احساس می کنم غریزه جنسی و شهوت در من قوی شده است

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
احساس می کنم غریزه جنسی و شهوت در من قوی شده است

سلام .

من یه پسر ۱۶ ساله هستم که احساس میکنم یه کم شهوتم زیاد شده ،به طوری که بیشر اوقات اون رو احساس میکنم ،میخواستم بگم که من دوست دارم طبق فرمایش حضرت علی (ع) زمام و لجام نفسم رو در اختیار بگیرم و همیشه با خدا باشم ،و این هم بگم که من حدود ۹ ساعت در روز تنهایی درس می خونم (در مسجد)

آیا امیدی هست که من بتونم تقوایم رو حفظ کنم ،خواهشمندم که راهنماییم کنید ،اگر سخت ترین کار ها هم باشه من حاضرم انجام بدم ،از گفتن اینطور نکته هایی من کوتاهی نکنید.

خیلی متشکر و سپاس گذارم .

با نام و یاد دوست

 

 

 

 

کارشناس بحث: استاد صابر

با عرض سلام و تقدیم احترام خدمت شما کاربر محترم! امیدواریم راهنمای خوبی برای شما در این موضوع باشیم و امیدواریم عزاداری های شما نیز مقبول خدای یکتا واقع شود.

برادر محترم! شما در موقعيت سني خاصي هستيد كه غريزه جنسي در آن به اوج شكوفايي مي رسد و در حال حاضر اين غريزه به خصوص با تحريكاتي كه در زندگي و محيط امروزي وجود دارد, شما را در فشار و مضيغه قرار داده است.

بدون ترديد اگر خداوند غريزه جنسي را در انسان قرار داده قدرت و توان مقابله با گناه را نيز در وجود وي قرار داده است بنابراين هر انساني بايد با عزم و همتي سترگ به مبارزه با گناه برخيزد و همواره كوشش كند كه براي اولين بار كه ميل به گناه آمد با جديت تمام در برابر آن مقاومت كند آن گاه به تدريج مبارزه آسان خواهد شد.

گاهي اوقات ممكن است براي بعضي از افراد واقعا امكان ازدواج به هيچ وجه فراهم نشود، در اين صورت، قرآن كريم دستور به پاكدامني و عفاف مي دهد و مي‏فرمايد: «وليستعفف الذين لايجدون نكاحا حتي يغنهم‏الله من فضله» ، خداوند در اين آيه، صريحاً دستور به عفاف و خودنگهداري مي‏دهد و اين بهترين شيوه و روشي است كه با به كار بستن آن روح ايمان و تقوا در انسان پرورش مي‏يابد و سبب تقويت اراده و تسلط بر نفس مي‏شود و روحيه عفت در انسان زنده مي‏گردد.

چند راهكار كلي

1- برنامه‌ريزي براي كار مداوم

جوانان و نوجوانان از نيروي سرشار و فوق‌العاده‌اي برخوردارند. اين نيرو اگر در زمينه‌هاي ديگر مورد استفاده قرار نگيرد و به صورت مطلوب از آن استفاده نشود، با توجه به شرايط سني آن‌ ها در قالب امور جنسي و شهواني ظاهر خواهد شد. اگر جوانان و نوجوانان به كار مداوم عادت كنند و نيرو و توان خود را در اين زمينه به مصرف برسانند تا حدودي از انحرافات اخلاقي و شهوت و غريزة جنسي در آنان پيشگيري مي‌شود.

2- تنظيم خواب

اگر جوان قبل از آن كه به خواب برود، فكرش به خودش و يك سري مسايل و موضوعات مربوط به دورة جواني، معطوف گردد، كم كم به انحرافات كشيده خواهد شد. بنابراين، يكي از روش‌هاي پيشگيري از انحرافات اين است كه برنامة خواب به صورت دقيق تنظيم شود و تا زماني كه خواب بر شما غالب نشده به رختخواب نرويد.

3- دوري از محيط‌هاي آلوده و ناسالم

اگر واقعاً مي‌‌خواهيد از جواني‌تان به خوبي استفاده كنيد و در راه درست و سالم گام برداريد، سعي كنيد از محيط‌هاي آلوده و ديدن عوامل تحريك كننده، جداً پرهيز نماييد.

4- استفاده درست و مطلوب از اوقات فراغت
يكي از زمينه‌هاي پيدايش انحرافات در جوانان و نوجوانان، استفادة نادرست آن‌ها از اوقات فراغت است. اوقات فراغت طولاني و بي‌برنامه نوجوانان را عاصي و سرگردان مي‌كند. آن‌ها به تدريج سرخورده و مأيوس مي‌شوند و در نتيجه به دنياي درون خويش پناه مي‌برند و در كنج خلومت و انزوا راهي براي مشغوليت خود مي‌جويند.

5- پيشگيري از روابط ناسالم
براي پيشگيري از انحرافات اخلاقي سعي كنيد از دوستي‌هاي آلوده و مشكوك جداً پرهيز نموده و با افراد سالم و مذهبي ارتباط برقرار نماييد.

6- پرورش تقوا و معنويت در وجود خويش

اگر با تقويت ايمان و نيروي اراده، باورها و اعتقادات نوجوانان تقويت گردند، بدون شك بخشي از مشکلات آنان به ويژه در زمينة مسايل اخلاقي و شهوت و غريزة جنسي درمان مي‌شود. پس در این موضوع نیز فعالانه عمل کنید.

توصيه هاي كاربردي:
بعد از اين كه خود را در انجام برخي از كارهاي ايجابي مثل صبح زود بيدار شدن، نماز سر وقت، تلاوت قرآن و ورزش صبحگاهي، موفق شديد براي انجام كارهاي سلبي تصميم بگيريد يعني تصميم بگيريد كارهايي كه نبايد انجام دهيد را بتدريج ترك كنيد مثلا به عنوان نمونه مي خواهيد غرايز جنسي خود را مهار كنيد. در اينجا بايد رفتارهايي كه باعث شعله ور شدن شهوات مي شود را ترك كنيد.

أ‌. ابتدا نگاه خود را كنترل كنيد و تصميم بگيريد در برخورد با جنس مخالف نگاه خود را فرو بيندازيد.
ب‌. از گفتگو با جنس مخالف مگر در مواقع ضروري و در حد ضرورت اجتناب كنيد.
ت‌. از پوشيدن لباس هاي تنگ كه موجب تحريك شهوت جنسي مي شود خودداري كنيد.
ث‌. از فکر کردن به مسائل جنسی بپرهیزید.
ج‌. از پرخوري بويژه غذاهاي مهيج شهوت مثل سير، پياز، فلفل، تخم مرغ و ... اجتناب كنيد.
ح‌. افكار خود را بتدريج كنترل كنيد زيرا افكار منشاء رفتارند.
خ‌. هر شب، اعمال خود را محاسبه كنيد. رفتارهاي ارادي كه بايد انجام مي داديد را در صورت انجام يادداشت كنيد و رفتارهايي كه بايد ترك مي كرديد را نيز در صورت موفقيت يادداشت كنيد.
امیدواریم با عمل به انچه بیان شد قدرت کنترل خود را بالا ببرید و از غلبه ی شهوت جلوگیری نمایید.

موفق باشید.

سلام درکنار همه چیزهایی که استاد صابر گفتن .بنظرم سوره فصلت رو بخونید یه آیه داره که میگه

و اگر وسوسه ای از جانب شیطان تو را تحریک کند پس به خدا پناه ببر.زیرا که اوست شنوا و دانا.

یا راجب کسانی میگه که ازگناهان بزرگ و زشت پرهیز میکنن و یاازگناهان خلوت میگه.پیغمبر هم میفرمایند: 

کمال نیکوکاری در آن است که در خلوت همان رفتار را کنی که در آشکارا.

یه سایت هم هست سایت داداش رضا

Dadashreza.comایشون مدیرسایت مستهجن معروف ایران بودن بعدش الان شدن مدیرسایت تحول ایران.زندگینامه ایشون ونظرات کاربرا بهتون کمک میکنه راهی که اونا رفتنو شما نرید. وهر از گاهی هم سر بزنید به اونجا.

اینکه سرخودتو مشغول میکنی بدرس خوندن عالیه حتی اگر به هیچجاتودرس خوندن نرسی اما بازم درس بخون چون بیکاری بدترین درده و نفستو بیدارمیکنه مطمئن باش.

بغیر اون نه ساعت اگر دیدی خوابت نمیاد مثلا برو یه صفحه از سوره یوسف بخون یا سوره نور یا مومنون .اینا به پاکیت کمک میکنن چون قرآن به گفته خودش سراسر شفا و رحمته. پس شفات میده.

شده بلند شو بیل بزن اما بیکار نشین یکی از بزرگان که فقیر هم بودن و با دختر خانواده ثروتمند ازدواج کردن ایشون کارگربودن و عادت نداشتن بیکاربشینن تو یه خونه میره و بیماربود بلند شد الکی بیل زد و حوضشونو درست کرد  پدر اون دختر تا ته داستان این جوون رو خوند و به زنش گفت اگر اومدن واسه دخترمون حتما بهشون بدیمش.حالامن خیلی عامیانه گفتمش وخلاصه. 

ولی راهی که اکثریت رفتنو تو نرو عبرت بگیر قرارنیست همه چیوتجربه کنی

 

قطعاً وقتی خداوند غريزه جنسی را در انسان قرار داده راه رفع آن را هم قرار داده. نمی‌شود که خداوند به انسان تشنگی بدهد اما اجازه‌ی آب خوردن به او ندهد!
اگر توانایی گذران زندگی با شرایط فعلی را بدون نحمل فشار مضاعف دارید که هیچ. اما اگر دارید فشار غیرمعمول را تحمل می‌کنید، راه شما فقط عقدموقت است برادر
هر راه دیگری بجز عقدموقت خطرات زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. البته اگر نیاز به عقدموقت بود، لازم است با احتیاط انجام دهید و قبل از آن نیاز است آموزش‌هایی ببینید

با سلام خدمت شما همراه محترم

دوست عزیز جناب Reza-D

سابقا نیز از این دست توصیه افاضه فرمودید ولی آنطور که یادم هست دلیل قانع کننده ای برای توصیه به ازدواج موقت پسر16 ساله ارائه ندادید؟

براستی با چه سندی می فرمایید فقط و تنها توصیه ازدواج موقت است؟

لطفا توضیح بیشتری ارائه فرمایید.

شخصا زمانی که حدود 20 ساله بودم، با یه تمرین فکری این غریزه رو به مدت 6 ماه خاموش کردم. کافیه به رابطه به عنوان یه کار بیهوده نگاه بشه تا یک حالت سردمراجی به وجود بیاد ... اما بعداً ترسیدم که این برای زندگی زناشویی آینده مشکل ایجاد کنه و به همین خاطر دوباره فعالش کردم. می تونید با یه روانشناس مشورت کنید و ببینید آیا این کار رو توصیه می کنه یا خیر. تماشا نکردن پورن هم خیلی تاثیر داره.

 

من از کسانی که تجربه رابطه داشتند سوال کردم و میگن رابطه ای که در اون عشق نباشه با خودارضایی تفاوت زیادی نداره. کسانی که شغلشون ارائه خدمات جنسی است هم معمولاً درگیر بیماری های زیادی میشن و رابطه با این افراد می تونه خطرات زیادی برای سلامتی داشته باشه. وارد شدن به رابطه های دوستی هم معمولاًدر نهایت به ضربه خوردن روحیه دختران منجر میشه. پایان دادن به رابطه های عاطفی برای دختران خیلی سخت تر از پسرهاست.

 

 

جناب صابر عزیز

اولاً صحبت مرا درست بخوانید و نقل کنید. من کجا گفتم تنها راه استارتر فقط و فقط ازدواج موقت است؟! بلکه یک پیش زمینه‌ای را مطرح کردم

جمله‌ی من این بود:

" اگر توانایی گذران زندگی با شرایط فعلی را بدون تحمل فشار مضاعف دارید که هیچ

اما اگر دارید فشار غیرمعمول را تحمل می‌کنید، راه شما فقط عقدموقت است برادر "

پس استاد صابر گرامی، شما باید سوال خود را اصلاح بفرمائید به این شکل:

به راستی با چه سندی می‌فرمایید کسی که دارد فشاری مضاعف را تحمل می‌کند، تنها راهش ازدواج موقت است؟

که در آن صورت پاسخ سوالتان در خود سوال موجود است. چون دارد فشاری مضاعف را تحمل می‌کند

 

ثانیاً اینکه نوشتید پسر 16 ساله (که یعنی بنده یک پیشنهاد کورکورانه به یک پسر بی‌تجربه داده‌ام)

باز هم صحبت مرا درست نخواندید. در انتهای صحبتم گفت که:

" البته اگر نیاز به عقدموقت بود، لازم است با احتیاط انجام دهید و قبل از آن نیاز است آموزش‌هایی ببینید "

 

اما در این باب که قبلاً هم نتوانستم دلیل قانع کننده‌ای ارئه کنم

اینکه ادعا کنیم دلایل کسی قانع کننده نبوده، لزوماً به این معنا نیست که واقعاً قانع کننده نبوده. شاید قانع کننده بوده و ما نخواستیم بپذیریم

در پست بعد چند دلیل را ذکر می‌کنم شما به روشی که قانع کننده باشد آنها را رد بفرمائید

استاد صابر گرامی، ابتدا اجازه دهید موضوعی را روشن کنم

اگر هدف از این گفتگو اصطلاحاً رو کم کنی و اثبات خود به طرف مقابل است که بفرمائید تا همینجا صحبتم را خاتمه دهم

اما اگر هدف از این گفتگو رسیدن به حق است (ولو اگر خلاف نظر شما به عنوان کارشناس باشد) صحبت را ادامه خواهم داد

من همینجا اعلام می‌کنم اگر دلایل شما قوی‌تر بود، بنده به اشتباهم اعتراف کرده و نظرم را تغییر دهم. اما از شما هم همین توقع را دارم

 

اما بپردازیم به گفتگو. قبل از آنکه دلایلم را ارائه کنم سوالی از شما دارم ممنون می‌شوم پاسخ بفرمائید

لطفاً بفرمائید شما عقدموقت را در چه جاهایی جایز می‌دانید؟

عرض سلام مجدد خدمت شما

قطعا هدف خدای ناکرده جسارت خدمت شما نیست و قطعا رو کم کنی هم نه نیت شماست و نه ما بلکه هدف اقناع منطقی همراه با مستندات و ادله قطعی دینی و علمی است.

قبل از اینکه به این سؤال خوبتان (موارد توصیه عقد موقت) پاسخ دهم یک سؤال از شما دارم.  این موردی که فرمودید: « قبل از آن نیاز است آموزش‌هایی ببینید » به نظر شما هر کس نیاز مضاعف داشت بدون در نظر گرفتن شرایط سنی باید آموزش هایی ببیند و عقد موقت کند؟ اگر این نیاز در یک پسر یا دختر 10 ساله هم بودد با آموزش ها حل می شد و این توصیه ی غیر حکیمانه ی شما را باید در این مورد هم پذیرفت؟

اما در پاسخ به سؤالتان باید عرض نماییم که:

هدف از ازدواج موقت تنها ارضای شهوت نیست، بلکه یک نیاز عاطفی مبرم نیز وجود دارد که شاید اهمیت آن از خاموش ­ساختن آتش شهوت کمتر نباشد! این ازدواج مختص شرایط اضطراری است؛ یعنی کسانی که تحت فشار شدید و کشنده جنسی هستند به گونه ­ای که اگر از این امر اجتناب کنند، ممکن است تا مرز جنون پیش بروند!

موافقان ازدواج موقت نیز استدلال‌هایی را در دفاع از آن مطرح کرده‌اند:

  • از ازدواج موقت می‌توان به عنوان یک دورهٔ آزمایشی برای تصمیم‌گیری در مورد امکان زندگی مشترک استفاده کرد.
  • ازدواج موقت برای کسانی که امکان تشکیل خانواده یا قصد فرزند آوری، به هر دلیل به ویژه دلایل مالی، ندارند راهی برای ارضای نیازهای عاطفی یا جنسی فراهم می‌کند.
  • زنانی که شوهران خود را از دست داده‌اند و به علت شرم و حیا از خانواده همسر خود یا داشتن فرزندان بزرگ نمی‌توانند ازدواج دائم داشته باشند پس از گذراندن عده می‌توانند با ازدواج موقت نیازهای جنسی خود را رفع کنند.
  • ازدواج موقت در دورهٔ نامزدی برای افراد و خانوادهایی که به مسائل شرعی پایبندند راه حلیست که امکان معاشرت و مراودات میان دو طرف را برقرار می‌کند.(1)

 1. صفائی، حسین و امامی، اسدالله. مختصر حقوق خانواده، تهران: نشر میزان، چاپ هشتم، بهار ۸۴.