جمع بندی ازدواج ، مشکل اساسی یک پسر 18 ساله

تب‌های اولیه

197 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

چرا دانشگاه امام حسین(علیه السلام) یا امام صادق(علیه السلام) نمیرید؟!

monji-sec;692264 نوشت:
شما بندرو با پیامبر خدا میخای مقایسه کنی! خب معولمه ان چنان طعم تقوا رو. چشیده نمیره سمتش! نه برای منی که نمازامم یادم میره گهگاه میخونم بعضیارو......

شیخ رجبعلی خیاط که پیامبر نبودند بجز ایشان بسیارند کسانی که پاکدامنی و خویشتن داری رو انتخاب کردند و می کنند پس شما تنها نمیشید
در ضمن سرنوشت پیامبران و وجود پیامبران اسوه و نمونه ای هستند برای بقیه شما باید از ایشان الگو بگیرید نه اینکه بگی اون پیامبر بود وظیفه ش بود بنده دیگه معافم
بعدش خوب نمازاتون رو سر وقت بخونید تا کارهای دیگه براتون آسانتر بشه

سلام

نظر من به پرسشگر تاپیک :
بعد از اومدن رتبه ها بهترین رشته و دانشگاه رو با در نظر گرفتن علاقه انتخاب کنید. در کنار درس حتما روی مسائل اعتقادی و دینی تون بیشتر کار کنید. از اون طرف یه ورزش رو که علاقه دارین خیلی جدی ادامه بدین.(ترجیحا رزمی) بعدش ارشد شرکت کنید. چندتا مقاله خوب بدین که سربازی هم بپره. اواخر ارشد که بودین دنبال یه شغل مناسب هم باشید. با پایان ارشد و پیدا کردن شغل، حدود 23-24 ساله اینا میشین دیگه....یکسری مطالعه راجع به ازدواج داشته باشید و اقدام کنید برای خواستگاری.(اگر احساس کردید از نظر فکری آماده هستید) از اون طرف تو فکر دکترا هم باشین.
(نگران دختران هم کلاسی در دوران دانشگاه نباشید و اگه سرتون به کار خودتون باشه کسی با شما کاری نخواهد داشت،خصوصا اگر دانشگاهی برید که اکثرا درسخون باشن.)

موفق باشید.

اینکه فساد اخلاقی در دانشگاه ها زیاده کاملاً صحیح است...
و اینکه دانشگاه شریف و امثالهم، فقط درس می خونن و وقت اینکارهارو ندارن هم حرف بیهوده و بی اساسی است....

ولی شما می تونید عضو تشکل های مذهبی دانشگاه(بسیج - انجمن اسلامی و...) شوید و اینگونه هم وقتتان به قدرکافی برای کارهای مفید صرف می شود و هم اینکه گامی هرچند کوچک درجهت رفع این فسادها برمی دارید....
نکته ی دیگر هم اینکه انصراف حضور مؤمنان در دانشگاه، باعث تشدید بیشتر این فسادها میشه....
البته من به شما توصیه نمی کنم که حتما برید شریف!!! همه چیز زندگی، دانشگاه نیست...
اما این نکات را هم درنظر داشته باشید

[=Microsoft Sans Serif]

حسن...;692134 نوشت:
سلام.مهندسی شیمی

سلام حسن آقا..

بنده فقط یه نکته اشاره می کنم تا گوشه ذهنت داشته باشی و در نهایت خودت تصمیم بگیری...

تا دوسال پیش که میدونستم.. دانشگاه صنعت نفت رتبه های خوب رو بورسیه می کرد و حین تحصیل حقوق می گرفتن و شغلشونم تضمینی بود....اطلاعات بیشتر خواستی تعارف نکن...:Cheshmak:

ریحانه النبی;692210 نوشت:
نمیدونم دلیل شما برای ازدواج ایشان چیست؟
ازدواج فقط ارضا نیاز جنسی نمی باشد که وقتی فرد دارای این قوه شد جواز ازدواج برایش صادر شود!
چقدر استقلال مالی و روانی دارند ، چقدر شناخت از جنس مخالف دارند؟ دغدغه شان نسبت به مهارتهای زندگی چقدر است؟ و .....

سلام علیکم

همان 18 سالگی خوب است .... میزان توقع هم در حدود همان سنشان خواهد بود...((البته منظورم این است که دختری که به ایشان بخورد تقریبا 13 یا 14 ساله است که انتظار عجیب و غریب هم ندارد....))

این را هم که عرض کردم به آن جهت بود که .... شما به گونه ای جبهه گرفته اید که انگرا ازدواج در سن ایشان اشتباه است....

لبیک یا علی النقی;692292 نوشت:
اینکه فساد اخلاقی در دانشگاه ها زیاده کاملاً صحیح است...
و اینکه دانشگاه شریف و امثالهم، فقط درس می خونن و وقت اینکارهارو ندارن هم حرف بیهوده و بی اساسی است....

ولی شما می تونید عضو تشکل های مذهبی دانشگاه(بسیج - انجمن اسلامی و...) شوید و اینگونه هم وقتتان به قدرکافی برای کارهای مفید صرف می شود و هم اینکه گامی هرچند کوچک درجهت رفع این فسادها برمی دارید....
نکته ی دیگر هم اینکه انصراف حضور مؤمنان در دانشگاه، باعث تشدید بیشتر این فسادها میشه....
البته من به شما توصیه نمی کنم که حتما برید شریف!!! همه چیز زندگی، دانشگاه نیست...
اما این نکات را هم درنظر داشته باشید

سلام لبیک جان

حسن.. آقا...همین که جناب لبیک می گن خیلی حرف خوبی است.... بنده به جهت اینکه با توصیه ایشان موافقم نقل و قول کردم

یا علی

شبـنم;692289 نوشت:
شیخ رجبعلی خیاط که پیامبر نبودند بجز ایشان بسیارند کسانی که پاکدامنی و خویشتن داری رو انتخاب کردند و می کنند پس شما تنها نمیشید
در ضمن سرنوشت پیامبران و وجود پیامبران اسوه و نمونه ای هستند برای بقیه شما باید از ایشان الگو بگیرید نه اینکه بگی اون پیامبر بود وظیفه ش بود بنده دیگه معافم
بعدش خوب نمازاتون رو سر وقت بخونید تا کارهای دیگه براتون آسانتر بشه

سلام علیکم
باتشکر از شما خواهر خوب و بزگوارم:Gol:
بله حرف شماکاملا صحیح است،باید خویشتنداری کرد ! در تمام طول زندگی هم باید خویشتندار بود ،ربطی به مجردی و متاهلی و دختر و پسر هم ندارد
اما شاید مطلبی که شما دچار سوءتفاهم شده باشید این است

ببینید عزیزم خداوند راههای مختلفی رابرای بندگانش قرار داده تا بهتر بتوانند مسیر کمال الهی را طی نمایند،اما اینگونه نیست که فکر کنید هرکس ازدواج کرد نیاز نیست دیگر خویشتنداری کند،فردی که ازدواج میکندخویشتنداری برایش آسان تر میشود و دیگر نیازی نیست مانند زمان مجردی اینقدر زجر بکشد وگرنه متاهلین بعد از ازدواج هم لازم است خویشتندار باشند!! اما چونکه متاهل هستند خیلی خیلی برایشان آسان تراز یک فرد مجرد است(مانند فردی که روزه است اما میداند اگر تحمل کند زمان افطار میرسد و تشنگی و گرسنگیش برطرف میشود پس تحمل روزه برایش خیلی آسانتر از کسی است که بگویند شما روزه برو اما معلوم نیست کی بتوانی افطار کنی!! چنین فردی قطعا تحمل روزه برایش خیلی سخت تر است! اما در هردو خویشتنداری از خوردن و آشامیدن وجود دارد)
پس وقتی که خداوند راه آسان را قرار داده و دست بنده را هم باز گذاشته لزومی ندارد حتما فرد از راه سخت پیش برود مگر اینکه هدفش این باشد که فرض از راه سخت برود تا خیلی روی خودش کار کند که بعید میدانم در زمینه ازدواج به چنین امری از طرف معصومین (ع)سفارش شده باشد !همه کسانی که در زندگی به عنوان معصومین (ع) الگوی ما هستند در این زمینه هم خودشان ازدواج کردند هم افراد را تشویق به ازدواج نموده اند(چه دائم چه موقت) تا فرد به یک آرامش نسبی برسد و بهتر بتواند در زمینه های دیگر خودش را حفظ نماید،زیرا هرگزخداوند نخواسته وقتی راه ازدواج وجود دارد بنده اش زجر بکشدو ازدواج نکند و به هزار و یک سختی خودش را حفظ کند!!
پس ازدواج نه تنها منافاتی با خویشتنداری ندارد بلکه زمینه را فراهم میکند تا افراد بهتر بتوانند خویشتنداری نمایند
بله یک زمانی است که فردی هیچگونه نمیتواند ازدواج دائم کند،هیچگونه هم نمیتواند ازدواج موقت کند،اینجا چاره ای ندارد جز اینکه با هر سختی و زجری که شده خویشتنداری نماید و قطعا هم چنین فردی ماجور خواهد بود و خداوند نیز از فضل خودش اورا بی نیاز خواهد ساخت!

خداوند عاقبت همه مارا ختم به خیر بگرداند
یازهرا(س)

[="Tahoma"]

monji-sec;692285 نوشت:
متاسفانه منی ک دارم بی حجاب میگردم! با تعاریف بی حجابی و حجاب مخالفم! منیم ک دارم میرم دانشگاه ازاد با این تعاریف مخالفم!پس جاش نیست بگیم.........

خداییش خودت فهمیدی چی گفتی؟!!!:Nishkhand:

بچه محله امام رضا;692332 نوشت:

خداییش خودت فهمیدی چی گفتی؟!!!:Nishkhand:

شما متوجه نشدی سطحش بالا بود:Khandidan!: مثه معلم فسلفه منطق که سر کلاس بچه ها میگن حالش خوبه؟داره شعر میگه:Nishkhand:
جدا از شوخی منظورم اینه کسی که بی حجابه دیدین چجوری دفاع میکنه از بی حجابی؟ کسیم که میره دانشگاه ازاد نمیخاد قبول کنه اون حقایقو........

دادا تو برو یه دانشگاه خوب مث صنعتی شریف و امیر کبیر...
اونجا اولا خود دختراش فهم و شعور دارن معمولا چادری هستن دیگه خیلی بد باشن مانتو مقنعه...کم پیش میاد بدحجابش
دوما انقدر حجم درسا زیاد میشه که اصن نمیرسی به چشم چرونی و ...(دیدم که میگما)

حسن...;690859 نوشت:
این فکر که مجبورم به خاطر بی حیا بودن یه عده برم توی رشته ای که هیچ علاقه‌ای بهش ندارم

سلام
کاربر محترم به نظر بنده می تونید توی دانشگاه های فنی و حرفه ای ثبت نام کنید که یا مختص اقایونه یا مختص خانومها!!!!! نیازی هم نیست که رشته ای که علاقه ای ندارید رو اتخاب کنین!

**گلشن**;692163 نوشت:
سلام :hamdel:
من همیشه گفتم که بی حجابی باعث تحریک نمیشه پسر اگر خودش شیشه خورده داشته باشه حتی با دختر چادری هم تحریک می شه

سلام:Gol:
منظورتون از شیشه خورده واضح نیست

ملاali;692391 نوشت:
سلام
منظورتون از شیشه خورده واضح نیست

سلام :Gol:
مشخصه دیگه یعنی چی
یعنی اینکه خودش چشم چرون باشه و دنبال دخترا باشه

**گلشن**;692420 نوشت:
مشخصه دیگه یعنی چی

خب اگه ی مقدار وضع مالیشو دخترا بفهمنو کمی هم به ظاهرش برسه یا هیکلی باشه این قضیه برعکس میشه و کم کم میان سراغش ب بهانه جزوه و....

monji-sec;692426 نوشت:
خب اگه ی مقدار وضع مالیشو دخترا بفهمنو کمی هم به ظاهرش برسه یا هیکلی باشه این قضیه برعکس میشه و کم کم میان سراغش ب بهانه جزوه و....

خوب این جور دخترام شیشه خورده دارن :Nishkhand:

**گلشن**;692420 نوشت:
مشخصه دیگه یعنی چی

آره خب
اما تحریک شدن تا یه حدی و توی شرایط مستعد یه اتفاق ناخوداگاهانه ست که اگه نباشه اصلا ازدواجی صورت نمیگیره
فردی که با دیدن جنس مخالف (با شرایط خاص) تحریک نشه باید بره دکتر یعنی که مشکل داره:ok:
:Gol:

ملاali;692431 نوشت:
آره خب
اما تحریک شدن تا یه حدی و توی شرایط مستعد یه اتفاق ناخوداگاهانه ست که اگه نباشه اصلا ازدواجی صورت نمیگیره
فردی که با دیدن جنس مخالف (با شرایط خاص) تحریک نشه باید بره دکتر یعنی که مشکل داره

ببینید میشه استانه تحریک شدن رو پایین اورد
مثلا مردی که اصلا با هیچ دختری حتی صحبت هم نکرده ممکنه با دیدن یک دختر چادری و یا شنیدن صداش تحریک بشه
این خوب نیست و به ضرر خانمها تموم میشه
الان تو خارج چون بی حجابی عادیه استانه تحریک خیلی پایینه
و مرد و زن خیلی راحت تر از اینجا با هم تماسهای دوستانه غیر جنسی و غیر شهوتی بر قرار می کنن
که این حالت به نفع خانمهاست

[="Microsoft Sans Serif"][="Indigo"]سلام علیکم

**گلشن**;692433 نوشت:
مرد و زن خیلی راحت تر از اینجا با هم تماسهای دوستانه غیر جنسی و غیر شهوتی بر قرار می کنن

در حرام منفعتی نخواهد بود، حال اگر آنچه می فرمایید حرام است ، پس نفعی ندارد ... نه برای خانم ها و نه برای آقایان...

**گلشن**;692433 نوشت:

در ضمن هدف وسیله را توجیه نمی کند....

یا علی[/]

**گلشن**;692433 نوشت:
مثلا مردی که اصلا با هیچ دختری حتی صحبت هم نکرده ممکنه با دیدن یک دختر چادری و یا شنیدن صداش تحریک بشه
و مرد و زن خیلی راحت تر از اینجا با هم تماسهای دوستانه غیر جنسی و غیر شهوتی بر قرار می کنن

پس قبول دارید تحریک شدن لزوما منحرف بودن نیست؟

و اما سخنتون در مورد خارج اثبات میخواد
منابع خبری از آمار بالای تجاوز در کشورهای غربی خبر میدهند
برفرض که این اخبار هم صحت نداشته باشد، پایین بودن آستانه تحریک همچین خوب هم نیست
نتیجش این میشه که این افراد به هیجان خیلی خیلی بیشتری برای ارضا شدن نیاز پیدا میکنند که باعث میشه سر از همنجس بازی و غیره در بیاورند

اتفاقا من فکر میکنم یکی از فلسفه حجاب در ادیان عادی نشدن زن و مرد برای هم است

سلام
ببین به نظر من اگر بایک روانشناس صحبت می کردی برای مشکلت خیلی بهتر است. درسته بسیاری از دانشگاه های ما مختلط هستند ولی اون قدر وضعیت وحشتناک نیست. علی الخصوص توی شریف و امیرکبیر که همه فقط فکر درس اند. ببین غریزه جنسی اگر در وجود شما فعال شده (فعال که هست در همه منظورم اینه که انحرافی چیزی پیش اومده باشه) این با ایزوله کردن محیط و با مثلا ندیدن دختر ها درست نمی شه. چون این فعال شده دیگه. شما یک کم با فضای مجازی اگر آشنا باشید می توانید به خیلی از فیلم های بد دست پیدا کنید. این که شما شریف یا امیر کبیر را ول کرده اید که بروید دانشگاه مالک اشتر (که البته دانشگاه خوبی است ولی به شریف نمی رسد) نشان می دهد شما در برابر غریزه جنسی خودباخته شده اید.راحت تر بگم ازاین غریزه برای خود غول ساخته اید.این مسئله را بایک مشاور امین حل کنید. علیکم بالمشاور. شما فکرمی کنم تصور درستی از دانشگاه ندارید. من خودم در یک دانشگاه ملی درس می خونم. ترم اول فکر می کردم قرار است بروم دریک محیط پراز فساد که مثلا توی خوابگاه مثلا همه معتادند یا هر کسی 5یا 6 تا دوست دختر دارد. درحالی که دراین 4سال دانشگاه تنها 5الی 6 نفر این طوری دیدم. بسیاری آدم های درست دیدم. قبل از دانشگاه متاسفانه خیلی بد از وضع دانشگاه برای بچه ها گفته می شود. بعد می خواستم بپرسم منظورتان از بی حیایی چیست؟منظورتون اینه که حجاب دخترها بداست. خوب نگاه نکنید. یا دخترها خیلی با ناز وافاده حرف می زنند. خوب باهاشون حرف نزنید. من خودم در دوره کارشناسی مجموعا با دویا سه تا دختر اون هم ضرورت بود صحبت کردم. به نظر من شما اگه توی دانشگاهی که همش پسر ها هستند هم بروید باز هم وضعیتتان همین است. برای این مشکلتون ابتدا مشاوره کنید بعد برویدبا نظر مشاور ازدواج کنید.البته ازدواج یک خورده به نظرم زود است. خلاصه اگر مشکلی جنسی دارید دانشگاهی که توش پسر ها هستند مشکلتان را حل نمی کند. بعد یک سوال داشتم. شما اگر این جور مشکلاتی دارید چگونه دانشگاه شریف قبول خواهید شد؟یعنی چگونه توانسته اید این قدر درس بخوانید که شریف قبول شید؟ چگونه تمرکز کرده اید؟ البته من بانظر پدرتان موافق هستم. شما برید شریف و زودی هم ازدواج کنید. این خیلی خوب است.

**گلشن**;692433 نوشت:
اشتباه می کنید.آمار تجاوزات جنسی در غرب رابخوانید. همچنین نظرات شهید مطهری در باب غریزه جنسی در کتاب مسئله حجاب را بخوانید.

سلام.
من خیلی از پست های قبلی رو نخوندنم.
به نظرم تقریبا داری اشتباه می کنی که دانشگاه مالک رو فقط به خاطر این مسائل انتخاب می کنی. چون هرچند آقایون باید با آستین بلند برن اونجا و خانم ها با چادر ولی مثل بعضی از دانشگاه های خاص سخت گیری آنچنانی ندارن. قبل دانشگاه چادر میزارن میرن داخل بعد از خروج از دانشگاه هم چادر رو در میارن. پس فرق آنچنانی با دانشگاه های دیگه نداره.
از این گذشته، به فرض که شما رفتی دانشگاه مطلوبتون، فردا که رفتین سر کار رو چیکار می کنین؟ حالا نمیگم شاید استاد دانشگاه بشین که اگه بشین شرایطتتون سخت تر میشه.

ملاali;692448 نوشت:
پس قبول دارید تحریک شدن لزوما منحرف بودن نیست؟

و اما سخنتون در مورد خارج اثبات میخواد
منابع خبری از آمار بالای تجاوز در کشورهای غربی خبر میدهند
برفرض که این اخبار هم صحت نداشته باشد، پایین بودن آستانه تحریک همچین خوب هم نیست
نتیجش این میشه که این افراد به هیجان خیلی خیلی بیشتری برای ارضا شدن نیاز پیدا میکنند که باعث میشه سر از همنجس بازی و غیره در بیاورند

اتفاقا من فکر میکنم یکی از فلسفه حجاب در ادیان عادی نشدن زن و مرد برای هم است

بله درسته تحریک شدن انحراف نیست
ولی اینکه ادم اینقدر ضعیف باشه که نتونه جلوی خودش و بگیره یقینا انحراف است
یعنی تحریک شدن دلیل نمی تونه باشه که ادم دنبال دختر راه بیفته
یا خدای نکرده تجاوز کنه
مردها از زورشون در این مواقع سواستفاده می کنند
وگرنه زنها هم تحریک می شن
پس چرا انها خویشتن داری می کنند ؟
چون زورشون نمی رسه
پس اینکه بگید تحریک باعث تجاوز می شه غلطه
بلکه زور بازو و بی عقلی باعث تجاوز می شه
تو خارجم که تجاو زیاده احتمالا بخاطر مشروب خوری هست نه تحریک شدن

ابوالبرکات;692546 نوشت:
اشتباه می کنید.آمار تجاوزات جنسی در غرب رابخوانید. همچنین نظرات شهید مطهری در باب غریزه جنسی در کتاب مسئله حجاب را بخوانید.

خوب یک دلیل اینکه امار تجاوز جنسی در ایران کمتره شاید بخاطر این باشه که زنها از ترس ابروشون شکایت نمی کنن

باسلام
اولا: دوست عزیزم شما مشکل خاصی ندارید و با یک تصمیم گیری خوب و مناسب شرایط خودتان،به راحتی می توانید با بهترین روش با این مسائل کنار بیایید.
ثانیا:فعلا که نتایج معلوم نشده است و تصمیم انتخاب دانشگاه را انشالله بعد نتایج انجام دهید و درگیری ذهنی مشکلی را حل نمی کند.
ثالثا:شما اهداف خودتان را باید مستقلا معین و مشخص کنید،هدف از تخصیلیتان چیه؟ به کجا می خواهی برسی؟ وخیلی از مسائل دیگر، البته اهداف خوب و قابل دسترس نیاز به مشاوره دارد،تحیر در تصمیم گیری و عدم انتخاب اهداف منطقی و مناسب برای فرد خیلی آسیب زاست.
رابعا:اگر نگاهتان این است که اگر فلان دانشگاه برید منحرف می شوید و یا مسائل دیگر،به نظر می رسد که این ایده منطقی نیست بلکه شما باید دنبال اهدافتان باشید و با اندکی آگاهی و برخورد صحیح دچار مسائل گناه و یا روابط اشتباه نخواهید شد،شما یک فرد محتاط و با بصیرت وبا ارداه ای هستید و با اندک توجه و تصمیم جدی و توکل به خدا در هر جا که بخواهید می توانید شخص موفقی باشید،مگرشهید چمران چگونه توانست در آمریکا که مرکز فساد بود، بهترین درس را بخواند و به بهترین جاها و مقامات معنوی برسد،پس فرد اگر بخواهد خدا دست او را می گیرد و به بهترین مقامات هم می رساند.بزرگوار شما هم نگران این قصه نشوید،همت خود را بالا و اراده را محکم و توکل را به خدا بیشتر کنید و هیچ نگران نباشید.
خامسا:شما بهتر است اولویت های زندگی خودتان را معین و در صورت تردید و شک با یک مشاور متخصص در میان بگذارید،آنچه از گفته خودتان مشخص و معلوم هست شما نسبت به آموختن علم علاقه خاصی دارید و از آن طرف احساس افتادن در گناه و یا مسائل دیگر شما را اذیت می کند و از طرف دیگر پیشنهاد پدرتان مبنی بر ازدواج و مخالفت مادرتان، شما را دچار بحران و تردید در تصمیم گیری کرده است،آنچه معقول به نظر می رسد این است:شما اولین اولویتتان درس و انتخاب رشته مورد علاقه تان باشد وبعد از اینکه این موضوع حل شد وشما به جایی که مورد دلخواهتان هست رسیدید می توانید برای اولویت دوم که ازدواج است برنامه ریزی و فکر بکنید.

سلام دوست من
من خودم تهران دانشجو هستم
همه ی دانشگاه های تهران هم تقریبا دوستی دارم و با فضاشون آشنا هستم
متاسفانه فضای دانشگاه ها الان خیلی کثیف و مسخرس
اگه بچه مقید و معتقد باشی حتما اذیت میشی
حالا هر چقد هم مومن باشی باور کن تاثیر میگیری
شعار الکی ندیم لطفا

دانشگاه های با شرایط خاص با توجه به شرایطشون واقعا عالین
هم از نظر جو حاکم بر اون و هم شرایط شغلیش که حتی راه برای زود ازدواج کردنت هم فراهم میشه

دوست عزیز جامعه به اشخاص متدین و با تخصص نیاز مفرطی داره ، چون اینجور افراد که تخصصی داشته باشن و مبانی اعتقادی محکمی داشته باشن به شدت کمه .
شما فقط مسئول خودت نیستی ، در قبال جامعه هم مسئولی ، تا حالا اینطوری به قضیه نگاه کرده بودی که این کار یه وظیفه هست برای شما ؟
شهید بابایی تو دوران شاهنشاهی برای خلبانی بورسیه شدن خارج داستانشون رو احتمالا با اون استاد زن آمریکایی شنیدید یا شهید چمران تو دانشگاههای خارج درس نخوندن ؟
اونجاها که مسلم حجابی در کار نیست ، حالا شما برای چند تا کم حجاب یا بد حجاب میخوای نری دانشگاه مورد نظر ؟ این یه وظیفه هست که بر دوش امثال شماست ، از خدا بخواه که تو این راه کمکت کنه و دعا کن ، خودش کمک میکنه . تصمیمی نگیر که اون بعدا پشیمون بشی و اون دنیا هم نتونی جواب بدی .

دل قوی دار که بنیاد بقا محکم از اوست !

.

آقا پسر 18 ساله ازدواجا از سرت با این مملکت و مردمش بیرون کن من که 27 سالمه مجردم الان مشکلات ازدواج خیلی
1- دختر خوب اصلا گیر نمیاد
2- اگه گیر بیاد فقط دنبال ثروت هستند
3- تا کار با کلاس نداشته باشی هیچ خانواده ای اجازه خواستگاری رفتن بهت نمیده حتی اجازه هم بده از اول تا
آخرش سوالات مالی ازت میپرسند
4 - کمترین مهریه که دخترا میخاند 500 سکه هست

حسن...;690859 نوشت:
سلام.من امسال کنکور دادم.اونطور که دلم میخواست نبود اما میدونم که میتونم توی رشته‌ی مورد علاقه ام در دانشگاه شریف یا امیرکبیر یا صنعتی اصفهان(شهر خودمون) قبول شم.اما به خاطر شرایطی که الان خدمتتون عرض میکنم رشته‌ی هوا و فضای دانشگاه مالک اشتر رو در اولویت گذاشتم.من از ماه رمضون پارسال هرجور گناه مربوط به غریزه‌ی جنسی رو مطلقا کنار گذاشتم.از طرفی هم از همون نظر خیلی حساسم و خیلی راحت آرامشمو از دست میدم.به همین خاطر خیلی خیلی کم از خونه بیرون میرم و الان که باید برم دانشگاه به بن بست خوردم.میدونم که محیط فعلی دانشگاه ها برای من غیر قابل تحمله.برا همین تصمیم دارم برم دانشگاه مالک اشتر.این فکر که مجبورم به خاطر بی حیا بودن یه عده برم توی رشته ای که هیچ علاقه‌ای بهش ندارم خیلی آزارم میده.اونم تو مملکت به اصطلاح اسلامی!البته پدرم میگه تو برو شریف ما زود زنت میدیم!اما من خودم منطقی هستم و میدونم که چه مشکلات زیادی توی مسیر ازدواج هست.از طرفی هم مخالفت مادرم از این موضوع جلوگیری میکنه.همچنین زن گرفتن یه پسر۱۸ ساله تو مملکت ما انگار قباحت داره!!!!ازتون میخوام که یه راهی جلوی پام بگذارید.دعا و مناجات و .... هم کارساز نبوده(با وجود اینکه خدا توی قرآن گفته:ولیستعفف الذین لایجدون نکاحا حتی یغنیهم الله من فضله)واقعا زشته تو مملکت امام زمان کسی چنین مشکلی داشته باشه

با سلام
ابتدا چند نکته رو عرض کنم:

• قطعا شناخت شما از شخصیتتون و خانواده تون نسبت به بقیه بیشتر هست ( با توجه به همین شناخت میتونید پیش بینی کنید که در شرایط خاص از نظر کمی و کیفی خود شما و خانواده شما چه عکس العملی نشان خواهید داد)
  • لازمه ازدواج بلوغ جنسی و فکری است ( نمیشه دو نفر هم سن {مثلا 18 ساله } رو در این خصوص به صورت دقیق با هم مقایسه کرد، عوامل زیادی در تفاوت این دو نفر دخیل هستند و نمیشه به صورت قطعی گفت چون فلان نفر 18 ساله است به بلوغ فکری نرسیده است و نفر دیگر که الان 25 ساله است کاملا به بلوغ فکری رسیده است و به قول معروف انسان پخته ای هست )
  • به احتمال زیاد، در آینده به رشته تحصیلی که الان انتخاب می کنید، سر و کار خواهید داشت؛ پس مورد از اهمیت زیادی برخوردار است.

طبق صحبت های خودتون، دو راه وجود دارد:

• رفتن به دانشگاه شریف و ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه
  • رفتن به دانشگاه مالک اشتر و ادامه تحصیل در رشته ای که به آن علاقه ندارید

دو تا گزینه موجود رو روی برگه های مجزا بنویسید و برای هر کدام معایب و مزایا رو در ذیل برگه ها یادداشت کنید. برای معایب راه کارهایی شرعی و قانونی و عملی که به ذهنتون میرسه رو یادداشت کنید( راه کارهایی هم که به نظرت غیر عملی میرسه رو نیز یادداشت کنید. برای هر کدام از معایب در همین تاپیک راه کارهایی ارایه شد که شما با توجه به شخصیت و شرایط خودتون اونها را انتخاب کنید و بنوسید. دقت کنید با توجه به شخصیت شما و خانواده تون و شرایط تون بعضی از راه کارها به صورت موقت جوابگو هستند)

با توجه به موارد ذکر شده معایب و محاسن رو بالانس کنید و یک از گزینه ها رو به صورت موقت انتخاب کنید، بعد به سراغ پدرتون برید و برگه ها رو نشون اون بدید و در مورد معایب و مزایا هر کدام صحبت کنید و نظر ایشون رو در این مورد جویا بشید ولی از انتخابی که انجام داده اید ایشون رو مطلع نکنید، به احتمال زیاد ایشون در خصوص بعضی از راه کارها موقت و دایم به شما همفکری خواهند داد، چه بسا خود ایشان راه کار مرتفع کردن بعضی از موانع باشند؛ سپس همین مرحله را به اتفاق مادرتان تکرار کنید و نظرا ایشان را نیز یادداشت کنیدو بعد از این مرحله سه نفری بنشینید و در مورد موارد ذکر شده با هم گفت و گو کنید ( در این مرحله و قبل از شروع گفت و گو آنان را از انتخاب خود آگاه کنید) ، بعد از طی این مراحل یکبار دیگه انتخاب خود را بازبینی کنید و به همراه پدر و مادر و با در دست داشتن دو برگه به سراغ یک مشاور بروید و پس از شنیدن صحبت های ذکر شده و با توجه به شناختی که از خودتون و شخصیت تون دارد نسبت به انتخاب قطعی اقدام کنید.
ان شاءالله موفق خواهید شد.

بنظر من درس را رها کن و ازدواج کن با دختری که دوستش داشته باشی و او نیز دوستت داشته باشد....الان زمونه طوریه که درس خوندن به جایی نمی رسی هرکی درس بخونه بدبخت میشه و جز حدر دادن زندگی سودی نداره...کلی درس می خونی به هیچ جا نمی رسی و هیچی از زندگی بارت نمی شه...قدیم درس خوب بود الان هیچ ارزشی جز تلف کردن جوونی و عمر نداره

monji-sec;692337 نوشت:
شما متوجه نشدی سطحش بالا بود:Khandidan!: مثه معلم فسلفه منطق که سر کلاس بچه ها میگن حالش خوبه؟داره شعر میگه:Nishkhand:
جدا از شوخی منظورم اینه کسی که بی حجابه دیدین چجوری دفاع میکنه از بی حجابی؟ کسیم که میره دانشگاه ازاد نمیخاد قبول کنه اون حقایقو........

خب دوست عزیز ، ما که تو دانشگاه آزاد هم درس خوندیم هم غیر انتفاعی .
هیچ خبری نبود. شما که دانشجو نیستی داری یک چیزی روی هوا میگی.
پس شما باید قبول کنید که دارید بی جهت حرف میزنید.

nothing;692948 نوشت:
بنظر من درس را رها کن و ازدواج کن با دختری که دوستش داشته باشی و او نیز دوستت داشته باشد....الان زمونه طوریه که درس خوندن به جایی نمی رسی هرکی درس بخونه بدبخت میشه و جز حدر دادن زندگی سودی نداره...کلی درس می خونی به هیچ جا نمی رسی و هیچی از زندگی بارت نمی شه...قدیم درس خوب بود الان هیچ ارزشی جز تلف کردن جوونی و عمر نداره

درود
شما که دارید ایشون رو تشویق میکنید درس نخونن.
به این توجه کردید که ایشون در جامعه امروزی هیچ جایگاهی ندارند ؟
ایشون بدون داشتن مدرک حق حرف زدن هم ندارند چه برسه به ....
ایشون فردا اگر صاحب فرزندی بشه و فرزندشون یک سوال علمی بکنه و ایشون نتونه جواب بده چه چیزی براش میمونه ؟
ایشون که شرایط درس خوندن رو دارند پس چرا درس نخونن ؟
پیغمبر گفته که "ز گهواره تا گور دانش بجوی".
سخنان پیامبر هم فکر نمیکنم بُعد مکانی و زمانی داشته باشه و همیشه به کار میاد.

وسواس;692987 نوشت:
خب دوست عزیز ، ما که تو دانشگاه آزاد هم درس خوندیم هم غیر انتفاعی .
هیچ خبری نبود. شما که دانشجو نیستی داری یک چیزی روی هوا میگی.
پس شما باید قبول کنید که دارید بی جهت حرف میزنید.

دوست عزیز یعنی بقیه اساتید هم دروغ میگن؟؟؟؟؟؟

کدوم دانشگاه ازاد شما درس خوندی؟ ببینید شما تو این حال و احوال نبودی دلیل نمیشه نبینی!
وقتی شما بری دانشگاه ازاد چشاتو ببندیو درستو بخونی راتو بری بیای نمیبینی! ولی یکم فراتر بری میبینی!

شما میگی این خبرا نیست! ولی پارتی های شبانه تهران ی چیز دیگه میگن! خونه های اجاره ای دختر پسرای بدون عقد ی چیز دیگه میکن!

ی روز پادشاه ب داروغه میگه برو از همه مالیات بگیر! میره به هرکی میگه میگن نداریم! دست خالی برمیگرده!

پادشاه سری بعد 2 تا سکه میذاره کف دستش !میگه حالا برو....این سری میره به هرکی میگه مالیات بدین میگن نداریم! میگه بابا دو سکه رو ک دارین؟

شما هم وقتی تو این فاز ها نیستی فک میکنی همچین چیزایی نیست....

وسواس;692990 نوشت:
درود
شما که دارید ایشون رو تشویق میکنید درس نخونن.
به این توجه کردید که ایشون در جامعه امروزی هیچ جایگاهی ندارند ؟
ایشون بدون داشتن مدرک حق حرف زدن هم ندارند چه برسه به ....
ایشون فردا اگر صاحب فرزندی بشه و فرزندشون یک سوال علمی بکنه و ایشون نتونه جواب بده چه چیزی براش میمونه ؟
ایشون که شرایط درس خوندن رو دارند پس چرا درس نخونن ؟
پیغمبر گفته که "ز گهواره تا گور دانش بجوی".
سخنان پیامبر هم فکر نمیکنم بُعد مکانی و زمانی داشته باشه و همیشه به کار میاد.

والا ما هم پدرمون سواد درست حسابی نداشته ولی بحث و سوال علمی کردیم یجوری جواب داده چیزی از ارزش هاش کم نشده!

ایشون با داشتن پول بدون مردک هم میتونه دوبرابر مدرک دارا حرف بزنه...پووووووووووول پوووووووووووول اینو داشته باش جلو پات بلند میشن

monji-sec;693000 نوشت:
دوست عزیز یعنی بقیه اساتید هم دروغ میگن؟؟؟؟؟؟

کدوم دانشگاه ازاد شما درس خوندی؟ ببینید شما تو این حال و احوال نبودی دلیل نمیشه نبینی!
وقتی شما بری دانشگاه ازاد چشاتو ببندیو درستو بخونی راتو بری بیای نمیبینی! ولی یکم فراتر بری میبینی!

شما میگی این خبرا نیست! ولی پارتی های شبانه تهران ی چیز دیگه میگن! خونه های اجاره ای دختر پسرای بدون عقد ی چیز دیگه میکن!

ی روز پادشاه ب داروغه میگه برو از همه مالیات بگیر! میره به هرکی میگه میگن نداریم! دست خالی برمیگرده!

پادشاه سری بعد 2 تا سکه میذاره کف دستش !میگه حالا برو....این سری میره به هرکی میگه مالیات بدین میگن نداریم! میگه بابا دو سکه رو ک دارین؟

شما هم وقتی تو این فاز ها نیستی فک میکنی همچین چیزایی نیست....

من توی دانشگاه آزاد مشهد درس خوندم.
اتفاقاً همون اوایل خیلی ذوق داشتم ، اگر دبیرستانی بوده باشید میفهمید من چی میگم.
ترم های اول که به عقده گشایی سپری میشه.
عقده ای که هم از جانب دخترهاست و هم پسر ها.
خیلی سعی کردیم یکی رو پیدا کنیم باهاش روی هم بریزیم ولی به بن بست خوردیم.
اصولاً دختر خانوم های محترم به این راحتیا چراغ سبز نمیدن.
منکر این نمیشم افراد نخاله هم بودند در محیط دانشگاه که جو رو به هم میریختند.
من که توی حوزه درس نخوندم ولی از اونایی که رفتند حوزه هم بپرسید بهتون میگن که اونجا هم نخاله بوده.
بعد از اون چیز خاصی من مشاهده نکردم ، نه میشنیدم نه میدیدم که آقا بلند شو بیام بریم خونه "سامان پارتی".
خونه پرش این بود بچه ها اونم پسرا بعد از کلاس میرفتن کافه.

monji-sec;693001 نوشت:
والا ما هم پدرمون سواد درست حسابی نداشته ولی بحث و سوال علمی کردیم یجوری جواب داده چیزی از ارزش هاش کم نشده!

ایشون با داشتن پول بدون مردک هم میتونه دوبرابر مدرک دارا حرف بزنه...پووووووووووول پوووووووووووول اینو داشته باش جلو پات بلند میشن

این دلیل خوبی نیست که بخواید حرفتون رو توجیه کنید . Smile

اینم درسته که "کاری که پول میکنه ، غول نمیکنه".
ولی خب شاید ایشون پول نداشته باشند. و فقط با درس خوندن اونم توی دانشگاه معتبری مثل شریف بتونن رشد کنند.

وسواس;693011 نوشت:
من توی دانشگاه آزاد مشهد درس خوندم.
اتفاقاً همون اوایل خیلی ذوق داشتم ، اگر دبیرستانی بوده باشید میفهمید من چی میگم.
ترم های اول که به عقده گشایی سپری میشه.
عقده ای که هم از جانب دخترهاست و هم پسر ها.
خیلی سعی کردیم یکی رو پیدا کنیم باهاش روی هم بریزیم ولی به بن بست خوردیم.
اصولاً دختر خانوم های محترم به این راحتیا چراغ سبز نمیدن.
منکر این نمیشم افراد نخاله هم بودند در محیط دانشگاه که جو رو به هم میریختند.
من که توی حوزه درس نخوندم ولی از اونایی که رفتند حوزه هم بپرسید بهتون میگن که اونجا هم نخاله بوده.
بعد از اون چیز خاصی من مشاهده نکردم ، نه میشنیدم نه میدیدم که آقا بلند شو بیام بریم خونه "سامان پارتی".
خونه پرش این بود بچه ها اونم پسرا بعد از کلاس میرفتن کافه.

خب بله ماشینو تیپو هیکل نداشته باشی کسی سمتت نمیاد!

ولی دلیل نمیشه بگین نیست توصیه من اینه یک سر ب دانشگاه ازاد غرب تهران یا اصفهان بزنید میگین وای خدا مگه داریم؟

[="Arial"][="Blue"]

**گلشن**;692772 نوشت:
بله درسته تحریک شدن انحراف نیست
ولی اینکه ادم اینقدر ضعیف باشه که نتونه جلوی خودش و بگیره یقینا انحراف است
یعنی تحریک شدن دلیل نمی تونه باشه که ادم دنبال دختر راه بیفته
یا خدای نکرده تجاوز کنه
مردها از زورشون در این مواقع سواستفاده می کنند
وگرنه زنها هم تحریک می شن
پس چرا انها خویشتن داری می کنند ؟
چون زورشون نمی رسه
پس اینکه بگید تحریک باعث تجاوز می شه غلطه
بلکه زور بازو و بی عقلی باعث تجاوز می شه
تو خارجم که تجاو زیاده احتمالا بخاطر مشروب خوری هست نه تحریک شدن

سلام
به نظرم شما شناخت درستی از جنسیت مردان وزنان ندارید
مرد وزن دو جنس مخالف با تفاوت های کلی هستند از نظر مسائل جنسی وآستانه تحریک که شما در موردش صحبت می کنید اصلا نمیشه مرد وزن رو با هم مقایسه کرد
خویشتن داری هم در زنان ومردان خیلی تفاوت داردالبته بحث در این موارد ربطی به این تاپیک ندارد فقط می خواستم بگم ما نمی توانیم در مسایل جنسیتی مرد وزن از مقایسه استفاده کنیم
[/]

**گلشن**;692776 نوشت:
خوب یک دلیل اینکه امار تجاوز جنسی در ایران کمتره شاید بخاطر این باشه که زنها از ترس ابروشون شکایت نمی کنن
اون کتاب رو حتما بخونید.

ابوالبرکات;692543 نوشت:
درسته بسیاری از دانشگاه های ما مختلط هستند ولی اون قدر وضعیت وحشتناک نیست. علی الخصوص توی شریف و امیرکبیر که همه فقط فکر درس اند

سلام
این یک تصور کاملاً غلط رایج در میان دانش آموزان است....
کسانی که دانشگاه نرفته اند آن را قطعه ای از بهشت می پندارند. انحراف در دانشگاه ها خیلی زیاده و در این دانشگاه هایی که فکر می کنید همه به فکر درسن هم بیشتره....این تصور غلط بیهوده را در ذهن دانش آموزان تزریق می کنند که اونا رو به درس خوندن بیشتر برای کنکور تشویق کنن....وگرنه اینکه "اونا فقط به فکر درسن" یک حرف بی اساس است....
من خودم تو یکی از همین ها هستم....
توصیه می کنم این تاپیک را هم در مورد دانشگاه بخوانید:
http://www.askdin.com/thread42959.html#post567117

آقا من مشکلم ازدواج نیست مشکلم دانشگاهههههههه

monji-sec;692259 نوشت:
خب شما فقط داری میگی! بیرون استخر وایسادی میگی شنا کن دیگه!
دارم از نیاز جنسی میترکم! تو خیابون ی خانم ساپورت میپوشه! من چیکار کنم آخه؟ نگاش نکن! خب نفس اماره قویه!
سخن شما پند آموز نبود ک پند بگیرم....دقیقا مثه ادمایی که فوتبال نگاه میکنن میگن بابا گل بزن دیگه! ولی کافیه برن تو زمین میگن غلط کردم چ سخته!

آخ قربون دهنت
با کلمه به کلمه ی این قسمت موافقم.قشنگ حرف دلمو زدی.
من هنوز نتونستم تصمیمی بگیرما.

شبـنم;692228 نوشت:
تا آنجایی که ما خبر داریم ازدواج موقت برای مردانی بود که از خانه دور افتاده بودند و خوف گناه داشتند و ...... اینجاست که میگن هر سخن جائی و هر نکته مکانی دارد
وگرنه خویشتن داری در همه ی موارد تاکید شده و حداقل در این یه مورد اختلافی مابین فقها و علما نیست و نبوده و بر همگان لازمه خویشتن درای کنن و به یاد خدا باشن و از گناه دوری کنن
کجای قرآن خدواند به این صراحت گفته سراغ متعه بروید ای پسران جوان و تازه به بلوغ رسیده !!!! علما در جواز متعه برای همگان اختلاف نظر دارند

اینگونه نیست هر نوجوانی حس کرد به سن بلوغ رسیده سریع سراغ متعه رود و زحمت خویشتن داری به خودش نده
ازدواج موقت به مراتب مضراتش بیشتره تا مزایاش در حالی که خویشتن داری چه مضراتی داشته !!!

چه طور مردی که دو روز از خونوادش دور افتاده بره ازدواج موقت کنه که به گناه نیفته اونوقت جوون ۱۸-۱۹ ساله که توی اوج فشار جنسیه ربخواد با تقوا و پرهیزکاری جوونیشو بگذرونه؟
معمولا خانوما نظرشون در مورد ازدواج و مسائل مربوط به غریزه جنسی همینطوره.چون فک میکنن آقایون مثل خودشونن.البته قبول دارم شهوت زنان ۹ برابر مدانه،اما این شهوت تا تحریکی نباشه کاری به فرد نداره.
تحریک آقایون بیشتر از طریق چشمه و خانوما از طریق دیگه.برا همینه ما تو سر و مغز خودمون میزنیم که عوامل تحریک تو محیط اطرافمون نباشه.افتاد؟؟

حسن...;693377 نوشت:
چه طور مردی که دو روز از خونوادش دور افتاده بره ازدواج موقت کنه که به گناه نیفته اونوقت جوون ۱۸-۱۹ ساله که توی اوج فشار جنسیه ربخواد با تقوا و پرهیزکاری جوونیشو بگذرونه؟

سلام
آن هم شرایط دارد اینطوری نیست هر مردی از خونه رفت بیرون اولین چیزی که به ذهنش رسید رفع نیاز جنسی باشه البته در این دوران هم دیگه چنین چیزی نمی بینیم
مثلا تقوا و پرهیزگاری پیشه نکنی میخوای چیکار کنی ؟ فعلا که شرایط ازدواج شما جور نیست ازدواج موقت هم برای شما توصیه نمیشه چون اصلا خانمی هم سن شما رو از کجا بیاریم ازدواج موقت بکنه

حسن...;693377 نوشت:
معمولا خانوما نظرشون در مورد ازدواج و مسائل مربوط به غریزه جنسی همینطوره.چون فک میکنن آقایون مثل خودشونن.البته قبول دارم شهوت زنان ۹ برابر مدانه،اما این شهوت تا تحریکی نباشه کاری به فرد نداره.

من این چیزها رو نمیدونستم شما خوب با این سن و سالتون این چیزها رو میدونید !!!!!!!!

حسن...;693377 نوشت:
حریک آقایون بیشتر از طریق چشمه و خانوما از طریق دیگه.برا همینه ما تو سر و مغز خودمون میزنیم که عوامل تحریک تو محیط اطرافمون نباشه.افتاد؟؟

نخیر نیفتاد این چه ربطی به دانشگاه داشت !!!! خوب از محیط دوری کن کم روی ازدواج و جنس مخالف تمرکز کن خود به خود چنین افکاری از ذهنت خارج میشه وقتی بیست و چهار ساعته ذهنت روی این موضوع متمرکز باشه تو صندوق هم بری باز محیط برات تحریک کننده میشه

**گلشن**;692776 نوشت:

شايد نه !
حتماً همينه ، خود پليس و آمار اين رو مي گه، موارد زيادي بوده كه فردي رو گرفتند بخاطر اين جرم بعد اعتراف كرده قرباني ها خيلي بيشتر بوده تعداد شون اما فقط يه نفر حاضر شده شكايت كنه !!

[="Arial"][="Blue"]

شبـنم;693384 نوشت:
من این چیزها رو نمیدونستم شما خوب با این سن و سالتون این چیزها رو میدونید !!!!!!!!

سلام شبنم جان
یادتون هست در تاپیک حدود حجاب در مورد جوراب من گفتم پوست پا هم تحریک کننده هست شما قبول نمی کردید؟
بازهم میگم در این مورد مرد وزن اصلا قابل مقایسه نیستند
مردان در سنین قبل از ازدواج بسیار دوران سختی دارند آرایش ملایم وپای بدون جوراب وحتی عادی تر دست زینت دارهم می تواند تحریکشان کند
وقتی به دختر خانم ها میگیم که کلیپس سه متری شما که باعث زیباتر شدن شما شده ممکنه دل آقا پسر رو بلرزونه اصلا برایشان قابل درک نیست
یا مثلا قبول نمی کنند که بعضی رنگ ها برای لباس همین اثر رو داره
[/]

[="Tahoma"]

حسن...;690859 نوشت:
.همچنین زن گرفتن یه پسر۱۸ ساله تو مملکت ما انگار قباحت داره!!!!ا

کی ؟
کجا؟
کی گفته ازدواج در سن پایین قباحت داره ؟
شما خودتون همچین طرز تفکری رو دارید فکر میکنید بقیه هم همینطور فکر میکنند

بنت الحسین;693394 نوشت:
سلام شبنم جان
یادتون هست در تاپیک حدود حجاب در مورد جوراب من گفتم پوست پا هم تحریک کننده هست شما قبول نمی کردید؟
مردان در سنین قبل از ازدواج بسیار دوران سختی دارند آرایش ملایم وپای بدون جوراب وحتی عادی تر دست زینت دارهم می تواند تحریکشان کند
وقتی به دختر خانم ها میگیم که کلیپس سه متری شما که باعث زیباتر شدن شما شده ممکنه دل آقا پسر رو بلرزونه اصلا برایشان قابل درک نیست

سلام
برای هر دو جنس محدودیتهایی تعیین شده ولی ما داریم می بینیم فقط دخترها باید محدود شوند تا مبادا پسرها تحریک شوند
اگر دختر باید رعایت کند پسر هم باید چشمهاش رو درویش کند وقتی پسرها در حفظ نگاه مشکل دارند قرار نیست تاوان آن را دخترها بپردازند
حجم موی سر دختر تحریک پذیر نیست که بکار بردن کلیپس تحریک آمیز باشه یا رنگ لباس
اتفاقا لباس های شاد و رنگ های روشن برای دانش آموزان دختر توصیه شده
ما که نمی تونیم دخترها رو از هر لحاظ محدود کنیم تا پسرها به گناه نیفتند پس این وسط تکلیف اون چشم حفظ کردنه چی میشه !!!!

مهر...;693396 نوشت:
کی ؟
کجا؟
کی گفته ازدواج در سن پایین قباحت داره ؟
شما خودتون همچین طرز تفکری رو دارید فکر میکنید بقیه هم همینطور فکر میکنند

ی چیزی بگم نمبخام بگم ازدواج در سن پایین قباحت داره ولی درکل یه چیز عجیب غریب ب حساب میاد وحالا ممکنه تو بعضی خانواده ها پشت سر طرف حرف میزنن

بنت الحسین;693394 نوشت:

سلام...احسنت....هزاران لایک!

خدا حفظتان کند....

سخنانتان عین واقعیت است اما متاسفانه بسیاری از مردان از گفتن این واقعیت ها ابا دارند چون فکر می کنند که اعتراف به این واقعیت ها نشانه ی ضعف و حقارت است!!!
و اینگونه توجیه می کنند که ""من قوی تر از اونم که یه تارمو منو تحریک کنه!!!!!""
و همین حرفها هم باعث سوءاستفاده ی بعضیا شده که هرقدر هم بهشون بگی واقعیت چیه، لجاجت به خرج می دهند....

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

موضوع قفل شده است