ازدواج با دختری که قبلا دوست پسر داشته ولی نه در حد رابطه

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با دختری که قبلا دوست پسر داشته ولی نه در حد رابطه

سلام.

من با یک خانواده آشنا شدم و باهاشون رفت اومد پیدا کردیم و مادر پدر گفتن دخار خوبی داره خاستگاری کنیم واست منم گفتم منم ازش خوشم اومده بعد مخفیانه با خود دختر صحبت کردم و بهم گفت که قبلا دوست پسر داشته و باهاش هیچ رابطه نامشروح نداشته و حتی بهم دست نزدن و الانم پشیمونه و از هم حدا شدن و از کارش پشیمونه .

الانم من نمیدونم ازدواج با این فرد خویه یا بد و باهاش ازدواج بکنم یا نه ؟ 

لطفا راهنمایم کنین

دختر هم به نظر دخار خیلی خوبی میاد‌.

با نام و یاد دوست

 

 

 

 

کارشناس بحث: استاد همدل

اگر شما به صداقت و پاکی دختری که به خواستگاری اش رفته اید، ایمان دارید و صحت و سلامت ازدواج تان مورد تأیید می باشد؛ طبیعتاً خیلی نباید نسبت به گذشته او حساسیت به خرج دهید و خطای گذشته او را بزرگ جلوه دهید.

از لحاظ شرعی و دینی ما ملزم به كنكاش و جستجو در مورد گذشته افراد نیستیم، بلکه حال فعلی افراد ملاک است.

 

تنها چیزی که شما ملزم به كنكاش و جستجو تناسب وی در معیارها و ملاک های ازدواج و احراز صلاحیت و شایستگی وی برای تصدی پُست همسری است. اگر هم دختری قبلاً با نامحرمان ارتباط دوستانه کلامی و غیرآن داشته است باز ما ملزم به كنكاش و جستجو در این خصوص نیستیم؛ چون ممکن است وی اغفال شده باشد و ناخواسته مرتکب گناه شده باشد و بعداً توبه نماید.

 

اگر صداقت و ایمان دختر مورد تأیید باشد و دختر نیز از خطای گذشته خویش ابراز پشیمانی نمایید، در صورتی که در معیارها و ملاک های ازدواج با او تناسب داشته باشید ازدواج با او بلامانع است.

 

 این را بدانید که اساساً خطا و اشتباه همزاد آدمی است، هر انسانی ممکن است در زندگی اشتباه یا اشتباهاتی بکند و بعداً پشیمان گردد. همۀ ما انسان ها به حکم انسان بودن بعضاً دچار اشتباهات فاحشی در زندگی خود می شویم. چگونگی برخورد و مواجهه با این گونه اشتباهات از خود اشتباهات به مراتب مهم تر است. خصوصاً اینکه بر اساس تحقیقات انجام گرفته، انگیزه و هدف بیشتر دخترها از دوستی با پسرها و ارتباط با آنان، ارضاء نیازهای عاطفی، احساسی و پرکردن تنهایی و نهایتاً ازدواج بوده است و بر عکس انگیزه این ارتباط گیری در اکثریت قریب به اتفاق پسرها کامجویی و سوء استفاده جنسی بوده که با فرآیند موسوم به «مخ زنی» و دادن وعده ازدواج انجام می گیرد، اما چون دختران جوان، هنوز به سنی نرسیده اند که عاقبت برخی از کارها برای شان تجربه شده باشد، فقط همان ابتدای کار را که شیرین است می بینند و خدای ناکرده به دوستی با جنس مخالف تن می دهند و به این ترتیب وارد دامی می شوند که خلاصی از آن بسیار دشوار است و از این ناحیه سخت آسیب و ضربه می خورند. با این وصف، کم پیدا می شود که دختری واقعاً هرزه و منحرف باشد و بخواهد با پسران متعدد رابطه برقرار کند و خود را در اختیار مردان بالهوس قرار دهد. به هر حال، نباید دختران اغفال شده و فریب خورده را به کلی ناپاک و گناهکار تصور کرد و از ازدواج با آنان منصرف شد.