی در نیامده و بیماری او تشخیص داده نشده می تواند در هر رابطه با افراد جدید بیماری را انتقال دهد و افراد جدید به افراد جدیدتری و این چرخه جهنمی ادامه می یابد
بجز در برخی جزئیات، با تمام صحبت شما موافقم. عالی گفتید
:Kaf: :Kaf: :Kaf: :Kaf:

Reza-D;994751 نوشت:
همین‌ها را می‌شود برای عقدموقت نیز انجام داد

از کجا می‌داند؟! شاید از شوهرش بیماری گرفته باشد و الان هم در دوره پنجره باشد

:Kaf:


بله میشود انجام داد.و ای کاش انجام دهند.منتها فکر نمیکنم کسی حاضر باشدبرای ازدواج موقت این کارها را انجام دهد .مثلاً اصلی ترین و اطمینان بخش ترین بخش تحقیقات است که برای موقت کسی انجام نمی‌دهد.یا حاضر باشند دو سه بار سه ماه یکبار آزمایش دهد بعد ازدواج موقت کند .
"شاید از شوهرش گرفته باشد و الان در دوره ی پنجره باشد"
اگر مشکوک است باید دوره ای آزمایش دهد و اگر با این وجود از دست در رفت که در اینصورت زنده باد همسرش.

خداوند با گذاشتن غریزه جنسی در آدم همه رو به خاک سیاه نشونده و عذاب داده فقط به خاطر اینکه مخلوقاتش روز به روز زیاد بشن حالا هر بلایی سرشون اومد دیگه به خدا ربطی نداره همه تقصیره مخلوقه.

مسلم;994727 نوشت:
بله حرف شما درست است اما سخن اینجاست که اصلا نوبت به این حرف ها نمیرسد، هر خطری که تعدد همسر داشته باشد در تک همسری هم هست، هر خطری که ازدواج موقت متعدد داشته باشد در ازدواج دائم هم هست، انسان باید در تمام اینها مراقب انتخابش باشد و تا مطمئن نیست با کسی رابطه نداشته باشد، چه در عقد دائم و چه موقت! نه اینکه توقع داشته باشیم مراجع آن را حرام اعلام کنند!

اینکه هر خطری در تعدد همسر وجود دارد در تک همسری نیز وجود دارد کاملا اشتباه است
وقتی زن و مردی سالم با هم وفادارانه زندگی می کنند خطری آنها را تهدید نمی کند خطر وقتی بروز میکند که یکی از این دونفر رابطه دیگری با فرد ناقل بیماری برقرار کند که در اینصورت خودش و همسر از همه جا بی خبرش هم درگیر خواهد شد.
در روابط چندگانه حتی در صورت سلامتی هر یک از شرکا و ناقل نبودن آنها ویروس پاپیلومای انسانی که مولد سرطان دهانه رحم است و به طور طبیعی در افراد غیرفعال است، فعال می شود و موجب سرطان کشنده دهانه رحم می شود.
پس بدانید که وفاداری زوجین به یکدیگر نویدبخش روابط جنسی سالم است و برقراری هرگونه روابط دیگری ریت ابتلا به بیماری های منتقله از راه جنسی را بالا می برد.
و حالا که متاسفانه هیچ آموزشی صورت نمی گیرد و هیچ نظارت و کنترلی بر گروههای آسیب دیده و در معرض خطر انجام نمی شود به نظر شما آیا علمای ما وظیفه ای ندارند تا حداقل برای کسانی که در جامعه ما ضرورتی برای ازدواج موقت ندارند و فقط محضِ ثواب به آن مشغولند!!! توصیه ای داشته باشند؟ و ثواب های دیگری به عنوانوجایگزین به آنها معرفی کنند؟

یکی دیگه.;994752 نوشت:
اگر با این وجود از دست در رفت که در اینصورت زنده باد همسرش....

دلیل این کنایه چیست؟!
خودتان می‌گوئید این بیماری‌ها دوران پنهان دارند، بعد خودتان به کنایه می‌گوئید زنده باد همسرش!!
یعنی او که می‌دانسته بیمار است چرا زن گرفته!

خب نمی‌دانسته! به قول شما و کاربر "میراندا" مرد بیمار بوده و در دوران پنجره هم بوده
زن نیز چگونه باید مشکوک باشد که شما می‌گوئید اگر مشکوک است برود دوره‌ای آزمایش بدهد؟!

یکی دیگه.;994752 نوشت:
فکر نمیکنم کسی حاضر باشدبرای ازدواج موقت این کارها را انجام دهد .مثلاً اصلی ترین و اطمینان بخش ترین بخش تحقیقات است که برای موقت کسی انجام نمی‌دهد.یا حاضر باشند دو سه بار سه ماه یکبار آزمایش دهد بعد ازدواج موقت کند
مگر برای ازدواج دائم کسی حاضر است؟!
شما چند پسر یا دختر را تا به حال دیده‌اید که قبل از ازدواج دائم بروند و آزمایش ایدز و هپاتیت و.... بدهند؟ آن هم بصورت دوره‌ای؟!

میراندا;994756 نوشت:
اینکه هر خطری در تعدد همسر وجود دارد در تک همسری نیز وجود دارد کاملا اشتباه است
وقتی زن و مردی سالم با هم وفادارانه زندگی می کنند خطری آنها را تهدید نمی کند
خطر وقتی بروز میکند که یکی از این دو نفر رابطه دیگری با فرد ناقل بیماری برقرار کند که در اینصورت خودش و همسر از همه جا بی خبرش هم درگیر خواهد شد
صدر تا ذیل کلمات را طوری می‌چینید که نتیجه دلخواه خود را بگیرید!
جوری حرف می‌زنید که انگار این بیماری‌ها با نیت افراد ارتباط مستقیم دارند و فقط در افرادی بروز می‌کنند که قصد ازدواج موقت دارند!

شما فرض را بر این گرفته‌اید که تعدادی آدم در یک کشور جداگانه داریم (مثلاً 100 نفر زن و مرد) که همگی سالم هستند و تمام آنها هم قصد ازدواج دائم دارند
تعدادی دیگر هم آدم داریم (مثلاً 50 نفر زن و مرد) که در کشور دیگری هستند و همگی ایدز و هپاتیت دارند و همهء انها هم قصد ازدواج موقت دارند
بعد ما باید بین این 100 نفر و آن 50 نفر دیوار بکشیم که بیماری آنها به این 100 نفر سرایت نکند!! یاد فیلم‌های زامبی افتادم!

میراندا;994756 نوشت:
در روابط چندگانه حتی در صورت سلامتی هر یک از شرکا و ناقل نبودن آنها ویروس پاپیلومای انسانی که مولد سرطان دهانه رحم است و به طور طبیعی در افراد غیرفعال است، فعال می شود و موجب سرطان کشنده دهانه رحم می شود
لطفاً این موضوع را اثبات کنید

Reza-D;994766 نوشت:
دلیل این کنایه چیست؟!
خودتان می‌گوئید این بیماری‌ها دوران پنهان دارند، بعد خودتان به کنایه می‌گوئید زنده باد همسرش!!
یعنی او که می‌دانسته بیمار است چرا زن گرفته!

خب نمی‌دانسته! به قول شما و کاربر "میراندا" مرد بیمار بوده و در دوران پنجره هم بوده
زن نیز چگونه باید مشکوک باشد که شما می‌گوئید اگر مشکوک است برود دوره‌ای آزمایش بدهد؟!

مگر برای ازدواج دائم کسی حاضر است؟!
شما چند پسر یا دختر را تا به حال دیده‌اید که قبل از ازدواج دائم بروند و آزمایش ایدز و هپاتیت و.... بدهند؟ آن هم بصورت دوره‌ای؟!

صدر تا ذیل کلمات را طوری می‌چینید که نتیجه دلخواه خود را بگیرید!
جوری حرف می‌زنید که انگار این بیماری‌ها با نیت افراد ارتباط مستقیم دارند و فقط در افرادی بروز می‌کنند که قصد ازدواج موقت دارند!

شما فرض را بر این گرفته‌اید که تعدادی آدم در یک کشور جداگانه داریم (مثلاً 100 نفر زن و مرد) که همگی سالم هستند و تمام آنها هم قصد ازدواج دائم دارند
تعدادی دیگر هم آدم داریم (مثلاً 50 نفر زن و مرد) که در کشور دیگری هستند و همگی ایدز و هپاتیت دارند و همهء انها هم قصد ازدواج موقت دارند
بعد ما باید بین این 100 نفر و آن 50 نفر دیوار بکشیم که بیماری آنها به این 100 نفر سرایت نکند!! یاد فیلم‌های زامبی افتادم!

لطفاً این موضوع را اثبات کنید


دلیل این بقول شما کنایه مشخص است.کمی فکر کنید واضح است.
نمیدانم برای ازدواج کسی حاضر است آزمایش بدهد یا خیر . عرض کردم اصل اولیه تحقیقات و شناخت مناسب طرف مقابل است و قبل از ازدواج حداقل دو سه دوره آزمایش بدهند.اگر کسی سلامتی اش برایش مهم است این کار را میکند و اگر سلامتی برایش مهم نیست یا آگاهی ندارد که هیچ.
البته این که میگویم دو سه دوره برای کسی است که کاملا مطمئن نیست به طرفش.اگر مطمئن باشد که طرف رفتار پرخطر ندارد یک دوره آزمایش کافی است برای انتقال بیماریها از راههای مختلف دیگر که ممکن است اتفاق افتاده باشد.
فکر میکنم واضح صحبت کردم و نقطه ابهامی در کلامم نیست.

صدر تا ذیل کلمات را طوری می‌چینید که نتیجه دلخواه خود را بگیرید!
جوری حرف می‌زنید که انگار این بیماری‌ها با نیت افراد ارتباط مستقیم دارند و فقط در افرادی بروز می‌کنند که قصد ازدواج موقت دارند!

شما فرض را بر این گرفته‌اید که تعدادی آدم در یک کشور جداگانه داریم (مثلاً 100 نفر زن و مرد) که همگی سالم هستند و تمام آنها هم قصد ازدواج دائم دارند
تعدادی دیگر هم آدم داریم (مثلاً 50 نفر زن و مرد) که در کشور دیگری هستند و همگی ایدز و هپاتیت دارند و همهء انها هم قصد ازدواج موقت دارند
بعد ما باید بین این 100 نفر و آن 50 نفر دیوار بکشیم که بیماری آنها به این 100 نفر سرایت نکند!! یاد فیلم‌های زامبی افتادم!

لطفاً این موضوع را اثبات کنید
من کلمات را طوری نمی چینم که نتیجه دلخواه را بگیرم بلکه من سعی می کنم به ساده ترین شکل ممکن حقایق تلخ علمی را در اینباره طوری توضیح دهم که برای کسی که همواره باوری غیر از این داشته و دارد و اطلاعات او حداقلی است قابل درک باشد و آنچه هم می گویم مطابق اطلاعات پزشکی من در این زمینه است. حال اگر باورهای دینی شما نمی گذارد چیزی برخلاف باوهایِ قبلیِ خود بپذیرید آن بحث دیگریست و البته چیز عجیبی هم نیست. و دود آن به چشم همه ما می رود متاسفانه!
در مورد اینکه مولتی پارتنر بودن یا داشتن شرکای متعدد جنسی ، ریسک ابتلا به hpv یا ویروس پاپیلومای انسانی و در نتیجه ابتلا به سرطان دهانه رحم را افزایش می دهد نیازی به اثبات به شما نمی بینم! مثل اینکه کسی بگوید ابتلایِ کودکان به ویروس پولیومیلیت و در نتیجه فلج اطفال را ثابت کن!!!
آنقدر بدانید که در کشورهای پیشرفته واکسیناسیون بر علیه این ویروس یعنی hpv در همه زنان و به خصوص گروه های در معرض خطر انجام می گیرد تا درصد ابتلا به ویروس پاپیلوما و سرطان دهانه رحم را کم کند.

میراندا;994756 نوشت:
وقتی زن و مردی سالم با هم وفادارانه زندگی می کنند خطری آنها را تهدید نمی کند خطر وقتی بروز میکند که یکی از این دونفر رابطه دیگری با فرد ناقل بیماری برقرار کند که در اینصورت خودش و همسر از همه جا بی خبرش هم درگیر خواهد شد.
در روابط چندگانه حتی در صورت سلامتی هر یک از شرکا و ناقل نبودن آنها ویروس پاپیلومای انسانی که مولد سرطان دهانه رحم است و به طور طبیعی در افراد غیرفعال است، فعال می شود و موجب سرطان کشنده دهانه رحم می شود.
پس بدانید که وفاداری زوجین به یکدیگر نویدبخش روابط جنسی سالم است و برقراری هرگونه روابط دیگری ریت ابتلا به بیماری های منتقله از راه جنسی را بالا می برد.
و حالا که متاسفانه هیچ آموزشی صورت نمی گیرد و هیچ نظارت و کنترلی بر گروههای آسیب دیده و در معرض خطر انجام نمی شود به نظر شما آیا علمای ما وظیفه ای ندارند تا حداقل برای کسانی که در جامعه ما ضرورتی برای ازدواج موقت ندارند و فقط محضِ ثواب به آن مشغولند!!! توصیه ای داشته باشند؟ و ثواب های دیگری به عنوانوجایگزین به آنها معرفی کنند؟

شما وظیفه فقه و پزشکی را با هم کمی خلط کرده اید....
مراجع می گویند هر چه که ضرر قابل توجهی داشته باشد حرام است اما تشخیص این ضرر مهم، و اینکه آیا میشود از آن ممانعت کرد یا خیر و چه کار باید کرد و مانند آن در حیطه پزشکی است؛ مراجع که متخصص شناخت ویروس پاپیلومای انسانی نیستند!
حکم اسلام روشن است اما تشخیص این موضوعات حتی اگر صحت داشته باشند بر عهده پزشکان است.

ولی چیزی که هست رابطه جنسی موقت یک ضرورت اجتماعی است که تعطیل کردن آن تنها ثمره ای که دارد آن است که موجب مخفی شدنش می شود، چون ضرورت های جامعه را که نمی شود حرام کرد! فیلم هندی که نیست!

میراندا;994756 نوشت:
یا علمای ما وظیفه ای ندارند تا حداقل برای کسانی که در جامعه ما ضرورتی برای ازدواج موقت ندارند و فقط محضِ ثواب به آن مشغولند!!! توصیه ای داشته باشند؟

این کنایه واقعا درست نیست...
شاید کمتر از یک درصد از مردم برای ثوابش صیغه کنند!اگر زیاد نگفته باشم!
با اخباری که از این طرف و آن طرف از فعالین عرصه سلامت فرهنگی جامعه می شنویم بیشتر روابط جنسی خارج از چارچوب ازدواج موقت است و اصلا نظر مراجع در این رابطه نفوذی ندارد، چون عملا این مسئله کسانی اتفاق می افتد که خیلی متدین نبوده و پیرو مراجع نیستند.
کسانی که با فرهنگ سازی غلط به ازدواج موقت تاختند و آن را از دوست بودن با جنس مخالف پست تر جلوه دادند باید مسئولیت روابط نامشروع در جامعه را که به لایه های زیرین جامعه رفته و قابل کنترل نیست بر عهده بگیرند، وگرنه اینکه گمان کنیم عمده روابط موقت از سوی متدینین و به نیت ثواب و به خاطر حکم مراجع است قطعا از روی جهالت است.

نباید احساساتی و با کینه حرف بزنیم!

میراندا;994141 نوشت:
با توجه به پیشرفت علم در شناسایی بیماری های منتقله از راه جنسی، در افراد مولتی پارتنر( داشتن شرکای جنسی متعدد) چرا فقهای ما فتوای جدیدی وابسته به شرایط زمانی برای مسئله ازداج موقت نمی دهند؟ مسئله ای که عموم مردم ناآگاهانه به علت شرعی انگاشتن موضوع به آن توجه مخصوص نشان می دهند و از عواقب آن بی خبرند؟

سلام و عرض ادب

داشتن شرکای جنسی متعدد به صورتی که شخص به این نام شهره شود ، از نظر اسلام اشتباه است

اگر زنی با مردی نزدیک کند ، در صورت قطع رابطه ، باید عده نگه دارد

حتی اگر زمان این رابطه یک ساعت باشد!!!!

ازدواج با مردان متعدد یا زنان متعدد ، اگر به قصد شهوترانی باشد ، نه از روی نیاز ، مورد مذمت است .

ازدواج بی قید و بند ساعتی و متعدد ، که در جامعه امروزی شاهد آن هستیم ، مورد تایید اسلام نیست .

ازدواج بدون تحقیق نیز مورد مذمت است

اسلام اشخاص را به ازدواج با افراد سالم و دوری از افراد بیمار(جسمی و روحی) توصیه می کند .

بهترین راهکار قبل از ازدواج دائم و موقت ، انجام آزمایش برای اطمینان از سلامت اشخاص و محدود کردن روابط است .

میراندا;994775 نوشت:

در مورد اینکه مولتی پارتنر بودن یا داشتن شرکای متعدد جنسی ، ریسک ابتلا به hpv یا ویروس پاپیلومای انسانی و در نتیجه ابتلا به سرطان دهانه رحم را افزایش می دهد

سلام و عرض ادب

اگر شخص اقدام به تعدد زوجین نکند و در عوض از روی برآوده نشدن نیازش ، به زنان و دختران و کودکان تجاوز کند ، ریسکی برای جامعه ندارد؟؟؟

میراندا;994775 نوشت:

آنقدر بدانید که در کشورهای پیشرفته واکسیناسیون بر علیه این ویروس یعنی hpv در همه زنان و به خصوص گروه های در معرض خطر انجام می گیرد تا درصد ابتلا به ویروس پاپیلوما و سرطان دهانه رحم را کم کند.

هر شخص باید بداند با چه شخصی رابطه جنسی برقرار می کند .
شرع ایجاد رابطه با افراد بیمار ، یا مشکوک به بیماری را نهی می کند .

در حال حاضر که امکان آزمایش هست ، بهترین راهکار انجام آزمایشات پیش از برقراری رابطه است .

راهکار های مراقبتی بسیاری نیز برای جلوگیری از انتقال بیماری به بازار عرضه شده است .

در ضمن در گذشته بیماری هایی به این شکل و با این شدت در جامعه نبوده است ،
یا اگر بوده ، ضرر جلوگیری از این روابط دارای ضوابط ، بیشتر از ضرر این بیماری ها بوده است

**********************

سوالی دارم

اگر شما تعدد زوجین را حرام کنید ،

دیگر هیچ کس اقدام به تعدد روابط نمی کند؟؟؟؟؟

اکثر روابط متعدد ، بدون رعایت احکام شرع است !

به طور مثال ، خیلی از اشخاصی که به زعم خود اقدام به عقد موقت می کنند ، عده را رعایت نمی کنند .

چنین رابطه ای زناست و دیگر حکم ازدواج ندارد!!!!!!

این مسائل مشکل شرع نیست. قصور شخص است .


شرع درصدد بوده با قانون مند کردن این روابط

خطرات تهدید کننده اشخاصی که اقدام به تعدد می کنند را کاهش دهد .

نه این که تعدد را رواج دهد!!!!!

میراندا;994775 نوشت:
من کلمات را طوری نمی چینم که نتیجه دلخواه را بگیرم بلکه من سعی می کنم به ساده ترین شکل ممکن حقایق تلخ علمی را در اینباره طوری توضیح دهم که برای کسی که همواره باوری غیر از این داشته و دارد و اطلاعات او حداقلی است قابل درک باشد و آنچه هم می گویم مطابق اطلاعات پزشکی من در این زمینه است. حال اگر باورهای دینی شما نمی گذارد چیزی برخلاف باوهایِ قبلیِ خود بپذیرید آن بحث دیگریست و البته چیز عجیبی هم نیست
چهرهء بشردوستانه به خود گرفتن و بنده را مانند دیکتاتوری بیسواد که مانع دفاع شما از بشریت شده نشان دادن، هیچ تاثیری در نتیجه‌گیری گفتگو ندارد!
سوال بنده و استاد تاپیک خیلی ساده است

شما می‌گوئید

"زن و مردی که سالم و وفادارنه زندگی می‌کنند (در ازدواج دائم)"
کاملاً مشخص است که شما فرض را بر این گذاشته‌اید که افرادی که ازدواج دائم می‌کنند همگی سالم هستند!
ما هم می‌پرسیم شما این صحت و سلامتی را از کجا کشف کرده‌اید؟!
سوال ما این است که دوره پنجره و کمون و.... فقط مختص عقدموقت است؟

جور دیگری عرض می‌کنم که واضح باشد
مردی را به نام حمید در نظر بگیرید که بیمار است و همچنین زنی به نام کیمیا که او هم بیمار است
هر دو نفر هم در زمان ازدواج در دوران پنجره هستند

خب حالا وقتی حمید زن بگیرد بیماری را به زن خود منتقل می‌کند و زنش نیز به فرزندانشا منتقل خواهد کرد
کیمیا نیز وقتی شوهر کند بیماری را به شوهر و مستقیماً به فرزندان خود منتقل می‌کند
و اگر دوره پنجره و کمون را آنطور که شما و خانم یکی دیگه اصرار داشتید زمانش را طولانی نشان دهید (تا امکان آزمایش را حذف کنید!) طولانی باشد
این بیماری می‌تواند به عروسها و دامادهای آنها و حتی شاید نوه‌های آنها نیز منتقل شود

سوال بنده از شما این است که موقت یا دائم بودن ازدواج چه تاثیری در مواردی که گفتم دارد؟

میراندا;994775 نوشت:
در مورد اینکه مولتی پارتنر بودن یا داشتن شرکای متعدد جنسی ، ریسک ابتلا به hpv یا ویروس پاپیلومای انسانی و در نتیجه ابتلا به سرطان دهانه رحم را افزایش می دهد نیازی به اثبات به شما نمی بینم!
این نشانهء منطقی بودن و حق طلب بودن شماست!!

میراندا;994775 نوشت:
مثل اینکه کسی بگوید ابتلایِ کودکان به ویروس پولیومیلیت و در نتیجه فلج اطفال را ثابت کن!
سفسطه نکنید! شما گفتید:
میراندا;994775 نوشت:
.در روابط چندگانه حتی در صورت سلامتی هر یک از شرکا و ناقل نبودن آنها ویروس پاپیلومای انسانی که مولد سرطان دهانه رحم است و به طور طبیعی در افراد غیرفعال است، فعال می شود و موجب سرطان کشنده دهانه رحم می شود

شما می‌گوئید این ویروس اگر با یک نفر رابطه داشته باشیم و هر دو هم سالم باشیم فعال نمی‌شود
اما اگر مثلاً با دو نفر رابطه داشته باشیم و هر سه هم سالم باشیم فعال می‌شود
بنده از شما خواستم صحت این ادعا را اثبات کنید، نه توضیح پزشکی بیماری را

میراندا;994775 نوشت:
آنقدر بدانید که در کشورهای پیشرفته واکسیناسیون بر علیه این ویروس یعنی hpv در همه زنان و به خصوص گروه های در معرض خطر انجام می گیرد تا درصد ابتلا به ویروس پاپیلوما و سرطان دهانه رحم را کم کند
اولاً اینکه در برخی کشورها واکسیناسیون انجام می‌شود چه ربطی دارد به اثبات اینکه تعدد رابطه باعث فعال شدن ویروس پاپیلوما می‌شود؟!

ثانیاً همین واکسیناسیون را نمی‌توان برای عقدموقت انجام داد؟

ثالثاً این واکسیناسیون در همهء زنان انجام می‌شود. یعنی حتی آنهایی که ازدواج دائم کرده‌اند و فقط یک شریک جنسی دارند
و این ثابت می‌کند که ریسک فعال شدن این ویروس ربطی به تعدد شریک جنسی ندارد و برای افراد تک همسری هم خطرش وجود دارد
درست برعکس ادعای شما!

شروحیل;994857 نوشت:
سلام و عرض ادب

داشتن شرکای جنسی متعدد به صورتی که شخص به این نام شهره شود ، از نظر اسلام اشتباه است

اگر زنی با مردی نزدیک کند ، در صورت قطع رابطه ، باید عده نگه دارد

حتی اگر زمان این رابطه یک ساعت باشد!!!!

سلام
دوست عزیز داشتن شرکای جنسی متعدد می تواند به این صورت باشد مردی متشرع یک همسر دائم دارد و یک زن صیغه ای و یا مردی لاابالی یک همسر دائم دارد و یک رابطه نامشروع با زنی دیگر، هر دو این مردان را مولتی پارتنر می نامند یعنی کسی که بیش از یک شریک جنسی دارد. یا زنی که با بیش از یک مرد ارتباط دارد او هم مولتی پارتنر است. یا مردی که دو یا چهار همسر دائم دارد همچنین مولتی پارتنر است و زنان وی در معرض آلودگی های مشترک و ابتلا به hpv هستند. حال در این روابط هر کدام از این مردان و یا زنان ناقل بیماری باشد دونفر دیگر را درگیر می کند و اگر این افراد بعدها با کسانی دیگر رابطه داشته باشند انتقال بیشتری انجام خواهد شد. این مسئله واضح و روشن است برقراری ارتباط جنسی با بیش از یک نفر ریسک ابتلا به بیماری های منتقله از راه جنسی را بیشتر میکند و چون این بیماری ها دوره کمون طولانی ۱۰ تا ۱۵ ساله دارند نگهداشتن عده در اینمورد بی معنی و بی حاصل است.

Reza-D;994867 نوشت:
چهرهء بشردوستانه به خود گرفتن و بنده را مانند دیکتاتوری بیسواد که مانع دفاع شما از بشریت شده نشان دادن، هیچ تاثیری در نتیجه‌گیری گفتگو ندارد!
سوال بنده و استاد تاپیک خیلی ساده است

شما می‌گوئید

"زن و مردی که سالم و وفادارنه زندگی می‌کنند (در ازدواج دائم)"
کاملاً مشخص است که شما فرض را بر این گذاشته‌اید که افرادی که ازدواج دائم می‌کنند همگی سالم هستند!
ما هم می‌پرسیم شما این صحت و سلامتی را از کجا کشف کرده‌اید؟!
سوال ما این است که دوره پنجره و کمون و.... فقط مختص عقدموقت است؟

جور دیگری عرض می‌کنم که واضح باشد
مردی را به نام حمید در نظر بگیرید که بیمار است و همچنین زنی به نام کیمیا که او هم بیمار است
هر دو نفر هم در زمان ازدواج در دوران پنجره هستند

خب حالا وقتی حمید زن بگیرد بیماری را به زن خود منتقل می‌کند و زنش نیز به فرزندانشا منتقل خواهد کرد
کیمیا نیز وقتی شوهر کند بیماری را به شوهر و مستقیماً به فرزندان خود منتقل می‌کند
و اگر دوره پنجره و کمون را آنطور که شما و خانم یکی دیگه اصرار داشتید زمانش را طولانی نشان دهید (تا امکان آزمایش را حذف کنید!) طولانی باشد
این بیماری می‌تواند به عروسها و دامادهای آنها و حتی شاید نوه‌های آنها نیز منتقل شود

سوال بنده از شما این است که موقت یا دائم بودن ازدواج چه تاثیری در مواردی که گفتم دارد؟

کاملا مشخص است که هر چه می نویسم شما درست نمی خوانید یا معذرت میخواهم درست نمی گیرید.
من کی گفتم ازدواج دائم مانع انتقال بیماری می شود مگر ویروس و باکتری موقع انتقال از مرد به زن یا برعکس، عقدنامه را چک می کند؟؟؟!!!
خوب شد مثال زدید تا واضح تر بتوانم نقش تک همسری و عدم خیانت زوجین به یکدیگر رانشان بدهم:

۱- حمید آلوده است زیرا او قبل از ازدواج با زنی که ناقل بوده است رابطه داشته است و از بیماری خود خبر ندارد اکنون او ازدواج کرده، او با برقراری رابطه جنسی با همسر خود بیماری را به او انتقال می دهد و همسر حمید هم ناقل بیماری می شود. حال همسر حمید حامله شود هنگام انجام آزمایش های روتین بارداری آلودگی او کشف خواهد شد از انتقال ویروس به فرزند او اگر در مراحل اولیه بارداری باشد جلوگیری خواهد شد و اگر بارداری پیش رفته باشد تا قبل از ۲۰ هفتگی، و احتمال آلودگی جنین داده شود اجازه سقط داده خواهد شد و اگر آزمایش ها خیلی دیر انجام شده باشد و کودک آلوده متولد شود آموزش های لازم و درمان او برای افزایش طول عمر بیشتر صورت خواهد گرفت و مادر آلوده و حمید هم از آنجا که بیماریشان شناسایی شده تحت آموزش قرار گرفته و از برقرای ارتباط جنسی با افراد دیگر منع و در مورد جلوگیری از بارداری و یا چگونگی بارداری مجدد به آنها مشاوره داده خواهد شد. اما مهمترین نکته:این آقا حمید از آنجا که به همسرش وفادار بود و ارتباط جنسی دیگر چه نامشروع و چه در قالب صیغه نداشت در نتیجه تنها همسرش را درگیر کرد و همسرش هم از آنجا که زنی پاکدامن بود و پس از عروسی با حمید با مرد دیگری رابطه نداشت پس او هم کسی را آلوده نکرد.( تاثیر وفادارانه زندگی کردن حمیدو همسرش در جلوگیری از شیوع بیماری در جامعه)
۲- حمید آلوده است متاسفانه او از بیماری خود آگاهی ندارد او در دوره کمون بیماری که گاها تا ۱۵ سال طول می کشد قرار دارد حمید ازدواج می کند و با برقراری ارتباط جنسی با همسرش او را آلوده می کند از آنجا که حمید در مهار میل جنسی خود ضعیف است به طور مخفیانه زنی دیگر را برای مدت یک ماه صیغه کرده است حمید با برقراری رابطه با همسر صیغه ای خود او را آلوده می کند. سال بعد همسر دائمی حمید حامله می شود بقیه داستان بارداری همسر حمید و کشف بیماری زن و شوهر همانند داستان قبلی پیش می رود اما نکته مهم اینجاست: همسر صیغه ای حمید که از او بیماری را دریافت کرده پس از جدا شدن ازحمید با مردی دیگر وارد رابطه موقت شده و حالا می توانید حدس بزنید آن مرد چه هدیه نامبارکی از آن زن دریافت کرده و اگر این مرد متاهل باشد وای به حال همسر از همه جا بی خبرش که شب با او همبستر خواهد شد. و وای به حال زنان و مردان دیگری که دائما در این چرخه قرار خواهند گرفت!
مثال دوم:
۱- کیمیا از رابطه قبلی خود آلوده به بیماری است و اکنون ناقل محسوب می شود. او اکنون ازدواج دائم کرده و با برقراری ارتباط با همسرش بیماری را به او انتقال می دهد همسر جدید کیمیا رضا مردی است که به کیمیا قول داده است مانند همسر قبلی کیمیا نباشد و به او خیانت نکند او کیمیا را دوست دارد و وفادارانه با او زندگی می کند پس از دوسال کیمیا باردار می شود بقیه داستان مانند داستان قبلی کشف بیماری و کنترل آن است. نکته قابل توجه: (چون وفادار بودند جز خود کسی را آلوده نکردند)
۲- کیمیا در رابطه جنسی قبلی خود آلوده به بیماری شده است او با رضا ازدواج می کند و با برقراری ارتباط جنسی رضا را نیز مانند خود ناقل می کند و از آنجا که رضا متاسفانه مردی است که در برابر امیال جنسی خود ناتوان و تسلیم پذیر است با زنی دیگر آشنا می شود و طبق شرع حق خود می داند که برای جلوگیری از گناه آن زن را به مدت ۶ ماه صیغه بنماید رضا علی رغم استفاده از کاندوم آن زن را آلوده می کند زیرا از کاندوم های موجود در بازار که اکثرا فاقد پوسش دولایه و در نتیجه غیراستانداردِ who هستند استفاده کرده است پس از ۶ ماه رضا و آن زن از هم جدا می شوند و آن زن می رود تا مردان دیگری را آلوده کند و آن مردان زنان دیگری را( تشکیل چرخه جهنمی) نکته مهم: (نتیجه خیانت رضا به همسرش و شیوع بیماری در جامعه)
سال بعد کیمیا باردار می شود و بیماری کشف می شود.
و باقی ماجرا....

Reza-D;994869 نوشت:
این نشانهء منطقی بودن و حق طلب بودن شماست!!

سفسطه نکنید! شما گفتید:

شما می‌گوئید این ویروس اگر با یک نفر رابطه داشته باشیم و هر دو هم سالم باشیم فعال نمی‌شود
اما اگر مثلاً با دو نفر رابطه داشته باشیم و هر سه هم سالم باشیم فعال می‌شود
بنده از شما خواستم صحت این ادعا را اثبات کنید، نه توضیح پزشکی بیماری را

اولاً اینکه در برخی کشورها واکسیناسیون انجام می‌شود چه ربطی دارد به اثبات اینکه تعدد رابطه باعث فعال شدن ویروس پاپیلوما می‌شود؟!

ثانیاً همین واکسیناسیون را نمی‌توان برای عقدموقت انجام داد؟

ثالثاً این واکسیناسیون در همهء زنان انجام می‌شود. یعنی حتی آنهایی که ازدواج دائم کرده‌اند و فقط یک شریک جنسی دارند
و این ثابت می‌کند که ریسک فعال شدن این ویروس ربطی به تعدد شریک جنسی ندارد و برای افراد تک همسری هم خطرش وجود دارد
درست برعکس ادعای شما!

اولا که سفسطه نمی کنم و این برداشت شماست! و غالبا این کار کسانی است که غیرعلمی حرف می زنند.
و شاید تنها اشتباه من این باشد که باید واضح تر توضیح می دادم تا مطلب کاملا برای شما و هرکسی که میل به دانستن حقیقت دارد روشن شود.
مجبورم تا حد امکان مسئله را ساده کنم: بدن هر یک از ما خاصِ خود ماست یعنی با تمام ریز ملکول هایی که در بدن ما زیست می کنند اعم از باکتری های غیربیماریزا و ویروس هایی که به صورت غیر فعال در بدن و ترشحات بدن وجود دارند. این ویروس ها و باکتری ها بومی بدنِ هر فردی هستند وقتی مردی سالم با زنی سالم رابطه برقرار می کند بدن آنها به تدریج یکدیگر را شناسائی می کند و باکتری های غیربیماری زا و ویروس های غیرفعال هر دو طرف در حالت خاموش قرار می گیرند وقتی رابطه سومی با با فرد سالم دیگری برقرار می شود. مثلا مردی همسر دوم اختیار میکند حال چه دائم و یا صیغه و یا نامشروع، محیط آمیزش گسترده می شود و مرد، ناقلِ باکتری های غیربیماریزا و ویروس های غیرفعالِ یکی از همسران برای همسر دیگر می شود ویروس هایی که در بدن یکی غیرفعال است در انتقال به بدن دیگری واکنش ایجاد کرده و فعال می شوند. به همین دلیل و مطابق آمار، در زنانی که همسرانشان با زنان دیگری ارتباط دارند ریت آلودگی به ویروس hpv افزایش می یابد متاسفانه فعالیت این ویروس در خانم ها منجر به ایجاد سرطان دهانه رحم می شود که یکی از سرطان های شایع و کشنده زنان در جهان سوم و از جمله ایران می باشد.
در کشورهای پیشرفته با سروع سن نوجوانی در دختران واکسیناسیون بر علیه ویروس hpv انجام می شود. تا در صورت وجود رابطه جنسی پیش از ازدواج آنها از آلودگی در امان باشند همچنین انجام این واکسیناسیون در زنانِ در معرض خطر ( زنان روسپی و مهاجرین) نقش مهمی در جلوگیری از ابتلا به سرطان در این زنان دارد. انجام این واکسیناسیون در تمام دختران و زنان انجام می شود تا در صورت برخورد اتفاقی با این ویروس شخص در امان باشد همانگونه که شما واکسن کزاز را میزنید تا در صورت آلوده شدن با باکتری در امان باشید.
در مورد اینکه در ایران هم این واکسیناسیون انجام شود. ای کاش شرایط فراهم شود و این کار صورت بگیرد.
بزرگترین مانع برای انجام این کار کسانی هستند که همیشه و در ابتدا با هر چیز علمی و مطابقِ دانش روز مخالفت می ورزند و با قدرتی که دارند شروع به سنگ اندازی در مسیر می کنند.

مسلم;994844 نوشت:
[=13]شما وظیفه فقه و پزشکی را با هم کمی خلط کرده اید....
مراجع می گویند هر چه که ضرر قابل توجهی داشته باشد حرام است اما تشخیص این ضرر مهم، و اینکه آیا میشود از آن ممانعت کرد یا خیر و چه کار باید کرد و مانند آن در حیطه پزشکی است؛ مراجع که متخصص شناخت ویروس پاپیلومای انسانی نیستند!
حکم اسلام روشن است اما تشخیص این موضوعات حتی اگر صحت داشته باشند بر عهده پزشکان است.
《خوب معلوم می شود مراجع هنوز به این نتیجه نرسیده اند که ازدواج موقت در جامعه ما ضرر قابل توجهی دارد و این دو حالت دارد یا پزشکان ما به گوش آنها نرسانده اند و کوتاهی کرده اند و یا رسانده اند و لیکن آن مراجع بزرگوار بنابر دلایلی، از یک گوش شنیده و از گوش دیگر در کرده اند و اینکه دلایل ایشان چه بوده البته قابل حدس است!》

مسلم;994844 نوشت:
شما وظیفه فقه و پزشکی را با هم کمی خلط کرده اید....
مراجع می گویند هر چه که ضرر قابل توجهی داشته باشد حرام است اما تشخیص این ضرر مهم، و اینکه آیا میشود از آن ممانعت کرد یا خیر و چه کار باید کرد و مانند آن در حیطه پزشکی است؛ مراجع که متخصص شناخت ویروس پاپیلومای انسانی نیستند!
حکم اسلام روشن است اما تشخیص این موضوعات حتی اگر صحت داشته باشند بر عهده پزشکان است.

ولی چیزی که هست رابطه جنسی موقت یک ضرورت اجتماعی است که تعطیل کردن آن تنها ثمره ای که دارد آن است که موجب مخفی شدنش می شود، چون ضرورت های جامعه را که نمی شود حرام کرد! فیلم هندی که نیست!

[=13]این کنایه واقعا درست نیست...
شاید کمتر از یک درصد از مردم برای ثوابش صیغه کنند!اگر زیاد نگفته باشم!
این کنایه واقعا درست است هیچکس برای ثواب این کار را نمی کند برای ارضای میل جنسی خود می کند و این توجیهات واقعا مسخره است.

کسانی که با فرهنگ سازی غلط به ازدواج موقت تاختند و آن را از دوست بودن با جنس مخالف پست تر جلوه دادند باید مسئولیت روابط نامشروع در جامعه را که به لایه های زیرین جامعه رفته و قابل کنترل نیست بر عهده بگیرند، وگرنه اینکه گمان کنیم عمده روابط موقت از سوی متدینین و به نیت ثواب و به خاطر حکم مراجع است قطعا از روی جهالت است.

نباید احساساتی و با کینه حرف بزنیم![/size]

《کسانی که با پیاده کردن فرهنگ قبیله ای هزارو چهارصد سال پیش در جامعه امروز، شروع به ترویج روابطی کردند ( تعدد روجات و ازدواج موقت) که همانند روابط نامشروع عامل سرایت و افزایش بیماری های جنسی در جامعه است در درگیر شدن تک تک افراد بی گناه مقصر و مسئولند چرا که کسانی را وارد این چرخه کردند که جاهلانه می اندیشند کار آنها شرعی است و از شرع جز خوبی برای آنها درنمی آید! و البته این کار شرعی همانند آن کارغیرشرعی به واسطه ماهیتش که به درستی بوی فریب و خیانت از آن به مشام وجدان انسان می رسد زیرپوستی در جامعه جریان می یابد بدون کنترل و بدون آگاهی جامعه!
نباید برای جامعه امروز نسخه جامعه دیروز را پیچید نسخه ای که حتی در جامعه دیروز هم جواب نداده و البته در هیچ جامعه ای و در هیچ دوره ای هم جواب نخواهد داد.》

میراندا;994870 نوشت:

سلام
دوست عزیز داشتن شرکای جنسی متعدد می تواند به این صورت باشد مردی متشرع یک همسر دائم دارد و یک زن صیغه ای و یا مردی لاابالی یک همسر دائم دارد و یک رابطه نامشروع با زنی دیگر، هر دو این مردان را مولتی پارتنر می نامند یعنی کسی که بیش از یک شریک جنسی دارد. یا زنی که با بیش از یک مرد ارتباط دارد او هم مولتی پارتنر است. یا مردی که دو یا چهار همسر دائم دارد همچنین مولتی پارتنر است و زنان وی در معرض آلودگی های مشترک و ابتلا به hpv هستند. حال در این روابط هر کدام از این مردان و یا زنان ناقل بیماری باشد دونفر دیگر را درگیر می کند و اگر این افراد بعدها با کسانی دیگر رابطه داشته باشند انتقال بیشتری انجام خواهد شد. این مسئله واضح و روشن است برقراری ارتباط جنسی با بیش از یک نفر ریسک ابتلا به بیماری های منتقله از راه جنسی را بیشتر میکند و چون این بیماری ها دوره کمون طولانی ۱۰ تا ۱۵ ساله دارند نگهداشتن عده در اینمورد بی معنی و بی حاصل است.

سلام و عرض ادب

خواهر گرامی

رد شدن شما از خیابان از روی خط عابر پیاده هم ریسک دارد!!!!

حتی اگر تمام واکسن ها موجود را هم تزریق کنید ،
باز هم این ریسک هست که همین فردا به دیار باقی بشتابید
یا تمام عمر روی ویلچر بدون حرکت باشید!

مساله این است که هدف اسلام ترویج تعدد روابط نبوده!
تعدد روابط یکی از از غرایز حیوانی انسان است .

حتی اگر اسلام این روابط را قانون مند نمی کرد و ریسک آن را کاهش نمی داد
این روابط به صورت نا مشروع و با ریسک بالا ادامه می یافت .

همین امروز نیز با وجود این قوانین ، باز هم افراد بسیاری به تعدد ، بدون رعایت این قوانین ، رو می آورند.

اسلام با قانون رعایت عده ، ریسک این بیماری ها را برای مسلمانان دارای این غریزه ، تا حد زیادی کاهش داده .

مسلمانان به خاطر رعایت مسائل بهداشتی دینی ، از لحاظ آماری ، دارای کمترین میزان از این بیماری ها هستند !

در حالی که در دیگر جوامع این بیماری ها بسیار شایع و غیر قابل کنترل است.

میراندا;994890 نوشت:

کسانی که با پیاده کردن فرهنگ قبیله ای هزارو چهارصد سال پیش در جامعه امروز، شروع به ترویج روابطی کردند ( تعدد روجات و ازدواج موقت) که همانند روابط نامشروع عامل سرایت و افزایش بیماری های جنسی در جامعه است در درگیر شدن تک تک افراد بی گناه مقصر و مسئولند

خواهر گرامی

چه کسی جامعه غرب را مجبور به هم جنسی بازی و روابط مقعدی کرده؟
قوانین اسلام؟

چی کسی جامعه غرب را مجبور به رابطه با حیوانات کرده؟
قوانین اسلام؟

چه کسی جامعه غرب را مجبور به رابطه همزمان یک زن با چند مرد کرده؟
قوانین اسلام؟

شرایط اسلام برای تعدد زوجین آن قدر مشکل است ، که عده قلیلی قادر به انجام تعهدات آن هستند!

این قوانین بیشتر بازدارنده هستند ، تا ترویج کننده!!!

فرض کنید شخصی زنا کار است
اگر به او بگویی زنا نکن ، به حرف شما گوش نخواهد داد

اما اگر به او بگویی این شرایط را رعایت کن
بعد رابطه برقرار کن
می توان ریسک رفتار او و زیان های او برای جامعه را کاهش داد.

یک فرد زناکار( دارای غریزه تعدد روابط ) ، ممکن است به افراد بی گناه تجاوز کند

اما کسی که قوانین اسلام را پذیرفته ، ریسک کمتری برای جامعه دارد

چرا که در چهارچوب قوانین اقدام به تعدد روابط می کند.

میراندا;994888 نوشت:

شاید کمتر از یک درصد از مردم برای ثوابش صیغه کنند!اگر زیاد نگفته باشم!
این کنایه واقعا درست است هیچکس برای ثواب این کار را نمی کند برای ارضای میل جنسی خود می کند و این توجیهات واقعا مسخره است.

خود شما معترف هستید ، که تعدد از روی میل جنسی است!

پس در اسلام حلال باشد یا حرام

تفاوتی نمی کند !

شخص این نیاز را مرتفع خواهد ساخت !
یا اینکه با سرکوب این نیاز دچار مشکل روحی و روانی خواهد شد!

ریسک کدام بیشتر است؟

بیماری روحی و ایجاد چندین هزار متجاوز و قاتل زنجیره ای در جامعه؟؟؟

یا ارضای این نیاز با قانون گذاری و کاهش خطرات این نیاز در جامعه؟

Reza-D;994867 نوشت:

ر دوره پنجره و کمون را آنطور که شما و خانم یکی دیگه اصرار داشتید زمانش را طولانی نشان دهید (تا امکان آزمایش را حذف کنید!) طولانی باشد
این بیماری می‌تواند به عروسها و دامادهای آنها و حتی شاید نوه‌های آنها نیز منتقل شود

د؟

بسم الله السلام
به چه دلیل بدون نقل قول کردن وبالتبع بدون اینکه بنده مطلع شوم چیزی را از بنده نقل میکنید و علاوه بر آن نیتی را به بنده نسبت میدهید؟
این کار شما درست نیست آقا و طبق شرع ،عناوینی دارد که نمی خواهم بیاورم.
به فرض که بنده همانطور که قصد رجوع به این تاپیک را نداشتم,این مطلب شما را هم نمی‌دیدم....

بیماریهای مقاربتی یکی یا دو تا نیستند که بنده بخواهم آنها را لیست کنم و دوره پنجره یا کمونشان را بنویسم
بنده طبق اطلاعی که داشتم گفتم سه ماه و در یک جمله و یکبار هم بیشتر نگفتم و اصرار نداشتم و اشتباه هم نگفته ام.
دیگر اینکه دوره ی پنجره با دوره ی کمون فرق دارد
دیگر اینکه دوره ی پنجره طبق نوع آزمایشی که برای تشخیص انجام میشود فرق میکند همچنین از این کشور به آن کشور و از این آزمایشگاه به آن آزمایشگاه
دیگر اینکه شما اگر میخواهید اطلاع علمی از مسئله ای بدست آورید با پزشک متخصص مشورت کنید و به اطلاعات غلط من وقعی ننهید.همانطور که بنده برای استخر رفتن از پزشک فوق تخصص معتبر تحقیق کردم و اگر بگویم احتمال انتقال وجود دارد متهم به غرض ورزی ام میکنید.

شروحیل;994898 نوشت:
سلام و عرض ادب

خواهر گرامی

رد شدن شما از خیابان از روی خط عابر پیاده هم ریسک دارد!!!!

حتی اگر تمام واکسن ها موجود را هم تزریق کنید ،
باز هم این ریسک هست که همین فردا به دیار باقی بشتابید
یا تمام عمر روی ویلچر بدون حرکت باشید!
《 لطفا پاسخ های من به آقای رضا را دقیق بخوانید مخصوصا داستانی حمید و کیمیا》

مساله این است که هدف اسلام ترویج تعدد روابط نبوده!
تعدد روابط یکی از از غرایز حیوانی انسان است .
《 کدام انسان؟ هم زن و هم مرد؟》

حتی اگر اسلام این روابط را قانون مند نمی کرد و ریسک آن را کاهش نمی داد
این روابط به صورت نا مشروع و با ریسک بالا ادامه می یافت .

همین امروز نیز با وجود این قوانین ، باز هم افراد بسیاری به تعدد ، بدون رعایت این قوانین ، رو می آورند.

اسلام با قانون رعایت عده ، ریسک این بیماری ها را برای مسلمانان دارای این غریزه ، تا حد زیادی کاهش داده .

مسلمانان به خاطر رعایت مسائل بهداشتی دینی ، از لحاظ آماری ، دارای کمترین میزان از این بیماری ها هستند !

در حالی که در دیگر جوامع این بیماری ها بسیار شایع و غیر قابل کنترل است.

《دوست عزیز نگهداشتن عده حتی اگر رعایت هم بشود کمترین تاثیری در انتقال بیماری ها ندارد
و از آمار در جوامعه اسلامی حرفی نزنید زیرا هیچ آمار دقیق و قابل استنادی در این موارد وجود ندارد. و وقتی آماری نیست هر ادعایی مهمل است. بر خلاف تصور شما در دیگرجوامعی که فرمودید یعنی جوامع پیشرفته، آمارها دقیق و قابل استنادند به همین علت این بیماری ها شناسائی، کنترل و از گسترش آن در جامعه جلوگیری می شود.》
خواهر گرامی

چه کسی جامعه غرب را مجبور به هم جنسی بازی و روابط مقعدی کرده؟
قوانین اسلام؟

چی کسی جامعه غرب را مجبور به رابطه با حیوانات کرده؟
قوانین اسلام؟

چه کسی جامعه غرب را مجبور به رابطه همزمان یک زن با چند مرد کرده؟
قوانین اسلام؟

《 چه کسی جوامعه اسلامی را مجبور به رابطه یک مرد با چند زن کرده؟
قوانین اسلام؟》

شرایط اسلام برای تعدد زوجین آن قدر مشکل است ، که عده قلیلی قادر به انجام تعهدات آن هستند!

این قوانین بیشتر بازدارنده هستند ، تا ترویج کننده!!!
《 این همان دفاع همیشگی شما مذهبی ها برای دفاع از ازدواج موقت و تعدد زوجات است و و اگر در جامعه چیزی غیر از این می بینیم نتیجه این است این قوانین عملا بی فایده اند. و شما و ما این را به خوبی می دانیم.》

فرض کنید شخصی زنا کار است
اگر به او بگویی زنا نکن ، به حرف شما گوش نخواهد داد

اما اگر به او بگویی این شرایط را رعایت کن
بعد رابطه برقرار کن
می توان ریسک رفتار او و زیان های او برای جامعه را کاهش داد.

یک فرد زناکار( دارای غریزه تعدد روابط ) ، ممکن است به افراد بی گناه تجاوز کند

اما کسی که قوانین اسلام را پذیرفته ، ریسک کمتری برای جامعه دارد

چرا که در چهارچوب قوانین اقدام به تعدد روابط می کند.
خودت فهمیدی چه گفتی؟
فرد زناکار دارای غریزه تعدد روابط تجاوز می کند. اما فردی اسلامی در چارچوب قوانین اقدام به تعدد روابط می کند! بازی با جملات و زیبا کردن آنها چیزی را عوض نمی کند به نظر باکتری و ویروس هر دو این تعدد روابط یکی است محیطی گسترده برای رشدو انتقال》

خود شما معترف هستید ، که تعدد از روی میل جنسی است!
《میل جنسی مهار نشده》

پس در اسلام حلال باشد یا حرام

تفاوتی نمی کند !

شخص این نیاز را مرتفع خواهد ساخت !
یا اینکه با سرکوب این نیاز دچار مشکل روحی و روانی خواهد شد!

ریسک کدام بیشتر است؟

بیماری روحی و ایجاد چندین هزار متجاوز و قاتل زنجیره ای در جامعه؟؟؟
《 برآوردن میل جنسی به صورت طبیعی معقول است و کسی با سرکوب آن موافق نیست و وجود افزایش بیماری های روحی و تجاوز و قتل های زنجیره ای به علت سرکوب غرایز جنسی نیست این نظریه فرویدی توسط خود شاگردان او به چالش کشیده شده، لطفا اطلاعاتتان را بروز کنید.

یا ارضای این نیاز با قانون گذاری و کاهش خطرات این نیاز در جامعه؟
با قانون گذاری موافقم قوانینی با تبصره های کمتر و کمتر تا قابلیت اجرایی داشته باشد و نظارت بر اجرا و
درد بسیار است و هر چه ما مسلمانان می کشیم از بی قانونی است.

میراندا;994887 نوشت:
خوب معلوم می شود مراجع هنوز به این نتیجه نرسیده اند که ازدواج موقت در جامعه ما ضرر قابل توجهی دارد و این دو حالت دارد یا پزشکان ما به گوش آنها نرسانده اند و کوتاهی کرده اند و یا رسانده اند و لیکن آن مراجع بزرگوار بنابر دلایلی، از یک گوش شنیده و از گوش دیگر در کرده اند و اینکه دلایل ایشان چه بوده البته قابل حدس است!

احتمال دیگری هم وجود دارد و آن اینکه حتی پزشکان هم نظر شما را قبول نداشته باشند، که باید به خاطر این مسائل به طور کلی روابط موقت تعطیل شود!

میراندا;994890 نوشت:
کسانی که با پیاده کردن فرهنگ قبیله ای هزارو چهارصد سال پیش در جامعه امروز، شروع به ترویج روابطی کردند ( تعدد روجات و ازدواج موقت) که همانند روابط نامشروع عامل سرایت و افزایش بیماری های جنسی در جامعه است در درگیر شدن تک تک افراد بی گناه مقصر و مسئولند چرا که کسانی را وارد این چرخه کردند که جاهلانه می اندیشند کار آنها شرعی است و از شرع جز خوبی برای آنها درنمی آید! و البته این کار شرعی همانند آن کارغیرشرعی به واسطه ماهیتش که به درستی بوی فریب و خیانت از آن به مشام وجدان انسان می رسد زیرپوستی در جامعه جریان می یابد بدون کنترل و بدون آگاهی جامعه!
نباید برای جامعه امروز نسخه جامعه دیروز را پیچید نسخه ای که حتی در جامعه دیروز هم جواب نداده و البته در هیچ جامعه ای و در هیچ دوره ای هم جواب نخواهد داد

اتفاقا روابط موقت و تعدد روابط امروزه در دنیای مدرن غرب بسیار بیشتر است؛ چطور نوبت به ایران که میرسد میشود فرهنگ قبیله ای؟!!
من قبلا هم همین اشکال را مطرح کردم اما شما زیر بار آن نرفتید:

مسلم;994714 نوشت:
این سخنان شما خودش نشان از مواضع دوگانه و متناقض دارد!! ما از غرب تعریف می کنیم که این روابط موقت عادی سازی شده و تابو نیستند اما از آن طرف بر نفی ازدواج موقت در ایران تأکید می ورزیم! خب بهتر نیست ازدواج موقت به صورت عادی پذیرفته شود تا دیگر تابو نباشد؟!!

مشکل این است که بسیاری از ما هنوز ضرورت این مسائل در جامعه را باور نداریم و گمان میکنیم همین که ممنوع و حرام اعلام شد مسئله حل میشود و دیگری کسی مرتکب آن نمیشود! مثل دوست پسر و دوست دختر که حرام است و اصلا در جامعه ما وجود ندارد بحمدلله!

مسائلی چون تعدد وجات و ازدواج موقت ضرورت های اجتماعی هستند را نمیشود و نباید حرام کرد وگرنه به رابطه های غیر شرعی منتهی میشود، بلکه باید بر آنها نظارت و کنترل داشت.

موضوع قفل شده است